9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
21.7
20.7
20.7
Arena: Hällåsens IP   Arrangör: Söderhamns IF
Tävlande: 198 (102+96)   Starter: 221 (118+103)

Män
M 100 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
1Henrik Larsson
10.58
IF Göta Karlstad
10.58
  
2Jan Veleba
Jan Veleba 86, CZE
10.61
86CZE
10.61
  
3Desmond Rogo
10.62
Upsala IF
10.62
  
4Viktor Thor
10.63
Strands IF
10.63
  
5William Thor
10.71
Strands IF
10.71
  
6Joshua Chua Hanwei
Joshua Chua Hanwei 00, SGP
10.89
00SGP
10.89
  
7Xander Ho Ann Heng
Xander Ho Ann Heng 00, SGP
10.96
00SGP
10.96
  
8Ian Koe
Ian Koe 99, SGP
11.28
99SGP
11.28
  
Heat 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Jan Veleba
Jan Veleba 86, CZE
10.63
86CZE
10.63
q
  
2William Thor
10.72
Strands IF
10.72
q
  
3Viktor Thor
10.75
Strands IF
10.75
q
  
4Ian Koe
Ian Koe 99, SGP
11.21
99SGP
11.21
q
  
5Nils Thornberg
11.21
Ullevi FK
11.21
  
6Marcus Berggren
11.39
Spårvägens FK
11.39
  
7Simon Vikström
11.46
Sundsvalls FI
11.46
PB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Henrik Larsson
10.53
IF Göta Karlstad
10.53
q
  
2Desmond Rogo
10.54
Upsala IF
10.54
q
  
3Joshua Chua Hanwei
Joshua Chua Hanwei 00, SGP
10.81
00SGP
10.81
q
  
4Xander Ho Ann Heng
Xander Ho Ann Heng 00, SGP
10.95
00SGP
10.95
q
  
5Christof Neib
11.57
Sundsvalls FI
11.57
PB
  
6Leon Ölmerud KjellmanSundsvalls FI
13.03
  
M 200 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Desmond Rogo
21.72
Upsala IF
21.72
  
Alexander NyströmRehns BK
DNF
  
M 400 m     


Final A

Final

1Charlie Dobson
Charlie Dobson 99, GBR
45.11
99GBR
45.11
PB
  
2Bastian Elnan Aurstad
Bastian Elnan Aurstad 05, NOR
46.79
05NOR
46.79
PB NU18R
  
3Alexander NyströmRehns BK
46.92
PB
  
26 SWE AT, 4 SWE P19 AT
4Tan Zongyang
Tan Zongyang 94, SGP
47.83
94SGP
47.83
  
5Emil Johansson
47.93
Turebergs FK
47.93
SB
  
6Gustav Gahne
48.85
Hässelby SK
48.85
SB
  
7Rajan Thiruben Thana
Rajan Thiruben Thana 00, SGP
48.89
00SGP
48.89
  
Final B
1Simon Vikström
49.58
Sundsvalls FI
49.58
PB
  
2Jacob Helsing
49.98
IK Orient
49.98
SB
  
3Leon Ölmerud KjellmanSundsvalls FI
50.09
PB
  
4Christopher HalldénTurebergs FK
51.40
  
5Robin Isaksson
52.16
Turebergs FK
52.16
  
M 800 m     


Final A

Final

1Simone Barontini
Simone Barontini 99, ITA
1:46.74
99ITA
1:46.74
  
2Felix Francois
1:47.19
Örgryte IS
1:47.19
SB
  
3Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 00, NOR
1:48.28
00NOR
1:48.28
  
4Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:51.13
Löparnas vänner IF
1:51.13
  
5Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 00, NOR
1:52.18
00NOR
1:52.18
  
6Benjamin Åberg
1:52.83
Hälle IF
1:52.83
  
7Björn Seifert
1:57.83
Upsala IF
1:57.83
  
Robert Bryliński
Robert Bryliński 91, POL
DNF
91POL
DNF
  pace
Final B
1Jimmy Öhman
1:53.67
Gefle IF
1:53.67
  
2Hugo Nordlander
1:54.58
Sundsvalls FI
1:54.58
  
3Aleksej Pirgholizadeh
1:54.73
Eskilstuna FI
1:54.73
SB
  
4Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
1:55.18
Spårvägens FK
1:55.18
  
5Axel Alness-Borg
1:56.46
IFK Lidingö
1:56.46
  
6Jakob Zäll
1:56.56
Örgryte IS
1:56.56
  
7Joel-Etienne Schmitz
Joel-Etienne Schmitz 06, GER
1:56.62
06GER
1:56.62
  
8Bienvenue Musore
1:57.16
Spårvägens FK
1:57.16
  
9Jacob Klinth
2:01.19
IFK Lidingö
2:01.19
SB
  
Christopher HalldénTurebergs FK
DNF
  pace
M 1500 m     


Final A

Final

1Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås 98, NOR
3:38.05
98NOR
3:38.05
  
2Elliot Giles
Elliot Giles 94, GBR
3:38.54
94GBR
3:38.54
  
3Nuno Pereira
Nuno Pereira 00, POR
3:40.05
00POR
3:40.05
  
4Simas Bertašius
Simas Bertašius 93, LTU
3:40.18
93LTU
3:40.18
SB
  
5Piers Copeland
Piers Copeland 98, GBR
3:40.31
98GBR
3:40.31
  
6Andrzej Kowalczyk
Andrzej Kowalczyk 98, POL
3:41.07
98POL
3:41.07
  
7Gergő Kiss
Gergő Kiss 95, HUN
3:43.06
95HUN
3:43.06
  
8Samuel Pihlström
3:45.47
Hälle IF
3:45.47
  
9Abdelfath Yassin
3:46.95
Spårvägens FK
3:46.95
  
10Alexander Nilsson
3:47.20
Mölndals AIK
3:47.20
  
11Olof Silvander
3:47.94
IFK Lidingö
3:47.94
  
12Gustav Berlin
3:49.55
Hässelby SK
3:49.55
  
Adam Czerwiński
Adam Czerwiński 88, POL
DNF
88POL
DNF
  pace
Final B
1Kristoffer Sagli
Kristoffer Sagli 02, NOR
3:46.89
02NOR
3:46.89
PB
  
2Yohannes Kiflay
3:47.56
Hässelby SK
3:47.56
PB
  
3Axel Djurberg
3:52.92
Hässelby SK
3:52.92
  
4Henrik Petersson
4:01.39
Malmö AI
4:01.39
SB
  
5Roberts Glazers
Roberts Glazers 04, LAT
4:02.17
04LAT
4:02.17
  
6Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:02.56
Spårvägens FK
4:02.56
  
7Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
4:02.84
KFUM Örebro
4:02.84
SB
  
Albin Wallenius
Albin Wallenius 03, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  pace
M 5000 m     


Final A

Final

1Jonas Glans
13:20.85
Malmö AI
13:20.85
PB
  
4 SWE AT
2Yani Khelaf
Yani Khelaf 98, FRA
13:47.14
98FRA
13:47.14
  
3Per Svela
Per Svela 92, NOR
13:47.45
92NOR
13:47.45
  
4Emil Danielsson
14:00.04
Spårvägens FK
14:00.04
  
5Daniel Lundgren
14:08.58
Turebergs FK
14:08.58
  
Axel Alness-BorgIFK Lidingö
DNF
  pace
Jānis Razgalis
Jānis Razgalis 85, LAT
DNF
85LAT
DNF
  pace
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås 98, NOR
DNF
98NOR
DNF
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Aleix Porras
Aleix Porras 99, ESP
50.55
99ESP
50.55
  
2Efekemo Okoro
Efekemo Okoro 92, GBR
50.93
92GBR
50.93
  
3Tibor Koroknai
Tibor Koroknai 90, HUN
51.41
90HUN
51.41
  
4Anton Bertilsson
51.94
IFK Växjö
51.94
  
5Isak Andersson
53.22
Upsala IF
53.22
  
6Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.41
  
7Johan Claeson
Johan Claeson 01, IFK Växjö
54.00
IFK Växjö
54.00
SB
  
8Jun Jie Calvin Quek
Jun Jie Calvin Quek 96, SGP
54.26
96SGP
54.26
  
Final B
1Fredrik Kihlblom
53.86
Huddinge AIS
53.86
SB
  
2Olle Billgren
54.38
Hellas FK
54.38
PB
  
3Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
55.93
  
4Emil Sörqvist
57.28
Huddinge AIS
57.28
  
M Höjd     


Final A

Final

1Majed El Dein Ghazal
Majed El Dein Ghazal 87, SYR
2.20
87SYR
2.20
  
2Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko 89, UKR
2.12
89UKR
2.12
  
3Melwin Lycke HolmKils AIK
2.09
  
4Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 00, NOR
2.06
00NOR
2.06
  
4Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.06
  
6Albin Eriksson
1.98
Tyresö FK
1.98
  
1.941.982.022.062.092.122.162.182.202.222.24
Ghazal---xoooooxoxpxx
Bondarenko---xo-oxxx
Lycke Holmooooxoxxx
Raa-ooxxoxxx
Ericsson-Sottermanoooxxoxxx
Erikssonxooxxx
Final B
1Linus Öhman
1.89
Strands IF
1.89
=PB
  
2Olle Hammarberg
1.87
Huddinge AIS
1.87
SB
  
3Jesper Unander
1.85
Sundsvalls FI
1.85
PB
  
1.731.781.821.851.871.891.91
Öhmanooooooxxx
Hammarbergoooxoxoxxx
Unanderoxoxxoxxoxxx
M Tresteg     


Final A

Final

1Jesper Hellström
16.20
Hässelby SK
16.20
+0.1 SB
  
2Marcos Ruiz
Marcos Ruiz 95, ESP
16.17
95ESP
16.17
+1.9
  
3Erik Ehrlin
15.36
Hammarby IF
15.36
+0.6
  
Hellström15.48
+0.5
x
+1.3
15.67
+0.3
15.51w
+2.4
x
+1.1
16.20
+0.1
Ruizx
+1.1
x
+0.3
15.56
-1.1
x
-0.1
16.17
+1.9
x
-0.1
Ehrlinx
-0.9
x
+1.0
x
+0.6
x
-1.1
15.36
+0.6
15.03w
+2.8
M Diskus     


Final A

Final

1Robert Urbanek
Robert Urbanek 87, POL
62.46
87POL
62.46
  
2Simon Pettersson
62.35
Hässelby SK
62.35
  
3Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad 95, NOR
57.75
95NOR
57.75
  
4Sebastian Löschner
52.23
Spårvägens FK
52.23
  
Urbanek58.5762.3662.2962.4660.7761.44
Pettersson62.35xx60.95x60.47
Skagestad57.15xx56.42x57.75
Löschner50.51x50.2852.22x52.23
M Spjut     


Final A

Final

1Jakob Samuelsson
79.51
Hässelby SK
79.51
PB
  
9 SWE AT
2Topias Laine
Topias Laine 01, FIN
76.39
01FIN
76.39
SB
  
3Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
61.32
Söderhamns IF
61.32
SB
  
4Christof Neib
47.76
Sundsvalls FI
47.76
  
5Lukas Elfström
35.20
Sundsvalls FI
35.20
PB
  
Samuelsson74.1279.51xx
Laine75.0474.7071.8473.5675.5576.39
Sundell54.2957.9361.0856.8861.3258.70
Neib43.6543.7842.1642.71x47.76
Elfström18.90xxx35.2028.23
IPC M Längd     


Final A

Final

1Tobias JonssonIK Orient
6.89
–0.4 SB
  
2Olof Ryberg
6.46w
Örgryte IS
6.46w
+2.8
  
3Albin Janderberg
Albin Janderberg 99, Västerås FK
3.32
Västerås FK
3.32
+0.4
  
Jonsson6.57w
+2.7
6.44
+0.7
6.80
+1.3
6.82
+1.6
6.89
-0.4
6.73
+0.5
Ryberg6.46w
+2.8
6.39
+0.9
6.28
0.0
6.29
+0.3
6.40
+2.0
6.26
+0.3
Janderberg3.32
+0.4
x
+0.1
3.27
+0.5
x
+1.1
x
+1.1
x
+1.5
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Jamile Samuel
Jamile Samuel 92, NED
11.55
92NED
11.55
  
2Shanti Veronica Pereira
Shanti Veronica Pereira 96, SGP
11.60
96SGP
11.60
SB
  
3Julia Henriksson
11.61
IFK Helsingborg
11.61
  
4Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
11.68
98NOR
11.68
SB
  
5Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
12.13
Upsala IF
12.13
  
Daniella BuskMalmö AI
DNF
  
Final B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Bernice Liew Yee Ling
Bernice Liew Yee Ling 03, SGP
12.21
03SGP
12.21
SB
  
2Karolina Svensson
12.41
Upsala IF
12.41
SB
  
3Kugapriya Chandran
Kugapriya Chandran 98, SGP
12.54
98SGP
12.54
SB
  
K 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Lisa Lilja
23.64
Ullevi FK
23.64
  
2Shanti Veronica Pereira
Shanti Veronica Pereira 96, SGP
23.67
96SGP
23.67
  
3Leonie van Vliet
Leonie van Vliet 93, NED
24.01
93NED
24.01
  
4Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
24.19
98NOR
24.19
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Cliodhna Manning
Cliodhna Manning 95, IRL
53.30
95IRL
53.30
  
2Milja Thureson
Milja Thureson 94, FIN
54.34
94FIN
54.34
  
3Linnéa Frobe
54.72
Täby IS
54.72
  
4Klara Helander
55.06
Upsala IF
55.06
  
5Alice SvantessonUllevi FK
56.08
  
6Emma Jansson
58.30
Upsala IF
58.30
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Hanna Hermansson
2:03.22
Turebergs FK
2:03.22
  
2Marina Martínez
Marina Martínez 02, ESP
2:03.43
02ESP
2:03.43
  
3Gabriela Gajanová
Gabriela Gajanová 99, SVK
2:03.45
99SVK
2:03.45
  
4Wilma Nielsen
2:03.57
Örgryte IS
2:03.57
SB
  
5Daniela Garcia
Daniela Garcia 01, ESP
2:07.17
01ESP
2:07.17
  
6Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips 93, NED
2:07.77
93NED
2:07.77
  
7Anna Silvander
2:08.53
Hässelby SK
2:08.53
SB
  
8Josefin Heier
Josefin Heier 96, NOR
2:10.50
96NOR
2:10.50
  
9Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:11.14
Spårvägens FK
2:11.14
  
10Hannah Kinane
2:11.17
Hässelby SK
2:11.17
  
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
DNF
94DEN
DNF
  pace
K 1500 m     


Final A

Final

1Ebba Kuylenstierna
4:28.75
Spårvägens FK
4:28.75
PB
  
2Ida Knutsson
4:36.03
Upsala IF
4:36.03
  
3My Rundgren
4:41.95
Luleå FIF
4:41.95
  
4Elin Marcusson
4:53.24
Hässelby SK
4:53.24
  
5Elina Hellgren
5:06.92
Vallentuna FK
5:06.92
  
Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
DNF
Upsala IF
DNF
  pace
Wilma Marcusson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
K 100 m häck     

Vind: -4.1

Final A

Final

Vind: -4.1
1Isabel Mayer
Isabel Mayer 93, GER
13.56
93GER
13.56
  
2Mathilde Heltbech
Mathilde Heltbech 95, DEN
13.74
95DEN
13.74
  
3Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski 97, SUI
14.04
97SUI
14.04
  
4Catarina Queirós
Catarina Queirós 98, POR
14.10
98POR
14.10
  
5Elin Lindeblad
14.10
Kalmar SK
14.10
  
6Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj 93, SLO
14.14
93SLO
14.14
  
7Nur Izlyn Zaini
Nur Izlyn Zaini 98, SGP
14.75
98SGP
14.75
  
8Alva von Gerber
14.79
Huddinge AIS
14.79
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Elin Lindeblad
13.86
Kalmar SK
13.86
=PB
  
2Maria SödergrenTäby IS
14.34
  
3Kajsa Engblom
15.06
Huddinge AIS
15.06
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
57.12
Vallentuna FK
57.12
SB
  
2Lena Pressler
Lena Pressler 01, AUT
57.41
01AUT
57.41
  
3Hanna Palmqvist
57.76
Mölndals AIK
57.76
  
4Annemarie Nissen
Annemarie Nissen 94, DEN
57.92
94DEN
57.92
  
5Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
59.46
93NOR
59.46
  
6Ebba Svantesson
1:00.52
Upsala IF
1:00.52
  
7Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
1:03.52
Västerås FK
1:03.52
  
8Elwira Ripsweden
1:05.77
Huddinge AIS
1:05.77
  
K Stav     


Final A

Final

1Saga Andersson
Saga Andersson 00, FIN
4.08
00FIN
4.08
  
2Johanna Hellman
3.78
IFK Lidingö
3.78
PB
  
Michaela MeijerÖrgryte IS
NH
  
3.633.783.934.084.25
Andersson---xxoxxx
Hellmanooxxx
Meijer---xxx
K Längd     


Final A

Final

1Tilde Johansson
6.09
Falkenbergs IK
6.09
–0.5
  
2Karolina Svensson
5.99
Upsala IF
5.99
+0.4
  
3Klara Rådbo
5.91
Hässelby SK
5.91
0.0
  
4Sandra Törnros
5.65
Spårvägens FK
5.65
–1.1
  
5Izabella Ripsweden
5.44
Råby-Rekarne FIF
5.44
+0.3
  
6Johanna Hedberg
5.28
Söderhamns IF
5.28
+0.8
  
Johansson5.62
+0.9
x
+0.9
5.98
+0.3
5.97
+0.1
x
+1.3
6.09
-0.5
Svenssonx
-0.8
x
+2.7
5.84
+0.1
5.51
-0.6
5.84
-0.6
5.99
+0.4
Rådbo5.80w
+2.1
3.83
-0.5
5.91
0.0
5.49
-0.3
5.81
+0.6
5.87w
+2.3
Törnrosx
+0.8
5.65
-1.1
x
+0.9
x
+0.2
x
+2.0
x
+1.8
Ripswedenx
+2.9
5.33
+0.9
x
+1.0
3.74
+0.1
2.35
+0.3
5.44
+0.3
Hedberg4.96
-0.4
5.28
+0.8
5.13
+0.8
5.01w
+2.1
5.22
+0.3
5.08
+1.0
K Tresteg     


Final A

Final

1Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.70
Råby-Rekarne FIF
13.70
–0.1 SB
  
2Dovilė Kilty
Dovilė Kilty 93, LTU
13.67
93LTU
13.67
+2.0
  
3Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.64
Spårvägens FK
13.64
+2.0
  
4Adrianna Szóstak
Adrianna Szóstak 96, POL
13.34
96POL
13.34
–0.6
  
5Diana Zagainova
Diana Zagainova 97, LTU
13.09
97LTU
13.09
+0.6
  
6Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
12.96
–0.3
  
7Emelie Nyman Wänseth
12.81
Östersunds GIF
12.81
+0.3
  
8Rachel Ombeni
Rachel Ombeni 01, NOR
12.64
01NOR
12.64
+1.3
  
Åskagx
-0.2
13.31
+1.2
13.37
+0.7
x
-0.6
13.70
-0.1
x
+0.6
Kilty12.22
+0.9
13.67
+2.0
x
+0.5
x
-0.2
13.66
+0.5
x
-0.2
Griksaite13.64
+2.0
x
+1.1
13.46
+1.3
x
+1.1
x
+0.9
Szóstak13.10
+0.9
13.13
+0.5
13.34
-0.6
13.19
+0.5
13.18
+0.5
13.33
-0.7
Zagainova12.90
+1.2
x
+0.8
12.75
+1.3
x
+0.1
x
+0.4
13.09
+0.6
Abrahamsson12.93
+0.1
12.86
-0.2
12.72
+0.4
12.80
+1.1
12.96
-0.3
x
+1.0
Nyman Wänsethx
+0.9
12.28
+0.7
12.56
+0.7
12.67
+0.2
x
+0.5
12.81
+0.3
Ombeni12.15
-0.5
12.64
+1.3
12.62
+1.0
12.52
-0.6
12.61
0.0
12.58
+0.7
K Kula     


Final A

Final

1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.26
Spårvägens FK
17.26
  
2Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä 94, FIN
17.08
94FIN
17.08
  
3Frida Åkerström
16.70
Hässelby SK
16.70
  
4Vanessa Kamga
15.38
Hässelby SK
15.38
  
5Emilia Malmehed
13.80
IF Göta Karlstad
13.80
  
Lennman17.2617.0916.64x16.9216.14
Mäkitörmä16.8216.7616.5617.0816.80x
Åkerström15.8816.1016.70x16.38x
Kamga11.52x15.3813.24xx
Malmehed13.45x13.4213.2213.80x
K Diskus     


Final A

Final

1Mathilda ErikssonMalmö AI
54.92
SB
  
2Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Spårvägen
54.11
Spårvägens FK
54.11
  
3Vanessa Kamga
53.73
Hässelby SK
53.73
  
4Helena Leveelahti
Helena Leveelahti 99, FIN
51.94
99FIN
51.94
  
5Daniella Persson
51.88
Spårvägens FK
51.88
  
6Jennifer Rudberg
51.75
IFK Växjö
51.75
  
7Erica Larsson
48.03
IF Göta Karlstad
48.03
  
8Ellen Pettersson
47.82
Upsala IF
47.82
  
9Frida Åkerström
47.40
Hässelby SK
47.40
  
10Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
46.71
Spårvägens FK
46.71
  
11Lotta Flatum
Lotta Flatum 02, NOR
46.44
02NOR
46.44
  
Eriksson52.3052.9352.8253.2154.9253.04
Ljungberg47.8549.8049.9449.8049.5654.11
Kamga53.73x51.1448.4652.89x
Leveelahti48.30x51.9449.9851.70x
Persson48.4650.2550.01x51.8849.10
Rudberg48.2547.0947.8951.7548.6651.38
Larsson48.0248.0344.4445.6947.8846.34
Pettersson45.8747.0347.8247.4846.8147.24
Åkerström45.7347.0047.40
Hilding43.8446.7145.23
Flatumxx46.44
K Slägga     


Final A

Final

1Sara Killinen
Sara Killinen 01, FIN
67.55
01FIN
67.55
  
2Suvi Koskinen
Suvi Koskinen 97, FIN
67.38
97FIN
67.38
  
3Kajsa Wennberg
65.44
Upsala IF
65.44
  
4Sara Forssell
64.39
Motala AIF
64.39
  
5Rebecka Hallerth
62.88
Spårvägens FK
62.88
  
6Eleni Larsson
Eleni Larsson 93, Spårvägen
60.99
Spårvägens FK
60.99
  
7Linnéa Jönsson
57.76
Upsala IF
57.76
  
8Kristina Andersson
55.99
Råby-Rekarne FIF
55.99
  
9Emma Holmgren Löf
55.14
Upsala IF
55.14
  
Killinen67.55xx65.9467.42x
Koskinen66.8967.3864.3266.6465.7266.50
Wennberg64.0664.9465.44x63.6564.51
Forssellx62.8864.3963.1463.85x
Hallerthxx61.6162.8861.2060.84
Larsson59.58xxx60.4160.99
Jönssonx57.3157.7657.66xx
Andersson55.9955.6153.60xxx
Holmgren Löfx55.1453.37
K 4x100 m     


Final A

Final

1Sverige SWE
44.08
  
 Julia Henriksson  00, Daniella Busk  93, Lisa Lilja  96, Moa Hjelmer  90
2 
  
46.06
SGP
46.06
  
 Shanti Veronica Pereira, Nur Izlyn Zaini, Kugapriya Chandran, Bernice Liew Yee Ling
IPC K Längd     


Final A

Final

1Emma Eriksson
4.64
Karlskoga FI
4.64
+0.5
  
2Lina Hedberg
3.03
Bollnäs FIK
3.03
+1.4
  
3Ellen WestlingFalu IK
2.83
–1.5
  
Eriksson4.64
+0.5
x
+1.0
4.51
+1.2
4.31
+0.1
4.37
+0.6
4.51
+0.8
Hedberg2.71
+0.1
3.03
+1.4
2.48
-0.3
2.23
+0.6
2.87
+1.0
2.18w
+2.2
Westling2.83
-1.5
x
+0.1
2.82
-1.6
x
+0.5
2.42
-0.3
x
+0.8

© 2022 Friidrottsstatistik