0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Samuel Tsegay Samuel Tsegay 88, Hälle 25:51 | 88 | Hälle IF | 25:51 | = | ||||
2 | Arvid Öhrn Arvid Öhrn 94, Hälle 27:24 | 94 | Hälle IF | 27:24 | = | ||||
3 | Petter Svensson Petter Svensson 90, Hälle 27:26 | 90 | Hälle IF | 27:26 | = | ||||
4 | Adhanom Abraha Adhanom Abraha 77, Eskilstuna FI 27:33 | 77 | Eskilstuna FI | 27:33 | = | ||||
5 | Isak Hellström Isak Hellström 91, Studenterna 27:59 | 91 | FK Studenterna | 27:59 | = | ||||
6 | Fred Grönwall Fred Grönwall 81, Studenterna 28:15 | 81 | FK Studenterna | 28:15 | = | ||||
7 | Hugo Setthagen Hugo Setthagen 01, Spårvägen 28:42 | 01 | Spårvägens FK | 28:42 | = | ||||
8 | Einar Johansson Einar Johansson 98, Ärla IF 28:51 | 98 | Ärla IF | 28:51 | = | ||||
9 | Viktor Zackrisson Viktor Zackrisson 00, Enhörna 29:06 | 00 | Enhörna IF | 29:06 | = | ||||
10 | Andreas Lundegård Andreas Lundegård 86, Studenterna 29:16 | 86 | FK Studenterna | 29:16 | = | ||||
M20 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Samuel Thorngren 41:45 | 03 | 41:45 | = | |||||
2 | William Carlsson 42:41 | 02 | 42:41 | = | |||||
3 | Oscar Åberg 47:53 | 02 | 47:53 | = | |||||
P18 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Emil Flygare Emil Flygare 04, Enhörna 37:44 | 04 | Enhörna IF | 37:44 | = | ||||
2 | Gustav Winterling 41:28 | 05 | 41:28 | = | |||||
3 | Adam Ohlsson 41:31 | 05 | 41:31 | = | |||||
P16 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Oskar Flygare Oskar Flygare 06, Enhörna 32:07 | 06 | Enhörna IF | 32:07 | = | ||||
2 | Calle Ekholm 40:28 | 07 | 40:28 | = | |||||
3 | Rasmus Holmqvist 42:20 | 07 | 42:20 | = | |||||
P14 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Johan Utsi Häggrud Johan Utsi Häggrud 08, Sarven 8:55 | 08 | Ok sarven | 8:55 | = | ||||
2 | Oliver Holmqvist | 08 | 8:58 | = | |||||
3 | Sten Hellmark Sten Hellmark 08, Enhörna 8:59 | 08 | Enhörna IF | 8:59 | = | ||||
P14 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Tage Askling Tage Askling 08, Akele 32:16 | 08 | IK Akele | 32:16 | = | ||||
2 | William Anrell 44:44 | 09 | 44:44 | = | |||||
3 | Ivar Nordberg Ivar Nordberg 08, Trosabygden 48:05 | 08 | Trosabygdens OK | 48:05 | = | ||||
P12 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Axel Strid Axel Strid 11, Trosabygden 9:19 | 11 | Trosabygdens OK | 9:19 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 8.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Samrawit Mengsteab Samrawit Mengsteab 90, Hälle 30:14 | 90 | Hälle IF | 30:14 | = | ||||
2 | Linnéa Sennström Linnéa Sennström 00, Hässelby 30:46 | 00 | Hässelby SK | 30:46 | = | ||||
3 | Leonie Balter Leonie Balter 91, Studenterna 30:55 | 91 | FK Studenterna | 30:55 | = | ||||
4 | Veronica Paterlini Veronica Paterlini 85, ITA 33:08 | 85 | ITA | 33:08 | = | ||||
5 | Jessie Ross Skärvad Jessie Ross Skärvad 78, Täby 33:16 | 78 | Täby IS | 33:16 | = | ||||
6 | Julia Wangenheim Julia Wangenheim 92, Hammarby 34:37 | 92 | Hammarby IF | 34:37 | = | ||||
7 | Moa Gustafsson Moa Gustafsson 92, Studenterna 34:41 | 92 | FK Studenterna | 34:41 | = | ||||
8 | Fanny Fredriksson Fanny Fredriksson 85, Thor 34:49 | 85 | IF Thor | 34:49 | = | ||||
9 | Julia Rasmusson 36:04 | 94 | 36:04 | = | |||||
10 | Kajsa Guterstam 36:10 | 80 | 36:10 | = | |||||
F14 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Märtha Ceder 10:35 | 09 | 10:35 | = | |||||
2 | Engla Meijer 11:45 | 09 | 11:45 | = | |||||
3 | Sofia Tuominen Mirkovic | 09 | 12:21 | = | |||||
F12 2.3 km Final A Final | |||||||||
1 | Cajsa Sundén Cajsa Sundén 10, Hellas 9:52 | 10 | Hellas FK | 9:52 | = |