11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
Arena: Slottsskogsvallen   Arrangör: Göteborgs FIF
Tävlande: 165 (104+61)   Starter: 178 (114+64)

Män
M 200 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen 98, NOR
21.28
98NOR
21.28
  
2Desmond Rogo
21.41
Upsala IF
21.41
  
3Isak Andersson
21.90
Upsala IF
21.90
SB
  
4Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
22.11
IFK Helsingborg
22.11
  
5Christian Mensah
Christian Mensah 96, NOR
22.45
96NOR
22.45
  
Final B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Eric Larsson
22.39
IF Göta Karlstad
22.39
PB
  
2Tim Jansson
Tim Jansson 05, Alingsås
22.60
Alingsås IF
22.60
  
3Albin Hagstedt
23.49
Örgryte IS
23.49
PB
  
4Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
23.80
Sävedalens AIK
23.80
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Andreas Kramer
1:47.53
Ullevi FK
1:47.53
  
2Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 00, NOR
1:47.96
00NOR
1:47.96
  
3Ville Lampinen
Ville Lampinen 94, FIN
1:49.76
94FIN
1:49.76
  
4Joakim Andersson
1:50.10
Spårvägens FK
1:50.10
  
5Benjamin Åberg
1:50.60
Hälle IF
1:50.60
  
6Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
1:51.11
91DEN
1:51.11
SB
  
7Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 00, NOR
1:51.97
00NOR
1:51.97
  
8Victor Wahlgren
1:55.52
Mölndals AIK
1:55.52
  
Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
DNF
IFK Helsingborg
DNF
  pace
Final B
1Oliver Andersen Vedvik
Oliver Andersen Vedvik 98, NOR
1:53.50
98NOR
1:53.50
  
2Simon Wallenlind
1:53.65
Mölndals AIK
1:53.65
SB
  
3Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:53.93
KFUM Örebro
1:53.93
  
4Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:54.05
Linköpings GIF
1:54.05
=PB
  
5Axel Alness-Borg
1:54.25
IFK Lidingö
1:54.25
  
6Eric Källman
1:54.40
IK Ymer
1:54.40
  
7Oliver Fehrlund PerssonYstads IF
1:55.87
PB
  
8Elias Ramhult
2:03.25
IK Ymer
2:03.25
  
Samuel Wiik
DNF
Örgryte IS
DNF
  pace
Final C
1Markus Brodin
1:54.99
Danderyds SK
1:54.99
PB
  
2Theo Hellberg
1:55.78
Malmö AI
1:55.78
PB
  
3Michael Hansson
1:55.85
IS Göta
1:55.85
SB
  
4Simon RosenquistKA 2 IF
1:57.19
PB
  
5Simon Wikell
1:58.19
Mölndals AIK
1:58.19
SB
  
6Vilmer Andersson
1:58.53
Hälle IF
1:58.53
  
7Adrian Mehic
Adrian Mehic 94, Heleneholm
2:02.39
Heleneholms IF
2:02.39
  
Alexander NilssonMölndals AIK
DNF
  pace
Final D
1Jacob Klinth
1:57.75
IFK Lidingö
1:57.75
SB
  
2Fabian Haeffler
1:58.56
Mölndals AIK
1:58.56
PB
  
3Erik Albin
Erik Albin 02, Helsingborg
1:58.68
IFK Helsingborg
1:58.68
PB
  
4Salem Al-Murisi
2:01.21
Ullevi FK
2:01.21
PB
  
5Zeth Söderlund
2:01.35
Heleneholms IF
2:01.35
  
6Joar Franck
2:02.26
Ystads IF
2:02.26
PB
  
7Sebastian Persson
2:02.37
Heleneholms IF
2:02.37
SB
  
8Moltas Austrell
2:06.12
Heleneholms IF
2:06.12
SB
  
Olof Silvander
DNF
IFK Lidingö
DNF
  pace
M 3000 m     


Final A

Final

1Jonas Glans
7:47.76
Malmö AI
7:47.76
PB
  
2Zerei Mezngi
Zerei Mezngi 86, NOR
7:49.21
86NOR
7:49.21
SB
  
3Emil Danielsson
7:51.76
Spårvägens FK
7:51.76
SB
  
4Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 00, NED
8:00.48
00NED
8:00.48
PB
  
5Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
8:01.39
Spårvägens FK
8:01.39
PB
  
6Jonatan Fridolfsson
8:09.89
Sävedalens AIK
8:09.89
SB
  
7Miguel Palm
8:10.84
Mölndals AIK
8:10.84
PB
  
8Johan Fagerberg
8:11.17
Spårvägens FK
8:11.17
PB
  
9Oliver Löfqvist
8:13.50
Spårvägens FK
8:13.50
SB
  
10Arvid Öhrn
8:16.07
Hälle IF
8:16.07
SB
  
11Sharmarke Ahmed
8:20.89
Hälle IF
8:20.89
SB
  
12Samuel FitsumbrhanHälle IF
8:21.67
SB
  
13Olof Silvander
8:23.59
IFK Lidingö
8:23.59
SB
  
14Christoffer Boll
Christoffer Boll 92, DEN
8:24.70
92DEN
8:24.70
SB
  
15Trym Tönnesen
Trym Tönnesen 00, NOR
8:40.22
00NOR
8:40.22
PB
  
Vidar JohanssonUllevi FK
DNF
  pace
Final B
1Mohamed Nuur
8:18.02
Örgryte IS
8:18.02
PB
  
2Johannes Teigland
Johannes Teigland 95, NOR
8:19.23
95NOR
8:19.23
PB
  
3Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
8:19.35
01DEN
8:19.35
PB
  
4Fredrik JohanssonIK Akele
8:20.32
SB
  
5Petter Svensson
8:25.17
Hälle IF
8:25.17
PB
  
6Rickard Emilsson
8:35.97
IK Akele
8:35.97
SB
  
7Jonas Magnusson
8:36.54
Hälle IF
8:36.54
PB
  
8Adam Sörqvist
8:37.17
Mölndals AIK
8:37.17
PB
  
9Louis Schmitz
8:38.69
Ullevi FK
8:38.69
PB
  
10Melker Tillenius
8:43.00
Sävedalens AIK
8:43.00
PB
  
11Ludvig Johansson
8:43.20
IFK Lidingö
8:43.20
PB
  
12Emil Hammer Lux
Emil Hammer Lux 02, DEN
8:55.47
02DEN
8:55.47
  
13Algot Wedberg
8:56.54
Hälle IF
8:56.54
PB
  
14Filip Jonsson
9:01.56
Hälle IF
9:01.56
PB
  
15Nazir Rezai
Nazir Rezai 98, Lysekil SLF
9:02.60
Lysekil SLF
9:02.60
PB
  
16Axel Johansson
9:09.80
Hälle IF
9:09.80
SB
  
17Henok Ande
9:20.06
Hälle IF
9:20.06
PB
  
Alexander NilssonMölndals AIK
DNF
  pace
M 110 m häck     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Hassane Fofana
Hassane Fofana 92, ITA
13.69
92ITA
13.69
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
13.70
IFK Helsingborg
13.70
  
3Max Hrelja
13.77
Malmö AI
13.77
  
4Anton Levin
14.06
Malmö AI
14.06
  
5Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf 98, NED
14.09
98NED
14.09
  
6Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.27
Spårvägens FK
14.27
  
7Elias Martinsson
14.34
Mölndals AIK
14.34
  
8Petter Gustafsson
14.46
Örgryte IS
14.46
SB
  
Final B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Hassane Fofana
Hassane Fofana 92, ITA
13.78
92ITA
13.78
  
2Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
13.80
IFK Helsingborg
13.80
  
3Max Hrelja
13.88
Malmö AI
13.88
  
4Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf 98, NED
13.88
98NED
13.88
  
Final C
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Anton Levin
14.07
Malmö AI
14.07
  
2Elias Martinsson
14.37
Mölndals AIK
14.37
  
3Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.40
Spårvägens FK
14.40
  
4Petter Gustafsson
14.51
Örgryte IS
14.51
SB
  
5Oscar Hjerm
15.27
Ullevi FK
15.27
  
6Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
25.76
Upsala IF
25.76
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Carl Bengtström
48.97
Örgryte IS
48.97
  
2Amere Lattin
Amere Lattin 97, USA
49.16
97USA
49.16
  
3Stéphane Yato
Stéphane Yato 92, FRA
50.21
92FRA
50.21
  
4Karl Wållgren
50.86
Örgryte IS
50.86
PB
  
24 SWE AT
5Anton Bertilsson
51.44
IFK Växjö
51.44
  
6Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
52.22
IFK Växjö
52.22
SB
  
7Gustav Karlsson
52.74
Örgryte IS
52.74
  
8Viktor BondessonMalmö AI
53.87
  
M Längd     


Final A

Final

1Thobias MontlerUllevi FK
7.93
+1.3
  
2Filip Pravdica
Filip Pravdica 95, CRO
7.82
95CRO
7.82
+1.8
  
3Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes 01, NOR
7.58
01NOR
7.58
+1.4
  
4Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, MKD
7.57
93MKD
7.57
+0.8
  
5Erik Johansson
7.18w
Ullevi FK
7.18w
+2.1
  
Montler7.73
+1.2
7.86
+0.2
7.93
+1.3
7.75
+0.5
x
+1.9
7.84
+1.6
Pravdica7.56
+1.3
7.60
+1.0
7.24
+0.1
7.50
+0.9
7.47
+1.5
7.82
+1.8
Flåtnesx
+1.4
7.49
+2.0
7.48
+1.6
7.40w
+2.1
x
+0.6
7.58
+1.4
Trajkovski7.05
+1.8
7.17
+0.7
7.57
+0.8
x
+1.8
7.34
+1.9
7.42
+0.6
Johansson5.00
+1.1
6.95
+1.3
7.18w
+2.1
7.09
+1.9
7.09
+0.8
6.96
+1.0
M Kula     


Final A

Final

1Leonardo Fabbri
Leonardo Fabbri 97, ITA
20.63
97ITA
20.63
SB
  
2Marcus Thomsen
Marcus Thomsen 98, NOR
20.41
98NOR
20.41
  
3Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
19.36
Spårvägens FK
19.36
PB
  
21 SWE AT
4John Kelly
John Kelly 96, IRL
18.55
96IRL
18.55
  
5Wictor PeterssonMalmö AI
18.07
  
Fabbri20.1820.6319.93xxx
Thomsen20.0820.2720.4120.1320.0420.22
Arbingex19.0919.3618.6618.7818.58
Kelly18.5518.3518.0618.19xx
Peterssonxxx18.07xx
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
23.88
94NOR
23.88
PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.88
Spårvägens FK
23.88
  
3Marte Pettersen
Marte Pettersen 97, NOR
24.32
97NOR
24.32
  
4Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
24.32
93DEN
24.32
SB
  
5Denise Eriksson
24.36
Örgryte IS
24.36
  
Final B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Michelle De Silva
24.69
Mölndals AIK
24.69
  
2Emelie RantzowIK Ymer
24.83
  
3Ebba Gustafsson
25.25
Mölndals AIK
25.25
SB
  
4Vanja Blomberg
Vanja Blomberg 98, IFK Växjö
26.14
IFK Växjö
26.14
  
K 400 m     


Final A

Final

1Jeanine Nygård
Jeanine Nygård 91, FIN
55.12
91FIN
55.12
SB
  
2Alice SvantessonUllevi FK
56.18
  
K 600 m     


Final A

Final

1Gabriela Gajanová
Gabriela Gajanová 99, SVK
1:27.40
99SVK
1:27.40
PB
  
2Lovisa Lindh
1:27.53
Ullevi FK
1:27.53
SB
  
3Zoya Naumov
Zoya Naumov 95, ESP
1:28.96
95ESP
1:28.96
PB
  
4Grethe Tyldum
Grethe Tyldum 01, NOR
1:32.35
01NOR
1:32.35
PB
  
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer 93, DEN
DNF
93DEN
DNF
  pace
K 800 m     


Final A

Final

1Eloisa Coiro
Eloisa Coiro 00, ITA
2:01.94
00ITA
2:01.94
  
2Sara Kuivisto
Sara Kuivisto 91, FIN
2:02.00
91FIN
2:02.00
SB
  
3Hanna Hermansson
2:02.28
Turebergs FK
2:02.28
  
4Wilma Nielsen
2:02.69
Örgryte IS
2:02.69
SB
  
5Malin Ingeborg Nyfors
Malin Ingeborg Nyfors 97, NOR
2:07.87
97NOR
2:07.87
  
6Heini Ikonen
Heini Ikonen 99, FIN
2:08.02
99FIN
2:08.02
  
7Anna Silvander
2:08.99
Hässelby SK
2:08.99
  
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips 93, NED
DNF
93NED
DNF
  
Julia Nielsen
DNF
Örgryte IS
DNF
  pace
Final B
1Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:09.51
Åtvidabergs IF
2:09.51
  
2Ebba Cronholm
2:11.08
Ljungby FIK
2:11.08
  
3Julia Svennblad
2:11.32
Hälle IF
2:11.32
SB
  
4Alicia Nilsson
2:12.37
Ullevi FK
2:12.37
SB
  
5Emilia Mandl
2:15.97
Malmö AI
2:15.97
  
6Astrid Baunge
2:16.68
Mölndals AIK
2:16.68
PB
  
7Tilda Knauer
2:20.37
Hälle IF
2:20.37
  
8Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:21.04
IFK Göteborg
2:21.04
SB
  
Sandra ÅbergUllevi FK
DNF
  
Wilma Nielsen
DNF
Örgryte IS
DNF
  pace
K 3000 m     


Final A

Final

1Live Solheimdal
Live Solheimdal 96, NOR
9:14.97
96NOR
9:14.97
PB
  
2Sara Busic
Sara Busic 02, NOR
9:24.30
02NOR
9:24.30
PB
  
3Ine Bakken
Ine Bakken 96, NOR
9:29.22
96NOR
9:29.22
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
9:29.90
Mölndals AIK
9:29.90
SB
  
5Ebba Kuylenstierna
9:32.16
Spårvägens FK
9:32.16
PB
  
6Mari Roligheten Ruud
Mari Roligheten Ruud 02, NOR
9:32.67
02NOR
9:32.67
  
7Majken Söderlund LarssonHälle IF
9:43.19
PB
  
8Saga Hagelin
9:55.18
Mölndals AIK
9:55.18
PB
  
9Hedda Leirvik
Hedda Leirvik 02, NOR
9:55.39
02NOR
9:55.39
  
10My Rundgren
10:04.82
Luleå FIF
10:04.82
  
11Johanna Hofvendahl
10:07.14
IS Göta
10:07.14
SB
  
12Ida Kraft
10:15.68
Hälle IF
10:15.68
PB
  
13Paulina Hultberg
10:25.34
Alingsås IF
10:25.34
  
14Greta Halldén
10:28.43
Mölndals AIK
10:28.43
  
Anna Silvander
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
K Höjd     


Final A

Final

1Maja Nilsson
1.87
Örgryte IS
1.87
  
2Matilda NilssonIFK Lund
1.84
PB
  
28 SWE AT
3Kateryna Tabashnyk
Kateryna Tabashnyk 94, UKR
1.80
94UKR
1.80
  
4Oksana Okuneva
Oksana Okuneva 90, UKR
1.75
90UKR
1.75
  
1.751.801.841.871.90
Nilssonooxooxxx
Nilssonxoxxooxxx
Tabashnykooxxx
Okunevaoxpr
K Längd     


Final A

Final

1Khaddi Sagnia
6.64
Ullevi FK
6.64
+0.6
  
2Tilde Johansson
6.13
Falkenbergs IK
6.13
+1.3
  
3Iryna Nerubalshchuk
Iryna Nerubalshchuk 98, UKR
6.06
98UKR
6.06
+1.0
  
4Agate De Sousa
Agate De Sousa 00, STP
6.02
00STP
6.02
+0.2
  
5Emilia HammarströmÖrgryte IS
5.98
+0.3
  
Sagnia6.64
+0.6
x
+2.0
x
+1.7
6.64
+1.7
6.50w
+2.5
6.53
+0.8
Johanssonx
+1.4
6.13
+1.3
6.11
+0.8
5.98
+1.3
x
+2.4
6.03
+0.2
Nerubalshchuk6.00w
+2.8
5.90
+0.4
5.95
+1.1
5.95
+1.0
6.04
+1.6
6.06
+1.0
De Sousax
+1.6
x
+2.1
x
+1.5
x
+1.2
4.64
+0.5
6.02
+0.2
Hammarström5.98
+0.3
x
+0.6
5.89w
+2.1
x
+1.8
x
+0.8
5.94
+1.3
K Spjut     


Final A

Final

1Nikol Tabačková
Nikol Tabačková 98, CZE
54.23
98CZE
54.23
  
2Beatrice Lantz
52.08
Hässelby SK
52.08
  
3Carolin Näslund
49.08
IF Göta Karlstad
49.08
  
4Eunice Karlsson
Eunice Karlsson 98, Eskilstuna FI
45.47
Eskilstuna FI
45.47
PB
  
5Caroline Bredsten HenriksenIFK Lidingö
40.08
  
Tabačková50.6254.2352.07xxx
Lantz52.08xx48.0445.93x
Näslund44.6147.9648.6946.47x49.08
Karlsson42.6345.4743.8241.1944.44x
Henriksen39.3340.08xxxx

© 2022 Friidrottsstatistik