0

27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
Arena: Ekängens Friidrottsarena   Arrangör: Råby-Rekarne FIF
Tävlande: 27 (16+11)   Starter: 52 (31+21)

Män
M Längd     


Final A

Final

1Philip Tennhed
Philip Tennhed 04, Råby-Rekarne
6.59w
Råby-Rekarne FIF
6.59w
+2.3
  
2William Brändeborn
6.28w
Råby-Rekarne FIF
6.28w
+2.6
  
3Yngve Findin
Yngve Findin 08, Råby-Rekarne
5.26w
Råby-Rekarne FIF
5.26w
+3.3
  
4Isak Winnerstam
Isak Winnerstam 08, Råby-Rekarne
3.87
Råby-Rekarne FIF
3.87
+1.8 PB
  
Tennhedx
+3.4
6.59w
+2.3
6.24
+1.7
6.49
+1.2
6.12w
+3.5
x
+3.6
Brändeborn6.28w
+2.6
6.22w
+2.4
6.24w
+2.5
6.12
+1.9
x
+3.1
x
+1.8
Findinx
+1.7
5.24w
+3.7
5.26w
+3.3
x
+4.4
Winnerstam3.87
+1.8
x
+2.4
3.87w
+2.9
3.57w
+2.8
M Slägga     


Final A

Final

1Jonas Hansson-Bergén
53.92
KFUM Örebro
53.92
PB
  
Hansson-Bergén51.8446.7053.92xx52.74
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.81
Råby-Rekarne FIF
15.81
  
2Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
12.13
Råby-Rekarne FIF
12.13
PB
  
Lögdahlx15.81xxx15.38
Jansson12.1312.09x11.7811.5211.94
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Daniel Kindvall
53.07
Fjugesta IF
53.07
  
2Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
49.07
Råby-Rekarne FIF
49.07
  
Kindvallxx49.77x53.07x
Jansson40.63x44.50x49.0747.15
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Isak Winnerstam
Isak Winnerstam 08, Råby-Rekarne
7.03
Råby-Rekarne FIF
7.03
PB
  
2Yngve Findin
Yngve Findin 08, Råby-Rekarne
6.55
Råby-Rekarne FIF
6.55
PB
  
Winnerstam5.826.686.307.03
Findin5.856.146.556.30
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
40.49
Råby-Rekarne FIF
40.49
PB
  
2Yngve Findin
Yngve Findin 08, Råby-Rekarne
20.40
Råby-Rekarne FIF
20.40
PB
  
3Isak Winnerstam
Isak Winnerstam 08, Råby-Rekarne
11.73
Råby-Rekarne FIF
11.73
PB
  
Tennhedx38.3740.4938.4338.68
Findin20.4020.2717.88x
Winnerstam11.3011.7211.73x
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Emil Winnerstam
Emil Winnerstam 10, Råby-Rekarne
3.85w
Råby-Rekarne FIF
3.85w
+2.1
  
2Gustav Fjaestad
Gustav Fjaestad 10, Råby-Rekarne
3.65w
Råby-Rekarne FIF
3.65w
+4.4
  
3Lukas Skoog
Lukas Skoog 10, Råby-Rekarne
3.54w
Råby-Rekarne FIF
3.54w
+3.2
  
4Anton Bånkestad
Anton Bånkestad 09, Råby-Rekarne
3.50w
Råby-Rekarne FIF
3.50w
+2.6
  
5Valdemar Svensson
Valdemar Svensson 09, Råby-Rekarne
3.46w
Råby-Rekarne FIF
3.46w
+2.6
  
Winnerstam3.62w
+2.7
3.34w
+2.7
3.78w
+2.5
3.85w
+2.1
Fjaestad3.65w
+4.4
3.46w
+2.4
3.35w
+4.5
3.51
+1.3
Skoog3.32
+1.7
3.54w
+3.2
x
+3.0
3.47w
+2.8
Bånkestadx
+2.9
3.35w
+2.8
x
+2.3
3.50w
+2.6
Svenssonx
+1.2
3.46w
+2.6
x
+2.9
x
+1.9
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Alexander Brändeborn
9.24
Råby-Rekarne FIF
9.24
PB
  
2Lukas Skoog
Lukas Skoog 10, Råby-Rekarne
6.93
Råby-Rekarne FIF
6.93
PB
  
3Anton Bånkestad
Anton Bånkestad 09, Råby-Rekarne
6.45
Råby-Rekarne FIF
6.45
PB
  
4Milton Henriksson
Milton Henriksson 09, Råby-Rekarne
6.04
Råby-Rekarne FIF
6.04
PB
  
5Valdemar Svensson
Valdemar Svensson 09, Råby-Rekarne
5.86
Råby-Rekarne FIF
5.86
PB
  
6Gustav Fjaestad
Gustav Fjaestad 10, Råby-Rekarne
5.33
Råby-Rekarne FIF
5.33
PB
  
7Emil Winnerstam
Emil Winnerstam 10, Råby-Rekarne
5.30
Råby-Rekarne FIF
5.30
PB
  
Brändeborn9.248.458.258.74
Skoog6.536.416.936.61
Bånkestad6.026.456.186.39
Henriksson6.045.275.04x
Svenssonx5.865.215.01
Fjaestad5.335.225.005.32
Winnerstam5.30x4.134.96
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Alexander Brändeborn
28.29
Råby-Rekarne FIF
28.29
SB
  
2Emil Winnerstam
Emil Winnerstam 10, Råby-Rekarne
15.41
Råby-Rekarne FIF
15.41
PB
  
3Lukas Skoog
Lukas Skoog 10, Råby-Rekarne
14.30
Råby-Rekarne FIF
14.30
PB
  
4Milton Henriksson
Milton Henriksson 09, Råby-Rekarne
12.39
Råby-Rekarne FIF
12.39
PB
  
5Valdemar Svensson
Valdemar Svensson 09, Råby-Rekarne
9.48
Råby-Rekarne FIF
9.48
PB
  
Brändeborn27.4528.2925.2026.82
Winnerstam14.9915.4115.0114.46
Skoog14.1014.1814.2914.30
Henriksson8.988.3111.2112.39
Svenssonx9.489.459.41
Kvinnor
K Kula     


Final A

Final

1Linn Gabrielli Gustafsson
13.63
Råby-Rekarne FIF
13.63
  
2Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
10.92
KFUM Örebro
10.92
  
3Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
  
Gabrielli Gustafsson13.3413.60x13.6313.41x
Bernhultxx10.9110.92xx
Edbergx8.468.868.618.96x
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
12.16
KFUM Örebro
12.16
PB
  
2Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
11.24
Råby-Rekarne FIF
11.24
SB
  
3Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
10.91
Råby-Rekarne FIF
10.91
  
Karlsson10.9311.1312.1611.6310.8910.22
Runeborg11.2410.96x11.0910.8510.94
Essman10.4910.9110.6510.599.5910.72
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hanna Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF
54.33
  
2Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
40.49
Råby-Rekarne FIF
40.49
  
3Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
33.23
KFUM Örebro
33.23
PB
  
Gabrielli Gustafsson52.0154.3351.18x51.13x
Essmanx40.1440.49xxx
Karlsson33.2331.6032.01xx31.50
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
42.32
Råby-Rekarne FIF
42.32
PB
  
Runeborg40.1842.3240.1038.7740.5037.22
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Agnes Nilsson
Agnes Nilsson 10, Råby-Rekarne
4.06
Råby-Rekarne FIF
4.06
+1.6 PB
  
2Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
3.90w
Eskilstuna FI
3.90w
+2.3
  
3Alva Molin
Alva Molin 10, Råby-Rekarne
3.15w
Råby-Rekarne FIF
3.15w
+2.4
  
Nilsson4.06w
+2.8
4.06
+1.6
3.88
+1.1
3.97w
+2.5
Dekreon3.87w
+2.4
3.55w
+2.3
3.90w
+2.3
3.81w
+2.3
Molinx
+2.1
x
+2.5
3.03w
+4.1
3.15w
+2.4
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
10.58
Eskilstuna FI
10.58
PB
  
2Agnes Nilsson
Agnes Nilsson 10, Råby-Rekarne
6.55
Råby-Rekarne FIF
6.55
PB
  
3Astrid Sälj
Astrid Sälj 09, Råby-Rekarne
6.54
Råby-Rekarne FIF
6.54
PB
  
4Alva Molin
Alva Molin 10, Råby-Rekarne
5.30
Råby-Rekarne FIF
5.30
PB
  
Dekreonx10.589.779.12
Nilsson5.775.935.826.55
Sälj6.54x5.63x
Molin5.204.524.895.30
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Eskilstuna FI
28.58
Eskilstuna FI
28.58
PB
  
2Agnes Nilsson
Agnes Nilsson 10, Råby-Rekarne
14.47
Råby-Rekarne FIF
14.47
PB
  
3Astrid Sälj
Astrid Sälj 09, Råby-Rekarne
13.47
Råby-Rekarne FIF
13.47
PB
  
4Alva Molin
Alva Molin 10, Råby-Rekarne
10.06
Råby-Rekarne FIF
10.06
PB
  
Dekreon28.5823.79x23.59
Nilsson13.2214.4710.4312.88
Sälj12.8713.4711.4312.10
Molin9.06xx10.06