21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Tävlande: 46 (26+20)   Starter: 53 (30+23)

Män
M Stav     
27 maj

Final A

Final
27 maj
1Felix Eichenberger
Felix Eichenberger 01, SUI
5.30
01SUI
5.30
PB
  
2Lamin Krubally
Lamin Krubally 95, GAM
5.30
95GAM
5.30
SB
  
3Louis Pröbstle
Louis Pröbstle 02, GER
5.00
02GER
5.00
  
4Oliver Latzelsberger
Oliver Latzelsberger 01, AUT
4.90
01AUT
4.90
PB
  
5Korbinian Suckfüll
Korbinian Suckfüll 97, GER
4.80
97GER
4.80
  
6Kai Winnemann
Kai Winnemann 99, GER
4.60
99GER
4.60
SB
  
Dario Gonfiantini
Dario Gonfiantini 94, ITA
NH
94ITA
NH
  
4.20
5.30
4.30
5.40
4.40
4.50
4.60
4.70
4.80
4.90
5.00
5.10
5.20
Eichenberger-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
o
o
Krubally-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
-
o
Pröbstle-
-
-
-
-
-
o
-
o
xxx

Latzelsberger-
-
-
-
xxo
xxo
xxo
o
xxx


Suckfüll-
-
-
-
-
-
xo
-
xxx


Winnemanno
o
o
o
xxo
xxx





Gonfiantini-
-
-
xxx







Final B
29 maj
29 maj
1Korbinian Suckfüll
Korbinian Suckfüll 97, GER
4.90
97GER
4.90
  
2William AskerSWE
4.70
SB
  
5Axel RogöSWE
4.00
PB
  
6Felix SteeneSWE
4.00
SB
  
Dario Gonfiantini
Dario Gonfiantini 94, ITA
NH
94ITA
NH
  
Noah Kollhuber
Noah Kollhuber 95, GER
NH
95GER
NH
  
3.804.004.204.504.704.905.10
Suckfüll----oxoxxx
Asker----oxxx
Rogöxooxxx
Steene-xoxxx
Gonfiantini---xxx
Kollhuber-----xxx
Final C
28 maj
28 maj
1Oliver Latzelsberger
Oliver Latzelsberger 01, AUT
4.81
01AUT
4.81
  
2Noah Kollhuber
Noah Kollhuber 95, GER
4.81
95GER
4.81
SB
  
3Jun Yu Low
Jun Yu Low 01, SGP
4.71
01SGP
4.71
PB
  
4Alberto Lafuente
Alberto Lafuente 97, ESP
4.51
97ESP
4.51
SB
  
Lukas Radis
Lukas Radis 01, GER
NH
01GER
NH
  
Pascal Bohynik
Pascal Bohynik 98, AUT
NH
98AUT
NH
  
3.814.014.214.314.414.514.614.714.814.915.01
Latzelsberger------xo-xoxxx
Kollhuber-------xxoxoxxx
Yu Low---xoxooxooxxx
Lafuente-oooxoxxoxxx
Radis-xxx
Bohynikxxx
Final D
29 maj
29 maj
1Patrick Schütz
Patrick Schütz 83, SUI
4.52
83SUI
4.52
  
4.324.524.62
Schützoxor
P19 Stav     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Marec Metzger
Marec Metzger 04, GER
5.30
04GER
5.30
PB
  
2Lion-Jerome Tür
Lion-Jerome Tür 03, GER
5.05
03GER
5.05
PB
  
3Ben Bichsel
Ben Bichsel 03, GER
4.81
03GER
4.81
  
4Alexander Auer
Alexander Auer 04, AUT
4.71
04AUT
4.71
SB
  
5Jakob Legner
Jakob Legner 04, GER
4.61
04GER
4.61
SB
  
6Noah Höschele
Noah Höschele 04, GER
4.61
04GER
4.61
PB
  
7Jonas Perner
Jonas Perner 04, GER
4.51
04GER
4.51
SB
  
8Mirza Terzic
Mirza Terzic 04, BIH
4.51
04BIH
4.51
SB NU23R =NU20R
  
9Leon Glavas
Leon Glavas 04, AUT
4.51
04AUT
4.51
SB
  
Vincent Hell
Vincent Hell 03, GER
NH
03GER
NH
  
4.01
5.42
4.21
4.36
4.51
4.61
4.71
4.81
4.91
5.05
5.15
5.30
Metzger-
xxx
-
-
-
-
-
xo
-
o
o
o
Tür-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx

Bichsel-
-
-
-
o
o
xo
xxx



Auer-
-
-
-
-
xo
xxx




Legner-
o
o
xo
o
xxx





Höschele-
-
o
o
xo
xxx





Perner-
-
o
o
xxx






Terzico
o
xo
xo
xxx






Glavas-
-
o
xxo
xxx






Hell-
-
xxx








Kvinnor
K Stav     
29 maj

Final A

Final
29 maj
1Anjuli Knäsche
Anjuli Knäsche 93, GER
4.30
93GER
4.30
SB
  
1Jacqueline Otchere
Jacqueline Otchere 96, GER
4.30
96GER
4.30
SB
  
2Ella Buchner
Ella Buchner 01, GER
4.30
01GER
4.30
  
3Friedelinde Petershofen
Friedelinde Petershofen 95, GER
3.92
95GER
3.92
  
4Marie Sauerwein
Marie Sauerwein 01, GER
3.72
01GER
3.72
  
Freyja Leni Wildgrube
Freyja Leni Wildgrube 01, GER
NH
01GER
NH
  
Moana-Lou Kleiner
Moana-Lou Kleiner 02, GER
NH
02GER
NH
  
Lena Zintl
Lena Zintl 03, GER
NH
03GER
NH
  
3.62
4.40
3.72
3.80
3.82
3.92
4.00
4.02
4.10
4.11
4.20
4.30
Knäsche-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
o
o
Otchere-
xxx
-
o
-
-
o
-
o
-
xo
o
Buchner-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
o
Petershofen-
xxo
-
-
o
-
xxx




Sauerwein-
o
-
xxx







Wildgrube-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


Kleiner-
xxx









Zintlxxx










Final B
29 maj
29 maj
1Kajsa RothSWE
3.40
SB
  
Hanna JanssonSWE
NH
  
Ebba HolménSWE
NH
  
3.203.403.50
Rothxooxxx
Janssonxxx
Holménxxx
F19 Stav     
28 maj

Final A

Final
28 maj
1Anna Grebe
Anna Grebe 03, GER
3.81
03GER
3.81
PB
  
2Maybrit Sommer
Maybrit Sommer 03, GER
3.71
03GER
3.71
SB
  
3Lena Zintl
Lena Zintl 03, GER
3.71
03GER
3.71
SB
  
4Sophie Sachsenhauser
Sophie Sachsenhauser 00, GER
3.61
00GER
3.61
SB
  
5Bea Schultheiß
Bea Schultheiß 00, GER
3.51
00GER
3.51
SB
  
Lea Laux
Lea Laux 02, GER
NH
02GER
NH
  
3.013.213.313.413.513.613.713.813.91
Grebe-----xxoxooxxx
Sommer-o-oxxoooxxx
Zintl-----xoxoxxx
Sachsenhauser-xoooxooxxx
Schultheiß--oxooxxx
Lauxxxx
F17 Stav     
27 maj

Final A

Final
27 maj
1Lilly Samanski
Lilly Samanski 05, GER
3.90
05GER
3.90
  
2Tamineh Steinmeyer
Tamineh Steinmeyer 05, GER
3.90
05GER
3.90
SB
  
3Jenna Fischer
Jenna Fischer 05, GER
3.60
05GER
3.60
SB
  
3.203.303.403.503.603.703.803.904.00
Samanski-----ooxoxxx
Steinmeyero-oooooxxoxxx
Fischer-xoooxxoxxx
Final B
29 maj
29 maj
Kajsa RothSWE
NH
  
3.02
Rothxxx
F13 Stav     
29 maj

Final A

Final
29 maj
5Ebba HolménSWE
3.22
PB
  
7Elsa SkagerSWE
3.02
PB
  
2.622.722.822.923.023.123.223.32
Holmén-o-oooxoxxx
Skagerooooxoxxx

© 2022 Friidrottsstatistik