1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Skölvboslätt IP   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 68 (27+41)   Starter: 178 (59+119)

Män
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
24.85
KFUM Örebro
24.85
PB
  
2Sebastian Norlander
25.62
KFUM Örebro
25.62
PB
  
3William Hed
William Hed 07, Westmannia
26.52
IK Westmannia
26.52
PB
  
4Rodney HundermarkIFK Nora
27.53
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Lucas Björfelt
2:12.60
IF Göta Karlstad
2:12.60
PB
  
2Rodney HundermarkIFK Nora
2:14.03
PB
  
3Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
2:16.38
Tjalve FIF
2:16.38
PB
  
4Sebastian Norlander
2:17.47
KFUM Örebro
2:17.47
PB
  
5Mikael Hansson
2:30.98
IF Start
2:30.98
PB
  
6Albin Wallgren
2:33.80
Åsbro GoIF
2:33.80
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Theodor Thor
Theodor Thor 93, Eskilstuna FI
67.50
Eskilstuna FI
67.50
SB
  
Thor59.4462.3265.2064.3467.5065.69
P15 80 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
9.57
KFUM Örebro
9.57
PB
  
2Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
10.23
KFUM Örebro
10.23
PB
  
3William Hed
William Hed 07, Westmannia
10.31
IK Westmannia
10.31
PB
  
4Noah Karlsson Hjortborg
10.62
KFUM Örebro
10.62
PB
  
5Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
11.26
Tjalve FIF
11.26
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
4.83
Tjalve FIF
4.83
0.0 PB
  
2Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
4.62
0.0 PB
  
Åberg4.44
0.0
4.17
0.0
4.67
0.0
4.79
0.0
x
0.0
4.83
0.0
Karlsson Hjortborg4.31
0.0
4.22
+0.9
4.33
0.0
4.25
0.0
4.43
-0.5
4.62
0.0
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Noah Karlsson Hjortborg
10.07
KFUM Örebro
10.07
PB
  
2Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
8.17
Glanshammars IF
8.17
PB
  
Karlsson Hjortborg8.909.529.2110.079.289.61
Olsson7.848.027.767.518.17
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1William Hed
William Hed 07, Westmannia
29.04
IK Westmannia
29.04
SB
  
2Noah Karlsson Hjortborg
23.33
KFUM Örebro
23.33
PB
  
3Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
20.68
Glanshammars IF
20.68
PB
  
4Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
18.77
Tjalve FIF
18.77
SB
  
Hed20.22x27.2429.0425.2623.80
Karlsson Hjortborg23.1618.5323.0121.8813.5223.33
Olsson13.3519.47xx20.68x
Åberg18.5615.4118.581.8118.7718.28
P13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
8.54
Västerås FK
8.54
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.80
Katrineholms SK
8.80
  
3Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.46
KFUM Örebro
9.46
PB
  
P13 200 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
28.36
Västerås FK
28.36
PB
  
2Felix Sjöstedt
29.06
Glanshammars IF
29.06
PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
29.43
Katrineholms SK
29.43
SB
  
4Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
32.24
KFUM Örebro
32.24
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
2:03.59
Glanshammars IF
2:03.59
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
2:06.24
KFUM Örebro
2:06.24
PB
  
3Anton Lann
Anton Lann 11, KFUM Örebro
2:20.50
11KFUM Örebro
2:20.50
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.40
Katrineholms SK
4.40
+0.8
  
2Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
4.07
KFUM Örebro
4.07
0.0 PB
  
Daun4.38
0.0
4.40
+0.8
Nord4.02
0.0
4.07
0.0
3.94
+0.8
x
0.0
3.77
0.0
3.91
0.0
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Felix Sjöstedt
10.04
Glanshammars IF
10.04
PB
  
2Rasmus Ahlström
8.25
Glanshammars IF
8.25
PB
  
Sjöstedt9.499.4210.049.919.638.62
Ahlström7.968.158.257.897.227.53
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Rasmus Ahlström
19.29
Glanshammars IF
19.29
PB
  
2Vilgot Sjögren
16.61
Glanshammars IF
16.61
PB
  
Ahlström14.1719.2917.2016.6112.6415.70
Sjögren15.9910.8514.9016.1516.6114.79
P12 60 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
9.56
KFUM Örebro
9.56
PB
  
2Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
10.09
Glanshammars IF
10.09
PB
  
3Sixten Ilbäcks
10.17
Glanshammars IF
10.17
PB
  
P12 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
30.36
Glanshammars IF
30.36
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
31.10
KFUM Örebro
31.10
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
10.36
Västerås FK
10.36
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
11.28
KFUM Örebro
11.28
PB
  
F
3Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
12.64
PB
  
F
P12 Höjd     


Final A

Final

1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
1.35
Västerås FK
1.35
  
2Sixten Ilbäcks
1.31
Glanshammars IF
1.31
PB
  
3Einar Sartz
Einar Sartz 10, Stocksäter
1.15
Stocksäters IF
1.15
PB
  
0.95
1.38
0.99
1.03
1.07
1.11
1.15
1.19
1.23
1.27
1.31
1.35
Nyqvist-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
o
Ilbäckso
o
o
o
o
o
o
o
xo
xxo
xxx
Sartzo
o
o
o
xo
xo
xxx




P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1William Danielsson WellsénStocksäters IF
3.76
0.0 =PB
  
2Sixten Ilbäcks
3.75
Glanshammars IF
3.75
0.0 PB
  
3Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
3.73
Glanshammars IF
3.73
+0.1 PB
  
4Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
3.38
KFUM Örebro
3.38
0.0 PB
  
5Einar Sartz
Einar Sartz 10, Stocksäter
3.06
Stocksäters IF
3.06
0.0 PB
  
Danielsson Wellsén3.58
0.0
3.76
0.0
3.76
0.0
2.95
0.0
3.71
+0.2
3.57
0.0
Ilbäcks3.67
+1.2
3.55
0.0
3.61
-1.0
3.66
+0.1
3.75
0.0
3.74
0.0
Tesell3.73
+0.1
Vinblad3.34
0.0
3.27
+0.5
x
0.0
x3.38
0.0
2.93
+0.9
Sartz2.81
0.0
3.01
-0.1
2.76
0.0
2.89
0.0
2.79
0.0
3.06
0.0
P12 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
6.56
Glanshammars IF
6.56
SB
  
2Abd Alnafra
4.96
Åsbro GOIF
4.96
PB
  
Tesell6.326.076.126.566.036.26
Alnafra4.834.203.653.714.964.46
P12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
18.41
KFUM Örebro
18.41
PB
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
15.72
KFUM Örebro
15.72
PB
  
3Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
15.45
Glanshammars IF
15.45
PB
  
Olsson15.0516.9316.1018.4114.7515.92
Vinblad15.6712.5912.9413.6813.4815.72
Tesell15.4511.0913.3114.1713.1915.13
Kvinnor
F15 80 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Tuva Frih
10.59
Åsbro GoIF
10.59
PB
  
2Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
11.45
KFUM Örebro
11.45
PB
  
3Josefine Eriksson
11.53
KFUM Örebro
11.53
PB
  
4Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
11.77
KFUM Örebro
11.77
PB
  
5Jonna ErlandssonIFK Nora
12.69
PB
  
6Signe SpännarIFK Nora
12.82
PB
  
7Ester WallinIFK Nora
12.99
PB
  
8Elin LundqvistIFK Nora
14.82
PB
  
F15 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Tuva Frih
26.58
Åsbro GoIF
26.58
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
28.72
Stocksäters IF
28.72
PB
  
3Kim SemstrandIFK Nora
31.18
PB
  
4Jonna ErlandssonIFK Nora
32.42
PB
  
5Ester WallinIFK Nora
33.42
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Tuva Frih
12.72
Åsbro GoIF
12.72
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Tuva Frih
4.95
Åsbro GoIF
4.95
0.0 PB
  
2Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
4.91
KFUM Örebro
4.91
–0.1 PB
  
3Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
4.42
KFUM Örebro
4.42
0.0 =PB
  
3Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
4.42
KFUM Örebro
4.42
0.0 PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.21
Katrineholms SK
4.21
0.0 PB
  
5Signe SpännarIFK Nora
4.06
0.0 PB
  
Frih4.94
0.0
4.95
0.0
4.66
+0.3
x
+0.4
4.73
0.0
4.91
0.0
Larsson4.91
-0.1
4.70
0.0
4.81
0.0
4.41
+0.8
4.66
0.0
4.81
0.0
Wass4.42
0.0
4.16
0.0
4.42
0.0
4.20
0.0
4.13
+0.1
4.37
0.0
Wass4.42
0.0
4.16
0.0
4.42
0.0
4.20
0.0
4.13
+0.1
4.37
0.0
Sevelinx
+0.5
4.21
0.0
4.05
0.0
4.13
0.0
4.16
0.0
3.86
0.0
Spännar4.06
0.0
3.53
0.0
x
0.0
3.79
0.0
3.91
+0.1
3.85
0.0
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.02
Katrineholms SK
8.02
SB
  
2Signe SpännarIFK Nora
7.85
PB
  
3Elvira SpalinIFK Nora
6.63
PB
  
4Elin LundqvistIFK Nora
6.45
PB
  
Sevelin7.627.928.027.387.217.69
Spännar7.317.767.137.857.717.45
Spalin6.426.525.816.306.416.63
Lundqvist5.785.566.455.935.804.40
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
22.85
Katrineholms SK
22.85
SB
  
2Elvira SpalinIFK Nora
15.80
PB
  
3Signe SpännarIFK Nora
15.33
PB
  
4Elin LundqvistIFK Nora
13.15
PB
  
Sevelin18.8222.3022.8521.0918.7417.96
Spalin13.0114.5213.6415.3215.2115.80
Spännar13.5214.5615.3313.5911.6014.16
Lundqvist10.5111.8212.2511.55x13.15
F13 60 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Nellie Garmland
8.47
Katrineholms SK
8.47
  
2Emelie RasmussenFrövi IK
8.91
PB
  
3Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
9.13
KFUM Örebro
9.13
  
4Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.32
KFUM Örebro
9.32
  
5Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.39
Glanshammars IF
9.39
  
6Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.51
KFUM Örebro
9.51
  
7Ellen AxelssonIFK Nora
9.96
PB
  
8Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.30
Glanshammars IF
10.30
  
Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
DNS
Glanshammars IF
DNS
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Emelie RasmussenFrövi IK
8.99
PB
Q
  
2Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.25
KFUM Örebro
9.25
PB
Q
  
3Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.86
Glanshammars IF
9.86
SB
q
  
4Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.05
Glanshammars IF
10.05
PB
q
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Nellie Garmland
8.42
Katrineholms SK
8.42
Q
  
2Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
9.06
KFUM Örebro
9.06
PB
Q
  
3Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.16
Glanshammars IF
9.16
PB
q
  
4Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
PB
q
  
5Ellen AxelssonIFK Nora
10.05
PB
q
  
F13 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Nellie Garmland
27.12
Katrineholms SK
27.12
PB
  
2Signe Estarp
Signe Estarp 09, KFUM Örebro
31.51
KFUM Örebro
31.51
PB
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
31.59
KFUM Örebro
31.59
PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
31.78
KFUM Örebro
31.78
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Emelie RasmussenFrövi IK
30.14
PB
  
2Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
31.80
Glanshammars IF
31.80
PB
  
3Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
34.27
Glanshammars IF
34.27
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Nora Karlsson
1:53.83
IF Göta Karlstad
1:53.83
SB
  
2Emelie Rasmussen
2:05.05
Frövi IK
2:05.05
PB
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
2:05.07
11Katrineholms SK
2:05.07
SB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Nora Karlsson
10.16
IF Göta Karlstad
10.16
PB
  
2Klara Johansson
10.22
Stocksäters IF
10.22
PB
  
3Nellie Garmland
10.59
Katrineholms SK
10.59
SB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.39
Glanshammars IF
1.39
PB
  
1Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.39
Glanshammars IF
1.39
PB
  
1Klara Johansson
1.39
Stocksäters IF
1.39
SB
  
4Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.31
KFUM Örebro
1.31
SB
  
1.151.191.231.271.311.351.391.43
Svenssonoooooooxxx
Johanssonoooooooxxx
Johansson----oooxxx
Wilen-ooooxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Nellie Garmland
5.00
Katrineholms SK
5.00
+0.2 SB
  
2Nora Karlsson
4.67
IF Göta Karlstad
4.67
0.0 PB
  
3Emelie RasmussenFrövi IK
4.35
0.0 PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.09
KFUM Örebro
4.09
0.0 =PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.09
KFUM Örebro
4.09
0.0 PB
  
5Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
4.02
Glanshammars IF
4.02
+0.9 PB
  
6Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.01
KFUM Örebro
4.01
0.0 SB
  
7Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
3.85
KFUM Örebro
3.85
0.0 SB
  
8Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
3.80
KFUM Örebro
3.80
0.0 PB
  
9Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
3.77
Västerås FK
3.77
–1.6
  
10Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
3.77
Glanshammars IF
3.77
0.0 SB
  
11Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
3.73
KFUM Örebro
3.73
0.0 PB
  
12Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
3.60
Glanshammars IF
3.60
0.0 SB
  
13Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.51
Glanshammars IF
3.51
0.0 PB
  
14Ellen AxelssonIFK Nora
3.39
0.0 PB
  
Garmland4.86
0.0
4.70
0.0
4.65
0.0
4.79
0.0
4.93
0.0
5.00
+0.2
Karlsson4.67
0.0
4.61
0.0
4.62
0.0
4.65
0.0
4.49
0.0
4.52
+1.0
Rasmussen3.86
0.0
4.19
0.0
4.15
0.0
4.20
-0.1
4.18
+0.3
4.35
0.0
Strand4.06
0.0
4.09
0.0
3.98
0.0
3.61
0.0
4.03
-0.8
4.09
0.0
Strand4.06
0.0
4.09
0.0
3.98
0.0
3.61
0.0
4.03
-0.8
4.09
0.0
Lilja3.88
0.0
x
0.0
3.99
0.0
3.85
-0.3
3.85
0.0
4.02
+0.9
Medberg4.01
0.0
x
0.0
x
-1.2
3.92
0.0
3.71
-1.0
3.84
0.0
Wilen3.81
-0.4
3.85
0.0
3.79
-0.1
3.72
0.0
3.58
-0.4
Eriksson3.80
0.0
3.69
0.0
x
0.0
x
0.0
3.57
+0.3
3.68
0.0
Eriksson3.67
0.0
3.77
-1.6
3.68
0.0
Svensson3.77
0.0
Kjellbom3.64
0.0
3.72
0.0
3.73
0.0
Johansson3.60
0.0
3.52
0.0
3.59
+0.2
Käll3.51
0.0
x
0.0
3.30
0.0
Axelsson3.13
0.0
3.39
0.0
x
0.0
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
10.53
Västerås FK
10.53
PB
  
2Nellie Garmland
9.97
Katrineholms SK
9.97
PB
  
3Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
7.53
KFUM Örebro
7.53
PB
  
Eriksson9.829.7110.1610.5310.31x
Garmland9.979.739.259.278.129.57
Berndt6.996.956.907.537.177.36
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
26.00
Västerås FK
26.00
PB
  
2Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
16.66
KFUM Örebro
16.66
PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
15.11
KFUM Örebro
15.11
PB
  
Eriksson26.0023.9825.45x25.9524.97
Berndt16.6611.9610.5514.9815.1112.36
Strand15.1112.6015.0211.57x13.51
F12 60 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
8.92
Västerås FK
8.92
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
9.06
KFUM Örebro
9.06
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.10
KFUM Örebro
9.10
PB
  
4Siri SkogehällÅsbro GoIF
9.24
PB
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.63
Katrineholms SK
9.63
SB
  
6Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
10.11
PB
  
7Molly Lindblom
10.14
Götlunda IF
10.14
PB
  
8Elise Wallberg
11.15
Götlunda IF
11.15
PB
  
F12 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
30.18
Västerås FK
30.18
PB
  
2Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
30.70
KFUM Örebro
30.70
PB
  
3Siri SkogehällÅsbro GoIF
31.41
PB
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
32.52
Katrineholms SK
32.52
PB
  
5Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
34.00
KFUM Örebro
34.00
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Ebba Forslund Ekberg
1.31
KFUM Örebro
1.31
SB
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.31
Katrineholms SK
1.31
SB
  
3Molly Lindblom
1.07
Götlunda IF
1.07
PB
  
Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
0.950.991.031.071.111.151.191.231.271.311.35
Forslund Ekberg----ooooooxx
Sevelin-----ooooxoxxx
Lindblomooooxxx
Lilja----xxx
F12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
4.32
Västerås FK
4.32
0.0
  
2Ebba Forslund Ekberg
4.29
KFUM Örebro
4.29
+0.2
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.06
KFUM Örebro
4.06
0.0 PB
  
4Siri SkogehällÅsbro GoIF
3.84
+0.1 PB
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
3.81
Katrineholms SK
3.81
+0.3 SB
  
6Molly Lindblom
3.66
Götlunda IF
3.66
+0.8
  
7Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
3.51
KFUM Örebro
3.51
0.0 PB
  
8Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
3.40
0.0 PB
  
9Elise Wallberg
3.01
Götlunda IF
3.01
0.0 PB
  
10Corinne Käll
Corinne Käll 10, Glanshammar
2.96
Glanshammars IF
2.96
0.0 PB
  
11Agnes WallinIFK Nora
2.47
0.0 PB
  
Folkesson4.32
0.0
4.26
+0.3
4.03
0.0
3.88
+0.8
4.26
0.0
4.21
0.0
Forslund Ekberg4.29
+0.2
3.12
+0.7
3.62
0.0
3.41
0.0
Lilja3.73
-0.5
3.82
0.0
3.98
0.0
3.79
+0.1
4.06
0.0
3.73
0.0
Skogehäll3.68
0.0
3.74
0.0
3.44
+1.2
3.51
0.0
3.52
0.0
3.84
+0.1
Sevelin3.56
0.0
3.63
0.0
3.64
0.0
3.73
-0.4
3.71
0.0
3.81
+0.3
Lindblom3.63
0.0
3.61
0.0
3.49
0.0
3.45
0.0
3.43
0.0
3.66
+0.8
Pantzar3.47
+0.5
3.25
0.0
3.36
0.0
3.51
0.0
3.39
-0.9
3.42
0.0
Danielsson Wellsén3.11
0.0
3.39
0.0
3.24
+0.1
2.98
0.0
3.40
0.0
3.25
0.0
Wallberg2.88
-0.4
2.95
-0.1
3.01
0.0
Käll2.96
0.0
2.74
+0.1
2.86
0.0
Wallin2.47
0.0
2.13
0.0
2.14
0.0
F12 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.13
KFUM Örebro
8.13
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
7.82
KFUM Örebro
7.82
PB
  
3Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
7.26
Västerås FK
7.26
PB
  
4Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.11
PB
  
5Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
6.03
KFUM Örebro
6.03
PB
  
Lilja7.097.127.397.527.968.13
Forslund Ekberg7.827.107.437.477.557.28
Folkesson6.336.675.926.996.877.26
Danielsson Wellsén5.956.115.745.926.045.69
Pantzar5.795.965.595.275.986.03
F12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Agnes WallinIFK Nora
9.33
PB
  
2Corinne Käll
Corinne Käll 10, Glanshammar
6.95
Glanshammars IF
6.95
PB
  
Wallin3.87x5.745.358.179.33
Käll5.204.806.95x5.79

© 2022 Friidrottsstatistik