13.8
14.8
13‐14.8
13.8
11.8
14.8
13.8
13.8
13.8
11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
Arrangör: Göteborgs SK

Män
M 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Salem Al-MurisiUllevi FK
19:17
  
2Daniel Zohrab
20:15
  
3Patrik Castillo
20:39
IK Nocout.se
20:39
  
M 10 km terräng     


Final A

Final

1Julian Kreutzer
Julian Kreutzer 96, AUT
33:40
96AUT
33:40
  
2Melker Tillenius
35:38
Sävedalens AIK
35:38
  
3Emil Björnlinger
Emil Björnlinger 99, IKHP Huskvarna
36:35
IKHP Huskvarna
36:35
  
4Jesper Evervall
37:43
Örgryte IS
37:43
  
5Rasmus Bäcklund
Rasmus Bäcklund 98, IFK Göteborg
37:44
IFK Göteborg
37:44
  
6Jon Angelbratt
38:13
Majornas IK
38:13
  
7Fredrik Johansson
Fredrik Johansson 85, Stenungsunds FI
38:25
F Stenungsunds FI
38:25
  
8Anders Jansson
Anders Jansson 81, Mölndal Outdoor
38:40
Mölndal Outdoor IF
38:40
  
9Kristoffer SidebyUllevi FK
39:29
  
10Jakob Ljungkvist
40:36
  
M 19 km terräng     


Final A

Final

1Gabriel SteffensenUllevi FK
1:03:01
  
2John Börjesson
1:03:02
Spårvägens FK
1:03:02
  
3Oscar Wanemark
1:04:41
Hälle IF
1:04:41
  
4Zachariah Miruka
Zachariah Miruka 84, KEN
1:05:53
84KEN
1:05:53
  
5Isak Eriksson
1:05:57
Hälle IF
1:05:57
  
6Robert AlexanderssonHälle IF
1:07:10
  
7Gustav Runefors
1:08:09
IFK Växjö
1:08:09
  
8Nicklas Gunnarsson
1:10:38
Örgryte IS
1:10:38
  
9Jesper Junhamn
1:10:46
Hälle IF
1:10:46
  
10Erik Framme
1:11:15
Hälle IF
1:11:15
  
11Kristoffer Säfström
Kristoffer Säfström 89, Bohuslän End SC
1:11:28
Bohuslän Endurance SC
1:11:28
  
12Andreas Höye
1:11:55
Ullevi FK
1:11:55
  
13Per Rosén
1:12:10
  
14Markus Vall
Markus Vall 92, Fredrikshof
1:12:29
Fredrikshofs FIF
1:12:29
  
15Tobias AndervangIK Ymer
1:12:30
  
16Anders Hederskog
1:12:46
Hälle IF
1:12:46
  
17Medhane Tumzghi
1:13:20
IK Lerum FI
1:13:20
  
18Martin Syk
Martin Syk 83, Göteborgs SK
1:13:22
Göteborgs SK
1:13:22
  
19Nuray Yassin
1:13:23
Hälle IF
1:13:23
  
20Albin Alsiö
1:13:23
IK Wilske
1:13:23
  
P16 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Ludwig Rosén
18:12
Mölndals AIK
18:12
  
2Jimmy Nord
Jimmy Nord 06, Alingsås
18:53
Alingsås IF
18:53
  
3Simon Grahn
Simon Grahn 06, Östersunds GIF
21:02
Östersunds GIF
21:02
  
P14 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Axel Olsson
19:42
IK Lerum FI
19:42
  
2Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
19:47
Sävedalens AIK
19:47
  
3Algot Tersing
Algot Tersing 08, Trollhättan FIK
20:01
Trollhättan FIK
20:01
  
P12 2.3 km terräng     


Final A

Final

1Emil Alenvik-Dahl
8:41
Sävedalens AIK
8:41
  
2Markus PålssonTanums IF
8:50
  
3Olof Karlsson
8:55
FK Herkules
8:55
  
Kvinnor
K 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Christin Borg
22:02
IK Lerum FI
22:02
  
2Kajsa Blom
25:35
  
3Tova Norblad
25:38
  
K 10 km terräng     


Final A

Final

1Johanna Widarsson NorbeckÖrgryte IS
38:15
  
2Desiree LilliehöökÖrgryte IS
39:07
  
3Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
39:13
Sävedalens AIK
39:13
  
4Jenny Johannesson
40:03
Mullsjö SOK
40:03
  
5Sarah EdsbergerHälle IF
40:20
  
6Matilda Lindman
41:06
Örgryte IS
41:06
  
7Karin GustafssonHälle IF
42:50
  
8Linda Tersing
Linda Tersing 82, Trollhättan FIK
43:24
Trollhättan FIK
43:24
  
9Moa Widjer
Moa Widjer 81, Örgryte
46:06
Örgryte IS
46:06
  
10Josefine Annerstedt Hamberg
47:06
  
K 19 km terräng     


Final A

Final

1Johanna Larsson
1:14:44
Örgryte IS
1:14:44
  
2Emy Thorén
1:17:36
Hälle IF
1:17:36
  
3Katarina Åström
1:23:07
Hälle IF
1:23:07
  
4Carolina Johansson
1:24:20
Majornas IK
1:24:20
  
5Camilla Berggren
1:24:38
FK Herkules
1:24:38
  
6Maja Svanå
1:24:56
Hälle IF
1:24:56
  
7Frida Nilsson
1:25:04
Örgryte IS
1:25:04
  
8Petra Klevmar
1:26:08
Umara SC
1:26:08
  
9Stina Persson
1:27:49
Alingsås IF
1:27:49
  
10Charlotte Ireholm
1:29:24
  
F16 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Julia Rosén
18:50
Alingsås IF
18:50
  
2Wilma Ehrnborg
19:51
Mölndals AIK
19:51
  
3Lovisa Emanuelsson
22:12
IFK Göteborg
22:12
  
F14 5.3 km terräng     


Final A

Final

1Majken Söderlund Larsson
19:03
F Stenungsunds FI
19:03
  
2Elsa Svantesson
20:44
Mölndals AIK
20:44
  
3Tova Karlsson
21:46
Hönö IS
21:46
  
F12 2.3 km terräng     


Final A

Final

1Saga Karlsson
9:19
Hönö IS
9:19
  
2Emma Ehrnborg
9:28
Mölndals AIK
9:28
  
3Hedvig Augustsson
Hedvig Augustsson 10, Göteborgs SK
9:39
Göteborgs SK
9:39
  

© 2022 Friidrottsstatistik