21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Hedens IP   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 38 (32+6)   Starter: 40 (32+8)

Män
M 3000 m     


Final A

Final

1Ahmed Hamid
9:09.4m
IS Göta
9:09.4m
PB
  
2Robert Höckerstrand
9:16.5m
Gråmanstorp RC
9:16.5m
  
3Erik Cederquist
9:32.5m
IS Göta
9:32.5m
SB
  
4Sebastian Fannon
9:34.0m
Björnstorps IF
9:34.0m
PB
  
5Fredrik Johansson
9:35.9m
Björnstorps IF
9:35.9m
SB
  
6Patrik de la Motte
10:12.8m
IS Göta
10:12.8m
SB
  
7Johanna Hofvendahl
10:15.3m
IS Göta
10:15.3m
  
K 1
8Lucas Carlsson
10:29.4m
IS Göta
10:29.4m
PB
  
9Babak Lindberg
10:37.4m
Ystads IF
10:37.4m
SB
  
10Annelie Blomquist
10:51.8m
IS Göta
10:51.8m
  
K 2
Maibritt NilssonIS Göta
DNF
  Pace
K
Final B
1Bo-Göran Nilensjö
10:29.1m
IS Göta
10:29.1m
SB
  
2Peter Hansson
Peter Hansson 64, Björnstorp
10:31.7m
Björnstorps IF
10:31.7m
PB
  
3Rickard Johnsson
10:38.8m
IS Göta
10:38.8m
SB
  
4Thomas Rödin Hulth
10:40.5m
IS Göta
10:40.5m
SB
  
5Oliver Malmkvist
10:42.0m
IS Göta
10:42.0m
SB
  
6Martin Åkerlöf Exler
10:49.2m
IS Göta
10:49.2m
SB
  
7Jonathan Lundgren
11:01.8m
IS Göta
11:01.8m
PB
  
8Niklas Lovén
11:02.1m
IS Göta
11:02.1m
PB
  
9Philip Agelmo
11:02.7m
IS Göta
11:02.7m
PB
  
10Ludvig Thelin
11:07.8m
IS Göta
11:07.8m
PB
  
11Marcus Jansson
11:08.3m
IS Göta
11:08.3m
PB
  
12Carl Hofvendahl
11:09.2m
IS Göta
11:09.2m
PB
  
13Paul Bredhe
11:27.0m
IS Göta
11:27.0m
SB
  
14Fredrik Ljungqvist
12:05.5m
PB
  
Maibritt NilssonIS Göta
DNF
  Pace
K
Final C
1Thomas Novin
11:17.7m
IS Göta
11:17.7m
PB
  
2Leif Grönqvist
11:36.6m
IS Göta
11:36.6m
PB
  
3Peter Hagberg
11:55.2m
IS Göta
11:55.2m
PB
  
4Henrik Lindberg
12:06.2m
Ystads IF
12:06.2m
PB
  
5Per Olsson
Per Olsson 63, IS Göta
12:16.3m
IS Göta
12:16.3m
PB
  
6Thomas Nilson
12:32.5m
IS Göta
12:32.5m
SB
  
7Sebastian Andersson
12:36.7m
IS Göta
12:36.7m
PB
  
8Evelina de la Motte
12:50.1m
IS Göta
12:50.1m
PB
  
K 1
9Tina Reimer
12:54.5m
IS Göta
12:54.5m
PB
  
K 2
10Jonny Hansson
Jonny Hansson 56, Helsingborgs LK
13:03.5m
Helsingborgs LK-92
13:03.5m
PB
  
11Arvid de la Motte
Arvid de la Motte 12, IS Göta
13:06.5m
12IS Göta
13:06.5m
PB
  
12Beatrice Christensson
13:20.2m
IS Göta
13:20.2m
PB
  
K 3
Maibritt NilssonIS Göta
DNF
  Pace
K
Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
DNF
Björnstorps IF
DNF
  

© 2022 Friidrottsstatistik