21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Trollbäckens IP   Arrangör: Hanvikens SK
Tävlande: 260 (121+139)   Starter: 1000 (474+526)

Män
P14 80 m     
20 aug
Vind: +1.4

Final A

Final
20 aug
Vind: +1.4
1William BlomquistTurebergs FK
9.84
PB
  
2Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
9.98
Åkersberga SK
9.98
PB
  
3Leon Hermansson
10.04
Hammarby IF
10.04
  
4Viggo Rostmark
10.44
Hanvikens SK
10.44
=PB
  
5Erik Pikkuniemi
10.57
Hässelby SK
10.57
  
Vincent HuseliusHammarby IF
DNF
  
Heat 1
20 aug Vind: +1.7
20 augVind: +1.7
1Vincent Huselius
10.31
Hammarby IF
10.31
PB
q
  
2Erik Pikkuniemi
10.46
Hässelby SK
10.46
PB
q
  
3Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
10.91
Mälarhöjdens IK
10.91
  
4Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
11.15
Spårvägens FK
11.15
PB
  
Heat 2
20 aug Vind: +1.4
20 augVind: +1.4
1Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
10.06
Åkersberga SK
10.06
q
  
2Emmanuel Eneh
Emmanuel Eneh 08, Mälarhöjden
10.79
Mälarhöjdens IK
10.79
PB
  
3Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
10.90
Mälarhöjdens IK
10.90
PB
  
4Axel Victorin
11.02
Hammarby IF
11.02
=PB
  
5Linus Westerlund
11.09
Mälarö SOK
11.09
PB
  
6Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
12.83
Spårvägens FK
12.83
PB
  
Heat 3
20 aug Vind: +0.1
20 augVind: +0.1
1William Blomquist
10.02
Turebergs FK
10.02
q
  
2Leon Hermansson
10.03
Hammarby IF
10.03
PB
q
  
3Viggo Rostmark
10.44
Hanvikens SK
10.44
PB
q
  
4William StrömbergTurebergs FK
10.51
  
5Elliot Sjöberg
10.84
Huddinge AIS
10.84
PB
  
P14 300 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
38.84
Åkersberga SK
38.84
PB
  
2William Blomquist
39.20
Turebergs FK
39.20
PB
  
3Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
42.12
Mälarhöjdens IK
42.12
  
4Axel Victorin
45.50
Hammarby IF
45.50
  
Final B
21 aug
21 aug
1Viggo Rostmark
41.04
Hanvikens SK
41.04
PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
41.44
PB
  
3Elliot Sjöberg
41.66
Huddinge AIS
41.66
PB
  
4William StrömbergTurebergs FK
42.33
PB
  
P14 800 m     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Viggo Rostmark
2:11.47
Hanvikens SK
2:11.47
PB
  
2Jonas Atlassi
2:13.53
Hammarby IF
2:13.53
PB
  
3Elliot Sjöberg
2:20.62
Huddinge AIS
2:20.62
PB
  
4Vilgot Didrikson
2:20.84
Bromma IF
2:20.84
  
5Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
2:22.76
Mälarhöjdens IK
2:22.76
  
6William Clason
2:28.45
Täby IS
2:28.45
  
P14 2000 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Jonas Atlassi
6:10.29
Hammarby IF
6:10.29
PB
  
2Viggo Rostmark
6:16.71
Hanvikens SK
6:16.71
PB
  
3Isak Kernell
6:28.73
Huddinge AIS
6:28.73
PB
  
4Rasmus Berglund
6:31.45
Huddinge AIS
6:31.45
PB
  
P14 1500 m hinder (76.2 cm)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Rasmus Berglund
5:16.20
Huddinge AIS
5:16.20
  
2Elliot Sjöberg
5:26.33
Huddinge AIS
5:26.33
  
3Vincent Yllèn
5:58.30
Huddinge AIS
5:58.30
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     
21 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
21 aug
Vind: 0.0
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
12.20
Turebergs FK
12.20
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
12.82
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
13.09
  
4Erik Pikkuniemi
13.22
Hässelby SK
13.22
PB
  
5Alexander GranqvistHuddinge AIS
13.78
  
6Theodor HåkanssonHammarby IF
13.81
PB
  
Heat 1
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
12.20
Turebergs FK
12.20
q
  
2Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
12.62
q
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
13.86
=PB
q
  
4Nemanja Opacic
14.36
Huddinge AIS
14.36
  
Heat 2
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Benjamin WilkinsonHammarby IF
12.88
q
  
2Alexander GranqvistHuddinge AIS
13.45
q
  
3Erik Pikkuniemi
13.47
Hässelby SK
13.47
PB
q
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Vilgot DidriksonBromma IF
47.83
  
2Theodor HåkanssonHammarby IF
50.36
PB
  
P14 Höjd     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Nemanja Opacic
1.73
Huddinge AIS
1.73
PB
  
2Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
1.63
  
3Wilmer DavidgårdBromma IF
1.60
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1.60
Turebergs FK
1.60
  
5Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
1.54
Mälarhöjdens IK
1.54
  
6Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
1.51
Mälarhöjdens IK
1.51
PB
  
7Joar Stange
1.45
Huddinge AIS
1.45
  
8Jacob Engver
1.45
Huddinge AIS
1.45
PB
  
9Vincent Yllèn
1.42
Huddinge AIS
1.42
  
10Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
1.34
Spårvägens FK
1.34
  
Vilgot DidriksonBromma IF
NH
  
1.30
1.66
1.34
1.70
1.38
1.73
1.42
1.76
1.45
1.48
1.51
1.54
1.57
1.60
1.63
Opacic-
o
-
xo
-
o
-
xxx
-
o
-
o
-
o
o
Svarverud Svensson-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
xo
o
Davidgård-
-
-
-
-
o
-
o
o
o
xxx
Back-
-
-
-
-
o
-
o
xxo
xxo
xxx
Lundmark-
-
-
-
o
o
xxo
xo
xxx


Daunero
o
o
o
o
xo
o
xxx



Stangeo
o
o
o
o
xxx





Engvero
o
o
xo
xxo
xxx





Yllènxo
o
o
xxo
xxx






Lewiso
o
xxx








Didrikson-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


P14 Stav     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.70
Turebergs FK
3.70
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
3.40
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
3.10
PB
  
4Malte Vejbrink
Malte Vejbrink 08, Mälarhöjden
2.70
Mälarhöjdens IK
2.70
PB
  
5Albin Wolgast
2.70
Hammarby IF
2.70
PB
  
6Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
2.70
Spårvägens FK
2.70
PB
  
7Alexander GranqvistHuddinge AIS
2.30
PB
  
7Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
2.30
Mälarhöjdens IK
2.30
  
7Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
2.30
Mälarhöjdens IK
2.30
  
10Vincent Yllèn
2.10
Huddinge AIS
2.10
PB
  
Edwin Larripa TaxellHässelby SK
NH
  
2.10
3.70
2.30
4.00
2.50
2.70
2.85
3.00
3.10
3.20
3.30
3.40
3.50
Back-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
-
o
Wilkinson-
-
-
-
-
-
-
o
xo
xo
xxx
Håkansson-
-
-
-
-
o
xxo
xxx



Vejbrink-
o
o
o
xxx






Wolgast-
-
xo
xo
xxx






Lewis-
xo
xo
xo
xxx






Granqvisto
xo
xxx








Melén-
xo
xxx








Melén-
xo
xxx








Yllèno
xxx









Larripa Taxell-
-
-
-
-
xxx





P14 Längd     
20 aug

Final A

Final
20 aug
2Leon Hermansson
5.51
Hammarby IF
5.51
+1.4 PB
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
5.35
+1.4
  
6Erik Pikkuniemi
5.13w
Hässelby SK
5.13w
+2.1
  
7Benjamin WilkinsonHammarby IF
5.07
+1.4 PB
  
9Wilmer DavidgårdBromma IF
4.98
+1.0 PB
  
11Linus Westerlund
4.84
Mälarö SOK
4.84
+0.2 PB
  
13William StrömbergTurebergs FK
4.70
+0.6
  
15Theodor HåkanssonHammarby IF
4.66
+0.8
  
16Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
4.61
Mälarhöjdens IK
4.61
+0.7 PB
  
Hermansson4.81
+0.7
5.45
+0.6
x5.27
-2.2
5.36w
+2.1
5.51
+1.4
Larripa Taxell5.35
+1.4
5.26
0.0
5.30w
+2.4
5.27
+1.3
x5.31
-0.3
Pikkuniemi4.87
+0.9
5.06
0.0
5.13w
+2.1
4.82
+1.3
4.97
+1.7
x
Wilkinson5.07
+1.4
4.89
+0.7
x5.01
+1.8
x5.04
+0.1
Davidgård4.98
+1.0
4.76
+0.4
4.57
+1.7
Westerlund4.84
+0.2
4.70
+1.5
3.22
+1.3
Strömberg4.58
+1.6
4.67
+1.4
4.70
+0.6
Håkansson4.60
+1.5
4.66
+0.8
4.60
+1.6
Melén4.27
+1.0
4.61
+0.7
4.60
+1.9
Final B
20 aug
20 aug
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
5.61
Turebergs FK
5.61
+2.0 PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
5.15
0.0
  
3Nemanja Opacic
5.13
Huddinge AIS
5.13
+2.0
  
4Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
5.05
+0.5
  
5William Blomquist
4.85w
Turebergs FK
4.85w
+2.1
  
6Axel Victorin
4.83
Hammarby IF
4.83
0.0
  
7Elliot Sjöberg
4.69
Huddinge AIS
4.69
+0.2 PB
  
8Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
4.55
Spårvägens FK
4.55
0.0
  
9Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
4.30
Mälarhöjdens IK
4.30
0.0 PB
  
10Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
3.90
Spårvägens FK
3.90
+0.9 PB
  
Back5.48
0.0
5.26
0.0
5.23
0.0
5.61
+2.0
x
Didrikson5.04
+0.9
4.77
0.0
5.15
0.0
3.85
+1.4
3.14
+1.0
5.00
0.0
Opacicxx5.10
0.0
5.06
+1.3
5.13
+2.0
4.74
0.0
Antivilo Lindsjöö4.88
+1.2
4.95
+1.0
5.05
+0.5
3.42
+1.2
4.37
-0.2
4.62
+1.2
Blomquist4.60
0.0
4.67
0.0
4.85w
+2.1
Victorin4.83
0.0
4.52
+0.4
4.79w
+3.3
Sjöberg4.41
+0.1
4.56
0.0
4.69
+0.2
Lewis4.47
0.0
4.55
0.0
4.24
+1.7
Dauner4.08w
+2.1
4.30
0.0
4.11
0.0
Issax3.90
+0.9
x
P14 Tresteg     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Wilmer DavidgårdBromma IF
11.42
0.0 PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
11.26
0.0
  
3Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
10.69
+0.5 PB
  
4Linus Westerlund
10.56
Mälarö SOK
10.56
–0.3 PB
  
5Benjamin WilkinsonHammarby IF
10.26
0.0 PB
  
6Nemanja Opacic
10.24
Huddinge AIS
10.24
+0.3
  
7Erik Pikkuniemi
10.16
Hässelby SK
10.16
0.0 PB
  
8Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
10.00
+0.2 PB
  
Axel Victorin
NM
Hammarby IF
NM
  
Davidgård10.79
-1.3
10.55
0.0
11.42
0.0
Didrikson10.92
+0.3
10.45
0.0
9.54
0.0
11.26
0.0
Svarverud Svensson10.00
-1.0
10.55
0.0
10.69
+0.5
10.16
0.0
Westerlund9.84
-1.6
10.56
-0.3
10.10
0.0
9.52
+0.3
Wilkinson9.96
0.0
9.40
-0.4
10.26
0.0
10.01
+0.3
Opacic10.05
-0.7
10.24
+0.3
10.05
+0.5
10.13
-0.2
10.05
0.0
10.08
0.0
Pikkuniemi10.16
0.0
10.10
+1.3
xx
Antivilo Lindsjöö9.69
0.0
9.20
0.0
9.58
0.0
10.00
+0.2
Victorinxxx
P14 Kula (4.0 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Ludwig Engde
12.99
Turebergs FK
12.99
  
2Ricky Wahlberg
12.08
Hammarby IF
12.08
  
3William Blomquist
11.85
Turebergs FK
11.85
PB
  
4William StrömbergTurebergs FK
11.78
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
10.87
Turebergs FK
10.87
  
6Vincent Huselius
10.58
Hammarby IF
10.58
  
7Wilmer DavidgårdBromma IF
10.46
PB
  
Engdexx10.9812.9912.42x
Wahlberg11.3511.6211.73x12.0811.24
Blomquistxx9.6611.85x11.23
Strömberg11.56x11.7111.57x11.78
Back10.87x10.49xxx
Huselius10.589.2210.27
Davidgård10.4610.2110.249.989.91
P14 Diskus (1.0 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Ricky Wahlberg
41.34
Hammarby IF
41.34
  
2William StrömbergTurebergs FK
38.21
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
37.09
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
35.15
Turebergs FK
35.15
  
5Ludwig Engde
34.15
Turebergs FK
34.15
  
6Albin Wolgast
33.68
Hammarby IF
33.68
PB
  
7Rasmus Berglund
32.40
Huddinge AIS
32.40
PB
  
8Wilmer DavidgårdBromma IF
28.71
PB
  
9Alexander GranqvistHuddinge AIS
27.74
PB
  
10Alvin Holmgren
26.47
Hammarby IF
26.47
  
11Malte Vejbrink
Malte Vejbrink 08, Mälarhöjden
22.37
Mälarhöjdens IK
22.37
PB
  
12Nicklas Bélec
18.97
Hammarby IF
18.97
PB
  
13Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
13.94
Mälarhöjdens IK
13.94
PB
  
Wahlberg36.65x36.8641.34xx
Strömberg35.1438.21xxx29.37
Larripa Taxell25.6534.06xx33.2637.09
Back30.09x31.33x35.15x
Engde32.12x31.9834.15xx
Wolgastx32.9031.34x33.5833.68
Berglund30.5825.1927.5028.8328.8732.40
Davidgårdx28.7125.3623.8727.56
Granqvist27.7422.3222.97
Holmgren26.4718.05x
Vejbrink22.37x18.16
Bélec18.4317.7818.97
Melénxx13.94
P14 Slägga (4.0 kg)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1William StrömbergTurebergs FK
31.58
  
2Wilmer DavidgårdBromma IF
25.29
PB
  
3Elliot Sjöberg
20.79
Huddinge AIS
20.79
PB
  
4Oskar Thews
20.35
Bromma IF
20.35
PB
  
Strömberg30.4730.79xx31.5831.07
Davidgård23.8825.29x
Sjöberg20.7920.26xxx20.55
Thews20.35x18.6018.07xx
P14 Spjut (600 g)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
45.54
Turebergs FK
45.54
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
34.74
  
3Rasmus Berglund
32.35
Huddinge AIS
32.35
PB
  
4Theodor HåkanssonHammarby IF
30.68
=PB
  
5Erik Pikkuniemi
25.99
Hässelby SK
25.99
PB
  
6Alvin Holmgren
25.79
Hammarby IF
25.79
  
7Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
24.91
Mälarhöjdens IK
24.91
PB
  
8Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
24.84
Mälarhöjdens IK
24.84
PB
  
9Oskar Thews
23.40
Bromma IF
23.40
PB
  
10Nicklas Bélec
18.28
Hammarby IF
18.28
  
Back42.4044.9841.25x45.54x
Wilkinson34.7427.9533.6232.90x31.56
Berglund29.3030.9732.1928.5432.3529.79
Håkansson28.4429.0430.4430.6828.3025.20
Pikkuniemi24.4324.3925.99x24.3320.72
Holmgren22.9719.6425.7922.4525.0624.92
Melén22.1724.9121.3022.3118.8218.94
Melén24.5922.8024.8422.8721.6823.22
Thews19.7318.5223.40
Bélec16.9618.28x
P13 60 m     
20 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
20 aug
Vind: 0.0
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
8.27
Sundbybergs IK
8.27
  
2Carl Grindange
8.28
Turebergs FK
8.28
  
3Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.51
  
4Jonatan Borg
8.56
Hammarby IF
8.56
=SB
  
5Axel Jonell
8.61
Täby IS
8.61
PB
  
Final B
20 aug Vind: +1.4
20 augVind: +1.4
1Oskar Ahlstrand
8.81
Turebergs FK
8.81
PB
  
2Thomas Moussay
8.88
Sundbybergs IK
8.88
  
3Leo Sonesson
8.93
Huddinge AIS
8.93
PB
  
4Gabriel Melander
8.98
Turebergs FK
8.98
  
5Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.99
  
6Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
9.04
Hässelby SK
9.04
PB
  
Heat 1
20 aug Vind: +0.4
20 augVind: +0.4
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
8.21
Sundbybergs IK
8.21
PB
q
  
2Oskar Ahlstrand
8.83
Turebergs FK
8.83
PB
q
  
3Leo Sonesson
9.03
Huddinge AIS
9.03
=PB
q
  
Heat 2
20 aug Vind: +2.3
20 augVind: +2.3
1Joar Larsson
8.53w
Huddinge AIS
8.53w
q
  
2Axel Jonell
8.60w
Täby IS
8.60w
q
  
3Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.83w
q
  
4Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
9.00w
Hässelby SK
9.00w
q
  
5Lukas Goodband
9.60w
Hellas FK
9.60w
  
Heat 3
20 aug Vind: +0.1
20 augVind: +0.1
1Carl Grindange
8.64
Turebergs FK
8.64
q
  
2Gabriel Melander
8.94
Turebergs FK
8.94
q
  
3Thomas Moussay
9.02
Sundbybergs IK
9.02
q
  
4Moritz Bruch
9.28
Hässelby SK
9.28
PB
  
5Harald Wahlin
9.35
Huddinge AIS
9.35
PB
  
Heat 4
20 aug Vind: +2.0
20 augVind: +2.0
1Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.48
PB
q
  
2Jonatan Borg
8.56
Hammarby IF
8.56
SB
q
  
3Samuel Oliveira
9.12
Hanvikens SK
9.12
PB
  
4Nils Andersson
9.13
Hanvikens SK
9.13
  
5Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
9.64
Spårvägens FK
9.64
PB
  
P13 200 m     
21 aug
Vind: -1.0

Final A

Final
21 aug
Vind: -1.0
1David Ahlberg
26.68
Bromma IF
26.68
  
2Jamie Kinane
27.22
Hässelby SK
27.22
  
3Jonatan Borg
27.74
Hammarby IF
27.74
  
4Thomas Moussay
29.15
Sundbybergs IK
29.15
PB
  
5Dante Stam
Dante Stam 09, Tureberg
29.22
Turebergs FK
29.22
  
6Axel Jonell
29.65
Täby IS
29.65
PB
  
Final B
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
27.85
Sundbybergs IK
27.85
PB
  
2Hugo Wiklund
28.60
Hanvikens SK
28.60
PB
  
3Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
29.53
PB
  
4Samuel Oliveira
30.00
Hanvikens SK
30.00
  
P13 600 m     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Leo Gutepil
1:37.06
Visby IF Gute
1:37.06
PB
  
2David Ahlberg
1:37.42
Bromma IF
1:37.42
PB
  
3Oskar Ahlstrand
1:46.64
Turebergs FK
1:46.64
PB
  
4Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
1:47.46
  
5Alvin Daniels
1:48.49
Hässelby SK
1:48.49
PB
  
6Wilmer Hägg
1:48.75
Hässelby SK
1:48.75
  
7Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1:49.79
Mälarhöjdens IK
1:49.79
PB
  
8Thomas Moussay
1:50.93
Sundbybergs IK
1:50.93
  
9Moritz Bruch
1:51.01
Hässelby SK
1:51.01
PB
  
10Samuel Oliveira
1:53.33
Hanvikens SK
1:53.33
  
11Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
1:53.86
Mälarhöjdens IK
1:53.86
PB
  
P13 1500 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Leo Gutepil
4:44.85
Visby IF Gute
4:44.85
PB
  
2David Ahlberg
4:54.71
Bromma IF
4:54.71
  
3Wilmer Hägg
5:02.77
Hässelby SK
5:02.77
PB
  
4Viktor Berg
5:21.83
Turebergs FK
5:21.83
PB
  
5Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
5:26.35
Mälarhöjdens IK
5:26.35
PB
  
6Samuel Oliveira
5:28.84
Hanvikens SK
5:28.84
PB
  
7Elis Rosenström
5:35.92
Hellas FK
5:35.92
PB
  
8Thomas Moussay
5:40.40
Sundbybergs IK
5:40.40
  
9Samuel Werner
5:42.94
Huddinge AIS
5:42.94
SB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
21 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
21 aug
Vind: 0.0
1Nils GrufmanTäby IS
9.80
PB
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
9.85
  
3Carl Grindange
10.12
Turebergs FK
10.12
  
4Ville Mårtensson
10.70
Huddinge AIS
10.70
  
5Axel Jonell
11.24
Täby IS
11.24
PB
  
6Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
11.88
Mälarhöjdens IK
11.88
  
P13 200 m häck (68.6 cm)     
20 aug
Vind: +1.0

Final A

Final
20 aug
Vind: +1.0
1David Ahlberg
29.03
Bromma IF
29.03
PB
  
2Carl Grindange
29.27
Turebergs FK
29.27
PB
  
3Alessandro MancinellaHammarby IF
29.70
  
4Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
31.01
PB
  
5Leo Sonesson
33.29
Huddinge AIS
33.29
PB
  
Final B
20 aug Vind: +1.6
20 augVind: +1.6
1Jonatan Borg
30.40
Hammarby IF
30.40
PB
  
2Ville Mårtensson
30.58
Huddinge AIS
30.58
PB
  
3Alvin Daniels
33.43
Hässelby SK
33.43
PB
  
4Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
36.09
Mälarhöjdens IK
36.09
PB
  
P13 Höjd     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Hugo Wiklund
1.64
Hanvikens SK
1.64
PB
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
1.61
  
3Filip Svanehav
1.52
Hammarby IF
1.52
PB
  
4Olle Eide-Jensen
1.49
Hammarby IF
1.49
PB
  
5Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
1.49
Sundbybergs IK
1.49
  
6Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
1.40
Hässelby SK
1.40
PB
  
7Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1.29
Mälarhöjdens IK
1.29
  
8Dante Stam
Dante Stam 09, Tureberg
1.20
Turebergs FK
1.20
  
8Morgan KällqvistHammarby IF
1.20
SB
  
10Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.20
Mälarhöjdens IK
1.20
=PB
  
11Elis RosenströmHellas FK
1.15
  
1.10
1.52
1.15
1.55
1.20
1.58
1.25
1.61
1.29
1.64
1.33
1.66
1.37
1.40
1.43
1.46
1.49
Wiklund-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
o
-
o
o
Mancinella-
o
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
Svanehavo
xxo
o
xxx
o
o
o
o
xo
xo
o
o
o
Eide-Jensen-
xxx
o
o
o
o
o
o
xxo
o
xo
o
Wincent-
xxx
-
o
-
o
-
o
o
xo
o
xxo
Dahl-
o
o
o
o
xo
xo
xxo
xxx


Drufva-
-
o
o
o
xxx





Stam-
-
o
xp







Källqvisto
o
o
x







Lorentzon-
-
xo
xxx







Rosenströmo
o
xxx








P13 Stav     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Nils GrufmanTäby IS
3.05
  
2Jumanne Hackett
2.90
Hammarby IF
2.90
PB
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
2.70
PB
  
4Hugo Wiklund
2.60
Hanvikens SK
2.60
PB
  
5Carl Grindange
2.50
Turebergs FK
2.50
PB
  
6Leo Sonesson
2.20
Huddinge AIS
2.20
  
7Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1.90
Mälarhöjdens IK
1.90
PB
  
8Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.90
Mälarhöjdens IK
1.90
  
1.45
2.90
1.60
3.00
1.75
3.05
1.90
3.12
2.05
2.20
2.35
2.50
2.60
2.70
2.80
Grufman-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
Hackett-
o
-
-
-
xxx
-
-
o
-
o
o
o
xxo
Härkegård Wulff-
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx
Wiklund-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx

Grindange-
-
-
o
-
o
o
o
xxx


Sonesson-
-
-
o
o
o
xxx




Drufvao
o
o
o
xxx






Lorentzon-
o
xxo
o
xxx






P13 Längd (zon)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Alessandro MancinellaHammarby IF
5.19
+0.9
  
2Hugo Wiklund
5.11
Hanvikens SK
5.11
+1.9 PB
  
3Oskar Ahlstrand
5.09
Turebergs FK
5.09
+1.2 PB
  
4Axel Jonell
4.85w
Täby IS
4.85w
+3.4
  
5Thomas Moussay
4.66
Sundbybergs IK
4.66
+0.8 PB
  
6Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
4.59
Hässelby SK
4.59
+1.3 PB
  
7Samuel Oliveira
4.46
Hanvikens SK
4.46
+2.0 PB
  
8Jonathan StålgrenHellas FK
4.41
+1.8 PB
  
9Jumanne Hackett
4.30
Hammarby IF
4.30
+0.2
  
10Trausti Mar DagssonTurebergs FK
4.11
+0.7 SB
  
11Leo Sonesson
4.10
Huddinge AIS
4.10
+0.6
  
Mancinella5.19
+0.9
5.18
+1.6
Wiklund5.10w
+2.6
5.11
+1.9
4.97w
+2.2
4.92
-0.6
4.95w
+3.0
4.47w
+2.4
Ahlstrand5.09
+1.2
4.83
+1.1
4.76
+0.1
4.86
+1.0
4.65
+1.7
4.56
0.0
Jonell4.85w
+3.4
4.46
0.0
4.64
+1.0
4.53
0.0
4.73
0.0
4.70
+1.2
Moussay4.34
-0.7
2.98
+0.8
4.66
+0.8
4.44
-0.2
4.36
+0.8
4.49w
+2.5
Dahl4.45w
+3.0
4.59
+1.3
4.47
+1.7
3.30
0.0
4.40
-0.3
4.19
+1.1
Oliveira4.43
+1.1
4.39
+1.5
4.44
+0.4
4.31
+1.2
4.46
+2.0
4.41
+1.7
Stålgren4.10
-1.0
4.19
-1.3
4.41
+1.8
Hackett4.17
+1.7
4.13
+1.8
4.30
+0.2
Dagsson3.98
+1.9
4.11
+0.7
3.62
+0.3
Sonesson4.10
+0.6
Final B
20 aug
20 aug
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
5.05
Sundbybergs IK
5.05
+1.3 PB
  
2Filip Svanehav
4.04
Hammarby IF
4.04
0.0 PB
  
3Moritz Bruch
4.02
Hässelby SK
4.02
0.0
  
4Lukas GoodbandHellas FK
3.99
0.0 PB
  
5Alvin Daniels
3.94
Hässelby SK
3.94
+1.6 PB
  
6Harald Wahlin
3.94
Huddinge AIS
3.94
+0.2 SB
  
7Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
3.81
Spårvägens FK
3.81
+0.4
  
8Morgan KällqvistHammarby IF
3.75
+1.5 PB
  
9Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
3.68w
Mälarhöjdens IK
3.68w
+2.2
  
10Olle Eide-Jensen
3.59
Hammarby IF
3.59
0.0 PB
  
Wincent4.60
0.0
4.67
0.0
4.58
0.0
5.02
-0.3
4.72
+1.0
5.05
+1.3
Svanehavx4.04
0.0
3.84
0.0
Bruch4.01
0.0
4.02
0.0
3.89
0.0
Goodband3.99
0.0
3.78
0.0
3.78
0.0
Daniels3.94
+1.6
3.85
0.0
3.89
+0.5
Wahlin3.94
+0.2
3.04
+1.4
3.80
+0.5
Ahmadi3.72
+1.8
3.81
+0.4
3.68
+1.8
Källqvist3.75
+1.5
3.65
+0.2
3.58
0.0
Zettergren3.68w
+2.2
3.63
0.0
3.64
0.0
Eide-Jensen3.55w
+2.3
3.53
0.0
3.59
0.0
P13 Tresteg (zon)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1David Ahlberg
11.00
Bromma IF
11.00
0.0 PB
  
2Samuel Härkegård Wulff
10.02
Mälarhöjdens IK
10.02
0.0 PB
  
3Jonatan Borg
10.01
Hammarby IF
10.01
0.0 SB
  
4Jumanne Hackett
9.77
Hammarby IF
9.77
0.0 PB
  
5Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
9.54
Hässelby SK
9.54
+1.4 PB
  
6Jonathan StålgrenHellas FK
9.52
0.0 PB
  
7Samuel Oliveira
8.92
Hanvikens SK
8.92
+0.8 PB
  
8Elis RosenströmHellas FK
8.56
0.0 PB
  
9Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
8.49
Mälarhöjdens IK
8.49
0.0 PB
  
10Lukas GoodbandHellas FK
8.48
0.0 PB
  
11Morgan KällqvistHammarby IF
7.77
–0.4 PB
  
Ahlberg10.68
0.0
10.95
0.0
11.00
0.0
Härkegård Wulff9.49
0.0
9.19
0.0
9.39
0.0
9.70
+1.1
9.59
0.0
10.02
0.0
Borg9.18
0.0
9.43
0.0
9.71
-0.1
8.70
+0.9
9.92
0.0
10.01
0.0
Hackett9.09
-0.8
8.99
+1.9
9.77
0.0
x8.98
+1.0
x
Dahl9.31
0.0
9.21
0.0
9.45
0.0
9.30
0.0
9.27
+1.0
9.54
+1.4
Stålgren8.88
0.0
x9.39
0.0
8.98
+0.6
9.12
+1.0
9.52
0.0
Oliveira8.85
0.0
8.53
+0.7
8.47
0.0
8.61
0.0
8.92
+0.8
Rosenström8.27
+1.5
7.76
+0.1
8.54
0.0
8.00
+1.0
7.92
0.0
8.56
0.0
Formanek8.49
0.0
8.26
0.0
7.93
0.0
Goodband8.48
0.0
7.87
+1.2
8.22
0.0
Källqvist7.77
-0.4
7.70
0.0
7.37
0.0
P13 Kula (3.0 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Nils Grufman
11.68
Täby IS
11.68
  
2Hugo Wiklund
11.33
Hanvikens SK
11.33
PB
  
3Gabriel Melander
11.24
Turebergs FK
11.24
  
4Jumanne Hackett
10.66
Hammarby IF
10.66
  
5Olle Buchmayer
10.31
Hammarby IF
10.31
PB
  
6Ville MårtenssonHuddinge AIS
9.71
PB
  
7Carl Grindange
9.39
Turebergs FK
9.39
  
8Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
8.99
Sundbybergs IK
8.99
PB
  
9Theo Wikström
8.92
Huddinge AIS
8.92
PB
  
10Jonatan Borg
8.90
Hammarby IF
8.90
PB
  
11Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
8.53
Spårvägens FK
8.53
  
12Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.00
PB
  
13Morgan KällqvistHammarby IF
7.18
PB
  
14Filip Svanehav
7.18
Hammarby IF
7.18
PB
  
15Mio Norén
6.75
IF Linnéa
6.75
PB
  
Grufman10.8910.9511.1310.3210.8911.68
Wiklund10.9810.6410.5910.4610.6811.33
Melander11.0010.4310.3511.0511.2410.84
Hackett10.66xxx10.0310.04
Buchmayer9.2510.318.619.09x9.22
Mårtensson8.839.649.719.379.259.57
Grindange9.398.90
Wincent8.998.438.74
Wikström8.928.458.59
Borg6.998.038.90
Ahmadix8.538.09
Hulthén Gyllered7.967.708.00
Källqvist7.186.547.16
Svanehav7.186.806.55
Norén6.756.336.46
P13 Diskus (0.6 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Nils Grufman
37.27
Täby IS
37.27
PB
  
2Gabriel Melander
36.18
Turebergs FK
36.18
PB
  
3Jumanne Hackett
35.95
Hammarby IF
35.95
  
4Hugo Wiklund
31.84
Hanvikens SK
31.84
PB
  
5Wilmer Hägg
30.97
Hässelby SK
30.97
PB
  
6Carl Grindange
28.48
Turebergs FK
28.48
PB
  
7Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
26.05
SB
  
8Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
24.83
PB
  
9Morgan Källqvist
21.60
Hammarby IF
21.60
PB
  
10Jonathan StålgrenHellas FK
20.12
PB
  
11Filip Svanehav
19.70
Hammarby IF
19.70
PB
  
12Theo Wikström
18.94
Huddinge AIS
18.94
  
13Mio Norén
16.47
IF Linnéa
16.47
SB
  
14Alvin Daniels
14.90
Hässelby SK
14.90
PB
  
15Lukas Goodband
14.82
Hellas FK
14.82
SB
  
Jonatan Borg
NM
Hammarby IF
NM
  
Grufman32.5931.2829.0831.6737.27
Melander33.4930.0932.0536.1832.8927.90
Hackett32.54xxx32.9235.95
Wiklund31.8428.9528.03x30.5123.34
Hägg28.65x28.13x30.97
Grindange28.48x21.6324.88
Willén Holgersson25.95x26.05xx
Hulthén Gyllered19.2824.8321.26xx19.11
Källqvist11.5521.3921.60
Stålgren20.1217.66x
Svanehav16.9817.3619.70
Wikströmx18.94x
Norén16.47x15.46
Daniels14.90x
Goodbandx14.82x
Borgxxx
P13 Slägga (3.0 kg)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Jumanne Hackett
31.39
Hammarby IF
31.39
PB
  
2Gabriel Melander
30.97
Turebergs FK
30.97
  
3Carl Grindange
29.37
Turebergs FK
29.37
PB
  
4Olle Buchmayer
26.60
Hammarby IF
26.60
PB
  
5Theo Wikström
25.16
Huddinge AIS
25.16
PB
  
6Oskar Källström
22.99
Turebergs FK
22.99
PB
  
7Morgan Källqvist
19.01
Hammarby IF
19.01
PB
  
8Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
18.09
Mälarhöjdens IK
18.09
PB
  
9Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
16.24
PB
  
10Filip Svanehav
15.48
Hammarby IF
15.48
PB
  
11Jonatan Borg
15.38
Hammarby IF
15.38
  
12Elis RosenströmHellas FK
15.36
PB
  
13Mio Norén
14.42
IF Linnéa
14.42
PB
  
Hackettxx27.5931.3131.39x
Melanderx30.9728.7526.6927.1928.45
Grindangex25.0128.7625.1829.37x
Buchmayerx24.6326.60xx24.01
Wikström23.91x23.8825.1619.86x
Källström22.6320.3621.8022.9921.97x
Källqvist19.01xx18.27xx
Lorentzonx14.5617.4318.0915.0516.23
Hulthén Gyllered16.2414.04x
Svanehav15.48x14.36
Borg15.3814.34x
Rosenström13.2511.4515.36
Norén14.4213.90x
P13 Spjut (400 g)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Nils Grufman
38.31
Täby IS
38.31
PB
  
2Jumanne Hackett
36.04
Hammarby IF
36.04
  
3Samuel Härkegård Wulff
31.78
Mälarhöjdens IK
31.78
PB
  
4Jonatan Borg
28.24
Hammarby IF
28.24
PB
  
5Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
27.79
PB
  
6Wilmer Hägg
27.39
Hässelby SK
27.39
  
7Elliot Stenborg
25.23
Huddinge AIS
25.23
PB
  
8Jonathan StålgrenHellas FK
23.13
PB
  
9Filip Svanehav
22.91
Hammarby IF
22.91
PB
  
10Mio Norén
20.08
IF Linnéa
20.08
SB
  
11Lukas Goodband
19.81
Hellas FK
19.81
PB
  
12Theo Wikström
19.47
Huddinge AIS
19.47
  
13Elis RosenströmHellas FK
19.27
PB
  
14Gabriel Melander
18.43
Turebergs FK
18.43
SB
  
15Morgan Källqvist
18.04
Hammarby IF
18.04
SB
  
Grufman33.8238.21x38.3137.8929.65
Hackett16.3034.3927.3533.9928.8536.04
Härkegård Wulff29.09x28.3029.1231.7825.55
Borg16.4823.7325.26x24.1828.24
Hulthén Gyllered27.7927.1827.1326.9224.7326.42
Hägg19.0824.4023.7523.5124.9127.39
Stenborg19.5522.9823.1025.2323.5419.78
Stålgren23.1321.1619.1621.9816.6420.69
Svanehav17.4722.9120.23
Norén20.0819.8418.81
Goodband19.8115.1417.48
Wikström19.47xx
Rosenströmx19.2714.39
Melanderx18.4315.97
Källqvist17.9917.3818.04
P12 60 m     
20 aug
Vind: +1.9

Final A

Final
20 aug
Vind: +1.9
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.53
  
2Max Unger
8.62
IF Linnéa
8.62
  
3Henrik Östlind
8.67
Åkersberga SK
8.67
PB
  
4Emil Ribacke
8.74
Turebergs FK
8.74
  
5Hugo Winterman
8.89
Hanvikens SK
8.89
PB
  
6William Thilers
8.99
Turebergs FK
8.99
PB
  
Heat 1
20 aug Vind: +1.3
20 augVind: +1.3
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.69
q
  
2Henrik Östlind
8.75
Åkersberga SK
8.75
PB
q
  
3Lucas Bergman
9.10
Huddinge AIS
9.10
  
4Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
9.77
PB
  
5Per Lomakka
9.97
Hellas FK
9.97
SB
  
Heat 2
20 aug Vind: +1.3
20 augVind: +1.3
1Max Unger
8.68
IF Linnéa
8.68
q
  
2Hugo Winterman
8.94
Hanvikens SK
8.94
PB
q
  
3William Thilers
9.01
Turebergs FK
9.01
PB
q
  
4Baraka Kbwe
Baraka Kbwe 10, Spårvägen
9.49
Spårvägens FK
9.49
PB
  
5Ivar Steinbergs
Ivar Steinbergs 11, Huddinge
9.72
11Huddinge AIS
9.72
  
Heat 3
20 aug Vind: +1.4
20 augVind: +1.4
1Emil Ribacke
8.76
Turebergs FK
8.76
q
  
2Aleksandar AvramovVäsby IK
9.15
  
3Jakob BonnevierTäby IS
9.64
  
P12 200 m     
21 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
21 aug
Vind: 0.0
1Ivar Janson
28.71
Hammarby IF
28.71
PB
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
28.76
  
3Jakob Lindberg
28.78
Hellas FK
28.78
  
4Emil Ribacke
28.97
Turebergs FK
28.97
  
5Aleksandar AvramovVäsby IK
30.65
  
Final B
21 aug Vind: -1.4
21 augVind: -1.4
1Henrik Östlind
29.17
Åkersberga SK
29.17
PB
  
2David BonnevierTäby IS
32.08
  
3Benjamin Karlsson
33.09
Huddinge AIS
33.09
  
4Jakob BonnevierTäby IS
34.23
  
Final C
21 aug Vind: -1.2
21 augVind: -1.2
1Lucas Bergman
31.04
Huddinge AIS
31.04
PB
  
2Oliver Kjellin
31.37
Hässelby SK
31.37
PB
  
3Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
32.32
PB
  
4Vide Tapper
36.01
Hellas FK
36.01
PB
  
P12 600 m     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Ivar Janson
1:43.61
Hammarby IF
1:43.61
  
2Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
1:47.94
Mälarhöjdens IK
1:47.94
PB
  
3Alvar Engström
1:49.75
Turebergs FK
1:49.75
  
4Alex Koffner
Alex Koffner 10, Nacka Värmdö
1:54.85
Nacka Värmdö SK
1:54.85
PB
  
5Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
1:59.44
PB
  
6Walter Aubell
Walter Aubell 10, Nacka Värmdö
1:59.59
Nacka Värmdö SK
1:59.59
PB
  
P12 1500 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Ivar Janson
5:10.64
Hammarby IF
5:10.64
PB
  
2Alvar Engström
5:13.19
Turebergs FK
5:13.19
PB
  
3Hugo Winterman
5:17.77
Hanvikens SK
5:17.77
PB
  
4Oliver Kjellin
5:20.24
Hässelby SK
5:20.24
PB
  
5Alex Koffner
Alex Koffner 10, Nacka Värmdö
5:29.19
Nacka Värmdö SK
5:29.19
PB
  
6Walter Aubell
Walter Aubell 10, Nacka Värmdö
5:30.29
Nacka Värmdö SK
5:30.29
PB
  
7Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
5:45.95
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
21 aug
Vind: -0.6

Final A

Final
21 aug
Vind: -0.6
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
10.50
PB
  
2Lucas Bergman
10.84
Huddinge AIS
10.84
  
3Jakob Lindberg
10.98
Hellas FK
10.98
  
4Emil Ribacke
11.38
Turebergs FK
11.38
  
5Tage Lood Falgén
11.46
Turebergs FK
11.46
  
6Tristan Back
12.15
Turebergs FK
12.15
  
Heat 1
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Lucas Bergman
10.76
Huddinge AIS
10.76
PB
q
  
2Emil Ribacke
11.29
Turebergs FK
11.29
PB
q
  
3Tage Lood Falgén
11.64
Turebergs FK
11.64
q
  
Oliver Kjellin
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Heat 2
21 aug Vind: -1.6
21 augVind: -1.6
1Jakob Lindberg
11.38
Hellas FK
11.38
q
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
11.54
q
  
3Tristan Back
12.10
Turebergs FK
12.10
q
  
4Jakob BonnevierTäby IS
21.53
  
P12 200 m häck (68.6 cm)     
20 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
20 aug
Vind: 0.0
1Tage Lood Falgén
33.38
Turebergs FK
33.38
PB
  
2Tristan Back
33.67
Turebergs FK
33.67
PB
  
3David BonnevierTäby IS
35.26
  
4Benjamin Karlsson
35.31
Huddinge AIS
35.31
PB
  
Final B
20 aug Vind: 0.0
20 augVind: 0.0
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
31.24
PB
  
2Lucas Bergman
32.27
Huddinge AIS
32.27
PB
  
3Emil Ribacke
33.10
Turebergs FK
33.10
PB
  
4Jakob BonnevierTäby IS
37.97
  
P12 Höjd     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Jakob LindbergHellas FK
1.47
  
2Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.47
  
3Emil Ribacke
1.38
Turebergs FK
1.38
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1.35
  
5Love Lindberg
1.32
Hellas FK
1.32
  
6Hugo Winterman
1.32
Hanvikens SK
1.32
PB
  
7Lucas Bergman
1.28
Huddinge AIS
1.28
=PB
  
8Tristan Back
1.28
Turebergs FK
1.28
  
9Klaus Heinonen
1.28
Hammarby IF
1.28
PB
  
10Ivar Janson
1.28
Hammarby IF
1.28
  
11Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
1.15
Spårvägens FK
1.15
PB
  
12Emil Gräns
Emil Gräns 10, Tullinge FI
1.10
Tullinge FI
1.10
PB
  
13Vide Tapper
1.05
Hellas FK
1.05
  
1.05
1.47
1.10
1.50
1.15
1.20
1.24
1.28
1.32
1.35
1.38
1.41
1.44
Lindberg-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
xo
o
Lood Falgén-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
xo
xo
Ribacke-
-
-
-
o
o
xo
xo
o
xxx

Enhörning Edholm-
-
-
-
o
o
xo
xo
xxx


Lindberg-
-
-
o
o
o
o
xxx



Winterman-
-
-
o
o
o
xo
xxx



Bergman-
o
o
o
xo
o
xxx




Back-
-
o
o
o
xo
xxx




Heinonen-
-
o
xxo
o
xo
xxx




Janson-
-
-
o
o
xxo
xxx




Gassamao
xo
xo
xxx







Gränso
o
xxx








Tappero
xxx









P12 Stav     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Tristan Back
2.70
Turebergs FK
2.70
PB
  
2Jakob LindbergHellas FK
1.95
  
3Per Lomakka
1.80
Hellas FK
1.80
PB
  
4Love Lindberg
1.65
Hellas FK
1.65
  
5Benjamin KarlssonHuddinge AIS
1.65
  
6Lucas Bergman
1.65
Huddinge AIS
1.65
PB
  
7Klaus Heinonen
1.50
Hammarby IF
1.50
PB
  
1.351.501.651.801.952.102.302.502.702.80
Back-----oooxoxxx
Lindberg-ooooxxx
Lomakkaoooxxoxxx
Lindbergoooxxx
Karlssonooxoxxx
Bergmanxooxoxxx
Heinonenoxoxxx
P12 Längd (zon)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Tage Lood FalgénTurebergs FK
4.51
+1.1
  
2Ivar Janson
4.51
Hammarby IF
4.51
+1.7 PB
  
3Hugo Winterman
4.48
Hanvikens SK
4.48
+1.6 PB
  
4Emil Ribacke
4.36
Turebergs FK
4.36
+1.2 PB
  
5Tristan Back
4.29
Turebergs FK
4.29
+1.0 PB
  
6Lucas Bergman
4.28
Huddinge AIS
4.28
+2.0 PB
  
8Jakob LindbergHellas FK
3.95
+0.4
  
9Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
3.33
Spårvägens FK
3.33
+1.9
  
Lood Falgén4.25
+0.6
4.22
+1.9
4.25
+0.6
4.19w
+2.2
4.46w
+2.7
4.51
+1.1
Janson4.10
0.0
4.36
0.0
4.51
+1.7
4.20
0.0
4.08
+1.6
4.17w
+2.5
Winterman4.20
0.0
4.20
+0.7
4.24
+0.7
3.20
0.0
4.48
+1.6
4.45
+1.0
Ribacke4.26
+0.3
4.36
+1.2
4.34
+1.3
3.99
+1.0
3.69
+0.4
4.07w
+2.2
Back4.08
+1.0
4.18
+0.3
4.19w
+2.4
4.21
+1.5
4.22
+0.3
4.29
+1.0
Bergman4.02
+0.3
3.75
0.0
3.91
+0.9
3.81
+0.1
4.08
+0.3
4.28
+2.0
Lindberg3.89
0.0
3.95
+0.4
3.66
-1.4
Gassama3.23
+1.4
3.33
+1.9
3.21
+0.9
Final B
20 aug
20 aug
1Jakob BonnevierTäby IS
4.14
0.0 PB
  
2Klaus Heinonen
3.87
Hammarby IF
3.87
0.0 =PB
  
3Benjamin KarlssonHuddinge AIS
3.75
0.0 SB
  
4Baraka Kbwe
Baraka Kbwe 10, Spårvägen
3.26
Spårvägens FK
3.26
0.0 PB
  
5Karvishan Saseekaran
2.11
Spårvägens FK
2.11
+0.6
  
Bonnevier3.80
0.0
3.91
+1.0
4.14
0.0
3.86w
+2.1
2.31
+0.6
3.86w
+2.1
Heinonen3.71
0.0
x3.87
0.0
Karlsson3.75
0.0
xx
Kbwe3.15
0.0
3.12
0.0
3.26
0.0
Saseekaran1.79
0.0
2.11
+0.6
1.82
+0.7
P12 Tresteg (zon)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Emil Ribacke
9.98
Turebergs FK
9.98
+0.3 PB
  
2Jakob LindbergHellas FK
9.74
+1.2 PB
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.95
0.0
  
4Hugo Winterman
8.94w
Hanvikens SK
8.94w
+2.1
  
5Klaus Heinonen
8.71
Hammarby IF
8.71
+0.1
  
6Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
8.68
Mälarhöjdens IK
8.68
+0.9
  
7Love Lindberg
8.67
Hellas FK
8.67
+1.6 PB
  
Ribacke9.36
-0.2
9.78
+0.8
9.49
+2.0
x9.42
+1.3
9.98
+0.3
Lindberg9.29
0.0
9.12
+1.7
9.04w
+2.1
9.05
0.0
x9.74
+1.2
Enhörning Edholm8.66
+0.4
8.73
+1.1
8.71w
+2.5
x8.95
0.0
8.81
+0.9
Winterman8.61
+1.7
8.75
0.0
8.79
+1.2
8.94w
+2.1
8.71
+1.2
8.66
0.0
Heinonen8.39w
+2.2
8.71
+0.1
x8.55
+1.7
8.55
+0.8
8.29
0.0
Borgstrandx8.68
+0.9
8.59w
+3.0
7.60
+0.1
8.30
-1.2
8.54w
+2.7
Lindberg8.67
+1.6
7.38
+0.8
8.52
+0.5
8.57
+1.5
8.48
-0.3
8.57
+1.9
P12 Kula (3.0 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Emil Ribacke
11.13
Turebergs FK
11.13
PB
  
2David BonnevierTäby IS
10.00
PB
  
3Jakob BonnevierTäby IS
8.84
PB
  
4Tristan Back
8.04
Turebergs FK
8.04
  
5Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
7.33
Mälarhöjdens IK
7.33
  
6Love Lindberg
7.13
Hellas FK
7.13
  
7Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
7.09
Spårvägens FK
7.09
PB
  
8Karvishan Saseekaran
6.74
Spårvägens FK
6.74
PB
  
9Klaus Heinonen
6.25
Hammarby IF
6.25
  
Ribacke10.10x9.859.9710.8311.13
Bonnevier8.939.559.959.509.7710.00
Bonnevier7.937.898.138.138.808.84
Back7.617.847.527.66x8.04
Borgstrand7.336.537.026.92xx
Lindberg7.037.006.827.136.706.75
Gassama6.137.096.726.795.94x
Saseekaran6.656.21x6.286.116.74
Heinonen6.256.24x5.706.116.19
P12 Diskus (0.6 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1David BonnevierTäby IS
34.47
  
2Emil Ribacke
32.15
Turebergs FK
32.15
PB
  
3Jakob Lindberg
27.72
Hellas FK
27.72
PB
  
4Benjamin Karlsson
25.53
Huddinge AIS
25.53
  
5Jakob BonnevierTäby IS
24.03
  
6Hugo Winterman
22.71
Hanvikens SK
22.71
PB
  
7Tristan Back
21.91
Turebergs FK
21.91
PB
  
8Klaus Heinonen
21.30
Hammarby IF
21.30
PB
  
9Love Lindberg
19.94
Hellas FK
19.94
  
10Lucas Bergman
19.34
Huddinge AIS
19.34
PB
  
11Gustaf Parmhed
Gustaf Parmhed 10, Tullinge FI
18.60
Tullinge FI
18.60
PB
  
12Per Lomakka
17.51
Hellas FK
17.51
  
13William Davidsson ErikssonDanderyds SK
17.09
PB
  
Bonnevierxx26.9134.47xx
Ribacke31.2429.9223.6332.1524.08x
Lindberg26.22xx27.27x27.72
Karlssonxx25.5322.54xx
Bonnevier23.48xx22.81x24.03
Wintermanx14.1120.7922.7120.28x
Backx21.91x21.49x19.27
Heinonen17.4720.4820.8621.30x19.33
Lindbergxx19.94
Bergman19.1218.7819.34
Parmhed15.5618.60x
Lomakkax17.5116.51
Davidsson Erikssonxx17.09
P12 Slägga (3.0 kg)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1David BonnevierTäby IS
25.74
PB
  
2Jakob Lindberg
25.29
Hellas FK
25.29
PB
  
3Love Lindberg
22.37
Hellas FK
22.37
PB
  
4Emil Ribacke
20.87
Turebergs FK
20.87
PB
  
5Jakob BonnevierTäby IS
19.51
  
6Benjamin Karlsson
18.96
Huddinge AIS
18.96
  
7Klaus Heinonen
16.88
Hammarby IF
16.88
PB
  
8Vide Tapper
16.19
Hellas FK
16.19
PB
  
9Emil Gräns
Emil Gräns 10, Tullinge FI
12.96
Tullinge FI
12.96
PB
  
Bonnevier17.78xx20.5019.4325.74
Lindberg19.0825.2924.06x24.87x
Lindberg17.83xx19.9919.4322.37
Ribacke20.87xxx20.61x
Bonnevierx14.4419.51xxx
Karlsson17.5218.96xxxx
Heinonen16.8815.64x15.04x14.36
Tapper12.9014.0816.19x15.2515.58
Gräns12.96xx
P12 Spjut (400 g)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Jakob BonnevierTäby IS
34.00
PB
  
2Emil Ribacke
33.82
Turebergs FK
33.82
PB
  
3Tristan Back
28.67
Turebergs FK
28.67
  
4Love Lindberg
25.35
Hellas FK
25.35
  
5Lucas Bergman
24.03
Huddinge AIS
24.03
PB
  
6David BonnevierTäby IS
23.64
  
7Benjamin Karlsson
22.84
Huddinge AIS
22.84
PB
  
8Klaus Heinonen
19.89
Hammarby IF
19.89
PB
  
9Tage Lood Falgén
17.09
Turebergs FK
17.09
PB
  
10Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
12.70
PB
  
11Emil Gräns
Emil Gräns 10, Tullinge FI
12.70
Tullinge FI
12.70
PB
  
Bonnevier33.1630.2432.8632.0230.3534.00
Ribacke25.5833.8228.1231.3632.7923.06
Back26.8823.5227.5428.67
Lindberg22.0220.8117.0223.5625.1425.35
Bergman24.0323.9021.5917.9821.0219.65
Bonnevierxx21.98x23.6420.72
Karlsson17.8619.9822.84x20.1319.11
Heinonen18.3217.2618.6017.7618.1019.89
Lood Falgén15.6916.3417.09
Enhörning Edholm12.7011.3212.69
Gräns11.7412.7010.13
Kvinnor
F14 80 m     
20 aug
Vind: +0.2

Final A

Final
20 aug
Vind: +0.2
1Ebba DahlströmTäby IS
10.96
  
2My Lindberg
11.06
Hammarby IF
11.06
  
3Emilie Ekman
11.16
Täby IS
11.16
  
4Wilma Beiming BrotteTäby IS
11.26
  
5Sofia Sahlén MartinBromma IF
11.27
  
6Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
11.39
Spårvägens FK
11.39
  
Final B
20 aug Vind: +0.1
20 augVind: +0.1
1Ellinor Wendel Haak
11.26
Sundbybergs IK
11.26
PB
  
2Clara Herge
11.27
Bromma IF
11.27
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
11.30
Åkersberga SK
11.30
  
4Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
11.35
Mälarhöjdens IK
11.35
  
5Ida Olsson
11.51
Hellas FK
11.51
  
Heat 1
20 aug Vind: +0.4
20 augVind: +0.4
1My Lindberg
10.91
Hammarby IF
10.91
q
  
2Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
11.34
Mälarhöjdens IK
11.34
PB
q
  
3Julia Sandler DjerfTurebergs FK
11.42
  
4Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
11.86
  
5Elsa RudströmTäby IS
12.11
PB
  
Heat 2
20 aug Vind: +0.7
20 augVind: +0.7
1Emilie Ekman
11.10
Täby IS
11.10
q
  
2Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
11.29
Åkersberga SK
11.29
PB
q
  
3Ellinor Wendel Haak
11.31
Sundbybergs IK
11.31
PB
q
  
4Clara Herge
11.42
Bromma IF
11.42
q
  
Heat 3
20 aug Vind: +2.2
20 augVind: +2.2
1Sofia Sahlén MartinBromma IF
11.26w
q
  
2Elisabeth Teearu
11.29w
Turebergs FK
11.29w
q
  
3Alma Cemalovic
11.50w
Hanvikens SK
11.50w
  
4Nova Sandblom
Nova Sandblom 08, Mälarhöjden
12.01w
Mälarhöjdens IK
12.01w
  
5Amanda Jäderberg
12.36w
Hässelby SK
12.36w
  
Heat 4
20 aug Vind: +1.8
20 augVind: +1.8
1Ebba DahlströmTäby IS
10.95
q
  
2Wilma Beiming BrotteTäby IS
11.19
q
  
3Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
11.27
Spårvägens FK
11.27
q
  
4Ida Olsson
11.38
Hellas FK
11.38
q
  
5My Hedman
12.07
Boo IF
12.07
PB
  
F14 300 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
44.47
Hammarby IF
44.47
  
2Sofia Sahlén MartinBromma IF
45.10
  
3Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
46.19
Tullinge FI
46.19
  
4Julia Sandler DjerfTurebergs FK
47.07
  
5Emilie Ekman
47.74
Täby IS
47.74
  
Final B
21 aug
21 aug
1Wilma Beiming BrotteTäby IS
45.87
PB
  
2Linnea Ekström
46.60
Turebergs FK
46.60
PB
  
3Arwen PameliusTäby IS
48.39
PB
  
4Elsa RudströmTäby IS
48.94
PB
  
Final C
21 aug
21 aug
1Clara Herge
45.48
Bromma IF
45.48
PB
  
2Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
45.99
Mälarhöjdens IK
45.99
PB
  
3Noomi Öhlund KarboubBromma IF
46.59
PB
  
F14 800 m     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
2:19.73
Spårvägens FK
2:19.73
  
2Inez Resare
2:29.54
Hammarby IF
2:29.54
PB
  
3Linnea Ekström
2:31.75
Turebergs FK
2:31.75
PB
  
4Arwen Pamelius
2:32.16
Täby IS
2:32.16
PB
  
5Noomi Öhlund KarboubBromma IF
2:33.57
  
6Hanna Vikström
2:34.47
Täby IS
2:34.47
  
7Miriam Nunes Nykvist
2:43.07
Turebergs FK
2:43.07
  
Final B
20 aug
20 aug
1Stella WeissenbornTäby IS
2:35.64
PB
  
2Alma Cemalovic
2:41.76
Hanvikens SK
2:41.76
  
3Julia Kirk
2:42.07
Hellas FK
2:42.07
PB
  
4Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
2:43.03
Tullinge FI
2:43.03
  
5Leah Palmblad
2:43.36
IFK Lidingö
2:43.36
  
6Freja Melin
2:50.07
Täby IS
2:50.07
PB
  
7Stella Granström
2:51.15
IFK Lidingö
2:51.15
  
F14 2000 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
6:52.32
Spårvägens FK
6:52.32
  
2Hanna Vikström
7:10.10
Täby IS
7:10.10
PB
  
3Inez Resare
7:11.75
Hammarby IF
7:11.75
PB
  
4Noomi Öhlund KarboubBromma IF
8:14.08
PB
  
5Leah Palmblad
8:18.71
IFK Lidingö
8:18.71
PB
  
6Ester Jordélius
Ester Jordélius 08, Mälarhöjden
8:37.62
Mälarhöjdens IK
8:37.62
PB
  
Stella WeissenbornTäby IS
DNF
  
F14 1500 m hinder     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
5:15.36
Spårvägens FK
5:15.36
PB
  
2Hanna Vikström
5:48.68
Täby IS
5:48.68
PB
  
3Noomi Öhlund KarboubBromma IF
6:33.39
PB
  
Stella WeissenbornTäby IS
DNF
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
21 aug
Vind: -0.1

Final A

Final
21 aug
Vind: -0.1
1Ebba Borglund
12.33
Täby IS
12.33
PB
  
2Wilma Beiming BrotteTäby IS
12.79
  
3Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
12.91
Hässelby SK
12.91
PB
  
4Ida Olsson
13.53
Hellas FK
13.53
  
5Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
14.44
  
6Emilie Ekman
14.97
Täby IS
14.97
PB
  
F14 300 m häck     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
48.63
Hammarby IF
48.63
PB
  
2Wilma Beiming BrotteTäby IS
50.21
PB
  
3Julia Kirk
53.18
Hellas FK
53.18
PB
  
4Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
59.42
PB
  
F14 Höjd     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.55
Åkersberga SK
1.55
  
2Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
1.48
Mälarhöjdens IK
1.48
PB
  
3Emilie EkmanTäby IS
1.45
  
4Aline Wistam
1.38
Bromma IF
1.38
  
5Wilma Beiming BrotteTäby IS
1.34
  
Ebba BorglundTäby IS
NH
  
1.15
1.61
1.20
1.25
1.30
1.34
1.38
1.42
1.45
1.48
1.51
1.55
Eckers-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
o
o
Wikfeldt-
-
-
o
-
xo
o
o
o
xxx

Ekman-
-
-
-
o
o
o
o
xxx


Wistam-
-
-
xo
xo
xo
xx




Beiming Brotteo
o
o
o
o
xxx





Borglund-
-
-
-
x






F14 Stav     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Saga Berg Ojeda
2.80
Turebergs FK
2.80
  
2My Lindberg
2.60
Hammarby IF
2.60
PB
  
3Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
2.60
Hammarby IF
2.60
PB
  
4Octavia Storaa LindgrenAIK
2.45
  
2.102.302.452.602.702.802.95
Berg Ojeda-ooxoxooxxx
Lindberg-oooppxxx
Sparvoxoooxxx
Storaa Lindgren-ooxxx
F14 Längd     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Ebba BorglundTäby IS
5.34
+0.6 PB
  
2Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
5.16
Hammarby IF
5.16
+0.1
  
3Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
5.15
Hässelby SK
5.15
0.0
  
4Elisabeth Teearu
4.87
Turebergs FK
4.87
+0.3
  
5Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
4.60
Mälarhöjdens IK
4.60
+0.2
  
6Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
4.59
Åkersberga SK
4.59
+0.4
  
8Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
4.43
Mälarhöjdens IK
4.43
0.0
  
9Sofia Sahlén MartinBromma IF
4.35
+0.3
  
10Emilie EkmanTäby IS
4.21
0.0
  
Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
NM
  
Borglund5.10
+1.0
5.09
+0.1
5.12
0.0
5.20
0.0
5.13
+0.7
5.34
+0.6
Sparv4.82
+0.3
4.62
+0.3
5.16
+0.1
4.92
0.0
4.99
+0.9
x
Pihl5.06
0.0
4.82
+0.9
5.15
0.0
4.98
+0.4
4.96
+1.6
4.49
+1.8
Teearu4.42
0.0
4.84
0.0
4.81
+1.4
4.49
+0.5
4.87
+0.3
x
Wikfeldt4.60
+0.2
x4.48
+0.2
4.11
+0.5
x4.38
0.0
Eckers4.58
0.0
4.50
0.0
4.59
+0.4
4.30
0.0
4.50
+1.0
4.43
+0.4
Hagerfors4.41
0.0
4.43
0.0
4.23
+1.3
4.03
+1.0
4.13
+0.5
4.30
0.0
Sahlén Martinx4.18
+0.4
4.35
+0.3
Ekman4.21
0.0
4.13
0.0
4.21
+1.1
Sjöholm Vitasovicxxx
Final B
20 aug
20 aug
7Julia Sandler DjerfTurebergs FK
4.51
0.0 PB
  
11Wilma Beiming BrotteTäby IS
4.06
0.0 =PB
  
12Noomi Öhlund KarboubBromma IF
3.95
0.0
  
13Ellinor Wendel Haak
3.91
Sundbybergs IK
3.91
0.0
  
14Amanda Jäderberg
3.82
Hässelby SK
3.82
0.0
  
15Maria Carlsson
3.76
Mälarö SOK
3.76
0.0
  
16Elsa RudströmTäby IS
3.75
0.0
  
17Moa Hill
Moa Hill 08, Hässelby
3.25
Hässelby SK
3.25
0.0
  
Alva Carlsson
NM
Mälarö SOK
NM
  
Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Sandler Djerfx4.51
0.0
3.97
0.0
1.71
+0.3
4.24
0.0
3.64
+0.7
Beiming Brotte4.06
0.0
3.92
0.0
3.90
0.0
Öhlund Karboubxx3.95
0.0
Wendel Haakxx3.91
0.0
Jäderberg3.50
0.0
3.52
0.0
3.82
0.0
Carlsson3.74
0.0
3.76
0.0
3.68
0.0
Rudström3.49
0.0
3.75
0.0
3.44
0.0
Hill3.06
0.0
3.25
0.0
3.18
0.0
Carlssonxxx
Jammehxxx
F14 Tresteg     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
10.91
Hammarby IF
10.91
+0.2
  
2Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
10.58
Hässelby SK
10.58
0.0
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
10.02
Åkersberga SK
10.02
0.0 PB
  
4Noomi Öhlund KarboubBromma IF
9.48
0.0 PB
  
5Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
9.40
Mälarhöjdens IK
9.40
0.0 =PB
  
5Ester Wikfeldt
Ester Wikfeldt 08, Mälarhöjden
9.40
Mälarhöjdens IK
9.40
0.0 PB
  
6Julia Sandler DjerfTurebergs FK
9.29
0.0
  
7Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
9.15
Mälarhöjdens IK
9.15
0.0 PB
  
8Sofia Sahlén MartinBromma IF
9.07
–1.4 PB
  
9Alva Carlsson
7.88
Mälarö SOK
7.88
–0.9
  
Sparv10.58
-0.5
10.91
+0.2
10.60
-0.3
10.53
0.0
10.44
-0.8
10.82
0.0
Pihl10.26
0.0
10.58
0.0
10.06
0.0
10.13
-0.1
10.11
0.0
Eckers9.41
0.0
9.42
0.0
9.61
+0.3
9.68
+0.8
10.02
0.0
9.89
-0.8
Öhlund Karboubx9.34
+0.2
8.88
0.0
xx9.48
0.0
Wikfeldt9.40
0.0
9.26
0.0
7.88
0.0
9.37
+0.5
9.40
0.0
9.38
-1.1
Wikfeldt9.40
0.0
9.26
0.0
7.88
0.0
9.37
+0.5
9.40
0.0
9.38
-1.1
Sandler Djerf8.95
-0.2
9.04
0.0
9.29
0.0
9.08
+0.3
9.15
0.0
8.85
0.0
Hagerfors8.94
-0.3
9.06
-0.3
9.05
+0.1
x9.13
+0.1
9.15
0.0
Sahlén Martin8.58
0.0
9.07
-1.4
Carlsson7.84
0.0
7.88
-0.9
7.85
0.0
7.79
+0.8
7.85
+0.5
7.74
0.0
F14 Kula (3.0 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Ebba Borglund
11.05
Täby IS
11.05
PB
  
2Thea Salomonsson LindHanvikens SK
9.85
PB
  
3Elin Larsson
9.51
Huddinge AIS
9.51
PB
  
4Matilda Lilliesköld
7.02
Mälarhöjdens IK
7.02
PB
  
5My HedmanBoo IF
6.87
PB
  
6Alva Carlsson
6.58
Mälarö SOK
6.58
  
7Maria Carlsson
6.34
Mälarö SOK
6.34
PB
  
Borglund10.1910.769.8410.7611.0510.91
Salomonsson Lind8.909.319.469.289.859.55
Larsson8.988.238.428.149.518.34
Lilliesköld6.43x6.696.856.247.02
Hedman6.536.626.876.606.63x
Carlsson5.326.27x6.406.536.58
Carlsson6.296.345.925.905.995.85
F14 Diskus (0.75 kg)     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Elin Larsson
26.52
Huddinge AIS
26.52
PB
  
2Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
25.40
Tullinge FI
25.40
PB
  
3Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
25.25
Åkersberga SK
25.25
  
4Thea Salomonsson LindHanvikens SK
24.14
  
5Iris Boqvist
22.47
Hanvikens SK
22.47
  
6Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
20.75
PB
  
7Matilda Lilliesköld
20.60
Mälarhöjdens IK
20.60
PB
  
8Stephanie Thorén
19.79
Åkersberga SK
19.79
PB
  
9Emilie Ekman
14.30
Täby IS
14.30
PB
  
10Alva Carlsson
12.65
Mälarö SOK
12.65
PB
  
11Maria Carlsson
12.53
Mälarö SOK
12.53
  
Larsson24.1225.3426.52xx25.55
Parmhed18.2319.9317.69x21.0025.40
Eckers20.20x23.1322.9922.9425.25
Salomonsson Lindx21.6723.6624.1423.4919.75
Boqvist19.8522.47x19.0521.0220.92
Sjöholm Vitasovic20.7517.65x18.70x18.54
Lilliesköld17.98xx19.2516.1920.60
Thorénx17.67x19.79x16.47
Ekman12.2713.1514.30
Carlsson12.65x11.19
Carlsson12.5311.62x
F14 Slägga (3.0 kg)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Thea Salomonsson LindHanvikens SK
34.09
  
2Iris Boqvist
32.57
Hanvikens SK
32.57
  
3Elin Larsson
27.95
Huddinge AIS
27.95
  
4Matilda Lilliesköld
27.58
Mälarhöjdens IK
27.58
PB
  
5Stephanie Thorén
20.83
Åkersberga SK
20.83
PB
  
Salomonsson Lind28.7130.4932.0331.8934.0933.30
Boqvist26.9929.7531.9131.4331.8632.57
Larsson26.7827.95xx26.6625.96
Lilliesköldxx27.5824.2422.8526.89
Thorén20.6219.9219.92xx20.83
F14 Spjut (500 g)     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
29.25
Hässelby SK
29.25
PB
  
2Iris Boqvist
24.34
Hanvikens SK
24.34
  
3Alma Cemalovic
23.67
Hanvikens SK
23.67
  
4Ebba Borglund
22.52
Täby IS
22.52
PB
  
5Elin Larsson
22.06
Huddinge AIS
22.06
  
6Thea Salomonsson LindHanvikens SK
19.19
PB
  
7Wilma Beiming BrotteTäby IS
18.58
  
8Arwen PameliusTäby IS
17.38
PB
  
Pihl23.2022.7025.7329.2525.6225.35
Boqvist19.7822.6024.3422.24x19.19
Cemalovic18.6622.6318.6621.6221.8723.67
Borglundx19.6219.4520.4119.2522.52
Larsson21.3821.6622.0621.0720.00x
Salomonsson Lind16.1818.25x18.8119.19x
Beiming Brotte18.5818.2717.7014.9517.9217.17
Pamelius17.3015.9114.2516.3317.3812.03
F13 60 m     
20 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
20 aug
Vind: 0.0
1Molly Envall
8.34
Turebergs FK
8.34
PB
  
2Gwen FagerströmIF Linnéa
8.35
PB
  
3Stephanie Rimer
8.56
Turebergs FK
8.56
  
4Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.61
Mälarhöjdens IK
8.61
PB
  
5Malva Lönn
8.63
Hammarby IF
8.63
  
6Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.80
  
Final B
20 aug Vind: +1.2
20 augVind: +1.2
1Vera StolpenTäby IS
8.71
  
2Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.90
Mälarhöjdens IK
8.90
  
3Svea Strand
8.99
Täby IS
8.99
  
4Alba Laguna
9.01
Hammarby IF
9.01
  
5Vendela VickbergBoo IF
9.05
PB
  
6Miranda Nordmark-NiskaTullinge FI
9.09
  
Heat 1
20 aug Vind: +0.3
20 augVind: +0.3
1Stephanie Rimer
8.68
Turebergs FK
8.68
q
  
2Miranda Nordmark-NiskaTullinge FI
9.04
q
  
3Selma Alassaad
9.32
Hammarby IF
9.32
PB
  
4Tyra Dahlin
Tyra Dahlin 09, Sundbyberg
9.68
Sundbybergs IK
9.68
  
5Yana Halubouskaya
9.87
Spårvägens FK
9.87
  
6Amelie Schou
10.65
Täby IS
10.65
PB
  
Heat 2
20 aug Vind: +0.7
20 augVind: +0.7
1Gwen FagerströmIF Linnéa
8.46
q
  
2Alba Laguna
8.90
Hammarby IF
8.90
q
  
3Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
9.23
Turebergs FK
9.23
PB
  
4Astrid Bengtsson
9.46
Sundbybergs IK
9.46
  
5Lilly HolmgrenTäby IS
9.65
PB
  
Heat 3
20 aug Vind: +0.1
20 augVind: +0.1
1Molly Envall
8.41
Turebergs FK
8.41
PB
q
  
2Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.62
Mälarhöjdens IK
8.62
PB
q
  
3Svea Strand
8.95
Täby IS
8.95
q
  
4Esther Elliot
9.43
Huddinge AIS
9.43
  
5Emma Hjertzell
9.94
Huddinge AIS
9.94
  
Heat 4
20 aug Vind: +0.6
20 augVind: +0.6
1Malva Lönn
8.55
Hammarby IF
8.55
q
  
2Selma Tjernström MilioneHässelby SK
8.75
PB
q
  
3Smilla Runeborg
9.42
Hammarby IF
9.42
  
4Jaqueline Djärv
9.53
Åkersberga SK
9.53
  
5Emelie LagerdahlBromma IF
9.64
  
Heat 5
20 aug Vind: +0.3
20 augVind: +0.3
1Vera StolpenTäby IS
8.89
q
  
2Linn Elsässer HaldinHammarby IF
9.63
SB
  
3Linda Sjöquist
10.35
Hammarby IF
10.35
PB
  
4Livia Sandström
10.53
Turebergs FK
10.53
  
Heat 6
20 aug Vind: +0.2
20 augVind: +0.2
1Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.93
Mälarhöjdens IK
8.93
q
  
2Vendela VickbergBoo IF
9.08
PB
q
  
3Julia Stenwall ColdringBoo IF
9.31
PB
  
4Agnes Hjertzell
9.44
Huddinge AIS
9.44
  
5Agnes Steinberga
10.34
Huddinge AIS
10.34
PB
  
F13 200 m     
21 aug
Vind: 0.0

Final A

Final
21 aug
Vind: 0.0
1Malva Lönn
27.12
Hammarby IF
27.12
  
2Molly Envall
27.45
Turebergs FK
27.45
PB
  
3Gwen Fagerström
27.61
IF Linnéa
27.61
PB
  
4Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
28.95
  
Final B
21 aug Vind: -0.4
21 augVind: -0.4
1Vera Stolpen
29.50
Täby IS
29.50
  
2Tyra Sternlind
29.74
Hammarby IF
29.74
  
3Miranda Nordmark-Niska
30.11
Tullinge FI
30.11
  
4Svea Strand
31.46
Täby IS
31.46
PB
  
5Smilla Runeborg
31.50
Hammarby IF
31.50
PB
  
6Linn Elsässer HaldinHammarby IF
31.55
PB
  
Final C
21 aug Vind: -1.2
21 augVind: -1.2
1Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
29.78
Mälarhöjdens IK
29.78
PB
  
2Tyra Dahlin
Tyra Dahlin 09, Sundbyberg
32.62
Sundbybergs IK
32.62
  
3Jaqueline Djärv
33.37
Åkersberga SK
33.37
PB
  
4Leia Finbom HöglundHammarby IF
33.88
PB
  
F13 600 m     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Freja Kagevik
1:47.83
Turebergs FK
1:47.83
PB
  
2Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
1:48.03
PB
  
3Freja Ahlepil
1:52.32
Turebergs FK
1:52.32
  
4Elsa Danielsson
1:54.86
IFK Lidingö
1:54.86
PB
  
5Moa Sandell
1:57.97
Turebergs FK
1:57.97
  
6Julia Stenwall ColdringBoo IF
2:04.50
  
7Lovisa Ljungberg
2:22.68
Hammarby IF
2:22.68
PB
  
F13 1500 m     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Freja Kagevik
5:12.1m
Turebergs FK
5:12.1m
PB
  
2Freja Ahlepil
5:19.28
Turebergs FK
5:19.28
PB
  
3Ebba Sahlstedt
6:05.05
Hammarby IF
6:05.05
SB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
21 aug
Vind: -1.8

Final A

Final
21 aug
Vind: -1.8
1Malva Lönn
9.72
Hammarby IF
9.72
  
2Vera Stolpen
10.08
Täby IS
10.08
PB
  
3Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
10.11
  
4Alba Laguna
10.12
Hammarby IF
10.12
  
5Elise Wiklund
10.27
Turebergs FK
10.27
  
6Gwen Fagerström
10.28
IF Linnéa
10.28
  
Heat 1
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Alba Laguna
10.06
Hammarby IF
10.06
q
  
2Elise Wiklund
10.25
Turebergs FK
10.25
q
  
3Vendela VickbergBoo IF
10.74
PB
  
4Smilla Runeborg
13.85
Hammarby IF
13.85
SB
  
Heat 2
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
10.11
q
  
2Gwen Fagerström
10.27
IF Linnéa
10.27
PB
q
  
3Vera Stolpen
10.34
Täby IS
10.34
q
  
4Sofia Deresiewicz
11.71
Sundbybergs IK
11.71
  
5Jaqueline Djärv
12.58
Åkersberga SK
12.58
PB
  
Heat 3
21 aug Vind: 0.0
21 augVind: 0.0
1Malva Lönn
9.73
Hammarby IF
9.73
q
  
2Svea Strand
10.55
Täby IS
10.55
PB
  
3Livia Sandström
13.01
Turebergs FK
13.01
PB
  
4Ebba Sahlstedt
13.06
Hammarby IF
13.06
PB
  
F13 200 m häck (68.6 cm)     
20 aug
Vind: +0.2

Final A

Final
20 aug
Vind: +0.2
1Elise Wiklund
31.92
Turebergs FK
31.92
  
2Svea Strand
34.28
Täby IS
34.28
PB
  
3Amanda Oja
Amanda Oja 09, Tureberg
34.98
Turebergs FK
34.98
PB
  
4Malva Lönn
47.24
Hammarby IF
47.24
SB
  
Final B
20 aug Vind: +1.0
20 augVind: +1.0
1Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
31.29
PB
  
2Vera Stolpen
32.34
Täby IS
32.34
PB
  
3Smilla Runeborg
33.83
Hammarby IF
33.83
PB
  
4Freja Ahlepil
33.98
Turebergs FK
33.98
PB
  
5Linnea Dahlgren
35.05
Huddinge AIS
35.05
PB
  
F13 Höjd     
21 aug

Final A

Final
21 aug
1Elin Strandberg
1.49
Huddinge AIS
1.49
  
2Elise Wiklund
1.46
Turebergs FK
1.46
  
3Vera StolpenTäby IS
1.43
  
4Svea Strand
1.43
Täby IS
1.43
  
5Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
1.40
  
6Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.37
Mälarhöjdens IK
1.37
  
6Selma Alassaad
1.37
Hammarby IF
1.37
PB
  
8Vendela VickbergBoo IF
1.37
  
9Agnes Roslund
1.33
Hammarby IF
1.33
  
10Astrid Ström