0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
1 | Hammarby IF | 175 |
2 | Turebergs FK Lag 1 | 170 |
3 | Hässelby SK | 155 |
4 | Malmö AI | 147 |
5 | Upsala IF | 144 |
6 | Täby IS | 137 |
7 | Huddinge AIS | 112 |
8 | IFK Växjö | 111 |
9 | Västerås FK | 107 |
10 | IF Göta Karlstad | 104 |
11 | Turebergs FK Lag 2 | 96 |
12 | IFK Lund | 94 |
13 | KFUM Örebro | 73 |
Men | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
U18 M 200m Wind: -0.5 Final A Final | Wind: -0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isak Gamst Isak Gamst 05, Lund 22.05 | 05 | IFK Lund | 22.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jack Forsberg Jack Forsberg 06, Västerås FK 24.03 | 06 | Västerås FK | 24.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil Klockar Emil Klockar 06, Huddinge 24.17 | 06 | Huddinge AIS | 24.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mindor Bergler Mindor Bergler 05, Hässelby 24.33 | 05 | Hässelby SK | 24.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anas Muse Anas Muse 05, IFK Växjö 24.39 | 05 | IFK Växjö | 24.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexander Mickelson Alexander Mickelson 07, Tureberg 24.59 | 07 | Turebergs FK | 24.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -0.5 | Wind: -0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Oliver Alexander Oliver 05, IF Göta 22.34 | 05 | IF Göta Karlstad | 22.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elias Kapell Elias Kapell 06, Hammarby 22.67 | 06 | Hammarby IF | 22.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Melvin Vala Tefre Melvin Vala Tefre 05, Malmö 22.69 | 05 | Malmö AI | 22.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sigge Bergentz Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro 23.50 | 06 | KFUM Örebro | 23.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jonas Gällstedt Jonas Gällstedt 07, Upsala IF 23.79 | 07 | Upsala IF | 23.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Saviola Mbugua Waithira Saviola Mbugua Waithira 06, Tureberg 23.84 | 06 | Turebergs FK | 23.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anton Höglund Anton Höglund 06, Täby 24.20 | 06 | Täby IS | 24.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marcus Asker Marcus Asker 05, Malmö 1:57.52 | 05 | Malmö AI | 1:57.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Nederheim Erik Nederheim 06, Täby 1:57.68 | 06 | Täby IS | 1:57.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Benjamin Cefo Benjamin Cefo 05, Västerås FK 1:59.95 | 05 | Västerås FK | 1:59.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anton Petersson Anton Petersson 06, Hässelby 2:01.46 | 06 | Hässelby SK | 2:01.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Noa Steiner Noa Steiner 07, Upsala IF 2:02.60 | 07 | Upsala IF | 2:02.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Neo Hall Neo Hall 06, Hammarby 2:02.77 | 06 | Hammarby IF | 2:02.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Vilhelm Lood Falgén Vilhelm Lood Falgén 07, Tureberg 2:03.80 | 07 | Turebergs FK | 2:03.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Nils Erixon Nils Erixon 05, IF Göta 2:04.70 | 05 | IF Göta Karlstad | 2:04.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jakob Jungner Jakob Jungner 06, Lund 2:05.26 | 06 | IFK Lund | 2:05.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jakob Bergström Jakob Bergström 06, Tureberg 2:12.87 | 06 | Turebergs FK | 2:12.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Liam Belo Da Silva Liam Belo Da Silva 07, IFK Växjö 2:13.91 | 07 | IFK Växjö | 2:13.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Axel Ekberg Axel Ekberg 06, Huddinge 2:29.00 | 06 | Huddinge AIS | 2:29.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 2000m Steeplechase (84cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Samuel Berhane Samuel Berhane 05, Hässelby 6:02.25 | 05 | Hässelby SK | 6:02.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Nederheim Erik Nederheim 06, Täby 6:18.97 | 06 | Täby IS | 6:18.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noa Steiner Noa Steiner 07, Upsala IF 6:20.64 | 07 | Upsala IF | 6:20.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sander Petri Bere Sander Petri Bere 05, Malmö 6:27.61 | 05 | Malmö AI | 6:27.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Albert Ziegler Albert Ziegler 06, Tureberg 6:32.82 | 06 | Turebergs FK | 6:32.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Markus Andersson Markus Andersson 05, Västerås FK 6:33.58 | 05 | Västerås FK | 6:33.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Filip Herre Filip Herre 06, Hammarby 6:38.91 | 06 | Hammarby IF | 6:38.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jacob Åhman Jacob Åhman 07, IF Göta 6:39.54 | 07 | IF Göta Karlstad | 6:39.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Lucas Asplund Lucas Asplund 06, KFUM Örebro 7:00.06 | 06 | KFUM Örebro | 7:00.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Theo Eriksson Theo Eriksson 06, IFK Växjö 7:12.29 | 06 | IFK Växjö | 7:12.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Tor Agnvall Tor Agnvall 07, Tureberg 7:18.49 | 07 | Turebergs FK | 7:18.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Dante Schulze Dante Schulze 05, Huddinge 7:21.34 | 05 | Huddinge AIS | 7:21.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Emil Wetterberg Emil Wetterberg 07, Lund 9:02.59 | 07 | IFK Lund | 9:02.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m) Wind: -0.4 Final A Final | Wind: -0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Albin Edgert Albin Edgert 05, Täby 14.83 | 05 | Täby IS | 14.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Carl Bergmark Carl Bergmark 06, Hammarby 16.08 | 06 | Hammarby IF | 16.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Melvin Modess Melvin Modess 05, Malmö 16.41 | 05 | Malmö AI | 16.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gustav Källström Gustav Källström 06, Tureberg 16.41 | 06 | Turebergs FK | 16.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hampus Hillding Hampus Hillding 06, KFUM Örebro 17.28 | 06 | KFUM Örebro | 17.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emil Wetterberg Emil Wetterberg 07, Lund 18.14 | 07 | IFK Lund | 18.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ethan Chalon Ethan Chalon 05, Upsala IF 21.72 | 05 | Upsala IF | 21.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -0.4 | Wind: -0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emil Klockar Emil Klockar 06, Huddinge 14.79 | 06 | Huddinge AIS | 14.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erik Larripa Taxell Erik Larripa Taxell 05, Hässelby 14.81 | 05 | Hässelby SK | 14.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isak Bergström Isak Bergström 06, IFK Växjö 15.83 | 06 | IFK Växjö | 15.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | John Bäck John Bäck 06, Tureberg 15.93 | 06 | Turebergs FK | 15.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mikola Ahlgren Mikola Ahlgren 05, Västerås FK 16.42 | 05 | Västerås FK | 16.42 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ali Dawood Ali Dawood 06, IF Göta 17.38 | 06 | IF Göta Karlstad | 17.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Viktor Rahm Viktor Rahm 05, Västerås FK 5.16 | 05 | Västerås FK | 5.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oliver Sandberg Oliver Sandberg 06, Huddinge 4.38 | 06 | Huddinge AIS | 4.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viggo Bergström Viggo Bergström 06, IFK Växjö 4.28 | 06 | IFK Växjö | 4.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alfons Elmgren Hallinger Alfons Elmgren Hallinger 05, KFUM Örebro 4.28 | 05 | KFUM Örebro | 4.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simon Lindström Simon Lindström 07, Tureberg 4.03 | 07 | Turebergs FK | 4.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Viggo Stridh Viggo Stridh 05, Täby 3.93 | 05 | Täby IS | 3.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hugo Engkvist Hugo Engkvist 06, Upsala IF 3.83 | 06 | Upsala IF | 3.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Erik Larripa Taxell Erik Larripa Taxell 05, Hässelby 3.83 | 05 | Hässelby SK | 3.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Carl Bergmark Carl Bergmark 06, Hammarby 3.53 | 06 | Hammarby IF | 3.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Gustav Ågårdh Gustav Ågårdh 06, Lund 3.23 | 06 | IFK Lund | 3.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Gustav Källström Gustav Källström 06, Tureberg 3.13 | 06 | Turebergs FK | 3.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Melvin Vala Tefre Melvin Vala Tefre 05, Malmö 3.03 | 05 | Malmö AI | 3.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Ali Dawood Ali Dawood 06, IF Göta 2.18 | 06 | IF Göta Karlstad | 2.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elias Kapell Elias Kapell 06, Hammarby 6.87 | 06 | Hammarby IF | 6.87 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Albin Gyhlenius Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro 6.59 | 05 | KFUM Örebro | 6.59 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mindor Bergler Mindor Bergler 05, Hässelby 6.42 | 05 | Hässelby SK | 6.42 | +1.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marcus Eklund Marcus Eklund 05, Täby 6.41 | 05 | Täby IS | 6.41 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexander Oliver Alexander Oliver 05, IF Göta 6.38 | 05 | IF Göta Karlstad | 6.38 | +0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexander Mickelson Alexander Mickelson 07, Tureberg 6.28 | 07 | Turebergs FK | 6.28 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Måns Bergström Måns Bergström 05, Malmö 6.25 | 05 | Malmö AI | 6.25 | +0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Saviola Mbugua Waithira Saviola Mbugua Waithira 06, Tureberg 5.85 | 06 | Turebergs FK | 5.85 | +1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Leo Ericson Leo Ericson 05, Upsala IF 5.80 | 05 | Upsala IF | 5.80 | +0.9 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Oscar Heaton Oscar Heaton 05, Huddinge 5.78 | 05 | Huddinge AIS | 5.78 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Hilding Hanberg Hilding Hanberg 06, Västerås FK 5.73 | 06 | Västerås FK | 5.73 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Alfons Ekerot Alfons Ekerot 06, Lund 5.73 | 06 | IFK Lund | 5.73 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Isak Bergström Isak Bergström 06, IFK Växjö 5.52 | 06 | IFK Växjö | 5.52 | +0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Shot Put (5kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Upsala IF 17.62 | 05 | Upsala IF | 17.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ludvig Ellgren Ludvig Ellgren 07, Tureberg 14.94 | 07 | Turebergs FK | 14.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jacob Semb-Josefson Jacob Semb-Josefson 06, Tureberg 12.32 | 06 | Turebergs FK | 12.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Felix Holmqvist Felix Holmqvist 06, Hammarby 12.17 | 06 | Hammarby IF | 12.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Eric Hansson Eric Hansson 07, Malmö 12.09 | 07 | Malmö AI | 12.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Joel Wikström Joel Wikström 06, Huddinge 12.01 | 06 | Huddinge AIS | 12.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Melvin Dahlén Melvin Dahlén 06, Västerås FK 11.99 | 06 | Västerås FK | 11.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Joel Enander Joel Enander 05, Täby 11.66 | 05 | Täby IS | 11.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Marcus Beckman Marcus Beckman 07, Hässelby 11.40 | 07 | Hässelby SK | 11.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Liam Belo Da Silva Liam Belo Da Silva 07, IFK Växjö 10.55 | 07 | IFK Växjö | 10.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Albin Gyhlenius Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro 10.07 | 05 | KFUM Örebro | 10.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Elias Löndahl Elias Löndahl 06, Lund 9.13 | 06 | IFK Lund | 9.13 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Isak Holmgård Isak Holmgård 05, IF Göta 8.00 | 05 | IF Göta Karlstad | 8.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Hammer Throw (5kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Rydåker Gustav Rydåker 05, Upsala IF 62.25 | 05 | Upsala IF | 62.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Oliver Sandberg Oliver Sandberg 06, Huddinge 51.39 | 06 | Huddinge AIS | 51.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ludvig Ellgren Ludvig Ellgren 07, Tureberg 46.50 | 07 | Turebergs FK | 46.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Viggo Stridh Viggo Stridh 05, Täby 44.63 | 05 | Täby IS | 44.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alfred Berglind Alfred Berglind 06, Hammarby 44.18 | 06 | Hammarby IF | 44.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eric Hansson Eric Hansson 07, Malmö 36.13 | 07 | Malmö AI | 36.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Oscar Setthammar Oscar Setthammar 06, Västerås FK 34.02 | 06 | Västerås FK | 34.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Julian Westberg Dolfe Julian Westberg Dolfe 06, Lund 30.51 | 06 | IFK Lund | 30.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Irving Lind Irving Lind 07, Hässelby 30.21 | 07 | Hässelby SK | 30.21 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Fredrik Jansson Fredrik Jansson 07, IF Göta 27.01 | 07 | IF Göta Karlstad | 27.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Hampus Hillding Hampus Hillding 06, KFUM Örebro 23.27 | 06 | KFUM Örebro | 23.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Hugo Sjösten Hugo Sjösten 07, IFK Växjö 22.13 | 07 | IFK Växjö | 22.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Robin Göransson Robin Göransson 05, Tureberg 19.62 | 05 | Turebergs FK | 19.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 4 x 100m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malmö AI 42.79 | 42.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hammarby IF 44.35 | 44.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hässelby SK 45.15 | 45.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Upsala IF 45.26 | 45.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Huddinge AIS 45.62 | 45.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Turebergs FK 45.87 | lag 1 | 45.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Täby IS 52.48 | 52.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Västerås FK 44.91 | 44.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | KFUM Örebro 45.36 | 45.36 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | IFK Växjö 45.72 | 45.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Turebergs FK 46.21 | lag 2 | 46.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | IF Göta Karlstad 47.04 | 47.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
IFK Lund DNF | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 100m Wind: -0.5 Final A Final | Wind: -0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ayla Hallberg Hossain Ayla Hallberg Hossain 06, Tureberg 12.07 | 06 | Turebergs FK | 12.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Evelina Hamos Evelina Hamos 05, Täby 12.81 | 05 | Täby IS | 12.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Johanna Pihl Johanna Pihl 06, Hässelby 12.83 | 06 | Hässelby SK | 12.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elin Hjertzell Elin Hjertzell 06, Huddinge 13.38 | 06 | Huddinge AIS | 13.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Holgersson Ebba Holgersson 06, Lund 13.64 | 06 | IFK Lund | 13.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -1.2 | Wind: -1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Esther Sahlqvist Esther Sahlqvist 06, Hammarby 12.32 | 06 | Hammarby IF | 12.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippa Engström Filippa Engström 07, Västerås FK 12.48 | 07 | Västerås FK | 12.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emma Carlsson Emma Carlsson 05, Tureberg 12.65 | 05 | Turebergs FK | 12.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maya Bergström-Weekes Maya Bergström-Weekes 05, Upsala IF 12.76 | 05 | Upsala IF | 12.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julia Falk Julia Falk 07, IFK Växjö 12.85 | 07 | IFK Växjö | 12.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Moa Wirstedt Moa Wirstedt 07, Malmö 13.00 | 07 | Malmö AI | 13.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Irma Jonhed Irma Jonhed 05, IF Göta 13.29 | 05 | IF Göta Karlstad | 13.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matilda Borg Matilda Borg 07, Hammarby 56.12 | 07 | Hammarby IF | 56.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lily Bosemark Lily Bosemark 06, Lund 58.61 | 06 | IFK Lund | 58.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elsa Kagevik Elsa Kagevik 06, Tureberg 1:02.17 | 06 | Turebergs FK | 1:02.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Clara Unnerud Wallhagen Clara Unnerud Wallhagen 06, Huddinge 1:03.19 | 06 | Huddinge AIS | 1:03.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emilia Hermansson Emilia Hermansson 06, Täby 1:03.96 | 06 | Täby IS | 1:03.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Stella Önander Stella Önander 06, KFUM Örebro 1:08.53 | 06 | KFUM Örebro | 1:08.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lathifa Afrah Lathifa Afrah 05, IF Göta 56.54 | 05 | IF Göta Karlstad | 56.54 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elenie Carlsson Elenie Carlsson 05, IFK Växjö 57.04 | 05 | IFK Växjö | 57.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Clara Knutsson Clara Knutsson 06, Upsala IF 59.60 | 06 | Upsala IF | 59.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nora Hägg Nora Hägg 06, Hässelby 1:01.84 | 06 | Hässelby SK | 1:01.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ella Wolff Ella Wolff 05, Malmö 1:02.90 | 05 | Malmö AI | 1:02.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vilma Söderlund Vilma Söderlund 05, Västerås FK 1:07.75 | 05 | Västerås FK | 1:07.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ida Chrifi Ida Chrifi 06, Tureberg DNF | 06 | Turebergs FK | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 3000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Meija Peterson Meija Peterson 05, IF Göta 9:55.64 | 05 | IF Göta Karlstad | 9:55.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elsa Sundqvist Elsa Sundqvist 05, Upsala IF 9:57.16 | 05 | Upsala IF | 9:57.16 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Beata Wrigstad Beata Wrigstad 06, Lund 10:40.30 | 06 | IFK Lund | 10:40.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linn Adolfsson Linn Adolfsson 06, Hässelby 10:43.96 | 06 | Hässelby SK | 10:43.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ottilia Alvarsson Ottilia Alvarsson 07, Täby 11:06.37 | 07 | Täby IS | 11:06.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Venla Engström Venla Engström 07, Tureberg 11:12.78 | 07 | Turebergs FK | 11:12.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Clara Jansson Clara Jansson 06, Västerås FK 11:59.89 | 06 | Västerås FK | 11:59.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lisa Bäckdén Lisa Bäckdén 06, Huddinge 12:38.10 | 06 | Huddinge AIS | 12:38.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Maggie Dahllöf Maggie Dahllöf 06, Hammarby 12:55.78 | 06 | Hammarby IF | 12:55.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Isabella Vestergaard Isabella Vestergaard 06, Malmö 12:56.79 | 06 | Malmö AI | 12:56.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zara Klouda Zara Klouda 07, Tureberg DNF | 07 | Turebergs FK | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 100m Hurdles (76.2cm) Wind: -0.9 Final A Final | Wind: -0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lii Jabbour Lii Jabbour 06, Hammarby 14.63 | 06 | Hammarby IF | 14.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maya Bergström-Weekes Maya Bergström-Weekes 05, Upsala IF 14.72 | 05 | Upsala IF | 14.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Inessa Hansen Inessa Hansen 06, Lund 15.90 | 06 | IFK Lund | 15.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ebba Sjöström Ebba Sjöström 05, Täby 16.06 | 05 | Täby IS | 16.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Annie Grindange Annie Grindange 06, Tureberg 16.51 | 06 | Turebergs FK | 16.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Bella Gisel Bella Gisel 07, Malmö 16.59 | 07 | Malmö AI | 16.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: -1.2 | Wind: -1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alva Back Alva Back 06, Tureberg 14.65 | 06 | Turebergs FK | 14.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Livia Salov Klaesson Livia Salov Klaesson 06, Hässelby 15.61 | 06 | Hässelby SK | 15.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elin Hjertzell Elin Hjertzell 06, Huddinge 16.38 | 06 | Huddinge AIS | 16.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Hjelm Emma Hjelm 05, IF Göta 17.30 | 05 | IF Göta Karlstad | 17.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ella Grimheden Ella Grimheden 06, Västerås FK 17.46 | 06 | Västerås FK | 17.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Livia Nilsson Livia Nilsson 07, IFK Växjö 19.12 | 07 | IFK Växjö | 19.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W High Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alvah Lind Alvah Lind 05, Tureberg 1.61 | 05 | Turebergs FK | 1.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lina Bjerkestam Lina Bjerkestam 05, Huddinge 1.58 | 05 | Huddinge AIS | 1.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Mohlin Ebba Mohlin 07, Malmö 1.58 | 07 | Malmö AI | 1.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tilde Persson Tilde Persson 06, IFK Växjö 1.58 | 06 | IFK Växjö | 1.58 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ida Borglund Ida Borglund 07, Täby 1.55 | 07 | Täby IS | 1.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kajsa Cabanas Andersson Kajsa Cabanas Andersson 06, Tureberg 1.50 | 06 | Turebergs FK | 1.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tuva Johansson Tuva Johansson 06, Hammarby 1.45 | 06 | Hammarby IF | 1.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Livia Salov Klaesson Livia Salov Klaesson 06, Hässelby 1.45 | 06 | Hässelby SK | 1.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Inessa Hansen Inessa Hansen 06, Lund 1.45 | 06 | IFK Lund | 1.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Tanasha Bergström-Weekes Tanasha Bergström-Weekes 07, Upsala IF 1.45 | 07 | Upsala IF | 1.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emma Hjelm Emma Hjelm 05, IF Göta 1.45 | 05 | IF Göta Karlstad | 1.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Lilly Brusling Lilly Brusling 06, Västerås FK 1.40 | 06 | Västerås FK | 1.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Stella Önander Stella Önander 06, KFUM Örebro 1.25 | 06 | KFUM Örebro | 1.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nora Hägg Nora Hägg 06, Hässelby NM | 06 | Hässelby SK | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Triple Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lii Jabbour Lii Jabbour 06, Hammarby 11.74 | 06 | Hammarby IF | 11.74 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Isabelle Malmborg Isabelle Malmborg 05, Hässelby 11.02 | 05 | Hässelby SK | 11.02 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Celia Parmatow Celia Parmatow 05, Malmö 11.02 | 05 | Malmö AI | 11.02 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alice Helge Alice Helge 07, Täby 10.97 | 07 | Täby IS | 10.97 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ronja Rickardsson Ronja Rickardsson 05, IFK Växjö 10.68 | 05 | IFK Växjö | 10.68 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tilde Norrbrand Tilde Norrbrand 07, Tureberg 10.49 | 07 | Turebergs FK | 10.49 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Märta Lundström Larsson Märta Lundström Larsson 05, IF Göta 10.48 | 05 | IF Göta Karlstad | 10.48 | +1.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ella Grimheden Ella Grimheden 06, Västerås FK 10.39 | 06 | Västerås FK | 10.39 | +0.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ida Bonow Ida Bonow 07, Tureberg 10.07 | 07 | Turebergs FK | 10.07 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Smilla Eriksson Smilla Eriksson 05, Upsala IF 9.88 | 05 | Upsala IF | 9.88 | +0.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Meja Wallering Meja Wallering 07, Lund 9.75 | 07 | IFK Lund | 9.75 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Elin Jakobsson Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro 9.53 | 05 | KFUM Örebro | 9.53 | +0.6 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Astrid Wallman Astrid Wallman 06, Huddinge 9.50 | 06 | Huddinge AIS | 9.50 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Discus Throw Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anna Askencrantz Anna Askencrantz 06, IFK Växjö 39.87 | 06 | IFK Växjö | 39.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tindra Dahlberg Tindra Dahlberg 05, Upsala IF 37.21 | 05 | Upsala IF | 37.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alba Hansson Alba Hansson 05, Malmö 34.98 | 05 | Malmö AI | 34.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Karlsson Julia Karlsson 07, KFUM Örebro 30.30 | 07 | KFUM Örebro | 30.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Norah Lind Norah Lind 05, Tureberg 29.32 | 05 | Turebergs FK | 29.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Elsa Kjellström Elsa Kjellström 06, Hässelby 29.00 | 06 | Hässelby SK | 29.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elin Runemar Elin Runemar 07, Tureberg 28.35 | 07 | Turebergs FK | 28.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sofie Andersson Sofie Andersson 05, Lund 27.53 | 05 | IFK Lund | 27.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Tove Olsson Tove Olsson 06, Hammarby 25.93 | 06 | Hammarby IF | 25.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Rut Grufman Rut Grufman 06, Täby 25.08 | 06 | Täby IS | 25.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Molly Åkerblom Molly Åkerblom 07, Västerås FK 24.72 | 07 | Västerås FK | 24.72 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Norah Birgen Norah Birgen 05, Huddinge 23.93 | 05 | Huddinge AIS | 23.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Annie Engelbrektsson Jonsson Annie Engelbrektsson Jonsson 05, IF Göta 22.50 | 05 | IF Göta Karlstad | 22.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alva Back Alva Back 06, Tureberg 42.92 | 06 | Turebergs FK | 42.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tove Olsson Tove Olsson 06, Hammarby 36.84 | 06 | Hammarby IF | 36.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ida Chrifi Ida Chrifi 06, Tureberg 35.02 | 06 | Turebergs FK | 35.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Julia Falk Julia Falk 07, IFK Växjö 35.01 | 07 | IFK Växjö | 35.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julia Samuelsson Julia Samuelsson 05, Hässelby 33.83 | 05 | Hässelby SK | 33.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hanna Andersson Hanna Andersson 05, Lund 33.61 | 05 | IFK Lund | 33.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Norah Birgen Norah Birgen 05, Huddinge 31.89 | 05 | Huddinge AIS | 31.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Mira Johansson Mira Johansson 05, Malmö 30.08 | 05 | Malmö AI | 30.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Emilia Johansson Emilia Johansson 05, Upsala IF 29.70 | 05 | Upsala IF | 29.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Rut Grufman Rut Grufman 06, Täby 28.15 | 06 | Täby IS | 28.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Irma Jonhed Irma Jonhed 05, IF Göta 28.05 | 05 | IF Göta Karlstad | 28.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Julia Karlsson Julia Karlsson 07, KFUM Örebro 25.16 | 07 | KFUM Örebro | 25.16 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Linnéa Lindqvist Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK 18.26 | 06 | Västerås FK | 18.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 4 x 100m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hammarby IF 47.96 | 47.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Turebergs FK 48.23 | lag 1 | 48.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hässelby SK 49.92 | 49.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Malmö AI 50.61 | 50.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Täby IS 51.74 | 51.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Huddinge AIS 53.25 | 53.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Upsala IF 55.17 | 55.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | IF Göta Karlstad 49.82 | 49.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Turebergs FK 51.29 | lag 2 | 51.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | IFK Växjö 51.61 | 51.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | IFK Lund 52.98 | 52.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | KFUM Örebro 56.07 | 56.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Västerås FK DQ | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||