1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 209 (116+93)   Starter: 354 (188+166)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.78
Upsala IF
6.78
  
2Desmond Rogo
6.79
Upsala IF
6.79
  
3Milo WahlgrenTäby IS
6.92
=SB
  
4Emil Johansson
7.01
Turebergs FK
7.01
SB
  
4Filip Olsson
7.01
Bromma IF
7.01
PB
  
6David Mattiasson
7.08
Turebergs FK
7.08
  
7Paul Förnestig
7.13
Hammarby IF
7.13
  
8Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
7.14
Upsala IF
7.14
PB
  
Heat 1
1Odain Rose
Odain Rose 92, Upsala IF
6.77
Upsala IF
6.77
SB
q
  
1Desmond Rogo
6.77
Upsala IF
6.77
PB
q
  
3Milo WahlgrenTäby IS
6.92
SB
q
  
4Filip Olsson
7.04
Bromma IF
7.04
PB
q
  
5Emil Johansson
7.05
Turebergs FK
7.05
SB
q
  
6Paul Förnestig
7.08
Hammarby IF
7.08
SB
q
  
7Imran Lernebo
7.20
Turebergs FK
7.20
  
8Niklas Wall
7.32
Hammarby IF
7.32
SB
  
Heat 2
1David Mattiasson
7.05
Turebergs FK
7.05
PB
q
  
2Staffan Risberg
7.06
Turebergs FK
7.06
PB
q
  
3Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Upsala IF
7.18
Upsala IF
7.18
PB
  
4Ludvig All
7.19
Täby IS
7.19
=PB
  
5Edvin Sidwall
7.24
Danderyds SK
7.24
  
6Arvid Wändesjö
7.29
Hammarby IF
7.29
SB
  
7Casper GustafssonHanvikens SK
7.34
  
8Mikael Agge
7.42
Hammarby IF
7.42
SB
  
Heat 3
1Lucas Lindberg
7.45
Hässelby SK
7.45
  
2Joar Eriksson
7.53
Turebergs FK
7.53
PB
  
3Josef Al-KhaliliTäby IS
7.53
PB
  
4Emil Kågström TyboniHanvikens SK
7.57
  
5Gustav Hellsten
7.57
Spårvägens FK
7.57
  
6Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
7.61
Upsala IF
7.61
PB
  
7Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
7.65
  
8Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
7.80
PB
  
Heat 4
1Alexander MickelsonTurebergs FK
7.44
PB
  
2David BerglundAIK
7.81
PB
  
3Karl Thilers
7.84
Turebergs FK
7.84
  
4Jacob Rune
7.85
Täby IS
7.85
=PB
  
5Marcus Liberman
7.96
Turebergs FK
7.96
  
6Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
7.97
Turebergs FK
7.97
  
7Peder Berge
Peder Berge 79, Upsala IF
8.04
Upsala IF
8.04
PB
  
Heat 5
1Adrian Kylington
7.63
Sundbybergs IK
7.63
PB
  
2Victor Lidén
7.87
Turebergs FK
7.87
PB
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
8.07
Spårvägens FK
8.07
  
4Hunter S Mabon
8.09
Turebergs FK
8.09
SB
  
5William StrömbergTurebergs FK
8.37
  
6Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
8.49
  
7Magnus WestbergIFK Märsta
8.83
SB
  
Heat 6
1Emil Westermark
7.57
Turebergs FK
7.57
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.15
PB
  
3Robin Göransson
8.27
Turebergs FK
8.27
PB
  
4Fredrik Lindgren
8.39
IFK Lidingö
8.39
SB
  
5Erik Håkansson
8.39
Turebergs FK
8.39
  
6Tor Agnvall
8.41
Turebergs FK
8.41
PB
  
7Jonatan Borg
8.67
Hammarby IF
8.67
  
Heat 7
1Oskar SternerTäby IS
7.85
PB
  
2Edvin Hansen TydénTurebergs FK
8.01
PB
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.66
  
4Alessandro MancinellaHammarby IF
8.68
  
5Bobbie Baars
8.91
Turebergs FK
8.91
  
6Gabriel Melander
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
Heat 8
1Axel Jonell
8.74
Täby IS
8.74
PB
  
2Oskar Arrhén
9.00
Turebergs FK
9.00
PB
  
3Kofi Amofah
9.23
Turebergs FK
9.23
PB
  
4Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
9.35
SB
  
5Jack Forssmed
9.55
Turebergs FK
9.55
  
6Love Lindberg
9.87
Turebergs FK
9.87
  
7Anthony Treacher
10.23
IFK Lidingö
10.23
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victor TörnströmDanderyds SK
22.26
PB
  
2Imran Lernebo
22.93
Turebergs FK
22.93
PB
  
3Casper Gustafsson
23.54
Hanvikens SK
23.54
  
Final B
1William Larsson SvenssonGefle IF
24.62
  
Erik Rosqvist
DQ
Upsala IF
DQ
  
Final C
1Joel Djerf
Joel Djerf 78, Tureberg
25.10
Turebergs FK
25.10
  
2Jacob Rune
25.38
Täby IS
25.38
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
25.94
Spårvägens FK
25.94
  
Final D
1Alexander MickelsonTurebergs FK
24.67
PB
  
2Samuel Berhane
25.88
Hässelby SK
25.88
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
26.58
Turebergs FK
26.58
PB
  
4Vilgot DidriksonBromma IF
27.52
  
Final E
1Joar Eriksson
24.37
Turebergs FK
24.37
PB
  
2Emil Westermark
24.96
Turebergs FK
24.96
PB
  
3Alexander Hägg
25.47
Hässelby SK
25.47
PB
  
4Karl Thilers
25.77
Turebergs FK
25.77
PB
  
Final F
1Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
25.21
PB
  
2Henrik Deresiewicz
25.67
Sundbybergs IK
25.67
PB
  
3Edvin Hansen TydénTurebergs FK
26.39
PB
  
Final G
1Oskar Sterner
25.17
Täby IS
25.17
PB
  
2Fredrik Lindgren
27.98
IFK Lidingö
27.98
  
3Jonatan Borg
28.21
Hammarby IF
28.21
PB
  
Final H
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
28.50
PB
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
29.03
PB
  
3Fredrik Sandell
29.69
Danderyds SK
29.69
SB
  
Final I
1Erik Håkansson
27.21
Turebergs FK
27.21
PB
  
2Carl Grindange
28.29
Turebergs FK
28.29
PB
  
3Jamie Kinane
29.30
Hässelby SK
29.30
PB
  
4Axel Jonell
31.86
Täby IS
31.86
PB
  
Final J
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
26.61
PB
  
2Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
27.65
PB
  
3Love Lindberg
32.77
Turebergs FK
32.77
SB
  
4David BonnevierTäby IS
33.08
PB
  
Final K
1Tristan Back
32.52
Turebergs FK
32.52
PB
  
2Jakob BonnevierTäby IS
34.34
PB
  
3Anthony Treacher
35.66
IFK Lidingö
35.66
SB
  
4Lennart Asplund
38.14
Turebergs FK
38.14
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Eriksson
1:52.43
Turebergs FK
1:52.43
SB
  
2Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas vänner
1:53.04
Löparnas vänner IF
1:53.04
PB
  
3Erik Nederheim
2:01.05
Täby IS
2:01.05
PB
  
4Samuel Berhane
2:02.36
Hässelby SK
2:02.36
PB
  
5Alexander Hägg
2:05.49
Hässelby SK
2:05.49
PB
  
6Edvin Hellstrand Ahlqvist
2:07.47
Spårvägens FK
2:07.47
PB
  
Joakim Andersson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final B
1Albert Ziegler
2:07.08
Turebergs FK
2:07.08
PB
  
2Vilhelm Lood Falgén
2:07.64
Turebergs FK
2:07.64
PB
  
3Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
2:08.41
IF Triangeln
2:08.41
PB
  
4Max Myrin
2:11.67
Hellas FK
2:11.67
PB
  
5Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
2:12.66
Löparnas vänner IF
2:12.66
PB
  
6Jakob Bergström
2:13.04
Turebergs FK
2:13.04
PB
  
7Björn Axelsson
2:18.38
Turebergs FK
2:18.38
  
8Lowe Fuxe Barkvall
2:18.69
Turebergs FK
2:18.69
PB
  
Final C
1Anton Petersson
2:07.69
Hässelby SK
2:07.69
PB
  
2Fredrik Nybäck
2:14.53
Spårvägens FK
2:14.53
PB
  
3Svante Lenke
2:18.13
Upsala IF
2:18.13
  
4Simon Berhane
2:18.96
Hässelby SK
2:18.96
PB
  
5Vilgot Didrikson
2:19.12
Bromma IF
2:19.12
PB
  
Morten Linnes
DNF
IFK Märsta
DNF
  
Fredrik Eckerström
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final D
1Johan Åkerström
2:19.99
Turebergs FK
2:19.99
PB
  
2Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
2:33.19
Turebergs FK
2:33.19
PB
  
3Alvar Engström
2:33.38
Turebergs FK
2:33.38
PB
  
4Wilmer Hägg
2:33.64
Hässelby SK
2:33.64
PB
  
5Gustaf Malm
2:53.36
Täby IS
2:53.36
  
6Jack Forssmed
3:03.97
Turebergs FK
3:03.97
PB
  
7David Bonnevier
3:07.33
Täby IS
3:07.33
PB
  
8Jakob Bonnevier
3:08.67
Täby IS
3:08.67
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.11
Upsala IF
8.11
PB
  
2Staffan Risberg
8.25
Turebergs FK
8.25
SB
  
3Ludvig All
8.53
Täby IS
8.53
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.25
PB
  
2Theodor Duvert
3.94
Turebergs FK
3.94
PB
  
3Hugo Engkvist
3.84
Upsala IF
3.84
  
4Hunter S Mabon
3.54
Turebergs FK
3.54
SB
  
5Simon Lindström
3.44
Turebergs FK
3.44
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.44
Turebergs FK
3.44
  
7Alexander MickelsonTurebergs FK
3.14
  
3.14
4.25
3.24
4.41
3.34
3.44
3.54
3.64
3.74
3.84
3.94
4.04
4.14
Semb-Josefson-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
xo
o
xxo
xo
Duvert-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx

Engkvist-
-
-
-
o
-
o
o
xxx


Mabon-
-
o
-
o
xxx





Lindströmo
-
o
o
xxx






Back-
xxo
-
o
-
r





Mickelsonxo
xp
xx








M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper Ahlin
13.90
Turebergs FK
13.90
SB
  
Ahlinxxx13.90xx
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Arvid Wändesjö
8.19
Hammarby IF
8.19
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.21
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.50
PB
  
2Viggo StridhTäby IS
8.61
  
3Oskar SternerTäby IS
8.99
PB
  
4John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.12
Turebergs FK
9.12
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fabian Mix
Fabian Mix 05, Tureberg
16.03
Turebergs FK
16.03
  
2Albin Edgert
12.69
Täby IS
12.69
  
3Viggo Stridh
12.13
Täby IS
12.13
PB
  
4Joel Enander
12.02
Täby IS
12.02
  
5Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
9.41
PB
  
Mixx15.54x15.5616.0315.63
Edgert12.1711.9912.5412.2812.5112.69
Stridh12.13xx11.3311.51x
Enanderx12.02xxxx
Waithira8.488.869.339.41x7.37
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jacob Rune
8.69
Täby IS
8.69
PB
  
2David BerglundAIK
8.74
PB
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
9.27
  
4Henrik Deresiewicz
9.30
Sundbybergs IK
9.30
  
5Viktor Holm
9.33
Turebergs FK
9.33
  
6Vilgot DidriksonBromma IF
10.04
PB
  
7William StrömbergTurebergs FK
10.47
PB
  
8Oskar Arrhén
11.88
Turebergs FK
11.88
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludvig Ellgren
15.05
Turebergs FK
15.05
PB
  
2Adrian Kylington
12.28
Sundbybergs IK
12.28
  
3William StrömbergTurebergs FK
11.49
PB
  
4Lucas Semb-JosefsonTurebergs FK
9.21
PB
  
5Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
8.97
Mälarhöjdens IK
8.97
  
Ellgren14.1415.0514.54xxx
Kylington11.4711.3911.9610.9912.28x
Strömberg11.49xxxx10.40
Semb-Josefsonx8.639.20xx9.21
Hagekull8.588.538.358.978.588.30
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alessandro MancinellaHammarby IF
9.82
PB
  
2Nils Grufman
10.33
Täby IS
10.33
PB
  
3Tristan Back
12.12
Turebergs FK
12.12
  
4Love Lindberg
12.99
Turebergs FK
12.99
SB
  
Final B
1Axel Jonell
12.02
Täby IS
12.02
PB
  
2Jack Forssmed
12.48
Turebergs FK
12.48
SB
  
3Jakob BonnevierTäby IS
12.99
PB
  
4David BonnevierTäby IS
13.01
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel Melander
11.01
Turebergs FK
11.01
  
2Nils Grufman
10.67
Täby IS
10.67
  
3David BonnevierTäby IS
8.22
PB
  
4Tristan Back
7.53
Turebergs FK
7.53
  
5Kofi Amofah
7.17
Turebergs FK
7.17
PB
  
6Jakob BonnevierTäby IS
7.12
PB
  
7Anton Kruse
6.94
Turebergs FK
6.94
  
8Love Lindberg
6.73
Turebergs FK
6.73
PB
  
9Jack Forssmed
6.60
Turebergs FK
6.60
PB
  
Melander10.8910.9110.0610.4510.7511.01
Grufman9.689.399.909.8910.0910.67
Bonnevierx7.718.227.856.907.37
Back7.53x7.137.276.81x
Amofah7.176.716.666.876.966.77
Bonnevier6.075.677.126.906.776.51
Kruse6.906.946.756.806.596.77
Lindberg6.476.736.406.246.646.35
Forssmed6.606.255.18
M50 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hunter S Mabon
9.80
Turebergs FK
9.80
SB
  
M55 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Per-Jonas TrollsåsDanderyds SK
8.65
  
Trollsås8.658.338.178.428.40x
M75 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1John Östlund
8.83
Hässelby SK
8.83
  
Östlundx7.968.20x8.838.57
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
7.98
PB
  
2Karin Bengtsson
7.98
Hanvikens SK
7.98
  
3Lina Ånstad
8.00
Motala AIF
8.00
  
4Emma Carlsson
8.12
Turebergs FK
8.12
  
5Edda Chin NygårdsBromma IF
8.13
SB
  
6Hannah StenbeckTäby IS
8.13
  
7Evelina HamosTäby IS
8.14
  
8Daniela KarlssonTäby IS
8.14
  
Heat 1
1Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.02
PB
q
  
2Lina Ånstad
8.06
Motala AIF
8.06
q
  
3Karin Bengtsson
8.06
Hanvikens SK
8.06
q
  
4Emma Carlsson
8.07
Turebergs FK
8.07
SB
q
  
5Daniela KarlssonTäby IS
8.15
q
  
5Edda Chin NygårdsBromma IF
8.15
SB
q
  
7Anna Björkstedt
8.19
Spårvägens FK
8.19
SB
  
8Lisen Rignell
8.20
Bromma IF
8.20
SB
  
Heat 2
1Hannah StenbeckTäby IS
8.09
=PB
q
  
2Evelina HamosTäby IS
8.10
PB
q
  
3Matilda Borg
8.18
Hammarby IF
8.18
PB
  
4Ebba BorglundTäby IS
8.20
PB
  
5Johanna Pihl
8.22
Hässelby SK
8.22
PB
  
6Freja AvebäckMalmö AI
8.28
  
7Felicia JohanssonHanvikens SK
8.33
  
8Ida Malmborg
8.40
Hässelby SK
8.40
  
Heat 3
1Molly Envall
8.29
Turebergs FK
8.29
PB
  
2Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
8.31
Turebergs FK
8.31
PB
  
3Mathilda HellevikHanvikens SK
8.36
PB
  
4Tilde Norrbrand
8.57
Turebergs FK
8.57
  
5Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
8.64
Turebergs FK
8.64
  
6Julia Jäderberg
8.67
Hässelby SK
8.67
PB
  
Heat 4
1Emilia Nielsen
8.31
Turebergs FK
8.31
PB
  
2Ebba SjöströmTäby IS
8.59
PB
  
3Ella NilssonTäby IS
8.67
  
4Felicia Renman
8.70
Hanvikens SK
8.70
  
5Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
8.72
Hässelby SK
8.72
  
6Rebecka SjöbergTäby IS
8.85
PB
  
7Evelina Larsson
8.96
Turebergs FK
8.96
  
Heat 5
1Ida BorglundTäby IS
8.88
PB
  
2Annie Sjölund
9.08
Turebergs FK
9.08
PB
  
3Linnea SandströmTurebergs FK
9.18
PB
  
4Charlotte Cederberg
9.22
Åkersberga SK
9.22
PB
  
5Cecilia Melander
9.24
Turebergs FK
9.24
PB
  
6Freja Kagevik
9.31
Turebergs FK
9.31
  
Heat 6
1Emilie EkmanTäby IS
8.89
PB
  
2Emma Håkansson
9.13
Turebergs FK
9.13
PB
  
3Hedda Brink
9.32
Turebergs FK
9.32
PB
  
4Amisha Aubun
9.56
Turebergs FK
9.56
  
5Ellinor Fjägers
9.61
Turebergs FK
9.61
PB
  
6Amanda Jäderberg
9.77
Hässelby SK
9.77
PB
  
7Ella Hallsten
10.43
Täby IS
10.43
  
Heat 7
1Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
9.00
Spårvägens FK
9.00
PB
  
2Annika Nilsson
Annika Nilsson 82, Spårvägen
9.01
Spårvägens FK
9.01
PB
  
3Klara Westlund
9.72
Turebergs FK
9.72
PB
  
4Ulla Karnebäck
9.86
Turebergs FK
9.86
SB
  
5Gunnel Tolfes
9.92
Turebergs FK
9.92
SB
  
6Carina Gullberg
10.62
Åkersberga SK
10.62
PB
  
7Livia Sandström
11.11
Turebergs FK
11.11
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
24.25
PB
  
9 SWE F19 AT
2Maria SödergrenTäby IS
26.33
  
3Matilda Borg
26.63
Hammarby IF
26.63
  
4Anna Björkstedt
27.60
Spårvägens FK
27.60
SB
  
Final B
1Elsa Kagevik
26.44
Turebergs FK
26.44
PB
  
2Johanna Pihl
26.72
Hässelby SK
26.72
PB
  
3Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
26.87
Turebergs FK
26.87
PB
  
4Edda Chin NygårdsBromma IF
26.89
SB
  
Final C
1Felicia Johansson
27.09
Hanvikens SK
27.09
  
2Ida Malmborg
27.55
Hässelby SK
27.55
SB
  
3Hannah Kinane
27.66
Hässelby SK
27.66
PB
  
Final D
1Emilia Nielsen
27.58
Turebergs FK
27.58
PB
  
2Lisa Maidell
28.26
Turebergs FK
28.26
PB
  
3Emma Walfridsson
28.30
Hanvikens SK
28.30
  
4Julia Jäderberg
28.82
Hässelby SK
28.82
  
Final E
1Linn Adolfsson
27.23
Hässelby SK
27.23
PB
  
2Mathilda Hellevik
28.24
Hanvikens SK
28.24
PB
  
3Rebecka SjöbergTäby IS
29.03
PB
  
4Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
29.94
Spårvägens FK
29.94
PB
  
Final F
1Molly Envall
27.97
Turebergs FK
27.97
PB
  
2Ida Borglund
29.11
Täby IS
29.11
PB
  
3Ella Nilsson
29.27
Täby IS
29.27
PB
  
4Emilie Ekman
30.74
Täby IS
30.74
PB
  
Final G
1Tilde Norrbrand
28.29
Turebergs FK
28.29
PB
  
2Freja Kagevik
29.57
Turebergs FK
29.57
PB
  
3Annie Sjölund
30.30
Turebergs FK
30.30
PB
  
4Evelina Larsson
30.68
Turebergs FK
30.68
  
Final H
1Svea Strand
30.36
Täby IS
30.36
PB
  
2Alicia BengtströmDanderyds SK
30.86
PB
  
3Ellinor Fjägers
31.67
Turebergs FK
31.67
PB
  
Final I
1Gunnel Tolfes
32.99
Turebergs FK
32.99
  
2Ulla Karnebäck
33.57
Turebergs FK
33.57
SB
  
3Klara Westlund
34.05
Turebergs FK
34.05
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira Bredin
2:10.46
Turebergs FK
2:10.46
  
2Emilia Lillemo
2:12.20
Täby IS
2:12.20
PB
  
3Greta Graziani
2:12.86
Täby IS
2:12.86
  
4Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:13.41
Spårvägens FK
2:13.41
  
5Nora Lundin
2:13.79
Hammarby IF
2:13.79
SB
  
6Hannah Kinane
2:18.18
Hässelby SK
2:18.18
  
Final B
1Filippa Ramberg
2:15.34
Hammarby IF
2:15.34
  
2Matilda Borg
2:15.80
Hammarby IF
2:15.80
PB
  
3Maja Sund
2:16.75
Täby IS
2:16.75
PB
  
4Linn Adolfsson
2:17.51
Hässelby SK
2:17.51
  
5Elina Hellgren
2:21.88
Vallentuna FK
2:21.88
SB
  
6Venla Engström
2:26.22
Turebergs FK
2:26.22
PB
  
Smilla Szalkai
Smilla Szalkai 01, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
2:29.29
PB
  
2Emma HättestrandGefle IF
2:33.89
  
3Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
2:34.95
PB
  
4Mira Eriksson
2:51.63
Täby IS
2:51.63
  
5Ella Hallsten
2:59.71
Täby IS
2:59.71
  
Freja Ahlepil
DQ
Turebergs FK
DQ
  
Ellinor FjägersTurebergs FK
DQ
  
Final D
1Marie Karlsson
3:00.14
Turebergs FK
3:00.14
  
2Klara Westlund
3:06.86
Turebergs FK
3:06.86
  
3Agneta Berg
3:07.94
Turebergs FK
3:07.94
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Lindahl
8.48
Hässelby SK
8.48
PB
  
2Maria SödergrenTäby IS
8.90
  
3Karin Bengtsson
8.99
Hanvikens SK
8.99
PB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.47
Turebergs FK
9.47
PB
  
5Hedda Folkhage
10.40
Turebergs FK
10.40
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hannah Hilding
Hannah Hilding 02, Spårvägen
12.17
Spårvägens FK
12.17
  
2Frida Krantz
11.95
Hammarby IF
11.95
  
3Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
10.52
Turebergs FK
10.52
PB
  
4Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
9.75
Turebergs FK
9.75
PB
  
Hildingx12.17xxxx
Krantz11.1111.9511.7211.67xx
Lind10.01xx10.52x10.04
Back8.919.759.639.28x9.17
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
8.62
PB
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
9.36
Turebergs FK
9.36
  
3Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
9.68
Turebergs FK
9.68
  
4Rut Grufman
9.72
Täby IS
9.72
PB
  
5Elsa Kagevik
9.76
Turebergs FK
9.76
PB
  
6Linnea Sandström
11.13
Turebergs FK
11.13
PB
  
Final B
1Lisa Mårtensson
9.10
Huddinge AIS
9.10
PB
  
2Agnes Jansson
9.19
Hammarby IF
9.19
  
3Eleonora WahlinTäby IS
9.57
PB
  
4Annie Grindange
9.83
Turebergs FK
9.83
  
5Ebba SjöströmTäby IS
9.86
  
6Amisha Aubun
11.94
Turebergs FK
11.94
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
12.72
Turebergs FK
12.72
  
2Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
11.66
Turebergs FK
11.66
PB
  
3Rut Grufman
11.06
Täby IS
11.06
  
4Nina Leger
Nina Leger 05, Spårvägen
10.44
Spårvägens FK
10.44
PB
  
5Elsa Kagevik
9.78
Turebergs FK
9.78
  
6Annie Grindange
9.10
Turebergs FK
9.10
PB
  
7Rebecka SjöbergTäby IS
8.77
PB
  
8Linnea SandströmTurebergs FK
7.81
PB
  
9Annie Sjölund
7.16
Turebergs FK
7.16
PB
  
10Amisha Aubun
6.37
Turebergs FK
6.37
PB
  
Elin Runemar
NM
Turebergs FK
NM
  
Lindx12.72xxxx
Lindx11.6610.7111.3211.3711.02
Grufman10.3310.1110.299.9911.0610.32
Leger9.7910.059.3610.4410.249.75
Kagevik9.769.159.329.609.209.78
Grindangex7.708.88xx9.10
Sjöberg8.666.948.388.778.327.96
Sandström7.457.306.947.817.687.50
Sjölund6.956.927.16
Aubun6.376.00x
Runemarxxx
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilde Norrbrand
9.57
Turebergs FK
9.57
PB
  
2Saga Berg Ojeda
9.92
Turebergs FK
9.92
PB
  
3Ida Borglund
10.29
Täby IS
10.29
PB
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
10.71
Turebergs FK
10.71
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Runemar
11.61
Turebergs FK
11.61
  
2Emma OlofssonTäby IS
8.69
  
Runemar10.3410.72x11.6111.03x
Olofsson7.788.468.35x8.618.69
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Strand
10.57
Täby IS
10.57
  
2Freja Kagevik
10.80
Turebergs FK
10.80
PB
  
3Emma Håkansson
10.98
Turebergs FK
10.98
SB
  
4Freja Ahlepil
12.05
Turebergs FK
12.05
  
5Mira Eriksson
12.15
Täby IS
12.15
  
6Klara Westlund
12.89
Turebergs FK
12.89
  
7Livia Sandström
13.80
Turebergs FK
13.80
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Livia Sandström
8.22
Turebergs FK
8.22
PB
  
2Cecilia Melander
7.74
Turebergs FK
7.74
  
Sandström7.557.698.227.727.716.93
Melander7.117.307.337.007.157.74
K40 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rebecca Kruus
11.11
Turebergs FK
11.11
PB
  
K40 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rebecca Kruus
7.25
Turebergs FK
7.25
PB
  
Kruus7.127.02x6.607.257.21
K55 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
9.17
Spårvägens FK
9.17
PB
  
Manners8.929.179.158.90
K60 60 m häck (68.6 cm, 7 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulla Karnebäck
11.73
Turebergs FK
11.73
  
2Gunnel Tolfes
11.84
Turebergs FK
11.84
  
K60 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristina TrollsåsDanderyds SK
7.01
  
Trollsåsx6.497.016.506.426.92

© 2022 Friidrottsstatistik