26.5
18.5
18.5
18.5
18.5
26.5
21.5
24.5
26.5
26.5
22.5
24.5
20.4
24.5
24.5
24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 39 (29+10)   Starter: 40 (30+10)

Män
M 800 m     
Inne
Inne
Final A
1Christoffer Skantz
2:07.57
IF Göta Karlstad
2:07.57
  
2Karl-Martin Nordling
2:12.03
IF Göta Karlstad
2:12.03
  
3Rodney HundermarkIFK Nora
2:12.43
SB
  
4Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
2:22.30
Örebro AIK
2:22.30
PB
  
Final B
1Christoffer Thalén
2:27.78
IF Göta Karlstad
2:27.78
PB
  
2Magnus Thorstensson
2:31.08
IF Göta Karlstad
2:31.08
PB
  
3Peter Ström
2:31.91
Kumla SF
2:31.91
PB
  
4Mikael Hansson
2:33.33
IF Start
2:33.33
PB
  
5Tuva Frih
2:39.01
Åsbro GoIF
2:39.01
PB
  
K 1
6Lisa Brorson
2:48.67
IF Start
2:48.67
PB
  
K 2
7Axel Östh
Axel Östh 12, Åsbro
2:53.85
12Åsbro GoIF
2:53.85
PB
  
M 3000 m     
Inne
Inne
Final A
1Elias Zika
9:34.08
IF Start
9:34.08
PB
  
2Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
9:59.77
Lidköpings VSK
9:59.77
  
3Stefan Sager
Stefan Sager 77, Örebro AIK
10:24.72
Örebro AIK
10:24.72
PB
  
4Daniel Wärnelid
10:42.11
Örebro AIK
10:42.11
PB
  
5Axel Thybeck
Axel Thybeck 07, Storådalen
10:54.68
Storådalens SK
10:54.68
PB
  
6Ted Nilsson
10:58.88
IF Start
10:58.88
PB
  
7Henrik Hellborg
10:59.40
Örebro AIK
10:59.40
SB
  
8Viktor Hansson
11:46.90
Brohyttans IF
11:46.90
SB
  
Final B
1Elias Zika
11:05.14
IF Start
11:05.14
  
3Albin Wallgren
11:37.83
Åsbro GoIF
11:37.83
PB
  
4Maria Nagle
11:44.28
IF Start
11:44.28
  
K 2
5Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
11:58.24
Dala-Järna IK
11:58.24
PB
  
K 3
6Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
11:58.45
Östansjö SK
11:58.45
PB
  
K 4
7Roger Sköldqvist
12:15.64
IF Start
12:15.64
PB
  
8Malin Sjödin
12:20.51
Kumla SF
12:20.51
PB
  
K 5
9William Sallros
12:47.52
IFK Nora
12:47.52
PB
  
10Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
13:20.53
Östansjö SK
13:20.53
SB
  
Sixten Didriksson
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final C
1Jonas Ahlsson
13:04.80
Kumla SF
13:04.80
PB
  
2Thomas SöderkvistKumla SF
13:14.72
PB
  
3Edwin Wallgren
13:29.26
Åsbro GOIF
13:29.26
PB
  
4Sofia Carlsson
Sofia Carlsson 76, Storådalen
13:56.44
Storådalens SK
13:56.44
PB
  
K 1
5Thomas Lindström
14:19.16
Åsbro GOIF
14:19.16
PB
  
6Lovisa Thybeck
Lovisa Thybeck 08, Storådalen
14:25.43
Storådalens SK
14:25.43
PB
  
K 2
7Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
14:56.27
Östansjö SK
14:56.27
PB
  
8Ola Lindstrand
16:14.73
IF Start
16:14.73
PB
  
9Catharina WahlstedtIF Start
19:03.43
SB
  
K 3
Isak HallinIF Start
DNF
  
Kvinnor
K 5000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marie Dasler
19:04.33
IF Start
19:04.33
PB NR50
  

© 2022 Friidrottsstatistik