13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Åsbro GoIF och Stocksäters IF
Tävlande: 217 (110+107)   Starter: 530 (255+275)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
7.92
KFUM Örebro
7.92
  
2Jitse van Esch
Jitse van Esch 00, NED
7.94
00NED
7.94
PB
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
8.39
KFUM Örebro
8.39
PB
  
4Mohan Kanniappan
Mohan Kanniappan 81, KFUM Örebro
8.46
KFUM Örebro
8.46
PB
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
8.97
KFUM Örebro
8.97
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Sjökvist
25.39
Stocksäters IF
25.39
PB
  
2Mohan Kanniappan
Mohan Kanniappan 81, KFUM Örebro
27.67
KFUM Örebro
27.67
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
58.26
Spårvägens FK
58.26
SB
  
2Anders Toll
Anders Toll 61, Uppsala LK
1:00.24
Uppsala LK
1:00.24
SB NR60
  
3Mattias Nestor
Mattias Nestor 70, Linköpings GIF
1:00.59
Linköpings GIF
1:00.59
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Magnus Wallenius
Magnus Wallenius 73, Västerås FK
2:45.23
Västerås FK
2:45.23
PB
  
2Viktor Sjökvist
2:54.05
Stocksäters IF
2:54.05
SB
  
3Lars Lundegård
3:04.91
IF Start
3:04.91
SB
  
4Sebastian Norlander
3:09.21
KFUM Örebro
3:09.21
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julius WiklundIK Wilske
1.93
  
2Jitse van Esch
Jitse van Esch 00, NED
1.75
00NED
1.75
PB
  
3Gustav Malmkvist
1.72
Katrineholms SK
1.72
  
4Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
1.72
KFUM Örebro
1.72
=PB
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
1.53
Västerås FK
1.53
=PB
  
1.40
1.78
1.45
1.81
1.49
1.84
1.53
1.87
1.57
1.90
1.60
1.93
1.63
1.95
1.66
1.69
1.72
1.75
Wiklund-
o
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
o
o
-
van Esch-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
o
Malmkvist-
-
-
-
-
-
-
-
o
o
xxx
Smedstad-
-
-
-
-
xo
o
o
o
o
xxx
Walléno
o
o
xo
xxx






M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.50
Linköpings GIF
4.50
PB
  
2Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.50
SB
  
4.204.404.504.60
Nestoroooxxx
Söderström Eskonniemi-xoxxoxxx
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Chrysanthou
Andreas Chrysanthou 97, CYP
14.14
97CYP
14.14
PB
  
Chrysanthou14.14xx13.76x13.84
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Boson
Fredrik Boson 77, Västerås FK
12.51
Västerås FK
12.51
  
2Sören Svedberg
Sören Svedberg 81, Ösmo Nynäs
10.38
Ösmo Nynäs FIK
10.38
PB
  
Boson12.0111.9012.5111.4511.3112.12
Svedberg9.169.789.58x10.389.36
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
7.39
Spårvägens FK
7.39
PB
  
2Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
7.59
Leksands FIK
7.59
PB
  
3Valter Löwkvist
Valter Löwkvist 06, Västerås FK
7.83
Västerås FK
7.83
PB
  
4Benjamin BodinSäters IF
7.97
PB
  
5Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås FK
8.17
Västerås FK
8.17
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
23.62
KFUM Örebro
23.62
PB
  
2Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
23.87
KFUM Örebro
23.87
PB
  
3Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
25.15
Leksands FIK
25.15
PB
  
Final B
1Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
24.74
KFUM Örebro
24.74
PB
  
2Valter Löwkvist
Valter Löwkvist 06, Västerås FK
25.23
Västerås FK
25.23
PB
  
3Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås FK
26.72
Västerås FK
26.72
PB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
4.20
PB
  
2Oliver Sandberg
3.80
Huddinge AIS
3.80
=PB
  
3Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.60
KFUM Örebro
3.60
PB
  
4Oliver Ericsson
3.40
Spårvägens FK
3.40
PB
  
Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
3.00
4.30
3.20
3.30
3.40
3.50
3.60
3.70
3.80
3.90
4.00
4.20
Elmgren Hallinger-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
o
Sandberg-
-
-
o
o
xo
o
xo
xxx


Hillding-
-
o
o
o
xo
xxx




Ericssono
o
-
o
-
xxx





Gyhlenius-
-
-
-
x






P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye 06, Katrineholm
11.43
Katrineholms SK
11.43
PB
  
2Benjamin Bodin
11.01
Säters IF
11.01
PB
  
3Gustav Malmkvist
11.00
Katrineholms SK
11.00
PB
  
4Tinh Lundström
Tinh Lundström 06, Leksands FIK
10.44
Leksands FIK
10.44
PB
  
Tsegaye11.09x10.9111.22x11.43
Bodin11.01x10.7210.5610.4410.77
Malmkvist10.66xxx11.00x
Lundström10.00x10.31x10.0510.44
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ericsson
10.84
Spårvägens FK
10.84
PB
  
2Benjamin Bodin
10.57
Säters IF
10.57
PB
  
3Melvin Dahlén
Melvin Dahlén 06, Västerås FK
10.26
Västerås FK
10.26
PB
  
4Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
8.67
KFUM Örebro
8.67
PB
  
Ericsson10.76xx10.6010.8410.42
Bodin9.5310.239.8810.3710.2210.57
Dahlén10.269.62x8.999.799.87
Gyhleniusx8.14x8.678.288.27
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.63
Råby-Rekarne FIF
7.63
  
2David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.77
KFUM Örebro
7.77
PB
  
3Elliot Arildsson WannerFinspångs AIK
7.94
PB
  
4Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
8.17
Västerås FK
8.17
  
5William Hed
William Hed 07, Westmannia
8.23
IK Westmannia
8.23
PB
  
6Marcial ZetterfeldtFinspångs AIK
8.27
PB
  
7Åke Folke
8.29
Falu IK
8.29
PB
  
8Elias Andersson
8.46
Finspångs AIK
8.46
PB
  
Heat 1
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.65
Råby-Rekarne FIF
7.65
q
  
2Marcial ZetterfeldtFinspångs AIK
8.30
PB
q
  
3Anton Halkonen
8.85
Ludvika FFI
8.85
PB
  
4Hugo Anfält
Hugo Anfält 08, KFUM Örebro
9.04
KFUM Örebro
9.04
PB
  
Heat 2
1Elliot Arildsson WannerFinspångs AIK
7.98
PB
q
  
2Åke Folke
8.32
Falu IK
8.32
PB
q
  
3Hampus Trampe
Hampus Trampe 08, KFUM Örebro
9.03
KFUM Örebro
9.03
PB
  
4Viktor Lundgren
9.28
Filipstads IF
9.28
PB
  
5Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
9.38
KFUM Örebro
9.38
PB
  
Heat 3
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.81
KFUM Örebro
7.81
PB
q
  
2Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
8.13
Västerås FK
8.13
PB
q
  
3William Hed
William Hed 07, Westmannia
8.30
IK Westmannia
8.30
PB
q
  
4Elias Andersson
8.49
Finspångs AIK
8.49
PB
q
  
5Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.01
Linköpings GIF
9.01
PB
  
6Gunnar WistrandÅsbro GoIF
10.04
SB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
25.15
KFUM Örebro
25.15
PB
  
2Oscar Fabretto
Oscar Fabretto 07, Västerås FK
26.04
Västerås FK
26.04
PB
  
3Gustav Fabretto
Gustav Fabretto 07, Västerås FK
26.59
Västerås FK
26.59
PB
  
4Elliot Arildsson WannerFinspångs AIK
26.91
PB
  
Final B
1William Hed
William Hed 07, Westmannia
27.32
IK Westmannia
27.32
PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
27.47
PB
  
2Åke Folke
27.47
Falu IK
27.47
PB
  
4Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
31.02
KFUM Örebro
31.02
PB
  
Final C
1Max Wiman
27.98
F Bålsta IK
27.98
PB
  
2Wilmer DavidgårdBromma IF
29.34
PB
  
3Anton Halkonen
30.08
Ludvika FFI
30.08
PB
  
4Viktor Lundgren
31.67
Filipstads IF
31.67
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:13.33
Västerås FK
2:13.33
PB
  
2Vilgot Didrikson
2:21.42
Bromma IF
2:21.42
PB
  
3Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås LK
2:30.86
Västerås LK
2:30.86
  
4Albin Wallgren
2:32.43
Åsbro GoIF
2:32.43
PB
  
5Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:37.85
KFUM Örebro
2:37.85
SB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marcial ZetterfeldtFinspångs AIK
3.20
=PB
  
2Elias Andersson
3.10
Finspångs AIK
3.10
PB
  
3Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
3.00
Linköpings GIF
3.00
PB
  
4Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
2.90
Västerås FK
2.90
PB
  
5Max Wiman
2.70
F Bålsta IK
2.70
PB
  
6Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
2.70
KFUM Örebro
2.70
PB
  
7Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
2.70
Linköpings GIF
2.70
PB
  
8Gustav Karlén
Gustav Karlén 07, Västerås FK
2.70
Västerås FK
2.70
PB
  
9Oskar HalfwordsonBromma IF
1.60
  
1.50
3.00
1.60
3.10
1.70
3.20
2.20
3.40
2.30
2.40
2.50
2.60
2.70
2.80
2.90
Zetterfeldt-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Andersson-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
xo
o
o
o
Nestor-
xo
-
xxx
-
o
o
xo
o
xo
xo
xo
xo
Wiklund-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
o
o
xo
Wiman-
-
-
-
-
o
-
o
o
xxx

Lann-
-
-
-
-
-
xxo
o
o
xxx

Nestor-
-
-
-
-
o
xo
o
xo
xxx

Karlén-
-
-
-
-
-
o
o
xxo
xxx

Halfwordsono
xo
xxx








P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olle Willner
Olle Willner 07, Mälarhöjden
11.81
Mälarhöjdens IK
11.81
PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
10.67
PB
  
3Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
10.36
Västerås FK
10.36
PB
  
4Wilmer DavidgårdBromma IF
10.25
PB
  
5Max Wiman
10.21
F Bålsta IK
10.21
PB
  
6Åke Folke
9.83
Falu IK
9.83
PB
  
7Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
9.73
Mälarhöjdens IK
9.73
PB
  
8Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.50
Linköpings GIF
9.50
PB
  
9Anton Halkonen
8.94
Ludvika FFI
8.94
PB
  
Willner10.8710.7610.3110.8411.8111.51
Didrikson10.618.9610.4810.2110.67
Henrikssonx10.1110.3610.35x
Davidgård9.369.8710.259.879.91
Wiman10.1810.0610.219.9510.03
Folke9.679.829.819.669.619.83
Neovius9.399.119.189.699.599.73
Nestor8.258.359.508.27
Halkonen8.73x8.94
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Fabretto
Gustav Fabretto 07, Västerås FK
13.59
Västerås FK
13.59
PB
  
2Wilmer DavidgårdBromma IF
12.13
PB
  
3Max Wiman
11.94
F Bålsta IK
11.94
PB
  
4Oscar Fabretto
Oscar Fabretto 07, Västerås FK
11.27
Västerås FK
11.27
PB
  
5Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
10.92
Mälarhöjdens IK
10.92
PB
  
6Noah Karlsson Hjortborg
10.89
KFUM Örebro
10.89
PB
  
7Anton Halkonen
9.73
Ludvika FFI
9.73
PB
  
8Samuel Skogwik
8.31
Fjugesta IF
8.31
PB
  
9Fredrik Jansson
8.03
IF Göta Karlstad
8.03
PB
  
10Oskar Thews
7.93
Bromma IF
7.93
PB
  
11Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
7.92
Linköpings GIF
7.92
PB
  
12Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
7.10
Mälarhöjdens IK
7.10
PB
  
13Gunnar WistrandÅsbro GoIF
5.70
PB
  
Fabrettox12.3713.5913.4912.2310.28
Davidgård11.8012.1311.8611.5311.36
Wiman11.9411.249.8410.9711.1111.55
Fabretto9.3210.1910.2810.7511.2710.94
Hagekull10.119.4410.928.689.1210.33
Karlsson Hjortborg9.5110.899.768.8810.809.84
Halkonen8.82x9.20x9.249.73
Skogwik7.786.768.317.617.187.38
Jansson7.797.638.03
Thews7.287.937.63
Nestor6.997.157.92
Neovius6.107.037.10
Wistrand5.195.705.40
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.36
Katrineholms SK
8.36
PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.54
KFUM Örebro
8.54
  
3Carl Östberg
8.95
Finspångs AIK
8.95
  
4Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.95
  
5Ludvig SveforsIF Hagen
9.02
  
6Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.17
KFUM Örebro
9.17
  
7Arvid Johansson
9.26
Karlskoga FI
9.26
=PB
  
8Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
9.38
KFUM Örebro
9.38
  
Heat 1
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.61
Katrineholms SK
8.61
q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.11
KFUM Örebro
9.11
q
  
3Vilgot Roos
Vilgot Roos 09, KFUM Örebro
9.37
KFUM Örebro
9.37
PB
  
4Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.55
KFUM Örebro
9.55
  
5Edwin WallgrenÅsbro GOIF
9.56
PB
  
6Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
9.84
Mälarhöjdens IK
9.84
PB
  
7Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
10.04
KFUM Örebro
10.04
PB
  
8Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
10.28
KFUM Örebro
10.28
PB
  
Heat 2
1Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.99
q
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
q
  
3Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
9.53
KFUM Örebro
9.53
SB
  
4Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.57
KFUM Örebro
9.57
PB
  
5Oscar Morello
9.59
Karlskoga FI
9.59
PB
  
6Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
9.76
KFUM Örebro
9.76
PB
  
7Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
9.91
Mälarhöjdens IK
9.91
PB
  
8Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
10.55
Mälarhöjdens IK
10.55
PB
  
Heat 3
1Carl Östberg
8.79
Finspångs AIK
8.79
PB
q
  
2Ludvig SveforsIF Hagen
8.95
PB
q
  
3Arvid Johansson
9.26
Karlskoga FI
9.26
PB
q
  
4Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
9.38
Mälarhöjdens IK
9.38
PB
  
5Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
9.70
Mälarhöjdens IK
9.70
PB
  
6Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.72
Glanshammars IF
9.72
  
7Aron Lundqvist
9.80
Tranås AIF
9.80
PB
  
8Axel Bergstrand Norin
10.40
Mälarhöjdens IK
10.40
PB
  
Heat 4
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.39
KFUM Örebro
8.39
q
  
2Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
9.29
KFUM Örebro
9.29
  
3Edwin Fornemyr
Edwin Fornemyr 09, Katrineholm
9.35
Katrineholms SK
9.35
PB
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.42
KFUM Örebro
9.42
  
5Oscar Karlsson
10.46
Fjugesta IF
10.46
PB
  
6Malte Hagerud
10.87
Åsbro GoIF
10.87
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
27.82
KFUM Örebro
27.82
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
28.95
Katrineholms SK
28.95
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
29.98
  
Final B
1Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
30.12
KFUM Örebro
30.12
PB
  
2Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
30.56
KFUM Örebro
30.56
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
30.70
KFUM Örebro
30.70
PB
  
Final C
1Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
30.88
KFUM Örebro
30.88
PB
  
2Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
31.52
KFUM Örebro
31.52
PB
  
Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final D
1Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
32.50
KFUM Örebro
32.50
PB
  
2Edwin Wallgren
32.89
Åsbro GOIF
32.89
PB
  
3Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
34.01
Mälarhöjdens IK
34.01
PB
  
4Vilgot Sjögren
38.29
Glanshammars IF
38.29
  
Final E
1Olle Skoog Karlsson
33.15
Finspångs AIK
33.15
PB
  
2Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
35.48
Mälarhöjdens IK
35.48
PB
  
3Malte Hagerud
36.66
Åsbro GoIF
36.66
PB
  
Axel Bergstrand NorinMälarhöjdens IK
DQ
  
Final F
1Edwin Fornemyr
Edwin Fornemyr 09, Katrineholm
30.88
Katrineholms SK
30.88
PB
  
2Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
33.32
Mälarhöjdens IK
33.32
PB
  
3Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
33.71
Mälarhöjdens IK
33.71
PB
  
4Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
35.67
Mälarhöjdens IK
35.67
PB
  
Final G
1Sixten Didriksson
31.59
KFUM Örebro
31.59
PB
  
2Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
31.97
KFUM Örebro
31.97
PB
  
3Oscar Morello
33.92
Karlskoga FI
33.92
PB
  
4August Josefsson
37.13
Glanshammars IF
37.13
PB
  
Final H
1Vilgot Roos
Vilgot Roos 09, KFUM Örebro
30.90
KFUM Örebro
30.90
PB
  
2Arvid Johansson
31.07
Karlskoga FI
31.07
PB
  
3Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
31.79
Mälarhöjdens IK
31.79
PB
  
4Oscar Karlsson
36.44
Fjugesta IF
36.44
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
1:49.53
KFUM Örebro
1:49.53
PB
  
2Lukas Leo
1:50.01
IF Hagen
1:50.01
PB
  
3Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
1:50.84
KFUM Örebro
1:50.84
PB
  
4Sixten Didriksson
1:51.33
KFUM Örebro
1:51.33
PB
  
5Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
1:54.38
KFUM Örebro
1:54.38
PB
  
6Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
1:55.00
KFUM Örebro
1:55.00
PB
  
7Olle Skoog Karlsson
2:05.55
Finspångs AIK
2:05.55
PB
  
Final B
1Edwin Fornemyr
Edwin Fornemyr 09, Katrineholm
2:00.73
Katrineholms SK
2:00.73
PB
  
2Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
2:10.30
Mälarhöjdens IK
2:10.30
PB
  
3Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
2:10.60
Mälarhöjdens IK
2:10.60
PB
  
4Edwin Wallgren
2:11.36
Åsbro GOIF
2:11.36
SB
  
5Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2:11.55
Mälarhöjdens IK
2:11.55
PB
  
6Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
2:11.60
Mälarhöjdens IK
2:11.60
PB
  
7Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
2:20.41
KFUM Örebro
2:20.41
PB
  
8August Josefsson
2:23.19
Glanshammars IF
2:23.19
PB
  
9Vilgot Sjögren
2:25.25
Glanshammars IF
2:25.25
PB
  
10Malte Hagerud
2:36.31
Åsbro GoIF
2:36.31
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
1.39
Katrineholms SK
1.39
=PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
1.39
KFUM Örebro
1.39
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
1.39
=PB
  
4Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
=PB
  
5Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
6Ludvig SveforsIF Hagen
1.30
PB
  
6Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
1.30
IFK Kristinehamn
1.30
  
8Lukas Leo
1.30
IF Hagen
1.30
  
9Aron Lundqvist
1.30
Tranås AIF
1.30
PB
  
10Bastian Rudin
Bastian Rudin 10, KFUM Örebro
1.20
KFUM Örebro
1.20
  
10Arvid Johansson
1.20
Karlskoga FI
1.20
PB
  
12Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
1.20
PB
  
13Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.15
Mälarhöjdens IK
1.15
PB
  
14Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
1.15
KFUM Örebro
1.15
PB
  
15Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
1.10
Mälarhöjdens IK
1.10
PB
  
Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
1.051.101.151.201.251.301.351.391.43
Daun---oooooxxx
Mattsson----oooxoxxx
Silfverstrand--oooxoxoxoxxx
Nordlund----ooxxoxxx
Olsson-oooxoxxoxxoxxx
Sveforsooooooxxx
Pranjic---oooxxx
Leoooxooxoxoxxx
Lundqvist-ooooxxoxxx
Rudinoooxoxxx
Johanssonoooxoxxx
Härkegård Wulff--xoxoxxx
Lorentzon-ooxxx
Lingeoxooxxx
Drufva-xoxxx
Reitbergerxxx
P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Leon Bermhed
2.70
IF Tjalve
2.70
PB
  
2Carl Östberg
2.60
Finspångs AIK
2.60
PB
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
2.00
PB
  
4Ludvig SveforsIF Hagen
1.80
PB
  
5Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
1.70
KFUM Örebro
1.70
PB
  
6Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
1.50
Mälarhöjdens IK
1.50
PB
  
7Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
1.40
Mälarhöjdens IK
1.40
PB
  
7Lukas Leo
1.40
IF Hagen
1.40
PB
  
1.40
2.70
1.50
2.80
1.60
1.70
1.80
1.90
2.00
2.10
2.30
2.50
2.60
Bermhed-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
o
Östberg-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
xo
xo
Härkegård Wulffo
o
o
o
o
xxo
xo
xxx



Sveforsxo
o
o
xxo
xxo
xxx





Nordxo
o
o
xo
xxx






Formaneko
xo
xxx








Lorentzono
xxx









Leoo
xxx









P13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
10.52
KFUM Örebro
10.52
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
9.98
Katrineholms SK
9.98
PB
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
9.82
PB
  
4Ludvig SveforsIF Hagen
9.04
PB
  
5Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
9.00
Mälarhöjdens IK
9.00
PB
  
6Leon Bermhed
8.96
IF Tjalve
8.96
PB
  
7Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.92
KFUM Örebro
8.92
PB
  
8Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
8.69
KFUM Örebro
8.69
PB
  
9Sixten Didriksson
8.55
KFUM Örebro
8.55
PB
  
10Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
8.39
Mälarhöjdens IK
8.39
PB
  
11Lukas Leo
8.33
IF Hagen
8.33
PB
  
12Aron Lundqvist
8.00
Tranås AIF
8.00
PB
  
13Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
7.55
KFUM Örebro
7.55
PB
  
14Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
7.26
Mälarhöjdens IK
7.26
PB
  
15Axel Bergstrand Norin
7.01
Mälarhöjdens IK
7.01
PB
  
Mattsson10.529.8610.069.499.83
Daun9.849.669.869.789.98
Silfverstrand9.829.749.529.499.599.00
Svefors8.358.729.048.988.788.49
Lindberg8.959.008.40x8.789.00
Bermhed8.968.628.718.258.508.71
Sjöholm8.928.898.538.768.748.31
Axmon8.658.646.788.458.338.69
Didriksson8.558.028.38
Formanek8.39xx
Leo7.957.838.33
Lundqvist8.007.747.81
Arvidsson7.557.467.40
Reitberger7.106.987.26
Bergstrand Norin6.917.01x
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
11.32
IFK Kristinehamn
11.32
PB
  
2Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
7.22
Glanshammars IF
7.22
PB
  
3Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
6.83
Glanshammars IF
6.83
PB
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
6.58
KFUM Örebro
6.58
PB
  
5Oscar Karlsson
6.35
Fjugesta IF
6.35
PB
  
6Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
6.18
KFUM Örebro
6.18
PB
  
7Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
6.07
KFUM Örebro
6.07
PB
  
8Axel Bergstrand Norin
5.51
Mälarhöjdens IK
5.51
PB
  
9Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
5.14
Mälarhöjdens IK
5.14
PB
  
10Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
4.85
Mälarhöjdens IK
4.85
PB
  
11Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
4.85
Mälarhöjdens IK
4.85
PB
  
12Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
4.69
KFUM Örebro
4.69
PB
  
13Viggo Reitberger
Viggo Reitberger 09, Mälarhöjden
4.20
Mälarhöjdens IK
4.20
PB
  
Pranjic11.3211.1710.3710.6610.2411.12
Bjurling7.227.086.966.977.096.86
Tesell6.756.586.836.706.816.68
Ivansson5.846.046.196.586.446.57
Karlsson6.036.176.355.576.275.91
Arvidsson5.666.185.845.425.085.47
Linge5.205.025.356.075.94x
Bergstrand Norin4.364.995.155.225.435.51
Lindberg3.914.855.14
Zettergren4.004.854.71
Lorentzon4.614.85
Nord4.69
Reitberger4.20x3.99
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
7.83
Hässelby SK
7.83
  
2Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
8.09
Glanshammars IF
8.09
  
3Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
8.29
Glanshammars IF
8.29
  
4Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.38
Stocksäters IF
8.38
  
5Ellen Lundberg Hedman
8.60
Djurmo Sifferbo IF
8.60
PB
  
6Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.78
  
7Alessia Balla
8.81
IF Tjalve
8.81
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
26.20
Glanshammars IF
26.20
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
26.56
Stocksäters IF
26.56
PB
  
3Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
28.04
Glanshammars IF
28.04
  
4Ellen Lundberg Hedman
28.85
Djurmo Sifferbo IF
28.85
PB
  
K 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Gustafsson
Julia Gustafsson 06, KFUM Örebro
3:42.66
KFUM Örebro
3:42.66
PB
  
2Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
3:43.69
KFUM Örebro
3:43.69
  
3Ellise Fogelqvist
3:46.04
Åkersberga SK
3:46.04
PB
  
4Lilly Wizén
3:50.54
Roma IF
3:50.54
NR65
  
5Hannah Sjöling
4:02.06
Åkersberga SK
4:02.06
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stina Larsson
1.61
IK Wilske
1.61
  
2Wilma Herranen
Wilma Herranen 07, Mälarhöjden
1.55
Mälarhöjdens IK
1.55
PB
  
3Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.52
KFUM Örebro
1.52
PB
  
4Lilly Brusling
Lilly Brusling 06, Västerås FK
1.48
Västerås FK
1.48
PB
  
5Ellen Lundberg Hedman
1.40
Djurmo Sifferbo IF
1.40
PB
  
6Tuva Grop
Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo
1.40
Djurmo Sifferbo IF
1.40
PB
  
1.251.301.351.401.441.481.521.551.581.611.63
Larsson----oooooxxoxxx
Herranen----xoxooxxoxxx
Victorén----oxoxxoxxx
Brusling-oooxoxxoxxx
Lundberg Hedmanoooxoxxx
Gropoxoxxoxxoxxx
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.60
Stocksäters IF
3.60
PB
  
2Isabell Lundholm
Isabell Lundholm 04, KFUM Örebro
3.30
KFUM Örebro
3.30
PB
  
Alessia Balla
NH
IF Tjalve
NH
  
Julia Runesson
Julia Runesson 03, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
2.502.903.003.203.303.403.503.603.72
Eriksson----oooxxoxxx
Lundholm-oxoxoxxoxxx
Ballaxxx
Runessonxxx
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
11.53
Glanshammars IF
11.53
  
2Emilia SjöstrandHellas FK
11.40
  
3Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, KFUM Örebro
9.64
KFUM Örebro
9.64
  
Frykholm11.2611.40x11.2611.2511.53
Sjöstrandx11.1611.4011.3711.09
Bernhult9.649.51xx9.46x
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Holmberg
13.24
Hässelby SK
13.24
PB
  
2Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
11.35
KFUM Örebro
11.35
PB
  
3Natalie Persson
9.52
Katrineholms SK
9.52
PB
  
Holmberg12.9713.0213.24x13.0912.56
Bernhult11.11x10.4410.3310.8811.35
Persson8.217.929.529.099.069.14
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.00
  
2Linn von Hofsten
8.16
Glanshammars IF
8.16
PB
  
3Tuva Grop
Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo
8.74
Djurmo Sifferbo IF
8.74
  
4Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.89
KFUM Örebro
8.89
  
5Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
9.17
Åkersberga SK
9.17
  
6Hannah Sjöling
9.21
Åkersberga SK
9.21
  
7Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
9.22
KFUM Örebro
9.22
PB
  
8Elin Eriksson StockmanÅkersberga SK
9.28
  
Heat 1
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.01
q
  
2Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.86
KFUM Örebro
8.86
PB
q
  
3Hannah Sjöling
9.12
Åkersberga SK
9.12
PB
q
  
4Elin Eriksson StockmanÅkersberga SK
9.22
PB
q
  
5Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
9.34
KFUM Örebro
9.34
PB
q
  
Heat 2
1Linn von Hofsten
8.24
Glanshammars IF
8.24
q
  
2Tuva Grop
Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo
8.76
Djurmo Sifferbo IF
8.76
q
  
3Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
8.94
Åkersberga SK
8.94
PB
q
  
4Tova Erlandsson
9.49
Åkersberga SK
9.49
PB
  
5Linn Engström
Linn Engström 06, KFUM Örebro
9.54
KFUM Örebro
9.54
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linn von Hofsten
26.86
Glanshammars IF
26.86
PB
  
2Chekube Roseangela AnichukwuKFUM Örebro
26.87
PB
  
3Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
28.39
KFUM Örebro
28.39
PB
  
Final B
1Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
29.53
KFUM Örebro
29.53
PB
  
Tuva Grop
Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo
DQ
Djurmo Sifferbo IF
DQ
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
1.90
Åkersberga SK
1.90
PB
  
2Ellise Fogelqvist
1.80
Åkersberga SK
1.80
PB
  
3Tova Erlandsson
1.80
Åkersberga SK
1.80
PB
  
1.501.601.701.801.902.00
Jälefors-xooxoxoxxx
Fogelqvistoxoooxxx
Erlandssonoooxoxxx
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
11.60
PB
  
2Felicia Persson
10.16
Katrineholms SK
10.16
PB
  
3Tuva Grop
Tuva Grop 05, Djurmo Sifferbo
9.22
Djurmo Sifferbo IF
9.22
PB
  
4Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
9.18
KFUM Örebro
9.18
PB
  
5Linn Engström
Linn Engström 06, KFUM Örebro
8.10
KFUM Örebro
8.10
PB
  
Vold Johannesson10.8211.2211.4611.5311.60x
Persson10.169.879.579.909.99x
Grop9.22x9.188.76
Thomson9.189.159.108.548.829.02
Engström8.10xxxx
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Felicia Persson
9.78
Katrineholms SK
9.78
PB
  
2Hannah Sjöling
8.56
Åkersberga SK
8.56
PB
  
3Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
8.36
KFUM Örebro
8.36
PB
  
4Tova Erlandsson
6.93
Åkersberga SK
6.93
PB
  
Persson8.529.248.349.349.789.16
Sjöling8.56x7.408.387.967.87
Önander7.537.887.608.018.367.42
Erlandsson6.186.726.93
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
8.12
Västerås FK
8.12
PB
  
2Isolde Väinölä
8.23
IK Westmannia
8.23
PB
  
3Tuva Frih
8.26
Åsbro GoIF
8.26
PB
  
4Lia Hagström
8.28
Säters IF
8.28
PB
  
5Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.62
Stocksäters IF
8.62
PB
  
6Elsa Claesson
8.64
Mölndals AIK
8.64
  
7Elvad Hiirad
Elvad Hiirad 08, Västerås FK
8.67
Västerås FK
8.67
  
8Felicia SternhammarFalu IK
8.76
  
Heat 1
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
8.15
Västerås FK
8.15
PB
q
  
2Lia Hagström
8.30
Säters IF
8.30
PB
q
  
3Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.68
Stocksäters IF
8.68
q
  
4Felicia SternhammarFalu IK
8.74
PB
q
  
5Lilly Wind
Lilly Wind 07, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
PB
  
6Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
9.32
PB
  
7Inès Kieffer
9.46
Bromma IF
9.46
  
8Anna Morelius
9.66
Bromma IF
9.66
PB
  
Heat 2
1Isolde Väinölä
8.25
IK Westmannia
8.25
PB
q
  
2Elvad Hiirad
Elvad Hiirad 08, Västerås FK
8.65
Västerås FK
8.65
PB
q
  
3Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.75
PB
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
8.96
PB
  
5Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
9.47
Lidköpings IS
9.47
PB
  
6Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
11.29
Lidköpings IS
11.29
  
Heat 3
1Tuva Frih
8.36
Åsbro GoIF
8.36
=PB
q
  
2Elsa Claesson
8.63
Mölndals AIK
8.63
PB
q
  
3Kayla Collin
9.04
Hammarby IF
9.04
  
4Noomi Öhlund KarboubBromma IF
9.07
  
5Julia Karlsson
9.30
Fjugesta IF
9.30
  
6Alice GustavssonÅsbro GoIF
9.46
PB
  
7Nikki Noack
9.46
Bromma IF
9.46
PB
  
8Emelie Svidén
10.92
Bromma IF
10.92
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuva Frih
26.88
Åsbro GoIF
26.88
PB
  
2Isolde Väinölä
27.86
IK Westmannia
27.86
PB
  
3Elsa Claesson
27.98
Mölndals AIK
27.98
PB
  
4Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
29.10
Stocksäters IF
29.10
  
Final B
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
27.47
Västerås FK
27.47
PB
  
2Sofia Sahlén MartinBromma IF
28.93
PB
  
3Noomi Öhlund KarboubBromma IF
29.56
PB
  
Final C
1Felicia SternhammarFalu IK
29.55
PB
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
29.74
KFUM Örebro
29.74
PB
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
29.76
PB
  
4Alice Lundström
30.11
Stocksäters IF
30.11
PB
  
Final D
1Lilly Wind
Lilly Wind 07, KFUM Örebro
30.26
KFUM Örebro
30.26
PB
  
2Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
31.71
Lidköpings IS
31.71
PB
  
Final E
1Elvad Hiirad
Elvad Hiirad 08, Västerås FK
28.86
Västerås FK
28.86
PB
  
2Alice GustavssonÅsbro GoIF
32.33
PB
  
3Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
40.38
Lidköpings IS
40.38
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Astrid Wallenius
Astrid Wallenius 08, Västerås FK
2:26.86
Västerås FK
2:26.86
PB
  
2Noomi Öhlund KarboubBromma IF
2:33.53
PB
  
3Alice Lundström
2:44.87
Stocksäters IF
2:44.87
  
4Julia Silverhult
Julia Silverhult 07, Västerås FK
2:48.44
Västerås FK
2:48.44
PB
  
5Inès Kieffer
2:49.85
Bromma IF
2:49.85
  
6Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
2:53.19
PB
  
7Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
2:53.62
Lidköpings IS
2:53.62
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bea Brusling
Bea Brusling 08, Västerås FK
2.10
Västerås FK
2.10
PB
  
2Noomi Öhlund KarboubBromma IF
1.90
  
2Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
1.90
IKHP Huskvarna
1.90
PB
  
1.501.601.701.801.902.002.102.20
Brusling--xooooxxoxxx
Öhlund Karboubo--ooxxx
Gustafsson-ooooxxx
F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edith Holmberg
Edith Holmberg 07, Mälarhöjden
10.93
Mälarhöjdens IK
10.93
PB
  
2Wilma Herranen
Wilma Herranen 07, Mälarhöjden
10.24
Mälarhöjdens IK
10.24
PB
  
3Tuva Frih
10.24
Åsbro GoIF
10.24
PB
  
4Lia Hagström
9.86
Säters IF
9.86
PB
  
5Kayla Collin
9.79
Hammarby IF
9.79
PB
  
6Noomi Öhlund KarboubBromma IF
9.72
PB
  
7Felicia SternhammarFalu IK
9.18
PB
  
8Sofia Sahlén MartinBromma IF
9.14
PB
  
9Julia Silverhult
Julia Silverhult 07, Västerås FK
9.05
Västerås FK
9.05
PB
  
10Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
8.80
PB
  
11Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
8.39
IKHP Huskvarna
8.39
PB
  
12Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.18
Katrineholms SK
8.18
PB
  
13Alice GustavssonÅsbro GoIF
7.87
PB
  
Emelie SvidénBromma IF
NM
  
Holmberg10.9310.92xx10.6810.17
Herranen10.1410.24x
Frih10.249.8710.0610.12xx
Hagström9.709.709.569.86x9.81
Collinxx9.579.309.699.79
Öhlund Karboubx9.019.389.499.729.03
Sternhammar9.169.188.809.128.99
Sahlén Martin9.05x9.149.098.989.09
Silverhult9.058.929.00
Devaux-Scamaronix8.808.75
Gustafsson8.39xx
Sevelin8.038.188.13
Gustavssonx7.87x
Svidénxxx
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lia Hagström
11.18
Säters IF
11.18
PB
  
2Julia Karlsson
10.61
Fjugesta IF
10.61
PB
  
3Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
9.71
Västerås FK
9.71
PB
  
4Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.49
PB
  
5Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.35
Katrineholms SK
8.35
  
6Kayla Collin
7.90
Hammarby IF
7.90
  
7Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
7.88
IKHP Huskvarna
7.88
PB
  
8Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
7.27
PB
  
9Julie Devaux-ScamaroniBromma IF
5.99
PB
  
10Emelie SvidénBromma IF
5.40
PB
  
11Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
3.98
Lidköpings IS
3.98
  
Hagström10.9510.8810.2911.1810.7810.80
Karlsson10.0710.308.7810.5110.6110.18
Allard9.669.159.328.769.719.24
Sahlén Martin7.747.747.958.497.157.28
Sevelin7.468.358.158.167.657.56
Collin7.82x7.667.907.197.64
Gustafsson7.377.877.007.367.887.12
Blomqvist Blom6.826.686.457.037.27x
Devaux-Scamaroni5.915.995.61
Svidén5.405.385.32
Rickardsson3.983.503.77
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
8.26
Hammarby IF
8.26
PB
  
2Nellie Garmland
8.43
Katrineholms SK
8.43
  
3Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.53
Ösmo Nynäs FIK
8.53
PB
  
4Naomi Ohron
8.62
Istrums SK
8.62
=PB
  
5Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
8.89
  
6Elisa Östin
8.89
Karlskoga FI
8.89
  
7Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
8.99
Finspångs AIK
8.99
  
8Ebba Forslund Ekberg
9.00
KFUM Örebro
9.00
  
Heat 1
1Naomi Ohron
8.70
Istrums SK
8.70
q
  
2Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
8.83
PB
q
  
3Ebba Hammarstrand
9.02
IF Tjalve
9.02
PB
  
4Hilda Yong Viklander
9.27
Mälarhöjdens IK
9.27
PB
  
5Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
9.28
Finspångs AIK
9.28
PB
  
6Rebecca Carlsson
10.12
Karlskoga FI
10.12
  
7Anja Leonowicz
10.42
Åsbro GoIF
10.42
  
8Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
10.65
KFUM Örebro
10.65
PB
  
Heat 2
1Nellie Garmland
8.37
Katrineholms SK
8.37
PB
q
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.95
KFUM Örebro
8.95
q
  
3Rebecka Albinsson
9.00
Karlskoga FI
9.00
PB
  
4Malva SundqvistMotala AIF
9.10
PB
  
5Emelie RasmussenFrövi IK
9.23
PB
  
6Clara ArvidssonFalu IK
9.49
PB
  
7Tindra Windisch
10.09
IF Tjalve
10.09
PB
  
8Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
10.48
Mälarhöjdens IK
10.48
PB
  
Heat 3
1Malva Lönn
8.45
Hammarby IF
8.45
q
  
2Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.98
Mälarhöjdens IK
8.98
PB
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.07
KFUM Örebro
9.07
  
4Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
9.10
Mälarhöjdens IK
9.10
PB
  
5Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.40
Katrineholms SK
9.40
  
7Astrid Claesson
9.58
Mölndals AIK
9.58
PB
  
8Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.26
Glanshammars IF
10.26
  
Heat 4
1Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.68
Ösmo Nynäs FIK
8.68
PB
q
  
2Elisa Östin
8.87
Karlskoga FI
8.87
q
  
3Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
8.92
Finspångs AIK
8.92
PB
q
  
4Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.28
Glanshammars IF
9.28
  
5Moa Ekblad Haarala
9.86
IK Westmannia
9.86
PB
  
6Julia Lundin
Julia Lundin 09, Glanshammar
10.04
Glanshammars IF
10.04
PB
  
7Hanna Gren
Hanna Gren 09, Glanshammar
10.35
Glanshammars IF
10.35
PB
  
8Signe Löthgren
10.69
Karlskoga FI
10.69
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
27.05
Hammarby IF
27.05
  
2My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
27.80
IF Göta Karlstad
27.80
PB
  
3Nellie Garmland
27.81
Katrineholms SK
27.81
PB
  
Final B
1Rebecka Albinsson
29.51
Karlskoga FI
29.51
PB
  
2Elisa Östin
30.25
Karlskoga FI
30.25
PB
  
3Ebba Forslund Ekberg
30.28
KFUM Örebro
30.28
PB
  
4Ebba Hammarstrand
31.36
IF Tjalve
31.36
PB
  
Final C
1Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
29.55
Ösmo Nynäs FIK
29.55
PB
  
2Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
30.42
PB
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
30.65
KFUM Örebro
30.65
PB
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
32.17
Katrineholms SK
32.17
PB
  
Final D
1Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
31.01
Mälarhöjdens IK
31.01
PB
  
2Astrid Claesson
32.15
Mölndals AIK
32.15
PB
  
3Rebecca Carlsson
34.12
Karlskoga FI
34.12
PB
  
4Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
35.58
Mälarhöjdens IK
35.58
PB
  
Final E
1Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
30.41
Finspångs AIK
30.41
PB
  
2Emelie RasmussenFrövi IK
30.64
PB
  
3Ebba Lindberg
Ebba Lindberg 10, KFUM Örebro
33.47
KFUM Örebro
33.47
PB
  
4Tindra Windisch
34.31
IF Tjalve
34.31
PB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
1:47.19
IF Göta Karlstad
1:47.19
PB
  
2Elisa Östin
2:01.31
Karlskoga FI
2:01.31
  
3Astrid Claesson
2:02.48
Mölndals AIK
2:02.48
PB
  
4Emelie Rasmussen
2:02.92
Frövi IK
2:02.92
PB
  
5Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
2:03.92
Mälarhöjdens IK
2:03.92
PB
  
6Rebecka Albinsson
2:04.02
Karlskoga FI
2:04.02
PB
  
7Tindra Windisch
2:16.55
IF Tjalve
2:16.55
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
1.52
IF Göta Karlstad
1.52
PB
  
2Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.41
Mälarhöjdens IK
1.41
PB
  
3Ebba Hammarstrand
1.38
IF Tjalve
1.38
PB
  
4Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
PB
  
5Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.34
Glanshammars IF
1.34
=PB
  
6Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
1.34
PB
  
7Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
1.25
Finspångs AIK
1.25
PB
  
8Julia Lundin
Julia Lundin 09, Glanshammar
1.25
Glanshammars IF
1.25
PB
  
9Clara ArvidssonFalu IK
1.20
PB
  
9Malva SundqvistMotala AIF
1.20
PB
  
9Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.20
Katrineholms SK
1.20
  
12Alma Pantzar
Alma Pantzar 09, KFUM Örebro
1.20
KFUM Örebro
1.20
  
13Anja LeonowiczÅsbro GoIF
1.15
  
14Tindra Windisch
1.05
IF Tjalve
1.05
PB
  
1.05
1.52
1.10
1.55
1.15
1.20
1.25
1.30
1.34
1.38
1.41
1.44
1.48
Olsson-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
o
o
Neovius-
-
-
-
o
o
xo
o
xxo
xxx

Hammarstrand-
-
-
o
o
o
o
o
xxx


Wilen-
-
o
o
xo
o
xo
xo
xxx


Svensson-
o
o
o
o
o
o
xxx



Högman Skager-
-
o
o
o
o
xxo
xxx



Hägg-
o
o
xo
xo






Lundin-
o
o
xo
xxo






Arvidssono
o
o
o
xxx






Sundqvist-
-
o
o
xxx






Sevelin-
-
o
o
xxx






Pantzar-
-
o
xxo
xxx






Leonowicz-
xxo
xxo
xxx







Windischo
xxx









F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
2.60
Stocksäters IF
2.60
PB
  
2Ebba Hammarstrand
2.10
IF Tjalve
2.10
PB
  
3Malva SundqvistMotala AIF
1.80
PB
  
4Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
1.70
Finspångs AIK
1.70
PB
  
5Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.60
KFUM Örebro
1.60
PB
  
5Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
1.60
Mälarhöjdens IK
1.60
PB
  
7Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
1.60
KFUM Örebro
1.60
PB
  
1.40
2.50
1.50
2.60
1.60
2.70
1.70
1.80
1.90
2.00
2.10
2.20
2.30
2.40
Johansson-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
Hammarstrand-
-
-
-
o
xo
xo
o
xxx


Sundqvist-
-
xo
o
xo
xxx





Göhlo
o
o
xo
xxx






Wileno
xo
o
xxx







Neoviuso
xo
o
xxx







Strandxo
xo
xxo
xxx







F13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
10.66
Katrineholms SK
10.66
PB
  
2Malva Lönn
10.57
Hammarby IF
10.57
PB
  
3Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
9.70
PB
  
4Ebba Forslund Ekberg
9.32
KFUM Örebro
9.32
PB
  
5Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
9.09
Mälarhöjdens IK
9.09
PB
  
6Rebecka Albinsson
8.70
Karlskoga FI
8.70
PB
  
7Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
8.70
KFUM Örebro
8.70
PB
  
8Hilda Yong Viklander
8.68
Mälarhöjdens IK
8.68
PB
  
9Elisa Östin
8.46
Karlskoga FI
8.46
PB
  
10Malva SundqvistMotala AIF
8.45
PB
  
11Clara ArvidssonFalu IK
8.40
PB
  
12Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.32
KFUM Örebro
8.32
PB
  
13Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
8.31
Glanshammars IF
8.31
PB
  
14Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
8.27
Katrineholms SK
8.27
PB
  
15Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
8.20
KFUM Örebro
8.20
PB
  
16Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
7.84
Mälarhöjdens IK
7.84
PB
  
17Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
7.39
KFUM Örebro
7.39
PB
  
18Tindra Windisch
6.99
IF Tjalve
6.99
PB
  
19Amina Boughanmi
Amina Boughanmi 09, Mälarhöjden
6.90
Mälarhöjdens IK
6.90
PB
  
20Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
6.85
Glanshammars IF
6.85
PB
  
Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
NM
Mälarhöjdens IK
NM
  
Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
NM
KFUM Örebro
NM
  
Garmland10.4710.6610.3810.2410.6310.46
Lönnx10.57x10.53x10.44
Högman Skager9.689.709.399.599.599.49
Forslund Ekberg8.668.988.989.089.229.32
Neovius8.558.718.738.859.009.09
Albinsson8.368.698.558.288.538.70
Bernhultx8.398.558.418.348.70
Yong Viklander8.528.278.238.488.678.68
Östin8.078.278.46
Sundqvist8.358.248.45
Arvidsson8.158.408.35
Medberg8.328.038.11
Lilja8.278.028.31
Sevelin8.098.268.27
Wilen8.208.138.03
Lilja7.597.647.84
Strand7.397.17x
Windisch6.996.796.29
Boughanmi6.90xx
Käll6.85xx
Heldxxx
Pantzarxxx
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
10.74
Hammarby IF
10.74
PB
  
2Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
9.65
Finspångs AIK
9.65
PB
  
3Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
9.58
PB
  
4Nellie Garmland
8.53
Katrineholms SK
8.53
  
5Elisa Östin
8.41
Karlskoga FI
8.41
  
6Moa Ekblad Haarala
8.03
IK Westmannia
8.03
PB
  
7Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
7.62
Ösmo Nynäs FIK
7.62
PB
  
8Ebba Forslund Ekberg
7.54
KFUM Örebro
7.54
  
9Hilda Yong Viklander
7.31
Mälarhöjdens IK
7.31
PB
  
10Rebecka Albinsson
7.12
Karlskoga FI
7.12
PB
  
11Amina Boughanmi
Amina Boughanmi 09, Mälarhöjden
7.08
Mälarhöjdens IK
7.08
PB
  
12Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
6.81
KFUM Örebro
6.81
PB
  
13Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
6.40
KFUM Örebro
6.40
  
14Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
6.33
KFUM Örebro
6.33
  
15Rebecca Carlsson
6.32
Karlskoga FI
6.32
  
16Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
5.48
Glanshammars IF
5.48
PB
  
17Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
5.27
Mälarhöjdens IK
5.27
PB
  
18Anja LeonowiczÅsbro GoIF
4.96
PB
  
Lönn10.6410.6610.749.8410.2010.28
Hägg9.659.588.557.858.757.80
Högman Skager8.498.73x8.119.159.58
Garmland8.187.627.428.208.536.95
Östin7.458.398.188.417.848.27
Ekblad Haarala6.957.707.657.998.037.55
Palmheden7.477.347.627.465.857.17
Forslund Ekberg7.547.387.287.307.156.79
Yong Viklander7.316.936.89
Albinssonx7.126.97
Boughanmi6.527.086.83
Lilja6.296.816.03
Berndt5.736.406.34
Strand5.996.336.19
Carlsson6.326.055.23
Käll5.485.004.83
Lilja4.335.274.30
Leonowicz4.964.664.81

© 2022 Friidrottsstatistik