21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Lidingövallen   Arrangör: IFK Lidingö
Tävlande: 174 (91+83)   Starter: 238 (125+113)

Män
M 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Dennis Otieno
10.54
Hammarby IF
10.54
  
2Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
10.90
Västerås FK
10.90
PB
  
3Simon Plesse
11.08
Upsala IF
11.08
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
11.54
Eskilstuna FI
11.54
  
5Andrea Hundeyin
11.95
Hammarby IF
11.95
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
11.72
PB
  
2Mattias Sunneborn
11.86
Spårvägens FK
11.86
SB
  
3Edvin Unger
11.89
Bromma IF
11.89
  
4Peter Johansson
11.98
Spårvägens FK
11.98
SB
  
5Hjalmar Didrikson
12.19
Spårvägens FK
12.19
SB
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Josef Al-KhaliliTäby IS
11.74
PB
  
2Lasse Ohtamaa
12.47
Strands IF
12.47
SB
  
3Victor Johnson
12.50
Bromma IF
12.50
PB
  
4Magnus Nilsson
Magnus Nilsson 72, Spårvägen
12.50
Spårvägens FK
12.50
SB
  
5Mattias SandströmFalu IK
13.14
  
Final D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Emil Westermark
11.79
Turebergs FK
11.79
PB
  
2Kassim Rashid MuhammadSundbybergs IK
11.83
  
3Tobias Rauch
12.96
IFK Lidingö
12.96
  
4Lasha Dvali
Lasha Dvali 03, Spårvägen
13.20
Spårvägens FK
13.20
PB
  
5Henrik Eriksson
14.27
Mälarö SOK
14.27
PB
  
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Dennis Otieno
21.30
Hammarby IF
21.30
SB
  
2Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
21.56
Västerås FK
21.56
PB
  
3Alexander Pilgrim
22.06
Hammarby IF
22.06
  
4Markus Moberg
22.12
Hammarby IF
22.12
  
5David Axelsson
22.50
Upsala IF
22.50
  
Final B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Elias Kapell
22.77
Hammarby IF
22.77
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
23.22
PB
  
3Robin Isaksson
23.25
Turebergs FK
23.25
SB
  
4Noah Bucht WesslénHammarby IF
23.56
SB
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
24.23
  
Final C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Mattias Sunneborn
24.23
Spårvägens FK
24.23
  
2Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
24.57
PB
  
Final D
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Joel Ekman
Joel Ekman 04, Upsala IF
24.27
Upsala IF
24.27
PB
  
2Magnus Nilsson
Magnus Nilsson 72, Spårvägen
25.01
Spårvägens FK
25.01
  
3Henrik Deresiewicz
25.54
Sundbybergs IK
25.54
PB
  
4Tobias Rauch
26.50
IFK Lidingö
26.50
  
Final E
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Magnus Angenfelt
27.88
IFK Lidingö
27.88
  
2Örjan Carlborg
28.09
Upsala IF
28.09
SB
  
3Filip Thunell
28.70
IFK Lidingö
28.70
  
4Olov Åslund
30.27
Upsala IF
30.27
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander Pilgrim
48.80
Hammarby IF
48.80
  
2Erik Skoglund
49.78
Danderyds SK
49.78
SB
  
3Babu Badjie
50.92
Bromma IF
50.92
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
53.10
  
M 800 m     


Final A

Final

1Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
1:54.76
Spårvägens FK
1:54.76
SB
  
2Olle Billgren
1:55.05
Hellas FK
1:55.05
PB
  
3Markus Brodin
1:56.32
Danderyds SK
1:56.32
  
4Filip Herre
2:01.84
Hammarby IF
2:01.84
PB
  
5Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
2:03.51
Hammarby IF
2:03.51
  
Final B
1August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
2:06.38
Spårvägens FK
2:06.38
  
2Vilhelm Lood Falgén
2:07.17
Turebergs FK
2:07.17
  
3Bahran Mikael
2:10.61
Turebergs FK
2:10.61
  
4Nicklas Östlund
2:10.62
IFK Lidingö
2:10.62
  
Final C
1Daniel Musirim
2:09.48
Sundbybergs IK
2:09.48
  
2Jakob Bergström
2:10.30
Turebergs FK
2:10.30
  
3Nils Gähler
2:10.92
Bromma IF
2:10.92
  
4Philip Byman
2:18.40
IFK Lidingö
2:18.40
PB
  
5Hugo Sundström
2:18.70
Hammarby IF
2:18.70
PB
  
6Daniel Förberg
2:20.70
Fredrikshofs FIF
2:20.70
  
7Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
3:07.89
IKJ Haninge
3:07.89
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Linus Jansson
4:07.92
Hässelby SK
4:07.92
SB
  
2Albert Ziegler
4:16.91
Turebergs FK
4:16.91
  
3Leonardo Garavini
4:20.10
IFK Lidingö
4:20.10
PB
  
4Lowe Fuxe Barkwall
4:21.96
Turebergs FK
4:21.96
  
5Bahran Mikael
4:28.88
Turebergs FK
4:28.88
PB
  
6Elton Hedberg
4:29.17
Hammarby IF
4:29.17
PB
  
7Fredrik Nybäck
4:34.28
Spårvägens FK
4:34.28
  
Final B
1Otto Wendle Lindestam
4:55.76
Spårvägens FK
4:55.76
PB
  
2Iker Garcia LundströmTurebergs FK
5:00.91
SB
  
3Emil Corlevi
5:09.38
IFK Lidingö
5:09.38
  
4Oskar Bonnevier
5:09.45
IFK Lidingö
5:09.45
PB
  
5Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
5:16.93
PB
  
6Luca Garavini
5:18.22
IFK Lidingö
5:18.22
  
7Jan Förberg
Jan Förberg 42, Löparnas vänner
6:50.22
Löparnas vänner IF
6:50.22
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Joakim Hellbratt
7.37
Huddinge AIS
7.37
+0.2 PB
  
2Hugo Olsson
6.76
Turebergs FK
6.76
0.0
  
3Jacob Vestman
6.64
Huddinge AIS
6.64
+0.2 PB
  
4Joel Borrman
5.93
Huddinge AIS
5.93
+0.1
  
P15 80 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Adrian KylingtonAIK
9.59
  
2Jakob Lennermark
9.86
Turebergs FK
9.86
PB
  
3Linus MattssonTäby IS
10.13
  
4Henrik Deresiewicz
10.21
Sundbybergs IK
10.21
  
5Alex Ejendal
12.00
IFK Lidingö
12.00
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Joar Eriksson
9.73
Turebergs FK
9.73
  
2David BerglundAIK
9.78
  
3Djamil JonesAIK
9.96
  
4Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
11.61
IFK Lidingö
11.61
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1August Hannerstål
2:17.81
Sundbybergs IK
2:17.81
  
2Audunn KristjanssonBromma IF
2:20.51
  
3Tor Agnvall
2:20.90
Turebergs FK
2:20.90
  
4Oliver Sörman
2:21.17
Hässelby SK
2:21.17
  
5Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
2:43.10
  
P15 Längd     


Final A

Final

1David BerglundAIK
6.21
+0.3
  
2Adrian KylingtonAIK
5.79
+0.7
  
3Linus MattssonTäby IS
5.61
0.0 =PB
  
4Marcus Beckman
5.42
Hässelby SK
5.42
+0.1
  
5Joar Eriksson
5.37
Turebergs FK
5.37
+0.1
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Marcus Beckman
40.94
Hässelby SK
40.94
PB
  
2Joar Eriksson
29.27
Turebergs FK
29.27
PB
  
3Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
25.84
PB
  
4Linus MattssonTäby IS
23.77
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

1Alex Lundgren
1.57
IFK Lidingö
1.57
PB
  
2Filip Thunell
1.52
IFK Lidingö
1.52
PB
  
3Luca Garavini
1.34
IFK Lidingö
1.34
  
P14 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Jeppe Karlsson
28.01
IFK Lidingö
28.01
PB
  
2Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
21.00
IFK Lidingö
21.00
PB
  
3Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
20.63
PB
  
4Alex Ejendal
19.77
IFK Lidingö
19.77
  
P13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Filip Thunell
8.70
IFK Lidingö
8.70
  
2Alfred Nilsson WhiteIFK Lidingö
9.22
  
3Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
9.52
PB
  
4Jakob Waessman
10.42
IFK Lidingö
10.42
PB
  
5Adrian Hevreng
11.21
IFK Lidingö
11.21
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Alfred Nilsson White
2:05.76
IFK Lidingö
2:05.76
SB
  
2Isak Ekdahl Nyström
2:06.18
Sollefteå GIF
2:06.18
  
3Max Nilsson Gidlöf
2:11.76
IFK Lidingö
2:11.76
SB
  
4Ebba Hedenryd
2:13.68
IFK Lidingö
2:13.68
  
F 1
5Marcela Håkanson
2:15.32
IFK Lidingö
2:15.32
PB
  
F 2
6Sigrid Noré
2:22.97
IFK Lidingö
2:22.97
  
F 3
7Adrian Hevreng
2:23.64
IFK Lidingö
2:23.64
  
P12 Höjd     


Final A

Final

1Alfred Nilsson WhiteIFK Lidingö
1.28
=SB
  
2Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
1.25
PB
  
3Jakob Waessman
1.15
IFK Lidingö
1.15
PB
  
4Viktor Lagerdahl
Viktor Lagerdahl 11, Bromma
1.10
11Bromma IF
1.10
  
5Adrian Hevreng
1.05
IFK Lidingö
1.05
PB
  
P12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Alfred Nilsson WhiteIFK Lidingö
24.12
PB
  
2Adrian Hevreng
20.24
IFK Lidingö
20.24
PB
  
3Jakob Waessman
14.38
IFK Lidingö
14.38
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Maria SödergrenTäby IS
12.53
=PB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
12.54
Mälarhöjdens IK
12.54
  
3Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.87
Mälarhöjdens IK
12.87
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
12.89
  
5Leticia BuchliTäby IS
13.44
SB
  
Final B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Marie Ebbestad
12.79
Upsala IF
12.79
  
2Evelina Hamos
12.82
Täby IS
12.82
  
3Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
12.99
Spårvägens FK
12.99
  
4Emma Nilsson
13.31
Gefle IF
13.31
  
5Lisen Rignell
13.54
Bromma IF
13.54
  
Final C
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Lisa Maidell
13.47
Turebergs FK
13.47
SB
  
2Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Gällivare SK
13.57
Gällivare SK
13.57
  
3Ebba SjöströmTäby IS
13.76
  
4Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
14.77
Spårvägens FK
14.77
  
5Maria Björkman
18.07
Turebergs FK
18.07
  
K 200 m     

Vind: -3.6

Final A

Final

Vind: -3.6
1Evelina Hamos
26.37
Täby IS
26.37
  
2Lisen Rignell
27.09
Bromma IF
27.09
  
3Judith Nielsén
27.28
Hammarby IF
27.28
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Greta GrazianiTäby IS
26.98
PB
  
2Amanda Cederberg
27.20
Åkersberga SK
27.20
PB
  
3Emma Nilsson
28.27
Gefle IF
28.27
  
4Astrid Wallman
28.66
Huddinge AIS
28.66
  
Final C
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Lisa Maidell
27.86
Turebergs FK
27.86
PB
  
2Suzanne Lesage
28.93
Bromma IF
28.93
  
3Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
30.35
Spårvägens FK
30.35
  
K 400 m     
Final A
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
53.81
Vallentuna FK
53.81
PB
  
34 SWE AT, 8 SWE F19 AT
2Linnéa Frobe
53.90
Täby IS
53.90
PB
  
3Klara Helander
54.62
Upsala IF
54.62
  
4Greta GrazianiTäby IS
58.79
SB
  
Final B
1Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
1:00.42
SB
  
2Elina Hellgren
1:00.63
Vallentuna FK
1:00.63
PB
  
3Liv Hanell
1:03.34
IFK Tumba
1:03.34
  
K 800 m     
Final A
1Ottilia AlvarssonTäby IS
2:21.20
  
2Mina Hägglund
2:21.25
Hässelby SK
2:21.25
  
3Estelle Strand
2:23.03
IFK Lidingö
2:23.03
SB
  
4Lykke Iacobaeus
2:23.06
Bromma IF
2:23.06
  
5Lisa Bäckdén
2:24.83
Huddinge AIS
2:24.83
PB
  
Final B
1Sabina Korpela
Sabina Korpela 82, Studenterna
2:25.39
FK Studenterna
2:25.39
  
2Maya Swedin
2:33.13
IFK Lidingö
2:33.13
SB
  
3Liva Gustavsson
2:38.52
Spårvägens FK
2:38.52
  
4Linnea Sandström
2:53.37
Turebergs FK
2:53.37
PB
  
5Shadia Nabukenya
2:53.79
Sundbybergs IK
2:53.79
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Stella Diaz Stenlund
5:12.84
Sundbybergs IK
5:12.84
PB
  
2Nora Ekdahl Nyström
5:17.20
Spårvägens FK
5:17.20
PB
  
3Alina Vuokila
5:21.65
IFK Lidingö
5:21.65
SB
  
4Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
5:23.38
IFK Lidingö
5:23.38
PB
  
5Lisa Löchen
5:44.69
IFK Lidingö
5:44.69
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Katharina Gråman
6.05
Spårvägens FK
6.05
+1.2
  
2Sandra Törnros
5.89
Spårvägens FK
5.89
0.0
  
3Tuvalisa Rosenquist
5.57
Tjalve FIF
5.57
+0.7
  
4Emelie EklundTäby IS
5.41
0.0
  
5Hannah StenbeckTäby IS
5.36
0.0 PB
  
6Elin Hjertzell
5.10
Huddinge AIS
5.10
+0.6
  
7Annie Grindange
5.05
Turebergs FK
5.05
+0.7
  
8Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.86
0.0
  
9Bilge Kaya
4.82w
Hellas FK
4.82w
+2.1
  
10Kharma SarenbrantBromma IF
4.74
0.0 PB
  
11Suzanne LesageBromma IF
4.70
0.0
  
12Linnea SandströmTurebergs FK
3.97
0.0
  
13Matilda HalfwordsonBromma IF
3.94
0.0
  
F15 80 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Alice Helge
10.93
Täby IS
10.93
PB
  
2Ella Nilsson
11.01
Täby IS
11.01
  
3Rose Masoudi
11.44
Bromma IF
11.44
  
4Elsa Unger
11.46
IF Linnéa
11.46
  
5Irma-Li GrönqvistIFK Lidingö
11.74
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sophia Zuccato
12.16
Hässelby SK
12.16
  
2Pella Kihlbaum
12.20
IFK Lidingö
12.20
PB
  
3Estrid Frick
12.83
IFK Lidingö
12.83
PB
  
4Cecilia Klockar
14.00
Mälarö SOK
14.00
PB
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Elsa Danielsson
2:48.71
IFK Lidingö
2:48.71
PB
  
2Stella Granström
2:49.68
IFK Lidingö
2:49.68
  
3Elvira Alfredsson MattssonEstuna IF
2:51.04
  
4Estrid Frick
2:53.78
IFK Lidingö
2:53.78
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Alice Helge
4.95
Täby IS
4.95
0.0 PB
  
2Ella NilssonTäby IS
4.55
+0.1 PB
  
3Rose Masoudi
4.54
Bromma IF
4.54
+1.2
  
4Sophia Zuccato
3.73
Hässelby SK
3.73
0.0
  
5Elin Gulliksson
3.63
Hässelby SK
3.63
0.0
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Emelie Lindqvist
Emelie Lindqvist 07, Västerås FK
29.11
Västerås FK
29.11
  
2Linnea Nederström
23.34
Sundbybergs IK
23.34
PB
  
3Sophia Zuccato
18.40
Hässelby SK
18.40
PB
  
4Elin Gulliksson
18.05
Hässelby SK
18.05
SB
  
F14 Höjd     


Final A

Final

1Irma-Li GrönqvistIFK Lidingö
1.40
  
2Agnes Steinberga
1.31
Huddinge AIS
1.31
  
3Estrid Frick
1.25
IFK Lidingö
1.25
=PB
  
F14 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Pella Kihlbaum
17.61
IFK Lidingö
17.61
PB
  
2Cecilia Klockar
12.68
Mälarö SOK
12.68
PB
  
F13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
9.58
PB
  
2Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
9.67
11Bromma IF
9.67
  
3Sadie Nordström
10.04
IFK Lidingö
10.04
PB
  
4Léonie GobitschekBromma IF
10.05
SB
  
5Agnes Steinberga
10.33
Huddinge AIS
10.33
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Ebba Hedenryd
9.45
IFK Lidingö
9.45
PB
  
2Marcela HåkansonIFK Lidingö
9.94
PB
  
3Lovisa Henriksson
10.16
IFK Lidingö
10.16
PB
  
4Sigrid Noré
10.41
IFK Lidingö
10.41
PB
  
5Olive Sandberg-KimIFK Lidingö
10.44
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Ebba Hedenryd
3.90w
IFK Lidingö
3.90w
+2.5
  
2Agnes Steinberga
3.56
Huddinge AIS
3.56
+1.9
  
3Kaddy Darbo
3.27
IFK Lidingö
3.27
+1.0 PB
  
4Binta Darbo
3.04
IFK Lidingö
3.04
+0.8 PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
1.28
PB
  
2Siri Lindahl
Siri Lindahl 11, Bromma
1.28
11Bromma IF
1.28
  
3Hanna Ekström
Hanna Ekström 11, Bromma
1.25
11Bromma IF
1.25
PB
  
4Sadie Nordström
1.20
IFK Lidingö
1.20
  
5Elin Wärre
Elin Wärre 13, Danderyd
1.20
13Danderyds SK
1.20
PB
  
6Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
1.15
11Bromma IF
1.15
  
7Lovisa HenrikssonIFK Lidingö
1.10
PB
  
8Vera Davidgård
Vera Davidgård 11, Bromma
1.10
11Bromma IF
1.10
  
F12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Léonie GobitschekBromma IF
14.22
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik