11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Stocksäters IF
Tävlande: 84 (70+14)   Starter: 84 (70+14)

Män
M 5000 m     


Final A

Final

1Per Arvidsson
15:34.17
IF Start
15:34.17
PB
  
M35 1
2Anton Öhman
Anton Öhman 89, Örebro AIK
16:03.92
Örebro AIK
16:03.92
PB
  
3Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
16:50.40
KFUM Örebro
16:50.40
SB
  
4Villem Raudsepp
16:56.89
Örebro AIK
16:56.89
  
M40 1 Ej godkända skor
5Fredrik Johnsson
16:59.50
Örebro AIK
16:59.50
  
M45 1 Ej godkända skor
6Björn Eriksson
Björn Eriksson 86, Tisdagsklubben
17:18.56
Tisdagsklubben Örebro
17:18.56
PB
  
M35 2
7Jonathan Kandelin
17:35.81
Örebro AIK
17:35.81
PB
  
8Pär Englund
17:43.34
IF Start
17:43.34
SB
  
M45 2
9Rodney HundermarkIFK Nora
17:43.79
  
M50 1 Ej godkända skor
10Martin Duberg
Martin Duberg 85, Örebro AIK
17:51.62
Örebro AIK
17:51.62
PB
  
M35 3
11Ulf Blixt
Ulf Blixt 89, Gränslös
18:01.80
LK Gränslöst
18:01.80
PB
  
12Thorbjörn Evertsson
Thorbjörn Evertsson 79, Lidköpings VSK
18:05.89
Lidköpings VSK
18:05.89
  
Ej godkända skor
13Daniel Wärnelid
18:10.33
Örebro AIK
18:10.33
  
M35 4 Ej godkända skor
14Adam Johansson
18:14.59
IK Viking
18:14.59
SB
  
15Johan Ingjald
18:15.36
IF Start
18:15.36
  
M35 5 Ej godkända skor
16Joel Redeskog
18:18.49
Kumla SF
18:18.49
  
M35 6 Ej godkända skor
Final B
1Tommy Theorén
18:12.65
IF Start
18:12.65
PB
  
M50 2
2Andreas Gummi AdolfssonÅsbro GoIF
18:40.10
SB
  
M45 3
3Daniel Linder
Daniel Linder 78, Örebro AIK
18:40.89
Örebro AIK
18:40.89
PB
  
M40 2
4Axel Örneland
18:48.18
IF Start
18:48.18
PB
  
5Julius Forsell
Julius Forsell 06, Hällefors LK
18:49.47
Hällefors LK
18:49.47
PB
  
6Lars-Erik Almberg
18:54.01
Örebro AIK
18:54.01
PB
  
M50 3
7Jesper Damström
19:07.27
Örebro AIK
19:07.27
PB
  
M50 4
8Johan Fredriksson
19:09.20
Kumla SF
19:09.20
PB
  
M35 7
9Fredrik Hartman
19:10.40
Örebro AIK
19:10.40
SB
  
M50 5
10Mikael Hansson
19:12.33
IF Start
19:12.33
PB
  
M55 1
11Magnus VärnqvistIFK Nora
19:24.79
PB
  
M45 4
12Christoffer KivlingKumla SF
19:27.08
PB
  
M35 8
13Fredrik Zeitelberg
19:44.28
Örebro AIK
19:44.28
PB
  
M40 3
14Jonas Svensson
Jonas Svensson 78, Örebro AIK
19:46.14
Örebro AIK
19:46.14
SB
  
M40 4
15Lars Lundegård
19:47.29
IF Start
19:47.29
SB
  
M55 2
16Karl Kind
Karl Kind 90, Örebro AIK
19:51.27
Örebro AIK
19:51.27
PB
  
17Petra Hanaeus
19:58.28
IF Start
19:58.28
  
K50 1 Ej godkända skor
18Marie Dasler
20:03.24
IF Start
20:03.24
  
K50 2 Ej godkända skor
19Håkan Palm
Håkan Palm 89, Östansjö SK
20:09.94
Östansjö SK
20:09.94
PB
  
20Maria Nagle
20:12.27
IF Start
20:12.27
  
K45 1
Final C
1Albin Wallgren
19:54.25
Åsbro GoIF
19:54.25
PB
  
2David Berg
19:56.94
IF Start
19:56.94
SB
  
3Björn Karlsson
20:03.74
Åsbro GoIF
20:03.74
PB
  
M40 5
4Mikael Sandberg
20:11.12
Örebro AIK
20:11.12
PB
  
M45 5
5Roger Sköldqvist
20:12.98
IF Start
20:12.98
PB
  
M55 3
6Emma Reinhed LiljeqvistIF Start
20:13.10
PB
  
K
7Jonas Färnstrand
20:18.93
Örebro AIK
20:18.93
PB
  
M45 6
8Peter Törnqvist
Peter Törnqvist 69, Östansjö SK
20:25.37
Östansjö SK
20:25.37
SB
  
M50 6
9Therese Persson
20:34.31
Örebro AIK
20:34.31
  
K45 2 Ej godkända skor
10Elin Österman
20:37.90
IF Start
20:37.90
PB
  
K
11Anders Johansson
20:43.28
IF Start
20:43.28
PB
  
M50 7
12Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
20:43.29
Östansjö SK
20:43.29
PB
  
K
13Roger Elimä
Roger Elimä 78, Örebro AIK
20:49.33
Örebro AIK
20:49.33
PB
  
M40 6
14William Sallros
20:59.14
IFK Nora
20:59.14
PB
  
15Pontus Lundgren
21:29.11
Åsbro GoIF
21:29.11
PB
  
16Antje Wiksten
22:22.39
IF Start
22:22.39
SB
  
K45 3
17Torbjörn Persson
Torbjörn Persson 63, Östansjö SK
22:27.30
Östansjö SK
22:27.30
SB
  
M55 4
Final D
1Axel Östh
Axel Östh 12, Åsbro
20:31.87
12Åsbro GoIF
20:31.87
PB
  
2Patrik Swens
Patrik Swens 71, Örebro AIK
22:20.41
Örebro AIK
22:20.41
SB
  
M50 8
3Jan Ermefjäll
Jan Ermefjäll 57, Örebro AIK
22:36.41
Örebro AIK
22:36.41
PB
  
M65 1
4Anders Malmskär
Anders Malmskär 67, Östansjö SK
22:42.61
Östansjö SK
22:42.61
PB
  
M55 5
5Daniel Borg
22:48.80
IFK Nora
22:48.80
PB
  
M45 7
6Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
22:54.41
Östansjö SK
22:54.41
SB
  
M55 6
7Göte Pettersson
22:58.84
Örebro AIK
22:58.84
PB
  
M65 2
8Edwin Wallgren
22:59.46
Åsbro GOIF
22:59.46
PB
  
9Maria Lithell
Maria Lithell 81, Östansjö SK
23:02.15
Östansjö SK
23:02.15
PB
  
K40 1
10Thomas SöderkvistKumla SF
23:21.89
SB
  
M50 9
11Ronny Arvidsson
23:37.57
Karlskoga FI
23:37.57
PB
  
M40 7
12Hans Backström
Hans Backström 53, Östansjö SK
23:38.74
Östansjö SK
23:38.74
SB
  
M65 3
13Peter Sparrow
Peter Sparrow 68, Örebro AIK
23:38.85
Örebro AIK
23:38.85
PB
  
M50 10
14Idun Heidenreich Hjärtsjö
Idun Heidenreich Hjärtsjö 11, Stocksäter
25:17.89
11Stocksäters IF
25:17.89
PB
  
K
Rose-Marie EnmalmIF Start
DNF
  
K
Final E
1Thomas Lindström
24:06.11
Åsbro GOIF
24:06.11
PB
  
M65 4
2Per Börjesson
Per Börjesson 54, Östansjö SK
24:14.55
Östansjö SK
24:14.55
PB
  
M65 5
3Annica Sjölund
24:21.61
IF Start
24:21.61
PB
  
K55 1
4Sven-Olof Olofsson
24:29.15
Östansjö SK
24:29.15
SB
  
M75 1
5Jimmy Glinnerås
24:39.90
Örebro AIK
24:39.90
PB
  
M50 11
6Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
24:45.18
Östansjö SK
24:45.18
PB
  
M50 12
7Eric Malm
25:20.90
IFK Nora
25:20.90
PB
  
M70 1
8Bengt Nilsson
Bengt Nilsson 49, Östansjö SK
26:07.19
Östansjö SK
26:07.19
SB
  
M70 2
9Torbjörn HallenborgKumla SF
26:57.62
PB
  
M70 3
10Ove Karasiak
27:00.06
Åsbro GoIF
27:00.06
SB
  
M65 6
11Tina Forsberg
Tina Forsberg 66, Storådalen
28:11.34
Storådalens SK
28:11.34
PB
  
K55 2
12Ola Lindstrand
28:19.61
IF Start
28:19.61
SB
  
M75 2
13Birgitta Jansson
29:31.01
Storådalens SK
29:31.01
SB NR80
  
K80 1
14Peter Comét
30:55.58
IFK Nora
30:55.58
PB
  
M65 7
15Sven-Olov Dahlgren
33:18.40
Kopparbergs IF
33:18.40
SB
  
M75 3
16Arne Evertsson
Arne Evertsson 41, Storådalen
43:21.0m
Storådalens SK
43:21.0m
SB
  
M80 1

© 2022 Friidrottsstatistik