1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 186 (68+118)   Starter: 286 (104+182)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.72
Upsala IF
6.72
=SB
  
2Dennis Otieno
6.89
Hammarby IF
6.89
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.89
SB
  
4Milo WahlgrenTäby IS
6.90
SB
  
5Jonatan Borg
6.95
Hammarby IF
6.95
  
6Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.00
  
7Tarley Allison
7.10
Mölndals AIK
7.10
  
8Alexander Oliver
7.12
IF Göta Karlstad
7.12
  
Final B
1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
7.10
PB
  
2Paul Förnestig
7.15
Hammarby IF
7.15
  
3Casper GustafssonHanvikens SK
7.26
PB
  
4Ibrahim AbakarTäby IS
7.41
PB
  
5Mikael Agge
7.47
Hammarby IF
7.47
  
Heat 1
1Dennis Otieno
6.87
Hammarby IF
6.87
q
  
2Jean-Christian ZirignonMalmö AI
6.92
SB
q
  
3Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.02
q
  
4Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
7.11
PB
q
  
5Kahlil Joshua
7.30
Turebergs FK
7.30
PB
q
  
6Ibrahim AbakarTäby IS
7.43
PB
q
  
7Josef Al-KhaliliTäby IS
7.59
  
Heat 2
1Jonatan Borg
6.91
Hammarby IF
6.91
=PB
q
  
2Milo WahlgrenTäby IS
6.93
q
  
3Alexander Oliver
7.10
IF Göta Karlstad
7.10
q
  
4Paul Förnestig
7.14
Hammarby IF
7.14
q
  
5Anssi Lehtevä
7.83
Huddinge AIS
7.83
  
6Karl Thilers
8.01
Turebergs FK
8.01
  
Heat 3
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.74
Upsala IF
6.74
q
  
2Tarley Allison
7.10
Mölndals AIK
7.10
q
  
3Simon BäckströmIFK Mora
7.14
q
  
4Casper GustafssonHanvikens SK
7.33
q
  
5Wilhelm EidenstedtHässelby SK
7.38
PB
q
  
6Mikael Agge
7.48
Hammarby IF
7.48
q
  
7Peter Johansson
7.53
Spårvägens FK
7.53
=PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrick Ekholm
8.08
IFK Lidingö
8.08
SB
  
2Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.11
Upsala IF
8.11
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.17
Spårvägens FK
8.17
SB
  
4Ludvig All
8.44
Täby IS
8.44
PB
  
5David Adrian
8.62
Huddinge AIS
8.62
SB
  
6Erik Dahlberg
8.95
Turebergs FK
8.95
PB
  
7Gustaf Vennerholm
9.22
Spårvägens FK
9.22
  
Benjamin TinglöfÄrla IF
DQ
  
M 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Benjamin TinglöfÄrla IF
8.02
PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.12
Spårvägens FK
8.12
PB
  
3Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.26
Upsala IF
8.26
  
4David Adrian
8.64
Huddinge AIS
8.64
  
5Gustaf Vennerholm
8.97
Spårvägens FK
8.97
  
Ludvig All
DNF
Täby IS
DNF
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Lundqvist
2.08
Upsala IF
2.08
SB
  
2Albin Eriksson
1.98
Tyresö FK
1.98
  
3Elias Sahlin
1.92
IFK Lidingö
1.92
  
3Olle Hammarberg
1.92
Huddinge AIS
1.92
PB
  
5Isac Åsbrink
1.92
Upsala IF
1.92
PB
  
6Olle Billgren
1.89
Hellas FK
1.89
PB
  
Thirachai SchröderSpårvägens FK
NH
  
1.751.801.831.861.891.921.951.982.042.082.11
Lundqvist------ooxxooxxx
Eriksson----oooxoxxx
Sahlin--o-xoxoxxx
Hammarberg-oo-xoxoxxx
Åsbrink-ooxoxoxxoxxx
Billgren-o-oxxoxxx
Schröderxxx
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Harald GemmelTäby IS
4.80
=PB
  
2Teodor Borgius
4.80
Hammarby IF
4.80
=PB
  
3Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.70
  
4Felix Nyberg
4.60
Bromma IF
4.60
  
5Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.20
  
Gustav KullmanTurebergs FK
NH
  
Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
NH
Hässelby SK
NH
  
4.204.304.404.504.604.704.804.90
Gemmel---oxoooxxx
Borgius--o-xoxooxxx
Söderström Eskonniemi---ooxoxpxx
Nyberg--o-xxo-xxx
Fuchs Edbergxxoxxx
Kullmanxxx
Zuber-xxx
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simon Plesse
6.71
Upsala IF
6.71
PB
  
2Arvid Wändesjö
6.70
Hammarby IF
6.70
  
3Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.57
  
4Jacob Vestman
6.47
Huddinge AIS
6.47
  
5Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
6.17
SB
  
6Gustaf Vennerholm
6.11
Spårvägens FK
6.11
  
Rickard WillmanTäby IS
NM
  
Plessex6.696.715.176.516.51
Wändesjö6.426.556.646.316.706.70
Eidenstedtx6.506.57x3.856.54
Vestman6.306.326.36x6.426.47
Tysén Holmberg6.016.086.174.995.89x
Vennerholm5.956.086.11
Willmanxx
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Ehrlin
14.73
Hammarby IF
14.73
  
2Michael Strupp
Michael Strupp 96, Linköpings GIF
13.39
Linköpings GIF
13.39
  
3Thirachai Schröder
12.90
Spårvägens FK
12.90
SB
  
Ehrlin14.73xxxxx
Strupp12.9813.0613.2213.3313.1713.39
Schröder12.90x12.47x12.53x
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.73
98NOR
20.73
  
2Wictor PeterssonMalmö AI
19.53
=SB
  
3Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
18.90
Spårvägens FK
18.90
PB
  
4Viktor Gardenkrans
18.28
Upsala IF
18.28
SB
  
5John Kelly
John Kelly 96, IRL
17.66
96IRL
17.66
  
6Arvid Mägi TheorinMalmö AI
15.12
  
7Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.07
Hässelby SK
15.07
PB
  
8Leo Frid Göransson
14.63
Sävedalens AIK
14.63
  
Thomsenx20.6620.4820.7320.1920.39
Petersson19.0019.3519.5019.53xx
Arbinge18.86xx18.6118.90x
Gardenkrans17.7718.2618.28x17.94x
Kelly17.5317.6517.66xx17.10
Mägi Theorinx15.12xxxx
Lind14.2714.9914.99xx15.07
Frid Göransson14.4114.3314.3714.63x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Arvid Wändesjö
8.07
Hammarby IF
8.07
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.15
  
3Linus Jonsson
8.29
Hässelby SK
8.29
PB
  
4Olle Billgren
8.51
Hellas FK
8.51
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
8.63
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Arvid Wändesjö
8.03
Hammarby IF
8.03
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.10
PB
  
3Olle Billgren
8.42
Hellas FK
8.42
PB
  
4Rikard Throgen-HedinSK Bore
8.67
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Olsson
8.34
Bromma IF
8.34
PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
8.49
KFUM Örebro
8.49
  
3Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
8.77
Hässelby SK
8.77
PB
  
4Emil Klockar
8.79
Huddinge AIS
8.79
  
5Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
8.86
Västerås FK
8.86
PB
  
6Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
9.32
KFUM Örebro
9.32
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Olsson
8.38
Bromma IF
8.38
SB
  
2Emil Klockar
8.78
Huddinge AIS
8.78
PB
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
6.72
KFUM Örebro
6.72
PB
  
2Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
6.22
Västerås FK
6.22
  
3Valter Löwkvist
Valter Löwkvist 06, Västerås FK
5.90
Västerås FK
5.90
PB
  
4Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
5.90
KFUM Örebro
5.90
PB
  
Gyhleniusxx6.386.726.66
Ahlgrenx6.086.226.126.10x
Löwkvist5.90xx5.765.88x
Hillding5.37x5.375.595.625.90
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
14.48
Spårvägens FK
14.48
  
2Mattias Nilsson
11.72
Hanvikens SK
11.72
PB
  
Nilsson13.7413.5014.39x14.4814.40
Nilsson10.9711.7211.31xxx
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
17.01
Spårvägens FK
17.01
PB
  
2Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
11.65
Västerås FK
11.65
PB
  
Nilsson17.01xxxxx
Ahlgrenx11.4611.5811.65
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella Hagman
7.94
Huddinge AIS
7.94
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
7.98
  
3Hannah StenbeckTäby IS
8.06
  
4Evelina HamosTäby IS
8.08
  
5Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.08
Råby-Rekarne FIF
8.08
  
Final B
1Elsa Kagevik
8.03
Turebergs FK
8.03
PB
  
2Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
8.07
  
3Amanda Lennartsson
8.10
IFK Växjö
8.10
SB
  
4Elin Hjertzell
8.25
Huddinge AIS
8.25
PB
  
5Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
8.30
Hammarby IF
8.30
  
6Emma NilssonGefle IF
8.36
  
Heat 1
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.79
q
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
7.97
PB
q
  
3Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
8.07
q
  
3Elsa Kagevik
8.07
Turebergs FK
8.07
q
  
5Emma NilssonGefle IF
8.24
PB
q
  
6Elin Hjertzell
8.28
Huddinge AIS
8.28
PB
q
  
7Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
8.33
KFUM Örebro
8.33
SB
  
8Julia Hansson
8.87
Huddinge AIS
8.87
PB
  
Heat 2
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
7.83
KFUM Örebro
7.83
q
  
2Hannah StenbeckTäby IS
8.05
q
  
3Evelina HamosTäby IS
8.06
q
  
4Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
8.16
Hammarby IF
8.16
q
  
5Tiffanie MagnussonUpsala IF
8.18
q
  
6Emilia Nielsen
8.31
Turebergs FK
8.31
  
7Ophelia ViirmanBromma IF
8.35
  
8Rebecka SjöbergTäby IS
8.86
  
Heat 3
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.38
Spårvägens FK
7.38
q
  
2Ella Hagman
7.91
Huddinge AIS
7.91
=SB
q
  
3Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.03
Råby-Rekarne FIF
8.03
q
  
4Tyra Tunander CedreniusBromma IF
8.09
PB
q
  
5Amanda Lennartsson
8.11
IFK Växjö
8.11
SB
q
  
6Linnea VillskogGefle IF
8.32
PB
  
7Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
8.33
  
8Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
8.50
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Katharina GråmanTyresö FK
8.52
  
2Alva von Gerber
8.53
Huddinge AIS
8.53
PB
  
3Maria SödergrenTäby IS
8.86
  
4Clara Fallenius
8.88
Hässelby SK
8.88
  
5Elwira Ripsweden
9.11
Huddinge AIS
9.11
  
6Tuvalisa Rosenquist
9.24
Tjalve FIF
9.24
  
7Hedda Folkhage
13.84
Turebergs FK
13.84
  
Clara Billing
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Heat 1
1Katharina GråmanTyresö FK
8.46
PB
q
  
2Clara Fallenius
8.82
Hässelby SK
8.82
PB
q
  
3Elwira Ripsweden
9.09
Huddinge AIS
9.09
SB
q
  
4Clara Billing
9.15
Turebergs FK
9.15
q
  
5Hedda Folkhage
9.19
Turebergs FK
9.19
q
  
Heat 2
1Alva von Gerber
8.68
Huddinge AIS
8.68
PB
q
  
2Maria SödergrenTäby IS
8.84
q
  
3Tuvalisa Rosenquist
9.21
Tjalve FIF
9.21
q
  
4Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.22
Hässelby SK
9.22
  
5Julia Håkansson
9.26
Hässelby SK
9.26
  
6Levina Ahlgren
9.80
Upsala IF
9.80
  
K 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elwira Ripsweden
9.13
Huddinge AIS
9.13
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuvalisa Rosenquist
1.73
Tjalve FIF
1.73
=PB
  
2Linda Skantze
1.73
IFK Lidingö
1.73
  
3Klara Rådbo
1.67
Hässelby SK
1.67
  
4Kajsa Engblom
1.64
Huddinge AIS
1.64
  
5Karin Boestad
1.61
IFK Lidingö
1.61
=PB
  
6Lina Bjerkestam
1.61
Huddinge AIS
1.61
  
7Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
1.61
Turebergs FK
1.61
SB
  
8Iris Kihl
Iris Kihl 05, Huddinge
1.61
Huddinge AIS
1.61
  
9Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.58
PB
  
10Emma Karlsson Svedestam
1.55
Råby-Rekarne FIF
1.55
  
11Emilia Nielsen
1.55
Turebergs FK
1.55
=PB
  
12Nova Raitis
Nova Raitis 07, Spårvägen
1.50
Spårvägens FK
1.50
  
12Ophelia ViirmanBromma IF
1.50
  
1.451.501.551.581.611.641.671.701.731.76
Rosenquist----oooooxxx
Skantze----o-ooxxoxxx
Rådbo-----xxoxxoxxx
Engblom----xxoxoxxx
Boestad--oxooxxx
Bjerkestam--oxxooxxx
Lind-oxxooxoxxx
Kihl--ooxxoxxx
Alexandersson-ooxxoxxx
Karlsson Svedestam-ooxxx
Nielsenoxoxxoxxx
Raitisooxxx
Viirman-oxxx
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Hellman
3.80
IFK Lidingö
3.80
PB
  
2Clara Billing
3.80
Turebergs FK
3.80
=PB
  
3Emelie Beckman
3.80
Hässelby SK
3.80
PB
  
4Alannah HellstadiusHammarby IF
3.70
PB
  
5Annika Jönsson
3.60
Spårvägens FK
3.60
SB
  
6Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.60
Turebergs FK
3.60
  
7Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.50
Turebergs FK
3.50
  
3.203.303.403.503.603.703.803.90
Hellman---xxoo-xoxxx
Billing--o-oxoxxoxxx
Beckman--oooxxoxxoxxx
Hellstadiusooooxoxxoxxx
Jönsson----oxxx
Lind-o-xoxoxxx
Back-ooxxoxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.14
  
2Katharina GråmanTyresö FK
6.05
  
3Sandra Törnros
5.94
Spårvägens FK
5.94
=SB
  
4Emelie Nyman Wänseth
5.74
Östersunds GIF
5.74
=PB
  
5Emelie EklundTäby IS
5.66
  
6Tyra Tunander CedreniusBromma IF
5.53
PB
  
7Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
5.52
  
8Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
5.51
Hässelby SK
5.51
  
9Izabella Ripsweden
5.41
Råby-Rekarne FIF
5.41
SB
  
10Bilge Kaya
5.36
Hellas FK
5.36
SB
  
11Molly Freeman
5.24
Hammarby IF
5.24
SB
  
12Tiffanie MagnussonUpsala IF
5.14
  
13Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
5.12
Hammarby IF
5.12
  
14Olivia Österling StrömstedtKFUM Örebro
5.08
  
Hallberg Hossain5.81x6.046.145.906.07
Gråmanxx6.05
Törnros5.875.905.85xx5.94
Nyman Wänseth5.545.65x5.745.65
Eklund4.245.585.585.584.265.66
Tunander Cedrenius5.435.525.415.355.535.30
Söderqvist5.32x5.524.40xx
Fodor5.514.135.295.324.133.78
Ripsweden5.415.325.15
Kaya5.36x3.70
Freemanx5.24x
Magnusson5.145.144.95
Sparv4.865.005.12
Österling Strömstedt4.95x5.08
Final B
1Elsa Kagevik
5.17
Turebergs FK
5.17
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
5.16
  
3Felicia Lindberg
5.08
Hammarby IF
5.08
  
4Vendela Einberg
4.95
Huddinge AIS
4.95
  
5Amanda Möller
4.95
Hässelby SK
4.95
  
6Sara Luul
Sara Luul 03, Hammarby
4.85
Hammarby IF
4.85
PB
  
7Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
4.75
Råby-Rekarne FIF
4.75
  
8Felicia JohanssonHanvikens SK
4.66
  
9Julia Jäderberg
4.50
Hässelby SK
4.50
  
Kagevikxx5.17
Davidsson3.744.915.16
Lindberg4.965.055.08
Einberg4.95x4.95
Möller4.464.954.87
Luul4.794.85x
Karlsson4.754.66x
Johansson4.604.66x
Jäderbergx4.334.50
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelica Ström
11.75
Spårvägens FK
11.75
  
2Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.65
Spårvägens FK
11.65
SB
  
3Jessica Holmberg
11.10
Hässelby SK
11.10
PB
  
4Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
10.49
SB
  
5Maggie Dahllöf
10.11
Hammarby IF
10.11
  
6Tindra Olsson
9.99
Bollnäs FIK
9.99
  
7Emma NilssonGefle IF
9.95
PB
  
Strömx11.7511.55xxx
Stensxx11.6511.5211.4511.57
Holmbergx10.8910.8510.9310.9911.10
Lundström Larsson9.9410.3210.1110.20x10.49
Dahllöf10.119.959.849.959.989.95
Olssonx9.99xxxx
Nilsson9.919.95x9.599.62
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Roos
18.55
Malmö AI
18.55
  
2Frida Åkerström
16.56
Hässelby SK
16.56
  
3Emilia Malmehed
13.67
IF Göta Karlstad
13.67
  
4Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.58
Spårvägens FK
12.58
  
5Felicia Lindberg
11.90
Hammarby IF
11.90
  
6Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
11.54
KFUM Örebro
11.54
  
Roos18.5517.9318.3818.43xx
Åkerström15.7616.45xx16.1116.56
Malmehedxxxxx13.67
Hildingx12.23x12.58xx
Lindberg11.9011.84x11.64xx
Bernhult11.1111.2511.54xxx
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Forssell
20.97
Motala AIF
20.97
PB
  
5 SWE AT
2Grete Ahlberg
20.65
Hammarby IF
20.65
  
3Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
20.47
Spårvägens FK
20.47
SB
  
4Rebecka Hallerth
19.36
Spårvägens FK
19.36
PB
  
12 SWE AT
5Kristina Andersson
17.55
Råby-Rekarne FIF
17.55
  
6Isabella Wiklund
Isabella Wiklund 03, Västerås FK
16.88
Västerås FK
16.88
  
7Alexandra Nilsson
16.20
IF Göta Karlstad
16.20
PB
  
8Amanda Fridberg
15.70
IF Göta Karlstad
15.70
  
9Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
14.17
Spårvägens FK
14.17
PB
  
10Linn Harryson
12.96
Hammarby IF
12.96
  
11Sofie Moroni
Sofie Moroni 04, Råby-Rekarne
12.58
Råby-Rekarne FIF
12.58
PB
  
12Ella Nilsson
12.36
Hanvikens SK
12.36
PB
  
13Ida Arnerdal
Ida Arnerdal 02, Råby-Rekarne
11.14
Råby-Rekarne FIF
11.14
PB
  
14Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
11.07
Råby-Rekarne FIF
11.07
  
15Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
10.66
Västerås FK
10.66
  
Caroline Wallin
NM
Spårvägens FK
NM
  
Forssell19.6020.5219.9420.63x20.97
Ahlbergx20.13x20.0520.4520.65
Larssonx19.85x19.6820.0620.47
Hallerth17.6218.3018.39xx19.36
Andersson16.7917.55xx17.53x
Wiklund16.12xx16.4915.8116.88
Nilssonxx16.20x15.65x
Fridberg15.58xx15.7015.1515.24
Geiryd14.1713.38x
Harryson12.5512.8112.96
Moroni12.5812.53x
Nilssonx12.3611.87
Arnerdal10.3310.8611.14
Essman11.07xx
Allard10.6610.6210.06
Wallinxxx
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Esther Sahlqvist
8.46
Hammarby IF
8.46
PB
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.59
PB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.09
Turebergs FK
9.09
  
4Agnes Jansson
9.10
Hammarby IF
9.10
  
5Irma Jonhed
9.35
IF Göta Karlstad
9.35
  
6Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.37
  
7Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
9.39
IF Göta Karlstad
9.39
  
8Livia Klaesson
9.40
Hässelby SK
9.40
  
Heat 1
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.66
PB
q
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.15
Turebergs FK
9.15
q
  
3Emma Hjelm
Emma Hjelm 05, IF Göta
9.32
IF Göta Karlstad
9.32
PB
q
  
4Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.37
q
  
5Livia Klaesson
9.48
Hässelby SK
9.48
q
  
6Hannah Hedström
9.67
IF Göta Karlstad
9.67
PB
  
Elsa Kagevik
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Heat 2
1Esther Sahlqvist
8.60
Hammarby IF
8.60
q
  
2Irma Jonhed
9.11
IF Göta Karlstad
9.11
PB
q
  
3Agnes Jansson
9.19
Hammarby IF
9.19
q
  
4Annie Grindange
9.63
Turebergs FK
9.63
  
5Maggie Dahllöf
9.65
Hammarby IF
9.65
=PB
  
6Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
10.20
Västerås FK
10.20
PB
  
7Ida Kristiansson
10.22
IF Göta Karlstad
10.22
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maggie Dahllöf
9.71
Hammarby IF
9.71
  
2Hannah Hedström
9.87
IF Göta Karlstad
9.87
  
3Ida Kristiansson
10.62
IF Göta Karlstad
10.62
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Pihl
5.30
Hässelby SK
5.30
  
2Ophelia ViirmanBromma IF
5.25
  
3Elin Hjertzell
5.11
Huddinge AIS
5.11
  
4Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
5.03
  
5Annie Grindange
5.02
Turebergs FK
5.02
  
6Kristelle Grahn
5.02
Spårvägens FK
5.02
=PB
  
7Isabelle Malmborg
5.01
Hässelby SK
5.01
  
8Linnea VillskogGefle IF
4.75
  
9Tindra Olsson
4.74
Bollnäs FIK
4.74
  
10Astrid Wallman
4.67
Huddinge AIS
4.67
  
11Ebba SjöströmTäby IS
4.63
  
12Rebecka SjöbergTäby IS
4.63
  
13Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
4.55
Västerås FK
4.55
  
14Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
4.35
Hässelby SK
4.35
PB
  
15Julia Hansson
4.10
Huddinge AIS
4.10
  
16Emilia Szajda
4.01
Huddinge AIS
4.01
PB
  
Pihl5.305.185.265.05x
Viirman5.185.254.764.854.75x
Hjertzell5.115.105.024.99xx
Lundström Larsson4.88x4.754.674.865.03
Grindange5.024.672.343.454.984.91
Grahn4.92xxxx5.02
Malmborg5.014.774.664.734.82x
Villskog4.75x4.664.654.484.54
Olsson4.744.684.68
Wallman4.674.434.56
Sjöström4.634.61x
Sjöberg4.634.47x
Grimheden4.554.074.14
Baxter4.351.933.95
Hansson3.993.874.10
Szajda3.833.874.01
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Forsell
14.03
Hammarby IF
14.03
PB
  
2Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
12.89
Turebergs FK
12.89
  
3Ronja Rickardsson
12.55
IFK Växjö
12.55
PB
  
4Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
11.51
Råby-Rekarne FIF
11.51
  
5Rebecka SjöbergTäby IS
9.38
PB
  
Forsell13.6413.3513.7614.0313.36x
Lindx12.6012.88x12.89x
Rickardsson11.2711.99x12.55x11.83
Essman11.4510.4310.66x11.51x
Sjöberg9.328.289.089.38xx
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Garbell
Malin Garbell 05, Östhammar
19.63
Östhammar FI
19.63
PB
  
2Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
18.28
Turebergs FK
18.28
PB
  
3Ellen Forsell
16.86
Hammarby IF
16.86
  
4Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
16.76
Turebergs FK
16.76
  
5Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
15.69
Råby-Rekarne FIF
15.69
  
6Ruth Eklöf
14.64
Alunda SK
14.64
  
7Ilva Gunnarsson
14.33
Glanshammars IF
14.33
PB
  
8Linnéa Lindefalk
13.53
Hammarby IF
13.53
  
Emilia JohanssonUpsala IF
NM
  
Garbellx19.63x19.2019.1119.24
Lind17.6018.22x18.28xx
Forsell16.5516.0316.86xx15.97
Lind16.1616.3616.3016.7616.71x
Essman15.6914.7814.5215.36x15.02
Eklöf14.6414.17x13.84xx
Gunnarssonx14.1214.3313.6013.7413.98
Lindefalkxx13.53x13.48x
Johanssonxxx

© 2022 Friidrottsstatistik