21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Stockholms Stadion, Lidingövägen   Arrangör: Bromma IF
Tävlande: 205 (102+103)   Starter: 399 (213+186)

Män
M 100 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Casper Gustafsson
11.52
Hanvikens SK
11.52
  
2Emil Westermark
11.81
Turebergs FK
11.81
  
3Kassim Rashid MuhammadSundbybergs IK
11.85
  
4Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
12.12
Tullinge FI
12.12
  
5Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
12.43
Turebergs FK
12.43
  
6Jitse van Esch
12.70
Hellas FK
12.70
  
7Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
12.73
Sundbybergs IK
12.73
SB
  
8Erik Åhlin
13.17
Turebergs FK
13.17
  
M 100 m extra     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Jitse van Esch
11.60
Hellas FK
11.60
PB
  
2Kassim Rashid MuhammadSundbybergs IK
11.97
  
M 400 m     


Final A

Final

1Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
52.49
Tullinge FI
52.49
PB
  
2Albert Söderqvist
53.04
Tullinge FI
53.04
PB
  
3Noël Edling RahmatTurebergs FK
58.09
PB
  
4Yassin Koyikoyan
1:02.79
Hässelby SK
1:02.79
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Markus Brodin
1:55.67
Danderyds SK
1:55.67
  
2Erik Skoglund
1:55.79
Danderyds SK
1:55.79
  
3Viktor Skoglund
1:56.03
Danderyds SK
1:56.03
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:57.04
Spårvägens FK
1:57.04
SB
  
5David Rindetoft
David Rindetoft 03, Västerås FK
2:00.22
Västerås FK
2:00.22
PB
  
6Joakim Ståhl
2:00.39
Gefle IF
2:00.39
PB
  
7Daniel Musirim
2:04.90
Sundbybergs IK
2:04.90
PB
  
8Alexander Björklund
2:06.30
Hässelby SK
2:06.30
  
9Daniel Förberg
2:22.14
Fredrikshofs FIF
2:22.14
  
10David Hellqvist
2:26.48
IF Triangeln
2:26.48
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Jitse van EschHellas FK
1.72
PB
  
2Jonas Torsvall
Jonas Torsvall 78, Mälarhöjden
1.68
Mälarhöjdens IK
1.68
SB
  
1.601.641.681.721.78
van Esch--oxxoxxx
Torsvalloxooxxx
M Längd     


Final A

Final

1Andreas ChrysanthouHellas FK
7.10
+0.5 PB
  
2Oscar Niklasson
6.95
Hanvikens SK
6.95
–0.7
  
3Joel Borrman
6.23
Huddinge AIS
6.23
–0.5
  
4Edvin Livak
5.86
Bromma IF
5.86
0.0 SB
  
5Jonas Torsvall
Jonas Torsvall 78, Mälarhöjden
5.51
Mälarhöjdens IK
5.51
–0.7 SB
  
6Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
5.48
Turebergs FK
5.48
–1.5
  
7Erik Åhlin
4.91
Turebergs FK
4.91
+1.7
  
Chrysanthou6.45
0.0
7.10
+0.5
6.77
-0.3
6.63
-0.4
x6.88
-1.3
Niklasson6.95
-0.7
6.86
-0.1
xx6.46
-1.4
x
Borrman6.23
-0.5
x6.00
-0.8
x5.98
-0.7
x
Livak5.86
0.0
5.63
-2.8
5.39
-1.2
5.51
-0.3
4.48
-0.9
5.68
-0.2
Torsvall5.50
0.0
xx5.38
-2.0
5.42
-0.8
5.51
-0.7
Djerf5.25
0.0
5.25
0.0
3.38
-0.5
5.26
-0.9
5.21
-0.5
5.48
-1.5
Åhlinx4.91
+1.7
x4.76
+0.5
M Spjut     


Final A

Final

1Oscar Niklasson
45.64
Hanvikens SK
45.64
  
Niklasson45.64x45.17x
P17 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Filip Ekström
12.16
Bromma IF
12.16
SB
  
2Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
12.37
Västerås FK
12.37
  
3David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
12.40
Tullinge FI
12.40
  
4Albin Lundberg
12.67
Mälarö SOK
12.67
SB
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Leonardo Garavini
2:06.69
IFK Lidingö
2:06.69
PB
  
2Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås FK
2:16.18
Västerås FK
2:16.18
  
3Vilgot Norberg
2:24.80
Hässelby SK
2:24.80
PB
  
4Erik Alteskog
2:28.34
Hammarby IF
2:28.34
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Gustav Malmkvist
1.72
Katrineholms SK
1.72
  
1.641.721.78
Malmkvistxooxxx
P17 Längd     


Final A

Final

1Gustav Malmkvist
5.75
Katrineholms SK
5.75
–0.3
  
2Albin Lundberg
5.74
Mälarö SOK
5.74
–0.4 PB
  
Malmkvistx5.75
-0.3
5.70
-1.2
xxx
Lundberg5.32
+1.6
5.74
-0.4
5.60
-0.8
5.49
-1.0
5.32
0.0
5.66
-1.1
P17 Tresteg     


Final A

Final

1Gustav Malmkvist
12.29
Katrineholms SK
12.29
–1.9 PB
  
2Albin Lundberg
11.72
Mälarö SOK
11.72
–1.5 PB
  
Malmkvist12.29
-1.9
xxxxx
Lundbergxxxxx11.72
-1.5
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Lukas Svensson
42.20
Väsby IK
42.20
  
Svenssonxx40.74x40.1242.20
P15 80 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
9.98
Nyköpings BIS
9.98
PB
  
2Karl Thilers
10.00
Turebergs FK
10.00
  
3Henrik Deresiewicz
10.29
Sundbybergs IK
10.29
  
4Emmanuel Eneh
Emmanuel Eneh 08, Mälarhöjden
10.51
Mälarhöjdens IK
10.51
PB
  
5Elliot Sjöberg
10.76
Huddinge AIS
10.76
PB
  
6Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
10.84
Mälarhöjdens IK
10.84
  
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Karl Thilers
10.25
Turebergs FK
10.25
q
  
2Hugo Jansson
10.67
IFK Lidingö
10.67
q
  
3Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
11.10
Mälarhöjdens IK
11.10
q
  
4Fredrik Gadsjö
11.23
Huddinge AIS
11.23
  
5Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
11.24
Mälarhöjdens IK
11.24
  
6Oskar Thews
11.86
Bromma IF
11.86
  
Heat 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
10.08
Nyköpings BIS
10.08
PB
q
  
2Henrik Deresiewicz
10.36
Sundbybergs IK
10.36
q
  
3William StrömbergTurebergs FK
10.67
q
  
4Emmanuel Eneh
Emmanuel Eneh 08, Mälarhöjden
10.89
Mälarhöjdens IK
10.89
q
  
5Elliot Sjöberg
11.01
Huddinge AIS
11.01
q
  
6Algot Eriksson
11.44
IF Linden
11.44
  
7Noah Öhrström
12.93
Huddinge AIS
12.93
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Viggo Rostmark
2:12.49
Hanvikens SK
2:12.49
  
2Elliot Sjöberg
2:14.54
Huddinge AIS
2:14.54
PB
  
3August Hannerstål
2:22.30
Sundbybergs IK
2:22.30
  
4Rasmus Berglund
2:22.77
Huddinge AIS
2:22.77
  
5Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
2:23.74
Mälarhöjdens IK
2:23.74
  
6Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
2:35.40
Spårvägens FK
2:35.40
PB
  
7Vincent Yllèn
2:41.93
Huddinge AIS
2:41.93
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Nemanja Opacic
1.72
Huddinge AIS
1.72
  
2Fredrik Redin
1.60
Hammarby IF
1.60
PB
  
3August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
1.60
Nyköpings BIS
1.60
  
4Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
1.60
Mälarhöjdens IK
1.60
PB
  
5Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
1.50
Mälarhöjdens IK
1.50
  
6Joar Stange
1.45
Huddinge AIS
1.45
  
9Vincent Yllèn
1.40
Huddinge AIS
1.40
  
10Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
1.34
Spårvägens FK
1.34
  
1.341.401.451.501.551.601.641.681.721.75
Opacic---o-ooooxxx
Redinooooxooxxx
Stierna---o-xoxxx
Lundmark--oxoxoxoxxx
Daunerooooxxx
Stange-ooxxx
Yllènooxxx
Lewisxxoxxx
P15 Längd     


Final A

Final

1Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
5.59
Spårvägens FK
5.59
+1.4 PB
  
2August Stierna
August Stierna 08, Nyköpings BIS
5.48
Nyköpings BIS
5.48
+2.0 PB
  
3Henrik Deresiewicz
5.45
Sundbybergs IK
5.45
+1.3 PB
  
4William StrömbergTurebergs FK
5.13
+1.1
  
5Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
5.07w
Spårvägens FK
5.07w
+2.3
  
6Nemanja Opacic
4.88w
Huddinge AIS
4.88w
+2.6
  
7Fredrik Gadsjö
4.70
Huddinge AIS
4.70
+1.9 PB
  
8Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
4.67
Mälarhöjdens IK
4.67
+2.0 PB
  
9Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
4.50
Mälarhöjdens IK
4.50
+1.8 PB
  
10Vincent Yllèn
4.27
Huddinge AIS
4.27
+1.7 PB
  
11Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
3.87
Spårvägens FK
3.87
+1.3
  
12Noah Öhrström
3.83
Huddinge AIS
3.83
0.0 PB
  
Grasemanx5.32
+1.4
5.26
0.0
5.59
+1.4
xx
Stierna5.29w
+2.5
4.39w
+3.2
5.20
+0.1
5.34
+1.5
5.48
+2.0
5.42w
+2.1
Deresiewicz4.64w
+2.9
5.14w
+3.0
4.89
0.0
4.72
0.0
4.75w
+2.5
5.45
+1.3
Strömberg5.01w
+2.1
4.68w
+2.1
4.64
+1.5
4.72
+1.6
4.86
+1.1
5.13
+1.1
Lewis4.62
+1.9
4.73
+1.4
5.07w
+2.3
4.89
+1.2
4.60
-0.1
4.73w
+2.2
Opacic4.85
+1.1
4.88w
+2.6
4.50
-0.8
4.71
+1.1
4.73
+0.9
Gadsjöx4.70
+1.9
4.37
+1.7
4.43
+0.1
x4.59
+1.0
Melén4.51
+1.7
x4.67
+2.0
x4.48
-0.3
x
Dauner4.33
+0.3
4.50
+1.8
x
Yllèn4.26
+0.2
4.27
+1.7
4.09
+1.2
Issax3.76w
+2.8
3.87
+1.3
Öhrströmxx3.83
0.0
P15 Tresteg     


Final A

Final

1Nemanja Opacic
10.24
Huddinge AIS
10.24
–0.3
  
2Hugo Jansson
10.14
IFK Lidingö
10.14
0.0 PB
  
3William StrömbergTurebergs FK
9.99
–1.1 PB
  
Opacic9.79
-0.5
10.04
0.0
9.86
-0.3
10.02
0.0
10.09
-0.6
10.24
-0.3
Janssonxx10.14
0.0
x10.07
-0.6
Strömberg9.99
-1.1
x9.33
-2.4
9.87
0.0
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Rasmus Berglund
31.47
Huddinge AIS
31.47
  
2Fredrik Redin
28.07
Hammarby IF
28.07
  
3Jeppe Karlsson
27.10
IFK Lidingö
27.10
  
4Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
25.62
Mälarhöjdens IK
25.62
PB
  
5Alex Ejendal
21.56
IFK Lidingö
21.56
PB
  
6Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
20.06
Mälarhöjdens IK
20.06
  
7Joar Stange
17.00
Huddinge AIS
17.00
  
Berglundx30.6331.4728.9627.9827.79
Redin27.1223.6222.91x28.07x
Karlsson27.1025.3622.3525.7324.73x
Melénxx21.1621.42x25.62
Ejendal18.5918.31x17.8921.56
Melénxx20.06x18.60x
Stange16.4717.0016.19
P13 60 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
8.37
Sundbybergs IK
8.37
  
2David Ahlberg
8.41
Bromma IF
8.41
  
3Eliah AnderssonBromma IF
8.64
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.70
  
5Alvin Daniels
8.71
Hässelby SK
8.71
PB
  
6Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.72
Västerås FK
8.72
  
7Kasper Langevoort
8.79
Sundbybergs IK
8.79
PB
  
8Jonathan Dalid
8.87
Turebergs FK
8.87
=PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.85
q
  
2Kasper Langevoort
8.86
Sundbybergs IK
8.86
PB
q
  
4David Hult
9.11
Bromma IF
9.11
  
5David BonnevierTäby IS
9.59
  
6Love JohanssonBromma IF
9.69
PB
  
7Fredrik HammarBromma IF
9.72
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1David Ahlberg
8.60
Bromma IF
8.60
q
  
2Oskar Ahlstrand
8.88
Turebergs FK
8.88
  
3Harry RosendahlBromma IF
8.99
  
4Elliot Stenborg
9.46
Huddinge AIS
9.46
  
5Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
9.59
Sundbybergs IK
9.59
  
6Nils Bernström WallerbergBromma IF
10.09
  
7Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
10.28
Mälarhöjdens IK
10.28
PB
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
8.57
Sundbybergs IK
8.57
q
  
2Thomas Moussay
8.96
Sundbybergs IK
8.96
  
3Leo Sonesson
9.03
Huddinge AIS
9.03
  
4Samuel Oliveira
9.34
Hanvikens SK
9.34
  
5Alexander HolmgrenBromma IF
9.47
PB
  
6Jonatan TorssellBromma IF
9.75
PB
  
7Jakob BonnevierTäby IS
9.83
  
Heat 4
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Eliah AnderssonBromma IF
8.49
PB
q
  
2Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.71
Västerås FK
8.71
SB
q
  
3Alvin Daniels
8.84
Hässelby SK
8.84
PB
q
  
4Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
9.17
Mälarhöjdens IK
9.17
PB
  
5William Thilers
9.22
Turebergs FK
9.22
  
6Victor Herge
9.36
Bromma IF
9.36
  
P13 600 m     


Final A

Final

1David Ahlberg
1:35.36
Bromma IF
1:35.36
PB
  
2Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
1:36.39
Västerås FK
1:36.39
PB
  
3Alvin Daniels
1:42.11
Hässelby SK
1:42.11
PB
  
4Jeppe Karlsson
1:42.42
IFK Lidingö
1:42.42
PB
  
5Thomas Moussay
1:43.11
Sundbybergs IK
1:43.11
PB
  
6Luca Garavini
1:43.43
IFK Lidingö
1:43.43
PB
  
7Oskar Ahlstrand
1:44.24
Turebergs FK
1:44.24
PB
  
8Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1:46.46
PB
  
9Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
1:46.76
Turebergs FK
1:46.76
PB
  
10Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1:47.05
Mälarhöjdens IK
1:47.05
PB
  
11Samuel Oliveira
1:48.81
Hanvikens SK
1:48.81
PB
  
12Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
2:01.62
Sundbybergs IK
2:01.62
  
Final B
1Oliver Kjellin
1:50.07
Hässelby SK
1:50.07
PB
  
2Victor Herge
1:55.71
Bromma IF
1:55.71
PB
  
3Harry Rosendahl
1:57.84
Bromma IF
1:57.84
PB
  
4Love Johansson
1:59.51
Bromma IF
1:59.51
PB
  
5Fredrik Hammar
1:59.63
Bromma IF
1:59.63
PB
  
6Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2:00.16
Mälarhöjdens IK
2:00.16
PB
  
7Jonatan Torssell
2:00.89
Bromma IF
2:00.89
PB
  
8Alexander HolmgrenBromma IF
2:04.50
PB
  
9David Hult
2:06.71
Bromma IF
2:06.71
PB
  
10Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
2:12.03
Mälarhöjdens IK
2:12.03
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1David Ahlberg
1.53
Bromma IF
1.53
  
2Olle Eide-Jensen
1.50
Hammarby IF
1.50
PB
  
3Filip Thunell
1.50
IFK Lidingö
1.50
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1.39
  
5Alvin Daniels
1.39
Hässelby SK
1.39
PB
  
6Jonatan TorssellBromma IF
1.35
PB
  
7Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1.30
Mälarhöjdens IK
1.30
  
8Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.25
Mälarhöjdens IK
1.25
PB
  
8Elliot Stenborg
1.25
Huddinge AIS
1.25
  
10Love JohanssonBromma IF
1.25
PB
  
11Fredrik HammarBromma IF
1.19
PB
  
11David Hult
1.19
Bromma IF
1.19
  
13Nils Bernström WallerbergBromma IF
1.19
  
14Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
1.13
Sundbybergs IK
1.13
  
14Victor Herge
1.13
Bromma IF
1.13
  
1.131.191.251.301.351.391.431.471.501.53
Ahlberg-----ooooo
Eide-Jensen-ooooooooxxx
Thunell---ooxoooxoxxx
Enhörning Edholm--ooxooxxx
Daniels--oooxoxxx
Torsselloooooxxx
Drufva--ooxxx
Lorentzon--oxxx
Stenborgoooxxx
Johanssonoxooxxx
Hammarooxxx
Hultooxxx
Bernström Wallerbergoxoxxx
Köhnoxxx
Hergeoxxx
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Oskar Ahlstrand
5.00
Turebergs FK
5.00
+0.7
  
2David Ahlberg
4.89
Bromma IF
4.89
+0.2
  
3Jonathan Dalid
4.82
Turebergs FK
4.82
+1.7 PB
  
4Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
4.77
Västerås FK
4.77
+1.1 PB
  
5Samuel Oliveira
4.51
Hanvikens SK
4.51
+1.0 PB
  
6Leo Sonesson
4.50
Huddinge AIS
4.50
+0.9 =SB
  
7Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
4.46
+1.3 PB
  
8David Hult
4.39
Bromma IF
4.39
+1.1 PB
  
9Samuel CoricKA 2 IF
4.37
+1.6
  
10Harry RosendahlBromma IF
4.31
+1.2 PB
  
11Eliah AnderssonBromma IF
4.31
+1.4 PB
  
12Tristan Back
4.18
Turebergs FK
4.18
+1.8
  
13Love JohanssonBromma IF
4.13
+0.2 PB
  
14Elliot Stenborg
4.05
Huddinge AIS
4.05
–0.9 PB
  
15Kasper Langevoort
3.99
Sundbybergs IK
3.99
+1.1 PB
  
16Victor Herge
3.99
Bromma IF
3.99
+1.0 PB
  
17Jonatan TorssellBromma IF
3.83
+0.2 PB
  
18Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
3.83
Sundbybergs IK
3.83
+1.2
  
19Jakob BonnevierTäby IS
3.73
+1.4
  
20David BonnevierTäby IS
3.70
+1.2
  
21Noel Afzelius
3.66
Väsby IK
3.66
+1.9 PB
  
22Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
3.61
Mälarhöjdens IK
3.61
0.0 PB
  
23Nils Bernström WallerbergBromma IF
3.46
0.0 PB
  
Ahlstrand5.00
+0.7
4.69
+1.2
4.95
0.0
Ahlberg4.72
+0.9
4.75
+0.1
4.89
+0.2
Dalid4.82
+1.7
4.50
0.0
4.73
+0.5
Åkerlund4.77
+1.1
4.54
0.0
4.65
+0.7
Oliveira4.51
+1.0
4.48
+0.2
4.47
+0.5
Sonesson4.50
+0.9
4.33
+1.3
4.47
+1.2
Enhörning Edholm4.24
+1.8
4.00
0.0
4.46
+1.3
Hultx4.39
+1.1
4.03
+0.8
Coric4.35
0.0
4.37
+1.6
4.31
+1.5
Rosendahl4.31
+1.2
3.94
+2.0
3.99
+0.9
Andersson4.31
+1.4
Back3.21
0.0
3.73
+1.5
4.18
+1.8
Johansson3.89
+1.3
3.89
+0.5
4.13
+0.2
Stenborg3.94
+1.4
4.05
-0.9
4.03
+0.9
Langevoort3.98
+1.4
3.73
0.0
3.99
+1.1
Herge3.99
+1.0
3.74
+0.3
3.57
+1.1
Torssell3.74
+0.6
3.83
+0.2
3.80
+0.7
Köhn3.83
+1.2
3.73
0.0
3.68
0.0
Bonnevier3.71
+1.0
3.73
+1.4
x
Bonnevier3.70
+1.2
3.68
-0.9
3.69
+1.1
Afzelius3.66
+1.9
3.64
+0.9
3.58
+0.9
Reitberger3.61
0.0
3.59
+0.4
x
Bernström Wallerberg3.38
+1.4
3.46
0.0
3.39
+1.4
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Carl Grindange
32.64
Turebergs FK
32.64
PB
  
2Jakob BonnevierTäby IS
30.21
  
3David BonnevierTäby IS
28.74
PB
  
4Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
27.81
PB
  
5Samuel CoricKA 2 IF
27.69
  
6Mio Norén
24.07
IF Linnéa
24.07
PB
  
7Tristan Back
23.74
Turebergs FK
23.74
  
8Elliot Stenborg
19.65
Huddinge AIS
19.65
  
9Kasper Langevoort
16.84
Sundbybergs IK
16.84
PB
  
10Harry RosendahlBromma IF
15.60
  
11Love Johansson
14.87
Bromma IF
14.87
PB
  
12Victor Herge
14.49
Bromma IF
14.49
  
13Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
13.20
Mälarhöjdens IK
13.20
SB
  
14Jonatan TorssellBromma IF
12.46
  
15David Hult
11.96
Bromma IF
11.96
  
Grindange30.3732.6430.54
Bonnevier29.3529.0730.21
Bonnevier26.1127.9728.74
Hulthén Gylleredx24.0927.81
Coric27.6924.9127.02
Norén20.7924.0720.19
Backx23.7421.52
Stenborg14.6216.0619.65
Langevoort16.8416.6815.79
Rosendahl12.5313.3715.60
Johanssonx14.87x
Herge9.0414.4913.40
Lorentzon12.5713.209.95
Torssell12.4610.7311.15
Hult11.96x11.16
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
1Felicia Johansson
12.99
Hanvikens SK
12.99
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
13.05
  
3Mathilda Hellevik
13.52
Hanvikens SK
13.52
  
4Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Gällivare SK
13.54
Gällivare SK
13.54
  
5Anelia Danielsson
13.71
Hanvikens SK
13.71
  
6Emma Sidwall
14.30
Danderyds SK
14.30
  
7Heidi Asmanova
14.40
Sundbybergs IK
14.40
  
K 800 m     


Final A

Final

1Josefin Heier
Josefin Heier 96, NOR
2:12.89
96NOR
2:12.89
  
2Sabina Korpela
Sabina Korpela 82, Studenterna
2:23.44
FK Studenterna
2:23.44
  
3Stella Diaz Stenlund
2:24.86
Sundbybergs IK
2:24.86
  
4Liva Gustavsson
2:35.11
Spårvägens FK
2:35.11
  
K Höjd     


Final A

Final

1Emma Häggblom
1.66
Upsala IF
1.66
  
1.571.601.631.661.69
Häggblomooxoxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
5.69
+2.0
  
2Amanda Möller
5.23
Hässelby SK
5.23
+1.2
  
3Felicia Lindberg
5.19
Hammarby IF
5.19
+1.4
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
5.09
+0.7
  
5Anelia DanielssonHanvikens SK
4.86
0.0
  
Söderqvistxx5.69
+2.0
5.52
+0.5
4.26
-0.8
x
Möller5.20
+0.1
5.23
+1.2
x4.71
-1.5
4.98
0.0
5.07
-2.1
Lindberg5.18
+0.9
5.19
+1.4
5.17
+0.9
x5.09
-0.2
x
Davidsson4.64
+0.1
x4.93
+1.4
4.85
-0.6
5.09
+0.7
4.85
-1.6
Danielsson4.86
0.0
2.90
+1.8
3.05
+1.4
4.51
-1.1
x4.63
+0.4
F17 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Emilia Nielsen
13.61
Turebergs FK
13.61
  
2Rebecka SjöbergTäby IS
14.03
  
3Hjördis Bäckman
14.36
IFK Lidingö
14.36
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
2:25.87
Västerås FK
2:25.87
  
2Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Tullinge FI
2:33.38
Tullinge FI
2:33.38
  
3Shadia Nabukenya
2:49.73
Sundbybergs IK
2:49.73
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
1.60
Nyköpings BIS
1.60
  
2Saga Ågren LundmanDanderyds SK
1.57
  
1.401.451.491.531.571.601.63
Enetjärn---oooxxx
Ågren Lundmanooooxxoxxx
F17 Längd     


Final A

Final

1Elin Hjertzell
5.24
Huddinge AIS
5.24
0.0
  
2Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
5.01
Nyköpings BIS
5.01
+1.3
  
3Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.80
0.0
  
4Rebecka SjöbergTäby IS
4.76
+0.9
  
Hjertzell5.12
+1.9
5.19
+0.3
5.23
0.0
5.24
0.0
x5.23
0.0
Enetjärn4.87
+1.2
4.95
0.0
4.97
+1.1
4.79
+0.6
4.93
-1.0
5.01
+1.3
Bäckmanx4.69
0.0
x4.80
0.0
x
Sjöbergx4.73
+1.6
4.76
+0.9
4.24
-1.5
x4.57
-2.1
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Isabella PetäjistöIF Triangeln
25.54
  
Petäjistö23.60x25.2125.5423.7019.29
F15 80 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
10.24
Västerås FK
10.24
  
2Gwen Fagerström
10.89
IF Linnéa
10.89
  
3Ebba DahlströmTäby IS
11.06
  
4Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
11.11
Spårvägens FK
11.11
  
5Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
11.34
Mälarhöjdens IK
11.34
  
6Clara Herge
11.36
Bromma IF
11.36
  
7Alma Cemalovic
11.58
Hanvikens SK
11.58
  
Heat 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Gwen Fagerström
10.88
IF Linnéa
10.88
q
  
2Ebba DahlströmTäby IS
11.02
q
  
3Clara Herge
11.18
Bromma IF
11.18
q
  
4Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
11.22
Mälarhöjdens IK
11.22
PB
q
  
5Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
11.44
Åkersberga SK
11.44
q
  
6Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
11.66
Mälarhöjdens IK
11.66
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
10.16
Västerås FK
10.16
q
  
2Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
11.07
Spårvägens FK
11.07
q
  
3Alma Cemalovic
11.38
Hanvikens SK
11.38
q
  
4Nova Sandblom
Nova Sandblom 08, Mälarhöjden
11.76
Mälarhöjdens IK
11.76
  
5Mikaela Lutula Ngolo
11.98
Mälarhöjdens IK
11.98
  
6Greta Åberg-LiesahoHuddinge AIS
12.27
  
7Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
12.37
Spårvägens FK
12.37
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Nora Ekdahl Nyström
2:32.06
Spårvägens FK
2:32.06
  
2Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
2:34.77
Tullinge FI
2:34.77
  
3Edith Grimheden
2:35.58
Tullinge FI
2:35.58
  
4Leah Palmblad
2:36.20
IFK Lidingö
2:36.20
  
5Desirée Trolling
2:37.97
Hanvikens SK
2:37.97
  
6Elvira Alfredsson MattssonEstuna IF
2:39.06
PB
  
7Stella Granström
2:40.52
IFK Lidingö
2:40.52
  
8Alma Cemalovic
2:47.83
Hanvikens SK
2:47.83
  
9Anja Ek
Anja Ek 08, Bromma
2:48.98
Bromma IF
2:48.98
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.57
Åkersberga SK
1.57
  
2Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.49
Katrineholms SK
1.49
PB
  
3Anja Ek
Anja Ek 08, Bromma
1.45
Bromma IF
1.45
PB
  
1.351.401.451.491.531.571.60
Eckersoooooxoxxx
Sevelinoooxxoxxx
Ekoooxxx
F15 Längd     


Final A

Final

1Gwen FagerströmIF Linnéa
4.96
–0.6
  
2Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
4.63
Huddinge AIS
4.63
0.0
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
4.57
Åkersberga SK
4.57
0.0
  
4Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
4.38
Mälarhöjdens IK
4.38
0.0
  
5Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
4.31
Mälarhöjdens IK
4.31
0.0
  
6Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.23
Katrineholms SK
4.23
–0.9
  
7Anja Ek
Anja Ek 08, Bromma
4.17
Bromma IF
4.17
–0.7 PB
  
8Clara Herge
4.08
Bromma IF
4.08
–2.1 PB
  
9Desirée TrollingHanvikens SK
4.04
–0.1
  
10Mikaela Lutula Ngolo
3.98
Mälarhöjdens IK
3.98
+1.3
  
11Maria Carlsson
3.87
Mälarö SOK
3.87
+0.8
  
12Alva Carlsson
3.77
Mälarö SOK
3.77
–0.1
  
13Fredrika Nyblom
Fredrika Nyblom 09, Västerås FK
3.71
Västerås FK
3.71
+0.9
  
14Ebba Ahlerup
3.70
Huddinge AIS
3.70
–0.7
  
15Joséphine LundqvistHanvikens SK
3.35
–0.1
  
16Elisabeth Baffoe
3.15
Spårvägens FK
3.15
–1.4
  
Isabelle Dahmén KruppkeHuddinge AIS
NM
  
Fagerströmxx4.89
0.0
4.66
-1.0
4.96
-0.6
4.90
-1.5
Dahl4.62
0.0
4.63
0.0
4.45
-0.8
4.59
0.0
xx
Eckers4.44
+1.4
4.54
0.0
4.17
+0.2
4.02
-0.2
4.46
0.0
4.57
0.0
Hagerfors4.38
0.0
xx
Wikfeldt4.11
+1.4
4.16
-0.9
4.10
-1.3
3.84
-1.0
4.20
0.0
4.31
0.0
Sevelin4.23
-0.9
x4.13
+1.7
4.12
0.0
4.10
0.0
x
Ek4.08
+0.3
xx4.05
0.0
3.99
-0.1
4.17
-0.7
Herge4.08
-2.1
xx3.80
-1.4
3.92
-1.0
3.67
0.0
Trollingx4.04
-0.1
x
Lutula Ngoloxx3.98
+1.3
Carlsson3.58
-0.1
3.87
+0.8
3.73
-0.5
Carlssonx3.77
-0.1
x
Nyblom3.71
+0.9
3.63
+0.8
Ahlerupx3.70
-0.7
x
Lundqvistx3.35
-0.1
x
Baffoe3.15
-1.4
2.88
-1.6
3.10
0.0
Dahmén Kruppkexxx
F15 Tresteg     


Final A

Final

1Gwen Fagerström
10.60
IF Linnéa
10.60
–1.4
  
2Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
9.73
Åkersberga SK
9.73
–0.5
  
3Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
9.30
Mälarhöjdens IK
9.30
0.0
  
4Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
9.23
Mälarhöjdens IK
9.23
0.0 PB
  
5Alva Carlsson
8.25
Mälarö SOK
8.25
+0.2
  
6Greta Åberg-LiesahoHuddinge AIS
7.42
0.0
  
Fagerström10.60
-1.4
10.51
-1.6
9.98
0.0
10.35
0.0
10.05
-2.6
x
Eckers9.07
-1.9
9.16
0.0
9.41
-0.2
9.73
-0.5
9.21
-1.5
9.38
-2.6
Wikfeldt9.13
-0.4
9.30
0.0
9.15
-1.6
8.73
-1.7
8.90
-1.7
Hagerfors9.20
-1.2
9.23
0.0
9.09
0.0
9.12
0.0
xx
Carlssonx8.23
-1.2
8.25
-1.4
x8.20
-2.5
8.25
+0.2
Åberg-Liesahoxx7.42
0.0
x7.11
-1.7
x
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Iris Boqvist
22.32
Hanvikens SK
22.32
  
2Alma Cemalovic
21.67
Hanvikens SK
21.67
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
18.76
Katrineholms SK
18.76
  
4Joséphine LundqvistHanvikens SK
16.04
  
5Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
16.01
Spårvägens FK
16.01
  
6Clara Herge
12.36
Bromma IF
12.36
  
7Maria Carlsson
12.15
Mälarö SOK
12.15
  
8Greta Åberg-LiesahoHuddinge AIS
11.99
  
Boqvistx21.06x22.32x21.55
Cemalovicx18.4919.0621.30x21.67
Sevelin16.3517.3318.3217.8818.76x
Lundqvist14.2415.5516.04xxx
Alesix12.5514.72x16.0114.16
Herge9.86x12.3610.64x9.95
Carlsson10.8810.168.5212.0012.1511.75
Åberg-Liesaho11.11xx11.999.61x
F13 60 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.67
Ösmo Nynäs FIK
8.67
  
2Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.78
  
3Anya Davidson
8.79
Upsala IF
8.79
  
4Ema Avramova
8.92
Väsby IK
8.92
  
5Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
9.12
Turebergs FK
9.12
PB
  
6Natalie JohanssonHuddinge AIS
9.18
PB
  
7Léonie GobitschekBromma IF
9.26
SB
  
8Smilla Runeborg
9.34
Hammarby IF
9.34
  
Heat 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.86
q
  
2Anya Davidson
9.01
Upsala IF
9.01
q
  
3Natalie JohanssonHuddinge AIS
9.33
PB
q
  
4Amanda JörbeckTäby IS
9.39
SB
  
5Emelie LagerdahlBromma IF
9.78
  
6Sofia Deresiewicz
9.93
Sundbybergs IK
9.93
  
7Matilda BillbergBromma IF
10.87
  
Heat 2
Vind: -2.5
Vind: -2.5
1Ema Avramova
9.08
Väsby IK
9.08
q
  
2Maria Sjöström
9.44
Enköpings AI
9.44
  
3Agnes Hjertzell
9.60
Huddinge AIS
9.60
  
4Astrid Bengtsson
9.62
Sundbybergs IK
9.62
  
5Ebba Wahlgren
9.88
Bromma IF
9.88
  
6Rebecca AldenstrandBromma IF
9.98
  
7Emma Hjertzell
10.04
Huddinge AIS
10.04
  
8Theresa Van UelftBromma IF
10.37
  
Heat 3
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.71
Ösmo Nynäs FIK
8.71
q
  
2Smilla Runeborg
9.21
Hammarby IF
9.21
q
  
3Elin Aneby
Elin Aneby 10, Tureberg
9.26
Turebergs FK
9.26
q
  
4Léonie GobitschekBromma IF
9.36
SB
q
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.45
Katrineholms SK
9.45
PB
  
6Esther Elliot
9.53
Huddinge AIS
9.53
  
6Emma Sjöström
9.53
Enköpings AI
9.53
  
8Sophie EnevretBromma IF
9.91
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Freja Ahlepil
1:50.70
Turebergs FK
1:50.70
  
2Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
1:52.76
Västerås FK
1:52.76
  
3Beata du Hane
1:53.65
Bromma IF
1:53.65
  
4Maria Sjöström
1:58.02
Enköpings AI
1:58.02
  
5Rebecca AldenstrandBromma IF
1:58.98
  
6Anya Davidson
2:02.65
Upsala IF
2:02.65
  
7Moa Sandell
2:02.69
Turebergs FK
2:02.69
  
8Fredrika Nyblom
Fredrika Nyblom 09, Västerås FK
2:04.42
Västerås FK
2:04.42
  
9Emilia Svanberg
Emilia Svanberg 09, Västerås FK
2:08.29
Västerås FK
2:08.29
PB
  
10Signe Selmered
2:08.72
Sundbybergs IK
2:08.72
  
11Ebba Wahlgren
2:12.19
Bromma IF
2:12.19
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Elise Wiklund
1.56
Turebergs FK
1.56
PB
  
2Elin Strandberg
1.53
Huddinge AIS
1.53
PB
  
3Astrid StrömTäby IS
1.39
  
4Yana Halubouskaya
1.39
Spårvägens FK
1.39
  
6Therese LöwenthalHellas FK
1.35
  
7Rebecca AldenstrandBromma IF
1.35
  
8Agnes Steinberga
1.30
Huddinge AIS
1.30
  
9Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.25
Katrineholms SK
1.25
  
10Hedvig Ulvenfalk Berg
1.25
Mälarhöjdens IK
1.25
  
1.191.251.301.351.391.431.471.501.531.561.58
Wiklund--oooxoooxxoxxoxxx
Strandberg----xooxooxoxxx
Ström-oooxoxxx
Halubouskaya-oxoxoxoxxx
Löwenthalooxoxoxxx
Aldenstrandoooxxoxxx
Steinberga--xxoxxx
Sevelinoo
Ulvenfalk Bergoxo
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

2Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
4.42
11Västerås FK
4.42
+0.4 PB
  
3Leyla Davidson
Leyla Davidson 11, Upsala IF
4.40
11Upsala IF
4.40
–1.7
  
4Natalie JohanssonHuddinge AIS
4.39
–0.2 PB
  
5Amanda JörbeckTäby IS
4.35
0.0 SB
  
6Nova Westman
Nova Westman 11, Ösmo Nynäs
4.34
11Ösmo Nynäs FIK
4.34
–0.3 PB
  
7Siri Lindahl
Siri Lindahl 11, Bromma
4.27
11Bromma IF
4.27
–0.4
  
8Agnes Hjertzell
4.27
Huddinge AIS
4.27
+0.4
  
9Emma Sjöström
4.20
Enköpings AI
4.20
0.0
  
10Astrid Bengtsson
4.17
Sundbybergs IK
4.17
0.0
  
11Ema Avramova
4.17
Väsby IK
4.17
–0.6
  
12Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.12
Katrineholms SK
4.12
+1.8 PB
  
13Sofia Deresiewicz
4.09
Sundbybergs IK
4.09
–1.5
  
14Rebecca AldenstrandBromma IF
4.06
0.0
  
15Ebba Wahlgren
4.03
Bromma IF
4.03
0.0
  
16Anya Davidson
4.01
Upsala IF
4.01
+1.6
  
17Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
3.94
11Åkersberga SK
3.94
–0.4 PB
  
18Léonie GobitschekBromma IF
3.94
+1.4 PB
  
19Smilla Runeborg
3.93
Hammarby IF
3.93
–0.3
  
20Emelie LagerdahlBromma IF
3.91
+1.6
  
21Astrid StrömTäby IS
3.89
0.0 PB
  
22Maria Sjöström
3.86
Enköpings AI
3.86
–1.8
  
23Theresa Van UelftBromma IF
3.60
+0.2 PB
  
24Emma Hjertzell
3.37
Huddinge AIS
3.37
0.0
  
25Felicia Wikerfors
3.36
IF Triangeln
3.36
+0.7
  
26Matilda BillbergBromma IF
2.95
0.0
  
Öryd4.21
-1.6
4.20
0.0
4.42
+0.4
Davidson4.28
-0.2
4.10
0.0
4.40
-1.7
Johansson4.01
-1.2
4.39
-0.2
4.30
-0.7
Jörbeck4.19
-1.5
x4.35
0.0
Westman4.09
-0.1
4.23
-1.0
4.34
-0.3
Lindahl4.15
+0.3
4.27
-0.4
4.18
0.0
Hjertzell4.14
-1.4
4.15
+0.9
4.27
+0.4
Sjöström4.01
-0.2
4.03
-2.1
4.20
0.0
Bengtsson4.02
-1.9
4.17
0.0
4.14
0.0
Avramova4.17
-0.6
4.10
+0.4
4.00
0.0
Sevelin4.02
-1.2
3.82
-0.5
4.12
+1.8
Deresiewicz4.09
-1.5
x4.08
+0.8
Aldenstrand3.55
-1.2
3.96
+0.4
4.06
0.0
Wahlgren3.91
0.0
4.03
0.0
3.71
0.0
Davidson3.98
-1.1
3.98
0.0
4.01
+1.6
Eiving3.94
-0.4
3.89
-2.1
3.94
0.0
Gobitschekx3.50
-2.1
3.94
+1.4
Runeborg3.90
-1.5
3.76
-0.9
3.93
-0.3
Lagerdahl3.67
-1.3
3.84
-1.6
3.91
+1.6
Ström3.72
-1.3
3.50
-0.2
3.89
0.0
Sjöström3.86
-1.8
3.64
-0.9
3.86
+0.4
Van Uelft3.48
-1.2
3.60
+0.2
3.39
+0.3
Hjertzell3.33
-2.5
3.37
0.0
3.37
-1.5
Wikerfors3.24
0.0
3.21
-1.5
3.36
+0.7
Billberg2.82
-0.9
2.95
0.0
2.91
+0.4
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
31.90
Eskilstuna FI
31.90
  
2Märta Nystrand FockIF Linnéa
29.33
PB
  
3Hilda Yong Viklander
29.17
Mälarhöjdens IK
29.17
PB
  
4Elise Wiklund
26.56
Turebergs FK
26.56
PB
  
5Esther Elliot
25.24
Huddinge AIS
25.24
PB
  
6Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
21.86
Ösmo Nynäs FIK
21.86
  
7Elin Tam
Elin Tam 09, Mälarhöjden
21.44
Mälarhöjdens IK
21.44
PB
  
8Natalie Johansson
19.90
Huddinge AIS
19.90
  
9Astrid Ström
19.38
Täby IS
19.38
  
10Rebecca AldenstrandBromma IF
19.01
  
11Emelie LagerdahlBromma IF
15.95
PB
  
12Theresa Van UelftBromma IF
15.72
  
13Stephanie Rimer
14.89
Turebergs FK
14.89
  
14Léonie GobitschekBromma IF
13.18
  
15Felicia Wikerfors
12.88
IF Triangeln
12.88
  
16Matilda BillbergBromma IF
12.29
  
17Gwen Fagerström
11.82
IF Linnéa
11.82
  
Dekreon31.90x31.63
Nystrand Fock23.2722.9029.33
Yong Viklander29.1728.8425.28
Wiklund26.5626.1123.12
Elliot24.4523.2725.24
Palmheden19.1721.4621.86
Tam21.4421.2021.13
Johansson19.9017.2213.72
Ström19.3818.7718.21
Aldenstrand19.0115.4715.33
Lagerdahl14.5312.2015.95
Van Uelft12.4815.7213.06
Rimer12.7212.1614.89
Gobitschek12.4713.1810.16
Wikerfors12.8812.4911.92
Billberg11.0812.2912.03
Fagerström11.0910.4311.82

© 2022 Friidrottsstatistik