9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
21.7
20.7
20.7
Arena: Gutavallen   Arrangör: Visby IF Gute
Tävlande: 33 (17+16)   Starter: 50 (27+23)

Män
M 100 m     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
1Gabriel Vikic
11.75
Visby IF Gute
11.75
SB
  
2Albin Edgert
11.93
Täby IS
11.93
  
3Rafael Vikic
12.01
Visby IF Gute
12.01
  
4Gabriel Stengård
12.40
Värmdö IF
12.40
PB
  
5Benjamin SporreRoma IF
12.82
PB
  
6Jacob Klinth
12.86
IFK Lidingö
12.86
PB
  
7Carl Grindange
13.27
Turebergs FK
13.27
PB
  
8Johan WibäckRoma IF
13.64
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Gabriel Vikic
50.75
Visby IF Gute
50.75
SB
  
2Jacob Klinth
54.47
IFK Lidingö
54.47
SB
  
3Ylva Garvén
1:06.02
Visby IF Gute
1:06.02
  
K 1
M 800 m     


Final A

Final

1Albert Söderqvist
2:02.75
Tullinge FI
2:02.75
  
2Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
2:04.09
Hammarby IF
2:04.09
PB
  
3Elias Axelsson
2:17.12
Upsala IF
2:17.12
PB
  
4Leo Gutepil
2:18.37
Visby IF Gute
2:18.37
PB
  
5Mikael Axelsson
2:20.34
Upsala IF
2:20.34
PB
  
6Sebastian PollackRoma IF
2:21.71
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Andreas Daun
Andreas Daun 80, Katrineholm
11.58w
Katrineholms SK
11.58w
+2.1
  
2Rafael Vikic
11.16
Visby IF Gute
11.16
+1.8
  
Daun10.53
+0.3
11.08w
+3.2
11.58w
+2.1
11.10w
+2.4
11.04w
+2.3
x
Vikicxx11.16
+1.8
xxx
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: -2.6

Final A

Final

Vind: -2.6
1Albin Edgert
15.99
Täby IS
15.99
SB
  
2Benjamin SporreRoma IF
18.58
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Benjamin SporreRoma IF
29.47
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
1Theodor HåkanssonHammarby IF
14.18
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Theodor HåkanssonHammarby IF
25.12
PB
  
P13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Carl Grindange
10.41w
Turebergs FK
10.41w
+2.1
  
Grindange10.31
+1.7
10.26
+1.6
9.80
+1.9
10.08w
+2.8
10.41w
+2.1
10.30w
+2.3
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Carl Grindange
28.24
Turebergs FK
28.24
PB
  
M50 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Johan WibäckRoma IF
21.75
  
M60 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Jorma JääskeläinenVisby IF Gute
35.84
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.9

Final A

Final

Vind: -1.9
1Maja Almgren
12.91
Täby IS
12.91
  
2Angelica VinbergVisby IF Gute
13.39
  
3Ylva Garvén
13.97
Visby IF Gute
13.97
  
4Alice PetterssonVisby IF Gute
14.35
PB
  
5Alva Axelsson
18.74
Upsala IF
18.74
PB
  
6Alinne Rosvall
18.82
Upsala IF
18.82
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Julia Wändin
2:26.24
Hammarby IF
2:26.24
  
2Emmy Ellbring
2:36.90
Ljungby FIK
2:36.90
  
3Annie Grindange
3:07.34
Turebergs FK
3:07.34
PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Hilda ÖstergrenVisby IF Gute
10.46
+1.0 SB
  
2Angelica VinbergVisby IF Gute
10.30w
+3.5
  
3Nora Söderqvist
8.22w
Huddinge AIS
8.22w
+2.2
  
Östergrenxx10.15
+1.6
10.46
+1.0
xx
Vinberg10.30w
+3.5
x9.74w
+2.2
x
Söderqvist8.22w
+2.2
7.56
+1.4
7.77w
+2.3
7.24w
+3.4
x7.66
+1.5
K Diskus     


Final A

Final

1Angelica VinbergVisby IF Gute
25.73
PB
  
2Ylva Garvén
22.15
Visby IF Gute
22.15
SB
  
3Anna ÖstergrenVisby IF Gute
18.77
SB
  
4Randi Aagaard
Randi Aagaard 68, DEN
18.12
68DEN
18.12
  
F19 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
Annie GrindangeTurebergs FK
DNF
  
Angelica VinbergVisby IF Gute
DNF
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Elvira SporreRoma IF
31.66
  
F13 Tresteg (zon)     


Final A

Final

1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.65
11Katrineholms SK
8.65
+1.2 PB
  
2Wilma Asp
7.70
IFK Tumba
7.70
+1.9 PB
  
Daun8.60w
+2.3
8.54
+1.1
8.50
+2.0
8.65
+1.2
8.59
+1.9
x
Asp7.70
+1.9
7.37
+1.4
7.33
+1.8
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Wilma Asp
20.16
IFK Tumba
20.16
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik