9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
21.7
20.7
20.7
Arena: Lugnet IP:s kastplan   Arrangör: Falu IK
Tävlande: 19 (10+9)   Starter: 28 (14+14)

Män
M Diskus     


Final A

Final

1Masateru Yugami
Masateru Yugami 93, JPN
57.54
93JPN
57.54
  
Yugami56.6056.7457.7153.5854.2557.54
M Slägga     


Final A

Final

1Ragnar Carlsson
72.65
Hässelby SK
72.65
  
2Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
60.28
Västerås FK
60.28
  
3Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
51.89
Västerås FK
51.89
  
Carlsson72.6571.00x70.57xx
Haals58.8559.8860.28x60.01x
Nilsson50.3251.2951.1451.4551.8951.10
M22 Diskus     


Final A

Final

1Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
42.52
Västerås FK
42.52
PB
  
Haals38.9040.7242.5241.4442.0241.87
M22 Slägga     


Final A

Final

1Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
60.02
Västerås FK
60.02
  
Haalsx57.38x58.0460.0259.10
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

Viktor RydåkerUpsala IF
NM
  
Rydåkerxxxxxx
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Adam Hellbom
47.33
Falu IK
47.33
  
2Melker Albertsson
45.91
Brännans IF
45.91
  
Hellbom44.45x44.26x45.2247.33
Albertsson43.50xx44.1844.7445.91
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
68.55
Västerås FK
68.55
  
2Adam Hellbom
61.90
Falu IK
61.90
  
Bystedt67.0068.4068.5565.53xx
Hellbom58.5761.9060.35xx55.70
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Gustav Rydåker
49.53
Upsala IF
49.53
PB
  
Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Rydåkerx47.3649.53x45.52x
Nilssonxxxxxx
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav Rydåker
61.83
Upsala IF
61.83
  
Rydåkerx60.7061.8361.14xx
Kvinnor
K Kula     


Final A

Final

1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.13
Spårvägens FK
17.13
SB
  
2Amanda Lejros
13.27
Hässelby SK
13.27
  
Lennman16.7017.12xx17.1316.60
Lejros12.8513.1713.03x12.8713.27
K Slägga     


Final A

Final

1Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
58.17
Spårvägens FK
58.17
  
2Hillevi Carlsson
56.94
Hässelby SK
56.94
  
3Saga Berg
Saga Berg 04, Upsala IF
53.30
Upsala IF
53.30
  
Larsson58.00x57.52x57.7858.17
Carlsson54.2354.72x56.0156.9454.66
Berg51.91x52.7053.30xx
F19 Kula     


Final A

Final

1Ebba Salomonsson LindHanvikens SK
12.93
  
Salomonsson Lindx12.9312.5112.68x12.39
F19 Diskus     


Final A

Final

1Ebba Salomonsson LindHanvikens SK
46.35
PB
  
Salomonsson Lind46.3546.13x39.6643.11x
F19 Slägga     


Final A

Final

1Saga Berg
Saga Berg 04, Upsala IF
55.50
Upsala IF
55.50
  
Berg54.9552.43xx55.50x
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Edvina Norberg
12.77
Ransäters AIS
12.77
SB
  
2Hanna AnderssonFalu IK
11.29
  
Norberg12.7712.3311.6212.2711.9911.80
Anderssonxxxx11.29x
F17 Diskus     


Final A

Final

1Edvina Norberg
43.10
Ransäters AIS
43.10
  
2Hanna AnderssonFalu IK
37.20
PB
  
Norberg42.6543.1042.16x42.5842.60
Anderssonx37.20xxxx
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Malin Garbell
63.42
Upsala IF
63.42
  
2Edvina Norberg
50.97
Ransäters AIS
50.97
PB
  
Garbell63.26x60.42xx63.42
Norberg50.97x50.8149.7249.8048.85

© 2022 Friidrottsstatistik