11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
8.6
1.6
1.6
24.5
19.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
15.6
14.6
5.6
Arrangör: Eksjö Södra IK

Män
M 5 km     


Final A

Final

1Tony HatefnejadHälle IF
16:19
  
2Marcus Ahlepil
20:29
Hanvikens SK
20:29
PB
  
3Isac Wistingsgård
Isac Wistingsgård 08, Lekeryd-Svarttorp
21:55
Lekeryd-Svarttorps SK
21:55
PB
  
M 10 km     


Final A

Final

1Omar Ismail
31:01
Högby IF
31:01
SB
  
2Linus Wirén
31:07
Hälle IF
31:07
=PB
  
3Viktor Helander
Viktor Helander 90, Eksjö Södra
31:22
Eksjö Södra IK
31:22
PB
  
4Erik Linnér
31:40
IFK Umeå
31:40
PB
  
5Erik Nero
Erik Nero 90, Mullsjö
33:04
Mullsjö SOK
33:04
PB
  
6Abdirahman Ali
33:38
Högby IF
33:38
PB
  
7Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
34:09
IKHP Huskvarna
34:09
SB
  
8Emil Ling
Emil Ling 07, IKHP Huskvarna
34:20
IKHP Huskvarna
34:20
PB
  
9Arvid Claesson
Arvid Claesson 98, Jönköpings OK
34:27
Jönköpings OK
34:27
PB
  
10Adam Henrysson
34:38
Stensjöns IF
34:38
PB
  
11David Thorell
34:49
IK Stern
34:49
PB
  
12Joakim Jonsson
Joakim Jonsson 84, Eksjö Södra
35:07
Eksjö Södra IK
35:07
PB
  
13Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
35:23
IKHP Huskvarna
35:23
  
14Mathias Sandstedt
Mathias Sandstedt 95, IKHP Huskvarna
35:27
IKHP Huskvarna
35:27
PB
  
15Mauritz Philipson
35:30
PB
  
16Jimmy Iby
Jimmy Iby 84, IKHP Huskvarna
35:32
IKHP Huskvarna
35:32
PB
  
17Abakar AbdelkarimHögby IF
35:55
SB
  
18Andreas Ekbladh
36:15
=PB
  
19Magnus Lövgren
Magnus Lövgren 69, Oskarshamn RC
36:29
Oskarshamn RC
36:29
PB
  
20Alexander Claesson
36:29
Borås LK
36:29
  
21Djamal AbdelkarimHögby IF
36:44
PB
  
22Elvis EckerbergHögby IF
36:45
PB
  
23Linus Persson
36:47
PB
  
24Tobias Bredhammar
Tobias Bredhammar 81, Eksjö Södra
37:01
Eksjö Södra IK
37:01
SB
  
25Mikael EdgrenHabo FIF-04
37:54
  
26Mikael Lilja
37:59
PB
  
27Niklas Wikner
Niklas Wikner 64, Eksjö Södra
38:00
Eksjö Södra IK
38:00
PB
  
45Thomas Olesen
Thomas Olesen 72, IKHP Huskvarna
39:46
IKHP Huskvarna
39:46
  
56Mikael KnutssonIK Akele
42:03
PB
  
65Bengt HesslekransOK Njudung
43:36
PB
  
78Wolfgang Ahrens
45:02
PB
  
114Åke PalmqvistIK Akele
51:22
SB
  
Oskar Carlsson
DNF
  
Mattias IsraelssonStensjöns IF
DNF
  
Thure Persson
DNF
  
Petter SvenssonHälle IF
DNF
  
P13 1 km     


Final A

Final

1Hugo AnderssonIK Sisu
3:35
  
2Måns AssarssonIK Sisu
3:35
  
3Melker Sundbom
Melker Sundbom 09, Eksjö Södra
3:36
Eksjö Södra IK
3:36
  
Kvinnor
K 5 km     


Final A

Final

1Matilda Grahn
Matilda Grahn 07, IKHP Huskvarna
19:50
IKHP Huskvarna
19:50
SB
  
2Lovisa Heinz
Lovisa Heinz 06, Västerviks OK
20:29
Västerviks OK
20:29
PB
  
3Ramona Ahlepil
Ramona Ahlepil 78, F&S Sollentuna
22:11
F&S Sollentuna
22:11
PB
  
24Elisabeth Johansson
35:36
PB
  
K 10 km     


Final A

Final

1Jenny Johannesson
37:06
Mullsjö SOK
37:06
  
2Madeleine Larsson
Madeleine Larsson 81, IKHP Huskvarna
38:00
IKHP Huskvarna
38:00
  
3Tilda SundkvistHabo FIF-04
38:43
PB
  
4Terese Friman
39:23
Glasrikets RC Nybro
39:23
PB
  
5Emelie Braf
39:24
PB
  
6Marielle Rickardsson
39:57
  
7Fanny Lampert
42:00
PB
  
8Emma Swahnberg
42:06
PB
  
9Frida Södermark
42:18
Tjalve FIF
42:18
  
10Kristin Nordqvist
Kristin Nordqvist 83, Eksjö Södra
42:27
Eksjö Södra IK
42:27
PB
  
13Hanna LundqvistIK Sisu
43:44
PB
  
17Märta Wändal
48:10
Mullsjö SOK
48:10
PB
  
18Ann-Katrin LundqvistIK Sisu
48:18
  
21Susanne Nilsson
50:14
Team Ultrasweden LK
50:14
PB
  
F13 1 km     


Final A

Final

1Eyja GautadóttirUmedalens IF
3:30
  
2Nova Arvidsson
3:46
Stensjöns IF
3:46
  
3Juline HanssonIK Sisu
3:47
  

© 2022 Friidrottsstatistik