0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: Uppsala Friidrottsarena   Arrangör: Upsala IF
Tävlande: 249 (125+124)   Starter: 285 (143+142)

 Män 
1Örgryte IS100
2Upsala IF91
3Hässelby SK91
4Spårvägens FK84
5Ullevi FK77
6Mölndals AIK71
7Tureberg FK68
8Malmö AI62
 Kvinnor 
1Spårvägens FK93
2Ullevi FK92
3Hässelby SK90
4IF Göta Karlstad86
5Upsala IF77
6Malmö AI71
7Örgryte IS70
8Täby IS67
Män
M 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Desmond Rogo
10.49
Upsala IF
10.49
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
10.54
  
3Alex Apelgrim
10.69
Örgryte IS
10.69
  
4Emmanuel DawlsonMalmö AI
10.83
  
5Tarley Allison
10.93
Mölndals AIK
10.93
SB
  
6Marcus Berggren
11.04
Spårvägens FK
11.04
SB
  
7Imran Lernebo
11.19
Turebergs FK
11.19
  
8Vincent Arousell
11.39
Hässelby SK
11.39
  
M 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Desmond Rogo
20.87
Upsala IF
20.87
CR PB
  
13 SWE AT
2Carl Bengtström
20.99
Örgryte IS
20.99
SB
  
3Kasper KadestålMalmö AI
21.32
SB
  
4Filip Schwartz
21.34
Mölndals AIK
21.34
PB
  
5Emil Johansson
21.55
Turebergs FK
21.55
SB
  
6Grigorios Kyriakoudis
21.70
Spårvägens FK
21.70
PB
  
7Gustav Gahne
22.02
Hässelby SK
22.02
=PB
  
8Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.94
  
M 400 m     


Final A

Final

1Carl Bengtström
46.48
Örgryte IS
46.48
SB
  
2Erik Martinsson
47.81
Upsala IF
47.81
SB
  
3Emil Johansson
48.44
Turebergs FK
48.44
  
4Martin Selin
49.17
Ullevi FK
49.17
  
5Gustav Gahne
49.35
Hässelby SK
49.35
  
6Simon MartinssonMalmö AI
49.79
  
7David Thid
David Thid 03, Spårvägen
50.70
Spårvägens FK
50.70
PB
  
8Lukas Jakobsson
1:00.37
Mölndals AIK
1:00.37
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Felix Francois
1:49.07
Örgryte IS
1:49.07
  
2Andreas Kramer
1:49.15
Ullevi FK
1:49.15
  
3Joakim Andersson
1:50.27
Spårvägens FK
1:50.27
  
4Johan Eriksson
1:53.15
Turebergs FK
1:53.15
SB
  
5Victor Wahlgren
1:53.43
Mölndals AIK
1:53.43
SB
  
6Erik Djurberg
1:54.37
Hässelby SK
1:54.37
PB
  
7Björn Seifert
1:57.86
Upsala IF
1:57.86
  
8Daniel Strandberg
2:17.41
Malmö AI
2:17.41
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Emil Danielsson
3:41.09
Spårvägens FK
3:41.09
CR
  
2Gustav Berlin
3:50.52
Hässelby SK
3:50.52
SB
  
3Simon Wallenlind
3:54.52
Mölndals AIK
3:54.52
SB
  
4Hampus Börjesson
3:55.31
Ullevi FK
3:55.31
  
5Björn Seifert
3:59.54
Upsala IF
3:59.54
PB
  
6Mohamed Nuur
4:00.74
Örgryte IS
4:00.74
SB
  
7Valter Kjellberg
4:00.97
Turebergs FK
4:00.97
PB
  
8Henrik Petersson
4:02.16
Malmö AI
4:02.16
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
15:00.95
Spårvägens FK
15:00.95
SB
  
2Jonas Glans
15:01.37
Malmö AI
15:01.37
SB
  
3Alexander Nilsson
15:02.98
Mölndals AIK
15:02.98
  
4Suldan Hassan
15:04.09
Ullevi FK
15:04.09
SB
  
5Emil Blomberg
15:05.60
Hässelby SK
15:05.60
SB
  
6Daniel Lundgren
15:09.80
Turebergs FK
15:09.80
  
7Erik Barr Zeilon
15:45.24
Örgryte IS
15:45.24
  
8Alexander Lindskog
16:07.98
Upsala IF
16:07.98
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Miguel Palm
8:44.27
Mölndals AIK
8:44.27
PB
  
44 SWE AT
2Awet Mengsteab
8:54.39
Örgryte IS
8:54.39
  
3Axel Djurberg
8:56.11
Hässelby SK
8:56.11
SB
  
4Napoleon Solomon
9:02.98
Turebergs FK
9:02.98
SB
  
5Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
9:32.84
Spårvägens FK
9:32.84
PB
  
6Louis Schmitz
10:09.45
Ullevi FK
10:09.45
PB
  
7Johan Lindberg
10:50.21
Upsala IF
10:50.21
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Max Hrelja
13.87
Malmö AI
13.87
  
2Elias Martinsson
14.16
Mölndals AIK
14.16
PB
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
14.39
Spårvägens FK
14.39
PB
  
4Petter Gustafsson
14.64
Örgryte IS
14.64
SB
  
5Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
14.81
Upsala IF
14.81
  
6Fredrik Samuelsson
14.89
Hässelby SK
14.89
SB
  
7Oscar Hjerm
15.11
Ullevi FK
15.11
SB
  
8Kevin Duvert
16.27
Turebergs FK
16.27
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
50.85
Upsala IF
50.85
SB
  
2Gustav Karlsson
53.34
Örgryte IS
53.34
  
3Philip Stömne
Philip Stömne 00, Spårvägen
53.40
Spårvägens FK
53.40
PB
  
4Viktor BondessonMalmö AI
53.42
SB
  
5Carl af Forselles
54.74
Hässelby SK
54.74
PB
  
6Oskar Greilert
54.99
Ullevi FK
54.99
SB
  
7Kevin Duvert
57.02
Turebergs FK
57.02
PB
  
8Marcus Blixt
1:01.14
Mölndals AIK
1:01.14
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.06
  
2Simon Wiklund
2.03
Mölndals AIK
2.03
SB
  
3Elliot Duvert
2.00
Turebergs FK
2.00
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
SB
  
5Lukas Edqvist
1.96
Örgryte IS
1.96
SB
  
6Adam Svensson
1.92
Malmö AI
1.92
  
7Vincent Arousell
1.92
Hässelby SK
1.92
  
8Oscar Hjerm
1.82
Ullevi FK
1.82
SB
  
1.501.651.751.821.871.921.962.002.032.062.09
Ericsson-Sotterman-----ooxooxoxr
Wiklund----oooooxxx
Duvert----o-ooxpxx
Chiguer--oooooxxoxpxr
Edqvist----xoxooxxx
Svensson----ooxpxx
Arousell-o-oxoxxoxxx
Hjermooooxxx
M Stav     


Final A

Final

1Armand Duplantis
5.61
Upsala IF
5.61
CR
  
2William Asker
4.96
Örgryte IS
4.96
  
3Simon Thor
Simon Thor 00, Hässelby
4.76
Hässelby SK
4.76
  
4Elliot Duvert
4.76
Turebergs FK
4.76
PB
  
5Felix Steene
4.66
Ullevi FK
4.66
  
6Erik Thorstensson
4.31
Spårvägens FK
4.31
SB
  
7Philip Bayer
2.90
Mölndals AIK
2.90
PB
  
8Måns BergströmMalmö AI
2.60
SB
  
2.10
4.86
2.60
4.96
2.90
5.16
3.20
5.26
4.00
5.61
4.16
5.85
4.31
4.46
4.56
4.66
4.76
Duplantis-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
Asker-
-
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
Thor-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
-
o
Duvert-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
o
xxo
Steene-
-
-
-
o
-
o
xo
-
xo
xxx
Thorstensson-
-
-
-
-
-
xo
-
xxx


Bayero
xxo
xo
xxx







Bergströmo
o
xxx








M Längd     


Final A

Final

1Jesper Hellström
7.57
Hässelby SK
7.57
+1.6 PB
  
40 SWE AT
2Erik Johansson
7.14w
Ullevi FK
7.14w
+3.0
  
3Jonatan Hirsh
7.10
Örgryte IS
7.10
+1.2 SB
  
4Hugo Olsson
6.97w
Turebergs FK
6.97w
+3.2
  
5Oskar Weidenholm
6.84w
Mölndals AIK
6.84w
+2.1
  
6Melker JensfeltMalmö AI
6.80w
+2.5
  
7Oliver Ericsson
6.19
Spårvägens FK
6.19
+1.3
  
8Simon Björnstedt
2.26w
Upsala IF
2.26w
+3.0
  
Hellström6.66w
+5.0
7.57
+1.6
Johansson3.26
+0.4
x
+1.2
7.14w
+3.0
7.04w
+2.6
7.09
+1.1
7.06
+1.3
Hirshx
+1.2
x
+4.1
7.10
+1.2
x
+3.0
x
+2.5
x
+1.1
Olssonx
+1.2
6.97w
+3.2
x
+3.2
x
+4.4
Weidenholm6.53
+0.2
x
+3.3
6.83w
+2.4
6.84w
+2.1
Jensfelt6.37
+1.5
6.80w
+2.5
x
+1.5
x
+3.2
x
+3.5
6.69
+1.6
Ericssonx
+4.0
x
+4.0
x
+3.7
x
+3.2
6.19
+1.3
x
+1.2
Björnstedtx
+1.6
x
+1.9
2.26w
+3.0
M Tresteg     


Final A

Final

1Jesper Hellström
15.66w
Hässelby SK
15.66w
+2.8
  
2Gabriel Wallmark
15.34w
Örgryte IS
15.34w
+3.3
  
3Tim Svantesson
14.98w
Upsala IF
14.98w
+5.2
  
4Oskar Weidenholm
14.92
Mölndals AIK
14.92
+1.4 SB
  
5Markus Lundborg
14.74w
Ullevi FK
14.74w
+2.7
  
6Oliver Ericsson
13.75
Spårvägens FK
13.75
+0.8 PB
  
7Erik Dahlberg
12.85w
Turebergs FK
12.85w
+3.1
  
8Nils Nilsson GottMalmö AI
12.14w
+3.0
  
Hellström15.66w
+2.8
x
+1.1
x
+3.4
x
+1.7
x
+2.7
Wallmark15.34w
+3.3
x
+3.7
x
+1.1
Svantesson13.42w
+2.3
x
+2.1
14.98w
+5.2
x
+2.3
x
+1.9
x
+1.8
Weidenholm14.27
+0.3
14.92
+1.4
x
+2.0
x
+1.3
14.58w
+2.9
Lundborg14.74w
+2.7
14.55
+2.0
x
+1.8
Ericsson12.97
+1.2
13.07w
+2.2
x
+1.8
x
+1.7
13.75
+0.8
x
+1.8
Dahlberg12.63w
+2.5
12.47
+1.8
12.46w
+3.0
12.85w
+3.1
11.25
+2.0
11.68w
+4.4
Nilsson Gott12.14w
+3.0
12.13w
+2.2
11.92
+1.8
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.64
Spårvägens FK
18.64
  
2Viktor Gardenkrans
18.53
Upsala IF
18.53
  
3Niklas Lindstedt
16.88
Hässelby SK
16.88
  
4Leo Zikovic
16.19
Örgryte IS
16.19
PB
  
5Arvid Mägi TheorinMalmö AI
15.84
PB
  
6Jesper Ahlin
15.82
Turebergs FK
15.82
  
7Arwid Koskinen
15.42
Ullevi FK
15.42
SB
  
8Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
14.07
Mölndals AIK
14.07
  
Arbinge18.0918.2118.5218.2118.4818.64
Gardenkrans17.3617.62x18.53x17.97
Lindstedt16.3416.6416.7116.88xx
Zikovicx16.1916.15xxx
Mägi Theorin15.84x15.62xxx
Ahlin15.1715.81x15.11x15.82
Koskinen15.42xx15.2915.29x
Roos13.4014.0713.66
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
71.47
Spårvägens FK
71.47
CR SB
  
2Simon Pettersson
65.58
Hässelby SK
65.58
  
3Viktor Gardenkrans
53.92
Upsala IF
53.92
SB
  
4Theodor WaltherUllevi FK
50.01
  
5Lukas Björninger
48.86
Turebergs FK
48.86
  
6Måns Roos
Måns Roos 02, Mölndal
48.25
Mölndals AIK
48.25
PB
  
7Jonathan Carbe
37.77
Örgryte IS
37.77
SB
  
8Viktor BondessonMalmö AI
22.49
PB
  
Ståhl67.05x71.4769.51x68.15
Pettersson60.85x65.58x64.1461.93
Gardenkrans50.4753.9251.2953.51xx
Waltherx48.07x44.8850.01x
Björningerxxxx43.5548.86
Roos43.4648.25xx46.22x
Carbe34.5637.7734.3535.9335.7934.97
Bondesson22.49
M Slägga     


Final A

Final

1Ragnar Carlsson
71.88
Hässelby SK
71.88
  
2Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
64.59
Upsala IF
64.59
  
3Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
64.02
Spårvägens FK
64.02
  
4Karl Ludvik
61.59
Turebergs FK
61.59
PB
  
5August BergstrandUllevi FK
53.95
SB
  
6Arvid Mägi TheorinMalmö AI
41.85
PB
  
7Erik Olsson
33.47
Örgryte IS
33.47
SB
  
8Emil Predan
21.46
Mölndals AIK
21.46
SB
  
Carlsson67.9571.88xx70.52x
Sörby60.6360.32x60.4664.5963.46
Moisander61.5061.9062.2559.7262.9464.02
Ludvik59.7659.9356.5059.7661.5958.29
Bergstrandx51.3853.95x52.5653.76
Mägi Theorin39.9740.5141.69x41.85
Olsson30.93x32.3933.4733.43x
Predan21.46
M Spjut     


Final A

Final

1Jakob Samuelsson
73.10
Hässelby SK
73.10
  
2Joni Kaartinen
70.48
Örgryte IS
70.48
PB
  
3Esa Hiltunen
68.70
Ullevi FK
68.70
  
4Stellan Back
62.02
Turebergs FK
62.02
SB
  
5Tim Holmberg
60.81
Upsala IF
60.81
SB
  
6Sebastian Ruthström
56.73
Spårvägens FK
56.73
SB
  
7Måns BergströmMalmö AI
55.08
PB
  
8Philip Bayer
33.91
Mölndals AIK
33.91
SB
  
Samuelsson67.1369.5370.6373.10
Kaartinen60.61x64.9770.4866.7466.41
Hiltunen68.7066.42xx68.68x
Back59.5160.0059.5162.02xx
Holmberg60.6760.8157.7060.5256.8759.67
Ruthström55.3756.73xxx
Bergström49.3855.0853.1253.36xx
Bayerxx33.32x33.9133.88
M 4x100 m     


Final A

Final

1Malmö AI 
40.97
  
  Noah Karlberg  05, Kasper Kadestål  99, Emmanuel Dawlson  92, Jean-Christian Zirignon  95
2Örgryte IS 
41.14
  
  Jonatan Hirsh  98, Alex Apelgrim  04, Samuel Wiik  98, Tobias Carlryd  00
3Ullevi FK 
41.91
  
  Martin Selin  95, Erik Johansson  01, Herman Forsberg  02, Oskar Greilert  95
4Mölndals AIK 
42.16
  
  Tarley Allison  97, Filip Schwartz  98, Elias Martinsson  97, Marcus Blixt  02
5Hässelby SK 
42.31
  
  Jesper Hellström  95, Alexander Nyman  00, Linus Jonsson  04, Rasmus Hugosson  01
6Turebergs FK 
42.86
  
  Imran Lernebo  01, Emil Johansson  02, Elliot Duvert  03, Christopher Halldén  94
Upsala IF 
DQ
  
  Simon Plesse  02, Oskar Motta  98, Isak Andersson  96, Desmond Rogo  96
Spårvägens FK 
DNF
  
  Grigorios Kyriakoudis  97, Joel Groth  91, Marcus Berggren  96, David Thid  03
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Lisa Lilja
11.61
Ullevi FK
11.61
=PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
11.69
Spårvägens FK
11.69
SB
  
3Nora Lindahl
11.70
Hässelby SK
11.70
PB
  
43 SWE AT
4Daniella Busk
11.71
Malmö AI
11.71
  
5Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
11.91
Upsala IF
11.91
PB
  
6Erica Jarder
12.06
IF Göta Karlstad
12.06
SB
  
7Cajsa Augustsson
12.20
Örgryte IS
12.20
SB
  
8Maja Almgren
12.45
Täby IS
12.45
  
K 200 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Lisa Lilja
23.32w
Ullevi FK
23.32w
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.38w
Spårvägens FK
23.38w
  
3Nora Lindahl
23.76w
Hässelby SK
23.76w
  
4Linnéa Frobe
24.29w
Täby IS
24.29w
  
5Hanna Karlsson
24.34w
IF Göta Karlstad
24.34w
  
6Emma Jansson
24.50w
Upsala IF
24.50w
  
7Ida Staafgård
24.50w
Malmö AI
24.50w
  
8Emilia Hammarström
25.04w
Örgryte IS
25.04w
  
K 400 m     


Final A

Final

1Klara Helander
54.27
Upsala IF
54.27
PB
  
2Linnéa Frobe
54.27
Täby IS
54.27
PB
  
3Matilda HellqvistUllevi FK
54.36
  
4Linnea KillanderMalmö AI
55.19
  
5Elna Wester
55.83
Örgryte IS
55.83
  
6Lovisa Ellström
56.22
IF Göta Karlstad
56.22
  
7Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
56.71
Spårvägens FK
56.71
SB
  
8Lia Cederberg
57.40
Hässelby SK
57.40
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Julia Nielsen
2:06.29
Örgryte IS
2:06.29
  
2Lova Perman
2:08.12
IF Göta Karlstad
2:08.12
  
3Maria Freij
2:10.36
Malmö AI
2:10.36
  
4Maja Sund
2:10.68
Täby IS
2:10.68
  
5Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:12.27
Spårvägens FK
2:12.27
SB
  
6Sandra Åberg
2:16.04
Ullevi FK
2:16.04
  
7Wilma Marcusson
2:17.71
Hässelby SK
2:17.71
  
8Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
2:21.87
Upsala IF
2:21.87
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Lovisa Lindh
4:22.52
Ullevi FK
4:22.52
SB
  
2Wilma Nielsen
4:23.16
Örgryte IS
4:23.16
SB
  
3Olivia Weslien
4:24.06
IF Göta Karlstad
4:24.06
  
4Anna Silvander
4:25.41
Hässelby SK
4:25.41
SB
  
5Ebba Kuylenstierna
4:29.73
Spårvägens FK
4:29.73
PB
  
6Ida Knutsson
4:33.77
Upsala IF
4:33.77
SB
  
7Greta Graziani
4:37.98
Täby IS
4:37.98
PB
  
8Ebba Wahlberg
4:48.16
Malmö AI
4:48.16
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Isabelle Brauer
17:08.55
Hässelby SK
17:08.55
SB
  
2Johanna Larsson
17:43.14
Örgryte IS
17:43.14
  
3Meija Peterson
17:51.30
IF Göta Karlstad
17:51.30
  
4Liselotte Hellsten
18:03.43
Spårvägens FK
18:03.43
PB
  
5Filippa Hägglund
18:15.28
Upsala IF
18:15.28
PB
  
6Melissa Bentayeb
18:45.89
Täby IS
18:45.89
PB
  
7Beatrice Ask
19:37.87
Malmö AI
19:37.87
PB
  
8Emelie Öberg
22:23.60
Ullevi FK
22:23.60
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
9:53.75
Täby IS
9:53.75
CR
  
2Angelica Strandberg
10:55.16
Spårvägens FK
10:55.16
SB
  
3Johanna Larsson
11:17.44
Örgryte IS
11:17.44
PB
  
4Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
11:20.21
Upsala IF
11:20.21
SB
  
5Kerstin Axelsson
11:46.63
Hässelby SK
11:46.63
PB
  
6Alicia Nilsson
11:55.87
Ullevi FK
11:55.87
PB
  
7Filippa Dedorsson
14:41.04
IF Göta Karlstad
14:41.04
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Maria SödergrenTäby IS
14.09
PB
  
2Katharina Gråman
14.12
Spårvägens FK
14.12
  
3Ebba Magnusson
14.22
Ullevi FK
14.22
PB
  
4Minna Svärd
14.23
IF Göta Karlstad
14.23
PB
  
5Erika Wärff
14.32
Malmö AI
14.32
PB
  
6Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
15.09
Hässelby SK
15.09
  
7Ebba Svantesson
15.43
Upsala IF
15.43
PB
  
8Jenny Lestander
16.07
Örgryte IS
16.07
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Karlsson
58.36
IF Göta Karlstad
58.36
PB
  
2Ebba Svantesson
59.46
Upsala IF
59.46
PB
  
3Maria Södergren
1:01.40
Täby IS
1:01.40
PB
  
4Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1:04.30
Hässelby SK
1:04.30
SB
  
5Emelie Öberg
1:04.48
Ullevi FK
1:04.48
  
6Felicia Ascard
1:05.44
Malmö AI
1:05.44
SB
  
7Vilma Jonsson
Vilma Jonsson 99, Spårvägen
1:06.61
Spårvägens FK
1:06.61
PB
  
8Judith Wagersten
1:08.23
Örgryte IS
1:08.23
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ellen Ekholm
1.76
Ullevi FK
1.76
  
2Klara Rådbo
1.73
Hässelby SK
1.73
=SB
  
4Erika Wärff
1.70
Malmö AI
1.70
  
5Engla Nilsson
1.63
Örgryte IS
1.63
  
6Alma HallstenTäby IS
1.54
  
7Nova Raitis
Nova Raitis 07, Spårvägen
1.47
Spårvägens FK
1.47
SB
  
Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
NH
  
1.301.401.471.541.591.631.671.701.731.761.81
Ekholm-------oooxxx
Rådbo-----ooxooxxx
Wärff-----xooxxoxxx
Nilsson----ooxxr
Hallstenoooxxoxxx
Raitisooxxoxxx
Erlandsson------xxx
K Stav     


Final A

Final

1Lisa Gunnarsson
4.28
Hässelby SK
4.28
  
2Minna Svärd
3.88
IF Göta Karlstad
3.88
  
3Annika Jönsson
3.78
Spårvägens FK
3.78
SB
  
4Sara WinbergTäby IS
3.78
  
5Ella Uddenäs
3.68
Malmö AI
3.68
  
6Johanna Duplantis
3.38
Upsala IF
3.38
  
7Helmi HjortbäckUllevi FK
2.00
PB
  
8Michaela Meijer
1.60
Örgryte IS
1.60
  
1.60
4.08
2.00
4.28
2.30
4.38
3.15
3.28
3.38
3.48
3.58
3.68
3.78
3.88
Gunnarsson-
xxo
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
Svärd-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
xo
o
o
Jönsson-
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Winberg-
-
-
-
-
xo
xxo
o
o
xxo
xxx
Uddenäs-
-
-
-
o
o
o
xo
xxo
xxx

Duplantis-
-
-
xo
-
o
-
xxx



Hjortbäckxo
xo
r








Meijero
r
r








K Längd     


Final A

Final

1Khaddi Sagnia
6.61
Ullevi FK
6.61
+0.5
  
2Emilia HammarströmÖrgryte IS
6.24w
+3.6
  
3Erica Jarder
6.12w
IF Göta Karlstad
6.12w
+2.1
  
4Sandra Törnros
6.11w
Spårvägens FK
6.11w
+2.6
  
5Karolina Svensson
6.05w
Upsala IF
6.05w
+4.2
  
6Emelie Eklund
5.99w
Täby IS
5.99w
+3.4
  
7Johanna Pihl
5.61
Hässelby SK
5.61
+1.3 PB
  
8Ella JovanovicMalmö AI
5.15
+2.0 SB
  
Sagnia6.61
+0.5
x
+1.8
x
+3.7
x
+3.3
x
+2.6
5.01w
+2.4
Hammarström5.96
+1.3
6.15w
+2.7
5.95w
+2.3
6.24w
+3.6
6.09w
+3.7
Jarderx
+1.5
x
+2.1
6.06
+1.9
6.12w
+2.1
x
+1.9
5.86
+0.6
Törnros5.96
+0.5
6.11w
+2.6
x
+2.4
6.07w
+4.5
x
+2.3
x
+2.6
Svensson5.16
+1.1
5.82
+1.4
x
+1.7
5.94
+1.9
x
+5.2
6.05w
+4.2
Eklundx
+1.5
5.92w
+3.0
5.99w
+3.4
x
+1.4
4.89w
+2.4
5.77w
+3.5
Pihlx
+0.8
5.61
+1.3
x
+4.3
x
+2.4
x
+1.0
x
+1.3
Jovanovicx
+2.3
x
+3.3
x
+1.9
x
+3.3
5.15
+2.0
2.87
+1.7
K Tresteg     


Final A

Final

1Rebecka Abrahamsson
13.41w
Örgryte IS
13.41w
+2.2
  
2Kajsa Lindqvist
12.99
Upsala IF
12.99
+1.9 PB
  
3Klara Rådbo
12.40
Hässelby SK
12.40
+0.2 PB
  
4Angelica Ström
12.20
Spårvägens FK
12.20
+1.1 SB NR40
  
5Nora Jolbäck
11.92
Ullevi FK
11.92
+0.6 SB
  
6Emilia Kjellberg
11.76
IF Göta Karlstad
11.76
+1.2 SB
  
7Emma ErlandssonMalmö AI
11.70
+0.6 SB
  
8Hannah StenbeckTäby IS
10.82
+0.9 PB
  
Abrahamsson12.80
-1.1
x
+2.6
x
+2.3
x
+3.5
13.41w
+2.2
x
+0.7
Lindqvist12.74
+1.4
x
+2.0
12.64
+0.7
12.99
+1.9
11.49w
+3.7
12.68
+1.1
Rådbo12.16
+1.3
12.23
+0.6
x
+3.1
12.40
+0.2
12.38w
+2.1
12.33
+1.3
Strömxx
+1.0
11.76
+0.6
12.01
+1.1
12.20
+1.1
x
+1.9
Jolbäck10.97w
+2.3
11.68
+0.4
x
+1.8
11.66
+1.9
11.79
+1.6
11.92
+0.6
Kjellbergx
+1.0
11.66
-1.6
11.33
+0.5
11.76
+1.2
x
+3.3
10.93
+0.9
Erlandssonx
+1.9
11.39
-0.1
11.51
+0.6
11.62
+0.6
x
+2.4
11.70
+0.6
Stenbeckx
+1.6
9.54
+0.1
10.82
+0.9
10.69
+0.3
x
+2.6
10.47w
+2.6
K Kula     


Final A

Final

1Fanny Roos
18.26
Malmö AI
18.26
CR
  
2Axelina Johansson
17.46
Hässelby SK
17.46
  
3Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.19
Spårvägens FK
17.19
  
4Emilia Malmehed
14.06
IF Göta Karlstad
14.06
  
5Victoria Wickman
13.63
Upsala IF
13.63
  
6Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
12.73
  
7Amanda Nilsson
11.17
Örgryte IS
11.17
SB
  
8Caroline LarssonTäby IS
8.94
PB
  
Roosx18.26xxx18.23
Johansson17.4617.0417.1516.91x16.74
Lennman17.10x17.1917.0916.75x
Malmehed13.3814.0613.85xxx
Wickman12.6512.8313.6313.0413.31x
Nilssen Zappalà12.54xx12.73xx
Nilsson10.9211.17xxx
Larsson8.158.238.94
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
57.07
Hässelby SK
57.07
SB
  
2Mathilda ErikssonMalmö AI
54.80
SB
  
3Emma Sralla
Emma Sralla 04, Spårvägen
52.26
Spårvägens FK
52.26
  
4Erica Larsson
50.26
IF Göta Karlstad
50.26
PB
  
37 SWE AT
5Ellen Pettersson
49.05
Upsala IF
49.05
  
6Ebba Toorell
39.19
Ullevi FK
39.19
PB
  
7Lovisa Linde
34.90
Täby IS
34.90
  
8Karolina Pedersen
32.27
Örgryte IS
32.27
SB
  
Kamgax55.8357.0756.4956.7156.25
Eriksson52.6752.22xx54.3854.80
Srallax49.57x50.69x52.26
Larsson44.5750.2645.7946.9149.4749.94
Pettersson46.9749.05x47.08x48.42
Toorell39.1938.9737.1537.77xx
Linde24.13x34.9031.0831.12x
Pedersen29.9028.45x31.0532.2727.73
K Slägga     


Final A

Final

1Rebecka Hallerth
64.38
Spårvägens FK
64.38
PB
  
2Kajsa Wennberg
62.21
Upsala IF
62.21
  
3Thea Löfman
60.98
Malmö AI
60.98
PB
  
4Luana Lund KlaricUllevi FK
57.08
PB
  
5Hillevi Carlsson
56.84
Hässelby SK
56.84
  
6Emma Palmgren
56.75
IF Göta Karlstad
56.75
PB
  
7Karolina Pedersen
46.33
Örgryte IS
46.33
SB
  
8Rut Grufman
36.32
Täby IS
36.32
PB
  
Hallerth59.02xx59.5563.3764.38
Wennbergx60.6061.3861.0162.2157.78
Löfman60.1357.3760.9860.2459.2057.55
Lund Klaric54.7553.5957.08xx52.82
Carlsson52.9356.8455.9155.8355.21x
Palmgren52.1454.8956.0456.7555.5955.16
Pedersenx46.33xxxx
Grufmanx34.57x36.3234.04x
K Spjut     


Final A

Final

1Carolin Näslund
48.32
IF Göta Karlstad
48.32
=SB
  
2Beatrice Lantz
48.03
Hässelby SK
48.03
SB
  
3Sofie Hammar
44.72
Ullevi FK
44.72
  
4Stina Jacobson
44.46
Örgryte IS
44.46
  
5Lovisa Linde
41.63
Täby IS
41.63
PB
  
6Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
38.23
Spårvägens FK
38.23
PB
  
7Mathilda ErikssonMalmö AI
38.22
  
8Sofia Andersson
33.94
Upsala IF
33.94
SB
  
Näslund48.3245.70x45.5746.5145.23
Lantz47.1344.1448.0346.73x47.31
Hammar44.72x43.5943.5541.4942.79
Jacobson41.7244.4643.97xxx
Linde39.27x41.63xxx
Hilding38.2337.5336.89xx37.62
Eriksson32.3333.4138.22xx35.77
Andersson28.0928.12x32.7133.9429.63
K 4x100 m     


Final A

Final

1Malmö AI 
45.45
  
 Ella Uddenäs  05, Daniella Busk  93, Ida Staafgård  03, Linnea Killander  93
2Spårvägens FK 
46.01
  
 Jonna Claesson  00, Katharina Gråman  03, Sandra Törnros  95, Moa Hjelmer  90
3Ullevi FK 
46.29
  
 Helmi Hjortbäck  05, Lisa Lilja  96, Matilda Hellqvist  93, Ebba Magnusson  01
4IF Göta Karlstad 
46.87
  
 Lathifa Afrah  05, Erica Jarder  86, Emilia Kjellberg  96, Ida Hansen  93
5Upsala IF 
46.89
  
 Sara Wiss  87, Klara Helander  95, Gabriella Holmström  00, Karolina Svensson  99
6Örgryte IS 
47.30
  
 Emilia Hammarström  96, Cajsa Augustsson  02, Jenny Lestander  98, Elna Wester  05
7Täby IS 
48.03
  
 Hannah Stenbeck  01, Lovisa Linde  98, Maria Södergren  98, Maja Almgren  98
8Hässelby SK 
48.56
  
 Charlotte Andersson  00, Lisa Gunnarsson  99, Lia Cederberg  04, Johanna Pihl  06

© 2022 Friidrottsstatistik