0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arena: Sollentuna Friidrottshall   Arrangör: FK Studenterna
Tävlande: 127 (99+28)   Starter: 130 (102+28)

Män
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Martinsson
1:47.70
Upsala IF
1:47.70
PB
  
2Björn Seifert
1:49.77
Upsala IF
1:49.77
PB
  
3Benjamin Åberg
1:52.38
Hälle IF
1:52.38
SB
  
4Viktor Skoglund
1:54.16
Danderyds SK
1:54.16
PB
  
5Axel Alness Borg
1:56.52
IFK Lidingö
1:56.52
PB
  
Joakim Andersson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Johan Eriksson
DNF
Turebergs FK
DNF
  pace
M 3000 m     
Inne
Inne
Final A
1Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø 03, DEN
7:48.34
03DEN
7:48.34
PB NU23R AU20R DUR-19
  
2Mohammadreza Abootorabi
7:51.90
Spårvägens FK
7:51.90
PB NR
  
3Simon Sundström
7:56.00
IFK Lidingö
7:56.00
SB
  
4Gustav Berlin
8:05.50
Hässelby SK
8:05.50
PB
  
5Francesco Guerra
Francesco Guerra 01, ITA
8:07.95
01ITA
8:07.95
PB
  
6Samuel Pihlström
8:08.70
Hälle IF
8:08.70
  
7Oliver Löfqvist
8:14.18
Spårvägens FK
8:14.18
SB
  
8Mathias Flak
Mathias Flak 99, NOR
8:15.39
99NOR
8:15.39
SB
  
9Magnus Dewett
Magnus Dewett 95, DEN
8:17.19
95DEN
8:17.19
SB
  
Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
Mikael Johnsen
Mikael Johnsen 92, DEN
DNF
92DEN
DNF
  
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
DNF
F Stenungsunds FI
DNF
  
Final B
1Jonathan Grahn
8:03.0m
Mölndals AIK
8:03.0m
PB NU20R
  
2Alexander Nilsson
8:06.32
Mölndals AIK
8:06.32
PB
  
3Archibald Casteel
8:07.13
Spårvägens FK
8:07.13
PB
  
4Sharmarke Ahmed
8:08.91
Hälle IF
8:08.91
PB
  
5Tim Robertson
Tim Robertson 95, Tjalve FIF
8:10.02
Tjalve FIF
8:10.02
PB
  
6Kristoffer Sagli
Kristoffer Sagli 02, NOR
8:10.58
02NOR
8:10.58
PB
  
7Oscar Claesson
Oscar Claesson 95, IKHP Huskvarna
8:14.32
IKHP Huskvarna
8:14.32
PB
  
8Andreas Jansson
8:20.28
Hässelby SK
8:20.28
PB
  
9Theodor Berre Jacobsen
Theodor Berre Jacobsen 01, NOR
8:32.60
01NOR
8:32.60
PB
  
10Axel Elmblad
8:36.09
Gnosjö FK
8:36.09
PB
  
11Amaury Gouverneur
Amaury Gouverneur 97, BEL
8:36.81
97BEL
8:36.81
  
12Mathias Vanem Aas
Mathias Vanem Aas 04, NOR
8:44.39
04NOR
8:44.39
PB
  
Axel Djurberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
Victor Urquhart SmångsSpårvägens FK
DNF
  pace
Final C
1Thibault Niederhauser
Thibault Niederhauser 98, SUI
8:38.52
98SUI
8:38.52
PB
  
2Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
8:42.00
Spårvägens FK
8:42.00
PB
  
3Samuel Berhane
8:52.38
Hässelby SK
8:52.38
PB
  
4Fredrik Billström
8:53.13
FK Studenterna
8:53.13
PB
  
5Damian Nevins
8:55.20
Högby IF
8:55.20
SB
  
6Albin LillieströmIK Akele
9:02.12
PB
  
7Kristoffer Tengroth
9:07.76
Hässelby SK
9:07.76
PB
  
8Alexander Hägg
9:13.67
Hässelby SK
9:13.67
PB
  
9Erik Widmark
Erik Widmark 96, Mantra Sport
9:14.38
IF Mantra Sport
9:14.38
SB
  
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace
Christofer Salmén
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final D
1Jens Ljunggren
9:01.11
PB
  
2Joel Engström
Joel Engström 90, Studenterna
9:01.97
FK Studenterna
9:01.97
PB
  
3Sebastian Bauer
Sebastian Bauer 97, N Triathlon&Endurance
9:10.25
Nordic Triathlon&Endurance
9:10.25
PB
  
4Emilia Lillemo
9:17.83
Täby IS
9:17.83
PB
  
K 1
5Oskar Bergström
9:22.05
AC Salt Lake
9:22.05
PB
  
6Nora Lundin
9:22.24
Hammarby IF
9:22.24
PB
  
K 2
7Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Studenterna
9:23.36
FK Studenterna
9:23.36
PB
  
8Caroline Högardh
9:25.08
Hässelby SK
9:25.08
PB
  
K 3
9Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
9:26.80
Örgryte IS
9:26.80
PB
  
K 4
10Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
9:29.15
Mölndals AIK
9:29.15
PB
  
K 5
11Mika Sällinen
9:34.80
Ununge IF
9:34.80
SB
  
12Julia Svennblad
9:38.21
Hälle IF
9:38.21
PB
  
K 6
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  pace
Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Final E
1Albert Ziegler
9:25.21
Turebergs FK
9:25.21
PB
  
2Halvor Eid Nielsen
9:25.38
FK Studenterna
9:25.38
PB
  
3Emil Ellervik
Emil Ellervik 02, Tjalve FIF
9:27.64
Tjalve FIF
9:27.64
PB
  
4Anton Petersson
9:44.56
Hässelby SK
9:44.56
PB
  
5Lowe Fuxe Barkwall
9:46.80
Turebergs FK
9:46.80
PB
  
6Markus Smed
Markus Smed 88, Fredrikshof
9:49.13
Fredrikshofs FIF
9:49.13
PB
  
7Robin Pino
Robin Pino 82, Uppsala LK
9:51.96
Uppsala LK
9:51.96
SB
  
8Christian Smedberg
Christian Smedberg 86, Nacka Värmdö
9:59.71
Nacka Värmdö SK
9:59.71
PB
  
9Jimmy Iby
Jimmy Iby 84, IKHP Huskvarna
10:11.81
IKHP Huskvarna
10:11.81
  
Tristan Kipfer
Tristan Kipfer 96, SUI
DNF
96SUI
DNF
  pace
Daniel Arvidsson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final F
1Filip Hallin
Filip Hallin 02, Tjalve FIF
9:35.60
Tjalve FIF
9:35.60
PB
  
2Kim Rörvik
Kim Rörvik 84, Studenterna
9:39.85
FK Studenterna
9:39.85
PB
  
3Johanna Larsson
9:40.29
Örgryte IS
9:40.29
PB
  
K 1
4Jesper Åkesson
Jesper Åkesson 04, Järfälla OK
9:40.42
Järfälla OK
9:40.42
PB
  
5Ida Knutsson
9:40.91
Upsala IF
9:40.91
PB
  
K 2
6Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:45.16
Malungs SoFK
9:45.16
  
7Ulf Eriksson
9:46.37
Huddinge AIS
9:46.37
SB
  
8Karl Lundin
9:52.58
PB
  
9Andreas Hardeström
9:55.54
IF Linnéa
9:55.54
PB
  
10Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
9:57.31
Saltsjöbadens IF
9:57.31
  
11Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
10:10.48
SB
  
Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  pace
Mattias Ung
Mattias Ung 71, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Edvin KarlströmRehns BK
DNF
  
Olivia Weslien
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
K 3
Final G
1Håkan BonnevierAIK
9:51.50
PB
  
2Olof Plan
Olof Plan 87, Studenterna
9:55.26
FK Studenterna
9:55.26
PB
  
3Bert Pohlak
Bert Pohlak 80, Vallentuna
9:56.77
Vallentuna FK
9:56.77
PB
  
4Fredrik Nybäck
9:57.21
Spårvägens FK
9:57.21
PB
  
5Niklas Mylfalk
Niklas Mylfalk 73, Studenterna
9:57.95
FK Studenterna
9:57.95
PB
  
6Martin Törnqvist
9:58.78
Turebergs FK
9:58.78
PB
  
7Alice Hugosson
Alice Hugosson 94, Studenterna
10:02.35
FK Studenterna
10:02.35
  
K 1
8Anton Siler
Anton Siler 01, Järfälla OK
10:06.74
Järfälla OK
10:06.74
PB
  
9Simon Gustafsson
10:18.20
Turebergs FK
10:18.20
PB
  
10Anders Hellner
10:21.08
Bromma IF
10:21.08
SB
  
11Elin Marcusson
10:22.59
Hässelby SK
10:22.59
SB
  
K 2
12Ludwing Franquiz
10:33.30
FK Studenterna
10:33.30
PB
  
13Joakim Röstlund
10:40.16
FK Studenterna
10:40.16
SB
  
Elmar Engholm
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
Final H
1Max Öwall
9:56.70
PB
  
2Tilda Knauer
10:09.52
Hälle IF
10:09.52
PB
  
K 1
3Jonas Serry
Jonas Serry 04, Rinkeby Run
10:14.81
IF Rinkeby Run
10:14.81
PB
  
4Svante Lenke
10:17.98
Upsala IF
10:17.98
  
5Alana Vannay
Alana Vannay 99, SUI
10:29.73
99SUI
10:29.73
  
K 2
6Sabina Korpela
Sabina Korpela 82, Studenterna
10:30.28
FK Studenterna
10:30.28
PB
  
K 3
7Jonas Hellström
Jonas Hellström 61, Terrible Tuesdays TC
10:40.23
Terrible Tuesdays TC
10:40.23
PB
  
8Greta Halldén
10:55.22
Mölndals AIK
10:55.22
PB
  
K 4
9Johan Lindblom
Johan Lindblom 71, Fredrikshof
10:58.23
Fredrikshofs FIF
10:58.23
PB
  
10Frida Hafström
11:00.97
Hässelby SK
11:00.97
PB
  
K 5
11Christoffer Olsson
11:01.32
FK Studenterna
11:01.32
PB
  
Tristan Kipfer
Tristan Kipfer 96, SUI
DNF
96SUI
DNF
  pace
Final I
1Andreas Huss
Andreas Huss 74, Studenterna
10:21.87
FK Studenterna
10:21.87
SB
  
2Erik Adeler
Erik Adeler 79, NOR
10:33.94
79NOR
10:33.94
PB
  
3Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
10:35.93
FK Studenterna
10:35.93
PB
  
K 1
4Hjalmar Hylén
10:36.80
PB
  
5Jakob Ringblom
Jakob Ringblom 79, Fredrikshof
11:25.31
Fredrikshofs FIF
11:25.31
PB
  
6Johanna Granhällen
11:36.71
IF Rinkeby Run
11:36.71
PB
  
K 2
7Madelaine Örtengren
11:42.28
FK Studenterna
11:42.28
PB
  
K 3
8Kajsa Strandell
Kajsa Strandell 96, Mantra Sport
11:52.79
IF Mantra Sport
11:52.79
PB
  
K 4
9Louise Berlin
Louise Berlin 87, Studenterna
11:56.75
FK Studenterna
11:56.75
PB
  
K 5
10Mansib Rahman
Mansib Rahman 96, Rinkeby Run
11:57.78
IF Rinkeby Run
11:57.78
PB
  
11Martin Jörgensen
11:58.66
FK Studenterna
11:58.66
PB
  
12Jakob Lagerdahl
12:15.38
Bromma IF
12:15.38
SB
  
Elmar Engholm
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
Kvinnor
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira Bredin
2:10.03
Turebergs FK
2:10.03
SB
  
2Greta Graziani
2:11.99
Täby IS
2:11.99
SB
  
3Carmen Cernjul
Carmen Cernjul 07, Spårvägen
2:12.13
Spårvägens FK
2:12.13
PB
  
4Hannah Kinane
2:12.83
Hässelby SK
2:12.83
PB
  
5Filippa Ramberg
2:14.31
Hammarby IF
2:14.31
PB
  
6Linn Adolfsson
2:15.27
Hässelby SK
2:15.27
PB
  
Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  pace

© 2022 Friidrottsstatistik