0

13.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
5.8
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
16.10
15.10
15.10
15.10
15.10
9.10
19.9
Arena: Stadion   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 74 (70+4)   Starter: 75 (71+4)

Män
M 10 000 m     


Final A

Final

1Daniel Lundgren
28:58.49
Turebergs FK
28:58.49
PB
  
28 SWE AT
2Jonatan Fridolfsson
29:08.24
Sävedalens AIK
29:08.24
PB
  
41 SWE AT
3Heshlu Andemariam
29:33.73
Keep Up RC
29:33.73
PB
  
4Gabriel Steffensen
29:34.23
Ullevi FK
29:34.23
PB
  
5Andreas Jansson
29:44.14
Hässelby SK
29:44.14
PB
  
6Fredrik Johansson
29:57.57
IK Akele
29:57.57
PB
  
7Archibald Casteel
30:25.05
Spårvägens FK
30:25.05
SB
  
8Joel Kronborg
30:51.91
Hässelby SK
30:51.91
PB
  
9Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
30:54.41
Spårvägens FK
30:54.41
  
Ej godkända skor
10Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
30:54.63
Spårvägens FK
30:54.63
SB NR45
  
11Isak Hellström
30:54.67
FK Studenterna
30:54.67
PB
  
12Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
30:56.45
FK Studenterna
30:56.45
  
Ej godkända skor
Jonas LeanderssonIF Göta Karlstad
DNF
  
Gustav Berlin
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Ludvig Johansson
31:14.37
IFK Lidingö
31:14.37
PB
  
2Olof Simann
31:27.60
Majornas IK
31:27.60
PB
  
3Satoshi Karube
Satoshi Karube 94, JPN
31:30.26
94JPN
31:30.26
PB
  
4Oskar Lund
Oskar Lund 84, Fredrikshof
32:17.47
Fredrikshofs FIF
32:17.47
PB
  
5Andreas Lundegård
32:18.64
FK Studenterna
32:18.64
PB
  
6Luis Loucel
Luis Loucel 88, ESA
32:19.04
88ESA
32:19.04
PB
  
7Christian Seeger
32:42.11
Uppsala LK
32:42.11
PB
  
8Philip Seweling
32:55.49
Fredrikshofs FIF
32:55.49
PB
  
9Alexander Berg Rendahl
32:57.27
FK Studenterna
32:57.27
PB
  
10Henrik Brattander
32:57.68
Huddinge AIS
32:57.68
PB
  
11Ludvig Hansen
32:57.88
Hanvikens SK
32:57.88
PB
  
12Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
33:10.31
FK Studenterna
33:10.31
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
DNF
Terrible Tuesdays AC
DNF
  
Final C
1Joel Persson
33:19.73
PB
  
2Oskar Bergström
33:19.77
AC Salt Lake
33:19.77
PB
  
3Maximilian Lohm Isberg
33:21.87
FK Studenterna
33:21.87
SB
  
4Adam Lennell
33:22.87
PB
  
5Kim Rörvik
Kim Rörvik 84, Studenterna
33:23.76
FK Studenterna
33:23.76
PB
  
6Oskar Hjärpe
33:29.14
PB
  
7Antero Silva
33:39.24
Hässelby SK
33:39.24
PB
  
8Edvin Karlström
33:43.36
Rehns BK
33:43.36
PB
  
9Filip Ainouz
Filip Ainouz 84, Fredrikshof
34:09.11
Fredrikshofs FIF
34:09.11
SB
  
10Erik Johansson
Erik Johansson 88, Terrible Tuesday
34:13.11
Terrible Tuesdays AC
34:13.11
PB
  
11Joel Björkenbeck
34:13.31
IF Göta Karlstad
34:13.31
PB
  
12Viktor Sundberg
34:26.95
PB
  
13Joakim Svederman
34:52.10
Hässelby SK
34:52.10
PB
  
14Karl Lundin
34:57.49
SB
  
15Andreas Hardeström
34:59.16
IF Linnéa
34:59.16
SB
  
16Johanna Larsson
35:15.41
Örgryte IS
35:15.41
  
K 1
Damian NevinsHögby IF
DNF
  
Final D
1Dan Lepp
34:36.97
PB
  
2Björn Hummerdal
34:50.00
Fredrikshofs FIF
34:50.00
PB
  
3André Hermansson
34:50.48
Fredrikshofs FiF
34:50.48
PB
  
4Fredrik Tedborn
34:53.75
FK Studenterna
34:53.75
SB
  
5Erik Lindgren
Erik Lindgren 80, Studenterna
34:58.78
FK Studenterna
34:58.78
PB
  
6Filip Hallin
Filip Hallin 02, Tjalve FIF
35:06.31
Tjalve FIF
35:06.31
PB
  
7Louise Ringström
35:06.63
Spårvägens FK
35:06.63
  
K 1 Ej godkända skor
8Tobias Gustafsson
35:10.62
Täby IS
35:10.62
PB
  
9Erik Stenberg
Erik Stenberg 90, Studenterna
35:18.27
FK Studenterna
35:18.27
PB
  
10Pierre Lourdais
35:20.80
FK Studenterna
35:20.80
SB
  
11Kalle Skarin
35:29.71
Bromma IF
35:29.71
PB
  
12Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
35:36.57
Saltsjöbadens IF
35:36.57
SB
  
13Olof Forslund
35:37.98
PB
  
14Martin Appelqvist
35:39.76
FK Studenterna
35:39.76
PB
  
15Olof Plan
Olof Plan 87, Studenterna
35:40.08
FK Studenterna
35:40.08
PB
  
16Simon Wahlström
35:40.82
FK Studenterna
35:40.82
PB
  
17Joakim Röstlund
35:43.01
FK Studenterna
35:43.01
SB
  
18Anton Karlsson
Anton Karlsson 90, Studenterna
35:43.53
FK Studenterna
35:43.53
PB
  
19Mattias Ung
Mattias Ung 71, Studenterna
35:45.48
FK Studenterna
35:45.48
PB
  
20Martin Wahlström
35:46.09
FK Studenterna
35:46.09
PB
  
21Patrik Johansson
35:46.95
PB
  
22Rickard Andersson
35:53.90
IF Linnéa
35:53.90
PB
  
23Johanna Salminen
35:58.13
FK Studenterna
35:58.13
  
K 2 Ej godkända skor
Fredrick Lee-OhlssonFK Studenterna
DNF
  
Damian NevinsHögby IF
DNF
  
Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Emil Ellervik
Emil Ellervik 02, Tjalve FIF
DNF
Tjalve FIF
DNF
  
Eric Tisell
Eric Tisell 90, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Niklas Mylfalk
Niklas Mylfalk 73, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Kalle Zidén
Kalle Zidén 90, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
K
Mellantider
M 3000 m     


Final A

Final

Jonas Leandersson
8:45.7m
IF Göta Karlstad
8:45.7m
SB
  
Daniel Lundgren
8:45.9m
Turebergs FK
8:45.9m
SB
  
Jonatan Fridolfsson
8:46.2m
Sävedalens AIK
8:46.2m
SB
  
Archibald Casteel
8:48.0m
Spårvägens FK
8:48.0m
SB
  
Gustav Berlin
8:48.5m
Hässelby SK
8:48.5m
SB
  
Gabriel SteffensenUllevi FK
8:48.8m
SB
  
Heshlu Andemariam
8:49.1m
Keep Up RC
8:49.1m
SB
  
Andreas Jansson
8:49.7m
Hässelby SK
8:49.7m
SB
  
Fredrik JohanssonIK Akele
8:51.5m
SB
  
Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
9:23.4m
Spårvägens FK
9:23.4m
  
Ej godkända skor
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
9:23.6m
Spårvägens FK
9:23.6m
SB
  
Isak Hellström
9:23.9m
FK Studenterna
9:23.9m
SB
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
9:24.1m
FK Studenterna
9:24.1m
  
Ej godkända skor
Joel Kronborg
9:24.4m
Hässelby SK
9:24.4m
SB
  
Final B
Satoshi Karube
Satoshi Karube 94, JPN
9:29.6m
94JPN
9:29.6m
PB
  
Olof Simann
9:29.9m
Majornas IK
9:29.9m
SB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
9:30.2m
Terrible Tuesdays AC
9:30.2m
SB
  
Ludvig Johansson
9:30.5m
IFK Lidingö
9:30.5m
SB
  
Oskar Lund
Oskar Lund 84, Fredrikshof
9:31.0m
Fredrikshofs FIF
9:31.0m
SB
  
Philip Seweling
9:38.9m
Fredrikshofs FIF
9:38.9m
SB
  
Andreas Lundegård
9:41.5m
FK Studenterna
9:41.5m
SB
  
Christian Seeger
9:47.5m
Uppsala LK
9:47.5m
PB
  
Alexander Berg Rendahl
9:50.1m
FK Studenterna
9:50.1m
SB
  
Ludvig Hansen
9:50.4m
Hanvikens SK
9:50.4m
SB
  
Henrik Brattander
9:51.1m
Huddinge AIS
9:51.1m
PB
  
Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
10:04.7m
FK Studenterna
10:04.7m
SB
  
Final C
Oskar Hjärpe
10:00.8m
PB
  
Johanna Larsson
10:26.9m
Örgryte IS
10:26.9m
SB
  
K
Final D
Louise Ringström
10:29.8m
Spårvägens FK
10:29.8m
  
K Ej godkända skor
Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
10:50.5m
FK Studenterna
10:50.5m
SB
  
K
Johanna Salminen
10:50.7m
FK Studenterna
10:50.7m
  
K Ej godkända skor
Mellantider
M 5000 m     


Final A

Final

Daniel Lundgren
14:36.3m
Turebergs FK
14:36.3m
SB
  
Jonas Leandersson
14:36.4m
IF Göta Karlstad
14:36.4m
SB
  
Jonatan Fridolfsson
14:36.6m
Sävedalens AIK
14:36.6m
SB
  
Gustav Berlin
14:45.2m
Hässelby SK
14:45.2m
PB
  
Gabriel Steffensen
14:45.3m
Ullevi FK
14:45.3m
SB
  
Archibald Casteel
14:47.5m
Spårvägens FK
14:47.5m
SB
  
Andreas Jansson
14:47.7m
Hässelby SK
14:47.7m
SB
  
Heshlu Andemariam
14:47.8m
Keep Up RC
14:47.8m
SB
  
Fredrik Johansson
14:53.4m
IK Akele
14:53.4m
SB
  
Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
15:34.9m
Spårvägens FK
15:34.9m
  
Ej godkända skor
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
15:35.1m
Spårvägens FK
15:35.1m
SB
  
Isak Hellström
15:35.3m
FK Studenterna
15:35.3m
SB
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
15:35.6m
FK Studenterna
15:35.6m
  
Ej godkända skor
Joel Kronborg
15:35.8m
Hässelby SK
15:35.8m
SB
  
Final B
Olof Simann
15:48.6m
Majornas IK
15:48.6m
PB
  
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf 97, Terrible Tuesday
15:48.9m
Terrible Tuesdays AC
15:48.9m
SB
  
Ludvig Johansson
15:49.3m
IFK Lidingö
15:49.3m
SB
  
Satoshi Karube
Satoshi Karube 94, JPN
15:49.6m
94JPN
15:49.6m
PB
  
Oskar Lund
Oskar Lund 84, Fredrikshof
16:01.7m
Fredrikshofs FIF
16:01.7m
SB
  
Philip Seweling
16:15.3m
Fredrikshofs FIF
16:15.3m
SB
  
Andreas Lundegård
16:15.3m
FK Studenterna
16:15.3m
SB
  
Christian Seeger
16:15.6m
Uppsala LK
16:15.6m
SB
  
Luis Loucel
Luis Loucel 88, ESA
16:15.7m
88ESA
16:15.7m
PB
  
Alexander Berg Rendahl
16:31.6m
FK Studenterna
16:31.6m
SB
  
Ludvig Hansen
16:31.9m
Hanvikens SK
16:31.9m
SB
  
Henrik Brattander
16:32.4m
Huddinge AIS
16:32.4m
SB
  
Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
16:49.1m
FK Studenterna
16:49.1m
SB
  
Final C
Oskar Hjärpe
16:42.3m
PB
  
Joel Björkenbeck
17:04.0m
IF Göta Karlstad
17:04.0m
PB
  
Johanna Larsson
17:27.3m
Örgryte IS
17:27.3m
SB
  
K
Final D
Louise Ringström
17:30.9m
Spårvägens FK
17:30.9m
  
K Ej godkända skor
Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
18:02.1m
FK Studenterna
18:02.1m
SB
  
K
Johanna Salminen
18:02.4m
FK Studenterna
18:02.4m
  
K Ej godkända skor

© 2022 Friidrottsstatistik