1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Hedens IP   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 93 (72+21)   Starter: 93 (72+21)

Män
M 10 000 m     


Final A

Final

1Axel Smith
Axel Smith 86, Björnstorp
33:35.4m
Björnstorps IF
33:35.4m
PB
  M35 1
2David Hartman
David Hartman 81, Björnstorp
33:36.1m
Björnstorps IF
33:36.1m
SB
  M40 1
3Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
34:01.4m
Björnstorps IF
34:01.4m
SB
  M40 2
4Ahmed Hamid
34:01.6m
IS Göta
34:01.6m
PB
  M35 2
5Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
35:04.6m
Björnstorps IF
35:04.6m
SB
  M45 1
6Julia Nilsson
35:10.7m
IK Pallas
35:10.7m
PB
  
K 1
7Robert Höckerstrand
35:17.1m
Gråmanstorp RC
35:17.1m
SB
  M35 3
8Jens Frick
Jens Frick 86, IS Göta
35:21.7m
IS Göta
35:21.7m
PB
  
9Sebastian Fannon
36:02.2m
Björnstorps IF
36:02.2m
SB
  M45 2
10Mikael Andersson
36:42.6m
IS Göta
36:42.6m
PB
  M40 3
11Patrik de la Motte
36:43.8m
IS Göta
36:43.8m
PB
  M35 4
12Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
36:58.7m
Björnstorps IF
36:58.7m
SB
  M50 1
13Henrik Holmgren
37:05.3m
Kyrkhults SK
37:05.3m
PB
  
14Simon Hedman
Simon Hedman 87, Malmö Löp
37:10.5m
IF Malmö Löp
37:10.5m
PB
  M35 5
15Rickard Andersson
37:46.5m
Heleneholms IF
37:46.5m
SB
  M45 3
16Stefan Jönsson
37:47.1m
Höganäs FF
37:47.1m
PB
  M50 2
17Camilla Lindholm Borg
38:29.6m
Björnstorps IF
38:29.6m
SB
  K45 1
K 2
18Christian Stålhammar
38:36.4m
IS Göta
38:36.4m
PB
  M35 6
Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
DNF
Björnstorps IF
DNF
  
Andreas TjellanderIS Göta
DNF
  
Sara Liljegren
DNF
IS Göta
DNF
  
K
Final B
1Bo-Göran Nilensjö
38:53.0m
IS Göta
38:53.0m
SB
  M55 1
2Patric Astrén
38:59.3m
Ryssbergets IK
38:59.3m
PB
  M50 3
3Johan Olofsson
Johan Olofsson 82, Helsingborgs LK
39:11.3m
Helsingborgs LK-92
39:11.3m
PB
  M40 4
4Erik Michaëlsson
39:23.9m
Majornas IK
39:23.9m
  
5Leif Larsson
39:24.1m
Genarps IF
39:24.1m
SB
  M65 1
6Flemming Olsen
Flemming Olsen 64, Snapphanarna
39:49.2m
FK Snapphanarna
39:49.2m
SB
  M55 2
7Mia Havinder
Mia Havinder 69, Björnstorp
39:58.4m
Björnstorps IF
39:58.4m
SB
  K50 1
K 1
8Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
40:06.0m
PB
  M50 4
9Marcus Jansson
40:35.3m
IS Göta
40:35.3m
PB
  M45 5
10Håkan Reistad
40:36.8m
IS Göta
40:36.8m
SB
  M55 3
11Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
40:41.7m
Björnstorps IF
40:41.7m
SB
  M50 5
12Simon Nilsson
Simon Nilsson 83, Björnstorp
41:06.7m
Björnstorps IF
41:06.7m
PB
  M35 8
13Lars Jönsson
Lars Jönsson 68, Ryssberget
42:05.6m
Ryssbergets IK
42:05.6m
PB
  M50 6
Annelie BlomquistIS Göta
DNF
  
K
Chris Houston
Chris Houston 71, Helsingborgs LK
DNF
Helsingborgs LK-92
DNF
  
Joakim Ohlsson
DNF
IS Göta
DNF
  
Final C
1Rickard Johnsson
38:51.6m
IS Göta
38:51.6m
PB
  M45 4
2Jesper Delgård
38:52.4m
IS Göta
38:52.4m
SB
  M35 7
3Fredrik Stoltz
39:31.3m
IS Göta
39:31.3m
SB
  M40 5
4Anders Olsson
Anders Olsson 60, Trelleborg
40:31.4m
IFK Trelleborg
40:31.4m
SB
  M60 1
5Thomas Fredriksson
40:46.5m
GF Idrott
40:46.5m
PB
  M55 4
6Thomas Novin
41:35.1m
IS Göta
41:35.1m
SB
  M40 6
7Jörgen Holmqvist
41:54.4m
Heleneholms IF
41:54.4m
SB
  M55 5
8Anders Östman
41:56.5m
Genarps IF
41:56.5m
PB
  M60 2
9Paul Bredhe
42:03.3m
IS Göta
42:03.3m
SB
  M55 6
10Håkan Larsson
42:19.8m
IFK Trelleborg
42:19.8m
SB
  M50 7
11Mats Nilsson
Mats Nilsson 70, Heleneholm
42:24.7m
Heleneholms IF
42:24.7m
SB
  M50 8
12Sofie Mattsson
42:51.2m
PB
  
K 1
13Per Olsson
Per Olsson 63, IS Göta
42:52.6m
IS Göta
42:52.6m
PB
  M55 7
14Nils-Arvid OlofssonYstads IF
42:54.1m
SB
  M55 8
15Cedrik Wreme
43:24.3m
IK Finish
43:24.3m
PB
  M50 9
16Anders Karlsson
Anders Karlsson 65, Helsingborgs LK
43:25.0m
Helsingborgs LK-92
43:25.0m
PB
  M55 10
Philip Agelmo
DNF
IS Göta
DNF
  
Sven-Inge LindebergIS Göta
DNF
  
Final D
1Hans Broomé
Hans Broomé 64, Helsingborgs LK
42:55.1m
Helsingborgs LK-92
42:55.1m
SB
  M55 9
2Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
42:57.8m
Björnstorps IF
42:57.8m
PB
  M65 2
3Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
43:03.2m
Björnstorps IF
43:03.2m
SB
  M45 6
4Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
43:07.1m
Björnstorps IF
43:07.1m
PB
  M65 3
5Eric Lacayo
Eric Lacayo 62, Björnstorp
43:39.4m
Björnstorps IF
43:39.4m
PB
  M60 3
6Maria Svensson
44:16.8m
IS Göta
44:16.8m
PB
  K35 1
K 1
7Thomas Nilson
44:27.4m
IS Göta
44:27.4m
PB
  M50 10
8Leif Grönqvist
44:42.6m
IS Göta
44:42.6m
PB
  M50 11
9Anna Isaksson
Anna Isaksson 87, Heleneholm
44:50.4m
Heleneholms IF
44:50.4m
PB
  K35 2
K 2
10Lars Uddbäck
45:12.4m
Malmö AI
45:12.4m
PB
  M65 4
11Jeanette Olofsson
45:13.1m
IS Göta
45:13.1m
PB
  K35 3
K 3
12Anton Jönsson
46:59.2m
IS Göta
46:59.2m
PB
  
13Bengt Pedersen
47:18.2m
IK Pallas
47:18.2m
PB
  M60 5
14Silvia Burgos
48:32.2m
IS Göta
48:32.2m
PB
  K45 2
K 4
15Bo Andersson
48:42.4m
Genarps IF
48:42.4m
SB
  M70 1
16Christer Vernersson
49:07.0m
FK Snapphanarna
49:07.0m
PB
  M70 2
17Catarina Petersson
49:38.1m
IS Göta
49:38.1m
SB
  K60 1
K 5
Tommy Arnesson
DNF
Simrishamns AIF
DNF
  
Final E
1Michael Hansson
35:08.7m
IS Göta
35:08.7m
PB
  
2Pontus Kastberg
43:08.5m
Heleneholms IF
43:08.5m
PB
  M45 7
3Sebastian Andersson
46:54.3m
IS Göta
46:54.3m
PB
  M35 9
4Lars-Åke Engdahl
46:55.2m
GF Idrott
46:55.2m
PB
  M60 4
5Beatrice Christensson
49:02.7m
IS Göta
49:02.7m
SB
  K50 2
K 1
6Jonny Hansson
Jonny Hansson 56, Helsingborgs LK
50:09.1m
Helsingborgs LK-92
50:09.1m
SB
  M65 5
7Bengt Håkansson
50:22.1m
IS Göta
50:22.1m
PB
  M60 6
8Tina Reimer
50:32.8m
IS Göta
50:32.8m
PB
  K50 3
K 2
9Marie Olsson
50:42.7m
IS Göta
50:42.7m
PB
  K55 1
K 3
10Kenneth Rosengren
51:48.2m
IK Pallas
51:48.2m
PB
  M70 3
11Sonja Kovac
51:48.7m
IS Göta
51:48.7m
PB
  K45 3
K 4
12Åke Jonson
51:57.4m
Malmö AI
51:57.4m
SB
  M80 1
13Linn Alenius
Linn Alenius 80, Söderåsen
52:02.1m
Söderåsens FK
52:02.1m
PB
  K40 1
K 5
14Maria Trönell
52:51.2m
IS Göta
52:51.2m
SB
  K45 4
K 6
15Monica Andersson
53:09.1m
IS Göta
53:09.1m
PB
  K45 5
K 7
16Carolina Söderlind
55:10.2m
IS Göta
55:10.2m
PB
  K45 6
K 8
17Erwin Apitzsch
58:28.4m
IFK Lund
58:28.4m
SB
  M75 1
18Eva Brengdahl
Eva Brengdahl 61, Söderåsen
1:09:53.1m
Söderåsens FK
1:09:53.1m
PB
  K60 2
K 9
Mikael Karlsson
DNF
Björnstorps IF
DNF
  
Lisette Åkesson
DNF
Björnstorps IF
DNF
  
K 10

© 2022 Friidrottsstatistik