9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
21.7
20.7
20.7
Arena: Transtensvallen   Arrangör: KFUM Örebro och Stocksäters IF
Tävlande: 85 (59+26)   Starter: 90 (64+26)

Män
M 100 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.87
KFUM Örebro
10.87
SB
  
2Viktor Wall
10.94
Hammarby IF
10.94
=PB
  
3Alexander Pilgrim
11.05
Hammarby IF
11.05
PB
  
4Eric Larsson
11.34
IF Göta Karlstad
11.34
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
10.99
KFUM Örebro
10.99
PB
Q
  
2Alexander Pilgrim
11.06
Hammarby IF
11.06
=PB
Q
  
3Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
11.38
KFUM Örebro
11.38
q
  
4Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
11.64
KFUM Örebro
11.64
PB
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
10.97
KFUM Örebro
10.97
Q
  
2Viktor Wall
11.05
Hammarby IF
11.05
Q
  
3Eric Larsson
11.35
IF Göta Karlstad
11.35
q
  
4Wissam Al Mahmoud
11.69
KFUM Örebro
11.69
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander NyströmRehns BK
48.07
  
2Alexander Pilgrim
48.75
Hammarby IF
48.75
  
3Benjamin ÅbergHälle IF
50.12
  
4Douglas HellbrattMalmö AI
51.49
SB
  
Final B
1David Thid
David Thid 03, Spårvägen
50.10
Spårvägens FK
50.10
PB
  
2Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
50.32
KFUM Örebro
50.32
PB
  
3Viktor HedlundFalu IK
52.86
  
M 800 m     


Final A

Final

1Björn Seifert
1:51.71
Upsala IF
1:51.71
SB
  
2Abdelfath Yassin
1:53.05
Spårvägens FK
1:53.05
SB
  
3Jimmy Öhman
1:53.08
Gefle IF
1:53.08
PB
  
4Jonas Magnusson
1:53.29
Hälle IF
1:53.29
PB
  
5Simon Sandkvist
1:55.94
Spårvägens FK
1:55.94
PB
  
6Anton Axelsson
1:56.06
Hässelby SK
1:56.06
SB
  
7Bienvenue Musore
1:56.62
Spårvägens FK
1:56.62
SB
  
Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  Pace
Axel Alness-BorgIFK Lidingö
DNF
  
Final B
1Albert Ziegler
2:02.88
Turebergs FK
2:02.88
  
2Alexander Hägg
2:04.05
Hässelby SK
2:04.05
  
3Anton Petersson
2:04.36
Hässelby SK
2:04.36
  
4Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
2:05.88
Löparnas vänner IF
2:05.88
  
5Alexander Björklund
2:06.09
Hässelby SK
2:06.09
  
6Jakob Tapani
Jakob Tapani 01, Kiruna Skidor
2:08.23
Kiruna Skidor
2:08.23
PB
  
7Sebastian Svedhammer
2:15.02
Spårvägens FK
2:15.02
SB
  
Gustav KarlssonÖrgryte IS
DNF
  Pace
M 5000 m     


Final A

Final

1Jonas Glans
13:36.10
Malmö AI
13:36.10
PB
  
2Olle Ahlberg
13:58.63
Hälle IF
13:58.63
  
3Daniel Lundgren
14:08.12
Turebergs FK
14:08.12
SB
  
4Arvid Öhrn
14:20.15
Hälle IF
14:20.15
SB
  
5Andreas Jansson
14:25.29
Hässelby SK
14:25.29
PB
  
6Fredrik Johansson
14:25.75
IK Akele
14:25.75
PB
  
7Hampus Börjesson
14:34.55
Ullevi FK
14:34.55
SB
  
8Petter Svensson
14:35.03
Hälle IF
14:35.03
  
9Wilhelm Bergentz
14:35.72
Hälle IF
14:35.72
PB
  
10Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
14:39.05
KFUM Örebro
14:39.05
PB
  
11Samuel Fitsumbrhan
15:01.39
Hälle IF
15:01.39
SB
  
Axel Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Eric Westberg
Eric Westberg 02, KFUM Örebro
14:50.88
KFUM Örebro
14:50.88
PB
  
2Ludvig Johansson
14:54.75
IFK Lidingö
14:54.75
PB
  
3Erik Djurberg
14:55.40
Hässelby SK
14:55.40
  
4Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
14:55.91
Spårvägens FK
14:55.91
PB
  
5Lukas Jakobsson
15:33.78
Mölndals AIK
15:33.78
PB
  
6Anders Danielson Frost
15:34.68
Dala-Järna IK
15:34.68
  
7Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
15:44.50
Lysekil SLF
15:44.50
PB
  
8Eskil Persson
15:45.97
Hammarby IF
15:45.97
PB
  
9Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
15:47.29
Spårvägens FK
15:47.29
SB
  
10Linus Jansson
15:47.96
Hässelby SK
15:47.96
  
11Christofer Salmén
15:55.73
Spårvägens FK
15:55.73
SB
  
12Gustav Josefinsson
15:58.32
Hälle IF
15:58.32
PB
  
13Martin Jansson
16:39.53
Rehns BK
16:39.53
PB
  
14Elias Vitell
Elias Vitell 01, Spårvägen
16:40.34
Spårvägens FK
16:40.34
  
15Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
17:00.15
Spårvägens FK
17:00.15
PB
  
16Tomas Kobayashi
19:02.71
Domnarvets GoIF
19:02.71
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
12.46
KFUM Örebro
12.46
  
K 400 m     


Final A

Final

1Chanel MoularéIF Hagen
58.91
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Wilma Nielsen
2:03.62
Örgryte IS
2:03.62
SB
  
2Lova Perman
2:05.98
IF Göta Karlstad
2:05.98
  
3Maja Sund
2:09.84
Täby IS
2:09.84
PB
  
4Olivia Weslien
2:10.22
IF Göta Karlstad
2:10.22
  
5Wilma Marcusson
2:10.88
Hässelby SK
2:10.88
PB
  
6Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:11.63
Spårvägens FK
2:11.63
  
7Julia Svennblad
2:11.86
Hälle IF
2:11.86
SB
  
8Ella Holmqvist
2:12.14
IF Göta Karlstad
2:12.14
  
Julia Nielsen
DNF
Örgryte IS
DNF
  Pace
Final B
1Lovisa Ellström
2:12.98
IF Göta Karlstad
2:12.98
PB
  
2Thea Norlund
Thea Norlund 00, Skellefteå AIK
2:16.58
Skellefteå AIK
2:16.58
  
3Tilda Knauer
2:16.99
Hälle IF
2:16.99
SB
  
4Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:19.28
Upsala IF
2:19.28
  
5Siri Englund
Siri Englund 91, Örebro AIK
2:28.37
Örebro AIK
2:28.37
PB
  
Klara Frih
DNF
Åsbro GoIF
DNF
  Pace
K 5000 m     


Final A

Final

1Alva Malmsten Nilsson
17:26.21
Upsala IF
17:26.21
SB
  
2Elin Marcusson
17:26.75
Hässelby SK
17:26.75
PB
  
3Greta Halldén
18:10.94
Mölndals AIK
18:10.94
PB
  
4Weronika Brzuchalska
18:13.47
FK Studenterna
18:13.47
SB
  
Ida Knutsson
DNF
Upsala IF
DNF
  
Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Palmqvist
58.21
Mölndals AIK
58.21
  
2Tuva Frih
1:04.49
Åsbro GoIF
1:04.49
PB
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
1:12.36
Mariestads AIF
1:12.36
SB
  

© 2022 Friidrottsstatistik