21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 188 (92+96)   Starter: 230 (116+114)

1Hammarby IF175
2Turebergs FK Lag 1170
3Hässelby SK155
4Malmö AI147
5Upsala IF144
6Täby IS137
7Huddinge AIS112
8IFK Växjö111
9Västerås FK107
10IF Göta Karlstad104
11Turebergs FK Lag 296
12IFK Lund94
13KFUM Örebro73
Män
P17 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Isak Gamst
22.05
IFK Lund
22.05
  
2Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
24.03
Västerås FK
24.03
PB
  
3Emil Klockar
24.17
Huddinge AIS
24.17
  
4Mindor Bergler
24.33
Hässelby SK
24.33
  
5Anas Muse
Anas Muse 05, IFK Växjö
24.39
IFK Växjö
24.39
PB
  
6Alexander MickelsonTurebergs FK
24.59
PB
  
Final B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Alexander Oliver
22.34
IF Göta Karlstad
22.34
  
2Elias Kapell
22.67
Hammarby IF
22.67
PB
  
3Melvin Vala TefreMalmö AI
22.69
  
4Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
23.50
KFUM Örebro
23.50
PB
  
5Jonas Gällstedt
23.79
Upsala IF
23.79
PB
  
6Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
23.84
PB
  
7Anton HöglundTäby IS
24.20
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Marcus Asker
1:57.52
Malmö AI
1:57.52
PB
  
2Erik Nederheim
1:57.68
Täby IS
1:57.68
PB
  
3Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
1:59.95
Västerås FK
1:59.95
PB
  
4Anton Petersson
2:01.46
Hässelby SK
2:01.46
PB
  
5Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
2:02.60
Upsala IF
2:02.60
  
6Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
2:02.77
Hammarby IF
2:02.77
PB
  
7Vilhelm Lood Falgén
2:03.80
Turebergs FK
2:03.80
PB
  
8Nils Erixon
2:04.70
IF Göta Karlstad
2:04.70
  
9Jakob Jungner
2:05.26
IFK Lund
2:05.26
PB
  
10Jakob Bergström
2:12.87
Turebergs FK
2:12.87
  
11Liam Belo Da Silva
2:13.91
IFK Växjö
2:13.91
PB
  
12Axel Ekberg
2:29.00
Huddinge AIS
2:29.00
PB
  
P17 2000 m hinder (83.8 cm)     


Final A

Final

1Samuel Berhane
6:02.25
Hässelby SK
6:02.25
PB
  
2Erik Nederheim
6:18.97
Täby IS
6:18.97
PB
  
3Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
6:20.64
Upsala IF
6:20.64
  
4Sander Petri Bere
6:27.61
Malmö AI
6:27.61
  
5Albert Ziegler
6:32.82
Turebergs FK
6:32.82
PB
  
6Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
6:33.58
Västerås FK
6:33.58
  
7Filip Herre
6:38.91
Hammarby IF
6:38.91
PB
  
8Jacob Åhman
6:39.54
IF Göta Karlstad
6:39.54
PB
  
9Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
7:00.06
KFUM Örebro
7:00.06
  
10Theo Eriksson
Theo Eriksson 06, IFK Växjö
7:12.29
IFK Växjö
7:12.29
  
11Tor Agnvall
7:18.49
Turebergs FK
7:18.49
PB
  
12Dante Schulze
7:21.34
Huddinge AIS
7:21.34
PB
  
13Emil WetterbergIFK Lund
9:02.59
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Albin Edgert
14.83
Täby IS
14.83
  
2Carl Bergmark
16.08
Hammarby IF
16.08
  
3Melvin Modess
16.41
Malmö AI
16.41
PB
  
4Gustav KällströmTurebergs FK
16.41
PB
  
5Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
17.28
KFUM Örebro
17.28
  
6Emil WetterbergIFK Lund
18.14
PB
  
7Ethan Chalon
21.72
Upsala IF
21.72
  
Final B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Emil Klockar
14.79
Huddinge AIS
14.79
PB
  
2Erik Larripa Taxell
14.81
Hässelby SK
14.81
PB
  
3Isak Bergström
15.83
IFK Växjö
15.83
  
4John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
15.93
Turebergs FK
15.93
PB
  
5Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
16.42
Västerås FK
16.42
  
6Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
17.38
IF Göta Karlstad
17.38
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
5.16
Västerås FK
5.16
PB
  
50 SWE AT
2Oliver Sandberg
4.38
Huddinge AIS
4.38
  
3Viggo Bergström
4.28
IFK Växjö
4.28
  
4Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
4.28
  
5Simon Lindström
4.03
Turebergs FK
4.03
PB
  
6Viggo StridhTäby IS
3.93
SB
  
7Hugo Engkvist
3.83
Upsala IF
3.83
  
7Erik Larripa TaxellHässelby SK
3.83
  
9Carl Bergmark
3.53
Hammarby IF
3.53
  
10Gustav ÅgårdhIFK Lund
3.23
PB
  
11Gustav KällströmTurebergs FK
3.13
  
12Melvin Vala TefreMalmö AI
3.03
PB
  
13Ali Dawood
Ali Dawood 06, IF Göta
2.18
IF Göta Karlstad
2.18
PB
  
2.18
4.13
2.33
4.28
3.03
4.33
3.13
4.38
3.23
4.43
3.33
4.63
3.53
4.83
3.63
5.03
3.83
5.16
3.93
5.22
4.03
Rahm-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
Sandberg-
-
-
xo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
xo
Bergström-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
Elmgren Hallinger-
x
-
xo
-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Lindström-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
o
xxo
Stridh-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx
Engkvist-
-
-
-
-
-
-
o
o
xxx

Larripa Taxell-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
xxx
Bergmark-
-
-
-
-
-
o
xxx



Ågårdh-
-
o
o
xxo
xxx





Källström-
-
o
xxo
xxx






Vala Tefre-
o
xxo
xxx







Dawoodo
xp









P17 Längd     


Final A

Final

1Elias Kapell
6.87
Hammarby IF
6.87
–0.5 PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
6.59
KFUM Örebro
6.59
+0.5
  
3Mindor Bergler
6.42
Hässelby SK
6.42
+1.1 PB
  
4Marcus EklundTäby IS
6.41
+0.9 PB
  
5Alexander Oliver
6.38
IF Göta Karlstad
6.38
+0.7 PB
  
6Alexander MickelsonTurebergs FK
6.28
+1.5 PB
  
7Måns BergströmMalmö AI
6.25
+0.2
  
8Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
5.85
+1.1
  
9Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
5.80
Upsala IF
5.80
+0.9
  
10Oscar Heaton
5.78
Huddinge AIS
5.78
+0.7
  
11Hilding Hanberg
Hilding Hanberg 06, Västerås FK
5.73
Västerås FK
5.73
+1.2 PB
  
12Alfons EkerotIFK Lund
5.73
+1.7 PB
  
13Isak Bergström
5.52
IFK Växjö
5.52
+0.2
  
Kapell6.46
+0.2
6.41
+0.3
5.03
+0.8
6.87
-0.5
Gyhleniusx
+1.3
6.59
+0.5
6.49
-0.1
x
+0.7
Bergler5.98
+1.2
5.79
+0.8
6.00
+0.8
6.42
+1.1
Eklundx
+1.5
6.08
+0.9
6.07
+0.8
6.41
+0.9
Oliver6.34
+0.5
6.07
+0.7
6.38
+0.7
6.34
+0.6
Mickelson6.28
+1.5
x
-0.5
6.00
+0.7
5.85
+0.8
Bergström6.25
+0.2
5.85
+0.6
6.11
+1.2
5.98
+0.8
Waithira5.85
+1.1
5.72
+0.8
5.44
+0.7
x
+0.6
Ericson5.70
+0.7
5.73
+0.2
5.80
+0.9
x
+1.2
Heaton5.78
+0.7
5.27
+1.0
3.82
+0.8
Hanberg5.73
+1.2
5.32
+0.9
5.64
+0.7
5.08
+1.4
Ekerot5.55
+1.0
5.73
+1.7
5.44
+0.6
5.27
+0.2
Bergströmx
+0.2
5.43
+1.1
x
+1.3
5.52
+0.2
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav Rydåker
17.62
Upsala IF
17.62
  
2Ludvig Ellgren
14.94
Turebergs FK
14.94
PB
  
3Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
12.32
PB
  
4Felix Holmqvist
12.17
Hammarby IF
12.17
  
5Eric Hansson
12.09
Malmö AI
12.09
PB
  
6Joel Wikström
12.01
Huddinge AIS
12.01
PB
  
7Melvin Dahlén
Melvin Dahlén 06, Västerås FK
11.99
Västerås FK
11.99
  
8Joel Enander
11.66
Täby IS
11.66
  
9Marcus Beckman
11.40
Hässelby SK
11.40
PB
  
10Liam Belo Da Silva
10.55
IFK Växjö
10.55
PB
  
11Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
10.07
KFUM Örebro
10.07
PB
  
12Elias LöndahlIFK Lund
9.13
  
13Isak Holmgård
8.00
IF Göta Karlstad
8.00
PB
  
Rydåker16.7717.0817.62x
Ellgren14.0714.2614.4114.94
Semb-Josefson11.6912.3211.5911.24
Holmqvist12.1711.9212.0512.07
Hansson10.3710.6411.3812.09
Wikström12.01xxx
Dahlén11.99xxx
Enanderx11.66xx
Beckman11.1711.4011.09x
Belo Da Silva9.68x10.5010.55
Gyhlenius8.6510.079.80x
Löndahl8.878.849.13x
Holmgård7.617.547.348.00
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav Rydåker
62.25
Upsala IF
62.25
  
2Oliver Sandberg
51.39
Huddinge AIS
51.39
  
3Ludvig Ellgren
46.50
Turebergs FK
46.50
  
4Viggo Stridh
44.63
Täby IS
44.63
PB
  
5Alfred Berglind
44.18
Hammarby IF
44.18
PB
  
6Eric Hansson
36.13
Malmö AI
36.13
PB
  
7Oscar Setthammar
Oscar Setthammar 06, Västerås FK
34.02
Västerås FK
34.02
PB
  
8Julian Westberg DolfeIFK Lund
30.51
  
9Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
30.21
Hässelby SK
30.21
PB
  
10Fredrik Jansson
27.01
IF Göta Karlstad
27.01
PB
  
11Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
23.27
KFUM Örebro
23.27
PB
  
12Hugo Sjösten
Hugo Sjösten 07, IFK Växjö
22.13
IFK Växjö
22.13
PB
  
13Robin Göransson
19.62
Turebergs FK
19.62
PB
  
Rydåker59.62x61.0662.25
Sandbergxx51.39
Ellgren41.3044.3646.50x
Stridh29.52x39.7444.63
Berglind41.84xx44.18
Hanssonx36.13x
Setthammar28.45x33.1334.02
Westberg Dolfe21.56x30.0730.51
Lindx25.38x30.21
Jansson18.3426.3224.1927.01
Hillding19.0121.0423.27x
Sjösten20.05xx22.13
Göranssonx17.9219.62x
P17 4x100 m     


Final A

Final

1Malmö AI 
42.79
  
  Emil Cimander  06, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, Måns Bergström  05
2Hammarby IF 
44.35
  
  Carl Bergmark  06, Elias Kapell  06, Hannes Johansson  07, Felix Holmqvist  06
3Hässelby SK 
45.15
  
  Mindor Bergler  05, Leo Wickert  05, Elliot Hultell  06, Ruben Frisk  06
4Upsala IF 
45.26
  
  Ethan Chalon  05, Jonas Gällstedt  07, Leo Ericson  05, Edvin Tögenmark  06
5Huddinge AIS 
45.62
  
  Elias Ohlis  07, Emil Klockar  06, Alexander Heaton  05, Oscar Heaton  05
6Turebergs FK 
45.87
  
  Simon Lindström  07, John Bäck  06, Joar Eriksson  07, Saviola Mbugua Waithira  06
7Täby IS 
52.48
  
  Jacob Rune  07, Viggo Stridh  05, Marcus Eklund  05, Erik Nederheim  06
Final B
1Västerås FK 
44.91
  
  Viktor Rahm  05, Hilding Hanberg  06, Oscar Dahlén  06, Jack Forsberg  06
2KFUM Örebro 
45.36
  
  Hampus Hillding  06, Sigge Bergentz  06, Albin Gyhlenius  05, Viggo Olsson  06
3IFK Växjö 
45.72
  
  Anas Muse  05, Viggo Bergström  06, Isak Bergström  06, Gustav Johansson  07
4Turebergs FK 
46.21
  
  Karl Thilers  07, Gustav Källström  06, Robin Göransson  05, Alexander Mickelson  07
5IF Göta Karlstad 
47.04
  
  Isak Holmgård  05, Alexander Oliver  05, Jacob Åhman  07, Ali Dawood  06
IFK Lund 
DNF
  
  Emil Wetterberg  07, Elias Löndahl  06, Alfons Ekerot  06, Isak Gamst  05
Kvinnor
F17 100 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
12.07
  
2Evelina Hamos
12.81
Täby IS
12.81
  
3Johanna Pihl
12.83
Hässelby SK
12.83
  
4Elin Hjertzell
13.38
Huddinge AIS
13.38
  
5Ebba HolgerssonIFK Lund
13.64
  
Final B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Esther Sahlqvist
12.32
Hammarby IF
12.32
  
2Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
12.48
Västerås FK
12.48
PB
  
3Emma Carlsson
12.65
Turebergs FK
12.65
  
4Maya Bergström-WeekesUpsala IF
12.76
  
5Julia Falk
Julia Falk 07, IFK Växjö
12.85
IFK Växjö
12.85
PB
  
6Moa Wirstedt
13.00
Malmö AI
13.00
  
7Irma Jonhed
13.29
IF Göta Karlstad
13.29
  
F17 400 m     


Final A

Final

1Matilda Borg
56.12
Hammarby IF
56.12
PB
  
2Lily BosemarkIFK Lund
58.61
  
3Elsa Kagevik
1:02.17
Turebergs FK
1:02.17
  
4Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1:03.19
PB
  
5Emilia HermanssonTäby IS
1:03.96
  
6Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
1:08.53
KFUM Örebro
1:08.53
PB
  
Final B
1Lathifa Afrah
56.54
IF Göta Karlstad
56.54
PB
  
2Elenie Carlsson
57.04
IFK Växjö
57.04
  
3Clara Knutsson
59.60
Upsala IF
59.60
PB
  
4Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:01.84
Hässelby SK
1:01.84
  
5Ella Wolff
1:02.90
Malmö AI
1:02.90
  
6Vilma Söderlund
Vilma Söderlund 05, Västerås FK
1:07.75
Västerås FK
1:07.75
PB
  
Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
DNF
Turebergs FK
DNF
  
F17 3000 m     


Final A

Final

1Meija Peterson
9:55.64
IF Göta Karlstad
9:55.64
PB
  
2Elsa Sundqvist
9:57.16
Upsala IF
9:57.16
PB
  
3Beata Wrigstad
10:40.30
IFK Lund
10:40.30
PB
  
4Linn Adolfsson
10:43.96
Hässelby SK
10:43.96
PB
  
5Ottilia Alvarsson
11:06.37
Täby IS
11:06.37
PB
  
6Venla Engström
11:12.78
Turebergs FK
11:12.78
PB
  
7Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
11:59.89
Västerås FK
11:59.89
PB
  
8Lisa Bäckdén
12:38.10
Huddinge AIS
12:38.10
PB
  
9Maggie Dahllöf
12:55.78
Hammarby IF
12:55.78
PB
  
10Isabella VestergaardMalmö AI
12:56.79
PB
  
Zara Klouda
DNF
Turebergs FK
DNF
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Lii Jabbour
14.63
Hammarby IF
14.63
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
14.72
  
3Inessa HansenIFK Lund
15.90
  
4Ebba SjöströmTäby IS
16.06
  
5Annie Grindange
16.51
Turebergs FK
16.51
  
6Bella Gisel
16.59
Malmö AI
16.59
PB
  
Final B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
14.65
Turebergs FK
14.65
  
2Livia Salov
Livia Salov 06, Hässelby
15.61
Hässelby SK
15.61
PB
  
3Elin Hjertzell
16.38
Huddinge AIS
16.38
  
4Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
17.30
IF Göta Karlstad
17.30
  
5Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
17.46
Västerås FK
17.46
PB
  
6Livia Nilsson
Livia Nilsson 07, IFK Växjö
19.12
IFK Växjö
19.12
PB
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
1.61
Turebergs FK
1.61
  
2Lina Bjerkestam
1.58
Huddinge AIS
1.58
  
3Ebba Mohlin
1.58
Malmö AI
1.58
  
4Tilde Persson
Tilde Persson 06, IFK Växjö
1.58
IFK Växjö
1.58
  
5Ida BorglundTäby IS
1.55
PB
  
6Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
1.50
  
7Tuva Johansson
1.45
Hammarby IF
1.45
  
7Livia Salov
Livia Salov 06, Hässelby
1.45
Hässelby SK
1.45
SB
  
9Inessa HansenIFK Lund
1.45
  
10Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
  
10Tanasha Bergström-WeekesUpsala IF
1.45
  
12Lilly Brusling
Lilly Brusling 06, Västerås FK
1.40
Västerås FK
1.40
  
13Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
1.201.251.301.351.401.451.501.551.581.611.70
Lind------ooooxxx
Bjerkestam--------oxxx
Mohlin-----ooxooxxx
Persson-----xoooxoxxx
Borglund----oooxxoxxx
Cabanas Andersson----oooxxx
Johansson---oooxxx
Salov-----oxxx
Hansen-ooooxoxxx
Hjelm---ooxxoxxx
Bergström-Weekes--oooxxoxxx
Brusling--oxxooxxx
Önanderoxo
F17 Längd     


Final A

Final

Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
NM
Hässelby SK
NM
  
F17 Tresteg     


Final A

Final

1Lii Jabbour
11.74
Hammarby IF
11.74
+1.0 PB
  
2Isabelle Malmborg
11.02
Hässelby SK
11.02
+0.7
  
3Celia Parmatow
11.02
Malmö AI
11.02
+1.3
  
4Alice Helge
10.97
Täby IS
10.97
+0.9 PB
  
5Ronja Rickardsson
10.68
IFK Växjö
10.68
+1.3
  
6Tilde Norrbrand
10.49
Turebergs FK
10.49
+0.7
  
7Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
10.48
+1.0 PB
  
8Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
10.39
Västerås FK
10.39
+0.2 PB
  
9Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.07
Turebergs FK
10.07
+0.9 PB
  
10Smilla Eriksson
9.88
Upsala IF
9.88
+0.7 SB
  
11Meja WalleringIFK Lund
9.75
+0.5 PB
  
12Elin Jakobsson
Elin Jakobsson 05, KFUM Örebro
9.53
KFUM Örebro
9.53
+0.6 PB
  
13Astrid Wallman
9.50
Huddinge AIS
9.50
+0.8
  
Jabbour11.16
+0.7
11.61
+0.9
11.74
+1.0
11.48
+1.0
Malmborg10.69
+0.2
10.95
+0.2
10.70
-0.3
11.02
+0.7
Parmatow10.72
+0.8
10.64
+0.8
10.82
+1.1
11.02
+1.3
Helge10.44
+0.9
10.38
+0.3
x
+1.2
10.97
+0.9
Rickardsson10.63
+0.8
10.18
+0.3
x
+0.8
10.68
+1.3
Norrbrand10.49
+0.7
10.18
+0.6
10.43
0.0
x
+1.2
Lundström Larsson10.35
+0.1
10.42
+0.4
x
+0.8
10.48
+1.0
Grimheden9.03
-0.2
10.39
+0.2
8.32
0.0
x
+1.1
Bonow9.75
+0.4
9.85
+0.6
9.73
+0.1
10.07
+0.9
Erikssonx
+0.1
x
-0.7
9.53
+0.9
9.88
+0.7
Wallering9.43
+0.2
x
+0.7
9.59
+0.8
9.75
+0.5
Jakobsson9.53
+0.6
9.25
0.0
9.29
-0.3
8.89
+1.0
Wallman9.50
+0.8
x
+0.5
9.45
+0.3
x
+0.5
F17 Diskus     


Final A

Final

1Anna Askencrantz
39.87
IFK Växjö
39.87
  
2Tindra Dahlberg
37.21
Upsala IF
37.21
  
3Alba Hansson
34.98
Malmö AI
34.98
  
4Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
30.30
KFUM Örebro
30.30
PB
  
5Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
29.32
Turebergs FK
29.32
  
6Elsa Kjellström
29.00
Hässelby SK
29.00
PB
  
7Elin Runemar
28.35
Turebergs FK
28.35
  
8Sofie AnderssonIFK Lund
27.53
  
9Tove Olsson
25.93
Hammarby IF
25.93
PB
  
10Rut Grufman
25.08
Täby IS
25.08
  
11Molly Åkerblom
Molly Åkerblom 07, Västerås FK
24.72
Västerås FK
24.72
PB
  
12Norah Birgen
23.93
Huddinge AIS
23.93
PB
  
13Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
22.50
PB
  
Askencrantz38.1539.8736.5238.24
Dahlberg37.10x37.1737.21
Hansson34.9832.74xx
Karlsson24.8328.8627.3430.30
Lindxxx29.32
Kjellström29.0027.3023.72x
Runemar28.3527.1327.5826.61
Andersson25.9227.5326.5424.81
Olsson24.20x25.1725.93
Grufmanx24.3919.7425.08
Åkerblom15.7921.4323.2324.72
Birgen22.6823.9320.0219.89
Engelbrektsson Jonsson19.6220.7220.6922.50
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
42.92
Turebergs FK
42.92
  
2Tove Olsson
36.84
Hammarby IF
36.84
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
35.02
Turebergs FK
35.02
  
4Julia Falk
Julia Falk 07, IFK Växjö
35.01
IFK Växjö
35.01
  
5Julia Samuelsson
33.83
Hässelby SK
33.83
  
6Hanna AnderssonIFK Lund
33.61
  
7Norah Birgen
31.89
Huddinge AIS
31.89
  
8Mira Johansson
30.08
Malmö AI
30.08
  
9Emilia Johansson
29.70
Upsala IF
29.70
  
10Rut Grufman
28.15
Täby IS
28.15
SB
  
11Irma Jonhed
28.05
IF Göta Karlstad
28.05
PB
  
12Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
25.16
KFUM Örebro
25.16
SB
  
13Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
18.26
Västerås FK
18.26
PB
  
Backx38.7742.92x
Olssonx36.33x36.84
Chrifi35.02x31.6333.66
Falk29.3635.0133.6732.87
Samuelsson33.8332.3231.50x
Andersson33.6131.4732.6833.10
Birgen31.1629.8731.8928.70
Johansson30.0828.3827.8129.86
Johansson29.2227.0029.70x
Grufman26.0825.5728.1527.44
Jonhed25.9124.6525.9428.05
Karlsson25.0124.3023.3525.16
Lindqvist15.3214.5212.7518.26
F17 4x100 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
47.96
  
 Emmy Wolgast  06, Esther Sahlqvist  06, Lii Jabbour  06, Matilda Borg  07
2Turebergs FK 
48.23
  
 Alvah Lind  05, Elsa Kagevik  06, Alva Back  06, Ayla Hallberg Hossain  06
3Hässelby SK 
49.92
  
 Xana Baxter  06, Ida Malmborg  05, Johanna Pihl  06, Tuva Wennergren  05
4Malmö AI 
50.61
  
 Bella Gisel  07, Ella Wolff  05, Elina Brantvall  06, Moa Wirstedt  07
5Täby IS 
51.74
  
 Ebba Sjöström  05, Evelina Hamos  05, Rebecka Sjöberg  05, Vilma Stolpen  06
6Huddinge AIS 
53.25
  
 Clara Unnerud Wallhagen  06, Elin Hjertzell  06, Astrid Wallman  06, Julia Hansson  06
7Upsala IF 
55.17
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Clara Knutsson  06, Agnes Bergström  07, Nova Bäckström  07
Final B
1IF Göta Karlstad 
49.82
  
 Märta Lundström Larsson  05, Irma Jonhed  05, Lathifa Afrah  05, Ida Kristiansson  06
2Turebergs FK 
51.29
  
 Annie Grindange  06, Emma Carlsson  05, Elin Runemar  07, Kajsa Cabanas Andersson  06
3IFK Växjö 
51.61
  
 Livia Nilsson  07, Elenie Carlsson  05, Thea Rönnmark  07, Julia Falk  07
4IFK Lund 
52.98
  
 Lily Bosemark  06, Ebba Holgersson  06, Hanna Andersson  05, Inessa Hansen  06
5KFUM Örebro 
56.07
  
 Stella Önander  06, Roseangela Anichukwu  05, Julia Karlsson  07, Elin Jakobsson  05
Västerås FK 
DQ
  
 Filippa Engström  07, Ella Grimheden  06, Clara Jansson  06, Vilma Söderlund  05

© 2022 Friidrottsstatistik