18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Arena: Sportcentrum   Arrangör: Rånäs 4H
Tävlande: 105 (46+59)   Starter: 217 (101+116)

Män
M 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Dennis Otieno
10.68
Hammarby IF
10.68
SB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.70
SB
  
3David SteinbergBromma IF
11.81
SB
  
4Roy Doss
Roy Doss 81, Umeå TFC
12.40
Umeå TFC
12.40
SB
  
5Ludvig Stenbäck
12.66
Rånäs 4H
12.66
PB
  
6Tobias Rauch
13.00
IFK Lidingö
13.00
  
M Höjd     


Final A

Final

1Simon JohannessonIFK Lidingö
1.80
=PB
  
2Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.80
  
1.701.751.801.85
Johannessonoxxooxxx
Hellstrand Hellebergooxxoxxx
M Längd     


Final A

Final

1Malte Fuchs EdbergBromma IF
6.52
–1.0 PB
  
2Krikor Krekorian
4.92
Upsala IF
4.92
–0.5 PB
  
Fuchs Edberg6.40
0.0
6.26
-0.2
6.33
0.0
6.19
0.0
6.52
-1.0
6.01
0.0
Krekorianx4.35
-0.1
xxx4.92
-0.5
M Kula     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
16.64
Hässelby SK
16.64
PB
  
Lindstedt16.2116.4116.64xx
M Diskus     


Final A

Final

1Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
44.87
Hammarby IF
44.87
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
36.18
PB
  
Brown41.9842.9342.6044.1144.8743.93
Fuchs Edberg36.1833.92x32.2534.4234.07
P19 800 m     


Final A

Final

1Hannes Sjöblom
Hannes Sjöblom 06, FIN
2:09.87
06FIN
2:09.87
PB
  
2Nicklas Östlund
2:10.14
IFK Lidingö
2:10.14
  
3Ludvig Stenbäck
2:15.20
Rånäs 4H
2:15.20
PB
  
4Love Hedrén
2:19.74
LK Roslagen
2:19.74
PB
  
5Ivar Wiking Leino
3:27.92
Rånäs 4H
3:27.92
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Malte Fuchs EdbergBromma IF
12.42
PB
  
Fuchs Edberg12.3512.4211.5311.66xx
P17 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
12.00
SB
  
2William Lindgren
12.08
Rånäs 4H
12.08
PB
  
3Simon Johannesson
12.33
IFK Lidingö
12.33
PB
  
4David Hedrén
12.51
LK Roslagen
12.51
PB
  
5Lucas Vesterlund
12.80
Rånäs 4H
12.80
PB
  
6Christ Rafi KrekorianUpsala IF
13.28
PB
  
7Lukas Martinsson
13.68
Rånäs 4H
13.68
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
6.23
+0.8 PB
  
2Gabriel MattssonRånäs 4H
5.61
0.0 PB
  
3William LindgrenRånäs 4H
5.52
–0.5
  
4Lucas VesterlundRånäs 4H
4.62
+1.4 SB
  
Hellstrand Hellebergxxx4.18
+0.4
6.23
+0.8
x
Mattsson5.61
0.0
5.51
-1.1
4.87
0.0
x5.44
+0.3
4.04
+1.0
Lindgrenx5.52
-0.5
5.51
-0.8
xx5.52
0.0
Vesterlundxxx4.38
-0.9
4.62
+1.4
x
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Bo Rydstrand
12.88
Rånäs 4H
12.88
  
2Gabriel Mattsson
11.77
Rånäs 4H
11.77
SB
  
3Lucas VesterlundRånäs 4H
9.50
PB
  
4Lukas MartinssonRånäs 4H
8.31
PB
  
Rydstrand11.91x12.8812.33xx
Mattsson11.58x10.5711.1711.7711.10
Vesterlund8.34x8.368.899.479.50
Martinsson7.618.15x8.31x7.64
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Bo Rydstrand
37.80
Rånäs 4H
37.80
PB
  
2Joel Wikström
35.23
Huddinge AIS
35.23
PB
  
3Gabriel Mattsson
33.48
Rånäs 4H
33.48
PB
  
4Lukas Martinsson
20.58
Rånäs 4H
20.58
PB
  
Rydstrandxx37.80xx37.33
Wikström34.0832.36x35.23xx
Mattssonxxx28.3733.48x
Martinssonxxxxx20.58
P15 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Albin Lifvergren
10.63
Rånäs 4H
10.63
PB
  
2Ricky Wahlberg
10.79
Hammarby IF
10.79
  
3Filip Olsson
10.81
Rånäs 4H
10.81
PB
  
4Ludvig Stenlund
11.93
Åkersberga SK
11.93
PB
  
5Ivar Wiking LeinoRånäs 4H
14.37
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Albin LifvergrenRånäs 4H
1.50
PB
  
1.301.351.401.451.501.55
Lifvergrenoooooxxx
P15 Längd     


Final A

Final

1Filip Olsson
4.76
Rånäs 4H
4.76
0.0 PB
  
2Albin LifvergrenRånäs 4H
4.60
+1.8 PB
  
3Ludvig Stenlund
4.41
Åkersberga SK
4.41
+0.3 PB
  
4Ivar Wiking LeinoRånäs 4H
2.84
+1.0 PB
  
Olssonxx4.53
+0.9
4.31
+0.6
4.22
-1.0
4.76
0.0
Lifvergren4.00
+1.8
4.60
+1.8
4.12
-0.6
4.51
+1.0
4.39
-0.3
3.85
+1.5
Stenlund4.31
0.0
4.39
+1.7
4.39
+0.1
4.41
+0.3
4.02
0.0
4.12
+1.0
Wiking Leino2.81
+0.1
2.77
+1.1
1.96
+1.0
x2.63
0.0
2.84
+1.0
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Lowe Wängelin
14.79
Upsala IF
14.79
PB
  
2Ricky Wahlberg
11.72
Hammarby IF
11.72
PB
  
3Albin LifvergrenRånäs 4H
8.61
PB
  
4Filip Olsson
8.59
Rånäs 4H
8.59
PB
  
Wängelinx13.61x14.79xx
Wahlberg10.5311.6711.6410.5510.4511.72
Lifvergren8.078.608.618.408.358.53
Olsson8.598.348.32
P13 60 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.79
SB
  
2Aleksandar AvramovVäsby IK
8.81
  
3Ivar Lundstedt
9.22
Rånäs 4H
9.22
  
4Jakob BonnevierTäby IS
9.46
PB
  
5David BonnevierTäby IS
9.57
PB
  
6Bill Soydan
Bill Soydan 10, Roslagsbro
9.97
Roslagsbro IF
9.97
PB
  
7Emil Stenberg
10.26
Rånäs 4H
10.26
PB
  
Final B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Lukas LifvergrenRånäs 4H
8.90
PB
  
2Pontus Pernet
9.90
Estuna IF
9.90
PB
  
3Malte Hilbig
9.94
Rånäs 4H
9.94
PB
  
4Hannes Flodén
Hannes Flodén 10, Åkersberga
9.99
Åkersberga SK
9.99
PB
  
5Vincent ThurbanEstuna IF
10.22
PB
  
6Erik Andersson
11.32
Rånäs 4H
11.32
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Ivar Lundstedt
1:49.79
Rånäs 4H
1:49.79
  
2Emil Stenberg
1:58.36
Rånäs 4H
1:58.36
PB
  
3Bill Soydan
Bill Soydan 10, Roslagsbro
2:01.28
Roslagsbro IF
2:01.28
PB
  
4Vincent Thurban
2:01.51
Estuna IF
2:01.51
PB
  
5Pontus Pernet
2:07.93
Estuna IF
2:07.93
PB
  
6Aleksandar AvramovVäsby IK
2:08.64
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Lukas LifvergrenRånäs 4H
1.40
PB
  
2Tudor Tocca
Tudor Tocca 11, Tureberg
1.35
11Turebergs FK
1.35
  
3Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
1.30
PB
  
3Vilson Larshammar
Vilson Larshammar 11, Rånäs
1.30
11Rånäs 4H
1.30
PB
  
5Pontus Pernet
1.25
Estuna IF
1.25
PB
  
5Ivar Lundstedt
1.25
Rånäs 4H
1.25
PB
  
5Alexander Harning
Alexander Harning 11, Estuna
1.25
11Estuna IF
1.25
=SB
  
8Vincent ThurbanEstuna IF
1.20
PB
  
8Hannes Flodén
Hannes Flodén 10, Åkersberga
1.20
Åkersberga SK
1.20
PB
  
10Jakob BonnevierTäby IS
1.15
  
10David BonnevierTäby IS
1.15
  
10Oscar Mattsson Åkerlund
Oscar Mattsson Åkerlund 11, Estuna
1.15
11Estuna IF
1.15
PB
  
10Malte Hilbig
1.15
Rånäs 4H
1.15
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Ivar Lundstedt
4.16
Rånäs 4H
4.16
+1.2
  
2Emil Stenberg
3.93
Rånäs 4H
3.93
–1.0 PB
  
3Malte Hilbig
3.91
Rånäs 4H
3.91
0.0 PB
  
4Lukas LifvergrenRånäs 4H
3.80
+1.7 PB
  
5Pontus Pernet
3.60
Estuna IF
3.60
–0.8 PB
  
6Vincent ThurbanEstuna IF
3.43
–0.7 PB
  
7Bill Soydan
Bill Soydan 10, Roslagsbro
3.18
Roslagsbro IF
3.18
–1.1 PB
  
8Erik Andersson
2.98
Rånäs 4H
2.98
0.0 PB
  
Lundstedt3.83
-0.8
4.03
-0.5
4.16
+1.2
Stenberg3.93
-1.0
3.84
0.0
3.88
+1.4
Hilbig3.69
-0.5
3.55
0.0
3.91
0.0
Lifvergren2.76
0.0
3.39
-0.6
3.80
+1.7
Pernet3.08
0.0
3.60
-0.8
x
Thurban3.43
-0.7
2.98
-1.1
x
Soydan3.14
-0.9
3.18
-1.1
x
Andersson2.84
-0.4
x2.98
0.0
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1David BonnevierTäby IS
8.79
  
2Theo Wikström
8.28
Huddinge AIS
8.28
  
3Jakob BonnevierTäby IS
7.86
  
4Lukas LifvergrenRånäs 4H
7.61
PB
  
5Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
7.29
PB
  
6Vincent ThurbanEstuna IF
5.96
PB
  
7Ivar Lundstedt
5.81
Rånäs 4H
5.81
PB
  
8Erik Andersson
5.24
Rånäs 4H
5.24
PB
  
9Emil Stenberg
5.23
Rånäs 4H
5.23
PB
  
Bonnevier8.268.798.28
Wikström7.578.118.28
Bonnevier7.866.926.81
Lifvergren6.287.077.61
Hulthén Gyllered7.167.297.20
Thurban5.305.965.79
Lundstedtx5.815.75
Andersson5.134.975.24
Stenberg5.015.235.20
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Anna Björkstedt
13.00
Spårvägens FK
13.00
SB
  
2Felicia Lindberg
13.51
Hammarby IF
13.51
SB
  
3Charlotte Cederberg
14.80
Åkersberga SK
14.80
PB
  
4Jessica Bené
Jessica Bené 76, Åkersberga
15.74
Åkersberga SK
15.74
  
K 800 m     


Final A

Final

1Agnes Olsson
2:36.34
Turebergs FK
2:36.34
PB
  
2Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
2:37.53
IFK Lidingö
2:37.53
SB
  
3Diana Doss Campos
2:41.73
Umeå TFC
2:41.73
PB
  
4Elvira Alfredsson MattssonEstuna IF
2:51.62
  
5Elvira Martinsson
3:35.89
Estuna IF
3:35.89
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.61
SB
  
2Irma Dahlborn
1.58
Huddinge AIS
1.58
=PB
  
3Felicia Lindberg
1.50
Hammarby IF
1.50
SB
  
4Livia Klaesson
1.45
Hässelby SK
1.45
  
5Lovisa BlomstenRånäs 4H
1.40
SB
  
1.351.401.451.501.551.581.611.66
Alexandersson---oxxoooxxx
Dahlborn--oxoxoxoxxx
Lindberg-oxooxxx
Klaesson-ooxxx
Blomstenoxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Felicia Lindberg
5.26
Hammarby IF
5.26
+0.3
  
2Jessica Bené
Jessica Bené 76, Åkersberga
3.44
Åkersberga SK
3.44
+1.5 PB
  
3Carina Gullberg
3.02
Åkersberga SK
3.02
–0.1 PB
  
Lindbergxxx5.22
0.0
5.26
+0.3
x
Bené3.36
+0.5
3.18
0.0
3.19
0.0
3.21
0.0
3.41
+1.8
3.44
+1.5
Gullberg3.01
+1.1
2.82
0.0
3.01
0.0
3.02
-0.1
x2.82
+1.5
K Kula     


Final A

Final

1Victoria Wickman
13.08
Upsala IF
13.08
  
Wickman12.53xx12.2212.7913.08
K Diskus     


Final A

Final

1Victoria Wickman
42.58
Upsala IF
42.58
PB
  
Wickmanxxxxx42.58
F19 800 m     


Final A

Final

Mina Hägglund
2:22.17
Hässelby SK
2:22.17
SB
  
F17 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Elin Hjertzell
13.04
Huddinge AIS
13.04
PB
  
2Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
13.43
Åkersberga SK
13.43
PB
  
3Emma Sjöblom
13.70
Rånäs 4H
13.70
SB
  
4Juni Bengtsson
14.13
Rånäs 4H
14.13
PB
  
5Hjördis Bäckman
14.14
IFK Lidingö
14.14
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Elin Hjertzell
5.31
Huddinge AIS
5.31
0.0
  
2Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.91
–0.6
  
3Emma Sjöblom
4.90
Rånäs 4H
4.90
0.0
  
4Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
4.77
Åkersberga SK
4.77
+0.5 SB
  
5Vilma StolpenTäby IS
4.77
+0.9 PB
  
6Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
3.44
Åkersberga SK
3.44
+1.2 PB
  
Hjertzellx5.14
-0.8
x5.10
0.0
5.31
0.0
x
Bäckman4.61
-0.3
4.86
-0.1
x4.83
-1.0
4.91
-0.6
x
Sjöblomxx3.22
+0.3
4.72
-0.3
x4.90
0.0
Johansson4.63
-0.7
4.72
0.0
x2.87
-0.1
4.77
+0.5
4.76
+1.4
Stolpenxx4.27
0.0
x4.73
0.0
4.77
+0.9
Jälefors3.28
0.0
2.79
0.0
x2.28
0.0
x3.44
+1.2
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tindra Dahlberg
12.63
Upsala IF
12.63
  
2Elise Angsten
11.63
Upsala IF
11.63
  
3Emilia Johansson
10.08
Upsala IF
10.08
SB
  
4Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
8.69
Åkersberga SK
8.69
PB
  
5Anna Leykauf
7.34
Rånäs 4H
7.34
PB
  
Dahlberg12.26xx12.62x12.63
Angstenx11.41xx11.63x
Johansson9.7410.08xxxx
Jäleforsx8.338.698.617.968.02
Leykauf7.347.33x7.157.26
F17 Diskus     


Final A

Final

1Tindra Dahlberg
36.48
Upsala IF
36.48
  
2Elise Angsten
32.75
Upsala IF
32.75
SB
  
3Emilia Johansson
28.92
Upsala IF
28.92
SB
  
Dahlberg33.6632.53xx36.48x
Angsten32.7532.3731.9931.18x31.21
Johansson25.38x28.92xxx
F15 80 m     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
1Elisabeth Teearu
10.81
Turebergs FK
10.81
PB
  
2Saga Berg Ojeda
11.26
Turebergs FK
11.26
PB
  
3Elsa Eriksson
11.34
Rånäs 4H
11.34
PB
  
4Alicia Gruvberger
11.39
Huddinge AIS
11.39
PB
  
5Amanda Lilja
12.34
Estuna IF
12.34
  
6Elvira MartinssonEstuna IF
12.95
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.56
Åkersberga SK
1.56
  
2Lova SvärdhammarEstuna IF
1.53
=PB
  
3Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
1.50
Spårvägens FK
1.50
SB
  
4Elsa Eriksson
1.45
Rånäs 4H
1.45
  
1.301.351.401.451.501.531.561.60
Eckers-ooooxoxxoxxx
Svärdhammaroooxooxxoxxx
Sparf--oooxxx
Eriksson--ooxxx
F15 Längd     


Final A

Final

1Elisabeth Teearu
4.99
Turebergs FK
4.99
+1.3
  
2Saga Berg Ojeda
4.68
Turebergs FK
4.68
+0.4 PB
  
3Amanda Lilja
4.61
Estuna IF
4.61
+0.9 PB
  
4Iris Bridell
4.53
Rånäs 4H
4.53
0.0 SB
  
5Elsa Eriksson
4.49
Rånäs 4H
4.49
+1.6 PB
  
6Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
4.41
Åkersberga SK
4.41
0.0
  
7Alvi SwärdhammarEstuna IF
4.27
+1.5 PB
  
8Elvira MartinssonEstuna IF
3.58
0.0 PB
  
Teearu4.95
+1.2
x4.76
0.0
4.50
+0.9
4.78
0.0
4.99
+1.3
Berg Ojeda4.67
+2.0
x4.53
0.0
4.52
0.0
4.55
0.0
4.68
+0.4
Liljax4.61
+0.9
4.35
0.0
x4.47
0.0
4.51
+1.1
Bridell4.40
+1.2
xx3.81
0.0
4.53
0.0
x
Eriksson4.38
+1.2
4.43
+1.2
4.49
+1.6
4.15
-0.5
Eckers4.34
+1.4
4.37w
+2.9
4.34
+1.1
4.41
0.0
x4.26
+0.3
Swärdhammar4.27
+1.5
4.15
+1.9
4.12
0.0
3.94
+0.8
4.04
-0.1
x
Martinsson3.54
+2.0
3.24
+0.7
3.23
+0.6
3.19
+1.0
3.58
0.0
3.49
0.0
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Alicia Gruvberger
10.36
Huddinge AIS
10.36
  
2Elsa Eriksson
7.99
Rånäs 4H
7.99
PB
  
3Elisabeth Teearu
7.88
Turebergs FK
7.88
PB
  
4Lova SvärdhammarEstuna IF
7.52
  
5Elvira MartinssonEstuna IF
5.47
PB
  
Gruvberger9.1110.3610.2310.3310.329.86
Eriksson7.547.487.367.997.207.06
Teearu7.887.887.057.217.157.02
Svärdhammar7.417.347.047.527.24x
Martinsson5.475.334.994.625.075.08
F13 60 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Vera StolpenTäby IS
8.72
PB
  
2Ema Avramova
8.79
Väsby IK
8.79
PB
  
3Felicia KarlssonRånäs 4H
8.90
PB
  
4Wira Eriksson
9.37
Rånäs 4H
9.37
PB
  
5Esther Elliot
9.39
Huddinge AIS
9.39
PB
  
6Maya Purmonen
9.69
Rånäs 4H
9.69
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Jaqueline Djärv
9.55
Åkersberga SK
9.55
PB
  
2Alicia HerradiVäsby IK
9.69
PB
  
3Anemona HallbergEstuna IF
9.80
PB
  
4Klara Norén
10.31
Rånäs 4H
10.31
PB
  
5Freja Mattsson ScottRånäs 4H
10.40
PB
  
6Nova Pettersson
10.45
Rånäs 4H
10.45
PB
  
7Viola Lindow
Viola Lindow 09, Åkersberga
10.57
Åkersberga SK
10.57
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Anemona Hallberg
2:12.82
Estuna IF
2:12.82
PB
  
2Jaqueline Djärv
2:13.54
Åkersberga SK
2:13.54
PB
  
3Eleni salander
Eleni salander 10, Åkersberga
2:17.47
Åkersberga SK
2:17.47
PB
  
4Felicia Karlsson
2:18.97
Rånäs 4H
2:18.97
SB
  
5Freja Mattsson ScottRånäs 4H
2:22.80
PB
  
6Klara Norén
2:24.80
Rånäs 4H
2:24.80
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.43
11Västerås FK
1.43
PB
  
2Agnes Steinberga
1.35
Huddinge AIS
1.35
PB
  
3Vera StolpenTäby IS
1.30
  
3Freja Olsson Astner
Freja Olsson Astner 11, Upsala IF
1.30
11Upsala IF
1.30
PB
  
3Ester Bridell
1.30
Rånäs 4H
1.30
PB
  
6Wira Eriksson
1.25
Rånäs 4H
1.25
  
6Jaqueline Djärv
1.25
Åkersberga SK
1.25
PB
  
8Felicia KarlssonRånäs 4H
1.20
SB
  
8Ellen Holmgren
Ellen Holmgren 11, Rånäs
1.20
11Rånäs 4H
1.20
PB
  
10Ema Avramova
1.15
Väsby IK
1.15
  
11Anna Rydstrand
Anna Rydstrand 12, Rånäs
1.10
12Rånäs 4H
1.10
PB
  
12Linn Glans
Linn Glans 12, Åkersberga
1.00
12Åkersberga SK
1.00
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Vera Stolpen
4.52 nwi
Täby IS
4.52 nwi
  
2Ema Avramova
4.10 nwi
Väsby IK
4.10 nwi
  
3Jaqueline Djärv
4.05 nwi
Åkersberga SK
4.05 nwi
  
4Wira Eriksson
4.01 nwi
Rånäs 4H
4.01 nwi
  
5Maya Purmonen
3.99 nwi
Rånäs 4H
3.99 nwi
  
6Felicia Karlsson
3.99 nwi
Rånäs 4H
3.99 nwi
  
7Ester Bridell
3.81 nwi
Rånäs 4H
3.81 nwi
  
8Nova Pettersson
3.24 nwi
Rånäs 4H
3.24 nwi
  
9Freja Mattsson Scott
3.08 nwi
Rånäs 4H
3.08 nwi
  
10Eleni salander
Eleni salander 10, Åkersberga
2.99 nwi
Åkersberga SK
2.99 nwi
  
11Viola Lindow
Viola Lindow 09, Åkersberga
2.95 nwi
Åkersberga SK
2.95 nwi
  
12Belle Beronius
2.77 nwi
Rånäs 4H
2.77 nwi
  
Stolpen4.27
0.0
4.38
0.0
4.52
0.0
Avramova4.08
0.0
3.78
0.0
4.10
0.0
Djärv3.83
0.0
3.93
0.0
4.05
0.0
Eriksson4.01
0.0
x3.96
0.0
Purmonenx3.93
0.0
3.99
0.0
Karlsson3.99
0.0
3.76
0.0
3.89
0.0
Bridell3.78
0.0
3.77
0.0
3.81
0.0
Pettersson3.24
0.0
3.16
0.0
3.17
0.0
Mattsson Scottx3.02
0.0
3.08
0.0
salander2.99
0.0
2.94
0.0
2.61
0.0
Lindow2.95
0.0
2.65
0.0
x
Beronius2.77
0.0
2.58
0.0
2.66
0.0
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Maya Purmonen
9.71
Rånäs 4H
9.71
  
2Ema Avramova
8.67
Väsby IK
8.67
  
3Ester Bridell
8.25
Rånäs 4H
8.25
PB
  
4Viola Lindow
Viola Lindow 09, Åkersberga
7.97
Åkersberga SK
7.97
PB
  
5Esther Elliot
7.96
Huddinge AIS
7.96
PB
  
6Wira Eriksson
7.22
Rånäs 4H
7.22
PB
  
7Nova PetterssonRånäs 4H
6.40
PB
  
8Felicia KarlssonRånäs 4H
6.31
  
9Freja Mattsson ScottRånäs 4H
6.28
PB
  
10Jaqueline Djärv
5.67
Åkersberga SK
5.67
PB
  
11Belle Beronius
5.34
Rånäs 4H
5.34
PB
  
Purmonen9.719.289.69
Avramova7.897.568.67
Bridell8.257.598.01
Lindow7.247.977.14
Elliot7.967.707.73
Eriksson6.787.22x
Pettersson6.026.406.32
Karlsson5.545.836.31
Mattsson Scott6.286.045.70
Djärv5.635.665.67
Beronius4.655.345.02

© 2022 Friidrottsstatistik