1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Jeppavallen   Arrangör: Höörs IS
Tävlande: 79 (57+22)   Starter: 79 (57+22)

Män
M 3000 m     


Final A

Final

1Oscar Lilja
Oscar Lilja 04, Frosta MSK
9:09.95
Frosta MSK
9:09.95
PB
  
P19 1
2Axel Smith
Axel Smith 86, Björnstorp
9:10.80
Björnstorps IF
9:10.80
PB
  
M35 1
3Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
9:12.67
Björnstorps IF
9:12.67
PB
  
M40 1
4Robert Höckerstrand
9:14.64
Gråmanstorp RC
9:14.64
SB
  
M35 2
5Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
9:16.24
Björnstorps IF
9:16.24
SB
  
M45 1
6Henrik Nord
9:20.79
Ystads IF
9:20.79
SB
  
M45 2
7Sebastian Fannon
9:45.89
Björnstorps IF
9:45.89
PB
  
M45 3
8Arvid Jiwestam
9:47.41
Åhus FIK
9:47.41
PB
  
P19 2
9Fredrik Johansson
9:47.90
Björnstorps IF
9:47.90
SB
  
M40 2
10Björn Lundberg
9:55.16
Björnstorps IF
9:55.16
PB
  
M40 3
11Martin EdvardssonYstads IF
9:56.10
SB
  
M45 4
12Johanna Hofvendahl
10:17.71
IS Göta
10:17.71
SB
  
F19 2
Final B
1Simon Persson
10:15.73
Höörs IS
10:15.73
PB
  
P17 1
2Oscar Hajny-LandgrenIFK Lund
10:17.33
PB
  
P17 2
3Camilla Lindholm Borg
10:24.99
Björnstorps IF
10:24.99
PB
  
K45 1
4Bo-Göran Nilensjö
10:39.29
IS Göta
10:39.29
SB
  
M55 1
5Peter Hansson
Peter Hansson 64, Björnstorp
10:41.08
Björnstorps IF
10:41.08
PB
  
M55 2
6Annelie Blomquist
10:54.95
IS Göta
10:54.95
SB
  
K50 1
7Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
10:56.57
PB
  
M50 1
8Mats Berglund
10:59.01
Andrarums IF
10:59.01
SB
  
M60 1
9Leif Larsson
11:00.85
Genarps IF
11:00.85
SB
  
M65 1
10Max Arnesson
Max Arnesson 05, Simrishamn
11:01.47
Simrishamns AIF
11:01.47
PB
  
P17 3
11Lars Jönsson
Lars Jönsson 68, Ryssberget
11:01.74
Ryssbergets IK
11:01.74
PB
  
M50 2
12Andreas Cederström
11:15.39
Björnstorps IF
11:15.39
SB
  
M35 3
13Håkan Reistad
11:15.82
IS Göta
11:15.82
SB
  
M55 4
14Anders Östman
11:33.37
Genarps IF
11:33.37
PB
  
M60 2
Final C
1Axel Gustavsson
11:07.12
GF Idrott
11:07.12
PB
  
2Magnus Lundberg
11:08.26
IFK Trelleborg
11:08.26
PB
  
M40 4
3Thomas Fredriksson
11:14.63
GF Idrott
11:14.63
PB
  
M55 3
4Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
11:20.60
Björnstorps IF
11:20.60
SB
  
M50 3
5Per Neuman
Per Neuman 72, Björnstorp
11:26.59
Björnstorps IF
11:26.59
PB
  
M50 4
6Maja Malm
11:31.78
Höörs IS
11:31.78
PB
  
F19 2
7Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
11:34.95
Björnstorps IF
11:34.95
SB
  
M45 5
8Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
11:39.73
Björnstorps IF
11:39.73
SB
  
M65 2
9Karolin Wennerbeck
11:41.55
Björnstorps IF
11:41.55
SB
  
K45 2
10Sofie Mattsson
Sofie Mattsson 83, Karlshamns SK
11:44.00
Karlshamns SK
11:44.00
PB
  
K35 1
11Kjell Lenngren
11:49.48
Simrishamns AIF
11:49.48
PB
  
M55 6
12Christian Daanen
11:53.66
IS Göta
11:53.66
PB
  
M60 3
13Håkan Larsson
11:54.04
IFK Trelleborg
11:54.04
SB
  
M50 5
14Nils-Arvid OlofssonYstads IF
12:03.54
SB
  
M55 8
15Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
12:06.23
Björnstorps IF
12:06.23
PB
  
M65 3
Final D
1Jörgen Holmqvist
11:26.93
Heleneholms IF
11:26.93
SB
  
M55 5
2Stefan Magnusson
11:56.21
Heleneholms IF
11:56.21
PB
  
M55 7
3Anders Håkansson
11:58.21
Björnstorps IF
11:58.21
PB
  
M50 6
4Anna Isaksson
Anna Isaksson 87, Heleneholm
11:59.20
Heleneholms IF
11:59.20
SB
  
K35 2
5Leif Grönqvist
12:09.13
IS Göta
12:09.13
SB
  
M50 7
6Dennis Due
Dennis Due 73, IS Göta
12:17.18
IS Göta
12:17.18
SB
  
M45 6
7Björn Andersson
12:25.88
IS Göta
12:25.88
PB
  
M45 7
8Lars Uddbäck
12:30.33
Malmö AI
12:30.33
PB
  
M65 4
9Eric Lacayo
Eric Lacayo 62, Björnstorp
12:36.10
Björnstorps IF
12:36.10
SB
  
M60 4
10Tina Reimer
13:09.26
IS Göta
13:09.26
PB
  
K50 1
11Maibritt Nilsson
13:25.60
IS Göta
13:25.60
SB
  
K55 1
12Bo Andersson
13:56.67
Genarps IF
13:56.67
SB
  
M70 1
Final E
1Lars-Åke Engdahl
12:58.17
GF Idrott
12:58.17
PB
  
M60 5
2Mikael Karlsson
13:03.93
Björnstorps IF
13:03.93
SB
  
M65 5
3Crispin HetheringtonHöörs IS
13:04.99
PB
  
M60 6
4Lars-Henrik OttossonYstads IF
13:13.87
PB
  
M60 7
5Beatrice Christensson
13:29.40
IS Göta
13:29.40
PB
  
K50 2
6Sonja Kovac
13:32.93
IS Göta
13:32.93
SB
  
K45 3
7Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
13:38.75
FK Snapphanarna
13:38.75
PB
  
K65 1
8Marie Olsson
13:57.26
IS Göta
13:57.26
PB
  
K55 2
9Lisette Åkesson
14:09.99
Björnstorps IF
14:09.99
PB
  
K60 1
10Paul Simonsson
14:12.56
Simrishamns AIF
14:12.56
SB
  
M75 1
11Barbro Liljequist
15:16.38
Heleneholms IF
15:16.38
SB
  
K65 2
12Ulla Engelby
Ulla Engelby 54, Pan-Kristianstad
15:34.15
OK Pan-Kristianstad
15:34.15
SB
  
K65 3
13Magnus Bergh
Magnus Bergh 49, Heleneholm
15:40.51
Heleneholms IF
15:40.51
PB
  
M70 2
Final F
1Amanda Banke
13:08.14
Åhus FIK
13:08.14
PB
  
F17 1
2Selma Strömbäck
14:00.20
Åhus FIK
14:00.20
PB
  
F16 1
3Åke Jonson
14:40.82
Malmö AI
14:40.82
SB
  
M80 1
P15 2000 m     


Final A

Final

1Mikel Månsson
6:16.54
Åhus FIK
6:16.54
PB
  
P15 1
2Gabriel Rydén
6:19.60
Åhus FIK
6:19.60
PB
  
P15 2
3Freja Bjerström
6:28.50
Björnstorps IF
6:28.50
PB
  
F15 1
4Melker Johansson
6:36.93
Ystads IF
6:36.93
PB
  
P14 1
5Babak Lindberg
6:39.29
Ystads IF
6:39.29
SB
  
P15 3
6Meanna Lenngren
7:09.83
Simrishamns AIF
7:09.83
PB
  
F15 2
7Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
7:15.48
Ängelholms IF
7:15.48
PB
  
P14 2
8Henri Andersson
7:30.66
IS Göta
7:30.66
PB
  
P14 3
9Lisa Winnat
Lisa Winnat 08, Södra Sandby
7:51.18
Södra Sandby IF
7:51.18
PB
  
F14 1
10Alicia Larsson
7:53.76
IS Göta
7:53.76
PB
  
F14 2

© 2022 Friidrottsstatistik