1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Friidrottens Hus   Arrangör: Ullevi FK
Tävlande: 554 (234+320)   Starter: 981 (381+600)

Män
M 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.87
  
2Filip Schwartz
7.01
Mölndals AIK
7.01
  
3Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.07
  
4Tarley Allison
7.10
Mölndals AIK
7.10
  
5Anders Pihlblad
7.14
Örgryte IS
7.14
  
6Oscar Hjerm
7.20
Ullevi FK
7.20
=SB
  
Carl Narup
DQ
Ullevi FK
DQ
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Filip Schwartz
6.99
Mölndals AIK
6.99
SB
q
  
2Anders Pihlblad
7.10
Örgryte IS
7.10
SB
q
  
3Oscar Hjerm
7.20
Ullevi FK
7.20
SB
q
  
4Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon 03, IFK Göteborg
7.23
IFK Göteborg
7.23
  
5Peter AndréasUllevi FK
7.25
  
6Simon HellsingIF Kville
7.70
  
7Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.73
Sävedalens AIK
7.73
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Patrik AnderssonUllevi FK
6.95
q
  
2Rafael Tejada De LeonUllevi FK
7.10
q
  
3Tarley Allison
7.14
Mölndals AIK
7.14
q
  
4Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
7.41
98DEN
7.41
  
5Jacob Helsing
7.47
IK Orient
7.47
  
6Marcus Blixt
7.51
Mölndals AIK
7.51
  
Heat 3
5 feb
5 feb
1Jonatan Hirsh
6.94
Örgryte IS
6.94
q
  
2Carl Narup
6.97
Ullevi FK
6.97
q
  
3Viggo AnderssonUllevi FK
7.21
  
4Anthon Bokelund Singh
7.39
IFK Göteborg
7.39
  
5Jesper SimonssonIK Orient
7.45
=SB
  
6Andreas NorströmUllevi FK
7.50
  
M 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.30
  
2Viggo AnderssonUllevi FK
23.67
  
M 400 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Andreas Kramer
48.42
Ullevi FK
48.42
SB
  
2Samuel Wiik
50.53
Örgryte IS
50.53
SB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
48.85
IFK Helsingborg
48.85
PB
  
2Martin Selin
49.99
Ullevi FK
49.99
  
3Samuel AndreassonUllevi FK
51.57
PB
  
Final C
5 feb
5 feb
1Gustav Karlsson
51.15
Örgryte IS
51.15
SB
  
2Linus Pihl
51.50
IK Lerum FI
51.50
PB
  
3Aaron Ladestam
51.75
Ullevi FK
51.75
  
Final D
5 feb
5 feb
1Fredrik Sangberg
52.54
Örgryte IS
52.54
  
2William Brandberg
53.10
Örgryte IS
53.10
PB
  
Albin Hagstedt
DNF
Örgryte IS
DNF
  
M 800 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Erik Martinsson
1:47.53
Upsala IF
1:47.53
PB
  
7 SWE AT
2Felix Francois
1:48.26
Örgryte IS
1:48.26
PB
  
11 SWE AT
3Alexander LundskogUllevi FK
1:48.99
PB
  
4Benjamin Åberg
1:51.64
Hälle IF
1:51.64
SB
  
5Victor Wahlgren
1:51.85
Mölndals AIK
1:51.85
PB
  
6Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
1:54.58
94DEN
1:54.58
SB
  
7Axel Alness-Borg
1:55.10
IFK Lidingö
1:55.10
PB
  
Karl Wållgren
DNF
Örgryte IS
DNF
  
Final B
5 feb
5 feb
1Isak Helgesson
1:54.48
Örgryte IS
1:54.48
  
2Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:55.98
Linköpings GIF
1:55.98
PB
  
3Simon Wikell
1:57.16
Mölndals AIK
1:57.16
PB
  
Robin Turan
Robin Turan 04, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
Final C
5 feb
5 feb
1Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
2:00.60
Trollhättan FIK
2:00.60
PB
  
2Erik Albin
Erik Albin 02, Helsingborg
2:00.95
IFK Helsingborg
2:00.95
PB
  
3Maxwell Dumbrell
2:03.89
Örgryte IS
2:03.89
PB
  
4Alfons Råwall
2:05.67
Sävedalens AIK
2:05.67
PB
  
Ivan Magnusson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
M 1500 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:40.59
F Stenungsunds FI
3:40.59
SB
  
2Samuel Pihlström
3:41.92
Hälle IF
3:41.92
PB
  
9 SWE AT
3Gustav Berlin
3:43.68
Hässelby SK
3:43.68
PB
  
4Jonathan Grahn
3:45.36
Mölndals AIK
3:45.36
PB NU20R
  
5Alexander Nilsson
3:49.06
Mölndals AIK
3:49.06
SB
  
6Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
3:49.26
91DEN
3:49.26
SB
  
7Sharmarke Ahmed
3:49.35
Hälle IF
3:49.35
PB
  
Andreas AlmgrenTurebergs FK
DNF
  
M 3000 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Simon Sundström
7:54.49
IFK Lidingö
7:54.49
SB
  
2Andreas Bock Bjørnsen
Andreas Bock Bjørnsen 00, DEN
8:24.19
00DEN
8:24.19
PB
  
3Mohamed Nuur
8:25.53
Örgryte IS
8:25.53
PB
  
4Petter Svensson
8:26.14
Hälle IF
8:26.14
PB
  
5Anders Bergman
8:42.15
Hälle IF
8:42.15
PB
  
Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Håvard Sandstad EidsmoHälle IF
DNF
  
Final B
5 feb
5 feb
1Jonas Gustafsson
8:51.40
Örgryte IS
8:51.40
PB
  
2Melker Tillenius
8:55.54
Sävedalens AIK
8:55.54
PB
  
3Lukas Jakobsson
9:04.04
Mölndals AIK
9:04.04
PB
  
4Jonas Magnusson
9:04.71
Hälle IF
9:04.71
PB
  
5Filip Jonsson
9:05.85
Hälle IF
9:05.85
PB
  
6Jesper Evervall
9:05.98
Örgryte IS
9:05.98
PB
  
7Algot Wedberg
9:08.96
Hälle IF
9:08.96
PB
  
8Axel Johansson
9:11.44
Hälle IF
9:11.44
PB
  
9Louis Schmitz
9:19.96
Ullevi FK
9:19.96
PB
  
10Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
9:36.66
IKHP Huskvarna
9:36.66
PB
  
11Philip Frick
9:45.15
Örgryte IS
9:45.15
PB
  
12Lucas Frew
9:55.18
IK Lerum FI
9:55.18
PB
  
Henok Ande
DNF
Hälle IF
DNF
  
Robert AlexanderssonHälle IF
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Max Hrelja
7.81
Malmö AI
7.81
  
2Elias Martinsson
8.04
Mölndals AIK
8.04
  
3Petter GustafssonÖrgryte IS
8.10
  
4Oscar Hjerm
8.23
Ullevi FK
8.23
  
5Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
8.33
98DEN
8.33
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.49
  
7Marcus Blixt
8.71
Mölndals AIK
8.71
  
M 60 m häck extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Max Hrelja
7.79
Malmö AI
7.79
SB
  
2Elias Martinsson
7.99
Mölndals AIK
7.99
PB
  
3Petter GustafssonÖrgryte IS
8.06
  
4Oscar Hjerm
8.25
Ullevi FK
8.25
  
5Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen 98, DEN
8.35
98DEN
8.35
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.45
PB
  
7Marcus Blixt
8.83
Mölndals AIK
8.83
  
M Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Mads Moos Larsen
Mads Moos Larsen 95, DEN
2.06
95DEN
2.06
=PB
  
2Simon Wiklund
2.06
Mölndals AIK
2.06
SB
  
3Joakim Wadstein
2.02
Tjalve FIF
2.02
SB
  
4Agustin HilmerssonIK Orient
1.98
  
5Philip Bayer
1.86
Mölndals AIK
1.86
  
6Arvid Ryberg
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
  
M Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Robin JacobssonUllevi FK
5.15
PB
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.93
KFUM Örebro
4.93
SB
  
3William Asker
4.80
Örgryte IS
4.80
  
4Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
4.62
98DEN
4.62
  
5Peter SvenssonIF Rigor
4.17
  
6Gustav ThyrmanIF Rigor
4.02
PB
  
Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
NH
  
M Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Oliwer DanielssonUllevi FK
7.26
SB
  
2Jonatan Hirsh
6.80
Örgryte IS
6.80
  
M Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Gustav Tartu
14.86
Ullevi FK
14.86
PB
  
2Oskar Weidenholm
14.70
Mölndals AIK
14.70
  
3Melker Manne
14.55
Ullevi FK
14.55
PB
  
4Markus LundborgUllevi FK
14.48
SB
  
5Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles 04, IFK Göteborg
13.98
IFK Göteborg
13.98
PB
  
6Nils Thorin
13.79
Örgryte IS
13.79
PB
  
7Erik Olsson
13.24
Örgryte IS
13.24
SB
  
8Johannes LundqvistUllevi FK
13.07
  
9Philip KarlssonUllevi FK
12.72
SB
  
Gustaf BålströmUllevi FK
NM
  
M Kula     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Nermin Štitkovac
Nermin Štitkovac 00, BIH
16.94
00BIH
16.94
  
2Leo Frid Göransson
16.30
Sävedalens AIK
16.30
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Nils Thorin
8.29
Örgryte IS
8.29
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Nils Thorin
8.21
Örgryte IS
8.21
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Leo Zikovic
17.85
Örgryte IS
17.85
PB
  
2André Bergenhem
12.88
IFK Halmstad
12.88
  
3Jakob JohanssonVarbergs GIF
9.95
  
P17 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
7.30
IFK Göteborg
7.30
  
2Shakeem Reid
7.33
Ullevi FK
7.33
PB
  
3Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
7.34
PB
  
4Leo Bergman
7.53
Hälle IF
7.53
  
5Hampus Hassel
7.64
IK Orient
7.64
PB
  
6Jonas Ellison
7.69
Örgryte IS
7.69
  
7Lucas Kantola
7.85
IK Orient
7.85
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
7.44
PB
q
  
2Jonas Gustén
7.57
Ullevi FK
7.57
PB
q
  
3Jonas Ellison
7.73
Örgryte IS
7.73
q
  
4Lucas Kantola
7.83
IK Orient
7.83
PB
q
  
5Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
8.04
IFK Göteborg
8.04
PB
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
7.38
IFK Göteborg
7.38
q
  
2Shakeem Reid
7.43
Ullevi FK
7.43
=PB
q
  
3Leo Bergman
7.45
Hälle IF
7.45
PB
q
  
4Hampus Hassel
7.65
IK Orient
7.65
PB
q
  
5Viggo TrefilIK Lerum FI
8.28
PB
  
P17 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
23.97
IFK Göteborg
23.97
PB
  
2Shakeem Reid
24.29
Ullevi FK
24.29
PB
  
3Hassan Alawia
Hassan Alawia 06, Falkenberg
25.87
Falkenbergs IK
25.87
PB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Ludvig Palmkvist
25.29
IFK Halmstad
25.29
PB
  
2William Andersson
26.57
Falkenbergs IK
26.57
PB
  
3David Jendeby
David Jendeby 06, Sävedalen
27.87
Sävedalens AIK
27.87
  
Final C
5 feb
5 feb
1Oscar Björkman SchölinMölndals AIK
24.17
PB
  
2Viggo Trefil
27.05
IK Lerum FI
27.05
PB
  
P17 400 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Noel Krantz
Noel Krantz 05, Sävedalen
53.83
Sävedalens AIK
53.83
PB
  
2Edvin Håkansson
54.06
IFK Halmstad
54.06
PB
  
3Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
54.94
Trollhättan FIK
54.94
PB
  
4William Andersson
1:01.04
Falkenbergs IK
1:01.04
PB
  
P17 1500 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Erik Albin
Erik Albin 02, Helsingborg
4:16.47
IFK Helsingborg
4:16.47
  
2Ludwig Rosén
4:26.79
Mölndals AIK
4:26.79
PB
  
3Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
4:27.95
IKHP Huskvarna
4:27.95
PB
  
4Linus Alinder
4:29.38
Mölndals AIK
4:29.38
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
8.97
IFK Göteborg
8.97
  
2Albin Örnborg
Albin Örnborg 06, IFK Göteborg
9.11
IFK Göteborg
9.11
PB
  
3Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
9.21
IFK Göteborg
9.21
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Albin Edin
Albin Edin 06, IFK Göteborg
8.94
IFK Göteborg
8.94
  
2Albin Örnborg
Albin Örnborg 06, IFK Göteborg
9.09
IFK Göteborg
9.09
PB
  
3Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
9.24
IFK Göteborg
9.24
PB
  
P17 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Hugo Tilldal
1.85
Ullevi FK
1.85
  
2Michael Reklev
Michael Reklev 05, NOR
1.81
05NOR
1.81
PB
  
3Albin Freiholtz
Albin Freiholtz 06, Trollhättan FIK
1.77
Trollhättan FIK
1.77
PB
  
4Felix Tamm
Felix Tamm 06, Mölndal
1.72
Mölndals AIK
1.72
PB
  
5Edvin Håkansson
1.67
IFK Halmstad
1.67
  
6Elias JohanssonUllevi FK
1.62
  
7Ludvig Palmkvist
1.62
IFK Halmstad
1.62
PB
  
P17 Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Gabriel TorgerssonIF Kville
3.82
  
2Kristoffer Eneman
Kristoffer Eneman 06, IFK Göteborg
3.62
IFK Göteborg
3.62
PB
  
3Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal 05, NOR
3.42
05NOR
3.42
PB
  
4Alexander CarlssonIFK Halmstad
3.22
PB
  
P17 Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Marcus JohanssonUllevi FK
6.45
=PB
  
2Leo Bergman
6.05
Hälle IF
6.05
  
3Linus Wahl
6.00
IK Lerum FI
6.00
  
4Melker SvanbergIF Kville
5.91
  
5Michael Reklev
Michael Reklev 05, NOR
5.64
05NOR
5.64
PB
  
6Hampus Hassel
5.62
IK Orient
5.62
  
7Ludvig Palmkvist
5.48
IFK Halmstad
5.48
PB
  
8Viggo NielsenIK Lerum FI
5.40
PB
  
9Lucas Kantola
5.18
IK Orient
5.18
PB
  
10Oscar Carlsson
4.86
Örgryte IS
4.86
PB
  
11Jonas Ellison
4.63
Örgryte IS
4.63
  
P17 Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Jonas Gustén
13.03
Ullevi FK
13.03
SB
  
2Linus Wahl
12.93
IK Lerum FI
12.93
PB
  
3Albin Örnborg
Albin Örnborg 06, IFK Göteborg
11.98
IFK Göteborg
11.98
PB
  
4Elias JohanssonUllevi FK
10.50
PB
  
5David Jendeby
David Jendeby 06, Sävedalen
10.33
Sävedalens AIK
10.33
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Linus Wahl
12.01
IK Lerum FI
12.01
  
2Ludvig Palmkvist
10.12
IFK Halmstad
10.12
PB
  
3Viggo NielsenIK Lerum FI
8.97
PB
  
P15 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Daniel Otterdahl
7.48
Örgryte IS
7.48
PB
  
2Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
7.71
  
3Hugo Persson
7.74
Mölndals AIK
7.74
PB
  
4Kalle ThyrmanIF Rigor
7.82
  
5David Serban OprisAlingsås IF
7.82
  
6Oskar Andersson
7.96
Mölndals AIK
7.96
PB
  
7Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
8.02
Trollhättan FIK
8.02
  
8Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
8.11
Kongahälla AIK
8.11
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Daniel Otterdahl
7.49
Örgryte IS
7.49
PB
q
  
2David Serban OprisAlingsås IF
7.74
PB
q
  
3Hugo Persson
7.79
Mölndals AIK
7.79
PB
q
  
4Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
7.95
Trollhättan FIK
7.95
PB
q
  
5Oskar Andersson
7.97
Mölndals AIK
7.97
PB
q
  
6Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
8.02
Kongahälla AIK
8.02
PB
q
  
7Rasmus Arnell
Rasmus Arnell 07, IFK Göteborg
8.30
IFK Göteborg
8.30
PB
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
7.70
PB
q
  
2Kalle ThyrmanIF Rigor
7.85
q
  
3Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
8.06
IFK Göteborg
8.06
  
4Malte ZettergrenVarbergs GIF
8.11
  
5Ove Hagström
8.14
Örgryte IS
8.14
PB
  
6Tage Sköld
8.48
Mölndals AIK
8.48
PB
  
P15 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Alfred Danerud
24.60
Sävedalens AIK
24.60
PB
  
2Kalle Thyrman
24.92
IF Rigor
24.92
PB
  
3Eskil Ekström
Eskil Ekström 07, Trollhättan FIK
24.93
Trollhättan FIK
24.93
PB
  
4Hugo Persson
26.06
Mölndals AIK
26.06
  
Final B
5 feb
5 feb
1Oskar Andersson
25.78
Mölndals AIK
25.78
PB
  
2Elias Eliasson
26.34
Mölndals AIK
26.34
PB
  
3Malte Zettergren
26.59
Varbergs GIF
26.59
  
Final C
5 feb
5 feb
1Ivar Fransson LarssonIK Lerum FI
24.30
PB
  
2Nils Johner
27.31
IK Lerum FI
27.31
PB
  
3Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
27.55
F Stenungsunds FI
27.55
PB
  
P15 1000 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Måns Eklund
Måns Eklund 07, IFK Göteborg
3:03.09
IFK Göteborg
3:03.09
  
2Nils Johner
3:10.96
IK Lerum FI
3:10.96
  
3Arvid Möller
3:12.82
IF Kville
3:12.82
  
4Calle Wärn
3:13.46
IK Lerum FI
3:13.46
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Ture Hjortbäck
9.62
Sävedalens AIK
9.62
PB
  
2Edvin Örnborg
Edvin Örnborg 08, IFK Göteborg
9.97
IFK Göteborg
9.97
  
3Sebastian Siering
Sebastian Siering 08, IFK Göteborg
10.19
IFK Göteborg
10.19
  
P15 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Albin WestlundKils AIK
1.72
  
2Svante Svensson
1.67
Sävedalens AIK
1.67
  
3Malte Svensson
1.62
Sävedalens AIK
1.62
  
3Axel Ohlson
Axel Ohlson 07, Kongahälla
1.62
Kongahälla AIK
1.62
PB
  
5Ture Hjortbäck
1.57
Sävedalens AIK
1.57
PB
  
6Loke Nilsson
1.57
Örgryte IS
1.57
  
7Oskar Ekström
Oskar Ekström 07, Kongahälla
1.57
Kongahälla AIK
1.57
  
8Elvis Åberg
Elvis Åberg 07, Kongahälla
1.57
Kongahälla AIK
1.57
  
9Ove Hagström
1.47
Örgryte IS
1.47
  
10Ivan Fredberg
1.42
Örgryte IS
1.42
  
P15 Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Axel Rogö
Axel Rogö 07, IFK Göteborg
3.82
IFK Göteborg
3.82
  
2Ture Hjortbäck
3.02
Sävedalens AIK
3.02
  
3Markus Eklund
Markus Eklund 07, IFK Göteborg
2.82
IFK Göteborg
2.82
PB
  
4Isak Thörn
Isak Thörn 07, Sävedalen
2.82
Sävedalens AIK
2.82
PB
  
Rasmus Arnell
Rasmus Arnell 07, IFK Göteborg
NH
IFK Göteborg
NH
  
P15 Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Daniel Otterdahl
6.02
Örgryte IS
6.02
=PB
  
2Albin WestlundKils AIK
5.60
PB
  
3Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
5.54
IFK Göteborg
5.54
  
4Rasmus Arnell
Rasmus Arnell 07, IFK Göteborg
5.35
IFK Göteborg
5.35
  
5Ture Hjortbäck
5.12
Sävedalens AIK
5.12
  
6Malte ZettergrenVarbergs GIF
5.10
  
7Malte Svensson
5.00
Sävedalens AIK
5.00
PB
  
8Tage Sköld
4.90
Mölndals AIK
4.90
PB
  
9Anton Grentzelius
Anton Grentzelius 07, Stenungsunds FI
4.82
F Stenungsunds FI
4.82
  
10Alfred Ostwald
4.77
Örgryte IS
4.77
PB
  
11Ivan Fredberg
4.68
Örgryte IS
4.68
  
12Svante Svensson
4.51
Sävedalens AIK
4.51
  
P15 Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Alfred Danerud
11.92
Sävedalens AIK
11.92
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Albin CedergrenIF Kville
12.66
PB
  
2Albin WestlundKils AIK
12.41
  
3Axel Rogö
Axel Rogö 07, IFK Göteborg
11.06
IFK Göteborg
11.06
PB
  
4Ivan Fredberg
10.37
Örgryte IS
10.37
  
5Hugo HallnorIK Lerum FI
9.79
  
P14 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Pontus SetteskogUllevi FK
8.08
  
2Erik Borg
Erik Borg 08, Sävedalen
8.51
Sävedalens AIK
8.51
  
P14 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Eskil Fernström
24.74
Mölndals AIK
24.74
PB
  
2Pontus SetteskogUllevi FK
25.89
  
3Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
26.13
Sävedalens AIK
26.13
PB
  
Final B
6 feb
6 feb
1Hugo Edin
Hugo Edin 08, IFK Göteborg
27.59
IFK Göteborg
27.59
PB
  
2Vincent Folkseger DreikantIF Rigor
30.47
PB
  
3David BengtssonUllevi FK
32.05
  
P14 1000 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
3:09.20
Trollhättan FIK
3:09.20
  
2Frans Kaiser
3:23.30
Varbergs GIF
3:23.30
PB
  
3Alvin Mether
3:24.77
Hälle IF
3:24.77
PB
  
4Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
3:24.86
Trollhättan FIK
3:24.86
PB
  
5David Bengtsson
3:40.11
Ullevi FK
3:40.11
PB
  
6Theodor Ling
3:58.25
Majornas IK
3:58.25
PB
  
P14 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Theodor Ling
1.37
Majornas IK
1.37
PB
  
P14 Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
2.54
Sävedalens AIK
2.54
PB
  
P14 Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Eskil Fernström
5.70
Mölndals AIK
5.70
PB
  
2Nils Amundin
Nils Amundin 08, Sävedalen
5.40
Sävedalens AIK
5.40
PB
  
3Vincent Folkseger DreikantIF Rigor
4.34
PB
  
4Theodor Ling
3.72
Majornas IK
3.72
PB
  
5David BengtssonUllevi FK
3.69
PB
  
P14 Tresteg     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Edvin Örnborg
Edvin Örnborg 08, IFK Göteborg
10.27
IFK Göteborg
10.27
PB
  
Sebastian Siering
Sebastian Siering 08, IFK Göteborg
NM
IFK Göteborg
NM
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Kalle SörqvistBohus IF
10.78
PB
  
2Arman Kosovic
Arman Kosovic 08, Sävedalen
10.72
Sävedalens AIK
10.72
PB
  
3Pontus SetteskogUllevi FK
9.98
  
4Hugo Edin
Hugo Edin 08, IFK Göteborg
8.77
IFK Göteborg
8.77
  
P13 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
8.15
IFK Göteborg
8.15
  
2Claudio Joao KåmarkÖrgryte IS
8.26
PB
  
3Cesar SkoglundUllevi FK
9.12
  
4Oskar HallenboIK Lerum FI
9.12
PB
  
P13 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Victor HanssonIF Rigor
30.10
=PB
  
2Max Johansson
30.51
Ullevi FK
30.51
PB
  
3Love Gartman
35.73
IF Rigor
35.73
PB
  
4Simon KronbergIF Rigor
36.67
PB
  
P13 800 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Wille Hedström
2:30.54
Sävedalens AIK
2:30.54
  
2Viktor Jernberg
2:30.84
Hälle IF
2:30.84
PB
  
3Rayan Siguerdjidjene
2:32.33
Örgryte IS
2:32.33
PB
  
4William Farberger
2:35.83
Örgryte IS
2:35.83
  
5Eric Andersson
Eric Andersson 09, Båstads GoIF
2:38.62
Båstads GoIF
2:38.62
PB
  
6Isac Gabrielsson
2:41.46
IK Lerum FI
2:41.46
PB
  
P13 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Love LjungqvistIK Orient
1.60
PB
  
2Vincent ÅbergUllevi FK
1.57
=PB
  
3Herman Ryding
Herman Ryding 09, IFK Göteborg
1.50
IFK Göteborg
1.50
PB
  
4Victor HanssonIF Rigor
1.46
PB
  
5Karl Fredberg
1.46
Örgryte IS
1.46
PB
  
6Max Johansson
1.42
Ullevi FK
1.42
  
7Alfred Wendt
Alfred Wendt 09, Sävedalen
1.37
Sävedalens AIK
1.37
PB
  
8Love GartmanIF Rigor
1.27
PB
  
9Simon KronbergIF Rigor
1.16
  
P13 Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Björn Roth
Björn Roth 09, IFK Göteborg
2.09
IFK Göteborg
2.09
  
2Victor HanssonIF Rigor
2.09
  
3Wille Hedström
1.94
Sävedalens AIK
1.94
PB
  
Eric Andersson
Eric Andersson 09, Båstads GoIF
NH
Båstads GoIF
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
5.25
IFK Göteborg
5.25
  
2Herman Ryding
Herman Ryding 09, IFK Göteborg
4.69
IFK Göteborg
4.69
PB
  
3Justin HarwoodUllevi FK
4.62
  
4Eliah Pettersson
4.15
Sävedalens AIK
4.15
PB
  
5Isac GabrielssonIK Lerum FI
4.13
  
6Oskar HallenboIK Lerum FI
4.11
PB
  
7Tim Frid Göransson
3.79
Sävedalens AIK
3.79
  
8Simon KronbergIF Rigor
3.71
PB
  
9Love GartmanIF Rigor
3.29
  
P13 Tresteg (zon)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Wille Hedström
9.37
Sävedalens AIK
9.37
PB
  
2Ivar Dittmer MacduffUllevi FK
9.08
  
3Victor HanssonIF Rigor
9.04
  
4Silas Andersson
9.02
Falkenbergs IK
9.02
PB
  
Love GartmanIF Rigor
NM
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Oliver Hedin
Oliver Hedin 09, IFK Göteborg
10.22
IFK Göteborg
10.22
  
2Björn Roth
Björn Roth 09, IFK Göteborg
8.98
IFK Göteborg
8.98
  
3Cesar SkoglundUllevi FK
8.71
PB
  
4Karl Fredberg
8.60
Örgryte IS
8.60
PB
  
5Simon KronbergIF Rigor
6.66
PB
  
P12 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Svante FernströmMölndals AIK
8.85
  
2Theo Mjörnvik
8.95
Mölndals AIK
8.95
  
3Max Rongård Juhnke
9.03
IFK Göteborg
9.03
  
4Måns Berggren
Måns Berggren 10, IFK Göteborg
9.34
IFK Göteborg
9.34
  
4Ivar Dittmer MacduffUllevi FK
9.34
=PB
  
6Espen Robinson
9.76
Mölndals AIK
9.76
  
Final B
6 feb
6 feb
1Sixten Morin WegbrantMölndals AIK
9.37
PB
  
2Hugo Albin
Hugo Albin 10, Mölndal
9.49
Mölndals AIK
9.49
PB
  
3Arvid Reuterving
Arvid Reuterving 10, IFK Göteborg
9.53
IFK Göteborg
9.53
PB
  
4Adam Niklasson
Adam Niklasson 10, IFK Göteborg
10.04
IFK Göteborg
10.04
  
5Viggo Ranehill OlivierUllevi FK
10.05
PB
  
6Dean Andersson
Dean Andersson 10, IFK Göteborg
10.11
IFK Göteborg
10.11
  
P12 600 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Silas Andersson
1:42.29
Falkenbergs IK
1:42.29
PB
  
2Olof Karlsson
1:52.44
Mölndals AIK
1:52.44
PB
  
3Victor Barck Dahlberg
1:52.71
IFK Göteborg
1:52.71
PB
  
4Max Rongård Juhnke
1:58.18
IFK Göteborg
1:58.18
  
5Melker Holgersson
2:03.70
Kongahälla AIK
2:03.70
PB
  
6Dean Andersson
Dean Andersson 10, IFK Göteborg
2:20.78
IFK Göteborg
2:20.78
PB
  
P12 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Melker Holgersson
1.46
Kongahälla AIK
1.46
SB
  
2Silas Andersson
1.43
Falkenbergs IK
1.43
PB
  
3Espen Robinson
1.36
Mölndals AIK
1.36
  
4Theo Mjörnvik
1.27
Mölndals AIK
1.27
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Svante FernströmMölndals AIK
4.79
PB
  
2Silas Andersson
4.77
Falkenbergs IK
4.77
PB
  
3Ivar Dittmer MacduffUllevi FK
4.35
PB
  
4Victor Barck Dahlberg
4.14
IFK Göteborg
4.14
  
5Max Rongård Juhnke
4.01
IFK Göteborg
4.01
  
6William Engström
3.67
Sävedalens AIK
3.67
PB
  
7Hugo Albin
Hugo Albin 10, Mölndal
3.64
Mölndals AIK
3.64
PB
  
8Adam Niklasson
Adam Niklasson 10, IFK Göteborg
3.55
IFK Göteborg
3.55
PB
  
9William Grimhag
3.30
Mölndals AIK
3.30
PB
  
10Viggo Ranehill OlivierUllevi FK
3.29
PB
  
11Dean Andersson
Dean Andersson 10, IFK Göteborg
3.27
IFK Göteborg
3.27
  
12Karl Rangmar
3.02
Mölndals AIK
3.02
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1William Engström
5.20
Sävedalens AIK
5.20
  
2William Grimhag
5.19
Mölndals AIK
5.19
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.41
  
2Emelie RantzowIK Ymer
7.47
PB
  
3Filippa SivnertMalmö AI
7.53
  
4Line Holm Jensen
Line Holm Jensen 00, DEN
7.63
00DEN
7.63
  
5Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.70
Mölndals AIK
7.70
PB
  
6Julia BjörkmanIF Kville
7.72
  
7Aranya Kanakalingam
Aranya Kanakalingam 03, DEN
7.86
03DEN
7.86
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Claudia PaytonUllevi FK
7.43
q
  
2Filippa SivnertMalmö AI
7.54
q
  
3Julia BjörkmanIF Kville
7.70
q
  
4Ella Hagman
7.96
Huddinge AIS
7.96
  
5Sissel Eliasson
8.17
Alingsås IF
8.17
SB
  
6Christine Klitgaard
Christine Klitgaard 04, DEN
8.23
04DEN
8.23
  
7Tilda Wahlén
8.25
Mölndals AIK
8.25
  
8Emma Ljungnér
8.32
Varbergs GIF
8.32
PB
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Emelie RantzowIK Ymer
7.52
q
  
2Line Holm Jensen
Line Holm Jensen 00, DEN
7.69
00DEN
7.69
q
  
3Ellen Hansson
8.04
Örgryte IS
8.04
  
4Amanda Ehrnborg
8.06
Mölndals AIK
8.06
PB
  
5Clara AugustssonIK Ymer
8.16
  
6Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
8.38
Mariestads AIF
8.38
=SB
  
Ebba MagnussonUllevi FK
DQ
  
Heat 3
5 feb
5 feb
1Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.80
Mölndals AIK
7.80
q
  
2Emilia HammarströmÖrgryte IS
7.83
PB
q
  
3Aranya Kanakalingam
Aranya Kanakalingam 03, DEN
7.90
03DEN
7.90
q
  
4Nova FogelkvistMotala AIF
8.02
  
5Elin Molinder
8.09
Mölndals AIK
8.09
  
6Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
8.11
  
7Elin HallbjörnerUllevi FK
8.22
SB
  
8Linda Åkerman
9.33
IFK Halmstad
9.33
  
K 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Line Holm Jensen
Line Holm Jensen 00, DEN
24.61
00DEN
24.61
PB
  
2Christine Klitgaard
Christine Klitgaard 04, DEN
26.38
04DEN
26.38
SB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
25.42
Mölndals AIK
25.42
PB
  
2Ebba Gustafsson
25.66
Mölndals AIK
25.66
SB
  
Final C
5 feb
5 feb
1Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
26.46
SB
  
2Ella Hagman
26.73
Huddinge AIS
26.73
  
Final D
5 feb
5 feb
1Sissel Eliasson
27.94
Alingsås IF
27.94
SB
  
2Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
27.98
Mariestads AIF
27.98
SB
  
K 400 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
57.39
Västerås FK
57.39
  
2Lathifa Afrah
58.15
IF Göta Karlstad
58.15
  
3Amanda Ehrnborg
1:01.93
Mölndals AIK
1:01.93
  
4Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
1:02.57
IFK Göteborg
1:02.57
  
Final B
5 feb
5 feb
1Tilda Jildefjord
1:05.12
Sävedalens AIK
1:05.12
  
2Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen 97, SUI
1:08.14
97SUI
1:08.14
  
K 800 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Lova Perman
2:06.15
IF Göta Karlstad
2:06.15
  
2Julia Svennblad
2:06.51
Hälle IF
2:06.51
PB
  
5 SWE F19 AT
3Stina Troest
Stina Troest 94, DEN
2:07.36
94DEN
2:07.36
SB
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:08.37
IFK Göteborg
2:08.37
  
5Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:10.44
IFK Göteborg
2:10.44
PB
  
6Greta Graziani
2:10.88
Täby IS
2:10.88
SB
  
7Emma Stentz Hansen
Emma Stentz Hansen 03, DEN
2:15.66
03DEN
2:15.66
  
Wilma Ehrnborg
DNF
Mölndals AIK
DNF
  
Final B
5 feb
5 feb
1Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:12.67
IFK Göteborg
2:12.67
SB
  
2Ella Holmqvist
2:12.85
IF Göta Karlstad
2:12.85
PB
  
3Lovisa Ellström
2:13.01
IF Göta Karlstad
2:13.01
PB
  
4Sandra Åberg
2:14.16
Ullevi FK
2:14.16
PB
  
5Maud De Coninck
2:17.12
Sävedalens AIK
2:17.12
PB
  
6Laura G. Andersen
Laura G. Andersen 04, DEN
2:17.71
04DEN
2:17.71
PB
  
Hanne Karlsson
Hanne Karlsson 97, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
Final C
5 feb
5 feb
1Ida Kraft
Ida Kraft 05, Trollhättan FIK
2:23.32
Trollhättan FIK
2:23.32
PB
  
2Frida Hansson
Frida Hansson 97, Färgelanda
2:26.42
Färgelanda IF
2:26.42
  
3Liv Dinis
2:27.07
IK Ymer
2:27.07
PB
  
4Hanna Lagerkvist
2:27.68
Hälle IF
2:27.68
PB
  
5Julia Wahlén
2:30.96
Mölndals AIK
2:30.96
PB
  
Emelie ÖbergUllevi FK
DNF
  
K 3000 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Alma Svantesson
9:58.0m
Mölndals AIK
9:58.0m
PB
  
2Louise Lund
Louise Lund 90, Alingsås
10:20.70
Alingsås IF
10:20.70
PB
  
3Greta Halldén
11:08.61
Mölndals AIK
11:08.61
  
Alicia NilssonUllevi FK
DNF
  
Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
DNF
Örgryte IS
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Estelle MontlerUllevi FK
8.61
  
2Ebba MagnussonUllevi FK
8.86
=PB
  
3Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
9.33
Mariestads AIF
9.33
  
4Moa KjellanderUllevi FK
9.45
  
Final B
4 feb
4 feb
1Annie Berntsson
9.17
Brattås CK
9.17
PB
  
2Elin Molinder
9.64
Mölndals AIK
9.64
  
3Alfrida KilvikIF Kville
9.64
PB
  
4Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.81
PB
  
5Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen 97, SUI
10.04
97SUI
10.04
PB
  
K 60 m häck extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Estelle MontlerUllevi FK
8.54
  
2Ebba MagnussonUllevi FK
8.94
  
3Moa KjellanderUllevi FK
9.39
  
4Silvia Popa
Silvia Popa 03, Mariestads AIF
9.49
Mariestads AIF
9.49
  
Annie BerntssonBrattås CK
DNF
  
Final B
4 feb
4 feb
1Alfrida KilvikIF Kville
9.66
  
2Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.80
PB
  
3Elin Molinder
10.03
Mölndals AIK
10.03
  
K Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ingrid RongeIF Rigor
1.75
PB
  
2Stina Larsson
1.70
IK Wilske
1.70
PB
  
3Lina LöfqvistUllevi FK
1.64
SB
  
3Carolin Kobel
1.64
Brattås CK
1.64
  
5Tindra Redenfors
1.60
IFK Halmstad
1.60
=PB
  
6Kim Rodén
1.52
IK Orient
1.52
=SB
  
7Matilda Åkerman
1.48
IFK Halmstad
1.48
SB
  
8Emma Rosgardt
1.48
Mölndals AIK
1.48
PB
  
9Emma Andblad
1.48
Mölndals AIK
1.48
PB
  
10Hanna Dahlin
1.43
IFK Halmstad
1.43
SB
  
K Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Caroline Bonde Holm
Caroline Bonde Holm 90, DEN
4.22
90DEN
4.22
  
2Line Renée Hyde
Line Renée Hyde 92, DEN
3.92
92DEN
3.92
  
3Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl 02, DEN
3.92
02DEN
3.92
PB
  
4Malin Dahlström
3.92
Örgryte IS
3.92
  
5Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Anne Sofie Hyldtoft Olsen 94, DEN
3.67
94DEN
3.67
PB
  
6Caroline Ranners
Caroline Ranners 95, DEN
3.67
95DEN
3.67
SB
  
6Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.67
KFUM Örebro
3.67
PB
  
8Laura Grønbech
Laura Grønbech 99, DEN
3.52
99DEN
3.52
  
9Annabelle Viple
Annabelle Viple 05, DEN
3.37
05DEN
3.37
SB
  
10Sofia OlssonIF Rigor
3.22
PB
  
11Elvira CollvinMalmö AI
3.22
  
12Ester Schenck
2.82
Ullevi FK
2.82
  
13Klara HillmanIF Rigor
2.82
  
K Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Emilia HammarströmÖrgryte IS
5.99
  
2Jenny Lestander
5.69
Örgryte IS
5.69
  
3Ellen Hansson
5.49
Örgryte IS
5.49
PB
  
4Elin PetterssonUllevi FK
5.45
  
5Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.36
IF Göta Karlstad
5.36
SB
  
6Sara Sjögren
5.27
Mölndals AIK
5.27
  
7Clara AugustssonIK Ymer
5.20
  
8Nova FogelkvistMotala AIF
5.06
  
9Sophie SäweKils AIK
4.94
  
10Sofia Ensberg
4.78
Örgryte IS
4.78
PB
  
11Ester Schenck
4.54
Ullevi FK
4.54
PB
  
12Linda Åkerman
3.80
IFK Halmstad
3.80
SB
  
K Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Victoria JacobssonUllevi FK
11.53
  
2Sophie SäweKils AIK
11.47
  
3Nora Jolbäck
11.38
Ullevi FK
11.38
  
4Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Göteborgs KIK
10.86
Göteborgs KIK
10.86
  
5Tilde JohanssonHälle IF
10.31
  
6Matilda Åkerman
10.25
IFK Halmstad
10.25
  
7Clara Weetom
10.15
Örgryte IS
10.15
  
K Kula     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
11.31
  
2Ebba Toorell
11.01
Ullevi FK
11.01
  
3Bea Vold JohannessonIFK Sunne
10.94
  
4Linnea Persson
Linnea Persson 03, IFK Göteborg
10.93
IFK Göteborg
10.93
PB
  
5Matilda Åkerman
9.74
IFK Halmstad
9.74
PB
  
6Elin Rydqvist
9.00
IFK Halmstad
9.00
  
7Linda Åkerman
8.12
IFK Halmstad
8.12
  
F17 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.84
SB
  
2Ebba Eklund
8.03
IF Hagen
8.03
  
3Helmi HjortbäckUllevi FK
8.09
  
4Kellie TranIK Ymer
8.11
PB
  
5Tova GustafssonIstrums SK
8.13
  
6Klara HåkanssonIK Orient
8.47
PB
  
7Agnes FrostbergIF Rigor
8.55
PB
  
8Corinne DanielssonUllevi FK
8.82
  
F17 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Elna Wester
25.95
Örgryte IS
25.95
PB
  
2Ellen Schoug
26.32
IK Orient
26.32
PB
  
3Kellie Tran
26.99
IK Ymer
26.99
PB
  
4Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
27.28
IFK Göteborg
27.28
SB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Tova GustafssonIstrums SK
27.16
=PB
  
2Ella Hallin
Ella Hallin 06, Sävedalen
28.75
Sävedalens AIK
28.75
PB
  
3Agnes FrostbergIF Rigor
28.76
PB
  
Final C
5 feb
5 feb
1Elsa Heyden
28.64
Ullevi FK
28.64
PB
  
2Selma Oldenby
Selma Oldenby 06, Sävedalen
29.78
Sävedalens AIK
29.78
PB
  
3Helena Ephraim
30.92
Ullevi FK
30.92
  
F17 1500 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Elin Hagelin
4:48.30
Mölndals AIK
4:48.30
PB
  
2Frida Berglin
4:50.29
Mölndals AIK
4:50.29
PB
  
3Ester Mägi Theorin
4:51.64
Örgryte IS
4:51.64
PB
  
4Lovisa Emanuelsson
5:07.75
IFK Göteborg
5:07.75
  
5Cornelia Ullsten
5:31.02
Mölndals AIK
5:31.02
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Ebba Eklund
8.66
IF Hagen
8.66
PB
  
2Helmi HjortbäckUllevi FK
8.98
  
3Olivia AmberntssonMölndals AIK
9.71
  
4Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
10.08
IFK Göteborg
10.08
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Ebba Eklund
8.82
IF Hagen
8.82
  
2Helmi HjortbäckUllevi FK
8.99
  
3Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
10.12
IFK Göteborg
10.12
PB
  
F17 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Emma Sandin
Emma Sandin 05, IKHP Huskvarna
1.67
IKHP Huskvarna
1.67
SB
  
2Smilla Arkdal RanebroIF Rigor
1.64
  
3Sara LarssonKils AIK
1.52
  
4Annie Sjösten
1.48
Sävedalens AIK
1.48
  
5Ella Gianneschi
1.48
Sävedalens AIK
1.48
PB
  
5Josefine HolmessonIK Lerum FI
1.48
PB
  
5Moa Andersson
1.48
IFK Halmstad
1.48
=PB
  
8Mimmi Hellberg
1.43
Sävedalens AIK
1.43
  
9Ida Larsson
Ida Larsson 05, Dals Södra
1.43
Dals Södra FFI
1.43
  
10Alma Falck
Alma Falck 06, Halmstad
1.38
IFK Halmstad
1.38
PB
  
F17 Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Luna JohannsenMalmö AI
3.22
  
2Elin JanssonIK Lerum FI
3.02
  
3Jenny LundinIF Rigor
3.02
  
4Nellie GullbergIK Lerum FI
2.82
PB
  
4Ella HolmbergIK Lerum FI
2.82
PB
  
6Ida Widlund
Ida Widlund 05, Stenungsunds FI
2.02
F Stenungsunds FI
2.02
  
Ella UddenäsMalmö AI
NH
  
F17 Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
5.23
IFK Göteborg
5.23
SB
  
2Ellen Schoug
5.19
IK Orient
5.19
PB
  
3Kellie TranIK Ymer
5.15
  
4Klara HåkanssonIK Orient
4.82
  
5Moa Andersson
4.77
IFK Halmstad
4.77
SB
  
6Tova GustafssonIstrums SK
4.76
  
7Leia Holm
4.70
IK Lerum FI
4.70
  
8Jeriel KabongoUllevi FK
4.68
PB
  
9Victory Ezennaya
Victory Ezennaya 06, IFK Göteborg
4.67
IFK Göteborg
4.67
  
10Smilla Arkdal RanebroIF Rigor
4.67
  
11Sabina Kern
4.57
Brattås CK
4.57
  
12Hilda NolkrantzIK Orient
4.47
  
13Josefine HolmessonIK Lerum FI
4.47
  
14Alma Falck
Alma Falck 06, Halmstad
4.46
IFK Halmstad
4.46
  
15Mimmi Hellberg
4.41
Sävedalens AIK
4.41
PB
  
16Ella Gianneschi
4.25
Sävedalens AIK
4.25
  
17Corinne DanielssonUllevi FK
4.17
  
18Annie Sjösten
4.00
Sävedalens AIK
4.00
  
F17 Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Victory Ezennaya
Victory Ezennaya 06, IFK Göteborg
11.18
IFK Göteborg
11.18
PB
  
2Jeriel Kabongo
10.05
Ullevi FK
10.05
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Beatrice PetterssonMölndals AIK
14.80
PB
  
2Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
13.29
Trollhättan FIK
13.29
  
3Isabella Petrusic
Isabella Petrusic 05, IFK Göteborg
11.94
IFK Göteborg
11.94
  
4Josefine HolmessonIK Lerum FI
11.36
  
5Ebba Halling
10.27
Örgryte IS
10.27
  
6Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
8.86
PB
  
7Moa Persson
Moa Persson 06, Kongahälla
7.67
Kongahälla AIK
7.67
  
F15 60 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
8.42
Sävedalens AIK
8.42
  
2Emilia Emilsson
Emilia Emilsson 07, IFK Göteborg
8.52
IFK Göteborg
8.52
  
3Bella Wennbom
8.60
Ullevi FK
8.60
  
4Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.64
Kongahälla AIK
8.64
  
5Lena Run Aronsdóttir
8.71
IFK Göteborg
8.71
  
6Tuva SköldHabo FIF-04
9.22
  
Heat 1
5 feb
5 feb
1Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
8.42
Sävedalens AIK
8.42
q
  
2Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
8.56
Kongahälla AIK
8.56
SB
q
  
3Lena Run Aronsdóttir
8.70
IFK Göteborg
8.70
q
  
4Johanna GusténUllevi FK
8.95
PB
q
  
5Tuva SköldHabo FIF-04
9.21
q
  
Heat 2
5 feb
5 feb
1Emilia Emilsson
Emilia Emilsson 07, IFK Göteborg
8.49
IFK Göteborg
8.49
q
  
2Bella Wennbom
8.61
Ullevi FK
8.61
q
  
3Ebba Bränholm
8.98
Sävedalens AIK
8.98
q
  
4Elin Lennartsson
9.71
Kongahälla AIK
9.71
  
F15 200 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Hanna Amundin
26.96
Ullevi FK
26.96
  
2Mary Harwood
27.67
Ullevi FK
27.67
=PB
  
3Märta Rhodin
27.70
IK Lerum FI
27.70
PB
  
4Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
27.89
F Stenungsunds FI
27.89
PB
  
Final B
5 feb
5 feb
1Bella Wennbom
28.11
Ullevi FK
28.11
PB
  
2Saga FredrikssonUllevi FK
28.37
PB
  
3Tova Karlsson
29.14
Hönö IS
29.14
  
Final C
5 feb
5 feb
1Irma Westh
30.00
Habo FIF-04
30.00
  
2Ella Thompson
Ella Thompson 07, Göteborgs KIK
30.05
Göteborgs KIK
30.05
  
Final D
5 feb
5 feb
1Elin Lennartsson
32.93
Kongahälla AIK
32.93
  
2Isabell MagnussonIF Kville
32.99
  
3Tuva Sköld
33.38
Habo FIF-04
33.38
  
F15 1000 m     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Irma Westh
3:09.69
Habo FIF-04
3:09.69
  
2Agnes Knauer
3:11.06
Hälle IF
3:11.06
  
3Elsa Svantesson
3:15.93
Mölndals AIK
3:15.93
  
4Ella Pettersson
3:16.58
Sävedalens AIK
3:16.58
  
5Felicia Månesjö
3:16.91
Mölndals AIK
3:16.91
  
6Moa Enander
3:24.57
Hälle IF
3:24.57
  
7Rebecka BjörklundIF Kville
3:29.37
PB
  
8Tuva Sköld
3:32.76
Habo FIF-04
3:32.76
PB
  
9Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
3:32.88
IFK Göteborg
3:32.88
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
9.16
IFK Göteborg
9.16
PB
  
2Ella Alvelin MalmMölndals AIK
9.22
  
3Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
9.90
Sävedalens AIK
9.90
  
4Julia SwerinIK Lerum FI
9.94
PB
  
5Elin Larsson
10.53
IF Rigor
10.53
  
Final B
4 feb
4 feb
1Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
10.14
IFK Göteborg
10.14
  
2Nadja Ahnoff
10.27
Örgryte IS
10.27
PB
  
3Emilia WåhlbergIF Rigor
10.85
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m) extra     
Inne 4 feb

Final A

Final
Inne 4 feb
1Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
9.20
IFK Göteborg
9.20
  
2Ella Alvelin MalmMölndals AIK
9.69
  
3Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
9.95
Sävedalens AIK
9.95
  
4Julia SwerinIK Lerum FI
9.97
  
5Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
10.07
IFK Göteborg
10.07
  
6Nadja Ahnoff
10.12
Örgryte IS
10.12
PB
  
F15 Höjd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Maja MalmströmIF Rigor
1.59
  
2Freja Bäckström
1.55
Sävedalens AIK
1.55
  
3Elin Giebat
1.51
IK Orient
1.51
  
4Ella Thompson
Ella Thompson 07, Göteborgs KIK
1.47
Göteborgs KIK
1.47
  
5Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
1.42
Sävedalens AIK
1.42
  
6Alice Boström HolmbergSävedalens AIK
1.37
  
7Wilma ZetterströmIK Orient
1.32
  
F15 Stav     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Alice Bredström
3.02
Brattås CK
3.02
  
2Klara Uveborn
Klara Uveborn 07, IFK Göteborg
2.42
IFK Göteborg
2.42
  
Ebba Bränholm
NH
Sävedalens AIK
NH
  
F15 Längd     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Linnea JohanssonBohus IF
5.06
PB
  
2Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.91
F Stenungsunds FI
4.91
  
3Mary Harwood
4.81
Ullevi FK
4.81
  
4Julia SwerinIK Lerum FI
4.81
  
5Hanna Amundin
4.67
Ullevi FK
4.67
  
6Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt 07, IFK Göteborg
4.67
IFK Göteborg
4.67
  
7Irma Westh
4.57
Habo FIF-04
4.57
PB
  
8Tova Karlsson
4.57
Hönö IS
4.57
  
9Emilia Emilsson
Emilia Emilsson 07, IFK Göteborg
4.49
IFK Göteborg
4.49
  
10Thea Arkdal RanebroIF Rigor
4.45
PB
  
11Jill Klint
Jill Klint 07, Kongahälla
4.39
Kongahälla AIK
4.39
  
12Freja Bäckström
4.28
Sävedalens AIK
4.28
  
13Alice Boström HolmbergSävedalens AIK
4.26
SB
  
14Ella Thompson
Ella Thompson 07, Göteborgs KIK
4.09
Göteborgs KIK
4.09
  
15Alva JohanssonIF Kville
3.99
PB
  
16Svea Götestam
Svea Götestam 07, Göteborgs KIK
3.92
Göteborgs KIK
3.92
  
17Klara De Feo
3.83
IF Kville
3.83
PB
  
18Elin Lennartsson
3.83
Kongahälla AIK
3.83
PB
  
19Neela MårtenssonIF Kville
3.65
PB
  
F15 Tresteg     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
10.52
Sävedalens AIK
10.52
  
2Tova Karlsson
9.99
Hönö IS
9.99
  
3Linnea JohanssonBohus IF
9.98
  
4Thea Arkdal RanebroIF Rigor
9.80
  
5Johanna GusténUllevi FK
9.79
  
6Vera Thiringer Coster
9.66
IFK Göteborg
9.66
SB
  
7Ella Pettersson
9.11
Sävedalens AIK
9.11
PB
  
8Wilma ZetterströmIK Orient
9.11
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 5 feb

Final A

Final
Inne 5 feb
1Alva Johansson
10.90
IF Kville
10.90
PB
  
2Alice Boström HolmbergSävedalens AIK
10.51
  
3Elin Giebat
10.31
IK Orient
10.31
PB
  
4Ingrid Levin
Ingrid Levin 07, Sävedalen
9.34
Sävedalens AIK
9.34
PB
  
5Lovisa Nisslert
9.26
Örgryte IS
9.26
PB
  
6Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.30
F Stenungsunds FI
8.30
PB
  
7Agnes Palmung
7.86
IF Kville
7.86
  
8Veronica Lopez
7.21
Örgryte IS
7.21
PB
  
9Ella Flodman
6.20
IK Orient
6.20
  
F14 60 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ella Alvelin MalmMölndals AIK
8.23
PB
  
2Wilda Lamprecht
8.57
Mölndals AIK
8.57
  
3Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
8.57
  
4Vilde Skorpen Brekke
Vilde Skorpen Brekke 08, NOR
8.72
08NOR
8.72
  
5Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
8.73
F Stenungsunds FI
8.73
  
6Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.79
  
7Elsa Skager
8.89
IK Lerum FI
8.89
  
8Maria Machado Damhaug
Maria Machado Damhaug 08, NOR
9.00
08NOR
9.00
  
Heat 1
6 feb
6 feb
1Ella Alvelin MalmMölndals AIK
8.27
q
  
2Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
8.67
PB
q
  
3Elsa Skager
8.84
IK Lerum FI
8.84
q
  
4Alva Andblad
9.24
Örgryte IS
9.24
PB
  
5Lina Ulmstedt
Lina Ulmstedt 08, IFK Göteborg
9.54
IFK Göteborg
9.54
  
6Selma Kristiansson
Selma Kristiansson 08, Göteborgs KIK
9.59
Göteborgs KIK
9.59
  
Heat 2
6 feb
6 feb
1Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
8.55
PB
q
  
2Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
8.62
F Stenungsunds FI
8.62
q
  
3Elvira Halldén ThulanderIFK Göteborg
9.17
PB
  
4Alva Wennbom
9.24
Ullevi FK
9.24
  
5Amelie Luther
9.25
Mölndals AIK
9.25
PB
  
6Elin Flagg
Elin Flagg 08, Kongahälla
9.46
Kongahälla AIK
9.46
PB
  
Heat 3
6 feb
6 feb
1Wilda Lamprecht
8.55
Mölndals AIK
8.55
PB
q
  
2Vilde Skorpen Brekke
Vilde Skorpen Brekke 08, NOR
8.61
08NOR
8.61
PB
q
  
3Maria Machado Damhaug
Maria Machado Damhaug 08, NOR
8.96
08NOR
8.96
PB
q
  
4Elin Dahlén
Elin Dahlén 08, Stenungsunds FI
9.54
F Stenungsunds FI
9.54
PB
  
5Lovisa Skoog
9.92
Ullevi FK
9.92
  
F14 200 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Nellie Sturesson
27.62
Falkenbergs IK
27.62
  
2Elsa Ekgrim
28.44
IF Rigor
28.44
  
3Vilde Skorpen Brekke
Vilde Skorpen Brekke 08, NOR
28.94
08NOR
28.94
PB
  
4Inez Brocker
Inez Brocker 08, Stenungsunds FI
28.97
F Stenungsunds FI
28.97
  
Final B
6 feb
6 feb
1Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
28.83
IFK Göteborg
28.83
PB
  
2Maria Machado Damhaug
Maria Machado Damhaug 08, NOR
29.82
08NOR
29.82
PB
  
3Ida Klingener
30.20
IK Lerum FI
30.20
  
Saga AnderssonIK Ymer
DQ
  
Final C
6 feb
6 feb
1Elin Larsson
29.90
IF Rigor
29.90
PB
  
2Amelie Luther
30.84
Mölndals AIK
30.84
PB
  
3Elin Flagg
Elin Flagg 08, Kongahälla
31.64
Kongahälla AIK
31.64
  
Final D
6 feb
6 feb
1Leonie AlgurénIK Lerum FI
28.95
  
2Alexandra Allvin
31.65
Mölndals AIK
31.65
PB
  
3Selma Kristiansson
Selma Kristiansson 08, Göteborgs KIK
31.85
Göteborgs KIK
31.85
PB
  
4Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
32.47
F Stenungsunds FI
32.47
PB
  
F14 1000 m     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Liv Hammarberg
3:22.59
IK Lerum FI
3:22.59
PB
  
2Leonie Algurén
3:28.41
IK Lerum FI
3:28.41
  
3Ida Klingener
3:28.55
IK Lerum FI
3:28.55
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
3:37.25
Lidköpings IS
3:37.25
  
5Maja Carlsson
Maja Carlsson 08, Kongahälla
3:43.88
Kongahälla AIK
3:43.88
  
F14 Höjd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.68
KFUM Örebro
1.68
PB
  
2Lina Svarlien
Lina Svarlien 08, NOR
1.63
08NOR
1.63
PB
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.63
PB
  
4Elsa Ekgrim
1.57
IF Rigor
1.57
  
5Ylva Magnusson DebrayÖrgryte IS
1.53
  
5Elin LarssonIF Rigor
1.53
  
7Emma Sparredal
1.49
Mölndals AIK
1.49
PB
  
8Felicia Eriksson
1.49
Brattås CK
1.49
PB
  
9Emilia WåhlbergIF Rigor
1.45
=PB
  
10Hanna Fiva Øiestad
Hanna Fiva Øiestad 08, NOR
1.41
08NOR
1.41
PB
  
11Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
1.36
F Stenungsunds FI
1.36
PB
  
12Ida KlingenerIK Lerum FI
1.36
  
13Elin Dahlén
Elin Dahlén 08, Stenungsunds FI
1.36
F Stenungsunds FI
1.36
PB
  
F14 Stav     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ebba Holmén
Ebba Holmén 08, IFK Göteborg
2.94
IFK Göteborg
2.94
  
2Elsa Skager
2.84
IK Lerum FI
2.84
  
3Liv HammarbergIK Lerum FI
1.94
  
F14 Längd     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Saga AnderssonIK Ymer
4.92
PB
  
2Emilia WåhlbergIF Rigor
4.62
PB
  
3Wilda Lamprecht
4.60
Mölndals AIK
4.60
PB
  
4Emma Weis
4.54
IK Lerum FI
4.54
PB
  
5Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
4.50
  
6Nellie Sturesson
4.50
Falkenbergs IK
4.50
  
7Mia Laache-Nygaard
Mia Laache-Nygaard 08, NOR
4.38
08NOR
4.38
PB
  
8Alva Wennbom
4.27
Ullevi FK
4.27
PB
  
9Leonie AlgurénIK Lerum FI
4.13
  
10Lovisa Skoog
3.71
Ullevi FK
3.71
PB
  
11Lina Ulmstedt
Lina Ulmstedt 08, IFK Göteborg
3.67
IFK Göteborg
3.67
  
12Alva Andblad
3.66
Örgryte IS
3.66
PB
  
13Elin Flagg
Elin Flagg 08, Kongahälla
3.58
Kongahälla AIK
3.58
PB
  
14Elvira Halldén ThulanderIFK Göteborg
3.12
  
Selma Kristiansson
Selma Kristiansson 08, Göteborgs KIK
NM
Göteborgs KIK
NM
  
F14 Tresteg     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb
1Ella Alvelin Malm
11.20
Mölndals AIK
11.20
  
2Blessing Ezennaya
Blessing Ezennaya 08, IFK Göteborg
10.96
IFK Göteborg
10.96
PB
  
3Lina Svarlien
Lina Svarlien 08, NOR
10.25
08NOR
10.25
PB
  
4Mia Laache-Nygaard
Mia Laache-Nygaard 08, NOR
9.59
08NOR
9.59
PB
  
5Elin Dahlén
Elin Dahlén 08, Stenungsunds FI
8.96
F Stenungsunds FI
8.96
PB
  
6Lina Ulmstedt
Lina Ulmstedt 08, IFK Göteborg
7.99
IFK Göteborg
7.99
PB
  
7Elvira Halldén ThulanderIFK Göteborg
7.66
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 6 feb

Final A

Final
Inne 6 feb<