11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
8.6
1.6
1.6
24.5
19.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
1.6
1.6
1.6
31.5‐1.6
19.6
18.6
18.6
16.6
19.6
12.6
12.6
16.6
16.6
11.6
4.6
4.6
15.6
14.6
5.6
Arena: Halle End der Welt
Tävlande: 172 (77+95)   Starter: 310 (132+178)

Män
M 60 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1William Reais
William Reais 99, SUI
6.71
99SUI
6.71
SB
  
1Fabio Luginbühl
Fabio Luginbühl 98, SUI
6.88
98SUI
6.88
  
2Markus Fuchs
Markus Fuchs 95, AUT
6.76
95AUT
6.76
  
2Patrick Anklin
Patrick Anklin 03, SUI
6.98
03SUI
6.98
  
3Bradley Lestrade
Bradley Lestrade 01, SUI
6.80
01SUI
6.80
PB
  
3Nathan Oberti
Nathan Oberti 03, SUI
7.01
03SUI
7.01
  
4Pascal Mancini
Pascal Mancini 89, SUI
6.82
89SUI
6.82
  
5Timothé Mumenthaler
Timothé Mumenthaler 02, SUI
6.82
02SUI
6.82
  
6Felix SvenssonSUI
6.85
PB
  
7Martin Fuchs
Martin Fuchs 99, SUI
6.89
99SUI
6.89
PB
  
Sascha Meyer
Sascha Meyer 05, SUI
DQ
05SUI
DQ
  
Final B
12 feb
12 feb
1Kylian Widmer
Kylian Widmer 02, SUI
6.95
02SUI
6.95
PB
  
1Daniel Löhrer
Daniel Löhrer 98, SUI
6.95
98SUI
6.95
PB
  
3Giovanni Pirolli
Giovanni Pirolli 04, SUI
7.01
04SUI
7.01
  
4Matthieu Normand
Matthieu Normand 03, SUI
7.02
03SUI
7.02
PB
  
5Jonathan Gou Gomez
Jonathan Gou Gomez 05, SUI
7.03
05SUI
7.03
  
6Sylvain Chuard
Sylvain Chuard 96, SUI
7.04
96SUI
7.04
  
6David Naki
David Naki 02, SUI
7.04
02SUI
7.04
PB
  
8Mathieu Chèvre
Mathieu Chèvre 04, SUI
7.09
04SUI
7.09
  
Final C
12 feb
12 feb
1Alan Pichonnaz
Alan Pichonnaz 01, SUI
7.02
01SUI
7.02
PB
  
2Kevin Di Nocera
Kevin Di Nocera 94, SUI
7.05
94SUI
7.05
SB
  
3Nico Wyss
Nico Wyss 02, SUI
7.06
02SUI
7.06
PB
  
4Arnaud Vergères
Arnaud Vergères 95, SUI
7.09
95SUI
7.09
SB
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Silvan Wicki
Silvan Wicki 95, SUI
6.73
95SUI
6.73
SB
  
1Fabio Luginbühl
Fabio Luginbühl 98, SUI
6.86
98SUI
6.86
PB
  
2Markus Fuchs
Markus Fuchs 95, AUT
6.75
95AUT
6.75
  
2Patrick Anklin
Patrick Anklin 03, SUI
6.96
03SUI
6.96
PB
  
3Timothé Mumenthaler
Timothé Mumenthaler 02, SUI
6.79
02SUI
6.79
PB
  
3William Reais
William Reais 99, SUI
6.79
99SUI
6.79
SB
  
3Joel Schüpbach
Joel Schüpbach 99, SUI
7.06
99SUI
7.06
SB
  
4Marc Hofer
Marc Hofer 05, SUI
7.09
05SUI
7.09
PB
  
5Pascal Mancini
Pascal Mancini 89, SUI
6.85
89SUI
6.85
  
6Bradley Lestrade
Bradley Lestrade 01, SUI
6.87
01SUI
6.87
  
7Felix SvenssonSUI
6.92
SB
  
8Sike Azu-Irondi
Sike Azu-Irondi 96, NGR
6.93
96NGR
6.93
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Charles Devantay
Charles Devantay 98, SUI
6.88
98SUI
6.88
PB
  
1Nathan Oberti
Nathan Oberti 03, SUI
6.98
03SUI
6.98
PB
  
2Martin Fuchs
Martin Fuchs 99, SUI
6.91
99SUI
6.91
PB
  
2Sascha Meyer
Sascha Meyer 05, SUI
7.05
05SUI
7.05
PB
  
3Giovanni Pirolli
Giovanni Pirolli 04, SUI
6.98
04SUI
6.98
  
4Kylian Widmer
Kylian Widmer 02, SUI
6.99
02SUI
6.99
PB
  
5Sylvain Chuard
Sylvain Chuard 96, SUI
7.03
96SUI
7.03
SB
  
6Matthieu Normand
Matthieu Normand 03, SUI
7.06
03SUI
7.06
  
7Kevin Di Nocera
Kevin Di Nocera 94, SUI
7.08
94SUI
7.08
  
Heat 3
12 feb
12 feb
1Daniel Löhrer
Daniel Löhrer 98, SUI
7.00
98SUI
7.00
PB
  
2Jonathan Gou Gomez
Jonathan Gou Gomez 05, SUI
7.01
05SUI
7.01
PB
  
3Mathieu Chèvre
Mathieu Chèvre 04, SUI
7.07
04SUI
7.07
PB
  
4David Naki
David Naki 02, SUI
7.07
02SUI
7.07
  
4Joel Schüpbach
Joel Schüpbach 99, SUI
7.07
99SUI
7.07
SB
  
6Nico Wyss
Nico Wyss 02, SUI
7.10
02SUI
7.10
PB
  
Heat 4
12 feb
12 feb
1Raphael Huber
Raphael Huber 96, SUI
7.08
96SUI
7.08
PB
  
2Arnaud Vergères
Arnaud Vergères 95, SUI
7.10
95SUI
7.10
SB
  
M 200 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Felix SvenssonSUI
21.28
PB
  
2Charles Devantay
Charles Devantay 98, SUI
21.31
98SUI
21.31
PB
  
3Bradley Lestrade
Bradley Lestrade 01, SUI
21.33
01SUI
21.33
PB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Martin Fuchs
Martin Fuchs 99, SUI
21.89
99SUI
21.89
PB
  
2Simon Graf
Simon Graf 01, SUI
22.02
01SUI
22.02
  
Final C
12 feb
12 feb
1David Naki
David Naki 02, SUI
22.07
02SUI
22.07
  
2Alain-Hervé Mfomkpa
Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI
22.13
96SUI
22.13
SB
  
3Nico Wyss
Nico Wyss 02, SUI
22.14
02SUI
22.14
PB
  
Final D
12 feb
12 feb
1Mathieu Chèvre
Mathieu Chèvre 04, SUI
22.07
04SUI
22.07
PB
  
2Matthieu Normand
Matthieu Normand 03, SUI
22.08
03SUI
22.08
PB
  
Final E
13 feb
13 feb
1Arnaud Vergères
Arnaud Vergères 95, SUI
22.22
95SUI
22.22
  
2Nico Wyss
Nico Wyss 02, SUI
22.22
02SUI
22.22
  
M 400 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Ricky Petrucciani
Ricky Petrucciani 00, SUI
46.49
00SUI
46.49
PB
  
2Julien Bonvin
Julien Bonvin 99, SUI
46.98
99SUI
46.98
PB
  
3Nathan Gyger
Nathan Gyger 92, SUI
47.58
92SUI
47.58
PB
  
Final B
13 feb
13 feb
1Lionel Spitz
Lionel Spitz 01, SUI
47.63
01SUI
47.63
PB
  
2Robin Oester
Robin Oester 99, SUI
47.95
99SUI
47.95
PB
  
3Nahom Yirga
Nahom Yirga 01, SUI
49.56
01SUI
49.56
  
Final C
12 feb
12 feb
1Jarod Maury
Jarod Maury 01, SUI
48.69
01SUI
48.69
PB
  
2Nahom Yirga
Nahom Yirga 01, SUI
49.32
01SUI
49.32
  
Final D
12 feb
12 feb
1Ivan Pelizza
Ivan Pelizza 00, SUI
49.64
00SUI
49.64
PB
  
M 600 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Filippo Moggi
Filippo Moggi 99, SUI
1:18.42
99SUI
1:18.42
PB
  
2Diego Menzi
Diego Menzi 85, SUI
1:19.04
85SUI
1:19.04
PB
  
Davide Re
Davide Re 93, ITA
DNF
93ITA
DNF
  
M 800 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Elia Triaca
Elia Triaca 05, SUI
1:55.93
05SUI
1:55.93
PB
  
M 1000 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer 96, SUI
2:26.38
96SUI
2:26.38
PB
  
2Reto Ramseier
Reto Ramseier 93, SUI
2:28.47
93SUI
2:28.47
PB
  
3Pietro Calamai
Pietro Calamai 96, SUI
2:28.48
96SUI
2:28.48
PB
  
4Léon Dietrich
Léon Dietrich 01, SUI
2:29.94
01SUI
2:29.94
PB
  
M 60 m häck     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Nick Rüegg
Nick Rüegg 01, SUI
8.05
01SUI
8.05
  
2Brahian Peña
Brahian Peña 94, SUI
8.06
94SUI
8.06
SB
  
3Simon Ehammer
Simon Ehammer 00, SUI
8.06
00SUI
8.06
  
4Micha Rutschmann
Micha Rutschmann 00, SUI
8.21
00SUI
8.21
SB
  
5Stan Nicole
Stan Nicole 00, SUI
8.40
00SUI
8.40
PB
  
6Nicola Fumagalli
Nicola Fumagalli 02, SUI
8.44
02SUI
8.44
PB
  
7Joel Winterberg
Joel Winterberg 02, SUI
8.60
02SUI
8.60
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Simon Ehammer
Simon Ehammer 00, SUI
7.81
00SUI
7.81
  
2Nick Rüegg
Nick Rüegg 01, SUI
8.00
01SUI
8.00
SB
  
3Brahian Peña
Brahian Peña 94, SUI
8.07
94SUI
8.07
SB
  
4Micha Rutschmann
Micha Rutschmann 00, SUI
8.27
00SUI
8.27
  
5Nicola Fumagalli
Nicola Fumagalli 02, SUI
8.51
02SUI
8.51
PB
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Stan Nicole
Stan Nicole 00, SUI
8.46
00SUI
8.46
PB
  
2Joel Winterberg
Joel Winterberg 02, SUI
8.49
02SUI
8.49
PB
  
M Stav     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Adrian Kübler
Adrian Kübler 97, SUI
5.25
97SUI
5.25
PB
  
2Felix Eichenberger
Felix Eichenberger 01, SUI
5.00
01SUI
5.00
PB
  
3Simon Ehammer
Simon Ehammer 00, SUI
4.90
00SUI
4.90
  
4Maurin Buschor
Maurin Buschor 01, SUI
4.80
01SUI
4.80
  
5Frédéric Matthys
Frédéric Matthys 98, SUI
4.80
98SUI
4.80
=PB
  
6Daniel Frasncisco Zupeuc
Daniel Frasncisco Zupeuc 94, CHI
4.70
94CHI
4.70
SB
  
7Simon Schenk
Simon Schenk 01, SUI
4.60
01SUI
4.60
  
4.404.604.704.804.905.005.155.255.31
Kübler--o-xoxxoxxooxxx
Eichenberger---xxoxoxxoxxx
Ehammer-xo-oxoxxx
Buschor-o-oxxx
Matthys-o-xo-xxx
Zupeucooxoxxx
Schenk-xxo-xxx
M Längd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler 94, SUI
7.81
94SUI
7.81
SB
  
1Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler 94, SUI
7.48
94SUI
7.48
  
2Enrico Güntert
Enrico Güntert 97, SUI
7.76
97SUI
7.76
PB
  
3Cyrill Kernbach
Cyrill Kernbach 03, SUI
7.22
03SUI
7.22
  
4Fabio Luginbühl
Fabio Luginbühl 98, SUI
7.19
98SUI
7.19
PB
  
5Raphael Huber
Raphael Huber 96, SUI
7.16
96SUI
7.16
  
6Nicolas Bersier
Nicolas Bersier 04, SUI
7.11
04SUI
7.11
  
Gföhlerxx7.46x7.485.67
Gföhlerxx7.46x7.485.67
Güntertx7.76x
Kernbach7.097.22
Luginbühl7.05xx7.19xx
Huber7.16xxxxx
Bersier7.116.856.896.856.685.67
M Kula     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Stefan Wieland
Stefan Wieland 98, SUI
18.66
98SUI
18.66
PB
  
2Lars Meyer
Lars Meyer 99, SUI
15.52
99SUI
15.52
SB
  
5Simon Ehammer
Simon Ehammer 00, SUI
13.83
00SUI
13.83
  
Wieland18.4018.6618.2718.2017.7918.23
Meyer14.5915.1415.4715.5215.4115.38
Ehammer13.83xx13.3313.45x
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Fabio Kobelt
Fabio Kobelt 03, SUI
7.81
03SUI
7.81
PB
  
2Tobias Eberhard
Tobias Eberhard 03, SUI
8.47
03SUI
8.47
PB
  
3Felix Doll
Felix Doll 03, SUI
8.48
03SUI
8.48
PB
  
Nathan Oberti
Nathan Oberti 03, SUI
DQ
03SUI
DQ
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Fabio Kobelt
Fabio Kobelt 03, SUI
7.86
03SUI
7.86
PB
  
2Nathan Oberti
Nathan Oberti 03, SUI
8.07
03SUI
8.07
PB
  
3Tobias Eberhard
Tobias Eberhard 03, SUI
8.55
03SUI
8.55
PB
  
4Felix Doll
Felix Doll 03, SUI
8.58
03SUI
8.58
PB
  
P19 Sjukamp (P19)     
Inne 12 - 13 feb

Final A

Final
Inne 12 - 13 feb
1Andrin Huber
Andrin Huber 04, SUI
5.259
04SUI
5.259
PB
  
2Fabio Küchler
Fabio Küchler 04, SUI
5.070
04SUI
5.070
PB
  
3Gaspar Martinez-Aldama
Gaspar Martinez-Aldama 03, SUI
5.047
03SUI
5.047
PB
  
4Joel Temeng
Joel Temeng 04, SUI
4.964
04SUI
4.964
SB
  
5Lars Mäsing
Lars Mäsing 03, SUI
4.954
03SUI
4.954
SB
  
6Louis Miller
Louis Miller 04, GBR
4.788
04GBR
4.788
PB
  
Huber7.296.5313.581.928.374.102:46.46
Küchler7.236.6311.851.778.064.002:50.77
Martinez-Aldama7.016.0313.101.778.474.202:50.52
Temeng7.296.591.803.802:59.55
Mäsing7.416.3313.931.808.544.102:55.83
Miller7.566.5212.271.748.593.902:50.27
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Xavier Fischer
Xavier Fischer 05, SUI
8.07
05SUI
8.07
PB
  
2Sascha Meyer
Sascha Meyer 05, SUI
8.21
05SUI
8.21
  
3Andri Anex
Andri Anex 05, SUI
8.46
05SUI
8.46
PB
  
Heat 1
13 feb
13 feb
1Sascha Meyer
Sascha Meyer 05, SUI
8.17
05SUI
8.17
PB
  
2Xavier Fischer
Xavier Fischer 05, SUI
8.31
05SUI
8.31
PB
  
3Andri Anex
Andri Anex 05, SUI
8.47
05SUI
8.47
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji 92, SUI
7.14
92SUI
7.14
SB
  
1Géraldine Frey
Géraldine Frey 97, SUI
7.26
97SUI
7.26
  
2Riccarda Dietsche
Riccarda Dietsche 96, SUI
7.38
96SUI
7.38
  
2Michelle Gloor
Michelle Gloor 00, SUI
7.48
00SUI
7.48
=PB
  
3Natacha Kouni
Natacha Kouni 01, SUI
7.39
01SUI
7.39
=PB
  
3Cynthia Reinle
Cynthia Reinle 00, SUI
7.58
00SUI
7.58
  
4Michelle Gloor
Michelle Gloor 00, SUI
7.49
00SUI
7.49
  
4Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski 97, SUI
7.58
97SUI
7.58
=PB
  
5Lena Weiss
Lena Weiss 94, SUI
7.54
94SUI
7.54
  
5Joyce Lussi
Joyce Lussi 02, SUI
7.78
02SUI
7.78
  
6Chloé Rabac
Chloé Rabac 05, SUI
7.67
05SUI
7.67
  
6Schlatter Andrea
Schlatter Andrea 99, SUI
7.86
99SUI
7.86
=PB
  
7Anastasie Mileina Tsogo
Anastasie Mileina Tsogo 03, CMR
7.72
03CMR
7.72
  
7Lisa Hanhart
Lisa Hanhart 98, SUI
7.86
98SUI
7.86
  
8Zora Rauh
Zora Rauh 02, SUI
7.74
02SUI
7.74
  
8Lena Peter
Lena Peter 04, SUI
7.99
04SUI
7.99
  
Final B
12 feb
12 feb
1Mélissa Gutschmidt
Mélissa Gutschmidt 02, SUI
7.38
02SUI
7.38
PB
  
1Asia Sivolella
Asia Sivolella 03, SUI
7.96
03SUI
7.96
PB
  
2Julia Niederberger
Julia Niederberger 00, SUI
7.69
00SUI
7.69
=PB
  
2Sina Ettlin
Sina Ettlin 03, SUI
7.97
03SUI
7.97
=PB
  
3Emma Piffaretti
Emma Piffaretti 02, SUI
7.70
02SUI
7.70
SB
  
4Iris Caligiuri
Iris Caligiuri 03, SUI
7.70
03SUI
7.70
  
5Fabienne Hoenke
Fabienne Hoenke 04, SUI
7.70
04SUI
7.70
=SB
  
6Elaine Den Exter
Elaine Den Exter 97, NED
7.74
97NED
7.74
=SB
  
7Kim Flattich
Kim Flattich 98, SUI
7.78
98SUI
7.78
  
8Laetitia Hermet
Laetitia Hermet 94, SUI
7.86
94SUI
7.86
  
Final C
12 feb
12 feb
1Zoé Deriaz
Zoé Deriaz 01, SUI
7.72
01SUI
7.72
PB
  
2Maëva Tahou
Maëva Tahou 03, SUI
7.83
03SUI
7.83
SB
  
3Daniela Kyburz
Daniela Kyburz 88, SUI
7.86
88SUI
7.86
  
3Anna Haberthür
Anna Haberthür 03, SUI
8.26
03SUI
8.26
  
4Aylin Rudolph
Aylin Rudolph 01, SUI
7.87
01SUI
7.87
  
5Sedina Deegbe
Sedina Deegbe 02, SUI
7.88
02SUI
7.88
PB
  
6Naomie Clark
Naomie Clark 05, MRI
7.88
05MRI
7.88
  
7Stefanie Schindler
Stefanie Schindler 99, SUI
7.95
99SUI
7.95
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji 92, SUI
7.16
92SUI
7.16
  
1Géraldine Frey
Géraldine Frey 97, SUI
7.25
97SUI
7.25
PB
  
2Riccarda Dietsche
Riccarda Dietsche 96, SUI
7.34
96SUI
7.34
SB
  
2Riccarda Dietsche
Riccarda Dietsche 96, SUI
7.40
96SUI
7.40
  
3Natacha Kouni
Natacha Kouni 01, SUI
7.40
01SUI
7.40
=SB
  
3Michelle Gloor
Michelle Gloor 00, SUI
7.48
00SUI
7.48
=PB
  
4Lena Weiss
Lena Weiss 94, SUI
7.47
94SUI
7.47
PB
  
4Cynthia Reinle
Cynthia Reinle 00, SUI
7.50
00SUI
7.50
SB
  
5Mélissa Gutschmidt
Mélissa Gutschmidt 02, SUI
7.48
02SUI
7.48
SB
  
5Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski 97, SUI
7.58
97SUI
7.58
PB
  
6Michelle Gloor
Michelle Gloor 00, SUI
7.51
00SUI
7.51
  
6Aylin Rudolph
Aylin Rudolph 01, SUI
7.91
01SUI
7.91
  
7Coralie Ambrosini
Coralie Ambrosini 97, SUI
7.69
97SUI
7.69
  
8Laetitia Hermet
Laetitia Hermet 94, SUI
7.78
94SUI
7.78
SB
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Chloé Rabac
Chloé Rabac 05, SUI
7.57
05SUI
7.57
PB
  
1Joyce Lussi
Joyce Lussi 02, SUI
7.77
02SUI
7.77
PB
  
1Daniela Kyburz
Daniela Kyburz 88, SUI
7.77
88SUI
7.77
SB
  
2Zora Rauh
Zora Rauh 02, SUI
7.63
02SUI
7.63
PB
  
3Anastasie Mileina Tsogo
Anastasie Mileina Tsogo 03, CMR
7.68
03CMR
7.68
=PB
  
3Lisa Hanhart
Lisa Hanhart 98, SUI
7.80
98SUI
7.80
PB
  
4Emma Piffaretti
Emma Piffaretti 02, SUI
7.71
02SUI
7.71
SB
  
4Schlatter Andrea
Schlatter Andrea 99, SUI
7.86
99SUI
7.86
PB
  
5Fabienne Hoenke
Fabienne Hoenke 04, SUI
7.71
04SUI
7.71
  
5Asia Sivolella
Asia Sivolella 03, SUI
7.97
03SUI
7.97
PB
  
6Iris Caligiuri
Iris Caligiuri 03, SUI
7.72
03SUI
7.72
  
7Kim Flattich
Kim Flattich 98, SUI
7.73
98SUI
7.73
  
8Maëva Tahou
Maëva Tahou 03, SUI
7.89
03SUI
7.89
=SB
  
Heat 3
12 feb
12 feb
1Elaine Den Exter
Elaine Den Exter 97, NED
7.74
97NED
7.74
SB
  
1Lena Peter
Lena Peter 04, SUI
7.95
04SUI
7.95
PB
  
2Daniela Kyburz
Daniela Kyburz 88, SUI
7.80
88SUI
7.80
  
3Zoé Deriaz
Zoé Deriaz 01, SUI
7.80
01SUI
7.80
PB
  
4Aylin Rudolph
Aylin Rudolph 01, SUI
7.85
01SUI
7.85
  
5Desirée Regazzoni
Desirée Regazzoni 04, SUI
7.94
04SUI
7.94
  
Heat 4
12 feb
12 feb
1Julia Niederberger
Julia Niederberger 00, SUI
7.69
00SUI
7.69
PB
  
1Sina Ettlin
Sina Ettlin 03, SUI
7.97
03SUI
7.97
PB
  
2Sedina Deegbe
Sedina Deegbe 02, SUI
7.89
02SUI
7.89
PB
  
3Bianca Hercigonja
Bianca Hercigonja 02, SUI
7.91
02SUI
7.91
PB
  
4Leonie Moll
Leonie Moll 01, SUI
7.97
01SUI
7.97
  
4Anna Haberthür
Anna Haberthür 03, SUI
8.26
03SUI
8.26
  
Heat 5
12 feb
12 feb
1Sophie Martin
Sophie Martin 00, SUI
7.81
00SUI
7.81
PB
  
2Naomie Clark
Naomie Clark 05, MRI
7.85
05MRI
7.85
PB
  
3Saana Laaksonlaita
Saana Laaksonlaita 93, SUI
7.94
93SUI
7.94
SB
  
4Eve Attenhofer
Eve Attenhofer 05, SUI
7.95
05SUI
7.95
PB
  
Heat 6
12 feb
12 feb
1Stefanie Schindler
Stefanie Schindler 99, SUI
7.90
99SUI
7.90
PB
  
2Aaliyah Salifu
Aaliyah Salifu 05, SUI
7.98
05SUI
7.98
PB
  
3Salomé Marquet
Salomé Marquet 06, SUI
7.99
06SUI
7.99
PB
  
Heat 7
12 feb
12 feb
1Kimberly Clark
Kimberly Clark 05, MRI
7.96
05MRI
7.96
SB
  
Heat 8
13 feb
13 feb
1Liv Dufner
Liv Dufner 04, SUI
8.22
04SUI
8.22
PB
  
Heat 12
12 feb
12 feb
1Isabel Posch
Isabel Posch 00, AUT
7.76
00AUT
7.76
SB
  
1Isabel Posch
Isabel Posch 00, AUT
7.76
00AUT
7.76
SB
  
K 200 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Julia Niederberger
Julia Niederberger 00, SUI
24.22
00SUI
24.22
PB
  
2Fabienne Hoenke
Fabienne Hoenke 04, SUI
24.81
04SUI
24.81
PB
  
3Coralie Ambrosini
Coralie Ambrosini 97, SUI
24.89
97SUI
24.89
  
Final B
13 feb
13 feb
1Catia Gubelmann
Catia Gubelmann 01, SUI
24.65
01SUI
24.65
PB
  
Final C
13 feb
13 feb
1Anna Haberthür
Anna Haberthür 03, SUI
25.96
03SUI
25.96
PB
  
2Elaine Den Exter
Elaine Den Exter 97, NED
26.69
97NED
26.69
  
3Livia Fuchs
Livia Fuchs 05, SUI
26.71
05SUI
26.71
PB
  
Final D
12 feb
12 feb
1Chloé Rabac
Chloé Rabac 05, SUI
25.04
05SUI
25.04
  
2Coralie Emery
Coralie Emery 02, SUI
25.42
02SUI
25.42
PB
  
3Seraina Lerf
Seraina Lerf 02, SUI
25.79
02SUI
25.79
PB
  
4Aline Gloor
Aline Gloor 98, SUI
25.87
98SUI
25.87
PB
  
K 400 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Audrey Werro
Audrey Werro 04, SUI
53.03
04SUI
53.03
PB
  
2Yasmin Giger
Yasmin Giger 99, SUI
53.73
99SUI
53.73
SB
  
3Lena Wernli
Lena Wernli 01, SUI
55.39
01SUI
55.39
  
4Giulia Senn
Giulia Senn 01, SUI
55.46
01SUI
55.46
SB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Oksana Aeschbacher
Oksana Aeschbacher 98, SUI
55.34
98SUI
55.34
SB
  
2Florence Nri
Florence Nri 00, SUI
56.17
00SUI
56.17
SB
  
3Michelle Gröbli
Michelle Gröbli 01, SUI
56.29
01SUI
56.29
=PB
  
4Michelle Liem
Michelle Liem 05, SUI
57.40
05SUI
57.40
SB
  
Final C
13 feb
13 feb
1Catia Gubelmann
Catia Gubelmann 01, SUI
56.38
01SUI
56.38
PB
  
Final D
12 feb
12 feb
1Noémie Salamin
Noémie Salamin 99, SUI
56.41
99SUI
56.41
PB
  
2Sophie Martin
Sophie Martin 00, SUI
57.68
00SUI
57.68
PB
  
3Aline Gloor
Aline Gloor 98, SUI
57.81
98SUI
57.81
SB
  
K 600 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Michelle Müller
Michelle Müller 97, SUI
1:34.48
97SUI
1:34.48
PB
  
K 800 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Lea Ammann
Lea Ammann 02, SUI
2:10.27
02SUI
2:10.27
  
K 1500 m     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Fiona von Flüe
Fiona von Flüe 08, SUI
4:35.67
08SUI
4:35.67
PB
  
K 60 m häck     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Ditaji Kambundji
Ditaji Kambundji 02, SUI
7.98
02SUI
7.98
PB
  
2Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski 97, SUI
8.23
97SUI
8.23
SB
  
3Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
8.26
94SUI
8.26
  
4Kim Flattich
Kim Flattich 98, SUI
8.44
98SUI
8.44
PB
  
5Daniela Kyburz
Daniela Kyburz 88, SUI
8.61
88SUI
8.61
  
6Lena Weiss
Lena Weiss 94, SUI
8.61
94SUI
8.61
  
7Emma Piffaretti
Emma Piffaretti 02, SUI
8.64
02SUI
8.64
PB
  
8Valérie Guignard
Valérie Guignard 04, SUI
8.71
04SUI
8.71
SB
  
Heat 1
13 feb
13 feb
1Ditaji Kambundji
Ditaji Kambundji 02, SUI
8.10
02SUI
8.10
SB
  
1Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
8.10
94SUI
8.10
=PB
  
3Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski 97, SUI
8.38
97SUI
8.38
  
4Kim Flattich
Kim Flattich 98, SUI
8.55
98SUI
8.55
  
5Lena Weiss
Lena Weiss 94, SUI
8.61
94SUI
8.61
  
6Daniela Kyburz
Daniela Kyburz 88, SUI
8.61
88SUI
8.61
  
7Valérie Guignard
Valérie Guignard 04, SUI
8.77
04SUI
8.77
SB
  
Heat 2
13 feb
13 feb
1Emma Piffaretti
Emma Piffaretti 02, SUI
8.81
02SUI
8.81
PB
  
2Maëva Tahou
Maëva Tahou 03, SUI
8.84
03SUI
8.84
PB
  
3Isabel Posch
Isabel Posch 00, AUT
9.06
00AUT
9.06
SB
  
4Anna Haberthür
Anna Haberthür 03, SUI
9.08
03SUI
9.08
PB
  
5Elena Debelic
Elena Debelic 03, SUI
9.10
03SUI
9.10
PB
  
Heat 3
13 feb
13 feb
2Laura Marti
Laura Marti 03, SUI
9.38
03SUI
9.38
PB
  
Lara Lehmann
Lara Lehmann 03, SUI
DNF
03SUI
DNF
  
K Höjd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Stella Kapp
Stella Kapp 05, SUI
1.74
05SUI
1.74
PB
  
1Livia Odermatt
Livia Odermatt 95, SUI
1.73
95SUI
1.73
  
2Andrea Müller
Andrea Müller 96, SUI
1.65
96SUI
1.65
PB
  
8Jessica Auf Der Maur
Jessica Auf Der Maur 05, SUI
1.50
05SUI
1.50
  
1.40
1.74
1.45
1.76
1.50
1.77
1.55
1.60
1.65
1.67
1.68
1.70
1.71
1.73
Kapp-
xo
-
-
-
xxx
o
o
o
-
o
-
o
-
Odermatt-
-
-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
-
o
Müller-
-
o
o
o
o
-
xxx



Auf Der Mauro
o
xxo
xxx







K Stav     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Angelica Moser
Angelica Moser 97, SUI
4.60
97SUI
4.60
SB
  
2Pascale Stöcklin
Pascale Stöcklin 97, SUI
4.20
97SUI
4.20
  
4.204.404.504.604.70
Moser-xooxxoxxx
Stöcklinxoxxx
Final B
12 feb
12 feb
1Romy Burkhard
Romy Burkhard 04, SUI
4.00
04SUI
4.00
  
2Sina Ettlin
Sina Ettlin 03, SUI
3.80
03SUI
3.80
PB
  
3Leonie Moll
Leonie Moll 01, SUI
3.60
01SUI
3.60
=PB
  
3.403.603.703.803.904.004.15
Burkhard--o-xooxxx
Ettlin--xoxxoxxx
Mollooxxx
Final C
13 feb
13 feb
1Jessica Auf Der Maur
Jessica Auf Der Maur 05, SUI
3.60
05SUI
3.60
PB
  
3.003.103.203.303.403.503.553.603.65
Auf Der Maurooooxoooxoxxx
K Längd     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Elena Debelic
Elena Debelic 03, SUI
5.96
03SUI
5.96
SB
  
2Jessica Auf Der Maur
Jessica Auf Der Maur 05, SUI
5.24
05SUI
5.24
PB
  
3Liv Dufner
Liv Dufner 04, SUI
5.03
04SUI
5.03
PB
  
Debelicx5.905.705.90x5.96
Auf Der Maur5.095.244.965.02x4.80
Dufner5.03x4.854.914.68x
Final B
12 feb
12 feb
1Alessia Danelli
Alessia Danelli 00, SUI
5.94
00SUI
5.94
  
2Bianca Hercigonja
Bianca Hercigonja 02, SUI
5.72
02SUI
5.72
PB
  
3Stefanie Schindler
Stefanie Schindler 99, SUI
5.59
99SUI
5.59
PB
  
4Livia Fuchs
Livia Fuchs 05, SUI
5.01
05SUI
5.01
PB
  
Danelli5.675.885.585.945.775.79
Hercigonja5.545.635.625.655.72x
Schindler5.595.475.315.395.385.45
Fuchs5.005.01x
Final C
12 feb
12 feb
1Anna Rotter
Anna Rotter 02, SUI
5.50
02SUI
5.50
SB
  
2Andrea Müller
Andrea Müller 96, SUI
5.46
96SUI
5.46
SB
  
Rotterxx5.125.505.37x
Müllerxx5.205.365.46x
K Tresteg     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Alina Tobler
Alina Tobler 99, SUI
12.08
99SUI
12.08
  
2Barbara Leuthard
Barbara Leuthard 81, SUI
12.04
81SUI
12.04
SB
  
3Marina Müller
Marina Müller 93, SUI
11.25
93SUI
11.25
PB
  
Toblerxx11.99x12.0312.08
Leuthardx11.9412.0011.87x12.04
Müller11.2511.0211.01x11.04x
K Kula     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Miryam Mazenauer
Miryam Mazenauer 00, SUI
14.96
00SUI
14.96
SB
  
2Isabel Posch
Isabel Posch 00, AUT
10.78
00AUT
10.78
PB
  
3Laura Marti
Laura Marti 03, SUI
10.76
03SUI
10.76
PB
  
4Liv Dufner
Liv Dufner 04, SUI
9.94
04SUI
9.94
  
5Lara Lehmann
Lara Lehmann 03, SUI
9.90
03SUI
9.90
  
Mazenauer14.69x14.9614.67xx
Posch10.78x10.42x10.3410.27
Marti9.9610.3110.599.9110.7610.08
Dufnerxx9.069.949.679.52
Lehmann9.099.609.908.67
Final B
12 feb
12 feb
1Lenja Heusser
Lenja Heusser 04, SUI
12.77
04SUI
12.77
PB
  
2Chantal Fahrni
Chantal Fahrni 00, SUI
12.57
00SUI
12.57
PB
  
3Julia Hammesfahr
Julia Hammesfahr 02, SUI
12.27
02SUI
12.27
  
4Ariana Brügger
Ariana Brügger 03, SUI
11.17
03SUI
11.17
PB
  
Heusser10.1511.7812.7711.7812.1011.38
Fahrni10.79x12.5012.33x12.57
Hammesfahr12.2711.95xx11.61x
Brügger10.7011.1711.0311.0010.8410.68
F19 Femkamp     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Marina Zanoni
Marina Zanoni 03, SUI
3.829
03SUI
3.829
PB
  
2Melissa Wullschleger
Melissa Wullschleger 04, SUI
3.743
04SUI
3.743
PB
  
3Linda Bichsel
Linda Bichsel 04, SUI
3.592
04SUI
3.592
PB
  
4Anna Huber
Anna Huber 04, SUI
3.515
04SUI
3.515
PB
  
5Livia Tonazzi
Livia Tonazzi 04, SUI
3.462
04SUI
3.462
PB
  
6Lisa Hohermut
Lisa Hohermut 04, SUI
3.265
04SUI
3.265
PB
  
7Karin Vogel
Karin Vogel 04, SUI
3.009
04SUI
3.009
PB
  
Zanoni8.901.7211.575.612:33.11
Wullschleger8.931.6012.175.682:32.89
Bichsel8.611.5410.455.402:29.17
Huber9.231.6011.155.222:30.07
Tonazzi8.871.5410.345.842:45.99
Hohermut9.201.4511.065.392:40.90
Vogel9.821.548.694.872:35.24
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Eve Attenhofer
Eve Attenhofer 05, SUI
8.59
05SUI
8.59
PB
  
2Dafina Zuka
Dafina Zuka 05, SUI
8.84
05SUI
8.84
PB
  
3Carmen Schaub
Carmen Schaub 05, SUI
8.92
05SUI
8.92
PB
  
4Livia Fuchs
Livia Fuchs 05, SUI
9.03
05SUI
9.03
  
Heat 1
12 feb
12 feb
1Eve Attenhofer
Eve Attenhofer 05, SUI
8.62
05SUI
8.62
PB
  
2Dafina Zuka
Dafina Zuka 05, SUI
8.89
05SUI
8.89
  
3Livia Fuchs
Livia Fuchs 05, SUI
8.96
05SUI
8.96
  
4Carmen Schaub
Carmen Schaub 05, SUI
8.98
05SUI
8.98
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 13 feb

Final A

Final
Inne 13 feb
1Mia Feer
Mia Feer 05, SUI
14.09
05SUI
14.09
PB
  
Feer12.7114.0913.07x

© 2022 Friidrottsstatistik