21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 115 (58+57)   Starter: 118 (60+58)

Män
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alexander Oliver
22.49
IF Göta Karlstad
22.49
PB
  
2Marcus Berggren
22.56
Spårvägens FK
22.56
PB
  
3Mattia Cella
Mattia Cella 92, ITA
22.73
92ITA
22.73
SB
  
Final B
1Edvin Habermann
23.33
Spårvägens FK
23.33
PB
  
2Viktor HedlundFalu IK
24.07
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lucas Törnström
49.11
Danderyds SK
49.11
  
2Gustav Gahne
49.24
Hässelby SK
49.24
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
49.32
PB
  
Final B
1Viktor Skoglund
49.97
Danderyds SK
49.97
  
2Markus Brodin
50.40
Danderyds SK
50.40
PB
  
3Didrik Lindhé NilssonBromma IF
54.01
  
Final C
1Filip Engström
54.12
Hammarby IF
54.12
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
54.85
  
3Robin Göransson
56.87
Turebergs FK
56.87
PB
  
4Anton Sallnäs
58.51
Hammarby IF
58.51
PB
  
Final D
1Nikolaos PathiakisHammarby IF
52.61
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
55.79
KFUM Örebro
55.79
  
3Victor Johnson
55.87
Bromma IF
55.87
PB
  
Final E
1Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
52.63
PB
  
2Elias Kapell
53.98
Hammarby IF
53.98
  
3Noah Busch
Noah Busch 05, Danderyd
55.49
Danderyds SK
55.49
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tobias Grønstad
Tobias Grønstad 02, NOR
1:47.58
02NOR
1:47.58
  
2Björn Seifert
1:50.24
Upsala IF
1:50.24
  
3Joakim Andersson
1:50.32
Spårvägens FK
1:50.32
SB
  
4Axel Alness-Borg
1:53.71
IFK Lidingö
1:53.71
PB
  
5Valter Kjellberg
1:53.94
Turebergs FK
1:53.94
PB
  
6Daniel Musirim
2:14.85
Sundbybergs IK
2:14.85
PB
  
Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Löfqvist
3:50.58
Spårvägens FK
3:50.58
PB
  
2Abdelfath Yassin
3:51.79
Spårvägens FK
3:51.79
SB
  
3Erik Djurberg
3:53.19
Hässelby SK
3:53.19
SB
  
4Tim Robertson
Tim Robertson 95, Tjalve FIF
3:54.79
Tjalve FIF
3:54.79
PB
  
5Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, KFUM Örebro
3:59.12
KFUM Örebro
3:59.12
  
6Karl Ottfalk
3:59.48
IFK Lidingö
3:59.48
PB
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:01.09
Spårvägens FK
4:01.09
SB
  
John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Samuel Berhane
4:02.45
Hässelby SK
4:02.45
PB
  
2Marcus Tolvers
Marcus Tolvers 88, Spårvägen
4:07.81
Spårvägens FK
4:07.81
PB
  
3Linus Jansson
4:09.57
Hässelby SK
4:09.57
PB
  
4Alexander Hägg
4:12.59
Hässelby SK
4:12.59
PB
  
5Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:15.42
Hammarby IF
4:15.42
PB
  
6Anton Petersson
4:15.55
Hässelby SK
4:15.55
PB
  
7Edvin Hellstrand Ahlqvist
4:17.01
Spårvägens FK
4:17.01
PB
  
8Enzo Öhman
4:18.60
Bromma IF
4:18.60
PB
  
9Filip Herre
4:22.72
Hammarby IF
4:22.72
PB
  
10Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
4:23.54
Hammarby IF
4:23.54
PB
  
11Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
4:23.55
KFUM Örebro
4:23.55
PB
  
12Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
4:25.67
IF Triangeln
4:25.67
PB
  
John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Jonatan Brown
4:22.12
Alingsås IF
4:22.12
PB
  
2Leonardo Garavini
4:22.98
IFK Lidingö
4:22.98
PB
  
3David Wide
David Wide 03, Hässelby
4:24.52
Hässelby SK
4:24.52
PB
  
4August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
4:28.55
Spårvägens FK
4:28.55
PB
  
5Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
4:32.51
Saltsjöbadens IF
4:32.51
PB
  
6Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:33.05
  
7Axel Månsson
4:42.69
Hässelby SK
4:42.69
SB
  
8Vilhelm Werner
4:44.97
Hässelby SK
4:44.97
PB
  
9Theodor Holm
4:45.06
Gefle IF
4:45.06
PB
  
10Erik Alteskog
5:29.07
Hammarby IF
5:29.07
  
Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.23
Spårvägens FK
24.23
SB
  
2Linnéa Frobe
24.28
Täby IS
24.28
PB
  
3Edda Chin NygårdsBromma IF
26.00
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.42
Spårvägens FK
54.42
SB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
54.56
Vallentuna FK
54.56
PB
  
6 SWE F19 AT
3Klara Helander
54.85
Upsala IF
54.85
PB
  
Final B
1Lia Cederberg
58.04
Hässelby SK
58.04
PB
  
2Lisen Rignell
58.29
Bromma IF
58.29
PB
  
3Linnea Gateman
Linnea Gateman 01, Strömstads IF
59.23
Strömstads IF
59.23
SB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1:00.56
Turebergs FK
1:00.56
  
Final C
1Maja Simonsson
59.24
Hammarby IF
59.24
PB
  
2Vera Lindblad
59.82
Bromma IF
59.82
SB
  
3Elsa Kagevik
59.89
Turebergs FK
59.89
PB
  
4Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
1:00.35
PB
  
Final D
1Emmy Wolgast
1:00.07
Hammarby IF
1:00.07
PB
  
2Lykke Iacobaeus
1:00.33
Värmdö IF
1:00.33
PB
  
3Estelle Strand
1:00.98
IFK Lidingö
1:00.98
PB
  
4Emelie Melin
1:01.36
Tierps IF
1:01.36
PB
  
Final E
1Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
1:00.71
Spårvägens FK
1:00.71
PB
  
2Emilia HermanssonTäby IS
1:01.49
PB
  
3Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:02.15
Hässelby SK
1:02.15
PB
  
4Hilja Lundberg
1:05.02
Gefle IF
1:05.02
  
Final F
1Tilde Söberg Lager
1:05.79
KFUM Örebro
1:05.79
PB
  
2Ida Malmborg
1:05.84
Hässelby SK
1:05.84
  
3Karolina Nivenius
1:08.74
Hässelby SK
1:08.74
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Caroline Högardh
2:07.12
Hässelby SK
2:07.12
PB
  
2Elvira Bredin
2:08.44
Turebergs FK
2:08.44
PB
  
10 SWE F19 AT
3Greta Graziani
2:09.64
Täby IS
2:09.64
PB
  
4Maja Sund
2:15.07
Täby IS
2:15.07
PB
  
5Smilla Szalkai
Smilla Szalkai 01, Spårvägen
2:17.02
Spårvägens FK
2:17.02
PB
  
6Wilma Marcusson
2:19.27
Hässelby SK
2:19.27
PB
  
Lovisa Bivstedt
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
2:17.15
Upsala IF
2:17.15
PB
  
2Elina Hellgren
2:19.29
Vallentuna FK
2:19.29
PB
  
3Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
2:25.77
PB
  
4Nathalie Tolvers
2:26.37
Spårvägens FK
2:26.37
  
5Stella Diaz Stenlund
2:31.56
Sundbybergs IK
2:31.56
  
6Linnea Josefsson
2:32.06
Hammarby IF
2:32.06
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emilia Lillemo
4:22.17
Täby IS
4:22.17
PB
  
2Nora Lundin
4:28.58
Hammarby IF
4:28.58
SB
  
3Olivia Weslien
4:30.16
IF Göta Karlstad
4:30.16
  
4Wilma Bekkemoen Torbiörnsson
Wilma Bekkemoen Torbiörnsson 07, NOR
4:32.91
07NOR
4:32.91
PB
  
5Filippa Ramberg
4:40.07
Hammarby IF
4:40.07
PB
  
6Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:40.29
Spårvägens FK
4:40.29
PB
  
7My Rundgren
4:41.69
Luleå FIF
4:41.69
PB
  
8Alana Vannay
Alana Vannay 99, SUI
4:43.73
99SUI
4:43.73
SB
  
9Filippa Hägglund
4:44.95
Upsala IF
4:44.95
PB
  
10Linn Adolfsson
4:45.25
Hässelby SK
4:45.25
PB
  
11Felicia Jansson
4:46.60
Upsala IF
4:46.60
  
Anna Silvander
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Nadja Strandberg
4:49.07
Hässelby SK
4:49.07
PB
  
2Tilde Adolfsson
4:55.08
Motala AIF
4:55.08
PB
  
3Zara Klouda
4:58.97
Turebergs FK
4:58.97
PB
  
4Liv Hanell
5:04.80
IFK Tumba
5:04.80
PB
  
5Maja Björnsson
5:06.58
Upsala IF
5:06.58
  
6Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
5:11.02
Mälarhöjdens IK
5:11.02
  
7Lisa Bäckdén
5:31.23
Huddinge AIS
5:31.23
  
8Agnes Olsson
5:56.53
Turebergs FK
5:56.53
  

© 2022 Friidrottsstatistik