26.5
18.5
18.5
18.5
18.5
26.5
21.5
24.5
26.5
26.5
22.5
24.5
20.4
24.5
24.5
24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
Arrangör: Sundbybergs IK

Män
M 5.5 km     


Final A

Final

1Eric Tisell
Eric Tisell 90, Hässelby
19:41
Hässelby SK
19:41
  
2Axel Norén
20:47
  
3Linus Studeny
21:46
  
M 10.9 km     


Final A

Final

1Otto Kingstedt
33:37
Hässelby SK
33:37
  
2Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
34:28
Spårvägens FK
34:28
  
3Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
35:07
Spårvägens FK
35:07
  
4Niklas Henningsson
36:27
Sundbybergs IK
36:27
  
5Markus Living
36:52
Falu IK
36:52
  
6Andreas Lundegård
36:57
FK Studenterna
36:57
  
7Ludvig Johansson
37:14
IFK Lidingö
37:14
  
8Joakim Svederman
38:36
Hässelby SK
38:36
  
9Andreas HardeströmIF Linnéa
38:46
  
10Jesper Stadigs
40:15
  
11Petter More
Petter More 84, Studenterna
40:45
FK Studenterna
40:45
  
12Rubin McRae
41:18
Duvbo IK
41:18
  
13Yavar Biranvand
Yavar Biranvand 90, Västerås LK
41:22
Västerås LK
41:22
  
14Oskar Lundqvist
42:04
Malungs OK
42:04
  
15Dennis Sundman
42:06
  
M 16.2 km     


Final A

Final

1Patrik Eklund
Patrik Eklund 82, Handelsbanken
56:02
Handelsbanken IF
56:02
  
2Kim Rörvik
Kim Rörvik 84, Studenterna
59:31
FK Studenterna
59:31
  
3Jonatan Alvaeus
59:49
Upsala IF
59:49
  
4Niklas Mylfalk
Niklas Mylfalk 73, Studenterna
1:01:49
FK Studenterna
1:01:49
  
5Olof Plan
Olof Plan 87, Studenterna
1:01:53
FK Studenterna
1:01:53
  
6Erik Adeler
Erik Adeler 79, NOR
1:04:07
79NOR
1:04:07
  
7Svend Jacobsen
1:04:22
IF Linnéa
1:04:22
  
8James Pratt
James Pratt 70, GBR
1:04:30
70GBR
1:04:30
  
9Carl Berzell
1:04:50
  
10Hjalmar Hylén
1:05:15
  
P19 5.5 km     


Final A

Final

1Linus Jansson
18:15
Hässelby SK
18:15
  
2Jonas Serry
Jonas Serry 04, Rinkeby Run
20:12
IF Rinkeby Run
20:12
  
P17 5.5 km     


Final A

Final

1Max Österberg
18:00
Värmdö IF
18:00
  
2Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
18:11
Västerås FK
18:11
  
3Albert Ziegler
19:01
Turebergs FK
19:01
  
P15 5.5 km     


Final A

Final

1Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
18:58
  
2Iker Garcia LundströmTurebergs FK
21:14
  
3August Hannerstål
24:41
Sundbybergs IK
24:41
  
P13 2.2 km     


Final A

Final

1Alvar Engström
8:49
Turebergs FK
8:49
  
2Arvid Vallin
Arvid Vallin 10, Sundbyberg
9:04
Sundbybergs IK
9:04
  
3Tage Lood FalgénTurebergs FK
9:15
  
Kvinnor
K 5.5 km     


Final A

Final

1Stina Swartling Hoch
22:08
  
2Monica Kingstedt
24:04
Huddinge AIS
24:04
  
3Emelie Tillegård
24:28
  
K 10.9 km     


Final A

Final

1Jessie Ross SkärvadTäby IS
40:14
  
2Veronica Paterlini
42:41
FK Studenterna
42:41
  
3Louise Berlin
Louise Berlin 87, Studenterna
47:42
FK Studenterna
47:42
  
K 16.2 km     


Final A

Final

1Malin Starfelt
1:00:40
Runacademy IF
1:00:40
  
2Kajsa Barr
1:02:59
  
3Hilda Löf
Hilda Löf 00, Apladalen
1:08:48
Apladalens LK
1:08:48
  
4Fanny Ericson Hållén
1:11:04
  
5Josefin Backlund
1:12:13
Runacademy IF
1:12:13
  
6Jennie Hurkmans
1:14:01
  
F19 5.5 km     


Final A

Final

1Victoria PetterssonVäsby IK
32:28
  
F17 5.5 km     


Final A

Final

1Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
22:22
Mälarhöjdens IK
22:22
  
2Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
22:47
IFK Lidingö
22:47
  
F15 5.5 km     


Final A

Final

1Nora Ekdahl Nyström
22:24
Spårvägens FK
22:24
  
2Hanna Månsson
24:10
Väsby IK
24:10
  
3Matilda Solén
24:12
Turebergs FK
24:12
  
F13 2.2 km     


Final A

Final

1Mira HolgerssonTäby IS
10:12
  
2Emilia Wikner LejdungSundbybergs IK
10:33
  
3Signe Selmered
10:52
Sundbybergs IK
10:52
  

© 2022 Friidrottsstatistik