0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: Sandskogens IP   Arrangör: Ystads IF
Tävlande: 61 (51+10)   Starter: 61 (51+10)

Män
M 5000 m     


Final A

Final

1Axel Smith
Axel Smith 86, Björnstorp
15:51.78
Björnstorps IF
15:51.78
SB
  M35 1
2Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
15:53.44
Björnstorps IF
15:53.44
PB
  M40 1
3Jesper Andersson
16:00.66
Björnstorps IF
16:00.66
PB
  Män 1
4Robert Höckerstrand
16:01.92
Gråmanstorp RC
16:01.92
SB
  M35 2
5Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
16:05.80
Björnstorps IF
16:05.80
SB
  M45 1
6Marcus Sollvén
16:07.16
Björnstorps IF
16:07.16
PB
  M40 2
7Henrik Nord
16:17.59
Ystads IF
16:17.59
SB
  M45 2
8Sebastian Fannon
16:49.40
Björnstorps IF
16:49.40
PB
  M45 3
9Fredrik Johansson
17:03.05
Björnstorps IF
17:03.05
SB
  M40 3
10Magnus Håkansson
17:15.72
Heleneholms IF
17:15.72
PB
  
11Rickard Andersson
17:36.79
Heleneholms IF
17:36.79
SB
  M45 4
12Simon Hedman
Simon Hedman 87, Malmö Löp
17:37.12
IF Malmö Löp
17:37.12
PB
  M35 3
Final B
1Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
17:30.61
Björnstorps IF
17:30.61
SB
  K45 1
K 1
2Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
17:33.69
Björnstorps IF
17:33.69
PB
  M50 1
3Anders Nilsson
17:55.25
Ystads IF
17:55.25
PB
  M40 4
4David Waller
18:08.57
Ystads IF
18:08.57
PB
  M40 5
5Bo-Göran Nilensjö
18:14.56
IS Göta
18:14.56
SB
  M55 1
6Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
18:23.99
Björnstorps IF
18:23.99
SB
  M45 5
7Mikael Sjöstrand
18:32.84
Genarps IF
18:32.84
PB
  M45 6
8Annelie Blomquist
18:35.40
IS Göta
18:35.40
PB
  
K 2
9Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
18:38.54
PB
  M50 2
10Magnus Lundberg
18:53.11
IFK Trelleborg
18:53.11
PB
  M40 6
11Fredrik Krantz
19:02.15
IK Finish
19:02.15
PB
  M40 7
12Mats Berglund
19:02.19
Andrarums IF
19:02.19
PB
  M60 1
13Leif Larsson
19:18.11
Genarps IF
19:18.11
SB
  M65 1
14Anders Östman
19:58.84
Genarps IF
19:58.84
PB
  M60 2
Anders PerssonYstads IF
DNF
  M45
Final C
1Håkan Reistad
18:46.59
IS Göta
18:46.59
SB
  M55 2
2Martin Sundström
18:53.28
Ystads IF
18:53.28
PB
  M35 4
3Lars Jönsson
Lars Jönsson 68, Ryssberget
18:59.09
Ryssbergets IK
18:59.09
PB
  M50 3
4Andreas Cederström
19:32.28
Björnstorps IF
19:32.28
SB
  M35 5
5Cedrik Wreme
19:35.25
IK Finish
19:35.25
PB
  M50 4
6Thomas Fredriksson
19:46.12
GF Idrott
19:46.12
SB
  M55 3
7Jörgen Holmqvist
20:02.18
Heleneholms IF
20:02.18
SB
  M55 4
8Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
20:03.99
Björnstorps IF
20:03.99
SB
  M45 7
9Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
20:04.80
Björnstorps IF
20:04.80
PB
  M65 2
10Karolin Wennerbeck
20:20.70
Björnstorps IF
20:20.70
SB
  K45 2
K 1
11Anna Isaksson
Anna Isaksson 87, Heleneholm
20:28.31
Heleneholms IF
20:28.31
SB
  K35 1
K 2
12Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
20:30.55
Björnstorps IF
20:30.55
PB
  M65 3
Final D
1Anders Håkansson
21:01.25
Björnstorps IF
21:01.25
PB
  M50 5
2Eric Lacayo
Eric Lacayo 62, Björnstorp
21:03.05
Björnstorps IF
21:03.05
SB
  M60 3
3Lars Uddbäck
21:09.40
Malmö AI
21:09.40
PB
  M65 4
4Lars-Åke Engdahl
22:18.47
GF Idrott
22:18.47
PB
  M60 4
5Bo Andersson
23:00.41
Genarps IF
23:00.41
SB
  M70 1
6Beatrice Christensson
23:07.95
IS Göta
23:07.95
PB
  K50 1
K 1
7Mikael Karlsson
23:08.09
Björnstorps IF
23:08.09
PB
  M65 5
8Lars-Henrik OttossonYstads IF
23:15.08
PB
  M60 5
9Eva Lönnqvist
23:48.14
Ystads IF
23:48.14
SB
  K65 1
K 2
10Marie Olsson
23:48.68
IS Göta
23:48.68
PB
  K55 1
K 3
11Paul Simonsson
24:37.84
Simrishamns AIF
24:37.84
PB
  M75 1
Final E
1Bengt Håkansson
23:43.93
IS Göta
23:43.93
PB
  M60 6
2Kenneth Rosengren
24:42.43
IK Pallas
24:42.43
PB
  M70 2
3Lisette Åkesson
24:43.23
Björnstorps IF
24:43.23
PB
  K60 1
K 1
4Åke Jonson
24:52.07
Malmö AI
24:52.07
SB
  M80 1
5Josefina Norman
25:08.20
Ystads IF
25:08.20
PB
  K45 3
K 2
6Bodil Mårtensson
25:51.47
Björnstorps IF
25:51.47
PB
  K55 2
K 3
7Magnus Bergh
Magnus Bergh 49, Heleneholm
26:23.76
Heleneholms IF
26:23.76
SB
  M70 3
8Lennart Nilsson
26:29.16
Ystads IF
26:29.16
PB
  M75 2
9Kerry Linell
Kerry Linell 50, Björnstorp
26:56.83
Björnstorps IF
26:56.83
SB
  M70 4
10Carl Almström
Carl Almström 51, Björnstorp
31:01.74
Björnstorps IF
31:01.74
PB
  M70 5
Gunnar Sterner
DNF
Heleneholms IF
DNF
  M70

© 2022 Friidrottsstatistik