1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Sätrahallen   Arrangör: Hammarby IF
Tävlande: 369 (181+188)   Starter: 727 (318+409)

Män
M 60 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Dennis Otieno
6.84
Hammarby IF
6.84
PB
Q
  
2Emil Johansson
6.96
Turebergs FK
6.96
SB
Q
  
3Paul Förnestig
7.19
Hammarby IF
7.19
Q
  
4Niklas Wall
7.20
Hammarby IF
7.20
SB
  
5Marcus Berggren
7.24
Spårvägens FK
7.24
Q
  
6Casper GustafssonHanvikens SK
7.31
Q
  
7Adrian Kylington
7.47
Sundbybergs IK
7.47
PB
Q
  
Final B
13 feb
13 feb
1Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.96
SB
Q
  
2Lucas TörnströmDanderyds SK
7.07
PB
Q
  
3Dennis Melander
7.13
Spårvägens FK
7.13
Q
  
4Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
7.20
Upsala IF
7.20
  
5William James
7.31
Turebergs FK
7.31
PB
Q
  
6Tim Singmandeewised
7.32
Västerås FK
7.32
SB
  
Austin Hamilton
DNS
Upsala IF
DNS
  
Final C
13 feb
13 feb
1Victor TörnströmDanderyds SK
6.96
PB
Q
  
1Milo WahlgrenTäby IS
6.96
Q
  
3Tarley Allison
7.12
Mölndals AIK
7.12
Q
  
4Ludvig All
7.17
Täby IS
7.17
Q
  
5Edvin Sidwall
7.18
Danderyds SK
7.18
PB
Q
  
6Fredrick Ekholm
7.35
IFK Lidingö
7.35
SB
  
Final D
13 feb
13 feb
1Alfred Berglind
7.56
Hammarby IF
7.56
PB
Q
  
2Carl Bergmark
7.59
Hammarby IF
7.59
  
3Peter Johansson
7.62
Spårvägens FK
7.62
SB
  
Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
DNS
Huddinge AIS
DNS
  
Final E
13 feb
13 feb
1Emil Westermark
7.42
Turebergs FK
7.42
PB
Q
  
2Felix Nyberg
7.43
Bromma IF
7.43
PB
  
3Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.46
SB
  
4Babu Badjie
7.60
Bromma IF
7.60
Q
  
5Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
7.64
Q
  
6Elias IvarssonBoo IF
7.69
Q
  
Final F
13 feb
13 feb
1Kahlil Joshua
7.34
Turebergs FK
7.34
Q
  
2Mikael Agge
7.45
Hammarby IF
7.45
Q
  
3Gustav Hellsten
7.51
Spårvägens FK
7.51
Q
  
4Ibrahim AbakarTäby IS
7.52
=PB
Q
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.59
Q
  
Oscar Heaton
DNS
Huddinge AIS
DNS
  
Final G
13 feb
13 feb
1Kidus Yohannes GetahunMalmö AI
7.37
SB
  
2Victor ZimmermanBoo IF
7.76
PB
Q
  
3David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
7.84
Tullinge FI
7.84
PB
  
Quincy Hackett
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Jacob Rune
DNS
Täby IS
DNS
  
Final H
13 feb
13 feb
1Jacob Vestman
7.59
Huddinge AIS
7.59
Q
  
2Anssi Lehtevä
7.62
Huddinge AIS
7.62
PB NR55
Q
  
3Edvin Unger
7.83
IFK Lidingö
7.83
Q
  
4Linus Lundman
8.09
Hammarby IF
8.09
PB
Q
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
8.34
  
6Victor JohnsonBromma IF
8.46
Q
  
Final I
13 feb
13 feb
1Karl Thilers
7.67
Turebergs FK
7.67
PB
Q
  
2Kim Wingren
7.69
Bromma IF
7.69
Q
  
3Noah Holmlund
7.90
Hammarby IF
7.90
PB
Q
  
4Victor Lidén
7.90
Turebergs FK
7.90
Q
  
5Jonathan LyktbergBromma IF
7.93
Q
  
6Bobbie Baars
9.06
Turebergs FK
9.06
  
M 60 m extra     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Dennis Otieno
6.88
Hammarby IF
6.88
  
2Milo WahlgrenTäby IS
6.94
  
3Victor TörnströmDanderyds SK
7.01
  
4Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.05
  
5Lucas TörnströmDanderyds SK
7.07
=PB
  
6Dennis Melander
7.08
Spårvägens FK
7.08
  
Emil Johansson
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Final B
13 feb
13 feb
1Ludvig All
7.14
Täby IS
7.14
PB
  
2Tarley Allison
7.18
Mölndals AIK
7.18
  
3Edvin Sidwall
7.20
Danderyds SK
7.20
PB
  
4Marcus Berggren
7.21
Spårvägens FK
7.21
  
5Casper GustafssonHanvikens SK
7.31
  
6William James
7.31
Turebergs FK
7.31
=PB
  
7Adrian Kylington
7.54
Sundbybergs IK
7.54
PB
  
Final C
13 feb
13 feb
1Kahlil Joshua
7.33
Turebergs FK
7.33
PB
  
2Emil Westermark
7.43
Turebergs FK
7.43
PB
  
3Mikael Agge
7.44
Hammarby IF
7.44
  
4Ibrahim AbakarTäby IS
7.52
PB
  
5Gustav Hellsten
7.54
Spårvägens FK
7.54
  
Final D
13 feb
13 feb
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.46
PB
  
2Babu Badjie
7.53
Bromma IF
7.53
PB
  
3Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
7.58
  
4Elias IvarssonBoo IF
7.68
PB
  
Alfred BerglindHammarby IF
DNS
  
Final E
13 feb
13 feb
1Jacob Vestman
7.57
Huddinge AIS
7.57
PB
  
2Kim Wingren
7.71
Bromma IF
7.71
  
3Anssi Lehtevä
7.73
Huddinge AIS
7.73
PB
  
4Edvin Unger
7.75
IFK Lidingö
7.75
PB
  
5Victor ZimmermanBoo IF
7.79
PB
  
6Karl Thilers
7.81
Turebergs FK
7.81
  
Final F
13 feb
13 feb
1Jonathan LyktbergBromma IF
7.80
  
2Victor Lidén
7.88
Turebergs FK
7.88
  
3Noah Holmlund
7.92
Hammarby IF
7.92
PB
  
4David Svanberg
David Svanberg 06, Tullinge FI
7.97
Tullinge FI
7.97
PB
  
5Victor JohnsonBromma IF
8.01
=PB
  
6Linus Lundman
8.23
Hammarby IF
8.23
PB
  
M 400 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Viktor Skoglund
49.78
Danderyds SK
49.78
PB
  
2Nikolaos PathiakisHammarby IF
52.53
PB
  
3Edvin Habermann
52.81
Spårvägens FK
52.81
PB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
52.91
Tullinge FI
52.91
PB
  
2Casper Gustafsson
53.14
Hanvikens SK
53.14
PB
  
3Elias Kapell
53.43
Hammarby IF
53.43
  
Final C
12 feb
12 feb
1Albert Söderqvist
53.14
Tullinge FI
53.14
PB
  
2Didrik Lindhé NilssonBromma IF
53.25
PB
  
3Filip Engström
53.52
Hammarby IF
53.52
PB
  
Final D
12 feb
12 feb
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
53.20
PB
  
2Julian TengöBoo IF
53.54
PB
  
3Filip Herre
53.86
Hammarby IF
53.86
PB
  
Final E
12 feb
12 feb
1Erik NederheimTäby IS
53.77
PB
  
2Linus Fondin
54.24
Hanvikens SK
54.24
PB
  
3Alfred Berglind
55.07
Hammarby IF
55.07
  
Final F
12 feb
12 feb
1Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
54.81
Hammarby IF
54.81
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
55.10
Turebergs FK
55.10
PB
  
3Victor Johnson
55.89
Bromma IF
55.89
PB
  
Final G
12 feb
12 feb
1Robin Göransson
56.96
Turebergs FK
56.96
PB
  
2Anton Sallnäs
58.62
Hammarby IF
58.62
PB
  
3Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
59.09
PB
  
Final H
12 feb
12 feb
1Felix ÖsterbergBoo IF
57.34
PB
  
2Tobias Rauch
1:00.55
IFK Lidingö
1:00.55
  
Final I
12 feb
12 feb
1Anton HöglundTäby IS
54.14
PB
  
2Bobbie Baars
1:04.44
Turebergs FK
1:04.44
  
3Erik Alteskog
1:08.02
Hammarby IF
1:08.02
PB
  
M 1500 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Valter Kjellberg
4:06.21
Turebergs FK
4:06.21
PB
  
2Karl Ottfalk
4:09.31
IFK Lidingö
4:09.31
PB
  
3Erik Nederheim
4:09.74
Täby IS
4:09.74
PB
  
4Viktor Hedborg
4:16.11
Danderyds SK
4:16.11
PB
  
5Milian Hentschke
4:16.12
Tullinge FI
4:16.12
PB
  
6Ludvig Hansen
4:16.51
Hanvikens SK
4:16.51
PB
  
7Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
4:26.14
Hammarby IF
4:26.14
PB
  
8Filip Herre
4:26.60
Hammarby IF
4:26.60
PB
  
9Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
4:30.88
IF Triangeln
4:30.88
PB
  
10Jakob Bergström
4:39.19
Turebergs FK
4:39.19
PB
  
Final B
11 feb
11 feb
1Albert Ziegler
4:18.78
Turebergs FK
4:18.78
PB
  
2Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
4:20.03
Löparnas vänner IF
4:20.03
PB
  
3Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
4:21.54
Hammarby IF
4:21.54
PB
  
4Fredrik Nybäck
4:28.49
Spårvägens FK
4:28.49
PB
  
5Filip Hallin
Filip Hallin 02, Tjalve FIF
4:28.72
Tjalve FIF
4:28.72
PB
  
6Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:31.23
PB
  
7Hector Bergström
4:31.53
Tjalve FIF
4:31.53
PB
  
8Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
4:34.34
Saltsjöbadens IF
4:34.34
PB
  
9Elton Hedberg
4:34.88
Hammarby IF
4:34.88
PB
  
10Svante Lenke
4:48.89
Upsala IF
4:48.89
  
Final C
11 feb
11 feb
1Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
4:31.87
FK Studenterna
4:31.87
PB
  
2Daniel Musirim
4:33.96
Sundbybergs IK
4:33.96
PB
  
3Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
4:37.28
Löparnas vänner IF
4:37.28
  
4Max Myrin
4:46.49
Hellas FK
4:46.49
PB
  
5Adrian JergmarBoo IF
4:49.09
PB
  
6Daniel Förberg
4:49.95
Fredrikshofs FIF
4:49.95
PB
  
7Morten Linnes
4:51.83
IFK Märsta
4:51.83
PB
  
8Anton Sallnäs
4:59.77
Hammarby IF
4:59.77
PB
  
9Thomas Kvarnehag
5:01.39
Spårvägens FK
5:01.39
SB
  
10Hugo Sundström
5:02.55
Hammarby IF
5:02.55
PB
  
11Erik Alteskog
5:24.83
Hammarby IF
5:24.83
PB
  
M 60 m häck     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Staffan Risberg
7.99
Turebergs FK
7.99
PB
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
8.06
=PB
  
3Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.09
Upsala IF
8.09
  
4Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.15
Eskilstuna FI
8.15
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.21
Spårvägens FK
8.21
PB
  
6Ludvig All
8.47
Täby IS
8.47
PB
  
7David Adrian
8.95
Huddinge AIS
8.95
  
M 60 m häck extra     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Staffan Risberg
8.00
Turebergs FK
8.00
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
8.08
  
3Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.13
Eskilstuna FI
8.13
SB
  
4Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.14
Upsala IF
8.14
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.30
Spårvägens FK
8.30
=PB
  
6David Adrian
8.70
Huddinge AIS
8.70
SB
  
Ludvig All
DNF
Täby IS
DNF
  
M Stav     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Oscar Heaton
3.41
Huddinge AIS
3.41
  
2Gabriel Öhrner
3.01
Hammarby IF
3.01
  
3Hannes Johansson
3.01
Hammarby IF
3.01
  
4Hugo Sundström
2.51
Hammarby IF
2.51
PB
  
Marcus Julin
NH
Hanvikens SK
NH
  
Erik WallnäsAIK
NH
  
2.41
3.51
2.51
2.61
2.71
2.81
2.91
3.01
3.11
3.21
3.31
3.41
Heaton-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
xxo
xo
xo
Öhrner-
-
-
-
xo
o
o
xxx



Johansson-
-
-
o
o
xxo
o
xxx



Sundströmxxo
o
xxx








Julin-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx
Wallnäs-
-
-
-
xxx






Final B
13 feb
13 feb
1Alexander Heaton
4.01
Huddinge AIS
4.01
PB
  
2Eric Mathier
3.81
Huddinge AIS
3.81
PB
  
3Quincy Hackett
3.71
Hammarby IF
3.71
  
3David BerglundAIK
3.71
PB
  
5Jitse van EschHellas FK
3.71
  
6Simon Lindström
3.71
Turebergs FK
3.71
PB
  
7Alexander MickelsonTurebergs FK
3.51
PB
  
8Alfred Berglind
3.41
Hammarby IF
3.41
  
Carl Bergmark
NH
Hammarby IF
NH
  
3.213.313.413.513.613.713.813.914.014.11
Heaton----oxooxxooxxx
Mathier---oooxxoxxx
Hackett---o-o-xxx
Berglund--o-ooxxx
van Esch---xoxooxxx
Lindströmo-xoxxoxooxxx
Mickelsonoxxoxxoxxoxxx
Berglind-xoxoxxx
Bergmark-xxx
Final C
13 feb
13 feb
1Felix Nyberg
4.71
Bromma IF
4.71
PB
  
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.71
  
3Erik Thorstensson
4.61
Spårvägens FK
4.61
SB
  
4Elliot Duvert
4.41
Turebergs FK
4.41
  
5Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.11
  
5Gustav Kullman
4.11
Turebergs FK
4.11
PB
  
7Linus Jonsson
4.11
Hässelby SK
4.11
PB
  
8Oliver Sandberg
4.01
Huddinge AIS
4.01
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
NH
  
3.71
4.81
3.81
4.91
3.91
4.01
4.11
4.21
4.31
4.41
4.51
4.61
4.71
Nyberg-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
-
o
xo
Söderström Eskonniemi-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
-
xxo
xxo
xxo
Thorstensson-
-
-
-
-
-
-
o
o
o
xxx
Duvert-
-
-
o
-
xxo
o
o
xxx


Semb-Josefson-
-
xo
o
xo
xxx





Kullman-
-
o
xo
xo
xxx





Jonsson-
xo
o
xo
xo
xxx





Sandbergo
o
xxo
o
xxx






Fuchs Edberg-
-
-
-
-
xxx





M Längd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
6.23
PB
  
2Vilmer Karlsson
5.57
Hammarby IF
5.57
PB
  
3Viggo StridhTäby IS
5.47
  
4Noah Holmlund
5.40
Hammarby IF
5.40
PB
  
5Oscar Heaton
5.30
Huddinge AIS
5.30
  
6Erik WallnäsAIK
5.25
PB
  
7Theo Carlström CousinsHammarby IF
5.17
  
8Carl Bergmark
5.11
Hammarby IF
5.11
  
9Linus Lundman
4.73
Hammarby IF
4.73
PB
  
Alexander MickelsonTurebergs FK
NM
  
Hellstrand Helleberg5.756.16x6.035.696.23
Karlsson5.465.575.545.435.565.52
Stridh5.47xxx5.03x
Holmlund5.065.135.305.235.405.20
Heaton4.845.305.055.215.295.07
Wallnäs5.085.115.235.235.255.17
Carlström Cousins4.875.015.125.174.74
Bergmark5.11xxx5.07
Lundman4.434.734.63
Mickelsonxxx
Final B
12 feb
12 feb
1Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
6.34
Upsala IF
6.34
PB
  
2Babu Badjie
6.28
Bromma IF
6.28
PB
  
3Albin EdgertTäby IS
6.13
  
4Joel EnanderTäby IS
6.09
  
5Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
5.99
SB
  
6David BerglundAIK
5.78
PB
  
7Joar Eriksson
5.52
Turebergs FK
5.52
  
8Jacob Rune
5.48
Täby IS
5.48
  
9Hannes Johansson
5.23
Hammarby IF
5.23
  
10Anton Roslund
4.11
Hammarby IF
4.11
  
Forss6.146.34x6.326.11x
Badjie6.166.286.146.24x5.96
Edgert4.216.135.745.675.815.95
Enander6.066.095.99x6.044.31
Tysén Holmberg5.855.91xx5.945.99
Berglund5.695.78xx5.70x
Eriksson5.345.395.525.18x
Rune5.455.45xx5.485.31
Johansson5.115.055.23
Roslundx4.11
Final C
12 feb
12 feb
1Niklas Wall
7.19
Hammarby IF
7.19
PB
  
2Victor TörnströmDanderyds SK
7.15
=PB
  
3Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
7.04
Huddinge AIS
7.04
PB
  
4Arvid Wändesjö
6.80
Hammarby IF
6.80
SB
  
5Alexander Nyman
6.66
Hässelby SK
6.66
  
6Erik Larripa TaxellHässelby SK
6.60
PB
  
7William Brändeborn
6.46
Råby-Rekarne FIF
6.46
  
8Jacob Vestman
6.35
Huddinge AIS
6.35
  
9Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
6.17
SB
  
10Kim Wingren
5.98
Bromma IF
5.98
PB
  
Wilhelm EidenstedtHässelby SK
NM
  
Wall7.19x7.017.017.04x
Törnström6.976.936.867.017.037.15
Routh6.827.04x6.836.636.91
Wändesjö4.276.096.636.776.80
Nyman6.626.662.126.52x
Larripa Taxell6.606.37x6.276.356.23
Brändeborn6.06x6.376.336.466.38
Vestmanx6.226.296.094.476.35
Kold Erlandsen5.02x6.17
Wingren5.695.985.69
Eidenstedtxxx
M Tresteg     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Alexander MickelsonTurebergs FK
12.46
PB
  
2Tom Emfel
11.82
Hellas FK
11.82
PB
  
3Hannes Johansson
10.77
Hammarby IF
10.77
PB
  
Mickelson12.4612.1111.9712.4312.35
Emfel11.5911.8211.6611.5111.72
Johansson10.7710.5410.6810.7410.5810.77
Final B
11 feb
11 feb
1Erik Ehrlin
15.35
Hammarby IF
15.35
  
2Alexander Nyman
13.84
Hässelby SK
13.84
  
3Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
13.19
  
4Teodor Nyman
12.41
Hanvikens SK
12.41
  
5Babu Badjie
12.17
Bromma IF
12.17
PB
  
6Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
11.83
Mälarhöjdens IK
11.83
  
Ehrlinx15.35x13.62xx
Nyman13.84xxxxx
Tysén Holmberg11.9513.19x12.9811.58x
Nyman11.6512.3411.8612.1812.4112.28
Badjie12.17xx
Willner11.7810.5211.68x11.6811.83
M Kula     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
Patrik LindstedtHässelby SK
NM
  
Lindstedtxxxx
M Vikt     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
17.08
Västerås FK
17.08
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.33
Hässelby SK
16.33
PB
  
3Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
16.00
Västerås FK
16.00
  
4Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
15.39
Västerås FK
15.39
  
5Hampus Wallin
14.49
Hovslätts IK
14.49
  
6Ludvig Wallén
13.44
Bromma IF
13.44
  
7Gustav Elinder
11.85
Hässelby SK
11.85
PB
  
Bystedt16.4616.9817.0817.0316.7316.69
Lind16.33xxxxx
Nilssonx15.89x15.2916.0015.91
Haals14.7315.3915.22xxx
Wallinx14.49xx13.97x
Wallénxx12.6413.4412.3311.96
Elinder10.9110.9811.4511.8511.69x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Arvid Wändesjö
8.15
Hammarby IF
8.15
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.17
  
3Melker Carlens
8.85
IFK Lidingö
8.85
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Arvid Wändesjö
8.06
Hammarby IF
8.06
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.11
PB
  
3Melker Carlens
9.00
IFK Lidingö
9.00
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
17.76
Hässelby SK
17.76
PB
  
2Viggo Berlin
12.70
Gefle IF
12.70
PB
  
3Gustav Elinder
10.26
Hässelby SK
10.26
  
Lind16.5216.2916.7917.4417.7617.33
Berlinx12.5412.70xxx
Elinderx8.60x10.0010.26x
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Albin EdgertTäby IS
8.00
PB
  
2Erik Larripa TaxellHässelby SK
8.19
PB
  
3Viggo StridhTäby IS
8.51
  
4Carl Bergmark
9.00
Hammarby IF
9.00
  
5Ethan Chalon
9.64
Upsala IF
9.64
  
Joel EnanderTäby IS
DNF
  
Filip OlssonBromma IF
DNF
  
Final B
12 feb
12 feb
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.76
  
2Emil Klockar
8.80
Huddinge AIS
8.80
PB
  
3Oskar SternerTäby IS
9.00
  
4Alfred Berglind
9.14
Hammarby IF
9.14
PB
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Joel EnanderTäby IS
8.16
q
  
2Viggo StridhTäby IS
8.47
PB
q
  
3Carl Bergmark
8.63
Hammarby IF
8.63
PB
q
  
4Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
8.74
PB
q
  
5Oskar SternerTäby IS
8.89
PB
q
  
6Emil Klockar
9.01
Huddinge AIS
9.01
q
  
Ethan Chalon
DNF
Upsala IF
DNF
q
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Albin EdgertTäby IS
8.14
q
  
2Erik Larripa TaxellHässelby SK
8.32
q
  
3Filip Olsson
8.56
Bromma IF
8.56
PB
q
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.75
q
  
5Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
9.15
Västerås FK
9.15
PB
  
6Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
9.15
Hässelby SK
9.15
q
  
7Aron Gullberg
9.33
Hammarby IF
9.33
  
8Alfred Berglind
9.61
Hammarby IF
9.61
q
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.96
Råby-Rekarne FIF
15.96
  
2Erik Larripa Taxell
13.56
Hässelby SK
13.56
  
3Lucas Törnström
12.46
Danderyds SK
12.46
PB
  
4Mikola Ahlgren
Mikola Ahlgren 05, Västerås FK
12.20
Västerås FK
12.20
PB
  
5Elias Kapell
12.07
Hammarby IF
12.07
PB
  
6Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
12.04
PB
  
7Victor JohnsonBromma IF
8.77
  
Lögdahlx15.9615.7015.46xx
Larripa Taxell13.4713.5613.4213.0812.63x
Törnström11.7212.46x11.69xx
Ahlgren11.7112.20x11.71x11.40
Kapell11.5912.0711.2811.7212.0611.36
Semb-Josefson10.8411.19x10.6711.5212.04
Johnsonxx8.77xxx
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Fabian Mix
Fabian Mix 05, Tureberg
17.28
Turebergs FK
17.28
  
2Oliver Sandberg
15.30
Huddinge AIS
15.30
PB
  
3Alfred Berglind
13.55
Hammarby IF
13.55
PB
  
Mix16.6717.28x16.7916.2316.70
Sandbergx14.3314.0414.0615.3015.24
Berglindx12.7712.8513.55x12.92
P15 1000 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
2:53.52
Upsala IF
2:53.52
  
2Leo Papinski
2:54.34
Täby IS
2:54.34
PB
  
3Bill Norlin
2:58.68
Hammarby IF
2:58.68
PB
  
4Liam Tannlund
3:02.63
Täby IS
3:02.63
PB
  
5Simon Berhane
3:03.25
Hässelby SK
3:03.25
  
6Audunn KristjanssonBromma IF
3:11.81
PB
  
7Alexander Sand
Alexander Sand 07, Tullinge FI
3:28.76
Tullinge FI
3:28.76
PB
  
Iker Garcia LundströmTurebergs FK
DNF
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1David BerglundAIK
8.66
PB
  
2Jacob Rune
8.69
Täby IS
8.69
=PB
  
3Hannes Johansson
8.85
Hammarby IF
8.85
PB
  
4Simon Lindström
8.95
Turebergs FK
8.95
  
5Henrik Deresiewicz
9.05
Sundbybergs IK
9.05
PB
  
6Jacob NorsellTäby IS
9.36
  
7Marcus Beckman
9.57
Hässelby SK
9.57
SB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) extra     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Jacob Rune
8.49
Täby IS
8.49
PB
  
2Simon Lindström
8.87
Turebergs FK
8.87
  
3Hannes Johansson
9.12
Hammarby IF
9.12
  
4Henrik Deresiewicz
9.16
Sundbybergs IK
9.16
  
5Jacob NorsellTäby IS
9.17
PB
  
6Marcus Beckman
9.51
Hässelby SK
9.51
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Ludvig Ellgren
15.44
Turebergs FK
15.44
PB
  
2Filip Derezinski
12.91
IF Triangeln
12.91
  
3David BerglundAIK
12.57
  
4Quincy Hackett
11.28
Hammarby IF
11.28
PB
  
5Christoffer BélecHammarby IF
8.85
PB
  
Ellgren14.4014.7215.4415.0314.4315.24
Derezinski12.1612.6912.9112.11x12.54
Berglund11.4211.45x11.7112.5711.17
Hackett9.9810.529.8711.2810.6011.03
Bélec8.54xx7.938.85x
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Ludvig Ellgren
15.64
Turebergs FK
15.64
  
2Christoffer BélecHammarby IF
13.20
PB
  
Ellgren15.33xxx15.3215.64
Bélec12.0012.7413.2012.8312.6112.63
P14 Höjd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Wilmer DavidgårdBromma IF
1.61
PB
  
2Vincent Huselius
1.54
Hammarby IF
1.54
PB
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
1.54
PB
  
4Oskar HalfwordsonBromma IF
1.35
  
1.201.251.301.351.401.451.481.511.541.571.61
Davidgård-----oooxoxoxo
Huselius--oooooooxxx
Håkansson--ooooooxoxxx
Halfwordsonoooxoxxx
P14 Stav     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Benjamin WilkinsonHammarby IF
3.15
PB
  
2Marcus BjörklundHanvikens SK
2.35
  
3Albin Wolgast
2.25
Hammarby IF
2.25
PB
  
4Oskar HalfwordsonBromma IF
1.85
  
Theodor HåkanssonHammarby IF
NH
  
1.75
2.95
1.85
3.05
1.95
3.15
2.05
3.25
2.15
2.25
2.35
2.45
2.65
2.75
2.85
Wilkinson-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
Björklund-
-
-
-
xo
xo
o
xxx



Wolgast-
-
-
o
xo
xo
xxx




Halfwordsono
xxo
xxx








Håkansson-
-
-
-
-
xxx





P14 Längd     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.85
  
2Theodor HåkanssonHammarby IF
4.58
  
3Vincent Huselius
4.51
Hammarby IF
4.51
PB
  
4Oskar HalfwordsonBromma IF
4.07
PB
  
Wilkinsonx4.62x4.664.85
Håkanssonx4.394.584.484.414.50
Huselius4.514.173.963.93x3.96
Halfwordsonx3.93x3.894.074.06
Kvinnor
K 60 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.60
PB
  
2Ella Hagman
7.96
Huddinge AIS
7.96
Q
  
3Clara Fallenius
8.11
Hässelby SK
8.11
Q
  
4Emmy Wolgast
8.13
Hammarby IF
8.13
Q
  
5Elsa Kagevik
8.14
Turebergs FK
8.14
Q
  
6Agnes Lind
8.25
Bromma IF
8.25
Q
  
7Matilda Borg
8.27
Hammarby IF
8.27
Q
  
Final B
13 feb
13 feb
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.65
Upsala IF
7.65
Q
  
2Esther Sahlqvist
7.82
Hammarby IF
7.82
Q
  
3Victoria DavidssonTyresö FK
7.98
PB
  
4Tyra Tunander CedreniusBromma IF
8.11
PB
  
5Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Gällivare SK
8.23
Gällivare SK
8.23
  
6Julia Håkansson
8.34
Hässelby SK
8.34
Q
  
Final C
13 feb
13 feb
1Sandra Törnros
7.88
Spårvägens FK
7.88
  
2Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
7.96
Spårvägens FK
7.96
PB
  
3Emma Carlsson
7.97
Turebergs FK
7.97
PB
Q
  
4Lina Ånstad
8.02
Motala AIF
8.02
  
5Evelina HamosTäby IS
8.03
PB
Q
  
6Freja AvebäckMalmö AI
8.23
Q
  
Felicia JohanssonHanvikens SK
DNS
Q
  
Final D
13 feb
13 feb
1Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
8.14
Q
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
8.36
Turebergs FK
8.36
PB
  
3Maja Simonsson
8.39
Hammarby IF
8.39
SB
Q
  
4Tintin Treschow
8.40
Spårvägens FK
8.40
=PB
Q
  
5Pritha Routh
Pritha Routh 06, Tullinge FI
8.48
Tullinge FI
8.48
PB
Q
  
6Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.69
Åkersberga SK
8.69
SB
Q
  
7Ylva Jakobsson
8.80
Hammarby IF
8.80
  
8Julia Hansson
9.00
Huddinge AIS
9.00
  
Final E
13 feb
13 feb
1Carolina Söderbom
7.98
Västerås FK
7.98
Q
  
2Judith Nielsén
8.28
Hammarby IF
8.28
Q
  
3Mathilda HellevikHanvikens SK
8.32
PB
Q
  
4Anna HillmanGefle IF
8.36
Q
  
5Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.52
Hanvikens SK
8.52
Q
  
6Alice Helge
8.65
Täby IS
8.65
Q
  
7Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
8.78
Turebergs FK
8.78
  
Final F
13 feb
13 feb
1Ida Malmborg
8.19
Hässelby SK
8.19
PB
Q
  
2Anelia Danielsson
8.23
Tullinge FI
8.23
PB
Q
  
3Fredrika PetterssonHammarby IF
8.25
PB
  
4Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
8.28
Västerås FK
8.28
Q
  
5Johanna Pihl
8.28
Hässelby SK
8.28
Q
  
6Ulrika LomakkaHellas FK
8.47
Q
  
7Felicia Lindberg
8.64
Hammarby IF
8.64
  
Vera Hjalmarö
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Final G
13 feb
13 feb
1Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
8.21
Hässelby SK
8.21
=PB
Q
  
2Astrid Wallman
8.46
Huddinge AIS
8.46
Q
  
3Tuva Wennergren
8.54
Hässelby SK
8.54
PB
Q
  
4Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
8.62
Spårvägens FK
8.62
Q
  
5Kharma SarenbrantBromma IF
8.76
Q
  
6Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
8.96
Spårvägens FK
8.96
Q
  
7Elisabeth LarssonHammarby IF
9.05
Q
  
Final H
13 feb
13 feb
1Lovisa Keil
8.64
Hellas FK
8.64
PB
Q
  
2Vilma StolpenTäby IS
8.72
PB
  
3Felicia Lundberg
8.87
Huddinge AIS
8.87
  
4Evelina Larsson
8.89
Turebergs FK
8.89
Q
  
5Olivia HolmströmBromma IF
9.15
PB
  
6Desirée TrollingHanvikens SK
9.32
PB
Q
  
Final I
13 feb
13 feb
1Suzanne LesageBromma IF
8.70
Q
  
2Ella TylestedtBoo IF
8.72
Q
  
3Rebecka SjöbergTäby IS
8.86
Q
  
4Isabela Castello
9.06
Hammarby IF
9.06
Q
  
5Luna Ekroth
9.10
Hanvikens SK
9.10
PB
Q
  
6Elise TengrothHellas FK
9.73
  
K 60 m extra     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.63
Upsala IF
7.63
PB
  
2Esther Sahlqvist
7.86
Hammarby IF
7.86
  
3Ella Hagman
7.91
Huddinge AIS
7.91
SB
  
4Emma Carlsson
7.99
Turebergs FK
7.99
  
5Evelina HamosTäby IS
8.07
  
6Clara Fallenius
8.19
Hässelby SK
8.19
  
Final B
13 feb
13 feb
1Elsa Kagevik
8.05
Turebergs FK
8.05
  
2Felicia JohanssonHanvikens SK
8.11
PB
  
3Matilda Borg
8.18
Hammarby IF
8.18
=PB
  
4Emmy Wolgast
8.23
Hammarby IF
8.23
  
5Agnes Lind
8.31
Bromma IF
8.31
  
6Freja AvebäckMalmö AI
8.31
  
7Julia Håkansson
8.34
Hässelby SK
8.34
  
Final C
13 feb
13 feb
1Carolina Söderbom
7.94
Västerås FK
7.94
  
2Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
8.01
PB
  
3Judith Nielsén
8.19
Hammarby IF
8.19
PB
  
4Anelia Danielsson
8.25
Tullinge FI
8.25
PB
  
5Matilda Eriksson
Matilda Eriksson 04, Västerås FK
8.25
Västerås FK
8.25
=PB
  
6Johanna Pihl
8.29
Hässelby SK
8.29
  
7Ida Malmborg
8.31
Hässelby SK
8.31
  
8Anna HillmanGefle IF
8.32
PB
  
Final D
13 feb
13 feb
1Tintin Treschow
8.29
Spårvägens FK
8.29
PB
  
2Maja Simonsson
8.38
Hammarby IF
8.38
PB
  
3Mathilda HellevikHanvikens SK
8.46
  
4Ulrika LomakkaHellas FK
8.47
  
5Pritha Routh
Pritha Routh 06, Tullinge FI
8.50
Tullinge FI
8.50
  
6Alice Helge
8.60
Täby IS
8.60
  
7Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
8.63
Hanvikens SK
8.63
  
Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
DNS
Åkersberga SK
DNS
  
Final E
13 feb
13 feb
1Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
8.24
Hässelby SK
8.24
  
2Astrid Wallman
8.44
Huddinge AIS
8.44
  
3Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
8.56
Spårvägens FK
8.56
PB
  
4Tuva Wennergren
8.58
Hässelby SK
8.58
PB
  
5Suzanne LesageBromma IF
8.65
PB
  
6Lovisa Keil
8.73
Hellas FK
8.73
=PB
  
7Ella TylestedtBoo IF
8.74
  
Final F
13 feb
13 feb
1Kharma SarenbrantBromma IF
8.75
PB
  
2Evelina Larsson
8.87
Turebergs FK
8.87
  
3Rebecka SjöbergTäby IS
8.88
  
4Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
8.90
Spårvägens FK
8.90
  
5Isabela Castello
8.92
Hammarby IF
8.92
PB
  
6Elisabeth LarssonHammarby IF
9.03
  
7Luna Ekroth
9.26
Hanvikens SK
9.26
  
8Desirée TrollingHanvikens SK
9.47
  
K 400 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Matilda Borg
58.32
Hammarby IF
58.32
  
2Lisen Rignell
58.99
Bromma IF
58.99
PB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1:00.61
Turebergs FK
1:00.61
  
Final B
12 feb
12 feb
1Vera Lindblad
1:00.12
Bromma IF
1:00.12
SB
  
2Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
1:00.65
  
3Estelle Strand
1:02.12
IFK Lidingö
1:02.12
PB
  
Final C
12 feb
12 feb
1Maja Simonsson
1:00.65
Hammarby IF
1:00.65
  
2Lykke Iacobaeus
1:00.96
Värmdö IF
1:00.96
  
3Emmy Wolgast
1:01.83
Hammarby IF
1:01.83
  
Final D
12 feb
12 feb
1Elina Hellgren
1:00.75
Vallentuna FK
1:00.75
PB
  
2Filippa Ramberg
1:01.04
Hammarby IF
1:01.04
PB
  
3Felicia Johansson
1:02.24
Hanvikens SK
1:02.24
PB
  
Final E
12 feb
12 feb
1Liv Hanell
1:03.30
IFK Tumba
1:03.30
PB
  
2Clara Knutsson
1:03.47
Upsala IF
1:03.47
  
3Emilia HermanssonTäby IS
1:04.02
  
Final F
12 feb
12 feb
1Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:04.24
Hässelby SK
1:04.24
  
2Linnea Josefsson
1:04.82
Hammarby IF
1:04.82
PB
  
3Hilja Lundberg
1:05.04
Gefle IF
1:05.04
  
Final G
12 feb
12 feb
1Anna Genmarker
1:03.76
Hanvikens SK
1:03.76
PB
  
2Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
1:04.39
PB
  
3Liva Gustavsson
1:05.27
Spårvägens FK
1:05.27
  
Final H
12 feb
12 feb
1Julia Jäderberg
1:08.49
Hässelby SK
1:08.49
PB
  
2Karolina Nivenius
1:09.12
Hässelby SK
1:09.12
PB
  
K 1500 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Alana Vannay
Alana Vannay 99, Studenterna
4:51.96
FK Studenterna
4:51.96
  
2Clara Lidén
5:01.75
Hammarby IF
5:01.75
PB
  
3Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
5:03.38
PB
  
4Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Mälarhöjden
5:10.36
Mälarhöjdens IK
5:10.36
PB
  
5Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
5:25.19
PB
  
6Lisa Bäckdén
5:27.16
Huddinge AIS
5:27.16
PB
  
7Stella Diaz Stenlund
5:27.90
Sundbybergs IK
5:27.90
PB
  
8Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
5:30.76
IFK Lidingö
5:30.76
PB
  
9Linnea Josefsson
5:36.32
Hammarby IF
5:36.32
PB
  
10Ida Boij
Ida Boij 98, Hammarby
5:40.36
Hammarby IF
5:40.36
PB
  
11Agnes Olsson
5:42.56
Turebergs FK
5:42.56
PB
  
K 60 m häck     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Alva von Gerber
8.73
Huddinge AIS
8.73
  
2Karin Bengtsson
8.79
Hanvikens SK
8.79
PB
  
3Maria SödergrenTäby IS
8.84
  
4Clara Fallenius
8.87
Hässelby SK
8.87
=PB
  
5Kajsa Engblom
8.90
Huddinge AIS
8.90
PB
  
6Clara Billing
8.92
Turebergs FK
8.92
=PB
  
Alannah HellstadiusHammarby IF
DNF
  
Final B
12 feb
12 feb
1Hedda Folkhage
9.18
Turebergs FK
9.18
PB
  
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.20
Hässelby SK
9.20
  
3Elwira Ripsweden
9.24
Huddinge AIS
9.24
SB
  
4Edda Chin NygårdsBromma IF
9.45
  
5Julia Håkansson
9.50
Hässelby SK
9.50
  
6Elisabeth Larsson
11.11
Hammarby IF
11.11
PB
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Alva von Gerber
8.72
Huddinge AIS
8.72
=PB
q
  
2Clara Billing
8.92
Turebergs FK
8.92
PB
q
  
3Karin Bengtsson
8.95
Hanvikens SK
8.95
PB
q
  
4Kajsa Engblom
8.97
Huddinge AIS
8.97
PB
q
  
5Alannah HellstadiusHammarby IF
9.12
PB
q
  
6Julia Håkansson
9.25
Hässelby SK
9.25
PB
q
  
7Edda Chin NygårdsBromma IF
9.43
PB
q
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Maria SödergrenTäby IS
8.80
=PB
q
  
2Clara Fallenius
8.87
Hässelby SK
8.87
PB
q
  
3Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.21
Hässelby SK
9.21
q
  
4Elwira Ripsweden
9.36
Huddinge AIS
9.36
SB
q
  
5Hedda Folkhage
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
q
  
6Elisabeth Larsson
11.12
Hammarby IF
11.12
PB
q
  
K Stav     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.71
Turebergs FK
3.71
PB
  
2Clara Billing
3.71
Turebergs FK
3.71
  
2Johanna Hellman
3.71
IFK Lidingö
3.71
PB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.41
Turebergs FK
3.41
  
5Alannah HellstadiusHammarby IF
3.31
  
6Linnéa Lindqvist
Linnéa Lindqvist 06, Västerås FK
3.01
Västerås FK
3.01
  
2.913.013.113.213.313.413.513.613.713.81
Lind----ooxxoxxooxxx
Billing-----oooxoxxx
Hellman------o-xoxxx
Back----xxooxxx
Hellstadius---oxoxxx
Lindqvistxoxoxxx
Final B
12 feb
12 feb
1Agnes Lind
3.11
Bromma IF
3.11
PB
  
2Emma Carlsson
3.11
Turebergs FK
3.11
  
3Ella Johansson
3.01
Hammarby IF
3.01
  
4Lisa AppelquistBromma IF
2.81
  
5Rut Grufman
2.81
Täby IS
2.81
PB
  
6Emmie Wedin
2.71
Turebergs FK
2.71
PB
  
7Emma Jäderberg
2.71
Hanvikens SK
2.71
PB
  
8Saga Lindholm
Saga Lindholm 07, Mälarhöjden
2.41
Mälarhöjdens IK
2.41
PB
  
9Molly Lindell
2.21
Bromma IF
2.21
=PB
  
Tove Olsson
NH
Hammarby IF
NH
  
2.01
3.11
2.11
3.21
2.21
2.31
2.41
2.51
2.61
2.71
2.81
2.91
3.01
Lind-
xo
-
xxx
-
-
-
xo
o
o
o
xo
xxo
Carlsson-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
-
o
Johansson-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
o
o
xxo
Appelquist-
-
-
-
-
xo
o
o
xo
xxx

Grufman-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
xxx

Wedin-
-
-
-
o
-
o
o
xxx


Jäderberg-
-
o
o
o
xo
o
xxo
xxx


Lindholm-
xo
o
o
o
xxx





Lindello
o
o
xxx







Olsson-
-
-
-
-
-
-
-
xxx


K Längd     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Anelia Danielsson
5.20
Tullinge FI
5.20
PB
  
2Esther Sahlqvist
5.07
Hammarby IF
5.07
PB
  
3Linnea HaglundBoo IF
4.64
PB
  
4Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
4.57
Spårvägens FK
4.57
PB
  
5Julia Hansson
4.46
Huddinge AIS
4.46
PB
  
6Evelina Larsson
4.35
Turebergs FK
4.35
SB
  
7Elisabeth LarssonHammarby IF
4.34
PB
  
8Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
4.30
Turebergs FK
4.30
  
9Ebba Wennebjer
4.26
Hammarby IF
4.26
  
10Agnes OddaBoo IF
4.18
PB
  
11Luna Ekroth
4.16
Hanvikens SK
4.16
PB
  
12Desirée TrollingHanvikens SK
4.07
  
13Simone Allbäck
3.72
Spårvägens FK
3.72
  
14Elise TengrothHellas FK
3.32
  
Danielsson4.884.935.02x5.035.20
Sahlqvist5.074.544.724.765.004.94
Haglund4.344.354.514.494.274.64
Ullén4.334.564.464.064.304.57
Hansson4.284.114.113.744.464.13
Larsson3.904.154.354.254.024.19
Larsson4.114.344.264.174.274.25
Bonow4.284.234.263.624.264.30
Wennebjer4.264.044.24
Odda4.184.12x
Ekroth4.00x4.16
Trolling4.014.07x
Allbäck3.723.593.29
Tengroth3.243.322.26
Final B
13 feb
13 feb
1Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
5.31
Turebergs FK
5.31
SB
  
2Isabelle Malmborg
5.22
Hässelby SK
5.22
PB
  
3Agnes Lind
4.90
Bromma IF
4.90
  
4Eleonora WahlinTäby IS
4.76
PB
  
5Hjördis BäckmanIFK Lidingö
4.73
  
6Vilma StolpenTäby IS
4.72
PB
  
7Maggie Dahllöf
4.66
Hammarby IF
4.66
  
8Alba Boric
Alba Boric 07, Hanviken
4.65
Hanvikens SK
4.65
=PB
  
9Ella Johansson
4.64
Hammarby IF
4.64
  
10Astrid Wallman
4.61
Huddinge AIS
4.61
  
11Alice Helge
4.60
Täby IS
4.60
  
12Sara Luul
Sara Luul 03, Hammarby
4.58
Hammarby IF
4.58
  
13Kharma SarenbrantBromma IF
4.52
PB
  
14Rebecka SjöbergTäby IS
4.49
  
15Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
4.48
Hässelby SK
4.48
  
16Alice Ivarsson
Alice Ivarsson 05, Spårvägen
4.44
Spårvägens FK
4.44
PB
  
Lind5.315.154.975.195.02
Malmborg5.145.095.225.105.014.96
Lind4.774.684.804.774.734.90
Wahlinx4.76x4.434.62x
Bäckman4.574.654.664.73x4.68
Stolpen4.654.504.324.464.724.64
Dahllöf4.664.604.644.644.58x
Boric4.374.654.484.574.524.52
Johansson4.514.564.64
Wallman4.614.594.57
Helge4.514.604.57
Luulxx4.58
Sarenbrant4.52x4.20
Sjöberg4.494.47x
Hägg4.044.484.44
Ivarssonx4.344.44
Final C
13 feb
13 feb
1Johanna Pihl
5.48
Hässelby SK
5.48
PB
  
2Elsa Kagevik
5.33
Turebergs FK
5.33
PB
  
3Emmy Wolgast
5.26
Hammarby IF
5.26
PB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
5.23
Turebergs FK
5.23
PB
  
5Elin Hjertzell
5.13
Huddinge AIS
5.13
  
6Felicia Lindberg
5.13
Hammarby IF
5.13
=PB
  
7Annie Grindange
4.95
Turebergs FK
4.95
  
8Amanda Möller
4.91
Hässelby SK
4.91
  
9Fredrika PetterssonHammarby IF
4.88
PB
  
10Felicia JohanssonHanvikens SK
4.85
  
11Ylva Jakobsson
4.75
Hammarby IF
4.75
  
12Anna HillmanGefle IF
4.75
  
13Felicia Lundberg
4.67
Huddinge AIS
4.67
PB
  
14Tuva Johansson
4.26
Hammarby IF
4.26
=PB
  
Pihlxx5.264.965.485.41
Kagevik5.33xx4.87xx
Wolgast4.97x5.26
Backx5.035.085.235.18x
Hjertzell5.133.66x5.11xx
Lindberg4.835.13x5.01xx
Grindangex4.854.954.61x4.95
Möller4.904.884.914.724.884.88
Pettersson4.884.774.76
Johansson4.85x4.48
Jakobssonx4.754.63
Hillmanx4.544.75
Lundbergx4.484.67
Johansson4.024.184.26
Final D
13 feb
13 feb
1Katharina GråmanTyresö FK
6.23
PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.00
  
3Sandra Törnros
5.94
Spårvägens FK
5.94
SB
  
4Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.72
Spårvägens FK
5.72
PB
  
5Lisen Rignell
5.60
Bromma IF
5.60
PB
  
6Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
5.51
Hässelby SK
5.51
  
7Matilda HalfwordsonBromma IF
5.50
PB
  
8Tyra Tunander CedreniusBromma IF
5.43
  
9Agnes Jansson
5.39
Hammarby IF
5.39
  
10Lina Ånstad
5.37
Motala AIF
5.37
  
11Edda Chin NygårdsBromma IF
5.24
  
12Molly Freeman
5.19
Hammarby IF
5.19
  
13Victoria DavidssonTyresö FK
5.14
  
14Lisa Mårtensson
5.11
Huddinge AIS
5.11
  
15Bilge Kaya
5.07
Hellas FK
5.07
  
Gråmanxx6.23xxx
Hallberg Hossain5.835.855.85xx6.00
Törnros5.675.595.865.835.94x
Stensxx5.72xx5.60
Rignell5.365.605.515.445.345.32
Fodorx5.51xxx5.35
Halfwordson5.245.215.505.125.195.17
Tunander Cedreniusxx5.43xx5.39
Janssonx5.39x
Ånstad5.30x5.37
Chin Nygårds5.045.165.24
Freemanxx5.19
Davidsson4.974.995.14
Mårtensson5.115.025.07
Kayax5.015.07
K Tresteg     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Tilde Norrbrand
10.74
Turebergs FK
10.74
PB
  
2Johanna Pihl
10.60
Hässelby SK
10.60
PB
  
3Tuva Wennergren
10.56
Hässelby SK
10.56
PB
  
4Alice Helge
10.38
Täby IS
10.38
PB
  
5Maggie Dahllöf
10.28
Hammarby IF
10.28
PB
  
6Eleonora WahlinTäby IS
10.27
PB
  
7Ylva Jakobsson
10.01
Hammarby IF
10.01
  
8Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
9.83
Turebergs FK
9.83
PB
  
9Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
9.74
Hässelby SK
9.74
PB
  
10Ulrika LomakkaHellas FK
9.67
PB
  
11Norah Hamberg
9.65
Bromma IF
9.65
PB
  
12Astrid Wallman
9.49
Huddinge AIS
9.49
  
13Ebba Wennebjer
8.60
Hammarby IF
8.60
PB
  
Norrbrand10.7410.2810.3810.3810.2510.36
Pihlxx10.1510.6010.43
Wennergren9.7810.3010.569.989.9510.18
Helge10.389.9310.069.3710.149.97
Dahllöf9.8410.0110.12x10.2810.12
Wahlin10.0510.2710.16x10.0910.22
Jakobsson9.7910.01x9.719.629.75
Bonowx9.519.839.789.779.83
Hägg9.649.74x
Lomakka9.67x9.38
Hamberg9.629.649.65
Wallman9.419.349.49
Wennebjer8.348.458.60
Final B
11 feb
11 feb
1Angelica Ström
11.90
Spårvägens FK
11.90
=SB NR40
  
2Matilda HalfwordsonBromma IF
11.56
  
3Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.36
Spårvägens FK
11.36
  
4Lii Jabbour-ClarkeHammarby IF
11.14
PB
  
5Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
11.02
  
6Jasmine GyllenhammarHässelby SK
10.90
  
7Jessica Holmberg
10.73
Hässelby SK
10.73
  
8Linnea VillskogGefle IF
10.60
PB
  
9Felicia Lundberg
9.56
Huddinge AIS
9.56
PB
  
10Isabelle Malmborg
9.15
Hässelby SK
9.15
  
Edit Holmberg
Edit Holmberg 07, Mälarhöjden
NM
Mälarhöjdens IK
NM
  
Strömx11.90x11.53xx
Halfwordson9.9211.37xx11.5611.40
Stensx11.2311.2411.3611.04x
Jabbour-Clarke11.0210.8811.14x10.58x
Lindgren Engelblom10.5811.0210.7310.92x10.79
Gyllenhammarxx10.9010.6210.54x
Holmberg10.509.1910.72xx10.73
Villskog10.60x10.34xx10.29
Lundberg9.56xx
Malmborgx9.15x
Holmbergxx
K Kula     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Linn Gabrielli Gustafsson
13.87
Råby-Rekarne FIF
13.87
  
2Felicia Lindberg
12.25
Hammarby IF
12.25
  
3Valentina Murillo
Valentina Murillo 04, Eskilstuna FI
10.85
Eskilstuna FI
10.85
PB
  
4Emma HallencreutzHammarby IF
9.64
PB
  
5Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
9.20
Hässelby SK
9.20
PB
  
6Wilja Wickert
9.07
Hässelby SK
9.07
PB
  
7Elisabeth LarssonHammarby IF
8.17
PB
  
Gabrielli Gustafsson13.1413.6213.8713.6613.4813.35
Lindberg11.9811.8511.74x12.25x
Murillo10.859.9510.40xxx
Hallencreutz9.648.769.479.109.158.64
Boman8.54x7.509.208.77x
Wickertxxx9.07xx
Larsson7.187.707.918.008.178.08
K Vikt     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Rebecka Hallerth
18.30
Spårvägens FK
18.30
PB
  
2Vilma Damberg
13.95
Turebergs FK
13.95
SB
  
3Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
13.74
Hässelby SK
13.74
  
4Sofia HammarwallIFK Tumba
13.64
PB
  
5Linn Harryson
12.84
Hammarby IF
12.84
  
6Caroline Wallin
12.58
Spårvägens FK
12.58
  
7Wilja Wickert
12.47
Hässelby SK
12.47
PB
  
8Ella Nilsson
11.45
Hanvikens SK
11.45
  
9Simone Adolfsson
9.90
Huddinge AIS
9.90
  
Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Hallerthx18.0518.2218.3017.49x
Damberg13.8313.9313.9413.95x13.55
Bomanxx13.4513.74xx
Hammarwall12.4313.6412.8513.45x13.13
Harryson12.31x12.8412.71x12.76
Wallin12.5312.58xx11.7312.50
Wickert11.3311.00x12.47xx
Nilssonx10.7711.4510.6210.7711.26
Adolfsson9.83x9.90
Geirydxxx
F19 Höjd     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Matilda HalfwordsonBromma IF
1.60
  
2Moa Ringqvist
1.55
Hanvikens SK
1.55
PB
  
3Emma Walfridsson
1.50
Hanvikens SK
1.50
  
4Livia Klaesson
1.35
Hässelby SK
1.35
  
1.301.351.401.451.501.551.601.63
Halfwordson----ooxoxxx
Ringqvist---xooxxoxxx
Walfridsson----xoxxx
Klaessonooxxx
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Esther Sahlqvist
8.53
Hammarby IF
8.53
PB
  
2Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
8.59
PB
  
3Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.74
  
4Lisa Mårtensson
8.99
Huddinge AIS
8.99
PB
  
5Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.06
Turebergs FK
9.06
PB
  
6Lii Jabbour-ClarkeHammarby IF
9.12
PB
  
7Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
9.50
Turebergs FK
9.50
  
Agnes Jansson
DNF
Hammarby IF
DNF
  
Final B
12 feb
12 feb
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.14
  
2Clara Knutsson
9.25
Upsala IF
9.25
PB
  
3Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.29
  
4Ebba SjöströmTäby IS
9.31
PB
  
5Livia Klaesson
9.38
Hässelby SK
9.38
  
6Annie Grindange
9.58
Turebergs FK
9.58
  
7Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
9.64
Hässelby SK
9.64
  
8Eleonora WahlinTäby IS
9.85
  
Final C
12 feb
12 feb
1Linnea HjalmarssonBoo IF
9.43
PB
  
2Elin Hjertzell
9.61
Huddinge AIS
9.61
PB
  
3Maggie Dahllöf
9.65
Hammarby IF
9.65
PB
  
4Emma Jäderberg
10.02
Hanvikens SK
10.02
  
5Nina Leger
Nina Leger 05, Spårvägen
10.04
Spårvägens FK
10.04
PB
  
6Suzanne Lesage
10.27
Bromma IF
10.27
  
7Olivia HolmströmBromma IF
10.65
PB
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Agnes Jansson
9.09
Hammarby IF
9.09
PB
q
  
2Lii Jabbour-ClarkeHammarby IF
9.24
q
  
3Ebba SjöströmTäby IS
9.36
PB
q
  
4Eleonora WahlinTäby IS
9.56
PB
q
  
5Xana Baxter
Xana Baxter 06, Hässelby
9.57
Hässelby SK
9.57
PB
q
  
6Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
10.51
PB
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.88
q
  
2Iris Kihl
Iris Kihl 05, Huddinge
9.34
Huddinge AIS
9.34
  
3Livia Klaesson
9.36
Hässelby SK
9.36
PB
q
  
4Clara Knutsson
9.40
Upsala IF
9.40
q
  
5Emma Jäderberg
10.01
Hanvikens SK
10.01
PB
q
  
6Olivia HolmströmBromma IF
10.67
PB
q
  
Heat 3
12 feb
12 feb
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
8.60
PB
q
  
2Ebba Hasselgren SvenssonSpårvägens FK
9.34
q
  
3Annie Grindange
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
q
  
4Elin Hjertzell
9.91
Huddinge AIS
9.91
PB
q
  
5Suzanne Lesage
10.32
Bromma IF
10.32
q
  
6Nina Leger
Nina Leger 05, Spårvägen
10.64
Spårvägens FK
10.64
PB
q
  
Lisa MårtenssonHuddinge AIS
DNF
q
  
Heat 4
12 feb
12 feb
1Esther Sahlqvist
8.61
Hammarby IF
8.61
q
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
9.26
q
  
3Linnea HjalmarssonBoo IF
9.64
PB
q
  
4Rut Grufman
9.71
Täby IS
9.71
PB
  
5Maggie Dahllöf
9.88
Hammarby IF
9.88
q
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
14.88
PB
  
2Ellen Forsell
13.68
Hammarby IF
13.68
  
3Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
13.05
Turebergs FK
13.05
  
4Sofia Eskilsson
11.90
Hammarby IF
11.90
PB
  
5Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
11.18
Turebergs FK
11.18
  
6Rut Grufman
11.07
Täby IS
11.07
  
7Lisa Mårtensson
10.95
Huddinge AIS
10.95
PB
  
8Matilda HalfwordsonBromma IF
10.54
  
9Norah Birgen
10.43
Huddinge AIS
10.43
  
10Maggie Dahllöf
9.56
Hammarby IF
9.56
  
11Nina Leger
Nina Leger 05, Spårvägen
9.34
Spårvägens FK
9.34
  
12Rebecka SjöbergTäby IS
8.63
  
13Suzanne LesageBromma IF
8.05
  
Cabanas Andersson13.3014.0014.8813.4813.6813.37
Forsell13.3913.0813.5213.17x13.68
Lind12.44xxxx13.05
Eskilsson11.9011.02xxxx
Lind10.5811.00x10.7711.1811.12
Grufman11.0710.7810.5210.8910.9210.85
Mårtensson10.1710.9510.88x9.84x
Halfwordson10.4110.5410.029.7710.0410.52
Birgenx9.6810.43
Dahllöf8.969.199.56
Legerxx9.34
Sjöberg8.638.268.09
Lesage7.817.558.05
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
18.07
Turebergs FK
18.07
  
2Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
16.27
Turebergs FK
16.27
  
3Hanna Gabrielli GustafssonRåby-Rekarne FIF
15.68
  
4Rut Grufman
14.70
Täby IS
14.70
PB
  
5Linnéa Lindefalk
13.79
Hammarby IF
13.79
  
6Tove Olsson
11.02
Hammarby IF
11.02
  
Lindx16.8517.5117.34x18.07
Lind16.27x15.45x15.1616.01
Gabrielli Gustafssonxxx14.7314.7515.68
Grufman14.7013.3812.7312.7212.7412.43
Lindefalk13.2312.9313.79x12.76x
Olssonx9.7811.02x10.1110.20
F15 1000 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Matilda Borg
3:04.07
Hammarby IF
3:04.07
PB
  
2Ebba Holmström
3:04.47
Gefle IF
3:04.47
PB
  
3Ella Johansson
3:11.96
Hammarby IF
3:11.96
PB
  
4Zara Klouda
3:14.52
Turebergs FK
3:14.52
SB
  
5Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
3:17.16
PB
  
6Lina Garbell
Lina Garbell 07, Östhammar
3:20.25
Östhammar FI
3:20.25
  
7Anastasia Rozhkova
3:25.55
Tullinge FI
3:25.55
  
8Matilda Solén
3:31.01
Turebergs FK
3:31.01
SB
  
9Norah Hamberg
3:35.19
Bromma IF
3:35.19
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Emmie Wedin
9.18
Turebergs FK
9.18
PB
  
2Judith Nielsén
9.23
Hammarby IF
9.23
PB
  
3Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
9.45
Råby-Rekarne FIF
9.45
  
4Alice Helge
9.57
Täby IS
9.57
PB
  
5Tilde Norrbrand
9.72
Turebergs FK
9.72
  
6Ella Johansson
9.92
Hammarby IF
9.92
PB
  
Vera Mattsson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
12 feb
12 feb
1Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
10.22
Huddinge AIS
10.22
  
2Alma Hallsten
10.23
Täby IS
10.23
  
3Ebba Wennebjer
10.26
Hammarby IF
10.26
PB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.42
Turebergs FK
10.42
  
5Norah Hamberg
10.80
Bromma IF
10.80
PB
  
6Rose Masoudi
11.05
Bromma IF
11.05
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Emmie Wedin
9.55
Turebergs FK
9.55
q
  
2Tilde Norrbrand
9.69
Turebergs FK
9.69
q
  
3Alice Helge
9.77
Täby IS
9.77
PB
q
  
4Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
10.11
Huddinge AIS
10.11
q
  
5Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.47
Turebergs FK
10.47
q
  
6Rose Masoudi
10.82
Bromma IF
10.82
PB
q
  
7Norah Hamberg
11.12
Bromma IF
11.12
PB
q
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Wilda Runeborg
Wilda Runeborg 07, Råby-Rekarne
9.29
Råby-Rekarne FIF
9.29
PB
q
  
2Judith Nielsén
9.42
Hammarby IF
9.42
PB
q
  
3Vera Mattsson
9.88
Hässelby SK
9.88
PB
q
  
4Ella Johansson
10.01
Hammarby IF
10.01
PB
q
  
5Alma Hallsten
10.16
Täby IS
10.16
PB
q
  
6Ebba Wennebjer
10.69
Hammarby IF
10.69
q
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Amilia JergmarBoo IF
12.53
PB
  
2Elin Runemar
12.13
Turebergs FK
12.13
  
3Ella Johansson
10.37
Hammarby IF
10.37
PB
  
4Anna Hillman
10.24
Gefle IF
10.24
  
5Alicia Gruvberger
10.01
Huddinge AIS
10.01
  
6Beatrice LindbergHellas FK
9.90
PB
  
7Norah Hamberg
9.32
Bromma IF
9.32
PB
  
8Ebba Wennebjer
8.77
Hammarby IF
8.77
PB
  
9Rose Masoudi
6.36
Bromma IF
6.36
PB
  
Jergmar11.7311.7612.5310.9711.26x
Runemar11.4311.52xx12.1311.84
Johansson9.879.9610.3710.3010.05
Hillmanx9.4410.019.679.4810.24
Gruvberger9.599.729.7510.018.649.93
Lindberg9.239.908.709.059.708.83
Hamberg9.32x8.548.667.978.64
Wennebjer8.288.77xx
Masoudi6.366.115.64
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Elin Runemar
15.30
Turebergs FK
15.30
  
2Beatrice LindbergHellas FK
12.98
PB
  
Runemar14.3514.5715.30x13.65x
Lindberg12.98x11.9612.6112.0711.59
F14 Höjd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
1.51
Hammarby IF
1.51
PB
  
2Gabriella EnquistHammarby IF
1.35
=PB
  
3Inez Resare
1.20
Hammarby IF
1.20
PB
  
1.151.201.251.301.351.401.451.481.511.54
Sparv--ooooxxooxxoxxx
Enquist-ooooxxx
Resareooxxp
F14 Stav     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Noomi Öhlund KarboubBromma IF
2.05
  
1.952.052.15
Öhlund Karboubxooxxx
F14 Längd     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
5.10
Hammarby IF
5.10
  
2My Lindberg
4.50
Hammarby IF
4.50
  
3Noomi Öhlund KarboubBromma IF
4.40
  
4Edit Jansson
4.38
Hammarby IF
4.38
PB
  
5Gabriella EnquistHammarby IF
4.20
  
6Sofia Sahlén MartinBromma IF
4.08
  
7Inez Resare
3.59
Hammarby IF
3.59
PB
  
Sparv5.055.074.825.104.824.90
Lindberg4.154.503.554.154.28x
Öhlund Karboub4.024.404.324.284.06x
Janssonxxx4.38xx
Enquist4.204.014.114.054.133.86
Sahlén Martin3.984.023.663.473.204.08
Resarex3.223.203.593.463.47

© 2022 Friidrottsstatistik