0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 16 km Final A Final | |||||||||
1 | Olle Dahlberg Olle Dahlberg 87, Solvikingarna 52:09 | 87 | Solvikingarna | 52:09 | = | ||||
2 | Geert Tuinstra Geert Tuinstra 90, Sävedalen 52:12 | 90 | Sävedalens AIK | 52:12 | = | ||||
3 | Patrik Lindegårdh Patrik Lindegårdh 79, Hälle 52:25 | 79 | Hälle IF | 52:25 | = | ||||
4 | Oskar Jönsson Oskar Jönsson 86, Örgryte 52:31 | 86 | Örgryte IS | 52:31 | = | ||||
5 | Jonathan Flod Jonathan Flod 87, Triathlon Väst 53:22 | 87 | F Triathlon Väst | 53:22 | = | ||||
6 | Pontus Albertsson Pontus Albertsson 90, Hälle 53:43 | 90 | Hälle IF | 53:43 | = | ||||
7 | Arni Geirsson Arni Geirsson 88, ISL 55:21 | 88 | ISL | 55:21 | = | ||||
8 | Jens Halvarsson Jens Halvarsson 82, Hälle 56:59 | 82 | Hälle IF | 56:59 | = | ||||
9 | Jesper Andersson Jesper Andersson 94, Falkenberg Roadrunners 56:58 | 94 | Falkenbergs Roadrunners LK | 56:58 | = | ||||
10 | Marcus Jansson Marcus Jansson 77, Mölndal 57:23 | 77 | Mölndals AIK | 57:23 | = | ||||
Men 32 km Final A Final | |||||||||
1 | Richard Bäckström Richard Bäckström 81, Hälle 1:50:24 | 81 | Hälle IF | 1:50:24 | = | ||||
2 | Araz Mohideen Araz Mohideen 92, Hälle 1:53:54 | 92 | Hälle IF | 1:53:54 | = | ||||
3 | Even Bentzen Løvås Even Bentzen Løvås 89, NOR 1:55:47 | 89 | NOR | 1:55:47 | = | ||||
4 | Marcus Johansson Marcus Johansson 92, Örgryte 1:56:51 | 92 | Örgryte IS | 1:56:51 | = | ||||
5 | Fredrik Überbacher Fredrik Überbacher 87, Triathlon Väst 1:58:30 | 87 | F Triathlon Väst | 1:58:30 | = | ||||
6 | Magnus Magnusson Magnus Magnusson 68, Lerum 2:06:46 | 68 | IK Lerum FI | 2:06:46 | = | ||||
7 | Jon Angelbratt Jon Angelbratt 81, Majorna 2:11:33 | 81 | Majornas IK | 2:11:33 | = | ||||
8 | Philip Näslund 2:13:47 | 96 | 2:13:47 | = | |||||
9 | Daniel Hägerlöf 2:14:02 | 74 | 2:14:02 | = | |||||
10 | Niklas Rung Niklas Rung 72, Lerum 2:14:12 | 72 | IK Lerum FI | 2:14:12 | = | ||||
Women | |||||||||
Women 16 km Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Larsson Johanna Larsson 93, Örgryte 57:21 | 93 | Örgryte IS | 57:21 | = | ||||
2 | Hanna Michaelsson Hanna Michaelsson 89, Örgryte 58:43 | 89 | Örgryte IS | 58:43 | = | ||||
3 | Karin Nilsson Karin Nilsson 82, Ullevi 1:01:29 | 82 | Ullevi FK | 1:01:29 | = | ||||
4 | Malin Strand Malin Strand 93, Sävedalen 1:03:10 | 93 | Sävedalens AIK | 1:03:10 | = | ||||
5 | Elsa Söderström Elsa Söderström 98, Alingsås 1:08:44 | 98 | Alingsås IF | 1:08:44 | = | ||||
Women 32 km Final A Final | |||||||||
1 | Stina Persson Stina Persson 86, Alingsås 2:18:43 | 86 | Alingsås IF | 2:18:43 | = | ||||
2 | Andrea Berggren 2:33:13 | 88 | 2:33:13 | = | |||||
3 | Johanna Johansson Johanna Johansson 71, Rigor 2:35:46 | 71 | IF Rigor | 2:35:46 | = |