0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arena: Heleneholms IP   Arrangör: Heleneholms IF
Tävlande: 97 (69+28)   Starter: 97 (69+28)

Män
M 1500 m     


Final A

Final

1Michael Hansson
4:11.9m
IS Göta
4:11.9m
SB
  
1Meja Olsson
6:13.5m
IK Finish
6:13.5m
PB
  
F12 1
2Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
4:12.4m
Björnstorps IF
4:12.4m
PB
  
M40 1
2Beatrice ChristenssonIS Göta
6:20.3m
SB
  
K50 4
3Robert Höckerstrand
4:13.1m
Gråmanstorp RC
4:13.1m
SB
  
M35 2
3Lovisa Gossner
6:24.5m
Malmö AI
6:24.5m
  
F12 2
4Henrik Holmgren
4:14.7m
Kyrkhults SK
4:14.7m
PB
  
M40 2
4Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm 11, Finish
6:25.6m
11IK Finish
6:25.6m
PB
  
F12 3
5Alfred Hansson
Alfred Hansson 01, Björnstorp
4:15.4m
Björnstorps IF
4:15.4m
PB
  
M22 1
5Emilia LundblomIFK Lund
6:28.0m
PB
  
F13 2
6Jesper Andersson
4:15.8m
Björnstorps IF
4:15.8m
PB
  
6Katarina Hansson
6:28.3m
Björnstorps IF
6:28.3m
SB
  
K55 2
7Kristoffer Karlsson
4:17.6m
UF Contact
4:17.6m
PB
  
7Anneli Lundblom
6:31.6m
Björnstorps IF
6:31.6m
PB
  
K40 1
8Henrik Nord
4:17.8m
Ystads IF
4:17.8m
PB
  
M45 1
9Daniel Karlsson
4:23.0m
Ystads IF
4:23.0m
SB
  
M35 1
Final B
1Joar Franck
4:27.3m
Ystads IF
4:27.3m
PB
  
P17 1
2David Arnesson
4:28.4m
IFK Lund
4:28.4m
=PB
  
3Peter Filiptsev
4:30.2m
Björnstorps IF
4:30.2m
PB
  
M35 2
4Sebastian Fannon
4:30.8m
Björnstorps IF
4:30.8m
PB
  
M45 2
5Viggo Bakker
4:33.0m
IS Göta
4:33.0m
PB
  
P13 1
6Fredrik Johansson
4:33.4m
Björnstorps IF
4:33.4m
PB
  
M40 3
7Oscar Hajny-LandgrenIFK Lund
4:36.2m
  
P17 2
8Martin EdvardssonYstads IF
4:37.7m
  
M45 3
9Mattias Jonsson
4:43.2m
Malmö AI
4:43.2m
SB
  
M50 1
Sara Liljegren
DNF
IS Göta
DNF
  
K40
Final C
1Melker Johansson
4:37.2m
Ystads IF
4:37.2m
PB
  
P14 1
2Anders Nilsson
4:37.4m
Ystads IF
4:37.4m
PB
  
M40 4
3Freja Bjerström
4:38.2m
Björnstorps IF
4:38.2m
PB
  
F15 1
4Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
4:41.1m
Björnstorps IF
4:41.1m
SB
  
K45 1
5Fredrik Krantz
4:45.5m
IK Finish
4:45.5m
PB
  
M40 5
6Johanna Hofvendahl
4:45.8m
IS Göta
4:45.8m
  
F19 1
7Babak Lindberg
4:48.0m
Ystads IF
4:48.0m
PB
  
P15 1
8Beata Wrigstad
4:51.1m
IFK Lund
4:51.1m
PB
  
F17 1
9Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
4:52.6m
Björnstorps IF
4:52.6m
SB
  
M45 4
10Annelie Blomquist
4:57.6m
IS Göta
4:57.6m
  
K
11Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
5:23.1m
Ängelholms IF
5:23.1m
PB
  
P13 2
Final D
1David Waller
4:48.1m
Ystads IF
4:48.1m
PB
  
M40 6
2Bo-Göran Nilensjö
5:00.9m
IS Göta
5:00.9m
SB
  
M55 1
3Florentina Stojakovic
5:03.9m
IFK Helsingborg
5:03.9m
SB
  
K45 2
4Wincenth Fought
5:08.1m
Heleneholms IF
5:08.1m
SB
  
P15 2
5Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
5:09.8m
PB
  
M50 2
6Zelda Lukic
5:26.9m
Ystads IF
5:26.9m
  
F13 1
7Malte Johnsson
Malte Johnsson 09, Båstads GoIF
5:32.3m
Båstads GoIF
5:32.3m
PB
  
P13 3
8Anders Östman
5:42.1m
Genarps IF
5:42.1m
PB
  
M60 2
Final E
1Göran Olsson
5:11.2m
Höörs IS
5:11.2m
PB
  
M60 1
2Thomas Fredriksson
5:11.9m
GF Idrott
5:11.9m
PB
  
M55 2
3Filip Zygmunt
Filip Zygmunt 08, Björnstorp
5:12.3m
Björnstorps IF
5:12.3m
PB
  
P14 2
4Per Neuman
Per Neuman 72, Björnstorp
5:14.2m
Björnstorps IF
5:14.2m
PB
  
M50 4
5Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
5:14.8m
Björnstorps IF
5:14.8m
PB
  
M50 5
6Kryzstof Zygmunt
5:17.3m
Björnstorps IF
5:17.3m
PB
  
M40 7
7Stephen Murray
Stephen Murray 66, Björnstorp
5:18.2m
Björnstorps IF
5:18.2m
SB
  
M55 3
8Håkan Reistad
5:19.1m
IS Göta
5:19.1m
SB
  
M55 4
9Magnus Lundberg
5:19.5m
IFK Trelleborg
5:19.5m
  
M40 8
10Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
5:23.1m
Björnstorps IF
5:23.1m
SB
  
M45 5
Final F
1Leif Grönqvist
5:12.7m
IS Göta
5:12.7m
PB
  
M50 3
2Cedrik Wreme
5:16.3m
IK Finish
5:16.3m
PB
  
M50 6
3Mikael Nilsson
Mikael Nilsson 74, Björnstorp
5:27.8m
Björnstorps IF
5:27.8m
SB
  
M45 6
4Håkan Larsson
5:38.1m
IFK Trelleborg
5:38.1m
SB
  
M50 7
5Sara Johnsson
Sara Johnsson 68, Helsingborg
5:38.4m
IFK Helsingborg
5:38.4m
SB
  
K50 1
6Karolin Wennerbeck
5:38.6m
Björnstorps IF
5:38.6m
SB
  
K45 3
7Alice Gossner
5:44.4m
Malmö AI
5:44.4m
  
F14 1
Tage Karlström
Tage Karlström 11, Finish
DNF
11IK Finish
DNF
  
P12
Final G
1Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter 11, Finish
5:27.1m
11IK Finish
5:27.1m
PB
  
P12 1
2Peter Bengtsson
5:29.3m
Ystads IF
5:29.3m
SB
  
M55 5
3Vilma Atthage
Vilma Atthage 07, Ängelholm
5:32.2m
Ängelholms IF
5:32.2m
  
F15 2
4Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
5:37.0m
Björnstorps IF
5:37.0m
  
M65 1
5Jörgen Holmqvist
5:37.6m
Heleneholms IF
5:37.6m
PB
  
M55 7
6Anna Isaksson
Anna Isaksson 87, Heleneholm
5:40.8m
Heleneholms IF
5:40.8m
SB
  
K35 7
7Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
5:48.7m
Björnstorps IF
5:48.7m
PB
  
M65 2
8Ludvig Frieberg
5:54.3m
IK Finish
5:54.3m
PB
  
P12 2
9Nils-Arvid OlofssonYstads IF
5:54.8m
SB
  
M55 9
Final H
1Stefan Magnusson
5:35.4m
Heleneholms IF
5:35.4m
PB
  
M55 6
2Clara Gullbrantz
5:41.5m
Ängelholms IF
5:41.5m
  
F16 1
3Anne Erixon
Anne Erixon 83, Heleneholm
5:53.0m
Heleneholms IF
5:53.0m
PB
  
K35 1
4Sofia Hegardt
6:00.1m
IFK Lund
6:00.1m
SB
  
K50 2
5Lars Uddbäck
6:00.5m
Malmö AI
6:00.5m
SB
  
M65 3
6Tommy Arnesson
6:08.4m
Simrishamns AIF
6:08.4m
PB
  
M65 4
7Maibritt Nilsson
6:14.7m
IS Göta
6:14.7m
SB
  
K55 1
Final I
1Henrik Lindberg
5:40.1m
Ystads IF
5:40.1m
PB
  
M50 8
2Jan Forsberg
5:52.2m
IK Pallas
5:52.2m
SB
  
M55 8
3Lars-Henrik OttossonYstads IF
5:53.4m
SB
  
M60 3
4Lars-Erik Skans
6:03.4m
Heleneholms IF
6:03.4m
PB
  
M55 10
5Bengt Håkansson
6:04.3m
IS Göta
6:04.3m
SB
  
M60 4
6Tina Reimer
6:04.9m
IS Göta
6:04.9m
PB
  
K50 3
7Lionel Rieloff
6:06.1m
Heleneholms IF
6:06.1m
PB
  
M60 5
8Lars-Åke Engdahl
6:19.8m
GF Idrott
6:19.8m
PB
  
M60 6
9Sara Gidner
Sara Gidner 75, Björnstorp
6:25.4m
Björnstorps IF
6:25.4m
PB
  
K45 4
Final J
1Lisette Åkesson
6:48.3m
Björnstorps IF
6:48.3m
PB
  
K60 1
2Kenneth Rosengren
6:58.2m
IK Pallas
6:58.2m
PB
  
M70 1
3Åke Jonson
7:02.2m
Malmö AI
7:02.2m
  
M80 1
4Barbro Liljequist
7:20.8m
Heleneholms IF
7:20.8m
PB
  
K65 1
5Carl Almström
Carl Almström 51, Björnstorp
7:47.7m
Björnstorps IF
7:47.7m
PB
  
M70 2
6Erwin Apitzsch
7:50.4m
IFK Lund
7:50.4m
SB
  
M75 1
7Ingvar Olausson
8:04.3m
Björnstorps IF
8:04.3m
PB
  
M80 2
8Klas Paulsson
8:40.8m
Höörs IS
8:40.8m
PB
  
M75 2
9Sune Cederpil
Sune Cederpil 38, Björnstorp
10:54.1m
Björnstorps IF
10:54.1m
SB
  
M80 3

© 2022 Friidrottsstatistik