10.8
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
21.7
22.6
21.7
21.7
23‐24.7
7.7
23.7
23‐24.7
24.7
23‐24.7
23‐24.7
23.7
Arena: Piteå Energi Arena   Arrangör: Piteå IF
Tävlande: 182 (71+111)   Starter: 649 (233+416)

Män
M 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Robin Blomgren
7.72
Riviera FI
7.72
SB
  
2Filip Lindlöf
7.73
Piteå IF
7.73
SB
  
3Martin Alfredsson
7.93
IFK Umeå
7.93
SB
  
4Yonas Mehari
Yonas Mehari 01, HaparandaTornio
7.94
HaparandaTornio TFC
7.94
PB
  
M 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Henrik Åkeblom
23.74
Upsala IF
23.74
PB
  
2Robin Blomgren
24.85
Riviera FI
24.85
PB
  
3Yonas Mehari
Yonas Mehari 01, HaparandaTornio
25.29
HaparandaTornio TFC
25.29
PB
  
M 400 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Yonas Mehari
Yonas Mehari 01, HaparandaTornio
57.90
HaparandaTornio TFC
57.90
PB
  
2Jesper Unander
58.41
Sundsvalls FI
58.41
PB
  
3Mats Olsson
59.15
Morjärvs SK
59.15
SB
  
M 1500 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Måns Lundberg
4:50.64
Luleå FIF
4:50.64
SB
  
M Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
1.90
PB
  
2Jesper Unander
1.81
Sundsvalls FI
1.81
PB
  
1.661.711.761.811.861.901.96
Ridderstråleoooooxoxxx
Unanderooooxxx
M Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Jesper Unander
3.80
Sundsvalls FI
3.80
PB
  
3.433.533.733.803.90
Unanderoxoxooxxx
M Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
6.56
PB
  
2Martin Alfredsson
5.66
IFK Umeå
5.66
PB
  
3Yonas Mehari
Yonas Mehari 01, HaparandaTornio
4.67
HaparandaTornio TFC
4.67
PB
  
4Lukas Berglund
4.43
Piteå IF
4.43
PB
  
5Mikael Burman
4.42
Piteå IF
4.42
PB
  
Ridderstråle6.26x6.563.88x4.49
Alfredsson5.66x5.52x5.37x
Meharix4.484.623.214.67
Berglund4.244.254.144.144.264.43
Burman4.374.424.314.294.364.37
M Kula     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Jesper Lindqvist
11.54
Boden FI
11.54
PB
  
Lindqvist11.5011.3811.54
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Felix RidderstrålePiteå IF
9.29
PB
  
2Jesper Unander
10.18
Sundsvalls FI
10.18
PB
  
P17 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ludwig Persson
7.54
IF Vingarna
7.54
PB
  
2Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
8.02
Nedre Soppero IK
8.02
PB
  
P17 400 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Ludwig Persson
55.54
IF Vingarna
55.54
PB
  
2Edwin Bergh
Edwin Bergh 06, Skellefteå AIK
1:02.53
Skellefteå AIK
1:02.53
PB
  
3Johan Sjögren
1:03.20
Bergnäsets AIK
1:03.20
PB
  
4Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
1:05.67
Nedre Soppero IK
1:05.67
PB
  
P17 1500 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tobias Backeström
4:49.95
Umedalens IF
4:49.95
PB
  
2Johan Sjögren
5:24.90
Bergnäsets AIK
5:24.90
PB
  
3Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
5:25.35
Nedre Soppero IK
5:25.35
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
10.35
Nedre Soppero IK
10.35
PB
  
2Hugo Hakeberg
10.86
Luleå FIF
10.86
PB
  
P17 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
1.51
Nedre Soppero IK
1.51
SB
  
1.461.511.56
Ojaoxoxxx
P17 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Albin LöfgrenLuleå FIF
3.33
PB
  
3.333.43
Löfgrenxoxxx
P17 Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Albin Oja
Albin Oja 06, Nedre Soppero
5.40
Nedre Soppero IK
5.40
PB
  
2Ludwig Persson
5.28
IF Vingarna
5.28
PB
  
3Hugo Hakeberg
4.96
Luleå FIF
4.96
PB
  
Oja4.825.255.135.405.115.40
Persson5.064.865.265.115.235.28
Hakeberg4.964.804.824.754.574.89
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Jesper Lindqvist
15.60
Boden FI
15.60
PB
  
2Ludwig Persson
8.43
IF Vingarna
8.43
PB
  
Lindqvist14.4415.0715.60xx
Persson8.337.718.358.438.338.20
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Jesper Lindqvist
15.71
Boden FI
15.71
PB
  
2Ossian Nyroos
Ossian Nyroos 06, Skellefteå AIK
9.31
Skellefteå AIK
9.31
PB
  
Lindqvist15.2813.7615.71x15.44x
Nyroos8.08x9.039.318.978.67
P15 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Fred Franzen
7.81
Piteå IF
7.81
PB
  
2Robin Jansson
7.94
Boden FI
7.94
PB
  
3Carl Eriksson
8.19
Luleå FIF
8.19
PB
  
4Vilhelm Borssén
8.26
IFK Umeå
8.26
PB
  
5Brandon JayawardenePiteå IF
8.65
PB
  
6Leif Adaméc RydenfalkIFK Umeå
8.70
PB
  
7Vilmer Jonsson
8.84
Umedalens IF
8.84
  
8Harry Carlsson
8.99
IFK Umeå
8.99
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Fred Franzen
7.89
Piteå IF
7.89
PB
Q
  
2Vilmer Jonsson
8.74
Umedalens IF
8.74
PB
Q
  
3Leif Adaméc RydenfalkIFK Umeå
8.77
PB
q
  
4Harry Carlsson
8.84
IFK Umeå
8.84
PB
q
  
5Brandon JayawardenePiteå IF
8.93
PB
q
  
6Hugo Lejon
Hugo Lejon 07, Nedre Soppero
9.32
Nedre Soppero IK
9.32
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Robin Jansson
8.22
Boden FI
8.22
PB
Q
  
2Vilhelm Borssén
8.41
IFK Umeå
8.41
PB
Q
  
3Carl Eriksson
8.43
Luleå FIF
8.43
PB
q
  
4Alve Leden
8.95
Luleå FIF
8.95
PB
  
5Adam Lönneborg
9.04
IFK Umeå
9.04
PB
  
6Sigge Rönnbäck
9.46
Piteå IF
9.46
PB
  
7Love Frid Svenlin
9.62
Piteå IF
9.62
PB
  
P15 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Fred Franzen
25.46
Piteå IF
25.46
PB
  
2Vilhelm Borssén
27.76
IFK Umeå
27.76
PB
  
3Sigge Rönnbäck
31.32
Piteå IF
31.32
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Vilmer Jonsson
28.62
Umedalens IF
28.62
PB
  
2Alve Leden
28.72
Luleå FIF
28.72
PB
  
3Arvid Nilsson
29.48
Umedalens IF
29.48
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Kian Collins
28.28
IFK Umeå
28.28
PB
  
2Hugo Lejon
Hugo Lejon 07, Nedre Soppero
31.52
Nedre Soppero IK
31.52
PB
  
3Love Frid Svenlin
31.79
Piteå IF
31.79
PB
  
4Isak Bengtsson
32.28
Umedalens IF
32.28
PB
  
Final D
21 nov
21 nov
1Melker TuvemyrKalix FI
27.68
PB
  
2Lucas Wall
Lucas Wall 07, IFK Umeå
28.02
IFK Umeå
28.02
PB
  
3Brandon Jayawardene
29.28
Piteå IF
29.28
PB
  
4Adam Lönneborg
30.04
IFK Umeå
30.04
PB
  
Final E
21 nov
21 nov
1Carl Eriksson
27.09
Luleå FIF
27.09
PB
  
2Leif Adaméc RydenfalkIFK Umeå
29.09
PB
  
3Harry Carlsson
30.35
IFK Umeå
30.35
PB
  
P15 1000 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Fred Franzen
3:03.63
Piteå IF
3:03.63
PB
  
2Leif Adaméc Rydenfalk
3:09.04
IFK Umeå
3:09.04
PB
  
3Melker Tuvemyr
3:47.47
Kalix FI
3:47.47
PB
  
4Love Frid Svenlin
3:59.86
Piteå IF
3:59.86
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Lucas Wall
Lucas Wall 07, IFK Umeå
3:04.45
IFK Umeå
3:04.45
PB
  
2Kian Collins
3:30.51
IFK Umeå
3:30.51
PB
  
3Sigge Rönnbäck
3:59.85
Piteå IF
3:59.85
SB
  
4Nils Gustafsson TengmanUmedalens IF
4:00.95
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Wilhelm Jaxe
9.71
Luleå FIF
9.71
PB
  
2Sigge Rönnbäck
11.08
Piteå IF
11.08
PB
  
3Harry Carlsson
12.23
IFK Umeå
12.23
PB
  
4Adam Lönneborg
12.51
IFK Umeå
12.51
PB
  
P15 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Fred Franzen
1.56
Piteå IF
1.56
PB
  
2Kasper Svensson
1.46
Piteå IF
1.46
PB
  
2Alve Leden
1.46
Luleå FIF
1.46
PB
  
4Isak Bengtsson
1.41
Umedalens IF
1.41
PB
  
5Hugo Lejon
Hugo Lejon 07, Nedre Soppero
1.36
Nedre Soppero IK
1.36
PB
  
6Vilhelm Borssén
1.36
IFK Umeå
1.36
PB
  
7Brandon JayawardenePiteå IF
1.31
=PB
  
7Vilmer Jonsson
1.31
Umedalens IF
1.31
PB
  
1.311.361.411.461.511.561.60
Franzenooxooxoxxoxxx
Svenssonooooxxx
Ledenooooxxx
Bengtssonoooxxx
Lejonooxxx
Borssénxooxxx
Jayawardeneoxxx
Jonssonoxxx
P15 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Isak Bengtsson
2.03
Umedalens IF
2.03
PB
  
2Brandon JayawardenePiteå IF
2.03
PB
  
3Sigge Rönnbäck
1.83
Piteå IF
1.83
PB
  
4Vilmer Jonsson
1.63
Umedalens IF
1.63
PB
  
4Nils Gustafsson TengmanUmedalens IF
1.63
PB
  
1.631.832.032.18
Bengtssonxxoxxoxoxxx
Jayawardeneooxxoxxx
Rönnbäckooxxx
Jonssonxoxxx
Gustafsson Tengmanxoxxx
P15 Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Fred Franzen
4.93
Piteå IF
4.93
PB
  
2Carl Eriksson
4.59
Luleå FIF
4.59
PB
  
3Brandon JayawardenePiteå IF
4.15
PB
  
4Harry Carlsson
4.10
IFK Umeå
4.10
PB
  
5Isak Bengtsson
4.10
Umedalens IF
4.10
PB
  
6Arvid Nilsson
4.10
Umedalens IF
4.10
PB
  
7Alve Leden
4.06
Luleå FIF
4.06
PB
  
8Adam Lönneborg
4.00
IFK Umeå
4.00
PB
  
9Hugo Lejon
Hugo Lejon 07, Nedre Soppero
3.80
Nedre Soppero IK
3.80
PB
  
10Vilmer Jonsson
3.46
Umedalens IF
3.46
PB
  
Franzen4.694.574.55x4.934.82
Eriksson4.184.264.594.444.434.58
Jayawardene4.094.153.844.093.904.10
Carlsson3.97x4.104.033.793.98
Bengtsson3.873.751.584.103.90x
Nilssonxx4.10xx
Leden4.063.673.533.953.723.99
Lönneborg3.764.003.86xx3.85
Lejon3.583.803.61
Jonsson1.923.383.46
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Isak Bengtsson
7.64
Umedalens IF
7.64
PB
  
2Hugo Lejon
Hugo Lejon 07, Nedre Soppero
6.63
Nedre Soppero IK
6.63
PB
  
3Vilmer Jonsson
6.47
Umedalens IF
6.47
PB
  
Bengtsson7.527.527.167.357.007.64
Lejon6.546.066.636.125.966.59
Jonsson6.105.936.476.115.655.39
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Isak Bengtsson
5.39
Umedalens IF
5.39
PB
  
Bengtsson5.065.364.905.394.734.88
P13 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lennart Persson
8.77
IF Vingarna
8.77
PB
  
2Hjalmar Rutqvist
8.91
IFK Umeå
8.91
PB
  
3Axel Åhlberg
9.32
Luleå FIF
9.32
PB
  
4Theodor L SjöblomLuleå FIF
9.46
PB
  
5Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
9.55
Umedalens IF
9.55
PB
  
6Olle Nordström
9.77
Boden FI
9.77
PB
  
7Frey Johansson
Frey Johansson 09, Gällivare SK
9.91
Gällivare SK
9.91
PB
  
P13 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Lennart Persson
29.92
IF Vingarna
29.92
PB
  
2Axel Åhlberg
31.86
Luleå FIF
31.86
PB
  
3Frey Johansson
Frey Johansson 09, Gällivare SK
34.47
Gällivare SK
34.47
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
32.49
Umedalens IF
32.49
PB
  
2Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
33.87
Tväråselets AIF
33.87
PB
  
3Laara-Issat Fjellgren
41.62
Gällivare SK
41.62
PB
  
P13 800 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
2:54.78
Tväråselets AIF
2:54.78
SB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Olle Bang
Olle Bang 09, Umedalen
11.97
Umedalens IF
11.97
PB
  
2Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
12.32
Tväråselets AIF
12.32
PB
  
3Frey Johansson
Frey Johansson 09, Gällivare SK
12.49
Gällivare SK
12.49
PB
  
4Theodor L SjöblomLuleå FIF
12.61
SB
  
P13 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Frey Johansson
Frey Johansson 09, Gällivare SK
1.16
Gällivare SK
1.16
PB
  
0.901.001.061.111.161.21
Johanssonoooooxxx
P13 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Axel Åhlberg
1.53
Luleå FIF
1.53
PB
  
1.331.531.73
Åhlbergooxxx
P13 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Hjalmar Rutqvist
4.48
IFK Umeå
4.48
PB
  
2Elias Hellström
Elias Hellström 09, Tväråselet
3.82
Tväråselets AIF
3.82
PB
  
3Olle Nordström
3.78
Boden FI
3.78
PB
  
4Axel Åhlberg
3.73
Luleå FIF
3.73
PB
  
5Theodor L SjöblomLuleå FIF
3.66
PB
  
Rutqvist4.464.484.484.324.394.22
Hellström3.823.623.723.573.703.66
Nordström3.783.753.733.573.783.70
Åhlberg3.453.633.553.73x3.63
L Sjöblom3.483.613.583.613.66
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Frey Johansson
Frey Johansson 09, Gällivare SK
6.71
Gällivare SK
6.71
PB
  
2Laara-Issat Fjellgren
6.65
Gällivare SK
6.65
PB
  
3Theodor L SjöblomLuleå FIF
6.00
PB
  
4Olle Nordström
5.45
Boden FI
5.45
PB
  
Johansson6.066.166.436.716.526.24
Fjellgren5.755.345.856.225.906.65
L Sjöblom5.415.675.985.706.005.62
Nordström5.445.004.595.455.065.43
P12 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
9.62
  
2Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
9.70
Nedre Soppero IK
9.70
  
3Sixten Lundqvist
9.80
Piteå IF
9.80
  
4Valdemar Tjikkom
Valdemar Tjikkom 10, Gällivare SK
10.10
Gällivare SK
10.10
  
5Torsten PetterssonBoden FI
10.44
  
6Emil Jönsson
10.47
Umedalens IF
10.47
  
7Love Annelind
10.55
Umedalens IF
10.55
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
9.45
PB
Q
  
2Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
9.53
Nedre Soppero IK
9.53
PB
Q
  
3Sixten Lundqvist
9.63
Piteå IF
9.63
PB
q
  
4Valdemar Tjikkom
Valdemar Tjikkom 10, Gällivare SK
10.00
Gällivare SK
10.00
PB
q
  
5Torsten PetterssonBoden FI
10.22
PB
q
  
6Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
10.82
Gällivare SK
10.82
PB
  
7Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
11.87
Nedre Soppero IK
11.87
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Emil Jönsson
10.31
Umedalens IF
10.31
PB
Q
  
2Vilmer RönnbäckLuleå FIF
10.45
PB
Q
  
3Love Annelind
10.49
Umedalens IF
10.49
PB
q
  
4Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
10.61
Nedre Soppero IK
10.61
PB
  
5Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
11.19
Gällivare SK
11.19
PB
  
6Tim Asp Klemo
Tim Asp Klemo 10, Nedre Soppero
11.58
Nedre Soppero IK
11.58
PB
  
P12 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Sixten Lundqvist
33.59
Piteå IF
33.59
PB
  
2Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
37.88
Gällivare SK
37.88
PB
  
3Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
40.20
Nedre Soppero IK
40.20
PB
  
4Tim Asp Klemo
Tim Asp Klemo 10, Nedre Soppero
41.77
Nedre Soppero IK
41.77
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Arvid Wennberg
31.70
Luleå FIF
31.70
PB
  
2Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
34.24
Nedre Soppero IK
34.24
PB
  
3Valdemar Tjikkom
Valdemar Tjikkom 10, Gällivare SK
34.72
Gällivare SK
34.72
PB
  
4Torsten PetterssonBoden FI
36.47
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Lucas Jonsson
31.53
Boden FI
31.53
PB
  
2Liam Wennberg
Liam Wennberg 11, Piteå IF
32.90
11Piteå IF
32.90
PB
  
3Vilmer RönnbäckLuleå FIF
36.45
PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
39.06
Gällivare SK
39.06
PB
  
P12 800 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Vilmer Rönnbäck
3:23.47
Luleå FIF
3:23.47
PB
  
2Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
3:26.75
Nedre Soppero IK
3:26.75
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Arvid Wennberg
2:57.28
Luleå FIF
2:57.28
PB
  
2Arvid Lundblom
2:57.48
Kalix FI
2:57.48
PB
  
3Lucas Jonsson
3:04.42
Boden FI
3:04.42
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Sixten Lundqvist
3:00.42
Piteå IF
3:00.42
PB
  
2Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3:26.86
Gällivare SK
3:26.86
PB
  
3Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
3:34.27
Nedre Soppero IK
3:34.27
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Sixten Lundqvist
11.89
Piteå IF
11.89
PB
  
2Arvid Wennberg
13.06
Luleå FIF
13.06
SB
  
3Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
13.41
Nedre Soppero IK
13.41
PB
  
4Vilmer RönnbäckLuleå FIF
13.51
SB
  
5Torsten PetterssonBoden FI
14.46
SB
  
6Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
14.83
Nedre Soppero IK
14.83
SB
  
P12 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Sixten Lundqvist
1.36
Piteå IF
1.36
PB
  
2Lucas Jonsson
1.31
Boden FI
1.31
PB
  
3Arvid WennbergLuleå FIF
1.21
PB
  
4Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
1.11
Nedre Soppero IK
1.11
PB
  
5Torsten PetterssonBoden FI
1.06
SB
  
6Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
1.06
Nedre Soppero IK
1.06
PB
  
7Tim Asp Klemo
Tim Asp Klemo 10, Nedre Soppero
1.00
Nedre Soppero IK
1.00
PB
  
8Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
1.00
Gällivare SK
1.00
PB
  
9Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
0.90
Nedre Soppero IK
0.90
PB
  
0.850.901.001.061.111.161.211.261.311.36
Lundqvist---ooooooxxo
Jonsson----oooooxxx
Wennberg--ooxoxoxoxxx
Oja--oooxxx
Pettersson--ooxxx
Lantto--oxoxxx
Asp Klemo-oxoxxx
Lindmark-oxxoxxx
Tjikkomoxxoxxx
P12 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
1.53
PB
  
1.331.531.73
Wennbergoxxoxxx
P12 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Arvid WennbergLuleå FIF
3.92
PB
  
2Sixten Lundqvist
3.81
Piteå IF
3.81
PB
  
3Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
3.75
Nedre Soppero IK
3.75
PB
  
4Melker Thomson
3.59
Riviera FI
3.59
PB
  
5Valdemar Tjikkom
Valdemar Tjikkom 10, Gällivare SK
3.33
Gällivare SK
3.33
PB
  
6Love Annelind
3.20
Umedalens IF
3.20
PB
  
7Emil Jönsson
3.20
Umedalens IF
3.20
PB
  
8Torsten PetterssonBoden FI
3.17
PB
  
9Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
3.02
Nedre Soppero IK
3.02
PB
  
10Vilmer RönnbäckLuleå FIF
2.97
SB
  
11Olle Fjellgren
Olle Fjellgren 10, Gällivare SK
2.73
Gällivare SK
2.73
PB
  
12Tim Asp Klemo
Tim Asp Klemo 10, Nedre Soppero
2.71
Nedre Soppero IK
2.71
PB
  
13Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
2.62
Gällivare SK
2.62
PB
  
14Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
2.56
Nedre Soppero IK
2.56
PB
  
Wennberg3.603.763.913.843.923.70
Lundqvist3.813.663.653.653.783.76
Ojax3.543.653.753.65x
Thomson3.323.34x3.493.463.59
Tjikkomx3.203.103.333.303.11
Annelind2.892.843.18x2.933.20
Jönsson3.043.082.862.872.943.20
Pettersson3.173.133.093.123.113.08
Lantto3.022.812.78
Rönnbäck2.972.832.80
Fjellgren2.732.642.59
Asp Klemo2.652.682.71
Lindmark2.232.282.62
Tjikkom2.562.312.48
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Gustav Oja
Gustav Oja 10, Nedre Soppero
7.11
Nedre Soppero IK
7.11
PB
  
2Arvid WennbergLuleå FIF
6.26
PB
  
3Wilmer Lantto
Wilmer Lantto 10, Nedre Soppero
6.03
Nedre Soppero IK
6.03
PB
  
4Torsten PetterssonBoden FI
5.77
PB
  
5Vilmer RönnbäckLuleå FIF
5.02
PB
  
6Melker Thomson
4.84
Riviera FI
4.84
PB
  
7Tim Asp Klemo
Tim Asp Klemo 10, Nedre Soppero
4.14
Nedre Soppero IK
4.14
PB
  
8Isak Tjikkom
Isak Tjikkom 10, Nedre Soppero
3.93
Nedre Soppero IK
3.93
PB
  
Oja6.616.776.937.116.787.09
Wennberg6.246.265.096.226.146.23
Lantto5.365.505.775.466.035.06
Pettersson4.945.264.655.005.405.77
Rönnbäck4.024.774.724.894.875.02
Thomsonx3.983.814.844.65x
Asp Klemo3.923.783.773.863.624.14
Tjikkom3.633.263.033.073.073.93
M35 1500 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Sammy Pergament
Sammy Pergament 85, Pite Runners
4:24.24
Pite Runners LDK
4:24.24
PB
  
2Eddie Ljungwe
4:59.48
Piteå IF
4:59.48
PB
  
M35 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Martin Alfredsson
9.63
IFK Umeå
9.63
SB
  
M40 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Henrik Åkeblom
7.30
Upsala IF
7.30
SB
  
M45 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Björn Nilsson
8.58
Umedalens IF
8.58
SB
  
M45 Kula     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Andreas Larsson
Andreas Larsson 75, Gällivare SK
10.70
Gällivare SK
10.70
PB
  
Larsson9.7710.688.7710.7010.45
M45 Vikt     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Andreas Larsson
Andreas Larsson 75, Gällivare SK
7.97
Gällivare SK
7.97
PB
  
Larsson7.627.667.977.587.817.49
Kvinnor
K 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Erika Gustafsson
8.35
Boden FI
8.35
PB
  
2Ellinor Hannerfors
8.38
Haparanda SKT
8.38
PB
  
3Nellie Senbom
8.62
Boden FI
8.62
PB
  
4Hilda Wallgren
Hilda Wallgren 04, Skellefteå AIK
8.84
Skellefteå AIK
8.84
PB
  
K 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Ellinor Hannerfors
28.46
Haparanda SKT
28.46
PB
  
2Hilda Wallgren
Hilda Wallgren 04, Skellefteå AIK
30.10
Skellefteå AIK
30.10
PB
  
K 400 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Mea Kulla
Mea Kulla 99, IFK Umeå
1:05.59
IFK Umeå
1:05.59
PB
  
2Nora Karlsson
Nora Karlsson 04, Tväråselet
1:06.47
Tväråselets AIF
1:06.47
  
K 60 m häck     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Nellie Senbom
10.36
Boden FI
10.36
PB
  
2Erika Gustafsson
10.37
Boden FI
10.37
PB
  
K Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tuva Weiland
1.51
Piteå IF
1.51
PB
  
1.361.411.461.511.56
Weilandooxoxxoxxx
K Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Hilda Wallgren
Hilda Wallgren 04, Skellefteå AIK
3.41
Skellefteå AIK
3.41
PB
  
2Tuva Weiland
3.03
Piteå IF
3.03
PB
  
2.933.033.133.233.413.51
Wallgren-ooxoxoxxx
Weilandoxxoxxx
K Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ellinor Hannerfors
4.89
Haparanda SKT
4.89
PB
  
2Nora Karlsson
Nora Karlsson 04, Tväråselet
4.64
Tväråselets AIF
4.64
  
Hannerfors4.88x4.62xx4.89
Karlssonx4.47x4.284.644.61
K Kula     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Linda Hedlund
10.35
Boden FI
10.35
PB
  
2Levina RingdahlMarieby GIF
9.84
PB
  
3Ellinor Hannerfors
7.31
Haparanda SKT
7.31
PB
  
Hedlund9.8910.099.7310.099.8110.35
Ringdahl9.079.849.619.60
Hannerfors6.926.806.836.916.617.31
K Vikt     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Stina Widmark
9.96
Piteå IF
9.96
PB
  
2Emilia Hannerfors
Emilia Hannerfors 99, Haparanda SKT
7.85
Haparanda SKT
7.85
PB
  
Widmark8.759.789.96xxx
Hannerforsxx6.78x7.85x
F17 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Vera Lauri
Vera Lauri 06, IFK Umeå
8.37
IFK Umeå
8.37
PB
  
2Hanna Urpiala SeemanIFK Umeå
8.43
  
3Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
8.47
  
4Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
8.63
Gällivare SK
8.63
  
5Tuva Steneberg
8.73
IFK Umeå
8.73
  
6Ida Albrecktsson
Ida Albrecktsson 06, Haparanda SKT
8.81
Haparanda SKT
8.81
  
7Rebecka Rutström
Rebecka Rutström 06, Nedre Soppero
8.90
Nedre Soppero IK
8.90
  
8Johanna Stridbar
9.05
Piteå IF
9.05
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
8.30
Q
  
2Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
8.53
Gällivare SK
8.53
Q
  
3Rebecka Rutström
Rebecka Rutström 06, Nedre Soppero
8.98
Nedre Soppero IK
8.98
q
  
4Lova Risberg
9.08
Piteå IF
9.08
PB
  
5Felicia IsakssonRiviera FI
9.22
  
6Emilia Höglund
Emilia Höglund 06, Tväråselet
9.49
Tväråselets AIF
9.49
  
7Felicia Sannerborg
10.08
Haparanda SKT
10.08
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Vera Lauri
Vera Lauri 06, IFK Umeå
8.44
IFK Umeå
8.44
PB
Q
  
2Hanna Urpiala SeemanIFK Umeå
8.48
Q
  
3Tuva Steneberg
8.64
IFK Umeå
8.64
SB
q
  
4Johanna Stridbar
8.77
Piteå IF
8.77
SB
q
  
5Ida Albrecktsson
Ida Albrecktsson 06, Haparanda SKT
8.80
Haparanda SKT
8.80
PB
q
  
6Maija Keinil
Maija Keinil 06, Nedre Soppero
9.22
Nedre Soppero IK
9.22
SB
  
7Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
9.37
Gällivare SK
9.37
  
F17 400 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tuva Steneberg
1:05.51
IFK Umeå
1:05.51
PB
  
2Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
1:05.74
Gällivare SK
1:05.74
PB
  
F17 1500 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Elsa Backlund
6:13.39
Piteå IF
6:13.39
PB
  
2Ida Albrecktsson
Ida Albrecktsson 06, Haparanda SKT
6:13.53
Haparanda SKT
6:13.53
PB
  
3Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
6:15.91
Gällivare SK
6:15.91
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Tuva Steneberg
9.69
IFK Umeå
9.69
PB
  
2Emmy ErlandssonLuleå FIF
9.86
PB
  
3Cajsa Edelbro
10.18
Luleå FIF
10.18
PB
  
4Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
10.31
Gällivare SK
10.31
PB
  
5Tova Lindbäck
11.15
Luleå FIF
11.15
PB
  
6Emilia Höglund
Emilia Höglund 06, Tväråselet
11.51
Tväråselets AIF
11.51
PB
  
Johanna Stridbar
DNF
Piteå IF
DNF
  
F17 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Cajsa Edelbro
1.59
Luleå FIF
1.59
PB
  
2Vega Kågström
Vega Kågström 05, Skellefteå AIK
1.51
Skellefteå AIK
1.51
PB
  
3Emmy ErlandssonLuleå FIF
1.46
  
4Tova LindbäckLuleå FIF
1.41
  
4Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
1.41
Gällivare SK
1.41
  
6Agnes Grönlund
Agnes Grönlund 06, Skellefteå AIK
1.41
Skellefteå AIK
1.41
PB
  
7Maija Keinil
Maija Keinil 06, Nedre Soppero
1.36
Nedre Soppero IK
1.36
SB
  
8Felicia IsakssonRiviera FI
1.31
  
1.261.311.361.411.461.511.561.591.62
Edelbro-ooooooxoxxx
Kågström--ooxxoxxoxxx
Erlandsson--oooxxx
Lindbäck-ooxoxxx
Johansson--oxoxxx
Grönlund-ooxxoxxx
Keinilooxoxxx
Isakssonooxxx
F17 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Vera Lauri
Vera Lauri 06, IFK Umeå
2.53
IFK Umeå
2.53
PB
  
2Julia Kanto
Julia Kanto 05, Haparanda SKT
2.13
Haparanda SKT
2.13
SB
  
3Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
2.13
Gällivare SK
2.13
PB
  
4Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
1.93
Gällivare SK
1.93
PB
  
4Felicia Sannerborg
1.93
Haparanda SKT
1.93
PB
  
1.731.932.132.332.532.68
Lauri---xooxxx
Kanto-xooxxx
Johanssonxooxoxxx
Enerisooxxx
Sannerborgooxxx
F17 Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Elin Tegenborg SjöströmUmedalens IF
5.08
  
2Cajsa Edelbro
4.98
Luleå FIF
4.98
PB
  
3Emmy ErlandssonLuleå FIF
4.81
PB
  
4Tuva Steneberg
4.80
IFK Umeå
4.80
SB
  
5Maya Johansson
Maya Johansson 06, Gällivare SK
4.52
Gällivare SK
4.52
PB
  
6Emilia Höglund
Emilia Höglund 06, Tväråselet
4.37
Tväråselets AIF
4.37
PB
  
7Lova Risberg
4.36
Piteå IF
4.36
PB
  
8Rebecka Rutström
Rebecka Rutström 06, Nedre Soppero
4.32
Nedre Soppero IK
4.32
  
9Maija Keinil
Maija Keinil 06, Nedre Soppero
4.11
Nedre Soppero IK
4.11
SB
  
10Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
4.08
Gällivare SK
4.08
PB
  
11Agnes Grönlund
Agnes Grönlund 06, Skellefteå AIK
3.96
Skellefteå AIK
3.96
PB
  
12Felicia IsakssonRiviera FI
3.90
  
13Felicia Sannerborg
3.60
Haparanda SKT
3.60
PB
  
14Ida Albrecktsson
Ida Albrecktsson 06, Haparanda SKT
3.53
Haparanda SKT
3.53
PB
  
15Julia Kanto
Julia Kanto 05, Haparanda SKT
3.43
Haparanda SKT
3.43
SB
  
Tegenborg Sjöström4.394.924.80x5.08x
Edelbro4.574.664.694.864.764.98
Erlandsson4.494.564.694.714.774.81
Steneberg4.434.43x4.714.80x
Johansson4.284.43x4.234.524.42
Höglund4.11x4.234.25x4.37
Risberg4.202.894.154.354.364.35
Rutströmxx4.13x4.32x
Keinilx4.114.07
Eneris4.084.013.78
Grönlund3.623.583.96
Isaksson2.903.902.73
Sannerborg3.483.533.60
Albrecktssonx3.53x
Kantox3.43x
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Emmy ErlandssonLuleå FIF
9.50
  
2Hanna Urpiala SeemanIFK Umeå
9.49
PB
  
3Cajsa Edelbro
9.38
Luleå FIF
9.38
PB
  
4Tuva Steneberg
8.66
IFK Umeå
8.66
PB
  
5Evelina Wall
8.57
Riviera FI
8.57
PB
  
6Jonna Eriksson
Jonna Eriksson 05, Skellefteå AIK
8.54
Skellefteå AIK
8.54
PB
  
7Johanna Stridbar
7.94
Piteå IF
7.94
PB
  
8Rebecka Rutström
Rebecka Rutström 06, Nedre Soppero
7.90
Nedre Soppero IK
7.90
  
9Elise Eneris
Elise Eneris 06, Gällivare SK
6.65
Gällivare SK
6.65
  
Erlandsson9.04x9.508.868.429.49
Urpiala Seeman9.018.858.839.498.929.48
Edelbro9.228.579.388.838.848.41
Steneberg8.668.118.618.288.608.63
Wall8.157.927.947.648.577.97
Eriksson6.708.54x8.428.468.06
Stridbar6.326.417.947.416.216.49
Rutström6.507.277.107.317.907.55
Eneris6.406.655.39
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tova Lindbäck
12.23
Luleå FIF
12.23
PB
  
2Johanna Stridbar
10.28
Piteå IF
10.28
PB
  
3Julia Kanto
Julia Kanto 05, Haparanda SKT
8.35
Haparanda SKT
8.35
PB
  
Lindbäck10.8910.3712.23xx11.30
Stridbar9.819.6510.278.9410.289.75
Kanto7.517.777.568.357.847.73
F15 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Alice RidderstrålePiteå IF
8.37
PB
  
2Tindra StrandbergLuleå FIF
8.59
PB
  
3Elvira Stark
8.68
Riviera FI
8.68
  
4Olivia Uvemo
8.69
Luleå FIF
8.69
PB
  
5Estelle MjöbringUmedalens IF
8.86
PB
  
6Liv Sannerborg
Liv Sannerborg 08, Haparanda SKT
8.99
Haparanda SKT
8.99
=PB
  
7Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
9.00
Skellefteå AIK
9.00
  
8Maja StridsmanLuleå FIF
9.11
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Alice RidderstrålePiteå IF
8.42
PB
Q
  
2Elvira Stark
8.58
Riviera FI
8.58
PB
q
  
3Ella Hagervall
9.37
IFK Umeå
9.37
SB
  
4Emelina Olofsson
9.48
IFK Umeå
9.48
PB
  
5Majken Backlund
9.50
Piteå IF
9.50
PB
  
6Svea Wahlberg
9.58
Luleå FIF
9.58
PB
  
7Lova Lundgren
9.66
Piteå IF
9.66
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Tindra StrandbergLuleå FIF
8.63
PB
Q
  
2Olivia Uvemo
8.70
Luleå FIF
8.70
PB
q
  
3Estelle MjöbringUmedalens IF
8.95
PB
q
  
4Emilia JonsdotterUmedalens IF
9.06
PB
  
5Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
9.21
Gällivare SK
9.21
PB
  
6Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
9.30
Haparanda SKT
9.30
SB
  
7Lovisa Lindman
10.14
Luleå FIF
10.14
PB
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Maja StridsmanLuleå FIF
8.92
PB
Q
  
2Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
8.96
Skellefteå AIK
8.96
PB
q
  
3Liv Sannerborg
Liv Sannerborg 08, Haparanda SKT
8.99
Haparanda SKT
8.99
PB
q
  
3Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
8.99
Gällivare SK
8.99
PB
  
5Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
9.14
PB
  
6Märta Vesterlund
9.56
Piteå IF
9.56
PB
  
7Iza Sundnäs
9.71
IFK Umeå
9.71
PB
  
F15 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Alice Ridderstråle
28.05
Piteå IF
28.05
PB
  
2Elvira Stark
28.21
Riviera FI
28.21
PB
  
3Olivia Uvemo
29.43
Luleå FIF
29.43
PB
  
4Märtha HovilaKalix FI
30.23
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Maja Stridsman
30.14
Luleå FIF
30.14
PB
  
2Olivia Jonsson
30.67
Boden FI
30.67
PB
  
3Ella Hagervall
32.55
IFK Umeå
32.55
SB
  
4Lova Lundgren
33.65
Piteå IF
33.65
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Estelle Mjöbring
30.16
Umedalens IF
30.16
PB
  
2Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
31.22
Gällivare SK
31.22
PB
  
3Märta Vesterlund
32.03
Piteå IF
32.03
PB
  
Final D
21 nov
21 nov
1Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
30.04
Skellefteå AIK
30.04
PB
  
2Majken Backlund
31.54
Piteå IF
31.54
PB
  
3Emelina Olofsson
31.79
IFK Umeå
31.79
PB
  
F15 1000 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Olivia Jonsson
3:27.91
Boden FI
3:27.91
PB
  
2Maja Stridsman
3:34.71
Luleå FIF
3:34.71
PB
  
3Märtha Hovila
3:55.89
Kalix FI
3:55.89
PB
  
4Majken Backlund
4:05.82
Piteå IF
4:05.82
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Alice RidderstrålePiteå IF
9.86
PB
  
2Molly Nikas
10.76
Luleå FIF
10.76
PB
  
3Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
11.18
PB
  
4Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
11.55
Haparanda SKT
11.55
PB
  
5Maja Stridsman
11.78
Luleå FIF
11.78
PB
  
6Majken Backlund
12.15
Piteå IF
12.15
PB
  
7Lova Lundgren
12.71
Piteå IF
12.71
PB
  
F15 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Anni Westlund
1.50
IFK Umeå
1.50
PB
  
2Emilia JonsdotterUmedalens IF
1.41
PB
  
3Molly Nikas
1.41
Luleå FIF
1.41
PB
  
4Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
PB
  
4Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
1.36
Skellefteå AIK
1.36
PB
  
4Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
1.36
PB
  
7Tindra StrandbergLuleå FIF
1.36
PB
  
7Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
1.36
Gällivare SK
1.36
PB
  
7Olivia Jonsson
1.36
Boden FI
1.36
  
10Alice RidderstrålePiteå IF
1.36
  
1.161.261.311.361.411.461.501.52
Westlund---oooxxoxxx
Jonsdotter-ooooxxx
Nikas-oooxoxxx
Engforsooooxxx
Fridenborg-oooxxx
Hedman Sandberg-oooxxx
Strandberg-ooxoxxx
Wieslander-ooxoxxx
Jonsson-ooxoxxx
Ridderstråle-oxoxoxxx
F15 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
2.18
Gällivare SK
2.18
PB
  
2Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
2.18
PB
  
3Olivia Jonsson
2.03
Boden FI
2.03
=PB
  
4Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
1.83
Haparanda SKT
1.83
SB
  
5Liv Sannerborg
Liv Sannerborg 08, Haparanda SKT
1.83
Haparanda SKT
1.83
PB
  
6Tindra StrandbergLuleå FIF
1.63
PB
  
1.431.631.832.032.182.33
Wieslander-ooxxooxxx
Hedman Sandbergooxoxxooxxx
Jonsson-oxoxxoxxx
Lundbäckoxxooxxx
Sannerborgoxoxxoxxx
Strandbergoxxoxxx
F15 Längd     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Emilia JonsdotterUmedalens IF
4.58
PB
  
2Maja StridsmanLuleå FIF
4.49
PB
  
3Alice RidderstrålePiteå IF
4.39
PB
  
4Elvira Stark
4.38
Riviera FI
4.38
PB
  
5Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
4.28
Gällivare SK
4.28
PB
  
6Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
4.16
Gällivare SK
4.16
PB
  
7Hilma Pettersson
4.16
Umedalens IF
4.16
PB
  
8Tilda Fridenborg
Tilda Fridenborg 08, Skellefteå AIK
4.12
Skellefteå AIK
4.12
PB
  
9Estelle MjöbringUmedalens IF
4.06
PB
  
10Molly Nikas
3.98
Luleå FIF
3.98
PB
  
11Olivia Uvemo
3.87
Luleå FIF
3.87
PB
  
12Tindra StrandbergLuleå FIF
3.85
PB
  
13Liv Sannerborg
Liv Sannerborg 08, Haparanda SKT
3.84
Haparanda SKT
3.84
PB
  
14Lova Lundgren
3.79
Piteå IF
3.79
PB
  
15Svea Wahlberg
3.79
Luleå FIF
3.79
PB
  
16Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
3.68
PB
  
17Majken Backlund
3.66
Piteå IF
3.66
PB
  
18Wilma Lundbäck
Wilma Lundbäck 07, Haparanda SKT
3.65
Haparanda SKT
3.65
PB
  
19Ella Hagervall
3.63
IFK Umeå
3.63
PB
  
20Lovisa LindmanLuleå FIF
2.85
PB
  
Jonsdotter4.384.304.284.584.294.42
Stridsman4.494.454.38x4.314.27
Ridderstråle4.143.964.043.92x4.39
Starkx4.144.384.27x4.35
Wieslander4.144.224.164.194.234.28
Engfors3.714.164.053.893.963.85
Pettersson3.933.764.163.953.933.80
Fridenborg4.024.093.803.963.864.12
Mjöbring4.06xx
Nikas3.763.273.98
Uvemo3.833.873.68
Strandbergx3.723.85
Sannerborg3.543.673.84
Lundgren3.793.503.67
Wahlberg3.793.62x
Hedman Sandberg3.623.683.44
Backlund3.663.363.65
Lundbäck3.652.813.50
Hagervallx3.63x
Lindman2.522.852.82
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
8.44
Gällivare SK
8.44
PB
  
2Anni Westlund
7.93
IFK Umeå
7.93
PB
  
3Lova Lundgren
7.86
Piteå IF
7.86
PB
  
4Alexandra Sundström MattsinGällivare SK
7.73
PB
  
5Milicia Hedman SandbergLuleå FIF
7.66
PB
  
6Elvira Stark
7.42
Riviera FI
7.42
PB
  
7Maja StridsmanLuleå FIF
7.37
PB
  
8Tindra StrandbergLuleå FIF
7.16
PB
  
9Agnes Hotti
Agnes Hotti 07, Haparanda SKT
7.00
Haparanda SKT
7.00
PB
  
10Majken Backlund
6.94
Piteå IF
6.94
PB
  
11Ester Mannberg
6.77
Riviera FI
6.77
PB
  
12Olivia Uvemo
6.73
Luleå FIF
6.73
  
13Hilma Pettersson
6.59
Umedalens IF
6.59
PB
  
14Lovisa LindmanLuleå FIF
6.51
PB
  
15Ella Hagervall
6.06
IFK Umeå
6.06
PB
  
16Saga Engfors
Saga Engfors 08, Gällivare SK
5.68
Gällivare SK
5.68
PB
  
17Liv Sannerborg
Liv Sannerborg 08, Haparanda SKT
5.53
Haparanda SKT
5.53
PB
  
18Estelle MjöbringUmedalens IF
5.10
PB
  
Wieslander8.127.658.13x7.948.44
Westlund7.557.707.407.357.936.84
Lundgrenx7.247.367.687.867.36
Sundström Mattsin7.267.007.296.546.827.73
Hedman Sandberg7.167.497.547.257.617.66
Stark7.426.587.327.106.717.05
Stridsman7.187.377.256.467.28x
Strandberg6.107.167.046.52x6.91
Hotti6.377.006.96
Backlund6.436.276.94
Mannberg6.776.776.52
Uvemo6.736.295.81
Pettersson6.596.236.19
Lindman5.916.396.51
Hagervall5.956.066.03
Engfors5.305.684.43
Sannerborgx5.465.53
Mjöbring2.645.035.10
F15 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Alexandra Sundström MattsinGällivare SK
8.10
PB
  
2Ebba Wieslander
Ebba Wieslander 07, Gällivare SK
7.07
Gällivare SK
7.07
PB
  
Sundström Mattsin7.106.49x7.778.10x
Wieslander6.136.146.397.076.716.85
F13 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.68
PB
  
2Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
9.11
Gällivare SK
9.11
  
3Moa Nordberg
9.12
Piteå IF
9.12
PB
  
4Nelly LindqvistRiviera FI
9.20
PB
  
4Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
9.20
Haparanda SKT
9.20
PB
  
6Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
9.33
Gällivare SK
9.33
PB
  
7Adina AidanpääLuleå FIF
9.51
PB
  
8Elvira NordströmUmedalens IF
9.56
PB
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
8.75
PB
Q
  
2Nelly LindqvistRiviera FI
9.27
PB
Q
  
3Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
9.37
Gällivare SK
9.37
PB
q
  
4Moa Nordberg
9.47
Piteå IF
9.47
PB
q
  
5Isabelle WilhelmssonUmedalens IF
9.91
PB
  
6Sanna Grahn
Sanna Grahn 09, Piteå IF
10.20
Piteå IF
10.20
PB
  
7Elsa Almeling
10.39
Umedalens IF
10.39
PB
  
8Agnes Niskala Blick
10.58
Haparanda SKT
10.58
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
9.09
Gällivare SK
9.09
PB
Q
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
9.53
PB
Q
  
3Amalia Lundström
9.78
Piteå IF
9.78
PB
  
4Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
10.05
Tväråselets AIF
10.05
PB
  
5Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
10.51
Nedre Soppero IK
10.51
PB
  
6Lova Spiral
Lova Spiral 09, Gällivare SK
10.67
Gällivare SK
10.67
PB
  
7Ida Harming
11.12
Boden FI
11.12
PB
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
9.30
Haparanda SKT
9.30
PB
Q
  
2Elvira NordströmUmedalens IF
9.61
PB
Q
  
3Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
9.68
Haparanda SKT
9.68
PB
  
4Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
9.71
Haparanda SKT
9.71
PB
  
5Frida Lindbäck
9.82
Boden FI
9.82
PB
  
6Elsa Nyberg
Elsa Nyberg 09, Piteå IF
10.16
Piteå IF
10.16
PB
  
7Selma Snell
10.37
Boden FI
10.37
PB
  
8Kiira Rasimus
Kiira Rasimus 09, Haparanda SKT
10.58
Haparanda SKT
10.58
PB
  
F13 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Adina AidanpääLuleå FIF
31.45
PB
  
2Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
31.68
Gällivare SK
31.68
PB
  
3Sanna Grahn
Sanna Grahn 09, Piteå IF
33.32
Piteå IF
33.32
PB
  
4Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
33.49
Haparanda SKT
33.49
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Elvira Nordström
33.51
Umedalens IF
33.51
PB
  
2Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
34.62
Tväråselets AIF
34.62
PB
  
3Elsa Bodlund
35.68
PB
  
4Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
35.91
Nedre Soppero IK
35.91
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Moa Nordberg
30.85
Piteå IF
30.85
PB
  
2Asta StrömbergLuleå FIF
31.98
PB
  
3Elsa Almeling
35.77
Umedalens IF
35.77
PB
  
Final D
21 nov
21 nov
1Eyja Gautadóttir
28.79
Umedalens IF
28.79
PB
  
2Frida Lindbäck
31.97
Boden FI
31.97
PB
  
3Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
32.51
Haparanda SKT
32.51
PB
  
4Elsa Nyberg
Elsa Nyberg 09, Piteå IF
35.59
Piteå IF
35.59
PB
  
Final E
21 nov
21 nov
1Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
30.66
Haparanda SKT
30.66
PB
  
2Ida Lundgren
34.38
Umedalens IF
34.38
PB
  
3Kiira Rasimus
Kiira Rasimus 09, Haparanda SKT
36.80
Haparanda SKT
36.80
PB
  
Final F
21 nov
21 nov
1Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
30.99
Gällivare SK
30.99
PB
  
2Nelly Lindqvist
31.63
Riviera FI
31.63
PB
  
3Isabelle WilhelmssonUmedalens IF
33.61
PB
  
4Selma Snell
36.36
Boden FI
36.36
PB
  
F13 800 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Eyja Gautadóttir
2:43.60
Umedalens IF
2:43.60
PB
  
2Adina Aidanpää
3:00.39
Luleå FIF
3:00.39
PB
  
3Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
3:07.63
Gällivare SK
3:07.63
PB
  
4Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
3:14.40
Nedre Soppero IK
3:14.40
PB
  
5Frida Lindbäck
3:21.18
Boden FI
3:21.18
PB
  
6Elsa Bodlund
3:21.54
PB
  
7Selma Snell
3:24.24
Boden FI
3:24.24
PB
  
8Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
3:25.54
Tväråselets AIF
3:25.54
SB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eyja Gautadóttir
10.33
Umedalens IF
10.33
PB
  
2Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
11.91
Tväråselets AIF
11.91
  
3Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
11.97
Gällivare SK
11.97
PB
  
4Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
12.19
Haparanda SKT
12.19
  
5Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
12.31
Gällivare SK
12.31
  
6Adina AidanpääLuleå FIF
12.40
PB
  
7Elsa Nyberg
Elsa Nyberg 09, Piteå IF
12.85
Piteå IF
12.85
  
8Sanna Grahn
Sanna Grahn 09, Piteå IF
12.90
Piteå IF
12.90
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Adina AidanpääLuleå FIF
12.55
PB
Q
  
2Sanna Grahn
Sanna Grahn 09, Piteå IF
12.64
Piteå IF
12.64
PB
Q
  
3Elsa Nyberg
Elsa Nyberg 09, Piteå IF
12.81
Piteå IF
12.81
PB
  
4Frida Lindbäck
12.91
Boden FI
12.91
PB
  
5Selma Snell
13.96
Boden FI
13.96
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Eyja Gautadóttir
10.41
Umedalens IF
10.41
PB
Q
  
2Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
11.86
Tväråselets AIF
11.86
PB
Q
  
3Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
11.87
Gällivare SK
11.87
PB
  
4Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
12.17
Haparanda SKT
12.17
PB
  
5Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
12.46
Gällivare SK
12.46
PB
  
6Isabelle WilhelmssonUmedalens IF
13.00
PB
  
F13 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Mary Ryndal
1.34
Umedalens IF
1.34
PB
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
1.31
PB
  
3Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
1.31
Gällivare SK
1.31
PB
  
4Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
1.16
Haparanda SKT
1.16
PB
  
5Lova Spiral
Lova Spiral 09, Gällivare SK
1.11
Gällivare SK
1.11
PB
  
6Isabelle WilhelmssonUmedalens IF
1.06
PB
  
7Agnes Niskala Blick
1.01
Haparanda SKT
1.01
PB
  
7Eyja GautadóttirUmedalens IF
1.01
SB
  
0.951.011.061.111.161.211.261.311.341.37
Ryndal---ooooooxxx
Aidanpää-----oooxxx
Alldén-ooooxooxoxxx
Kumpula-ooxoxxoxxx
Spiraloooxoxxx
Wilhelmsson-ooxxx
Niskala Blickooxxx
Gautadóttiroo
F13 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Adina AidanpääLuleå FIF
1.88
PB
  
2Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
1.53
Haparanda SKT
1.53
PB
  
3Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
1.53
Gällivare SK
1.53
PB
  
4Agnes Niskala Blick
1.53
Haparanda SKT
1.53
PB
  
1.201.331.531.731.882.00
Aidanpää-ooooxxx
Kumpula-ooxxx
Grimborg-xoxoxxx
Niskala Blickxooxxoxxx
F13 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eyja GautadóttirUmedalens IF
4.59
PB
  
2Adina AidanpääLuleå FIF
4.21
PB
  
3Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
4.15
Gällivare SK
4.15
PB
  
4Nelly LindqvistRiviera FI
4.14
PB
  
5Asta StrömbergLuleå FIF
3.99
PB
  
6Mary Ryndal
3.93
Umedalens IF
3.93
PB
  
7Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
3.84
Haparanda SKT
3.84
PB
  
8Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
3.71
Gällivare SK
3.71
PB
  
9Nelli Kumpula
Nelli Kumpula 09, Haparanda SKT
3.64
Haparanda SKT
3.64
PB
  
10Amalia Lundström
3.58
Piteå IF
3.58
PB
  
11Elsa Nyberg
Elsa Nyberg 09, Piteå IF
3.56
Piteå IF
3.56
PB
  
12Isabelle Norén
Isabelle Norén 09, Tväråselet
3.53
Tväråselets AIF
3.53
PB
  
13Ida Lundgren
3.45
Umedalens IF
3.45
PB
  
14Frida Lindbäck
3.39
Boden FI
3.39
PB
  
15Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
3.39
Haparanda SKT
3.39
PB
  
16Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
3.31
Nedre Soppero IK
3.31
PB
  
17Selma Snell
3.25
Boden FI
3.25
PB
  
18Agnes Niskala Blick
3.18
Haparanda SKT
3.18
PB
  
19Moa Nordberg
3.09
Piteå IF
3.09
PB
  
20Ida Harming
3.03
Boden FI
3.03
PB
  
21Elsa Almeling
2.91
Umedalens IF
2.91
PB
  
22Lova Spiral
Lova Spiral 09, Gällivare SK
2.91
Gällivare SK
2.91
PB
  
23Kiira Rasimus
Kiira Rasimus 09, Haparanda SKT
2.86
Haparanda SKT
2.86
PB
  
Gautadóttir4.424.304.324.464.534.59
Aidanpää3.874.033.733.903.504.21
Grimborg3.693.693.534.15x4.15
Lindqvist3.743.833.953.864.144.05
Strömberg3.813.743.833.723.993.88
Ryndal2.713.883.713.933.783.60
Perttula3.703.733.703.713.843.77
Alldén3.69x3.583.603.713.57
Kumpula3.643.42x
Lundström3.583.353.36
Nyberg3.563.533.29
Norén3.463.423.53
Lundgren3.303.453.26
Lindbäck2.903.393.35
Salmi3.393.283.28
Åström3.243.313.27
Snell3.103.233.25
Niskala Blick3.18x2.96
Nordbergx3.092.43
Harming2.872.903.03
Almelingx2.872.91
Spiral2.652.912.84
Rasimus2.452.862.75
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Nelly LindqvistRiviera FI
8.65
PB
  
2Ida Lundgren
8.39
Umedalens IF
8.39
PB
  
3Mary Ryndal
8.07
Umedalens IF
8.07
PB
  
4Adina AidanpääLuleå FIF
8.02
PB
  
5Nea Perttula
Nea Perttula 09, Haparanda SKT
7.75
Haparanda SKT
7.75
PB
  
6Asta StrömbergLuleå FIF
7.71
PB
  
7Tyra Alldén
Tyra Alldén 09, Gällivare SK
7.03
Gällivare SK
7.03
PB
  
8Maya Salmi
Maya Salmi 09, Haparanda SKT
7.00
Haparanda SKT
7.00
PB
  
9Elsa Almeling
6.50
Umedalens IF
6.50
PB
  
10Ida Harming
6.38
Boden FI
6.38
PB
  
11Lova Grimborg
Lova Grimborg 09, Gällivare SK
6.38
Gällivare SK
6.38
PB
  
12Frida Lindbäck
6.29
Boden FI
6.29
PB
  
13Agnes Niskala Blick
5.48
Haparanda SKT
5.48
PB
  
14Selma Snell
5.45
Boden FI
5.45
PB
  
15Kiira Rasimus
Kiira Rasimus 09, Haparanda SKT
5.28
Haparanda SKT
5.28
PB
  
16Elsa Åström
Elsa Åström 09, Nedre Soppero
5.27
Nedre Soppero IK
5.27
PB
  
17Lova Spiral
Lova Spiral 09, Gällivare SK
4.96
Gällivare SK
4.96
PB
  
Lindqvist8.337.857.168.008.068.65
Lundgren8.087.777.658.097.438.39
Ryndal7.917.328.027.968.077.47
Aidanpää7.067.296.938.027.207.42
Perttula6.697.757.297.377.327.23
Strömberg6.747.027.417.707.517.71
Alldén7.036.836.726.745.976.56
Salmi6.356.297.006.626.806.04
Almelingx6.326.50
Harming6.146.266.38
Grimborg6.38xx
Lindbäck6.036.126.29
Niskala Blick5.455.195.48
Snell5.385.245.45
Rasimus3.994.285.28
Åström4.884.235.27
Spiral4.534.614.96
F12 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
9.71
Nedre Soppero IK
9.71
PB
  
2Elvira Brännström
9.78
Haparanda SKT
9.78
PB
  
3Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
9.80
Gällivare SK
9.80
PB
  
4Lydia Vesterlund
9.88
Piteå IF
9.88
PB
  
5Lisa Hedström
10.04
Piteå IF
10.04
  
6Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
10.20
Nedre Soppero IK
10.20
PB
  
7Elsa Åhlberg
10.64
Luleå FIF
10.64
  
8Elin Persson
Elin Persson 10, Gällivare SK
10.82
Gällivare SK
10.82
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Elsa Åhlberg
10.52
Luleå FIF
10.52
PB
Q
  
2Elin Persson
Elin Persson 10, Gällivare SK
10.68
Gällivare SK
10.68
PB
Q
  
3Meja Lantto
Meja Lantto 10, Piteå IF
10.70
Piteå IF
10.70
PB
  
4Sara Eriksson
11.14
Boden FI
11.14
PB
  
5Filippa Sundström MattsinGällivare SK
11.25
PB
  
6Tuva-Lisa Olsson
Tuva-Lisa Olsson 10, Nedre Soppero
11.71
Nedre Soppero IK
11.71
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
9.72
Nedre Soppero IK
9.72
PB
Q
  
2Elvira Brännström
9.81
Haparanda SKT
9.81
PB
Q
  
3Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
9.85
Gällivare SK
9.85
PB
q
  
4Lisa Hedström
9.91
Piteå IF
9.91
PB
q
  
5Lydia Vesterlund
9.96
Piteå IF
9.96
PB
q
  
6Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
10.26
Nedre Soppero IK
10.26
PB
q
  
7Christina PapastergiouLuleå FIF
10.52
PB
  
F12 200 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Lisa Hedström
33.51
Piteå IF
33.51
PB
  
2Lydia Vesterlund
34.48
Piteå IF
34.48
PB
  
3Elsa Åhlberg
35.11
Luleå FIF
35.11
PB
  
Final B
21 nov
21 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
33.20
Nedre Soppero IK
33.20
PB
  
2Tuva Ljungwe
Tuva Ljungwe 11, Piteå IF
33.60
11Piteå IF
33.60
PB
  
3Julia Hällgren
34.74
Piteå IF
34.74
PB
  
Final C
21 nov
21 nov
1Elvira Brännström
34.15
Haparanda SKT
34.15
PB
  
2Filippa Sundström MattsinGällivare SK
37.94
PB
  
3Tyra Nikas
41.06
Luleå FIF
41.06
PB
  
F12 800 m     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tyra Nikas
3:24.92
Luleå FIF
3:24.92
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lydia Vesterlund
12.52
Piteå IF
12.52
PB
  
2Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
12.69
Nedre Soppero IK
12.69
  
3Elvira Brännström
12.88
Haparanda SKT
12.88
  
4Lisa Hedström
12.89
Piteå IF
12.89
PB
  
5Tove Kling
Tove Kling 10, Umedalen
12.93
Umedalens IF
12.93
PB
  
6Christina PapastergiouLuleå FIF
13.33
  
7Sara Eriksson
14.32
Boden FI
14.32
  
8Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
14.55
Nedre Soppero IK
14.55
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
12.66
Nedre Soppero IK
12.66
PB
Q
  
2Elvira Brännström
12.81
Haparanda SKT
12.81
PB
Q
  
3Lisa Hedström
13.11
Piteå IF
13.11
PB
q
  
4Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
14.24
Nedre Soppero IK
14.24
PB
q
  
5Tyra Nikas
15.13
Luleå FIF
15.13
PB
  
My Nordlund
My Nordlund 10, Piteå IF
DNF
Piteå IF
DNF
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Lydia Vesterlund
12.96
Piteå IF
12.96
PB
Q
  
2Christina PapastergiouLuleå FIF
13.16
PB
Q
  
3Tove Kling
Tove Kling 10, Umedalen
13.32
Umedalens IF
13.32
PB
q
  
4Sara Eriksson
14.13
Boden FI
14.13
PB
q
  
F12 Höjd     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
1.21
Nedre Soppero IK
1.21
PB
  
2Julia Hällgren
1.11
Piteå IF
1.11
PB
  
2Lisa Hedström
1.11
Piteå IF
1.11
PB
  
4Lydia Vesterlund
1.06
Piteå IF
1.06
PB
  
1.011.061.111.161.211.26
Emanuelssonooxoooxxx
Hällgrenoooxxx
Hedström-ooxxx
Vesterlundoxoxxx
F12 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Tove Kling
Tove Kling 10, Umedalen
1.33
Umedalens IF
1.33
PB
  
1.201.331.53
Klingxxoxoxxx
F12 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
3.82
Nedre Soppero IK
3.82
PB
  
2Lisa Hedström
3.75
Piteå IF
3.75
PB
  
3Elvira Brännström
3.46
Haparanda SKT
3.46
PB
  
4Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
3.46
Gällivare SK
3.46
PB
  
5Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
3.40
Nedre Soppero IK
3.40
PB
  
6Tove Kling
Tove Kling 10, Umedalen
3.29
Umedalens IF
3.29
PB
  
7Christina PapastergiouLuleå FIF
3.27
PB
  
8Lydia Vesterlund
3.10
Piteå IF
3.10
  
9Elin Persson
Elin Persson 10, Gällivare SK
2.99
Gällivare SK
2.99
PB
  
10Meja Lantto
Meja Lantto 10, Piteå IF
2.96
Piteå IF
2.96
PB
  
11Elsa Åhlberg
2.90
Luleå FIF
2.90
PB
  
12Filippa Sundström MattsinGällivare SK
2.80
PB
  
13Tuva-Lisa Olsson
Tuva-Lisa Olsson 10, Nedre Soppero
2.71
Nedre Soppero IK
2.71
PB
  
14Sara Eriksson
2.67
Boden FI
2.67
PB
  
Emanuelsson3.82x3.54x3.703.57
Hedström3.663.483.75x3.633.56
Brännström3.443.433.353.333.463.37
Waara3.103.363.193.153.463.29
Lundström3.403.103.113.033.143.10
Kling3.293.243.163.293.153.14
Papastergiou3.273.153.143.10x3.18
Vesterlund3.083.022.882.893.102.94
Persson2.882.992.87
Lantto2.962.942.90
Åhlberg2.902.852.69
Sundström Mattsin2.802.692.61
Olsson2.442.712.70
Eriksson2.572.602.67
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Elvira Brännström
6.31
Haparanda SKT
6.31
PB
  
2Alice Lundström
Alice Lundström 10, Nedre Soppero
6.28
Nedre Soppero IK
6.28
PB
  
3Maja Emanuelsson
Maja Emanuelsson 10, Nedre Soppero
5.94
Nedre Soppero IK
5.94
PB
  
4Sara Eriksson
5.91
Boden FI
5.91
PB
  
5Julia Waara
Julia Waara 10, Gällivare SK
5.84
Gällivare SK
5.84
PB
  
6Filippa Sundström MattsinGällivare SK
5.53
PB
  
7Svea Vesterlund
4.84
Piteå IF
4.84
PB
  
8Elin Persson
Elin Persson 10, Gällivare SK
4.35
Gällivare SK
4.35
PB
  
Brännström4.385.36x5.835.866.31
Lundströmx6.045.836.285.136.24
Emanuelsson5.43x4.175.175.665.94
Eriksson5.645.155.445.485.915.83
Waara5.025.625.415.445.845.45
Sundström Mattsin5.534.425.264.76x4.38
Vesterlund4.314.314.754.844.754.75
Persson4.35x3.993.524.022.96
K45 Stav     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Malin Weiland
2.93
Piteå IF
2.93
SB
  
2.933.03
Weilandxoxxx
K45 Kula     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Malin Weiland
9.06
Piteå IF
9.06
  
Weiland8.308.778.788.119.06
K55 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Eva-Lena BergkvistPiteå IF
7.64
  
Bergkvist7.237.337.647.10x
K55 Vikt (7.26 kg)     
Inne 21 nov

Final A

Final
Inne 21 nov
1Eva-Lena BergkvistPiteå IF
9.52
  
Bergkvist9.508.989.527.669.508.79

© 2022 Friidrottsstatistik