13.8
14.8
13‐14.8
13.8
11.8
14.8
13.8
13.8
13.8
11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
Arena: Sätrahallen   Arrangör: IFK Lidingö
Tävlande: 307 (139+168)   Starter: 726 (339+387)

Män
M 3000 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Max Österberg
9:15.06
Värmdö IF
9:15.06
PB
  
2Max Myrin
10:19.70
Hellas FK
10:19.70
PB
  
3Daniel Förberg
10:41.03
Fredrikshofs FIF
10:41.03
PB
  
M Stav     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Oliver Sandberg
4.00
Huddinge AIS
4.00
PB
  
2Alexander Heaton
3.73
Huddinge AIS
3.73
PB
  
3Quincy Hackett
3.53
Hammarby IF
3.53
  
4Oscar Heaton
3.33
Huddinge AIS
3.33
PB
  
5Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
2.83
Huddinge AIS
2.83
PB
  
Eric Mathier
NH
Huddinge AIS
NH
  
P15 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Karl Thilers
7.79
Turebergs FK
7.79
PB
  
2Daniel Larsson
7.85
IFK Lidingö
7.85
PB
  
3William WellstedtBromma IF
7.86
PB
  
4Jacob NorsellTäby IS
7.88
  
5Jacob Rune
7.95
Täby IS
7.95
  
6Quincy Hackett
8.05
Hammarby IF
8.05
PB
  
7Noah Holmlund
8.08
Hammarby IF
8.08
  
8Henrik Deresiewicz
8.16
Sundbybergs IK
8.16
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Jacob NorsellTäby IS
7.86
PB
q
  
2William WellstedtBromma IF
8.04
PB
q
  
3Jacob Rune
8.05
Täby IS
8.05
q
  
4Quincy Hackett
8.08
Hammarby IF
8.08
PB
q
  
5Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
8.60
Spårvägens FK
8.60
PB
  
6Lucas Westerberg
9.22
Spårvägens FK
9.22
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Karl Thilers
7.80
Turebergs FK
7.80
PB
q
  
2Daniel Larsson
7.90
IFK Lidingö
7.90
PB
q
  
3Noah Holmlund
8.04
Hammarby IF
8.04
PB
q
  
4Henrik Deresiewicz
8.14
Sundbybergs IK
8.14
PB
q
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
8.27
PB
  
P15 1000 m     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Philip Persson
3:16.14
Danderyds SK
3:16.14
PB
  
2Oliver Persson
3:18.54
Danderyds SK
3:18.54
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Jacob Rune
8.80
Täby IS
8.80
PB
  
2Simon Lindström
8.89
Turebergs FK
8.89
PB
  
3Jacob NorsellTäby IS
9.19
PB
  
4Henrik Deresiewicz
9.19
Sundbybergs IK
9.19
PB
  
5Edwin Larripa TaxellHässelby SK
9.51
PB
  
6Benjamin WilkinsonHammarby IF
10.30
PB
  
7Emil Ahlepil
11.06
Hanvikens SK
11.06
PB
  
P15 Höjd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Simon Lindström
1.75
Turebergs FK
1.75
PB
  
2Jacob NorsellTäby IS
1.70
PB
  
3Emil SöderbergTäby IS
1.70
PB
  
4Henrik Deresiewicz
1.64
Sundbybergs IK
1.64
PB
  
5Theo Carlström CousinsHammarby IF
1.52
PB
  
5Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
1.52
Hässelby SK
1.52
PB
  
7William WellstedtBromma IF
1.48
PB
  
8Alexander Samson
1.32
Hammarby IF
1.32
PB
  
P15 Stav     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Quincy Hackett
3.82
Hammarby IF
3.82
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.33
Turebergs FK
3.33
PB
  
3Simon Lindström
3.03
Turebergs FK
3.03
PB
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
2.73
PB
  
5Albin Wolgast
2.23
Hammarby IF
2.23
PB
  
6Theodor HåkanssonHammarby IF
2.23
PB
  
Benjamin WilkinsonHammarby IF
NH
  
P15 Längd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Jacob Rune
5.44
Täby IS
5.44
  
2Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
5.30
Spårvägens FK
5.30
PB
  
3Theo Carlström CousinsHammarby IF
4.99
PB
  
4Noah Holmlund
4.97
Hammarby IF
4.97
PB
  
5Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
4.90
Hässelby SK
4.90
PB
  
6William WellstedtBromma IF
4.78
PB
  
7Alexander Samson
4.49
Hammarby IF
4.49
PB
  
8Ludvig Wichman
4.00
Danderyds SK
4.00
PB
  
9Lucas Westerberg
3.74
Spårvägens FK
3.74
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Filip Derezinski
13.06
IF Triangeln
13.06
PB
  
2Irving Lind
Irving Lind 07, Hässelby
11.86
Hässelby SK
11.86
PB
  
3Quincy Hackett
10.25
Hammarby IF
10.25
PB
  
4William WellstedtBromma IF
9.93
PB
  
5Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
9.43
Mälarhöjdens IK
9.43
  
6Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
6.79
Mälarhöjdens IK
6.79
  
P14 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
7.95
Åkersberga SK
7.95
PB
  
2Hugo Jansson
8.03
IFK Lidingö
8.03
PB
  
3Theo Pantzar
8.15
Huddinge AIS
8.15
PB
  
4Emmanuel Eneh
Emmanuel Eneh 08, Mälarhöjden
8.18
Mälarhöjdens IK
8.18
PB
  
5William StrömbergTurebergs FK
8.21
PB
  
6Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
8.47
  
7Nemanja Opacic
8.60
Huddinge AIS
8.60
  
8Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.62
Turebergs FK
8.62
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Theo Pantzar
8.16
Huddinge AIS
8.16
PB
q
  
2Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
8.41
PB
q
  
3Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
8.68
Åkersberga SK
8.68
PB
  
4Elliot Sjöberg
8.83
Huddinge AIS
8.83
PB
  
5Enzo Persson
9.03
Bromma IF
9.03
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Emmanuel Eneh
Emmanuel Eneh 08, Mälarhöjden
8.27
Mälarhöjdens IK
8.27
PB
q
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.50
Turebergs FK
8.50
PB
q
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
8.79
PB
  
4Algot Särnbrink
9.01
Huddinge AIS
9.01
=PB
  
5Rasmus Berglund
9.17
Huddinge AIS
9.17
PB
  
6Alex Ejendal
9.27
IFK Lidingö
9.27
PB
  
7Tim Gabrielson
9.31
IFK Lidingö
9.31
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1William StrömbergTurebergs FK
8.34
PB
q
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.57
PB
  
3Erik Pikkuniemi
8.93
Hässelby SK
8.93
PB
  
4Alexander GranqvistHuddinge AIS
8.94
PB
  
5Isak Kernell
9.63
Huddinge AIS
9.63
PB
  
6Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
9.79
PB
  
Heat 4
12 dec
12 dec
1Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
7.98
Åkersberga SK
7.98
PB
q
  
2Hugo Jansson
8.24
IFK Lidingö
8.24
PB
q
  
3Nemanja Opacic
8.53
Huddinge AIS
8.53
PB
q
  
4Benjamin WilkinsonHammarby IF
8.60
PB
  
5Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
8.73
Mälarhöjdens IK
8.73
PB
  
6Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
8.83
IFK Lidingö
8.83
PB
  
7Erland Wärn
8.84
Bromma IF
8.84
PB
  
8Ludvig GjötterbergIFK Lidingö
9.10
PB
  
P14 1000 m     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Jonas Atlassi
3:02.86
Hammarby IF
3:02.86
PB
  
2Vilgot Didrikson
3:03.87
Bromma IF
3:03.87
PB
  
3Elliot Sjöberg
3:22.28
Huddinge AIS
3:22.28
PB
  
4Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
3:30.21
PB
  
5Nemanja Opacic
3:41.53
Huddinge AIS
3:41.53
PB
  
6Vincent Yllèn
3:44.54
Huddinge AIS
3:44.54
PB
  
P14 Höjd     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Elvin Rahm
1.74
Gefle IF
1.74
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.72
PB
  
3Vilgot DidriksonBromma IF
1.64
PB
  
4Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
1.56
SB
  
5Nemanja Opacic
1.56
Huddinge AIS
1.56
PB
  
6Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
1.52
Turebergs FK
1.52
PB
  
7Theodor HåkanssonHammarby IF
1.48
PB
  
8Wilmer DavidgårdBromma IF
1.48
PB
  
9Ricky Wahlberg
1.44
Hammarby IF
1.44
PB
  
10Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
1.40
Mälarhöjdens IK
1.40
PB
  
10Jacob Engver
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
12Oskar HalfwordsonBromma IF
1.40
PB
  
12Joar Stange
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
12Elliot Sjöberg
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
15Algot Särnbrink
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
16Emil Ahlepil
1.32
Hanvikens SK
1.32
PB
  
17Isak Kernell
1.32
Huddinge AIS
1.32
PB
  
18Vincent Yllèn
1.32
Huddinge AIS
1.32
PB
  
19Benjamin FitoussyHammarby IF
1.22
PB
  
P14 Längd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
5.11
PB
  
2William StrömbergTurebergs FK
5.06
PB
  
3Nemanja Opacic
4.99
Huddinge AIS
4.99
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
4.98
Turebergs FK
4.98
PB
  
5Vilgot DidriksonBromma IF
4.81
  
6Theodor HåkanssonHammarby IF
4.79
PB
  
7Benjamin WilkinsonHammarby IF
4.67
PB
  
8Hugo Jansson
4.64
IFK Lidingö
4.64
PB
  
9Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
4.26
Mälarhöjdens IK
4.26
PB
  
10Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
4.21
Åkersberga SK
4.21
PB
  
11Erland Wärn
4.18
Bromma IF
4.18
PB
  
12Albin Wolgast
4.15
Hammarby IF
4.15
PB
  
13Rasmus Berglund
4.14
Huddinge AIS
4.14
PB
  
14Algot Särnbrink
4.12
Huddinge AIS
4.12
PB
  
15Elliot Sjöberg
4.11
Huddinge AIS
4.11
PB
  
16Erik Pikkuniemi
4.06
Hässelby SK
4.06
PB
  
17Alex Ejendal
3.96
IFK Lidingö
3.96
PB
  
18Oskar HalfwordsonBromma IF
3.90
PB
  
19Isak Kernell
3.71
Huddinge AIS
3.71
PB
  
20Nore Wennergren
3.67
Hässelby SK
3.67
PB
  
21Tim Gabrielson
3.58
IFK Lidingö
3.58
PB
  
22Alexander GranqvistHuddinge AIS
3.50
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1William StrömbergTurebergs FK
10.90
PB
  
2Edwin Larripa TaxellHässelby SK
9.61
PB
  
3Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
9.55
  
4Enzo Persson
9.31
Bromma IF
9.31
PB
  
5Evert Östlind
Evert Östlind 08, Åkersberga
9.01
Åkersberga SK
9.01
PB
  
6Erland Wärn
8.74
Bromma IF
8.74
PB
  
7Rasmus Berglund
8.28
Huddinge AIS
8.28
PB
  
8Alexander GranqvistHuddinge AIS
8.14
PB
  
9Elliot Sjöberg
7.72
Huddinge AIS
7.72
PB
  
10Hugo Jansson
7.67
IFK Lidingö
7.67
PB
  
11Albin Wolgast
7.45
Hammarby IF
7.45
PB
  
12Erik Pikkuniemi
7.43
Hässelby SK
7.43
PB
  
13Allan Schager
Allan Schager 08, Åkersberga
7.39
Åkersberga SK
7.39
PB
  
14Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
6.62
IFK Lidingö
6.62
PB
  
15Algot Särnbrink
6.00
Huddinge AIS
6.00
PB
  
16Tim Gabrielson
5.81
IFK Lidingö
5.81
PB
  
17Isak Kernell
5.36
Huddinge AIS
5.36
PB
  
18Vasco Arana HåkansonIFK Lidingö
5.32
PB
  
P13 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ivar Olsson
8.08
Bromma IF
8.08
PB
  
2Gustav Yngström
8.23
Mälarö SOK
8.23
PB
  
3Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.45
  
4Oskar Ahlstrand
8.57
Turebergs FK
8.57
  
5Dante Stam
Dante Stam 09, Tureberg
8.79
Turebergs FK
8.79
  
6Gabriel Melander
9.21
Turebergs FK
9.21
PB
  
7Hugo Back Nilsson
9.30
Hässelby SK
9.30
PB
  
8Samuel Oliveira
9.39
Hanvikens SK
9.39
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Gustav Yngström
8.35
Mälarö SOK
8.35
q
  
2Oskar Ahlstrand
8.67
Turebergs FK
8.67
q
  
3Samuel Oliveira
9.32
Hanvikens SK
9.32
PB
q
  
4Alvin Daniels
9.53
Hässelby SK
9.53
PB
  
5Elliot Stenborg
9.56
Huddinge AIS
9.56
PB
  
6Albin Berglund
9.56
Hässelby SK
9.56
PB
  
7Emil Corlevi
9.61
IFK Lidingö
9.61
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Ivar Olsson
8.12
Bromma IF
8.12
PB
q
  
2Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
9.63
Mälarhöjdens IK
9.63
PB
  
3Edvard Mankert
Edvard Mankert 09, Spårvägen
9.80
Spårvägens FK
9.80
PB
  
4Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
10.01
Mälarhöjdens IK
10.01
PB
  
5Hampus Zeberg
Hampus Zeberg 09, Österhaninge
10.47
Österhaninge IF
10.47
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Trausti Mar DagssonTurebergs FK
8.50
q
  
2Dante Stam
Dante Stam 09, Tureberg
8.77
Turebergs FK
8.77
PB
q
  
3Hugo Back Nilsson
9.45
Hässelby SK
9.45
PB
q
  
4Gabriel Melander
9.49
Turebergs FK
9.49
q
  
5Edvin Lundberg
9.52
Danderyds SK
9.52
  
6Lukas GoodbandHellas FK
9.64
PB
  
7Magnus Claesson
10.35
Hässelby SK
10.35
PB
  
P13 800 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Oskar Ahlstrand
2:28.67
Turebergs FK
2:28.67
PB
  
2Luca Garavini
2:35.03
IFK Lidingö
2:35.03
PB
  
3Wilmer Hägg
2:38.18
Hässelby SK
2:38.18
PB
  
4Alvin Daniels
2:43.39
Hässelby SK
2:43.39
PB
  
5Samuel Oliveira
2:51.71
Hanvikens SK
2:51.71
PB
  
6Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
2:55.54
Mälarhöjdens IK
2:55.54
PB
  
7Lukas Goodband
3:04.89
Hellas FK
3:04.89
PB
  
Final B
12 dec
12 dec
1Trausti Mar Dagsson
2:33.36
Turebergs FK
2:33.36
PB
  
2Emil Corlevi
2:36.50
IFK Lidingö
2:36.50
PB
  
3Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
2:52.41
Spårvägens FK
2:52.41
PB
  
4Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
3:01.64
Mälarhöjdens IK
3:01.64
PB
  
5Sakaria Salah Erli Nur
3:13.20
Spårvägens FK
3:13.20
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Alessandro MancinellaHammarby IF
10.18
PB
  
2Tristan Back
11.27
Turebergs FK
11.27
PB
  
3Benjamin Karlsson
11.87
Huddinge AIS
11.87
PB
  
4Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
12.00
Mälarhöjdens IK
12.00
PB
  
5Lukas Goodband
12.77
Hellas FK
12.77
  
6Gabriel Melander
13.52
Turebergs FK
13.52
PB
  
P13 Höjd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ivar Olsson
1.55
Bromma IF
1.55
PB
  
2Dante Stam
Dante Stam 09, Tureberg
1.44
Turebergs FK
1.44
PB
  
3Hugo Wiklund
1.40
Hanvikens SK
1.40
PB
  
4Oskar Ahlstrand
1.36
Turebergs FK
1.36
  
5Alvin Daniels
1.32
Hässelby SK
1.32
PB
  
6Elliot Stenborg
1.23
Huddinge AIS
1.23
PB
  
7Gabriel Melander
1.23
Turebergs FK
1.23
  
8Albin Berglund
1.23
Hässelby SK
1.23
PB
  
9Magnus Claesson
1.18
Hässelby SK
1.18
PB
  
10Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.18
Mälarhöjdens IK
1.18
PB
  
11Emil Corlevi
1.13
IFK Lidingö
1.13
  
Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
P13 Stav     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Tristan Back
2.43
Turebergs FK
2.43
PB
  
2Hugo Wiklund
2.33
Hanvikens SK
2.33
PB
  
3Alessandro MancinellaHammarby IF
2.13
PB
  
4Jumanne Hackett
1.93
Hammarby IF
1.93
PB
  
5Gustav Rognes
1.83
Hässelby SK
1.83
PB
  
6Edvin Eriksson
1.73
Rånäs 4H
1.73
PB
  
7Gabriel Melander
1.73
Turebergs FK
1.73
PB
  
8Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
1.63
Mälarhöjdens IK
1.63
PB
  
9Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.63
Mälarhöjdens IK
1.63
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ivar Olsson
5.14
Bromma IF
5.14
  
2Gustav Yngström
4.85
Mälarö SOK
4.85
PB
  
3Hugo Back Nilsson
4.17
Hässelby SK
4.17
PB
  
4Lukas GoodbandHellas FK
4.15
PB
  
5Gabriel Melander
3.99
Turebergs FK
3.99
PB
  
6Samuel Oliveira
3.98
Hanvikens SK
3.98
PB
  
7Emil Corlevi
3.91
IFK Lidingö
3.91
PB
  
8Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
3.88
Spårvägens FK
3.88
PB
  
9Albin Berglund
3.81
Hässelby SK
3.81
PB
  
10Elliot Stenborg
3.80
Huddinge AIS
3.80
  
11Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
3.69
Mälarhöjdens IK
3.69
PB
  
12Alvin Daniels
3.69
Hässelby SK
3.69
PB
  
13Hampus Zeberg
Hampus Zeberg 09, Österhaninge
3.58
Österhaninge IF
3.58
PB
  
14Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
3.54
Mälarhöjdens IK
3.54
PB
  
15Magnus Claesson
3.50
Hässelby SK
3.50
PB
  
16Sakaria Salah Erli NurSpårvägens FK
3.43
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Gabriel Melander
11.15
Turebergs FK
11.15
PB
  
2Jumanne Hackett
10.06
Hammarby IF
10.06
PB
  
3Hugo Wiklund
9.69
Hanvikens SK
9.69
PB
  
4Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
6.27
Mälarhöjdens IK
6.27
PB
  
5Gustav Rognes
6.22
Hässelby SK
6.22
PB
  
6Lukas GoodbandHellas FK
6.03
PB
  
7Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
5.72
Mälarhöjdens IK
5.72
PB
  
P12 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.73
  
2Oliver Taha
8.84
IFK Lidingö
8.84
PB
  
3Jakob LindbergHellas FK
8.89
  
4Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
9.12
PB
  
5David Hult
9.16
Bromma IF
9.16
  
6Nils Risérus
9.24
Hellas FK
9.24
PB
  
7Valter Ekehov
9.27
Turebergs FK
9.27
  
8Henrik Östlind
9.42
Åkersberga SK
9.42
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Oliver Taha
8.92
IFK Lidingö
8.92
q
  
2Henrik Östlind
9.30
Åkersberga SK
9.30
PB
q
  
3Nils Risérus
9.32
Hellas FK
9.32
PB
q
  
4Sam Söderhäll FonsecaHässelby SK
9.95
PB
  
5Philip Samson
10.29
Hammarby IF
10.29
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Valter Ekehov
9.16
Turebergs FK
9.16
PB
q
  
2Jakob LindbergHellas FK
9.16
q
  
3Ivar Janson
9.46
Hammarby IF
9.46
PB
  
4Benjamin KarlssonHuddinge AIS
9.58
  
5Edvin Eriksson
9.64
Rånäs 4H
9.64
PB
  
6Gustaf Malm
10.02
Täby IS
10.02
PB
  
7Oliver Rosquist
10.92
Hässelby SK
10.92
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.82
q
  
2Gabriel Dahlberg
9.39
Hammarby IF
9.39
PB
  
3Joar Toijer
Joar Toijer 10, Hässelby
9.48
Hässelby SK
9.48
PB
  
4Klaus Heinonen
9.49
Hammarby IF
9.49
=PB
  
5Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
9.61
Turebergs FK
9.61
  
6Eric Sigsfors CinadlerHellas FK
10.08
PB
  
7Filip Lenneby
10.22
Täby IS
10.22
PB
  
Heat 4
12 dec
12 dec
1David Hult
9.16
Bromma IF
9.16
q
  
2Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
9.22
PB
q
  
3Tristan Back
9.40
Turebergs FK
9.40
  
4Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
9.56
PB
  
5Theodor Ferreira BerildHuddinge AIS
9.74
PB
  
6Isak Söderhäll
9.77
Hässelby SK
9.77
PB
  
P12 800 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Oliver Taha
2:30.79
IFK Lidingö
2:30.79
PB
  
2Alvar Engström
2:33.62
Turebergs FK
2:33.62
PB
  
3Ivar Janson
2:36.42
Hammarby IF
2:36.42
PB
  
4Max Unger
2:41.31
IF Linnéa
2:41.31
  
5Jakob Lindberg
2:43.87
Hellas FK
2:43.87
PB
  
6Benjamin Karlsson
2:45.38
Huddinge AIS
2:45.38
  
7Bobo Sewall Bärnarp
2:51.20
Spårvägens FK
2:51.20
  
8Gustaf Malm
2:51.95
Täby IS
2:51.95
  
9David Hult
3:02.69
Bromma IF
3:02.69
  
10Sam Söderhäll FonsecaHässelby SK
3:03.79
PB
  
11Isak Söderhäll
3:16.83
Hässelby SK
3:16.83
PB
  
12Oliver Rosquist
3:25.84
Hässelby SK
3:25.84
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Tristan Back
4.54
Turebergs FK
4.54
PB
  
2David Hult
4.25
Bromma IF
4.25
PB
  
3Joar Toijer
Joar Toijer 10, Hässelby
4.23
Hässelby SK
4.23
PB
  
4Jakob LindbergHellas FK
4.22
  
5Ivar Janson
4.18
Hammarby IF
4.18
PB
  
6Nils Risérus
4.17
Hellas FK
4.17
PB
  
7Klaus Heinonen
4.07
Hammarby IF
4.07
PB
  
8Edvin Eriksson
3.90
Rånäs 4H
3.90
PB
  
9Emil Ribacke
3.88
Turebergs FK
3.88
PB
  
10Love Lindberg
3.88
Hellas FK
3.88
PB
  
11Noel Hedman
3.87
Huddinge AIS
3.87
PB
  
12Max Nilsson GidlöfIFK Lidingö
3.80
PB
  
13Jakob Waessman
3.73
IFK Lidingö
3.73
PB
  
14Benjamin KarlssonHuddinge AIS
3.71
PB
  
15Max Unger
3.69
IF Linnéa
3.69
  
16Vidar Martin
3.66
Turebergs FK
3.66
PB
  
17Svante Sahlman
3.63
Hammarby IF
3.63
PB
  
18Daniel Hellner
3.62
Hammarby IF
3.62
PB
  
19Svante Djurstedt
3.60
Hammarby IF
3.60
PB
  
20Sam Söderhäll FonsecaHässelby SK
3.53
PB
  
21Otto Ahlerup
3.36
Huddinge AIS
3.36
SB
  
22Joel Edström LarssonHammarby IF
3.30
PB
  
23Oliver Rosquist
3.18
Hässelby SK
3.18
PB
  
24Alvar Tegel
2.98
Bromma IF
2.98
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Emil Ribacke
7.59
Turebergs FK
7.59
PB
  
2Jakob LindbergHellas FK
7.51
PB
  
3Anton Kruse
7.39
Turebergs FK
7.39
PB
  
4Benjamin KarlssonHuddinge AIS
7.35
PB
  
5Tristan Back
7.30
Turebergs FK
7.30
  
6Love Lindberg
6.36
Hellas FK
6.36
  
7Klaus Heinonen
6.35
Hammarby IF
6.35
PB
  
8Albert IngnäsHellas FK
6.07
PB
  
9Ivar Janson
6.03
Hammarby IF
6.03
PB
  
10Jakob Waessman
5.38
IFK Lidingö
5.38
PB
  
11Noel Hedman
5.37
Huddinge AIS
5.37
PB
  
12Otto Ahlerup
5.09
Huddinge AIS
5.09
PB
  
13Svante Sahlman
5.00
Hammarby IF
5.00
  
14Joel Edström LarssonHammarby IF
4.59
PB
  
15Olle Klockar
3.86
Huddinge AIS
3.86
  
Kvinnor
K Stav     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
3.61
Turebergs FK
3.61
PB
  
2Johanna Hellman
3.31
IFK Lidingö
3.31
=PB
  
F15 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ulrika LomakkaHellas FK
8.41
PB
  
2Alice Helge
8.60
Täby IS
8.60
  
3Ella NilssonTäby IS
8.67
  
4Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
8.71
Södertälje IF
8.71
  
5Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
8.84
Huddinge AIS
8.84
PB
  
6Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
8.92
PB
  
7Alicia GruvbergerHuddinge AIS
9.00
  
8Ida BorglundTäby IS
9.17
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Alice Helge
8.57
Täby IS
8.57
PB
q
  
2Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
9.00
PB
q
  
3Isabelle Dahmén KruppkeHuddinge AIS
9.07
PB
  
4Nike Carlén
9.23
Hellas FK
9.23
PB
  
5My Susenbeth
9.30
Hässelby SK
9.30
PB
  
6Nora Söderqvist
9.55
Huddinge AIS
9.55
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
8.87
Huddinge AIS
8.87
PB
q
  
2Alicia GruvbergerHuddinge AIS
8.88
q
  
3Ida BorglundTäby IS
9.02
PB
q
  
4Alicia BengtströmDanderyds SK
9.27
PB
  
5Amanda Lilja
9.29
Estuna IF
9.29
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Ulrika LomakkaHellas FK
8.47
PB
q
  
2Ella NilssonTäby IS
8.61
PB
q
  
3Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
8.69
Södertälje IF
8.69
PB
q
  
4Sophia Zuccato
9.25
Hässelby SK
9.25
PB
  
5Frida Sörqvist
9.29
Huddinge AIS
9.29
PB
  
6Elise TengrothHellas FK
9.66
PB
  
7Hanna Lara Ek
9.83
Hässelby SK
9.83
PB
  
F15 1000 m     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Venla Engström
3:11.35
Turebergs FK
3:11.35
PB
  
2Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
3:26.39
PB
  
3Alexandra Karpsen
3:49.91
Danderyds SK
3:49.91
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Emmie Wedin
9.47
Turebergs FK
9.47
  
2Alma Hallsten
10.21
Täby IS
10.21
PB
  
3Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
10.27
Huddinge AIS
10.27
PB
  
4Elsa Eriksson
10.47
Rånäs 4H
10.47
PB
  
5Ida Borglund
29.89
Täby IS
29.89
PB
  
Final B
11 dec
11 dec
1Alice Helge
9.90
Täby IS
9.90
PB
  
2Sofia Sahlén MartinBromma IF
11.31
PB
  
3Angelina Wikmark
13.04
Danderyds SK
13.04
PB
  
4Alexandra Karpsen
13.39
Danderyds SK
13.39
PB
  
F15 Höjd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Alma HallstenTäby IS
1.56
PB
  
2Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
1.48
Södertälje IF
1.48
PB
  
3Ida BorglundTäby IS
1.48
PB
  
3Ebba Inngul
1.48
Hellas FK
1.48
PB
  
5Alice Helge
1.43
Täby IS
1.43
PB
  
6Nora Ekdahl NyströmIF Linnéa
1.33
PB
  
7Amanda Lilja
1.28
Estuna IF
1.28
PB
  
F15 Stav     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
2.63
Södertälje IF
2.63
PB
  
2Frida Sörqvist
2.33
Huddinge AIS
2.33
PB
  
3Nora Ahl
Nora Ahl 08, Hässelby
2.23
Hässelby SK
2.23
PB
  
4Elsa Eriksson
2.23
Rånäs 4H
2.23
PB
  
5Ottilia ForsbergRånäs 4H
2.13
PB
  
6Noomi Öhlund KarboubBromma IF
1.83
  
7Angelina Wikmark
1.33
Danderyds SK
1.33
PB
  
F15 Längd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ulrika LomakkaHellas FK
4.77
PB
  
2Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
4.71
Södertälje IF
4.71
PB
  
3Alice Helge
4.67
Täby IS
4.67
PB
  
4Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
4.58
Södertälje IF
4.58
PB
  
5Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
4.45
Huddinge AIS
4.45
PB
  
6Amanda Lilja
4.44
Estuna IF
4.44
PB
  
7Ida BorglundTäby IS
4.42
PB
  
8Ella NilssonTäby IS
4.36
PB
  
9Simone Allbäck
3.93
Spårvägens FK
3.93
PB
  
10Nike Carlén
3.90
Hellas FK
3.90
PB
  
11Nora Söderqvist
3.89
Huddinge AIS
3.89
PB
  
12Beatrice LindbergHellas FK
3.71
PB
  
13My Susenbeth
3.62
Hässelby SK
3.62
PB
  
14Sophia Zuccato
3.60
Hässelby SK
3.60
PB
  
15Elise TengrothHellas FK
3.54
PB
  
16Hanna Lara Ek
3.14
Hässelby SK
3.14
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Alicia Gruvberger
10.05
Huddinge AIS
10.05
PB
  
2Beatrice LindbergHellas FK
9.26
PB
  
3Emma OlofssonTäby IS
9.22
PB
  
4Isabelle Dahmén KruppkeHuddinge AIS
7.23
PB
  
5Simone Allbäck
6.77
Spårvägens FK
6.77
PB
  
6Sophia Zuccato
6.50
Hässelby SK
6.50
PB
  
7Elin Gulliksson
6.42
Hässelby SK
6.42
PB
  
8Elise TengrothHellas FK
6.30
PB
  
9My Susenbeth
5.67
Hässelby SK
5.67
PB
  
10Elvira Hellbom
5.53
Hammarby IF
5.53
PB
  
F14 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
8.12
Hammarby IF
8.12
PB
  
2Elisabeth Teearu
8.32
Turebergs FK
8.32
PB
  
3Emelie Lundqvist
8.40
Danderyds SK
8.40
=PB
  
4Ebba DahlströmTäby IS
8.68
  
4My Lindberg
8.68
Hammarby IF
8.68
  
6Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
8.73
=PB
  
7Sadie-tallulah ArnoldSundbybergs IK
8.84
  
8Alma Cemalovic
8.93
Hanvikens SK
8.93
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1My Lindberg
8.63
Hammarby IF
8.63
PB
q
  
2Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
8.73
PB
q
  
3Pella Kihlbaum
9.22
IFK Lidingö
9.22
PB
  
4Nova Sandblom
Nova Sandblom 08, Mälarhöjden
9.22
Mälarhöjdens IK
9.22
PB
  
5Stella Johansson
9.42
Huddinge AIS
9.42
PB
  
6Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
9.72
Södertälje IF
9.72
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
8.14
Hammarby IF
8.14
PB
q
  
2Alma Cemalovic
8.72
Hanvikens SK
8.72
PB
q
  
3Julia Sandler DjerfTurebergs FK
8.78
PB
  
4Mikaela Lutula Ngolo
8.95
Mälarhöjdens IK
8.95
PB
  
5Nelly NordlinderHellas FK
9.14
PB
  
6Olivia Unnerud WallhagenHuddinge AIS
9.57
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Ebba DahlströmTäby IS
8.63
PB
q
  
2Sadie-tallulah ArnoldSundbybergs IK
8.76
PB
q
  
3Elsa Eriksson
8.95
Rånäs 4H
8.95
PB
  
4Noomi Öhlund KarboubBromma IF
8.99
PB
  
5Ava Niawik
Ava Niawik 08, Mälarhöjden
9.41
Mälarhöjdens IK
9.41
PB
  
6Nayri Yanekian
Nayri Yanekian 08, Mälarhöjden
9.47
Mälarhöjdens IK
9.47
PB
  
7Emma Edgren
9.82
Huddinge AIS
9.82
PB
  
Heat 4
12 dec
12 dec
1Emelie Lundqvist
8.40
Danderyds SK
8.40
PB
q
  
2Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.77
  
3Inès Kieffer
9.45
Bromma IF
9.45
SB
  
4Moa Hemph
Moa Hemph 08, Lidingö
9.57
IFK Lidingö
9.57
PB
  
5Stephanie Thorén
9.93
Åkersberga SK
9.93
  
6Agnes Ljungberg
Agnes Ljungberg 08, Mälarhöjden
10.38
Mälarhöjdens IK
10.38
PB
  
Heat 5
12 dec
12 dec
1Elisabeth Teearu
8.46
Turebergs FK
8.46
PB
q
  
2Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
8.83
Mälarhöjdens IK
8.83
PB
  
3Clara Herge
8.94
Bromma IF
8.94
  
4Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
9.30
PB
  
5Julia Wallin
Julia Wallin 08, Mälarhöjden
9.42
Mälarhöjdens IK
9.42
PB
  
6Emilia Wellstedt
9.61
Spårvägens FK
9.61
PB
  
7Julia Kirk
9.68
Hellas FK
9.68
PB
  
8Alma Sundelin
10.49
Huddinge AIS
10.49
PB
  
F14 1000 m     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Noomi Öhlund KarboubBromma IF
3:21.20
PB
  
2Hanna Vikström
3:24.83
Täby IS
3:24.83
PB
  
3Inès Kieffer
3:35.50
Bromma IF
3:35.50
PB
  
4Estrid Frick
3:56.93
IFK Lidingö
3:56.93
PB
  
F14 Höjd     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Maja AnderssonAlunda SK
1.48
PB
  
1Ebba BorglundTäby IS
1.48
PB
  
3Elsa Eriksson
1.43
Rånäs 4H
1.43
PB
  
4Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
1.38
PB
  
5Emelie Näsholm
1.38
Huddinge AIS
1.38
SB
  
6Aline Wistam
1.38
Bromma IF
1.38
PB
  
7Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
1.33
Mälarhöjdens IK
1.33
PB
  
8Mikaela Lutula Ngolo
1.33
Mälarhöjdens IK
1.33
PB
  
9Ebba Wiklander
1.23
Turebergs FK
1.23
SB
  
9Alice Lejdeborn
1.23
Hässelby SK
1.23
PB
  
11Emilia Wellstedt
1.18
Spårvägens FK
1.18
PB
  
F14 Längd     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
5.48
Hammarby IF
5.48
PB
  
2Elisabeth Teearu
5.03
Turebergs FK
5.03
PB
  
3Ebba BorglundTäby IS
4.90
PB
  
4Noomi Öhlund KarboubBromma IF
4.55
PB
  
5Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
4.36
PB
  
6Elsa Eriksson
4.34
Rånäs 4H
4.34
PB
  
7Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
4.23
Mälarhöjdens IK
4.23
PB
  
8Filippa HolmqvistHanvikens SK
4.18
PB
  
9Alma Cemalovic
4.16
Hanvikens SK
4.16
PB
  
10Sofia Sahlén MartinBromma IF
4.10
  
11Nelly NordlinderHellas FK
4.07
PB
  
12Astrid Rasmusson
Astrid Rasmusson 08, Mälarhöjden
4.07
Mälarhöjdens IK
4.07
PB
  
13Julia Sandler DjerfTurebergs FK
4.02
PB
  
14Pella Kihlbaum
4.00
IFK Lidingö
4.00
PB
  
15Ebba DahlströmTäby IS
3.93
PB
  
16Emilia Wellstedt
3.78
Spårvägens FK
3.78
PB
  
17Moa Hemph
Moa Hemph 08, Lidingö
3.73
IFK Lidingö
3.73
PB
  
18Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
3.69
Södertälje IF
3.69
PB
  
19Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
3.69
PB
  
20Clara Herge
3.62
Bromma IF
3.62
  
21Isabella LundellHellas FK
3.41
PB
  
22Stella Johansson
3.29
Huddinge AIS
3.29
PB
  
23Agnes Ljungberg
Agnes Ljungberg 08, Mälarhöjden
3.21
Mälarhöjdens IK
3.21
PB
  
24Alma Sundelin
3.02
Huddinge AIS
3.02
PB
  
25Emma Edgren
2.92
Huddinge AIS
2.92
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ebba Borglund
11.04
Täby IS
11.04
PB
  
2Elin Larsson
8.92
Huddinge AIS
8.92
PB
  
3Thea Salomonsson LindHanvikens SK
8.92
PB
  
4Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
8.48
Hammarby IF
8.48
PB
  
5Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.40
  
6Emelie Lundqvist
7.76
Danderyds SK
7.76
  
7Filippa HolmqvistHanvikens SK
7.71
PB
  
8Elsa Eriksson
7.57
Rånäs 4H
7.57
PB
  
9Emma Edgren
6.75
Huddinge AIS
6.75
PB
  
10Stephanie Thorén
6.57
Åkersberga SK
6.57
PB
  
11Pella Kihlbaum
5.77
IFK Lidingö
5.77
PB
  
12Moa Hemph
Moa Hemph 08, Lidingö
5.58
IFK Lidingö
5.58
PB
  
F13 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Malva Lönn
8.33
Hammarby IF
8.33
  
2Stephanie Rimer
8.39
Turebergs FK
8.39
PB
  
3Elise Hallner
8.47
IFK Lidingö
8.47
  
4Pixie Lento
8.83
Bromma IF
8.83
  
5Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.87
Mälarhöjdens IK
8.87
  
6Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
9.10
  
7Emelie Elvin
9.23
IF Triangeln
9.23
=PB
  
8Freja Kagevik
9.38
Turebergs FK
9.38
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Stephanie Rimer
8.41
Turebergs FK
8.41
PB
q
  
2Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
8.98
PB
q
  
3Freja Kagevik
9.28
Turebergs FK
9.28
PB
q
  
4Maya Purmonen
9.30
Rånäs 4H
9.30
PB
  
5Cecilia Melander
9.41
Turebergs FK
9.41
  
6Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
9.72
Mälarhöjdens IK
9.72
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Malva Lönn
8.32
Hammarby IF
8.32
q
  
2Elise Hallner
8.41
IFK Lidingö
8.41
PB
q
  
3Pixie Lento
8.75
Bromma IF
8.75
PB
q
  
4Emelie Elvin
9.23
IF Triangeln
9.23
PB
q
  
5Esther Elliot
9.52
Huddinge AIS
9.52
PB
  
6Johanna SundströmRånäs 4H
9.53
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.83
Mälarhöjdens IK
8.83
PB
q
  
2Astrid StrömTäby IS
9.40
  
3Yana Halubouskaya
9.42
Spårvägens FK
9.42
PB
  
F13 800 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
2:33.44
PB
  
2Freja Kagevik
2:33.69
Turebergs FK
2:33.69
  
3Johanna Sundström
2:37.26
Rånäs 4H
2:37.26
  
4Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
2:55.32
Mälarhöjdens IK
2:55.32
PB
  
5Vally Granqvist
3:01.05
Hellas FK
3:01.05
PB
  
6Ebba Sahlstedt
3:02.57
Hammarby IF
3:02.57
PB
  
7Yana Halubouskaya
3:27.47
Spårvägens FK
3:27.47
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Malva Lönn
9.68
Hammarby IF
9.68
PB
  
2Pixie Lento
9.71
Bromma IF
9.71
PB
  
3Smilla Runeborg
11.06
Hammarby IF
11.06
PB
  
4Estrid Lindberg GranqvistHellas FK
12.32
PB
  
5Ebba Sahlstedt
12.62
Hammarby IF
12.62
PB
  
Final B
11 dec
11 dec
1Maya Purmonen
12.23
Rånäs 4H
12.23
PB
  
2Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
12.80
Mälarhöjdens IK
12.80
PB
  
3Elise JernströmHellas FK
13.38
PB
  
4Vally GranqvistHellas FK
13.83
PB
  
Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
DNF
Mälarhöjdens IK
DNF
  
F13 Höjd     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Pixie Lento
1.52
Bromma IF
1.52
PB
  
2Stephanie Rimer
1.48
Turebergs FK
1.48
PB
  
3Vera StolpenTäby IS
1.48
PB
  
4Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.44
Mälarhöjdens IK
1.44
PB
  
5Nova Hedlund CarlsonBromma IF
1.40
PB
  
6Stella Carlsson
1.36
Hammarby IF
1.36
PB
  
7Astrid StrömTäby IS
1.32
  
7Molly Envall
1.32
Turebergs FK
1.32
PB
  
9Yana Halubouskaya
1.32
Spårvägens FK
1.32
PB
  
10Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
1.23
Mälarhöjdens IK
1.23
PB
  
11Smilla Runeborg
1.23
Hammarby IF
1.23
  
12Estrid Lindberg GranqvistHellas FK
1.23
PB
  
13Cecilia Melander
1.18
Turebergs FK
1.18
  
13Vally GranqvistHellas FK
1.13
PB
  
13Leonie Almerstedt
1.13
Spårvägens FK
1.13
PB
  
16Elise JernströmHellas FK
1.13
PB
  
17Ebba Sahlstedt
1.08
Hammarby IF
1.08
PB
  
Kaddy Darbo
NH
IFK Lidingö
NH
  
Binta Darbo
NH
IFK Lidingö
NH
  
F13 Stav     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Tuva EckerbergTäby IS
2.64
PB
  
2Freja Kagevik
2.13
Turebergs FK
2.13
PB
  
3Stephanie Rimer
2.03
Turebergs FK
2.03
  
4Pixie Lento
2.03
Bromma IF
2.03
PB
  
5Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
1.93
PB
  
6Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
1.93
Mälarhöjdens IK
1.93
PB
  
7Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.93
Mälarhöjdens IK
1.93
PB
  
8Cecilia Melander
1.63
Turebergs FK
1.63
PB
  
9Leia Finbom HöglundHammarby IF
1.43
  
F13 Längd (zon)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Malva Lönn
5.21
Hammarby IF
5.21
PB
  
2Nova Hedlund CarlsonBromma IF
5.03
PB
  
3Stephanie Rimer
4.83
Turebergs FK
4.83
  
4Tuva EckerbergTäby IS
4.78
=PB
  
5Vera StolpenTäby IS
4.77
PB
  
6Pixie Lento
4.75
Bromma IF
4.75
  
7Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
4.42
Mälarhöjdens IK
4.42
PB
  
8Molly Envall
4.37
Turebergs FK
4.37
  
9Maya Purmonen
4.31
Rånäs 4H
4.31
PB
  
10Hilda Yong Viklander
4.26
Mälarhöjdens IK
4.26
PB
  
11Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
4.08
Mälarhöjdens IK
4.08
PB
  
12Smilla Runeborg
4.03
Hammarby IF
4.03
PB
  
13Cecilia Melander
4.02
Turebergs FK
4.02
  
14Estrid Lindberg GranqvistHellas FK
3.75
PB
  
15Leonie Almerstedt
3.62
Spårvägens FK
3.62
PB
  
16Kaddy Darbo
3.47
IFK Lidingö
3.47
PB
  
17Vally GranqvistHellas FK
3.31
PB
  
18Elise JernströmHellas FK
3.20
PB
  
19Binta Darbo
3.08
IFK Lidingö
3.08
PB
  
20Molly Blomgren
2.98
Hässelby SK
2.98
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Malva Lönn
10.66
Hammarby IF
10.66
  
2Stephanie Rimer
10.27
Turebergs FK
10.27
PB
  
3Amanda Broberg RydqvistHammarby IF
10.19
PB
  
4Tuva EckerbergTäby IS
9.63
PB
  
5Maya Purmonen
9.52
Rånäs 4H
9.52
PB
  
6Astrid StrömTäby IS
9.00
PB
  
7Pixie Lento
8.89
Bromma IF
8.89
PB
  
8Freja Kagevik
8.37
Turebergs FK
8.37
  
9Cecilia Melander
8.10
Turebergs FK
8.10
  
10Johanna SundströmRånäs 4H
8.08
PB
  
11Hilda Yong Viklander
7.59
Mälarhöjdens IK
7.59
PB
  
12Esther Elliot
7.52
Huddinge AIS
7.52
  
13Siri Sjöstrand
7.08
Spårvägens FK
7.08
PB
  
14Lily Kylefjord
Lily Kylefjord 09, Mälarhöjden
7.06
Mälarhöjdens IK
7.06
PB
  
15Leia Finbom HöglundHammarby IF
6.89
PB
  
F12 60 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
8.85
Hammarby IF
8.85
PB
  
2Leonora WessénBoo IF
8.90
  
3Wilma Wallsten
9.09
Huddinge AIS
9.09
  
4Isabella Glod
9.14
Hammarby IF
9.14
  
5Alba JergmarBoo IF
9.18
  
6Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
9.30
  
7Hedda Kirk
9.45
Hellas FK
9.45
  
8Wilma Silvell
9.56
Huddinge AIS
9.56
  
Heat 1
12 dec
12 dec
1Wilma Wallsten
8.98
Huddinge AIS
8.98
PB
q
  
2Wilma Silvell
9.35
Huddinge AIS
9.35
PB
q
  
3Stella Nyrén
9.48
Hammarby IF
9.48
PB
  
4Ebba Holmström
9.59
Hanvikens SK
9.59
PB
  
5Märta Lundin
10.09
Hammarby IF
10.09
PB
  
6Ebba Rössel
10.51
IFK Lidingö
10.51
PB
  
7Moa Fagerström
10.77
Hanvikens SK
10.77
PB
  
Heat 2
12 dec
12 dec
1Leonora WessénBoo IF
8.93
q
  
2Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
9.05
Hammarby IF
9.05
PB
q
  
3Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
9.24
PB
q
  
4Elly Fogelström
9.42
Huddinge AIS
9.42
PB
  
5Alba Tell
9.92
IF Linnéa
9.92
PB
  
6Emilia Örtengren
10.36
Hammarby IF
10.36
PB
  
7Angelika Adamsson
Angelika Adamsson 10, Österhaninge
10.74
Österhaninge IF
10.74
PB
  
Heat 3
12 dec
12 dec
1Hedda Kirk
9.27
Hellas FK
9.27
q
  
2Moa BjörkénTäby IS
9.45
PB
  
3Edit NordlanderIF Linnéa
9.53
PB
  
4Marilu De Kwant
9.80
Hanvikens SK
9.80
PB
  
5Hilda Järvinen
10.10
Hammarby IF
10.10
PB
  
6Valerie Wäsström
10.13
Spårvägens FK
10.13
PB
  
7Iris Ahlqvist
Iris Ahlqvist 10, Vallentuna
10.18
Vallentuna FK
10.18
PB
  
8Lina Jönsson
10.25
Hanvikens SK
10.25
PB
  
Heat 4
12 dec
12 dec
1Alba JergmarBoo IF
9.11
q
  
2Zoë Kamwendo
9.71
Hammarby IF
9.71
PB
  
3Stella Hagström
9.89
Hammarby IF
9.89
PB
  
4Ella HallstenTäby IS
9.92
PB
  
5Kerstin Wikström
9.93
Vallentuna FK
9.93
  
6Sofia Wolff
10.15
Hellas FK
10.15
PB
  
7Malou Ejendal
10.33
IFK Lidingö
10.33
PB
  
8Felicia Wikerfors
10.49
IF Triangeln
10.49
  
Heat 5
12 dec
12 dec
1Isabella Glod
8.97
Hammarby IF
8.97
PB
q
  
2Zoe Källström
9.61
IFK Lidingö
9.61
PB
  
3Mira ErikssonTäby IS
9.77
  
4Marcela HåkansonIFK Lidingö
9.88
PB
  
5Ella Brännefors
10.30
IFK Lidingö
10.30
PB
  
6Ellie Öist
10.53
Hanvikens SK
10.53
PB
  
7Tyra Fäldt
11.19
Hanvikens SK
11.19
PB
  
F12 800 m     
Inne 12 dec

Final A

Final
Inne 12 dec
1Ella Hallsten
2:46.87
Täby IS
2:46.87
  
2Mira Eriksson
2:48.60
Täby IS
2:48.60
  
3Hilda Järvinen
2:48.66
Hammarby IF
2:48.66
PB
  
4Edit Nordlander
2:52.66
IF Linnéa
2:52.66
  
5Isabella Glod
2:55.46
Hammarby IF
2:55.46
PB
  
6Emilia Örtengren
3:14.72
Hammarby IF
3:14.72
PB
  
Stella HagströmHammarby IF
DNF
  
Final B
12 dec
12 dec
1Hedda Strömö
2:52.27
Hammarby IF
2:52.27
PB
  
2Nova Palmblad
2:55.03
IFK Lidingö
2:55.03
PB
  
3Hedda Kirk
3:00.88
Hellas FK
3:00.88
PB
  
4Marilu De Kwant
3:22.89
Hanvikens SK
3:22.89
PB
  
5Lavina Sadiki
3:28.58
Hässelby SK
3:28.58
PB
  
Final C
12 dec
12 dec
1Zoe Källström
3:03.86
IFK Lidingö
3:03.86
PB
  
2Marcela Håkanson
3:04.35
IFK Lidingö
3:04.35
PB
  
3Iris Ahlqvist
Iris Ahlqvist 10, Vallentuna
3:13.81
Vallentuna FK
3:13.81
  
4Lina Jönsson
3:14.99
Hanvikens SK
3:14.99
PB
  
5Astrid Wetterstrand
3:24.76
Hässelby SK
3:24.76
PB
  
6Ella Brännefors
3:47.83
IFK Lidingö
3:47.83
PB
  
F12 Längd (zon)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Wilma Wallsten
4.53
Huddinge AIS
4.53
PB
  
2Malva VoetmannVäsby IK
4.32
PB
  
3Leonora WessénBoo IF
4.20
PB
  
4Isabella Glod
4.16
Hammarby IF
4.16
PB
  
5Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
4.10
Hammarby IF
4.10
PB
  
6Alma Lehrman
4.09
Hellas FK
4.09
PB
  
7Alba JergmarBoo IF
4.00
PB
  
8Elly Fogelström
3.94
Huddinge AIS
3.94
PB
  
9Edit NordlanderIF Linnéa
3.93
  
10Ailbhe McCarthyHellas FK
3.92
PB
  
11Smilla Videhall
3.90
Vallentuna FK
3.90
PB
  
12Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
3.90
PB
  
13Ida Nilsson
3.86
Hammarby IF
3.86
PB
  
14Wilma Silvell
3.83
Huddinge AIS
3.83
  
15Ebba Hedenryd
3.73
IFK Lidingö
3.73
  
16Kajsa Kubu
3.70
Hellas FK
3.70
PB
  
17Alba Tell
3.66
IF Linnéa
3.66
PB
  
18Emelie Hjelm
3.62
Hässelby SK
3.62
PB
  
19Marcela HåkansonIFK Lidingö
3.60
PB
  
20Stella Hagström
3.60
Hammarby IF
3.60
PB
  
21Emilia ÖrtengrenHammarby IF
3.58
PB
  
22Line Möller
Line Möller 10, Vallentuna
3.55
Vallentuna FK
3.55
PB
  
23Hilda Järvinen
3.55
Hammarby IF
3.55
PB
  
24Tea Palm
Tea Palm 10, Hammarby
3.37
Hammarby IF
3.37
PB
  
25Minel Mert
Minel Mert 10, Spårvägen
3.32
Spårvägens FK
3.32
PB
  
26Zoë Kamwendo
3.32
Hammarby IF
3.32
PB
  
27Elsa Adolfsson
3.18
Danderyds SK
3.18
PB
  
28Lo Grute
Lo Grute 10, Spårvägen
2.93
Spårvägens FK
2.93
PB
  
29Elicia Sydmo
2.91
IFK Lidingö
2.91
PB
  
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 11 dec

Final A

Final
Inne 11 dec
1Malva VoetmannVäsby IK
9.32
  
2Isabella Glod
8.48
Hammarby IF
8.48
PB
  
3Alba JergmarBoo IF
8.06
  
4Elicia Sydmo
7.31
IFK Lidingö
7.31
PB
  
5Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
7.29
Hammarby IF
7.29
PB
  
6Edit NordlanderIF Linnéa
7.11
  
7Elsa Adolfsson
6.99
Danderyds SK
6.99
PB
  
8Hilda Järvinen
6.94
Hammarby IF
6.94
PB
  
9Ebba Hedenryd
6.60
IFK Lidingö
6.60
  
10Emelie Hjelm
6.58
Hässelby SK
6.58
PB
  
11Molly Schlein-AndersenIFK Lidingö
6.54
PB
  
12Elly Fogelström
6.31
Huddinge AIS
6.31
  
13Wilma Silvell
6.20
Huddinge AIS
6.20
  
14Zoë Kamwendo
6.15
Hammarby IF
6.15
PB
  
15Smilla Videhall
5.91
Vallentuna FK
5.91
PB
  
16Emilia ÖrtengrenHammarby IF
5.64
PB
  
17Alba Tell
5.63
IF Linnéa
5.63
PB
  
18Marcela HåkansonIFK Lidingö
5.55
PB
  
19Stella Hagström
5.14
Hammarby IF
5.14
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik