18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Tävlande: 307 (191+116)   Starter: 314 (194+120)

Män
M 800 m     


Final A

Final

1Marius Probst
Marius Probst 95, GER
1:48.81
95GER
1:48.81
SB
  
2Rocco Martin
Rocco Martin 01, GER
1:49.39
01GER
1:49.39
SB
  
3Tibaut Vandelannoote
Tibaut Vandelannoote 01, BEL
1:49.41
01BEL
1:49.41
PB
  
4Alexander LundskogSWE
1:49.83
SB
  
5Adrian Engstler
Adrian Engstler 02, GER
1:49.95
02GER
1:49.95
SB
  
6Maximilian Sluka
Maximilian Sluka 00, GER
1:50.68
00GER
1:50.68
SB
  
7Omar Jammeh
Omar Jammeh 95, GAM
1:50.89
95GAM
1:50.89
SB
  
8Felix Wittmann
Felix Wittmann 02, GER
1:50.98
02GER
1:50.98
SB
  
9Constantin Schulz
Constantin Schulz 98, GER
1:53.57
98GER
1:53.57
  
Johannes Hein
Johannes Hein 00, GER
DNF
00GER
DNF
  
Final B
1Pierre Börkey
Pierre Börkey 03, GER
1:49.49
03GER
1:49.49
PB
  
2Timo Benitz
Timo Benitz 91, GER
1:50.37
91GER
1:50.37
SB
  
3Conrad Kieselberger
Conrad Kieselberger 99, GER
1:50.60
99GER
1:50.60
SB
  
4Tim Holzapfel
Tim Holzapfel 97, GER
1:50.71
97GER
1:50.71
SB
  
5Moustafa Abdelkarim
Moustafa Abdelkarim 97, EGY
1:50.84
97EGY
1:50.84
SB
  
6Diego Menzi
Diego Menzi 85, SUI
1:51.25
85SUI
1:51.25
SB
  
7Tom Klose
Tom Klose 01, GER
1:51.33
01GER
1:51.33
SB
  
8Emil Meggle
Emil Meggle 02, GER
1:52.72
02GER
1:52.72
PB
  
9Louis Rath
Louis Rath 03, GER
1:52.97
03GER
1:52.97
SB
  
10Maximilian Pingpank
Maximilian Pingpank 99, GER
1:54.05
99GER
1:54.05
SB
  
Final C
1Marc Tortell
Marc Tortell 97, GER
1:51.68
97GER
1:51.68
SB
  
2Franz Walther
Franz Walther 03, GER
1:52.42
03GER
1:52.42
PB
  
3Till Woldrich
Till Woldrich 04, GER
1:52.81
04GER
1:52.81
SB
  
4Alexander Kessler
Alexander Kessler 99, GER
1:53.59
99GER
1:53.59
SB
  
5Leonard Baranski
Leonard Baranski 98, GER
1:53.62
98GER
1:53.62
SB
  
6Elias Ali
Elias Ali 01, FRA
1:54.16
01FRA
1:54.16
SB
  
7Luca Wagner
Luca Wagner 00, GER
1:55.17
00GER
1:55.17
SB
  
8Micha Heidenreich
Micha Heidenreich 87, GER
1:55.32
87GER
1:55.32
SB
  
Alexander Niemela
Alexander Niemela 00, GER
DNF
00GER
DNF
  
Jan Schmied
Jan Schmied 98, GER
DNF
98GER
DNF
  
Final D
1Malik Skupin-Alfa
Malik Skupin-Alfa 04, GER
1:50.30
04GER
1:50.30
PB
  
2Luis Schaich
Luis Schaich 03, GER
1:53.19
03GER
1:53.19
PB
  
3Tim Anstett
Tim Anstett 05, GER
1:53.38
05GER
1:53.38
PB
  
4Luca Hoffmann
Luca Hoffmann 02, GER
1:53.64
02GER
1:53.64
PB
  
5Simon Arnold
Simon Arnold 05, GER
1:54.33
05GER
1:54.33
PB
  
6Johannes Ehrhardt
Johannes Ehrhardt 97, GER
1:55.57
97GER
1:55.57
SB
  
7Noah Vilmen
Noah Vilmen 02, SUI
1:55.61
02SUI
1:55.61
PB
  
Henning Schiel
Henning Schiel 01, GER
DNF
01GER
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Azeddine Habz
Azeddine Habz 93, FRA
3:36.62
93FRA
3:36.62
SB
  
2Christoph Kessler
Christoph Kessler 95, GER
3:36.63
95GER
3:36.63
PB
  
3Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 00, BEL
3:37.00
00BEL
3:37.00
PB
  
4Maximilian Thorwirth
Maximilian Thorwirth 95, GER
3:37.61
95GER
3:37.61
PB
  
5Julian Ranc
Julian Ranc 96, FRA
3:38.07
96FRA
3:38.07
SB
  
6Darragh McElhinney
Darragh McElhinney 00, IRL
3:39.79
00IRL
3:39.79
PB
  
7Sam Blake
Sam Blake 95, AUS
3:40.22
95AUS
3:40.22
SB
  
8Joonas Rinne
Joonas Rinne 95, FIN
3:41.09
95FIN
3:41.09
SB
  
9Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen 98, DEN
3:41.73
98DEN
3:41.73
SB
  
10Stijn Baeten
Stijn Baeten 94, BEL
3:44.66
94BEL
3:44.66
SB
  
11Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen 96, DEN
3:44.86
96DEN
3:44.86
SB
  
12Ruben Querinjean
Ruben Querinjean 01, LUX
3:46.51
01LUX
3:46.51
SB
  
13Mats Hauge
Mats Hauge 97, NOR
3:50.44
97NOR
3:50.44
SB
  
Lukas Abele
Lukas Abele 97, GER
DNF
97GER
DNF
  
Final B
1Noah Baltus
Noah Baltus 02, NED
3:42.78
02NED
3:42.78
SB
  
2Romain Legendre
Romain Legendre 00, FRA
3:42.86
00FRA
3:42.86
SB
  
3Tim Assmann
Tim Assmann 00, GER
3:43.23
00GER
3:43.23
PB
  
4Vid Botolin
Vid Botolin 02, SLO
3:45.27
02SLO
3:45.27
  
5Lukáš Symerský
Lukáš Symerský 98, CZE
3:45.48
98CZE
3:45.48
  
6Velten Schneider
Velten Schneider 99, GER
3:47.60
99GER
3:47.60
SB
  
7Romain Wyndaele
Romain Wyndaele 96, FRA
3:48.57
96FRA
3:48.57
SB
  
8Dennis Gerhard
Dennis Gerhard 95, GER
3:48.79
95GER
3:48.79
SB
  
9Jens Mergenthaler
Jens Mergenthaler 97, GER
3:50.40
97GER
3:50.40
SB
  
10Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
3:50.91
91DEN
3:50.91
  
Paul Specht
Paul Specht 02, GER
DNF
02GER
DNF
  
Final C
1Christoph Schrick
Christoph Schrick 03, GER
3:47.58
03GER
3:47.58
SB
  
2Jan Dillemuth
Jan Dillemuth 04, GER
3:47.89
04GER
3:47.89
PB
  
3Corentin Louis
Corentin Louis 93, BEL
3:48.64
93BEL
3:48.64
SB
  
4Jonathan Carmin
Jonathan Carmin 01, ISR
3:48.68
01ISR
3:48.68
SB
  
5Mohamed-Amine Kodad
Mohamed-Amine Kodad 99, FRA
3:49.12
99FRA
3:49.12
SB
  
6Artur Beimler
Artur Beimler 00, GER
3:49.41
00GER
3:49.41
PB
  
7Oliver Kreisel
Oliver Kreisel 00, GER
3:49.55
00GER
3:49.55
SB
  
8Benedikt Brem
Benedikt Brem 00, GER
3:49.58
00GER
3:49.58
  
9Tim Kalies
Tim Kalies 04, GER
3:51.92
04GER
3:51.92
SB
  
10Jari Bender
Jari Bender 00, GER
3:54.28
00GER
3:54.28
SB
  
Regis Thibert
Regis Thibert 04, BEL
DNF
04BEL
DNF
  
Alexander Niemela
Alexander Niemela 00, GER
DNF
00GER
DNF
  
Final D
1Benjamin Dern
Benjamin Dern 03, GER
3:49.20
03GER
3:49.20
PB
  
2Florian Kalb
Florian Kalb 96, GER
3:49.21
96GER
3:49.21
PB
  
3Séryios Diakostefanís
Séryios Diakostefanís 01, GRE
3:49.53
01GRE
3:49.53
PB
  
4Hannes Braunstein
Hannes Braunstein 98, GER
3:50.03
98GER
3:50.03
PB
  
5Robert Fülle
Robert Fülle 01, GER
3:50.49
01GER
3:50.49
PB
  
6Thilo Brill
Thilo Brill 97, GER
3:51.86
97GER
3:51.86
SB
  
7Hannes Fahl
Hannes Fahl 02, GER
3:55.76
02GER
3:55.76
PB
  
8Moritz Kleesiek
Moritz Kleesiek 04, GER
3:56.46
04GER
3:56.46
PB
  
9Paul Gröver
Paul Gröver 05, GER
3:58.23
05GER
3:58.23
PB
  
10Marc Steinsberger
Marc Steinsberger 93, GER
3:58.50
93GER
3:58.50
SB
  
Bastian Franz
Bastian Franz 86, GER
DNF
86GER
DNF
  
Final E
1Felix Ebel
Felix Ebel 03, GER
3:53.28
03GER
3:53.28
PB
  
2Gabriel Matos
Gabriel Matos 01, SUI
3:53.71
01SUI
3:53.71
PB
  
3Maximilian Berger
Maximilian Berger 02, GER
3:53.86
02GER
3:53.86
PB
  
4Jonathan Ruchti
Jonathan Ruchti 04, SUI
3:54.48
04SUI
3:54.48
PB
  
5Léo Lädermann
Léo Lädermann 02, SUI
3:55.26
02SUI
3:55.26
PB
  
6Marco Müller
Marco Müller 93, GER
3:57.13
93GER
3:57.13
SB
  
7Florens Von Der Decken
Florens Von Der Decken 89, GER
3:57.86
89GER
3:57.86
PB
  
8Lutz Holste
Lutz Holste 97, GER
3:57.99
97GER
3:57.99
SB
  
9Steffen Riestenpatt
Steffen Riestenpatt 97, GER
3:58.24
97GER
3:58.24
SB
  
10Julius Martiny
Julius Martiny 97, GER
3:58.86
97GER
3:58.86
PB
  
David Mahnke
David Mahnke 01, GER
DNF
01GER
DNF
  
Daniel Jeckel
Daniel Jeckel 97, GER
DNF
97GER
DNF
  
Final F
1Laurids Koster
Laurids Koster 97, GER
3:54.46
97GER
3:54.46
PB
  
2Jan Philipp Kisker
Jan Philipp Kisker 96, GER
3:56.48
96GER
3:56.48
PB
  
3Simon Trampusch
Simon Trampusch 03, GER
3:56.71
03GER
3:56.71
PB
  
4Tristan Kaufhold
Tristan Kaufhold 06, GER
3:56.82
06GER
3:56.82
PB
  
5Maxwell Koulen
Maxwell Koulen 04, SUI
3:57.59
04SUI
3:57.59
PB
  
6Paul Kamp
Paul Kamp 01, GER
3:57.91
01GER
3:57.91
PB
  
7Marvin Zaun
Marvin Zaun 03, GER
3:58.25
03GER
3:58.25
PB
  
8Hamza Hariri
Hamza Hariri 04, GER
3:59.25
04GER
3:59.25
PB
  
9Tobias Bontorno
Tobias Bontorno 03, SUI
3:59.60
03SUI
3:59.60
PB
  
Frederic Giloy
Frederic Giloy 91, GER
DNF
91GER
DNF
  
Final G
1Clément L'Hommelet
Clément L'Hommelet 98, FRA
3:58.38
98FRA
3:58.38
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Markus Görger
Markus Görger 98, GER
13:46.66
98GER
13:46.66
SB
  
2Tom Förster
Tom Förster 02, GER
13:48.67
02GER
13:48.67
PB
  
3Filmon Teklebrhan
Filmon Teklebrhan 96, ERI
13:50.94
96ERI
13:50.94
PB
  
4Derebe Ayele
Derebe Ayele 02, ISR
13:50.98
02ISR
13:50.98
PB
  
5Till Grommisch
Till Grommisch 99, GER
13:55.55
99GER
13:55.55
PB
  
6Urs Schönenberger
Urs Schönenberger 91, SUI
13:56.33
91SUI
13:56.33
PB
  
7Yannick Reihs
Yannick Reihs 96, GER
14:02.23
96GER
14:02.23
PB
  
8Adisu Guadia
Adisu Guadia 02, ISR
14:02.64
02ISR
14:02.64
  
9Kilian Schreiner
Kilian Schreiner 93, GER
14:03.93
93GER
14:03.93
SB
  
10Thorben Dietz
Thorben Dietz 89, GER
14:07.04
89GER
14:07.04
SB
  
11Ataka Damsia
Ataka Damsia 03, ISR
14:08.76
03ISR
14:08.76
PB
  
12Jonathan Dahlke
Jonathan Dahlke 95, GER
14:09.20
95GER
14:09.20
SB
  
13Lorenz Baum
Lorenz Baum 90, GER
14:10.83
90GER
14:10.83
PB
  
14Roman Renner
Roman Renner 99, SUI
14:13.04
99SUI
14:13.04
PB
  
15Marius Abele
Marius Abele 00, GER
14:13.43
00GER
14:13.43
PB
  
16Jakub Zemaník
Jakub Zemaník 95, CZE
14:13.45
95CZE
14:13.45
SB
  
17Alexander Schröder
Alexander Schröder 90, GER
14:14.72
90GER
14:14.72
PB
  
18Dustin Uhlig
Dustin Uhlig 99, GER
14:15.64
99GER
14:15.64
PB
  
19Arnaud Collard
Arnaud Collard 00, BEL
14:20.17
00BEL
14:20.17
PB
  
20Constantin Carls
Constantin Carls 03, GER
14:22.13
03GER
14:22.13
PB
  
21Degu Abebe
Degu Abebe 02, ISR
14:22.96
02ISR
14:22.96
  
22Ralf Ulmer
Ralf Ulmer 90, GER
14:23.57
90GER
14:23.57
PB
  
23Dimítrios Tsákalos
Dimítrios Tsákalos 99, GRE
14:27.06
99GRE
14:27.06
PB
  
24Philipp Stuckhardt
Philipp Stuckhardt 91, GER
14:41.30
91GER
14:41.30
SB
  
25Marcus Rønn
Marcus Rønn 93, DEN
14:44.36
93DEN
14:44.36
SB
  
26Robel Tewelde
Robel Tewelde 97, ERI
14:44.90
97ERI
14:44.90
SB
  
27Felix Friedrich
Felix Friedrich 02, GER
14:51.18
02GER
14:51.18
PB
  
Jonathan Goudeseune
Jonathan Goudeseune 98, BEL
DNF
98BEL
DNF
  
Paul Specht
Paul Specht 02, GER
DNF
02GER
DNF
  
Clemens Bleistein
Clemens Bleistein 90, GER
DNF
90GER
DNF
  
Marc Tortell
Marc Tortell 97, GER
DNF
97GER
DNF
  
Alexandre Jodidio
Alexandre Jodidio 90, SUI
DNF
90SUI
DNF
  
Final B
1Dan Bürger
Dan Bürger 97, GER
14:11.91
97GER
14:11.91
PB
  
2Abdi Salam Ali
Abdi Salam Ali 02, SOM
14:12.28
02SOM
14:12.28
PB
  
3Janis Gächter
Janis Gächter 96, SUI
14:19.62
96SUI
14:19.62
PB
  
4Timo Küpper
Timo Küpper 94, GER
14:34.92
94GER
14:34.92
PB
  
5Luca Völkle
Luca Völkle 94, GER
14:37.68
94GER
14:37.68
PB
  
6Lorenz Rau
Lorenz Rau 98, GER
14:39.25
98GER
14:39.25
PB
  
7Patrick Andres
Patrick Andres 00, GER
14:39.76
00GER
14:39.76
PB
  
8Teshgar Kasa
Teshgar Kasa 02, ISR
14:43.04
02ISR
14:43.04
  
9Lukas Ehrle
Lukas Ehrle 04, GER
14:43.81
04GER
14:43.81
PB
  
10Vinnie Van Puyvelde
Vinnie Van Puyvelde 94, BEL
14:44.29
94BEL
14:44.29
PB
  
11Paul Jelden
Paul Jelden 99, GER
14:45.69
99GER
14:45.69
PB
  
12Robin Schilff
Robin Schilff 00, GER
14:51.98
00GER
14:51.98
PB
  
13Lucas Herbeck
Lucas Herbeck 97, GER
14:52.62
97GER
14:52.62
PB
  
14Oskar Enseling
Oskar Enseling 01, GER
14:53.09
01GER
14:53.09
PB
  
15Tobias Ritter
Tobias Ritter 00, GER
14:53.17
00GER
14:53.17
PB
  
16Lothar Wyrwoll
Lothar Wyrwoll 92, GER
14:54.36
92GER
14:54.36
PB
  
17Leander Fink
Leander Fink 01, GER
14:54.49
01GER
14:54.49
PB
  
18Luca Madeo
Luca Madeo 03, GER
14:55.76
03GER
14:55.76
PB
  
19Friedrich Biniok
Friedrich Biniok 95, GER
15:01.32
95GER
15:01.32
PB
  
20Jonas Weschle
Jonas Weschle 04, GER
15:01.50
04GER
15:01.50
PB
  
Simon Stützel
Simon Stützel 86, GER
DNF
86GER
DNF
  
Lennart Grothe
Lennart Grothe 01, GER
DNF
01GER
DNF
  
Gabriel Lautenschlager
Gabriel Lautenschlager 95, GER
DNF
95GER
DNF
  
Anas Belfqih
Anas Belfqih 03, GER
DNF
03GER
DNF
  
Final C
1Tobias Singer
Tobias Singer 89, GER
14:41.30
89GER
14:41.30
PB
  
2Raphael Joppi
Raphael Joppi 99, ITA
14:45.71
99ITA
14:45.71
PB
  
3Maximilian Walter
Maximilian Walter 96, GER
14:53.10
96GER
14:53.10
PB
  
4Oliver LangseliusSWE
14:56.81
PB
  
5Jack Moran
Jack Moran 00, USA
15:00.24
00USA
15:00.24
PB
  
6Tobias Gröbl
Tobias Gröbl 83, GER
15:07.18
83GER
15:07.18
SB
  
7Lasse Bo Ladewig
Lasse Bo Ladewig 97, GER
15:07.38
97GER
15:07.38
PB
  
Norman Junker
Norman Junker 99, USA
DNF
99USA
DNF
  
Elias Feuersenger
Elias Feuersenger 01, GER
DNF
01GER
DNF
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Niklas Buchholz
Niklas Buchholz 98, GER
8:37.31
98GER
8:37.31
PB
  
2Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 00, BEL
8:47.98
00BEL
8:47.98
PB
  
3Clement Deflandre
Clement Deflandre 97, BEL
8:49.59
97BEL
8:49.59
SB
  
4Loris Pellaz
Loris Pellaz 99, SUI
8:52.44
99SUI
8:52.44
PB
  
5Brian Weisheit
Brian Weisheit 97, GER
8:53.38
97GER
8:53.38
SB
  
6Silvan Rauscher
Silvan Rauscher 98, GER
8:59.41
98GER
8:59.41
PB
  
7Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen 93, DEN
9:02.72
93DEN
9:02.72
  
8Khavaquiah Rasmusen
Khavaquiah Rasmusen 92, DEN
9:04.68
92DEN
9:04.68
  
9Yoann Seroc
Yoann Seroc 93, FRA
9:12.01
93FRA
9:12.01
PB
  
10Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes 92, BEL
9:18.62
92BEL
9:18.62
SB
  
Conrad Lind
Conrad Lind 01, DEN
DNF
01DEN
DNF
  
Final B
1Silas Zahlten
Silas Zahlten 04, GER
9:01.97
04GER
9:01.97
PB
  
2Robin Müller
Robin Müller 03, GER
9:02.29
03GER
9:02.29
PB
  
3Henrik Lindstrot
Henrik Lindstrot 03, GER
9:19.63
03GER
9:19.63
SB
  
4Har'el Schein
Har'el Schein 03, ISR
9:22.91
03ISR
9:22.91
SB
  
5Max Julius Löwe
Max Julius Löwe 03, GER
9:29.44
03GER
9:29.44
PB
  
Marco Sietmann
Marco Sietmann 02, GER
DNF
02GER
DNF
  
Florian Zittel
Florian Zittel 02, GER
DNF
02GER
DNF
  
David Kiefer
David Kiefer 79, GER
DNF
79GER
DNF
  
Philipp Jensen e Castro
Philipp Jensen e Castro 04, GER
DNF
04GER
DNF
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Rani Baillievier
Rani Baillievier 98, BEL
2:03.39
98BEL
2:03.39
SB
  
2Claire Mooney
Claire Mooney 92, IRL
2:03.91
92IRL
2:03.91
SB
  
3Annelies Nijssen
Annelies Nijssen 02, BEL
2:04.10
02BEL
2:04.10
PB
  
4Alina Ammann
Alina Ammann 98, GER
2:04.66
98GER
2:04.66
SB
  
5Mariska Parewyck
Mariska Parewyck 88, BEL
2:05.28
88BEL
2:05.28
SB
  
6Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet 96, BEL
2:05.60
96BEL
2:05.60
SB
  
7Viola Westling
Viola Westling 99, FIN
2:06.03
99FIN
2:06.03
SB
  
8Alina Schönherr
Alina Schönherr 00, GER
2:09.06
00GER
2:09.06
SB
  
9Nele Göhl
Nele Göhl 03, GER
2:14.26
03GER
2:14.26
SB
  
Jackie Baumann
Jackie Baumann 95, GER
DNF
95GER
DNF
  
Final B
1Lucia Sturm
Lucia Sturm 02, GER
2:05.26
02GER
2:05.26
PB
  
2Jana Becker
Jana Becker 06, GER
2:06.15
06GER
2:06.15
PB
  
3Sophia Volkmer
Sophia Volkmer 02, GER
2:06.63
02GER
2:06.63
SB
  
4Phyllis Mainka
Phyllis Mainka 95, GER
2:10.99
95GER
2:10.99
SB
  
5Laura Kaufmann
Laura Kaufmann 00, GER
2:11.72
00GER
2:11.72
SB
  
6Kim Uhlendorf
Kim Uhlendorf 97, GER
2:11.78
97GER
2:11.78
SB
  
7Lara Tortell
Lara Tortell 01, GER
2:12.39
01GER
2:12.39
SB
  
Final C
1Laura Wilhelm
Laura Wilhelm 02, GER
2:08.05
02GER
2:08.05
PB
  
2Inken Terjung
Inken Terjung 96, GER
2:08.38
96GER
2:08.38
PB
  
3Jasmin Kuehnast
Jasmin Kuehnast 05, GER
2:08.64
05GER
2:08.64
PB
  
4Lisa Lankes
Lisa Lankes 03, GER
2:09.57
03GER
2:09.57
PB
  
5Noa Andre
Noa Andre 04, GER
2:09.91
04GER
2:09.91
PB
  
6Sina Moira Wiedmann
Sina Moira Wiedmann 97, GER
2:10.92
97GER
2:10.92
SB
  
7Hannah Odendahl
Hannah Odendahl 05, GER
2:11.64
05GER
2:11.64
  
8Amelie Klug
Amelie Klug 03, GER
2:12.04
03GER
2:12.04
PB
  
9Sophia Wolf
Sophia Wolf 00, GER
2:14.55
00GER
2:14.55
SB
  
Katrin Wallner
Katrin Wallner 92, GER
DNF
92GER
DNF
  
Final D
1Karin Dobiasch
Karin Dobiasch 04, GER
2:09.72
04GER
2:09.72
PB
  
2Sophia Seiter
Sophia Seiter 03, GER
2:10.54
03GER
2:10.54
PB
  
3Nicola Goller
Nicola Goller 00, GER
2:10.57
00GER
2:10.57
PB
  
4Katharina Schinke
Katharina Schinke 06, GER
2:13.48
06GER
2:13.48
PB
  
5Sarah Köcher
Sarah Köcher 05, GER
2:13.65
05GER
2:13.65
SB
  
6Anna Meyer
Anna Meyer 00, GER
2:14.53
00GER
2:14.53
PB
  
Jana Reinert
Jana Reinert 98, GER
DNF
98GER
DNF
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Vera Coutellier
Vera Coutellier 95, GER
4:11.30
95GER
4:11.30
SB
  
2Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist 01, FIN
4:11.36
01FIN
4:11.36
PB NU23R
  
3Jolanda Kallabis
Jolanda Kallabis 05, GER
4:16.57
05GER
4:16.57
PB
  
4Lilly Nägeli
Lilly Nägeli 03, SUI
4:16.93
03SUI
4:16.93
PB
  
5Sofie Van Accom
Sofie Van Accom 89, BEL
4:17.00
89BEL
4:17.00
SB
  
6Fabiane Meyer
Fabiane Meyer 02, GER
4:17.66
02GER
4:17.66
PB
  
7Joceline Wind
Joceline Wind 00, SUI
4:18.65
00SUI
4:18.65
SB
  
8Patricia De Graat
Patricia De Graat 98, GER
4:18.94
98GER
4:18.94
PB
  
9Esther Jacobitz
Esther Jacobitz 97, GER
4:21.55
97GER
4:21.55
PB
  
10Rahel Brömmel
Rahel Brömmel 02, GER
4:22.27
02GER
4:22.27
PB
  
11Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef 99, BEL
4:23.95
99BEL
4:23.95
SB
  
12Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen 94, DEN
4:26.62
94DEN
4:26.62
SB
  
Jackie Baumann
Jackie Baumann 95, GER
DNF
95GER
DNF
  
Final B
1Carolin Hinrichs
Carolin Hinrichs 04, GER
4:21.78
04GER
4:21.78
PB
  
2Kim Bödi
Kim Bödi 01, GER
4:22.83
01GER
4:22.83
PB
  
3Carla Morgenroth
Carla Morgenroth 95, GER
4:24.17
95GER
4:24.17
PB
  
4Svenja Sommer
Svenja Sommer 00, GER
4:25.83
00GER
4:25.83
PB
  
5Berit Scheid
Berit Scheid 99, GER
4:26.90
99GER
4:26.90
PB
  
6Karla Hiss
Karla Hiss 05, GER
4:29.28
05GER
4:29.28
PB
  
7Kerstin Hirscher
Kerstin Hirscher 89, GER
4:29.74
89GER
4:29.74
SB
  
8Line K Schulz
Line K Schulz 96, DEN
4:31.94
96DEN
4:31.94
SB
  
9Nadine Stricker
Nadine Stricker 95, GER
4:37.01
95GER
4:37.01
SB
  
10Julia Rieger
Julia Rieger 94, GER
4:37.06
94GER
4:37.06
SB
  
Jana Reinert
Jana Reinert 98, GER
DNF
98GER
DNF
  
Final C
1Christina Kratzer
Christina Kratzer 90, GER
4:26.66
90GER
4:26.66
PB
  
2Marie Pröpsting
Marie Pröpsting 98, GER
4:27.25
98GER
4:27.25
PB
  
3Anja Krüger
Anja Krüger 99, GER
4:27.57
99GER
4:27.57
PB
  
4Franziska Drexler
Franziska Drexler 06, GER
4:28.20
06GER
4:28.20
PB
  
5Vanessa Mikitenko
Vanessa Mikitenko 05, GER
4:29.24
05GER
4:29.24
PB
  
6Nina Waltert
Nina Waltert 04, GER
4:32.01
04GER
4:32.01
PB
  
7Julia Hoff
Julia Hoff 99, GER
4:34.15
99GER
4:34.15
SB
  
8Vanessa Frick
Vanessa Frick 03, GER
4:34.17
03GER
4:34.17
SB
  
9Anna Philine Schädel
Anna Philine Schädel 05, GER
4:35.28
05GER
4:35.28
PB
  
Marie Weller
Marie Weller 00, GER
DNF
00GER
DNF
  
Final D
1Elisabeth Rogoll
Elisabeth Rogoll 00, GER
4:34.52
00GER
4:34.52
PB
  
2Carla Schiffer
Carla Schiffer 98, GER
4:36.38
98GER
4:36.38
PB
  
3Anna Lisa Hawlitschek
Anna Lisa Hawlitschek 94, GER
4:37.23
94GER
4:37.23
SB
  
4Marie Glaser
Marie Glaser 05, AUT
4:38.55
05AUT
4:38.55
PB
  
5Finja Lammeyer
Finja Lammeyer 05, GER
4:39.13
05GER
4:39.13
PB
  
Katrin Wallner
Katrin Wallner 92, GER
DNF
92GER
DNF
  
Final E
1Julia Ehrle
Julia Ehrle 07, GER
4:38.84
07GER
4:38.84
PB
  
2Natalie Frank
Natalie Frank 04, GER
4:39.87
04GER
4:39.87
SB
  
Antje Alt
Antje Alt 99, GER
DNF
99GER
DNF
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Eloise Walker
Eloise Walker 01, GBR
15:41.19
01GBR
15:41.19
PB
  
2Nicole Egger
Nicole Egger 85, SUI
15:52.34
85SUI
15:52.34
PB
  
3Svenja Pingpank
Svenja Pingpank 96, GER
16:02.67
96GER
16:02.67
PB
  
4Lisa Rooms
Lisa Rooms 96, BEL
16:06.21
96BEL
16:06.21
SB
  
5Melanie Allier
Melanie Allier 99, FRA
16:08.40
99FRA
16:08.40
PB
  
6Svenja Ojstersek
Svenja Ojstersek 94, GER
16:12.15
94GER
16:12.15
PB
  
7Chloe Herbiet
Chloe Herbiet 98, BEL
16:12.57
98BEL
16:12.57
PB
  
8Lisa Oed
Lisa Oed 99, GER
16:13.46
99GER
16:13.46
SB
  
9Sara ChristianssonSWE
16:14.31
SB
  
10Linda Meier
Linda Meier 04, GER
16:19.38
04GER
16:19.38
PB
  
11Kira Weis
Kira Weis 04, GER
16:20.21
04GER
16:20.21
PB
  
12Céline Kaiser
Céline Kaiser 98, GER
16:22.81
98GER
16:22.81
PB
  
13Chiara Bermes
Chiara Bermes 93, GER
16:26.74
93GER
16:26.74
SB
  
14Iríni Tsoupáki
Iríni Tsoupáki 94, GRE
16:32.74
94GRE
16:32.74
PB
  
15Jana Soethout
Jana Soethout 89, GER
16:35.64
89GER
16:35.64
SB
  
16Josephine Thestrup
Josephine Thestrup 96, DEN
16:35.79
96DEN
16:35.79
SB
  
17Jana Van Lent
Jana Van Lent 01, BEL
16:38.87
01BEL
16:38.87
PB
  
18Annika Autenrieth
Annika Autenrieth 97, GER
16:44.26
97GER
16:44.26
PB
  
19Theresa Ortenreiter
Theresa Ortenreiter 94, GER
16:52.67
94GER
16:52.67
PB
  
20Mélanie Bovy
Mélanie Bovy 99, BEL
16:53.53
99BEL
16:53.53
SB
  
21Sophie Kretschmer
Sophie Kretschmer 01, GER
16:58.32
01GER
16:58.32
PB
  
22Emmanuelle Gerbeaux
Emmanuelle Gerbeaux 91, FRA
17:02.29
91FRA
17:02.29
SB
  
23Liz Romo
Liz Romo 96, USA
17:27.38
96USA
17:27.38
PB
  
Eva Dieterich
Eva Dieterich 99, GER
DNF
99GER
DNF
  
Linn Lara Kleine
Linn Lara Kleine 01, GER
DNF
01GER
DNF
  
Final B
1Eva Sulzer
Eva Sulzer 02, GER
17:16.72
02GER
17:16.72
PB
  
2Jessica Keller
Jessica Keller 01, GER
17:19.09
01GER
17:19.09
PB
  
3Farida Abaroge
Farida Abaroge 94, ETH
17:28.45
94ETH
17:28.45
PB
  
Adeline Haisch
Adeline Haisch 00, GER
DNF
00GER
DNF
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Amélie SvenssonSWE
10:03.61
PB
  
2Olivia Gürth
Olivia Gürth 02, GER
10:04.15
02GER
10:04.15
SB
  
3Elena Burkard
Elena Burkard 92, GER
10:08.81
92GER
10:08.81
SB
  
4Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen 05, DEN
10:15.73
05DEN
10:15.73
PB
  
5Kerstin Schulze Kalthoff
Kerstin Schulze Kalthoff 98, GER
10:22.71
98GER
10:22.71
SB
  
6Linda Wrede
Linda Wrede 93, GER
10:22.99
93GER
10:22.99
SB
  
7Julia Rath
Julia Rath 04, GER
10:24.27
04GER
10:24.27
PB
  
8Hannah Stegenwallner
Hannah Stegenwallner 02, GER
10:44.75
02GER
10:44.75
PB
  
9Inken Siebert
Inken Siebert 01, GER
10:50.57
01GER
10:50.57
PB
  
10Christina Lehnen
Christina Lehnen 03, GER
11:00.60
03GER
11:00.60
PB
  
11Katrin Geiger
Katrin Geiger 93, GER
11:01.46
93GER
11:01.46
SB
  
12Constanze Paoli
Constanze Paoli 03, GER
11:10.10
03GER
11:10.10
PB
  
13Sophie Hinrichs
Sophie Hinrichs 04, GER
11:17.74
04GER
11:17.74
PB
  
Antje Alt
Antje Alt 99, GER
DNF
99GER
DNF
  

© 2022 Friidrottsstatistik