26.5
18.5
18.5
18.5
18.5
26.5
21.5
24.5
26.5
26.5
22.5
24.5
20.4
24.5
24.5
24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
Tävlande: 24 (14+10)   Starter: 25 (15+10)

Män
M 400 m     


Final A

Final

1Kai Strauch
Kai Strauch 97, GER
49.31
97GER
49.31
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer 96, SUI
1:50.61
96SUI
1:50.61
SB
  
2Vincent Notz
Vincent Notz 97, SUI
1:50.70
97SUI
1:50.70
PB
  
3Luca Hoffmann
Luca Hoffmann 02, GER
1:54.04
02GER
1:54.04
PB
  
4Marc Tortell
Marc Tortell 97, GER
1:54.61
97GER
1:54.61
SB
  
5Marvin Zaun
Marvin Zaun 03, GER
1:55.10
03GER
1:55.10
PB
  
6Samuel Eizenhöfer
Samuel Eizenhöfer 97, GER
1:55.28
97GER
1:55.28
SB
  
Tim Holzapfel
Tim Holzapfel 97, GER
DNF
97GER
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Lukas Abele
Lukas Abele 97, GER
3:46.81
97GER
3:46.81
SB
  
2Sebastian Hauf
Sebastian Hauf 92, GER
3:52.62
92GER
3:52.62
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Marc Tortell
Marc Tortell 97, GER
8:29.79
97GER
8:29.79
SB
  
2Julius Martiny
Julius Martiny 97, GER
8:39.02
97GER
8:39.02
PB
  
3Mark Bunzendahl
Mark Bunzendahl 97, GER
8:40.43
97GER
8:40.43
PB
  
4Simon Trampusch
Simon Trampusch 03, GER
8:42.30
03GER
8:42.30
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Robin Rieß
Robin Rieß 01, GER
63.90
01GER
63.90
  
Rieß63.9062.60x63.8763.7963.22
Kvinnor
K 400 m     


Final A

Final

1Luise Pecht
Luise Pecht 99, GER
57.80
99GER
57.80
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Cosima Ermert
Cosima Ermert 03, GER
2:11.86
03GER
2:11.86
PB
  
2Phyllis Mainka
Phyllis Mainka 95, GER
2:12.54
95GER
2:12.54
SB
  
3Katharina Schinke
Katharina Schinke 06, GER
2:13.79
06GER
2:13.79
PB
  
4Franziska Schindler
Franziska Schindler 97, GER
2:14.14
97GER
2:14.14
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Finja Schierl
Finja Schierl 02, GER
4:33.21
02GER
4:33.21
SB
  
2Amélie SvenssonSWE
4:33.34
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Iris Rautenberg
Iris Rautenberg 95, GER
9:57.07
95GER
9:57.07
PB
  
2Alicia Koßmann
Alicia Koßmann 98, GER
10:02.63
98GER
10:02.63
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Emma Wörsdörfer
Emma Wörsdörfer 98, GER
47.50
98GER
47.50
  
Wörsdörferxx47.5046.7046.30x

© 2022 Friidrottsstatistik