12.9
27.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
5.7
22.9
14.9
21.9
18.9
21.9
21.9
17.9
21.9
20.9
24.8
20.9
11.9
9.7
8.9
8.9
18.9
3.9
17.9
17.9
22.8
13.9
10.9
17‐18.9
19.9
19.9
19.9
17.9
13.9
14.9
15.9
7.9
15.9
15.9
14.9
18.9
17‐18.9
15.9
17‐18.9
16.9
12.9
18.9
18.9
18.9
Arena: Friidrottens hus   Arrangör: Sävedalens AIK
Tävlande: 88 (36+52)   Starter: 127 (49+78)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tarley Allison
7.09
Mölndals AIK
7.09
=SB
  
2Peter AndréasUllevi FK
7.20
SB
  
3Andreas NorströmUllevi FK
7.55
  
4Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.72
Sävedalens AIK
7.72
  
5Mårten Skogman
7.78
Spårvägens FK
7.78
SB
  
6Jörgen Åberg
7.87
IFK Halmstad
7.87
SB
  
7Pontus SetteskogUllevi FK
8.09
  
Heat 1
1Peter AndréasUllevi FK
7.25
q
  
2Viggo AnderssonUllevi FK
7.31
q
  
3Mattias Sunneborn
7.57
Spårvägens FK
7.57
SB
q
  
4Marcus JohanssonUllevi FK
7.67
PB
q
  
5Robin Noping
Robin Noping 96, Sävedalen
7.71
Sävedalens AIK
7.71
SB
q
  
6Mårten Skogman
7.81
Spårvägens FK
7.81
SB
q
  
Heat 2
1Tarley Allison
7.09
Mölndals AIK
7.09
SB
q
  
2Shakeem Reid
7.45
Ullevi FK
7.45
q
  
2Andreas NorströmUllevi FK
7.45
SB
q
  
4Gustaf BålströmUllevi FK
7.48
SB
q
  
5Jörgen Åberg
7.89
IFK Halmstad
7.89
=SB
q
  
6Pontus SetteskogUllevi FK
7.99
q
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rafael Tejada De LeonUllevi FK
22.16
SB
  
2William Brandberg
23.69
Örgryte IS
23.69
PB
  
3Nils Thorin
23.92
Örgryte IS
23.92
SB
  
Final B
1Viggo AnderssonUllevi FK
23.54
PB
  
2Mårten Skogman
24.58
Spårvägens FK
24.58
SB NR55
  
3Jörgen Åberg
25.19
IFK Halmstad
25.19
SB NR60
  
Final C
1Johannes LundqvistUllevi FK
24.54
PB
  
2Pontus SetteskogUllevi FK
26.07
  
3Elias JohanssonUllevi FK
27.01
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Bertilsson
51.32
IFK Växjö
51.32
  
2Aaron Ladestam
51.69
Ullevi FK
51.69
SB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victor Wahlgren
1:53.72
Mölndals AIK
1:53.72
PB
  
2Isak Helgesson
1:53.92
Örgryte IS
1:53.92
PB
  
3Elias Ramhult
1:55.95
IK Ymer
1:55.95
PB
  
4Simon Wikell
1:57.40
Mölndals AIK
1:57.40
PB
  
5Louis Schmitz
2:01.98
Ullevi FK
2:01.98
PB
  
Final B
1Salem Al-Murisi
2:04.96
Ullevi FK
2:04.96
PB
  
2Maxwell Dumbrell
2:05.09
Örgryte IS
2:05.09
PB
  
3Albin Hagstedt
2:08.36
Örgryte IS
2:08.36
PB
  
4Philip Frick
2:12.25
Örgryte IS
2:12.25
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias JohanssonUllevi FK
1.65
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johannes LundqvistUllevi FK
6.24
PB
  
2Joel Pettersson
Joel Pettersson 07, IFK Göteborg
5.53
IFK Göteborg
5.53
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
2:47.41
Sävedalens AIK
2:47.41
PB
  
2Elias Eliasson
2:49.88
Mölndals AIK
2:49.88
PB
  
3Måns Eklund
Måns Eklund 07, IFK Göteborg
3:02.63
IFK Göteborg
3:02.63
PB
  
4Elsa Svantesson
3:14.35
Mölndals AIK
3:14.35
  
F 1
5Felicia Månesjö
3:14.67
Mölndals AIK
3:14.67
PB
  
F 2
6Moa Enander
3:22.48
Hälle IF
3:22.48
PB
  
F 3
7Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
3:35.64
IFK Göteborg
3:35.64
  
F 4
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Allan Hörbeck
Allan Hörbeck 09, IFK Göteborg
29.10
IFK Göteborg
29.10
  
2Alexander Ahlin
Alexander Ahlin 09, IFK Göteborg
29.36
IFK Göteborg
29.36
  
3Ludvig Engbom
Ludvig Engbom 09, IFK Göteborg
32.05
IFK Göteborg
32.05
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Farberger
2:35.36
Örgryte IS
2:35.36
PB
  
2Athina Ringfeldt
Athina Ringfeldt 09, IFK Göteborg
2:35.63
IFK Göteborg
2:35.63
PB
  
F 1
3Saga Karlsson
2:37.78
Hönö IS
2:37.78
PB
  
F 2
4Ellen Bäckman
Ellen Bäckman 09, IFK Göteborg
2:39.01
IFK Göteborg
2:39.01
PB
  
F 3
5Klara Sif Aronsdóttir
2:40.63
IFK Göteborg
2:40.63
PB
  
F 4
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia BjörkmanIF Kville
7.64
PB
  
2Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.72
Mölndals AIK
7.72
PB
  
3Clara AugustssonIK Ymer
7.99
SB
  
4Amanda Ehrnborg
8.16
Mölndals AIK
8.16
  
5Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
8.17
  
6Tilda Wahlén
8.23
Mölndals AIK
8.23
  
7Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
8.46
IFK Göteborg
8.46
  
8Jenny Åkervall
8.47
Spårvägens FK
8.47
  
Final B
1Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
8.78
F Stenungsunds FI
8.78
PB
  
2Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
9.53
F Stenungsunds FI
9.53
  
Heat 1
1Ivana Pekic
Ivana Pekic 05, IFK Göteborg
8.37
IFK Göteborg
8.37
q
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
8.79
F Stenungsunds FI
8.79
PB
q
  
3Olivia WestlundUllevi FK
9.30
PB
q
  
4Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
9.46
F Stenungsunds FI
9.46
q
  
Heat 2
1Julia BjörkmanIF Kville
7.68
PB
q
  
2Amanda Ehrnborg
8.14
Mölndals AIK
8.14
PB
q
  
3Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
8.18
q
  
4Bella Wennbom
8.79
Ullevi FK
8.79
q
  
5Emelie MellgrenUllevi FK
9.36
q
  
Heat 3
1Ella Borg
Ella Borg 04, Mölndal
7.85
Mölndals AIK
7.85
PB
q
  
2Clara AugustssonIK Ymer
8.02
SB
q
  
3Tilda Wahlén
8.21
Mölndals AIK
8.21
q
  
4Jenny Åkervall
8.48
Spårvägens FK
8.48
q
  
5Alva Wennbom
9.44
Ullevi FK
9.44
q
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Matilda HellqvistUllevi FK
24.49
SB
  
2Ebba Gustafsson
25.69
Mölndals AIK
25.69
SB
  
Final B
1Clara AugustssonIK Ymer
26.56
SB
  
2Tilda Wahlén
27.88
Mölndals AIK
27.88
SB
  
Final C
1Elin PetterssonUllevi FK
26.49
  
2Tindra LadestamUllevi FK
29.76
SB
  
Final D
1Paulina Orell SahlbergIK Lerum FI
26.53
SB
  
2Jenny Åkervall
27.31
Spårvägens FK
27.31
  
Final E
1Mary Harwood
27.67
Ullevi FK
27.67
PB
  
2Bella Wennbom
28.28
Ullevi FK
28.28
PB
  
Final F
1Nora Jolbäck
27.96
Ullevi FK
27.96
PB
  
2Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair 07, Stenungsunds FI
28.85
F Stenungsunds FI
28.85
  
Final G
1Johanna GusténUllevi FK
29.35
PB
  
2Helena Celik
29.95
Ullevi FK
29.95
PB
  
3Olivia WestlundUllevi FK
31.45
PB
  
Ester SchenckUllevi FK
DNF
  
Final H
1Alva Wennbom
30.81
Ullevi FK
30.81
PB
  
2Emelie MellgrenUllevi FK
31.19
PB
  
3Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
32.53
F Stenungsunds FI
32.53
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
2:11.68
IFK Göteborg
2:11.68
PB
  
2Ebba Cronholm
2:14.13
Ljungby FIK
2:14.13
PB
  
3Sandra Åberg
2:14.24
Ullevi FK
2:14.24
PB
  
4Alma Svantesson
2:14.89
Mölndals AIK
2:14.89
PB
  
5Paulina Hultberg
2:16.43
Alingsås IF
2:16.43
PB
  
6Frida Berglin
2:20.12
Mölndals AIK
2:20.12
PB
  
Final B
1Stina Tagesson
2:16.23
IK Ymer
2:16.23
PB
  
2Maud De Coninck
2:17.17
Sävedalens AIK
2:17.17
PB
  
3Elsa Tagesson
2:19.86
IK Ymer
2:19.86
PB
  
4Ester Mägi Theorin
2:21.00
Örgryte IS
2:21.00
PB
  
5Frida Hansson
Frida Hansson 97, Färgelanda
2:26.13
Färgelanda IF
2:26.13
SB
  
6Alva Thunberg
Alva Thunberg 06, IFK Göteborg
2:27.59
IFK Göteborg
2:27.59
PB
  
7Lovisa Emanuelsson
2:27.81
IFK Göteborg
2:27.81
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Heyden
1.35
Ullevi FK
1.35
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ester Schenck
2.71
Ullevi FK
2.71
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin PetterssonUllevi FK
5.70
PB
  
2Nora Jolbäck
5.40
Ullevi FK
5.40
  
3Mary Harwood
4.92
Ullevi FK
4.92
  
4Johanna GusténUllevi FK
4.50
  
5Jeriel KabongoUllevi FK
4.45
  
6Corinne DanielssonUllevi FK
4.18
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Rinman
Amanda Rinman 09, IFK Göteborg
28.48
IFK Göteborg
28.48
  
2Ellen Bäckman
Ellen Bäckman 09, IFK Göteborg
30.18
IFK Göteborg
30.18
PB
  
3Linnea Sverlander
Linnea Sverlander 09, IFK Göteborg
31.89
IFK Göteborg
31.89
  
Final B
1Ida-Märta Norrby
Ida-Märta Norrby 09, IFK Göteborg
31.35
IFK Göteborg
31.35
PB
  
2Nellie Holm
32.63
Örgryte IS
32.63
  
3Liv Holm
Liv Holm 09, IFK Göteborg
32.81
IFK Göteborg
32.81
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik