0

24.2
27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
Arena: Stadium Miramas Métropole,
Tävlande: 144 (89+55)   Starter: 184 (118+66)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ferdinand Omanyala
Ferdinand Omanyala 96, KEN
6.63
96KEN
6.63
PB NR
  
2Kayhan Özer
Kayhan Özer 98, TUR
6.67
98TUR
6.67
=PB
  
3Viktor Contaret
Viktor Contaret 98, FRA
6.68
98FRA
6.68
PB
  
4Jeff Erius
Jeff Erius 04, FRA
6.75
04FRA
6.75
  
5Ryan Zeze
Ryan Zeze 98, FRA
6.78
98FRA
6.78
=SB
  
6Jeremy Leroux
Jeremy Leroux 94, FRA
6.81
94FRA
6.81
  
7Confidence Lawson
Confidence Lawson 90, GBR
6.82
90GBR
6.82
  
Final B
1Mactar-Marcel Diagne
Mactar-Marcel Diagne 95, FRA
6.86
95FRA
6.86
  
2Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre 90, FRA
6.86
90FRA
6.86
SB
  
3Hassan Taftian
Hassan Taftian 93, IRI
6.97
93IRI
6.97
  
4Yoann Ibeka
Yoann Ibeka 98, FRA
6.99
98FRA
6.99
  
5Kevin Mayer
Kevin Mayer 92, FRA
6.99
92FRA
6.99
  
Heat 1
1Kayhan Özer
Kayhan Özer 98, TUR
6.70
98TUR
6.70
  
2Confidence Lawson
Confidence Lawson 90, GBR
6.76
90GBR
6.76
SB
  
3Mactar-Marcel Diagne
Mactar-Marcel Diagne 95, FRA
6.83
95FRA
6.83
PB
  
4Hassan Taftian
Hassan Taftian 93, IRI
6.83
93IRI
6.83
  
5Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre 90, FRA
6.90
90FRA
6.90
SB
  
6Kevin Mayer
Kevin Mayer 92, FRA
6.94
92FRA
6.94
  
7Yoann Ibeka
Yoann Ibeka 98, FRA
6.98
98FRA
6.98
  
8Jordan Rama
Jordan Rama 95, FRA
7.00
95FRA
7.00
SB
  
Heat 2
1Ferdinand Omanyala
Ferdinand Omanyala 96, KEN
6.65
96KEN
6.65
PB NR
  
2Viktor Contaret
Viktor Contaret 98, FRA
6.71
98FRA
6.71
  
3Jeff Erius
Jeff Erius 04, FRA
6.72
04FRA
6.72
  
4Owen Ansah
Owen Ansah 00, GER
6.78
00GER
6.78
  
4Ryan Zeze
Ryan Zeze 98, FRA
6.78
98FRA
6.78
SB
  
6Jeremy Leroux
Jeremy Leroux 94, FRA
6.79
94FRA
6.79
SB
  
7Rodrigo do Nascimento
Rodrigo do Nascimento 94, BRA
6.89
94BRA
6.89
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Owen Ansah
Owen Ansah 00, GER
21.22
00GER
21.22
SB
  
2Ryan Zeze
Ryan Zeze 98, FRA
21.25
98FRA
21.25
SB
  
3Theo Lorrier
Theo Lorrier 99, FRA
22.23
99FRA
22.23
  
Final B
1Patrick Domogala
Patrick Domogala 93, GER
21.53
93GER
21.53
  
Final C
1Hachim Maaroufou
Hachim Maaroufou 97, FRA
21.55
97FRA
21.55
  
2Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre 90, FRA
21.61
90FRA
21.61
SB
  
3Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos 94, POR
21.74
94POR
21.74
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julien Watrin
Julien Watrin 92, BEL
46.77
92BEL
46.77
  
2Gilles Anthony Afoumba
Gilles Anthony Afoumba 96, CGO
47.56
96CGO
47.56
SB
  
3Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos 94, POR
47.85
94POR
47.85
SB
  
Final B
1Edward Faulds
Edward Faulds 03, GBR
46.79
03GBR
46.79
PB
  
2Nout Wardenburg
Nout Wardenburg 97, NED
47.78
97NED
47.78
SB
  
3Robert Parge
Robert Parge 97, ROU
49.02
97ROU
49.02
SB
  
Final C
1Isayah Boers
Isayah Boers 99, NED
47.23
99NED
47.23
  
2Mazen Al-Yassin
Mazen Al-Yassin 96, KSA
47.49
96KSA
47.49
  
3Alex Haydock-Wilson
Alex Haydock-Wilson 99, GBR
47.96
99GBR
47.96
SB
  
4Gilles Biron
Gilles Biron 95, FRA
48.13
95FRA
48.13
SB
  
Final D
1Jimy Soudril
Jimy Soudril 98, FRA
47.30
98FRA
47.30
  
2Wilfried Happio
Wilfried Happio 98, FRA
47.70
98FRA
47.70
SB
  
3Terrence Agard
Terrence Agard 90, NED
47.79
90NED
47.79
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ossama Meslek
Ossama Meslek 97, ITA
3:40.04
97ITA
3:40.04
PB
  
2Flavien Szot
Flavien Szot 01, FRA
3:40.78
01FRA
3:40.78
PB
  
3Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 00, NED
3:40.97
00NED
3:40.97
PB
  
4Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 00, BEL
3:40.97
00BEL
3:40.97
PB
  
5Arthur Gervais
Arthur Gervais 00, FRA
3:41.68
00FRA
3:41.68
PB
  
6Sergio Paniagua
Sergio Paniagua 95, ESP
3:42.70
95ESP
3:42.70
SB
  
7Yani Khelaf
Yani Khelaf 98, FRA
3:43.39
98FRA
3:43.39
SB
  
8Gideon Kiplimo
Gideon Kiplimo 99, KEN
3:44.46
99KEN
3:44.46
PB
  
9Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 85, FRA
3:44.57
85FRA
3:44.57
SB
  
Julian Ranc
Julian Ranc 96, FRA
DNF
96FRA
DNF
  
Final B
1Salim Keddar
Salim Keddar 93, ALG
3:40.97
93ALG
3:40.97
PB
  
2Pietro Arese
Pietro Arese 99, ITA
3:42.33
99ITA
3:42.33
SB
  
3Kevin López
Kevin López 90, ESP
3:43.41
90ESP
3:43.41
SB
  
4Joonas Rinne
Joonas Rinne 95, FIN
3:43.57
95FIN
3:43.57
SB
  
5Pierrik Jocteur-Monrozier
Pierrik Jocteur-Monrozier 98, FRA
3:44.15
98FRA
3:44.15
SB
  
6Benoit Campion
Benoit Campion 98, FRA
3:44.27
98FRA
3:44.27
  
7Anicet Kozar
Anicet Kozar 01, FRA
3:44.60
01FRA
3:44.60
PB
  
8Benjamin Robert
Benjamin Robert 98, FRA
3:44.72
98FRA
3:44.72
PB
  
9Bernard Koros
Bernard Koros 94, KEN
3:47.32
94KEN
3:47.32
SB
  
10Luke Duffy
Luke Duffy 00, GBR
3:48.32
00GBR
3:48.32
PB
  
Arnaud Taki
Arnaud Taki 96, FRA
DNF
96FRA
DNF
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Pascal Martinot-Lagarde
Pascal Martinot-Lagarde 91, FRA
7.63
91FRA
7.63
  
2Mikdat Sevler
Mikdat Sevler 98, TUR
7.79
98TUR
7.79
  
2Gabriel Constantino
Gabriel Constantino 95, BRA
7.79
95BRA
7.79
  
4Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey 99, FRA
7.81
99FRA
7.81
  
5Ronan Greff
Ronan Greff 98, FRA
7.86
98FRA
7.86
  
François Grailet
François Grailet 94, LUX
DQ
94LUX
DQ
  
Final B
1Matteo Ngo
Matteo Ngo 98, FRA
7.85
98FRA
7.85
SB
  
2Leo El Achkar
Leo El Achkar 99, FRA
7.92
99FRA
7.92
  
3Jordan Rama
Jordan Rama 95, FRA
8.00
95FRA
8.00
SB
  
4Tristan Marcy
Tristan Marcy 00, FRA
8.16
00FRA
8.16
SB
  
5Cedric Asdrubal
Cedric Asdrubal 93, FRA
8.20
93FRA
8.20
  
Heat 1
1Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey 99, FRA
7.76
99FRA
7.76
  
2Gabriel Constantino
Gabriel Constantino 95, BRA
7.78
95BRA
7.78
  
3Ronan Greff
Ronan Greff 98, FRA
7.83
98FRA
7.83
  
4Tristan Marcy
Tristan Marcy 00, FRA
8.18
00FRA
8.18
SB
  
5Cedric Asdrubal
Cedric Asdrubal 93, FRA
8.30
93FRA
8.30
  
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf 98, NED
DQ
98NED
DQ
  
Heat 2
1Pascal Martinot-Lagarde
Pascal Martinot-Lagarde 91, FRA
7.75
91FRA
7.75
  
2Mikdat Sevler
Mikdat Sevler 98, TUR
7.76
98TUR
7.76
=SB
  
3François Grailet
François Grailet 94, LUX
7.80
94LUX
7.80
  
4Leo El Achkar
Leo El Achkar 99, FRA
7.83
99FRA
7.83
PB
  
5Matteo Ngo
Matteo Ngo 98, FRA
7.88
98FRA
7.88
SB
  
6Jordan Rama
Jordan Rama 95, FRA
8.02
95FRA
8.02
SB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Loïc Gasch
Loïc Gasch 94, SUI
2.22
94SUI
2.22
  
2Juozas Baikštys
Juozas Baikštys 98, LTU
2.22
98LTU
2.22
SB
  
3David Smith
David Smith 91, GBR
2.22
91GBR
2.22
SB
  
4Tobias Potye
Tobias Potye 95, GER
2.19
95GER
2.19
=SB
  
4Luis Castro
Luis Castro 91, PUR
2.19
91PUR
2.19
SB
  
6Gerson Baldé
Gerson Baldé 00, POR
2.15
00POR
2.15
=SB
  
6Adónios Mérlos
Adónios Mérlos 99, GRE
2.15
99GRE
2.15
  
8Jonas Wagner
Jonas Wagner 97, GER
2.15
97GER
2.15
  
9Vasilios Constantinou
Vasilios Constantinou 92, CYP
2.10
92CYP
2.10
SB
  
Dorian Lairi
Dorian Lairi 99, FRA
NH
99FRA
NH
  
Sebastien Micheau
Sebastien Micheau 98, FRA
NH
98FRA
NH
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Simo Lipsanen
Simo Lipsanen 95, FIN
16.52
95FIN
16.52
  
2Benjamin Compaoré
Benjamin Compaoré 87, FRA
16.26
87FRA
16.26
SB
  
3Amath Faye
Amath Faye 96, SEN
16.16
96SEN
16.16
PB NR
  
4Dimítrios Tsiámis
Dimítrios Tsiámis 82, GRE
16.09
82GRE
16.09
SB
  
5Lasha Gulelauri
Lasha Gulelauri 93, GEO
15.90
93GEO
15.90
SB
  
6Simone Biasutti
Simone Biasutti 99, ITA
15.84
99ITA
15.84
  
7Enzo Hodebar
Enzo Hodebar 99, FRA
15.83
99FRA
15.83
SB
  
8Jonathan Drack
Jonathan Drack 88, MRI
15.65
88MRI
15.65
SB
  
9Gabriel WallmarkSWE
15.34
SB
  
Lipsanen16.1416.1116.5214.6416.5216.40
Compaoréx15.8516.26x14.4816.13
Fayex14.2215.7116.1615.86x
Tsiámis16.09xxxxx
Gulelaurix15.90xxx15.80
Biasutti15.5915.8215.8415.67xx
Hodebarxx15.6315.83xx
Drack15.65
Wallmarkxx15.34
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frederic Dagee
Frederic Dagee 92, FRA
19.50
92FRA
19.50
SB
  
3Stephen Louis Mauotekena Mailagi
Stephen Louis Mauotekena Mailagi 01, FRA
16.94
01FRA
16.94
  
4William Cadenat
William Cadenat 00, FRA
16.00
00FRA
16.00
  
6Kevin Mayer
Kevin Mayer 92, FRA
15.15
92FRA
15.15
  
7Yoan Rago
Yoan Rago 92, FRA
15.06
92FRA
15.06
  
8Makenson Gletty
Makenson Gletty 99, FRA
15.03
99FRA
15.03
SB
  
10Dorian Meiffre
Dorian Meiffre 91, FRA
13.22
91FRA
13.22
PB
  
Dagee18.7419.4219.5019.08x
Mailagi16.9416.91x16.2215.95x
Cadenat14.9516.0015.3915.4115.83x
Mayerxx15.01x15.15x
Rago14.2014.3015.06xxx
Gletty15.0314.47x14.6414.4014.18
Meiffre13.18x13.22xxx
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ida Kathrine Karstoft
Ida Kathrine Karstoft 95, DEN
23.25
95DEN
23.25
PB NR
  
2Wided Atatou
Wided Atatou 99, FRA
23.91
99FRA
23.91
  
3Maroussia Pare
Maroussia Pare 96, FRA
24.06
96FRA
24.06
SB
  
4Camille Seri
Camille Seri 99, FRA
24.55
99FRA
24.55
SB
  
Final B
1Jessica-Bianca Wessolly
Jessica-Bianca Wessolly 96, GER
23.83
96GER
23.83
  
2Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah 94, FRA
23.88
94FRA
23.88
SB
  
3Leonie van Vliet
Leonie van Vliet 93, NED
24.44
93NED
24.44
  
Final C
1Bianca Williams
Bianca Williams 93, GBR
24.08
93GBR
24.08
SB
  
2Isabelle Black
Isabelle Black 00, FRA
25.20
00FRA
25.20
SB
  
3Marine Mignon
Marine Mignon 99, FRA
25.33
99FRA
25.33
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Luiza Gega
Luiza Gega 88, ALB
8:50.08
88ALB
8:50.08
  
2Izzy Fry
Izzy Fry 00, GBR
8:58.44
00GBR
8:58.44
PB
  
3Sara ChristianssonSWE
8:59.10
PB
  
9 SWE AT
4Cassandre Beaugrand
Cassandre Beaugrand 97, FRA
9:02.97
97FRA
9:02.97
PB
  
5Alexa Lemitre
Alexa Lemitre 98, FRA
9:03.53
98FRA
9:03.53
PB
  
6Federica Del Buono
Federica Del Buono 94, ITA
9:05.95
94ITA
9:05.95
SB
  
7Diane van Es
Diane van Es 99, NED
9:08.33
99NED
9:08.33
SB
  
8Carla Gallardo
Carla Gallardo 99, ESP
9:09.72
99ESP
9:09.72
PB
  
9Leila Hadji
Leila Hadji 98, FRA
9:10.33
98FRA
9:10.33
PB
  
10Edna Chepkemoi
Edna Chepkemoi 96, KEN
9:11.22
96KEN
9:11.22
PB
  
11Elisa Bortoli
Elisa Bortoli 94, ITA
9:12.19
94ITA
9:12.19
PB
  
12Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal 98, FRA
9:12.51
98FRA
9:12.51
PB
  
13Martina Tozzi
Martina Tozzi 99, ITA
9:20.97
99ITA
9:20.97
PB
  
Lili Anna Tóth
Lili Anna Tóth 98, HUN
DNF
98HUN
DNF
  
Vivian Chebet
Vivian Chebet 96, KEN
DNF
96KEN
DNF
  
Ophélie Claude-Boxberger
Ophélie Claude-Boxberger 88, FRA
9:27.31DQ DR 2.2
88FRA
9:27.31DQ DR 2.2
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Evonne Britton
Evonne Britton 91, USA
8.15
91USA
8.15
  
2Sacha Alessandrini
Sacha Alessandrini 99, FRA
8.24
99FRA
8.24
  
3Megan Marrs
Megan Marrs 97, GBR
8.25
97GBR
8.25
  
4Awa Sene
Awa Sene 94, FRA
8.26
94FRA
8.26
SB
  
5Natalia Christofi
Natalia Christofi 97, CYP
8.31
97CYP
8.31
  
Final B
1Ebony Morrison
Ebony Morrison 94, LBR
8.22
94LBR
8.22
  
2Victoria Rausch
Victoria Rausch 96, LUX
8.35
96LUX
8.35
  
3Fitianah Rakotoarisoa
Fitianah Rakotoarisoa 01, FRA
8.51
01FRA
8.51
  
4Lucie Le Neindre
Lucie Le Neindre 00, FRA
8.58
00FRA
8.58
  
5Naomi Akakpo
Naomi Akakpo 00, FRA
8.75
00FRA
8.75
  
Solenn Compper
Solenn Compper 95, FRA
DNF
95FRA
DNF
  
Heat 1
1Megan Marrs
Megan Marrs 97, GBR
8.21
97GBR
8.21
  
2Mette Graversgaard
Mette Graversgaard 95, DEN
8.27
95DEN
8.27
  
3Natalia Christofi
Natalia Christofi 97, CYP
8.32
97CYP
8.32
  
4Solenn Compper
Solenn Compper 95, FRA
8.37
95FRA
8.37
  
5Fitianah Rakotoarisoa
Fitianah Rakotoarisoa 01, FRA
8.52
01FRA
8.52
  
6Lucie Le Neindre
Lucie Le Neindre 00, FRA
8.68
00FRA
8.68
  
Heat 2
1Sacha Alessandrini
Sacha Alessandrini 99, FRA
8.16
99FRA
8.16
SB
  
2Evonne Britton
Evonne Britton 91, USA
8.18
91USA
8.18
  
3Awa Sene
Awa Sene 94, FRA
8.27
94FRA
8.27
SB
  
4Victoria Rausch
Victoria Rausch 96, LUX
8.33
96LUX
8.33
  
5Ebony Morrison
Ebony Morrison 94, LBR
8.38
94LBR
8.38
  
6Naomi Akakpo
Naomi Akakpo 00, FRA
8.64
00FRA
8.64
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leyanis Pérez
Leyanis Pérez 02, CUB
14.47
02CUB
14.47
PB
  
2Patrícia Mamona
Patrícia Mamona 88, POR
14.17
88POR
14.17
SB
  
3Ana Peleteiro
Ana Peleteiro 95, ESP
14.15
95ESP
14.15
SB
  
4Kristin Gierisch
Kristin Gierisch 90, GER
13.91
90GER
13.91
  
5Jessie Maduka
Jessie Maduka 96, GER
13.81
96GER
13.81
  
6Liadagmis Povea
Liadagmis Povea 96, CUB
13.79
96CUB
13.79
SB
  
7Tuğba Danişmaz
Tuğba Danişmaz 99, TUR
13.59
99TUR
13.59
  
8Victoria Josse
Victoria Josse 00, FRA
13.41
00FRA
13.41
PB
  
9Rebecka AbrahamssonSWE
13.30
  
10Sohane Aucagos
Sohane Aucagos 03, FRA
13.07
03FRA
13.07
  
11Diana Zagainova
Diana Zagainova 97, LTU
12.96
97LTU
12.96
  
11Maria Purtsa
Maria Purtsa 95, GER
12.96
95GER
12.96
  
Tene Cisse
Tene Cisse 00, FRA
NM
00FRA
NM
  
Pérez14.1014.3813.9914.47x14.15
Mamona13.5614.1714.0213.8314.0414.04
Peleteiro14.04x14.1514.0613.97x
Gierisch13.86x13.89xx13.91
Maduka13.4213.7813.61x13.8113.64
Povea13.79xxxx13.66
Danişmaz13.59xx13.14x13.45
Josse13.1913.3313.41xx13.19
Abrahamssonxx13.30
Aucagos12.7913.0213.07
Zagainovax12.96x
Purtsax12.96x
Cisse
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
2Yemisi Ogunleye
Yemisi Ogunleye 98, GER
17.70
98GER
17.70
  
5Amanda Ngandu-Ntumba
Amanda Ngandu-Ntumba 00, FRA
15.87
00FRA
15.87
SB
  
9Marie-Josée Bovele-Linaka
Marie-Josée Bovele-Linaka 04, FRA
14.80
04FRA
14.80
PB
  
11Julie Brapha
Julie Brapha 89, FRA
12.32
89FRA
12.32
  
Ogunleye17.5016.67xx17.6117.70
Ngandu-Ntumba15.0215.5114.7015.87x15.87
Bovele-Linaka14.3614.80x13.93x14.44
Brapha11.8011.9411.7712.3211.99x