21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Tingstäde IP   Arrangör: Visby IF Gute
Tävlande: 13 (8+5)   Starter: 26 (19+7)

Män
P16 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Kapell
12.39
Hammarby IF
12.39
  
2Carl Bergmark
11.70
Hammarby IF
11.70
  
3Aron Gullberg
11.39
Hammarby IF
11.39
PB
  
P16 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Elias Kapell
38.79
Hammarby IF
38.79
PB
  
2Carl Bergmark
37.87
Hammarby IF
37.87
PB
  
3Alfred Berglind
31.82
Hammarby IF
31.82
  
4Aron Gullberg
29.78
Hammarby IF
29.78
  
P16 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Alfred Berglind
42.57
Hammarby IF
42.57
PB
  
2Carl Bergmark
37.50
Hammarby IF
37.50
PB
  
P16 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Carl Bergmark
29.36
Hammarby IF
29.36
  
M50 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Ronny HanssonRoma IF
10.70
  
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Ronny HanssonRoma IF
33.76
  
M50 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Ronny HanssonRoma IF
31.98
  
M50 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Ronny HanssonRoma IF
38.55
  
M60 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Jorma JääskeläinenVisby IF Gute
34.75
  
M60 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Tore Olofsson
35.28
Visby IF Gute
35.28
  
M65 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Jörgen Wallin
Jörgen Wallin 57, Spårvägen
34.18
Spårvägens FK
34.18
  
M65 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Jörgen Wallin
Jörgen Wallin 57, Spårvägen
34.02
Spårvägens FK
34.02
  
M65 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Jörgen Wallin
Jörgen Wallin 57, Spårvägen
25.23
Spårvägens FK
25.23
  
Kvinnor
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Maggie Dahllöf
11.27
Hammarby IF
11.27
  
F16 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Maggie Dahllöf
39.69
Hammarby IF
39.69
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Anna Bergin
47.57
Hammarby IF
47.57
  
2Julia ÅhlenRoma IF
31.98
PB
  
K50 Diskus     


Final A

Final

1Randi Aagaard
Randi Aagaard 68, DEN
16.35
68DEN
16.35
  
K80 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ingegerd Björk
7.38
Hofors AIF
7.38
  
K80 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Ingegerd Björk
22.15
Hofors AIF
22.15
PB NR80
  

© 2022 Friidrottsstatistik