29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
Arena: Södertälje IP   Arrangör: Södertälje IF
Tävlande: 28 (19+9)   Starter: 53 (34+19)

Män
M 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Lion Martinez
10.90
Upsala IF
10.90
  
2Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.02
Upsala IF
11.02
SB
  
3Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
11.80
Upsala IF
11.80
  
4Ibrahim AbakarTäby IS
11.85
  
5Malik N´Kunu
Malik N´Kunu 99, Spårvägen
11.95
Spårvägens FK
11.95
  
6Mårten Skogman
12.08
Spårvägens FK
12.08
PB
  
7Tobias Rauch
12.88
IFK Lidingö
12.88
SB
  
Final B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
12.55
Södertälje IF
12.55
PB
  
2Bobbie Baars
14.17
Turebergs FK
14.17
  
M 100 m extra     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Lion Martinez
11.00
Upsala IF
11.00
  
2Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.11
Upsala IF
11.11
  
3Ibrahim AbakarTäby IS
11.81
  
4Malik N´Kunu
Malik N´Kunu 99, Spårvägen
12.03
Spårvägens FK
12.03
  
5Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
12.40
Södertälje IF
12.40
PB
  
6Tobias Rauch
13.20
IFK Lidingö
13.20
  
7Bobbie Baars
14.40
Turebergs FK
14.40
  
M 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Emil Johansson
21.72
Turebergs FK
21.72
SB
  
2Gustav Gahne
22.14
Hässelby SK
22.14
  
3David Axelsson
22.61
Upsala IF
22.61
  
4Malik N´Kunu
Malik N´Kunu 99, Spårvägen
24.17
Spårvägens FK
24.17
PB
  
5Roy Doss
Roy Doss 81, Umeå TFC
24.30
Umeå TFC
24.30
SB
  
Final B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Mårten Skogman
24.50
Spårvägens FK
24.50
PB NR55
  
2Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
25.95
Spårvägens FK
25.95
PB
  
3Tobias Rauch
26.27
IFK Lidingö
26.27
  
4Bobbie Baars
29.40
Turebergs FK
29.40
  
M 110 m häck     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
1Max Hrelja
13.66w
Malmö AI
13.66w
  
2Anton Levin
13.88w
Malmö AI
13.88w
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Ludvig All
14.89
Täby IS
14.89
  
2Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.31
SB
  
M 110 m häck extra     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Max Hrelja
13.67w
Malmö AI
13.67w
  
2Anton Levin
13.79w
Malmö AI
13.79w
  
Final B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Max Rosquist-LarssonMalmö AI
15.37
SB
  
Ludvig All
DNF
Täby IS
DNF
  
M55 4x100 m     


Final A

Final

1Sverige SWE
48.64
  
  Dag Dacke  65, Anssi Lehtevä  66, Magnus Angenfelt  61, Mårten Skogman  67
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Ella Hagman
12.42
Huddinge AIS
12.42
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.57
Mälarhöjdens IK
12.57
SB
  
3Anna Björkstedt
12.76
Spårvägens FK
12.76
=PB
  
4Freja Avebäck
13.15
Malmö AI
13.15
SB
  
5Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
13.21
Spårvägens FK
13.21
  
6Annika Nilsson
Annika Nilsson 82, Spårvägen
13.91
Spårvägens FK
13.91
PB
  
7Ulla Karnebäck
15.88
Turebergs FK
15.88
SB
  
K 100 m extra     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
12.54
Mälarhöjdens IK
12.54
SB
  
2Anna Björkstedt
12.76
Spårvägens FK
12.76
PB
  
3Freja Avebäck
13.15
Malmö AI
13.15
=SB
  
4Elin Bjerre
Elin Bjerre 86, Spårvägen
13.21
Spårvägens FK
13.21
  
5Ulla Karnebäck
15.86
Turebergs FK
15.86
SB
  
K 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Klara Helander
24.64
Upsala IF
24.64
PB
  
2Emma Jansson
24.65
Upsala IF
24.65
SB
  
3Ella Hagman
25.63
Huddinge AIS
25.63
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
26.03
Mälarhöjdens IK
26.03
  
5Anna Björkstedt
26.68
Spårvägens FK
26.68
SB
  
6Annika Nilsson
Annika Nilsson 82, Spårvägen
29.14
Spårvägens FK
29.14
PB
  
7Ulla Karnebäck
33.45
Turebergs FK
33.45
SB
  

© 2022 Friidrottsstatistik