27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 209 (88+121)   Starter: 564 (224+340)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigmund Le Fjeld
Sigmund Le Fjeld 05, NOR
7.49
05NOR
7.49
PB
  
2Robert Blomdahl
Robert Blomdahl 80, Lidköpings IS
8.08
Lidköpings IS
8.08
SB
  
3Mohan Kanniappan
Mohan Kanniappan 81, KFUM Örebro
8.49
KFUM Örebro
8.49
PB
  
4Tomas Eriksson
Tomas Eriksson 51, KFUM Örebro
10.07
KFUM Örebro
10.07
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigmund Le Fjeld
Sigmund Le Fjeld 05, NOR
23.43
05NOR
23.43
PB
  
2Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
24.90
KFUM Örebro
24.90
PB
  
3Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
26.30
Lidköpings VSK
26.30
SB
  
4Mohan Kanniappan
Mohan Kanniappan 81, KFUM Örebro
28.19
KFUM Örebro
28.19
PB
  
M 1 mile     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Framme
4:51.15
Hälle IF
4:51.15
PB
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:51.35
Malungs SoFK
4:51.35
PB NR60
  
3Fredrik Nybäck
4:54.65
Spårvägens FK
4:54.65
PB NR50
  
4Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
4:58.09
Löparnas vänner IF
4:58.09
PB
  
5Johan Börjeson
Johan Börjeson 77, Lidköpings VSK
5:02.22
Lidköpings VSK
5:02.22
PB
  
6Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
5:07.49
KFUM Örebro
5:07.49
PB
  
7Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:45.41
IKJ Haninge
6:45.41
SB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jimmy Öhman
8:49.08
Gefle IF
8:49.08
PB
  
2Albin Gezelius
8:50.98
IFK Mora
8:50.98
PB
  
3Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås
8:51.69
Västerås FK
8:51.69
PB
  
4Edvin KarlströmRehns BK
9:36.84
PB
  
5Albert Ziegler
9:51.99
Turebergs FK
9:51.99
PB
  
6Elias Zika
10:01.76
IF Start
10:01.76
SB
  
7Julius Forsell
Julius Forsell 06, Hällefors LK
11:25.76
Hällefors LK
11:25.76
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mohan Kanniappan
Mohan Kanniappan 81, KFUM Örebro
4.37
KFUM Örebro
4.37
PB
  
Kanniappan4.372.722.654.114.224.09
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Palle Storm
Palle Storm 77, Ösmo Nynäs
8.64
Ösmo Nynäs FIK
8.64
  
Storm7.918.148.267.948.648.33
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julius WiklundIK Wilske
1.94
PB
  
2Gustav Malmkvist
1.81
Katrineholms SK
1.81
PB
  
1.721.751.781.811.841.871.911.941.97
Wiklund-o-o-oooxxx
Malmkvistxooooxxx
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigmund Le Fjeld
Sigmund Le Fjeld 05, NOR
6.11
05NOR
6.11
PB
  
2Gustav Malmkvist
5.54
Katrineholms SK
5.54
PB
  
Le Fjeldxx5.135.936.11
Malmkvist5.545.435.455.255.315.37
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.41
PB
  
2Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
7.45
07NOR
7.45
PB
  
3Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.57
Råby-Rekarne FIF
7.57
PB
  
4Leo Blomberg
7.59
IF Göta Karlstad
7.59
PB
  
5Elias Högnelid
7.81
IF Tjalve
7.81
PB
  
6David BerglundAIK
7.82
PB
  
7Jacob Rune
7.90
Täby IS
7.90
  
8Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
7.96
KFUM Örebro
7.96
  
Heat 1
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
7.53
07NOR
7.53
PB
q
  
2Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.60
Råby-Rekarne FIF
7.60
PB
q
  
3Leo Blomberg
7.64
IF Göta Karlstad
7.64
PB
q
  
4David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
PB
  
5Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
8.00
Linköpings GIF
8.00
PB
  
6Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
8.42
KFUM Örebro
8.42
PB
  
7Viktor Heinemann
8.43
Glanshammars IF
8.43
PB
  
8Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
8.79
Linköpings GIF
8.79
PB
  
Heat 2
1David BerglundAIK
7.83
PB
q
  
2Elias Högnelid
7.88
IF Tjalve
7.88
PB
q
  
3Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
PB
q
  
4William Hed
William Hed 07, Westmannia
8.35
IK Westmannia
8.35
PB
  
5Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
8.39
Linköpings GIF
8.39
PB
  
6Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
  
7Albin Lif
Albin Lif 08, Lidköpings IS
8.96
Lidköpings IS
8.96
PB
  
8Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
9.16
Linköpings GIF
9.16
PB
  
Heat 3
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
7.61
PB
q
  
2Jacob Rune
7.89
Täby IS
7.89
PB
q
  
3Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
8.12
Katrineholms SK
8.12
PB
  
4Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
8.71
Lidköpings IS
8.71
PB
  
5Arvid Åberg
8.88
IF Tjalve
8.88
PB
  
6Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
PB
  
7Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
9.51
Glanshammars IF
9.51
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
24.21
07NOR
24.21
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
24.88
PB
  
3Leo Blomberg
25.89
IF Göta Karlstad
25.89
PB
  
Final B
1Jacob Rune
25.35
Täby IS
25.35
PB
  
2Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
25.69
Linköpings GIF
25.69
PB
  
3Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
29.37
Linköpings GIF
29.37
PB
  
Final C
1Elias Högnelid
26.12
IF Tjalve
26.12
PB
  
2Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
27.24
KFUM Örebro
27.24
PB
  
3Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
29.04
Lidköpings IS
29.04
PB
  
Final D
1William Hed
William Hed 07, Westmannia
28.04
IK Westmannia
28.04
PB
  
2Oliver Arnesson
28.32
Wedevågs IF
28.32
PB
  
3Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
29.37
KFUM Örebro
29.37
PB
  
4Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
32.50
Glanshammars IF
32.50
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås
2:14.56
Västerås FK
2:14.56
PB
  
2Sebastian Norlander
2:21.09
KFUM Örebro
2:21.09
PB
  
3Arvid Åberg
2:22.83
IF Tjalve
2:22.83
PB
  
4Oliver Arnesson
2:24.50
Wedevågs IF
2:24.50
PB
  
5Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås LK
2:24.65
Västerås LK
2:24.65
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
1.72
KFUM Örebro
1.72
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
1.69
PB
  
3Leo Blomberg
1.66
IF Göta Karlstad
1.66
PB
  
4Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.60
KFUM Örebro
1.60
PB
  
5Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
1.57
Katrineholms SK
1.57
PB
  
6David Wallén
David Wallén 08, Västerås
1.53
Västerås FK
1.53
PB
  
7Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
1.53
Linköpings GIF
1.53
PB
  
8Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
1.49
Linköpings GIF
1.49
PB
  
9Filip Findell
Filip Findell 07, KFUM Örebro
1.45
KFUM Örebro
1.45
PB
  
10Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
1.40
Linköpings GIF
1.40
PB
  
11Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
1.35
Linköpings GIF
1.35
SB
  
1.25
1.69
1.30
1.72
1.35
1.75
1.40
1.45
1.49
1.53
1.57
1.60
1.63
1.66
Smedstad-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
-
Nilsson Struck-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xo
o
Blomberg-
xxx
-
-
-
-
-
-
xxo
o
-
xo
Berglund-
-
-
o
o
o
o
o
xxo
xxx

Karlsson-
-
-
o
o
o
o
xxo
xxx


Wallén-
-
-
o
o
o
o
xxx



Webero
o
o
o
xo
o
xo
xxx



Nestor-
-
o
o
o
o
xxx




Findell-
o
o
o
o
xxx





Salberg-
-
o
xxo
xr






Nestorxxo
o
xxo
xxx







P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
6.00
07NOR
6.00
PB
  
2Jacob Rune
5.87
Täby IS
5.87
PB
  
3Elias Högnelid
5.45
IF Tjalve
5.45
PB
  
4Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
5.26
Linköpings GIF
5.26
PB
  
5Isac Karlsson
Isac Karlsson 07, Katrineholm
5.23
Katrineholms SK
5.23
PB
  
6Leo Blomberg
5.13
IF Göta Karlstad
5.13
PB
  
7Eric Nilsson StruckIstrums SK
5.13
PB
  
8Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
4.85
Linköpings GIF
4.85
PB
  
9William Hed
William Hed 07, Westmannia
4.76
IK Westmannia
4.76
PB
  
10Elvis Koszinowski
Elvis Koszinowski 08, Lidköpings IS
4.62
Lidköpings IS
4.62
PB
  
11Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
4.49
Linköpings GIF
4.49
PB
  
12Arvid Åberg
4.30
IF Tjalve
4.30
PB
  
13Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
4.04
Glanshammars IF
4.04
PB
  
Le Fjeldx5.655.96x5.796.00
Runex5.685.875.795.665.77
Högnelid5.20x5.395.185.45x
Weber5.02x5.26xxx
Karlsson4.985.084.985.005.055.23
Blomberg5.13x4.884.785.064.39
Nilsson Struckx5.135.033.04x4.90
Salbergx4.854.602.91
Hed4.414.764.45
Koszinowski4.414.624.61
Nestor4.494.484.38
Åberg4.303.98x
Kellner4.04x3.98
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
8.31
Linköpings GIF
8.31
PB
  
2Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
8.22
Glanshammars IF
8.22
PB
  
3Samuel Skogwik
7.99
Fjugesta IF
7.99
PB
  
4Emil Nestor
Emil Nestor 08, Linköpings GIF
7.16
Linköpings GIF
7.16
PB
  
5Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
7.15
Linköpings GIF
7.15
PB
  
6Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
6.95
Linköpings GIF
6.95
PB
  
Salberg7.398.287.608.238.318.06
Olsson7.788.227.64xx5.78
Skogwik7.467.327.997.887.887.81
Nestor7.166.576.126.346.166.83
Axelsson5.306.787.066.667.156.75
Nestor6.895.766.296.886.616.95
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.55
KFUM Örebro
8.55
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.57
Katrineholms SK
8.57
SB
  
3Wilmer Åkerlund
8.63
Västerås FK
8.63
PB
  
4Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.81
PB
  
5Melvin Evertsson
Melvin Evertsson 09, Lidköpings IS
9.03
Lidköpings IS
9.03
  
6Alfred LindgrenIF Hagen
9.07
=PB
  
7Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
  
8Gabriel Laine
9.49
Karlskoga FI
9.49
  
Heat 1
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.31
KFUM Örebro
8.31
PB
q
  
2Oliver SilfverstrandIF Hagen
8.87
PB
q
  
3Alfred LindgrenIF Hagen
9.07
PB
q
  
4Gabriel Laine
9.42
Karlskoga FI
9.42
SB
q
  
5Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.48
KFUM Örebro
9.48
PB
  
6Vilgot Sjögren
9.92
Glanshammars IF
9.92
PB
  
Heat 2
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.66
Katrineholms SK
8.66
SB
q
  
2Wilmer Åkerlund
8.70
Västerås FK
8.70
PB
q
  
3Melvin Evertsson
Melvin Evertsson 09, Lidköpings IS
8.85
Lidköpings IS
8.85
PB
q
  
4Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
9.25
KFUM Örebro
9.25
PB
q
  
5Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.59
KFUM Örebro
9.59
PB
  
6Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
10.57
Glanshammars IF
10.57
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
28.23
KFUM Örebro
28.23
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
28.65
Katrineholms SK
28.65
PB
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
29.76
PB
  
4Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
30.36
KFUM Örebro
30.36
PB
  
Final B
1Aron Gustafsson
31.02
Tranås AIF
31.02
PB
  
2Melvin Evertsson
Melvin Evertsson 09, Lidköpings IS
31.24
Lidköpings IS
31.24
PB
  
3Vilgot Sjögren
34.57
Glanshammars IF
34.57
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1William Daun
William Daun 09, Katrineholm
1:56.37
Katrineholms SK
1:56.37
PB
  
2Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
1:56.84
KFUM Örebro
1:56.84
PB
  
3Aron Gustafsson
1:57.29
Tranås AIF
1:57.29
PB
  
4Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
1:57.80
KFUM Örebro
1:57.80
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilmer Åkerlund
1.43
Västerås FK
1.43
PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
PB
  
3Aron GustafssonTranås AIF
1.43
PB
  
4William Daun
William Daun 09, Katrineholm
1.39
Katrineholms SK
1.39
=PB
  
5Oliver SilfverstrandIF Hagen
1.39
PB
  
6Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
1.35
IFK Kristinehamn
1.35
PB
  
7Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
8Melvin Evertsson
Melvin Evertsson 09, Lidköpings IS
1.35
Lidköpings IS
1.35
PB
  
9Gabriel Laine
1.30
Karlskoga FI
1.30
=PB
  
10Alfred LindgrenIF Hagen
1.20
PB
  
1.101.151.201.251.301.351.391.431.46
Åkerlund----ooxooxxx
Mattsson--oooooxoxxx
Gustafsson-oooooxoxoxxx
Daun--oooooxxx
Silfverstrand-oooooxoxxx
Pranjic--ooooxxx
Nordlund--oooxxoxxx
Evertsson-oxxooxxoxxoxxx
Laine--oooxxx
Lindgrenoooxxx
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilmer Åkerlund
4.90
Västerås FK
4.90
PB
  
2Oliver SilfverstrandIF Hagen
4.75
PB
  
3Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
4.74
KFUM Örebro
4.74
PB
  
4William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.67
Katrineholms SK
4.67
SB
  
5Melvin Evertsson
Melvin Evertsson 09, Lidköpings IS
4.50
Lidköpings IS
4.50
PB
  
6Gabriel Laine
4.33
Karlskoga FI
4.33
PB
  
7Fabian Nordlund
Fabian Nordlund 09, KFUM Örebro
4.21
KFUM Örebro
4.21
PB
  
8Alfred LindgrenIF Hagen
4.21
PB
  
9Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
4.10
KFUM Örebro
4.10
PB
  
10Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
4.09
Lidköpings IS
4.09
PB
  
11Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
3.58
KFUM Örebro
3.58
PB
  
Åkerlundxx4.904.75x4.55
Silfverstrand4.414.494.614.534.534.75
Mattsson4.744.71x4.41x4.59
Daun4.444.474.674.63x
Evertsson4.264.414.50xx4.37
Laine4.114.274.314.134.334.29
Nordlund3.873.954.163.974.184.21
Lindgren4.174.004.213.874.124.02
Nord3.974.064.10
Jonsson3.96x4.09
Jorbrant3.513.583.57
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
10.65
IFK Kristinehamn
10.65
PB
  
2Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
8.64
Lidköpings IS
8.64
PB
  
3Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
7.11
Glanshammars IF
7.11
PB
  
4Ludvig AnderssonIF Hagen
4.76
PB
  
Pranjic10.0810.5310.3310.2210.3610.65
Jonsson8.648.337.657.437.857.05
Bjurling6.916.876.435.94x7.11
Andersson4.764.62x4.584.604.64
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
Hanwen Dong 10, Danderyd
8.69
10Danderyds SK
8.69
  
2Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
8.86
10IFK Lidingö
8.86
PB
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.10
10KFUM Örebro
9.10
PB
  
4Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
9.19
10KFUM Örebro
9.19
  
5Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.33
10KFUM Örebro
9.33
PB
  
6Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
9.37
10Motala AIF
9.37
  
7Oscar Morello
Oscar Morello 10, Karlskoga
9.67
10Karlskoga FI
9.67
PB
  
8Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.68
10Glanshammars IF
9.68
  
Heat 1
1Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
8.88
10IFK Lidingö
8.88
PB
q
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
9.08
10KFUM Örebro
9.08
PB
q
  
3Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
9.31
10Motala AIF
9.31
PB
q
  
4Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
10.26
10KFUM Örebro
10.26
PB
  
5Jeremia Nyberg
Jeremia Nyberg 10, Fjugesta
10.41
10Fjugesta IF
10.41
PB
  
Heat 2
1Hanwen Dong
Hanwen Dong 10, Danderyd
8.65
10Danderyds SK
8.65
PB
q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.16
10KFUM Örebro
9.16
PB
q
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.45
10KFUM Örebro
9.45
PB
q
  
4Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
9.57
10Glanshammars IF
9.57
PB
q
  
5Oscar Morello
Oscar Morello 10, Karlskoga
9.68
10Karlskoga FI
9.68
PB
q
  
6Bastian Rudin
Bastian Rudin 10, KFUM Örebro
9.70
10KFUM Örebro
9.70
PB
  
7Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
9.94
10KFUM Örebro
9.94
PB
  
P12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Omer Temsah
Omer Temsah 10, Motala
30.53
10Motala AIF
30.53
PB
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
30.72
10KFUM Örebro
30.72
PB
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
30.95
10KFUM Örebro
30.95
PB
  
Final B
1Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
29.31
10IFK Lidingö
29.31
PB
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
31.35
10KFUM Örebro
31.35
PB
  
3Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
31.68
10KFUM Örebro
31.68
PB
  
Final C
1Hanwen Dong
Hanwen Dong 10, Danderyd
29.04
10Danderyds SK
29.04
PB
  
2Lukas Leo
Lukas Leo 10, Hagen
30.98
10IF Hagen
30.98
PB
  
3Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
31.59
10Motala AIF
31.59
PB
  
P12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
1:49.25
10IFK Lidingö
1:49.25
PB
  
2Lukas Leo
Lukas Leo 10, Hagen
1:50.88
10IF Hagen
1:50.88
PB
  
3Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
1:51.55
11NOR
1:51.55
PB
  
4Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
1:52.71
10KFUM Örebro
1:52.71
PB
  
5Sixten Didriksson
Sixten Didriksson 10, KFUM Örebro
1:53.82
10KFUM Örebro
1:53.82
PB
  
6Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
1:59.36
10KFUM Örebro
1:59.36
PB
  
7Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
2:07.89
10Motala AIF
2:07.89
SB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lukas Leo
Lukas Leo 10, Hagen
1.34
10IF Hagen
1.34
PB
  
2Bastian Rudin
Bastian Rudin 10, KFUM Örebro
1.28
10KFUM Örebro
1.28
PB
  
3Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
1.24
10Motala AIF
1.24
PB
  
4Sixten Didriksson
Sixten Didriksson 10, KFUM Örebro
1.20
10KFUM Örebro
1.20
SB
  
5Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
1.10
10KFUM Örebro
1.10
PB
  
1.001.051.101.151.201.241.281.311.341.36
Leooooooooooxxx
Rudinooooooxxoxxx
Törnqvistooooxooxxx
Didrikssonooooxoxxx
Lingeoooxxx
P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
Hanwen Dong 10, Danderyd
4.65
10Danderyds SK
4.65
PB
  
2Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
4.24
10IFK Lidingö
4.24
PB
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.21
10KFUM Örebro
4.21
PB
  
4Sixten Didriksson
Sixten Didriksson 10, KFUM Örebro
4.20
10KFUM Örebro
4.20
PB
  
5Lukas Leo
Lukas Leo 10, Hagen
4.18
10IF Hagen
4.18
PB
  
6Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
4.18
10Motala AIF
4.18
PB
  
7Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.04
10KFUM Örebro
4.04
PB
  
8Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
4.02
10KFUM Örebro
4.02
PB
  
9Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
3.91
10Glanshammars IF
3.91
PB
  
10Oscar Morello
Oscar Morello 10, Karlskoga
3.82
10Karlskoga FI
3.82
PB
  
11Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
3.34
10KFUM Örebro
3.34
PB
  
12Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
3.12
10KFUM Örebro
3.12
PB
  
13Jeremia Nyberg
Jeremia Nyberg 10, Fjugesta
3.00
10Fjugesta IF
3.00
PB
  
Dong4.654.634.474.36x4.65
Taha3.993.963.943.493.884.24
Sjöholm4.124.154.034.054.21x
Didriksson4.204.193.934.074.07x
Leo4.174.183.773.803.783.80
Törnqvist3.974.184.044.04xx
Unosson3.853.874.043.853.873.95
Axmon4.014.024.023.964.00x
Tesell3.913.653.32
Morello3.733.823.73
Bjuremarx3.113.34
Lingex3.093.12
Nyberg3.002.922.91
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
Hanwen Dong 10, Danderyd
7.20
10Danderyds SK
7.20
PB
  
2Charlie Björsson Lindberg
Charlie Björsson Lindberg 10, KFUM Örebro
6.73
10KFUM Örebro
6.73
PB
  
3Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
6.44
10Glanshammars IF
6.44
PB
  
4Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
6.38
10KFUM Örebro
6.38
PB
  
5Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
6.25
10KFUM Örebro
6.25
PB
  
6Oliver Taha
Oliver Taha 10, Lidingö
6.24
10IFK Lidingö
6.24
PB
  
7Leo Törnqvist
Leo Törnqvist 10, Motala
5.33
10Motala AIF
5.33
PB
  
Dong7.207.047.046.07
Björsson Lindberg6.146.436.28x6.416.73
Tesell5.975.725.626.446.416.33
Bjuremar6.026.385.566.046.326.37
Ivansson6.205.805.635.936.255.37
Taha5.855.325.856.24
Törnqvist4.864.884.865.335.284.98
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
7.88
KFUM Örebro
7.88
PB
  
2Tindra Frykholm
8.14
Glanshammars IF
8.14
  
3Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
8.14
Stocksäters IF
8.14
PB
  
4Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
8.16
Glanshammars IF
8.16
  
5Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
8.37
Glanshammars IF
8.37
  
6Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
8.37
Stocksäters IF
8.37
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tindra Frykholm
26.17
Glanshammars IF
26.17
PB
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
26.67
Stocksäters IF
26.67
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.70
Glanshammars IF
1.70
  
2Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
1.58
Stocksäters IF
1.58
PB
  
1.441.481.521.551.581.611.641.671.701.72
Frykholm----oooxooxxx
Erikssonoooooxxx
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
5.15
Stocksäters IF
5.15
PB
  
2Jennifer AxelssonWedevågs IF
4.96
  
Carlbergx5.155.02x4.96x
Axelsson4.614.914.884.694.744.96
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
11.18
KFUM Örebro
11.18
PB
  
Bernhult10.31x10.7410.8211.1810.75
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Kagevik
8.19
Turebergs FK
8.19
  
2Linn von Hofsten
8.23
Glanshammars IF
8.23
PB
  
3Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.88
KFUM Örebro
8.88
PB
  
4Ella Forsmark
Ella Forsmark 05, Katrineholm
9.41
Katrineholms SK
9.41
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elsa Kagevik
27.01
Turebergs FK
27.01
  
2Tilde Andersson
27.59
IF Göta Karlstad
27.59
PB
  
3Johanna Fernberg
28.09
IK Westmannia
28.09
PB
  
4Ida Kristiansson
28.30
IF Göta Karlstad
28.30
PB
  
Final B
1Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
28.33
Lidköpings IS
28.33
PB
  
2Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
29.62
KFUM Örebro
29.62
PB
  
3Tilde Söberg Lager
30.01
KFUM Örebro
30.01
PB
  
4Julia Gustafsson
Julia Gustafsson 06, KFUM Örebro
31.52
KFUM Örebro
31.52
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Eklundh
1.44
Motala AIF
1.44
PB
  
1.401.441.48
Eklundhoxxoxxx
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Fernberg
5.05
IK Westmannia
5.05
PB
  
2Elsa Kagevik
5.03
Turebergs FK
5.03
PB
  
3Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
4.50
Lidköpings IS
4.50
  
4Svea Eklundh
4.12
Motala AIF
4.12
  
5Ella Forsmark
Ella Forsmark 05, Katrineholm
3.77
Katrineholms SK
3.77
PB
  
Fernbergx4.984.684.95x5.05
Kagevik4.19x4.96x4.475.03
Barndikxx4.502.44xx
Eklundh4.124.043.90
Forsmark3.653.593.613.773.40
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
7.71
KFUM Örebro
7.71
PB
  
2Ella Forsmark
Ella Forsmark 05, Katrineholm
7.00
Katrineholms SK
7.00
PB
  
Freed6.736.577.377.717.387.06
Forsmark5.996.126.466.476.547.00
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isolde Väinölä
8.31
IK Westmannia
8.31
PB
  
2Tuva Frih
8.36
Åsbro GoIF
8.36
PB
  
3Denise Kuivanen-JohnsonIF Tjalve
8.40
PB
  
4Amanda Minstedt
8.48
Karlskoga FI
8.48
  
5Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
8.65
Lidköpings IS
8.65
PB
  
6Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.68
Stocksäters IF
8.68
  
7Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
8.80
Mariestads AIF
8.80
PB
  
8Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
9.07
Leksands FIK
9.07
  
Heat 1
1Isolde Väinölä
8.32
IK Westmannia
8.32
PB
q
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.65
Stocksäters IF
8.65
PB
q
  
3Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
8.94
Leksands FIK
8.94
PB
q
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
9.31
Lidköpings IS
9.31
PB
  
5Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
9.50
Fjugesta IF
9.50
PB
  
6Filippa Eriksson
9.54
IF Tjalve
9.54
PB
  
7Molly Pettersson
9.67
IF Tjalve
9.67
PB
  
Heat 2
1Amanda Minstedt
8.45
Karlskoga FI
8.45
PB
q
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
8.66
Lidköpings IS
8.66
PB
q
  
3Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
8.88
Mariestads AIF
8.88
PB
q
  
4Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
PB
  
5Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
9.71
Lidköpings IS
9.71
PB
  
6Klara Lindqvist
9.77
IF Tjalve
9.77
PB
  
7Elvira Pudic
Elvira Pudic 08, KFUM Örebro
10.19
KFUM Örebro
10.19
PB
  
8Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
11.47
Lidköpings IS
11.47
  
Heat 3
1Tuva Frih
8.38
Åsbro GoIF
8.38
PB
q
  
2Denise Kuivanen-JohnsonIF Tjalve
8.53
=PB
q
  
3Signe Domfors
8.97
IF Tjalve
8.97
PB
  
4Linnea Behrnetz
9.08
Nyköpings BIS
9.08
PB
  
5Julia Karlsson
9.18
Fjugesta IF
9.18
PB
  
6Maja AnderssonIF Hagen
9.31
PB
  
7Alice GustavssonÅsbro GoIF
9.50
PB
  
8Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
9.62
Lidköpings IS
9.62
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuva Frih
27.48
Åsbro GoIF
27.48
PB
  
2Amanda Minstedt
28.90
Karlskoga FI
28.90
  
Final B
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
28.84
Stocksäters IF
28.84
PB
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
29.67
Lidköpings IS
29.67
PB
  
3Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
29.95
Leksands FIK
29.95
PB
  
Final C
1Maja AnderssonIF Hagen
31.07
PB
  
2Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
31.37
Lidköpings IS
31.37
PB
  
3Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
31.59
Lidköpings IS
31.59
PB
  
4Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
35.09
Lidköpings IS
35.09
  
Final D
1Signe Domfors
30.04
IF Tjalve
30.04
PB
  
2Molly Pettersson
32.05
IF Tjalve
32.05
PB
  
3Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
32.75
Lidköpings IS
32.75
PB
  
4Klara Lindqvist
32.80
IF Tjalve
32.80
PB
  
Final E
1Lilly Wind
Lilly Wind 07, KFUM Örebro
31.96
KFUM Örebro
31.96
PB
  
2Alice GustavssonÅsbro GoIF
33.04
PB
  
3Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
41.61
Lidköpings IS
41.61
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Natalie Persson
Natalie Persson 07, Mariestads AIF
2:37.26
Mariestads AIF
2:37.26
PB
  
2Alice Lundström
2:37.96
Stocksäters IF
2:37.96
PB
  
3Signe Domfors
2:38.74
IF Tjalve
2:38.74
PB
  
4Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
2:39.71
Lidköpings IS
2:39.71
PB
  
5Kim Semstrand
2:45.64
IFK Nora
2:45.64
  
6Filippa Eriksson
2:46.13
IF Tjalve
2:46.13
PB
  
7Maja Andersson
3:11.18
IF Hagen
3:11.18
PB
  
8Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
3:18.71
Lidköpings IS
3:18.71
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isolde Väinölä
1.61
IK Westmannia
1.61
PB
  
2Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
1.44
Lidköpings IS
1.44
PB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.40
Katrineholms SK
1.40
PB
  
4Molly Pettersson
1.35
IF Tjalve
1.35
PB
  
5Klara Lindqvist
1.30
IF Tjalve
1.30
PB
  
1.20
1.64
1.25
1.30
1.35
1.40
1.44
1.48
1.52
1.55
1.58
1.61
Väinölä-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
Börjeson-
o
o
o
o
o
xxx




Sevelin-
-
-
o
xo
xxx





Petterssono
o
o
o
xxx






Lindqvisto
o
o
xxx







F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amanda Minstedt
4.84
Karlskoga FI
4.84
PB
  
2Tuva Frih
4.66
Åsbro GoIF
4.66
PB
  
3Wilma E Larsson
Wilma E Larsson 07, KFUM Örebro
4.37
KFUM Örebro
4.37
PB
  
4Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
4.30
KFUM Örebro
4.30
PB
  
5Denise Kuivanen-JohnsonIF Tjalve
4.21
PB
  
6Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
4.18
Lidköpings IS
4.18
PB
  
7Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
4.14
Leksands FIK
4.14
PB
  
8Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.04
Katrineholms SK
4.04
PB
  
9Julia Karlsson
4.01
Fjugesta IF
4.01
PB
  
10Signe Domfors
3.98
IF Tjalve
3.98
PB
  
11Wilma Stenborg
Wilma Stenborg 07, Lidköpings IS
3.93
Lidköpings IS
3.93
PB
  
12Alice GustavssonÅsbro GoIF
3.91
PB
  
13Ida Carlsson
Ida Carlsson 08, Lidköpings IS
3.91
Lidköpings IS
3.91
PB
  
14Emma Nehlin
Emma Nehlin 08, IF Tjalve
3.85
IF Tjalve
3.85
PB
  
15Klara Lindqvist
3.64
IF Tjalve
3.64
PB
  
16Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
3.45
Lidköpings IS
3.45
PB
  
17Filippa Eriksson
3.45
IF Tjalve
3.45
PB
  
18Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
2.86
Fjugesta IF
2.86
PB
  
19Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
2.49
Lidköpings IS
2.49
  
Minstedt4.814.844.184.04xx
Frih4.66xx4.444.584.62
E Larsson3.894.104.064.204.274.37
Wass3.944.304.194.24x4.28
Kuivanen-Johnson3.934.054.193.854.054.21
Börjeson4.083.404.184.114.14x
Anderssonxx4.134.094.14x
Sevelin3.723.804.043.794.044.00
Karlssonx4.01x
Domfors3.633.983.77
Stenborg3.933.723.62
Gustavssonx3.913.79
Carlssonx3.91x
Nehlin3.823.853.69
Lindqvist3.633.643.46
Barndikx3.453.36
Eriksson3.45x3.30
Alton1.34x2.86
Rickardssonx2.392.49
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
9.73
Fjugesta IF
9.73
PB
  
2Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås
9.63
Västerås FK
9.63
PB
  
3Amanda Minstedt
9.63
Karlskoga FI
9.63
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.48
Katrineholms SK
8.48
PB
  
5Ella Friberg
Ella Friberg 07, Lidköpings IS
7.85
Lidköpings IS
7.85
PB
  
6Signe SpännarIFK Nora
7.40
PB
  
7Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
6.66
Lidköpings IS
6.66
PB
  
8Elin LundqvistIFK Nora
5.95
PB
  
9Ebba Rickardsson
Ebba Rickardsson 07, Lidköpings IS
4.00
Lidköpings IS
4.00
  
Karlsson9.266.959.657.689.299.73
Allardx9.409.639.049.439.51
Minstedt8.929.289.189.379.639.33
Sevelin7.957.597.838.488.308.23
Friberg7.857.216.767.027.167.15
Spännar7.106.386.877.407.197.23
Barndik6.226.665.726.176.44
Lundqvist5.955.755.225.205.114.89
Rickardsson4.003.943.75
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
8.28
Hammarby IF
8.28
PB
  
2Nellie Garmland
8.42
Katrineholms SK
8.42
PB
  
3Naomi Ohron
8.62
Istrums SK
8.62
PB
  
4Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
8.88
Lidköpings IS
8.88
PB
  
5Klara Johansson
8.89
Stocksäters IF
8.89
PB
  
6Stina Östholm
8.90
Eskilstuna FI
8.90
  
7Siri BjurénIF Hagen
9.02
  
8Rebecka Albinsson
9.07
Karlskoga FI
9.07
  
Heat 1
1Nellie Garmland
8.47
Katrineholms SK
8.47
PB
q
  
2Stina Östholm
8.87
Eskilstuna FI
8.87
PB
q
  
3Moa Kjöraas
9.12
F Bålsta IK
9.12
PB
  
4Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
9.21
KFUM Örebro
9.21
PB
  
5Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.24
Glanshammars IF
9.24
PB
  
6Molly Eriksson
9.40
Västerås FK
9.40
PB
  
7Rebecca Carlsson
9.95
Karlskoga FI
9.95
PB
  
8Vendela Dekreon
10.16
Eskilstuna FI
10.16
PB
  
Heat 2
1Naomi Ohron
8.79
Istrums SK
8.79
PB
q
  
2Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
8.91
Lidköpings IS
8.91
PB
q
  
2Klara Johansson
8.91
Stocksäters IF
8.91
PB
q
  
4Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
PB
  
5Wilma Asp
9.50
IFK Tumba
9.50
PB
  
6Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.71
Glanshammars IF
9.71
PB
  
7Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
9.74
KFUM Örebro
9.74
PB
  
8Ellen AxelssonIFK Nora
10.00
PB
  
Heat 3
1Malva Lönn
8.29
Hammarby IF
8.29
PB
q
  
2Siri BjurénIF Hagen
8.98
PB
q
  
3Rebecka Albinsson
9.06
Karlskoga FI
9.06
PB
q
  
4Emelie Rasmussen
9.20
Wedevågs IF
9.20
PB
  
5Hanna AnderssonIF Hagen
9.65
PB
  
6Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.72
KFUM Örebro
9.72
PB
  
7Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.17
Glanshammars IF
10.17
PB
  
8Fredrika Nyblom
10.20
Västerås FK
10.20
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
27.04
Hammarby IF
27.04
PB
  
2Nellie Garmland
28.62
Katrineholms SK
28.62
PB
  
3Naomi Ohron
29.47
Istrums SK
29.47
PB
  
Final B
1Stina Östholm
29.92
Eskilstuna FI
29.92
PB
  
2Rebecka Albinsson
30.28
Karlskoga FI
30.28
PB
  
3Freja Kagevik
30.42
Turebergs FK
30.42
PB
  
4Moa Kjöraas
31.35
F Bålsta IK
31.35
PB
  
Final C
1Klara Johansson
30.21
Stocksäters IF
30.21
PB
  
2Ellen Rinnemo
31.50
IF Göta Karlstad
31.50
PB
  
3Siri Bjurén
31.89
IF Hagen
31.89
PB
  
4Hanna AnderssonIF Hagen
32.94
PB
  
Final D
1Emelie Rasmussen
31.65
Wedevågs IF
31.65
PB
  
2Thilda ZetterbergIF Hagen
32.99
PB
  
3Astrid Olofsson
Astrid Olofsson 09, KFUM Örebro
35.18
KFUM Örebro
35.18
PB
  
4Emmie Norén
42.0m
IFK Tumba
42.0m
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freja Kagevik
1:48.98
Turebergs FK
1:48.98
PB
  
2Moa Kjöraas
1:54.79
F Bålsta IK
1:54.79
PB
  
3Stina Östholm
1:57.62
Eskilstuna FI
1:57.62
PB
  
4Ellen Rinnemo
1:57.79
IF Göta Karlstad
1:57.79
PB
  
5Thilda ZetterbergIF Hagen
2:08.58
PB
  
6Vendela Dekreon
2:16.09
Eskilstuna FI
2:16.09
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
1.47
Stocksäters IF
1.47
PB
  
2Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.38
Glanshammars IF
1.38
PB
  
3Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.34
KFUM Örebro
1.34
PB
  
4Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.34
Glanshammars IF
1.34
PB
  
5Moa Kjöraas
1.30
F Bålsta IK
1.30
PB
  
6Alma Pantzar
Alma Pantzar 09, KFUM Örebro
1.30
KFUM Örebro
1.30
PB
  
7Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
1.30
IF Göta Karlstad
1.30
  
8Siri BjurénIF Hagen
1.25
PB
  
9Rebecka Albinsson
1.20
Karlskoga FI
1.20
PB
  
10Vendela Dekreon
1.15
Eskilstuna FI
1.15
PB
  
11Wilma Asp
1.10
IFK Tumba
1.10
PB
  
1.101.151.201.251.301.341.381.411.441.471.50
Johansson--oooooooxxoxxx
Johanssonooooxooxox
Wilen-oooxooxxx
Svenssonoooxxooxxoxxx
Kjöraasoooxooxxx
Pantzar-oooxoxxx
Frisk-ooxoxxoxxx
Bjurén-xooo
Albinssonoooxxx
Dekreonooxxx
Aspxxoxx
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malva Lönn
5.14
Hammarby IF
5.14
PB
  
2Nellie Garmland
4.68
Katrineholms SK
4.68
  
3Siri BjurénIF Hagen
4.44
PB
  
4Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
4.30
Lidköpings IS
4.30
PB
  
5Stina Östholm
4.23
Eskilstuna FI
4.23
PB
  
6Naomi Ohron
4.22
Istrums SK
4.22
PB
  
7Emelie Rasmussen
4.21
Wedevågs IF
4.21
PB
  
8Ellen Rinnemo
4.19
IF Göta Karlstad
4.19
PB
  
9Moa Kjöraas
4.16
F Bålsta IK
4.16
=PB
  
10Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
4.00
KFUM Örebro
4.00
PB
  
11Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
3.99
Glanshammars IF
3.99
PB
  
12Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
3.95
KFUM Örebro
3.95
PB
  
13Rebecka Albinsson
3.93
Karlskoga FI
3.93
  
14Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
3.85
IF Göta Karlstad
3.85
  
15Freja Kagevik
3.82
Turebergs FK
3.82
PB
  
16Molly Eriksson
3.82
Västerås FK
3.82
PB
  
17Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
3.81
KFUM Örebro
3.81
PB
  
18Vendela Dekreon
3.80
Eskilstuna FI
3.80
PB
  
19Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
3.73
Glanshammars IF
3.73
PB
  
20Thilda ZetterbergIF Hagen
3.69
PB
  
21Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
3.65
KFUM Örebro
3.65
PB
  
22Rebecca Carlsson
3.51
Karlskoga FI
3.51
PB
  
23Wilma Asp
3.50
IFK Tumba
3.50
PB
  
24Fredrika Nyblom
3.44
Västerås FK
3.44
PB
  
25Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
3.42
KFUM Örebro
3.42
PB
  
26Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.42
Glanshammars IF
3.42
PB
  
27Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
3.38
Glanshammars IF
3.38
PB
  
28Ellen AxelssonIFK Nora
3.36
PB
  
29Emmie NorénIFK Tumba
2.27
PB
  
Lönn5.075.14x3.644.354.97
Garmland4.684.68xx4.54x
Bjurén4.444.234.264.08x4.26
Blomdahl4.304.063.944.023.974.10
Östholm4.184.114.034.094.104.23
Ohron3.884.184.134.093.774.22
Rasmussen4.003.784.214.114.213.12
Rinnemo4.194.033.784.024.114.15
Kjöraas4.023.884.16
Wilen4.003.943.80
Lilja3.853.993.80
Medberg3.95x3.46
Albinsson3.683.933.78
Friskx3.853.74
Kagevik3.643.583.82
Eriksson3.823.593.63
Kjellbom3.623.813.56
Dekreon3.633.603.80
Svensson3.733.513.64
Zetterberg3.693.233.49
Strand3.493.543.65
Carlsson3.513.373.49
Asp3.453.313.50
Nyblom3.443.393.41
Eriksson3.423.423.27
Käll3.422.96x
Johansson3.313.383.38
Axelsson3.123.213.36
Norén2.272.152.10
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isabelle Blomdahl
Isabelle Blomdahl 09, Lidköpings IS
12.12
Lidköpings IS
12.12
PB
  
2Malva Lönn
10.57
Hammarby IF
10.57
PB
  
3Molly Eriksson
9.84
Västerås FK
9.84
PB
  
4Siri Frisk
Siri Frisk 09, IF Göta
9.43
IF Göta Karlstad
9.43
PB
  
5Nellie Garmland
9.16
Katrineholms SK
9.16
PB
  
6Vendela Dekreon
8.75
Eskilstuna FI
8.75
PB
  
7Freja Kagevik
8.31
Turebergs FK
8.31
  
8Maja Bernhult
Maja Bernhult 09, KFUM Örebro
7.96
KFUM Örebro
7.96
PB
  
9Wilma Asp
7.17
IFK Tumba
7.17
PB
  
10Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
6.78
KFUM Örebro
6.78
PB
  
11Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
6.47
KFUM Örebro
6.47
PB
  
12Rebecca Carlsson
6.37
Karlskoga FI
6.37
PB
  
13Fredrika Nyblom
6.22
Västerås FK
6.22
PB
  
14Hanna AnderssonIF Hagen
6.05
PB
  
15Emmie NorénIFK Tumba
4.53
PB
  
Blomdahl11.0910.64x9.8711.0812.12
Lönn10.1910.2010.2910.4910.5710.08
Eriksson9.309.848.779.33xx
Frisk9.308.279.119.43x8.88
Garmland9.168.438.968.128.37
Dekreon8.158.628.758.58xx
Kagevik7.397.207.958.317.787.31
Bernhult7.457.647.707.967.816.81
Asp6.656.567.17
Berndt6.786.515.64
Strand6.476.426.35
Carlsson6.336.376.01
Nyblom6.166.226.12
Andersson6.055.945.76
Norén4.424.534.53
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
8.79
10Karlskoga FI
8.79
PB
  
2Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
9.01
10Motala AIF
9.01
PB
  
3Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
9.01
10KFUM Örebro
9.01
  
4Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås
9.03
10Västerås FK
9.03
PB
  
5Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.14
10KFUM Örebro
9.14
  
6Vera Schönning
Vera Schönning 10, Gefle
9.19
10Gefle IF
9.19
  
7Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
9.33
10Lidköpings IS
9.33
PB
  
8Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.50
10Katrineholms SK
9.50
  
Heat 1
1Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
8.89
10KFUM Örebro
8.89
PB
q
  
2Vera Schönning
Vera Schönning 10, Gefle
9.06
10Gefle IF
9.06
PB
q
  
3Ebba Karlsson
Ebba Karlsson 10, IF Göta
9.57
10IF Göta Karlstad
9.57
PB
  
4Maja Westerdahl
Maja Westerdahl 10, Tumba
9.76
10IFK Tumba
9.76
PB
  
5Moda Thurgren
Moda Thurgren 10, Tumba
10.04
10IFK Tumba
10.04
PB
  
6Cornelia Staf
Cornelia Staf 10, Motala
10.06
10Motala AIF
10.06
PB
  
7Nellie Willer
Nellie Willer 10, Västerås
10.89
10Västerås FK
10.89
  
Heat 2
1Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
8.85
10Karlskoga FI
8.85
PB
q
  
2Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås
9.17
10Västerås FK
9.17
PB
q
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.39
10Katrineholms SK
9.39
PB
q
  
4Moa Ekblad Haarala
Moa Ekblad Haarala 10, Westmannia
10.07
10IK Westmannia
10.07
PB
  
5Linnea Danielsson Wellsén
Linnea Danielsson Wellsén 10, Stocksäter
10.24
10Stocksäters IF
10.24
PB
  
6Joline Huss
Joline Huss 10, KFUM Örebro
10.49
10KFUM Örebro
10.49
PB
  
7Junia Muskos
Junia Muskos 10, Nora
10.85
10IFK Nora
10.85
PB
  
Heat 3
1Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.05
10KFUM Örebro
9.05
PB
q
  
2Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
9.50
10Lidköpings IS
9.50
PB
q
  
3Siri Skogehäll
Siri Skogehäll 10, Åsbro
9.69
10Åsbro GoIF
9.69
PB
  
4Molly Hassving
Molly Hassving 10, Tranås
9.75
10Tranås AIF
9.75
PB
  
5Nora Åsberg
Nora Åsberg 10, Glanshammar
10.00
10Glanshammars IF
10.00
PB
  
6Vilma Åkerstedt
Vilma Åkerstedt 10, Sälen
10.81
10Sälens IF
10.81
PB
  
Heat 4
1Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
9.09
10Motala AIF
9.09
PB
q
  
2Julia Karlsson
Julia Karlsson 10, Säffle
9.52
10Säffle FIK
9.52
PB
  
3Rut Rydén
Rut Rydén 10, Sälen
9.61
10Sälens IF
9.61
PB
  
4Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist 10, Katrineholm
9.86
10Katrineholms SK
9.86
PB
  
5Josefine Cedergren
Josefine Cedergren 10, Tumba
10.08
10IFK Tumba
10.08
PB
  
6Anja Leonowicz
Anja Leonowicz 10, Åsbro
10.09
10Åsbro GoIF
10.09
PB
  
7Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
10.40
10Motala AIF
10.40
PB
  
F12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
32.89
11Leksands FIK
32.89
PB
  
2Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
34.41
11Motala AIF
34.41
PB
  
3Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
35.70
10Motala AIF
35.70
PB
  
4Vilma Åkerstedt
Vilma Åkerstedt 10, Sälen
37.99
10Sälens IF
37.99
PB
  
Final B
1Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
30.63
10KFUM Örebro
30.63
PB
  
2Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
31.52
10KFUM Örebro
31.52
PB
  
3Moa Ekblad Haarala
Moa Ekblad Haarala 10, Westmannia
35.54
10IK Westmannia
35.54
PB
  
4Lily Norén
Lily Norén 10, Tumba
38.94
10IFK Tumba
38.94
PB
  
Final C
1Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
31.34
10Motala AIF
31.34
PB
  
2Inez Bergman
Inez Bergman 10, Gefle
31.81
10Gefle IF
31.81
PB
  
3Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås
33.08
10Västerås FK
33.08
PB
  
4Julia Karlsson
Julia Karlsson 10, Säffle
34.31
10Säffle FIK
34.31
  
Final D
1Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås
30.71
10Västerås FK
30.71
PB
  
2Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
30.83
10Karlskoga FI
30.83
PB
  
3Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
33.80
10Lidköpings IS
33.80
PB
  
4Maja Westerdahl
Maja Westerdahl 10, Tumba
33.81
10IFK Tumba
33.81
PB
  
Final E
1Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
32.47
10Katrineholms SK
32.47
PB
  
2Ebba Karlsson
Ebba Karlsson 10, IF Göta
33.11
10IF Göta Karlstad
33.11
PB
  
3Molly Hassving
Molly Hassving 10, Tranås
34.10
10Tranås AIF
34.10
PB
  
4Moda Thurgren
Moda Thurgren 10, Tumba
34.92
10IFK Tumba
34.92
PB
  
F12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
1:58.73
10Karlskoga FI
1:58.73
PB
  
2Inez Bergman
Inez Bergman 10, Gefle
2:02.53
10Gefle IF
2:02.53
PB
  
3Andjela Kjellberg
Andjela Kjellberg 10, Västerås
2:10.86
10Västerås FK
2:10.86
PB
  
4Moda Thurgren
Moda Thurgren 10, Tumba
2:23.05
10IFK Tumba
2:23.05
PB
  
5Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
2:28.71
10Motala AIF
2:28.71
  
6Lily Norén
Lily Norén 10, Tumba
2:31.16
10IFK Tumba
2:31.16
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.31
10Katrineholms SK
1.31
  
2Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
1.28
10KFUM Örebro
1.28
PB
  
3Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
1.28
10Lidköpings IS
1.28
PB
  
4Julia Karlsson
Julia Karlsson 10, Säffle
1.24
10Säffle FIK
1.24
PB
  
5Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
1.20
10Motala AIF
1.20
PB
  
6Anja Leonowicz
Anja Leonowicz 10, Åsbro
1.20
10Åsbro GoIF
1.20
PB
  
7Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
1.15
10Motala AIF
1.15
PB
  
8Nellie Willer
Nellie Willer 10, Västerås
1.15
10Västerås FK
1.15
=PB
  
9Moda Thurgren
Moda Thurgren 10, Tumba
1.15
10IFK Tumba
1.15
PB
  
10Joline Huss
Joline Huss 10, KFUM Örebro
1.10
10KFUM Örebro
1.10
PB
  
11Nora Åsberg
Nora Åsberg 10, Glanshammar
1.10
10Glanshammars IF
1.10
PB
  
12Cornelia Staf
Cornelia Staf 10, Motala
1.00
10Motala AIF
1.00
PB
  
1.001.051.101.151.201.241.281.311.35
Sevelin---oooooxxx
Forslund Ekberg-oooooox
Stenborg--ooxooxoxxx
Karlsson---oooxxx
Hemmingsson-ooooxxx
Leonowiczoooxoxxoxxx
Martinioooxoxxx
Willeroxoxoxxx
Thurgrenxoxxooxxoxxx
Hussoooxxx
Åsberg-oxxoxxx
Stafox
F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
4.44
10KFUM Örebro
4.44
PB
  
2Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås
4.28
10Västerås FK
4.28
PB
  
3Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
4.17
10Karlskoga FI
4.17
PB
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.11
10KFUM Örebro
4.11
PB
  
5Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
4.07
10Lidköpings IS
4.07
PB
  
6Ebba Karlsson
Ebba Karlsson 10, IF Göta
4.02
10IF Göta Karlstad
4.02
PB
  
7Julia Karlsson
Julia Karlsson 10, Säffle
3.93
10Säffle FIK
3.93
PB
  
8Molly Hassving
Molly Hassving 10, Tranås
3.91
10Tranås AIF
3.91
PB
  
9Rut Rydén
Rut Rydén 10, Sälen
3.77
10Sälens IF
3.77
PB
  
10Inez Bergman
Inez Bergman 10, Gefle
3.74
10Gefle IF
3.74
PB
  
11Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
3.70
10Katrineholms SK
3.70
  
12Moa Ekblad Haarala
Moa Ekblad Haarala 10, Westmannia
3.67
10IK Westmannia
3.67
PB
  
13Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
3.63
10Motala AIF
3.63
PB
  
14Siri Skogehäll
Siri Skogehäll 10, Åsbro
3.62
10Åsbro GoIF
3.62
PB
  
15Moda Thurgren
Moda Thurgren 10, Tumba
3.55
10IFK Tumba
3.55
PB
  
16Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
3.52
10Motala AIF
3.52
PB
  
17Nora Åsberg
Nora Åsberg 10, Glanshammar
3.46
10Glanshammars IF
3.46
PB
  
18Maja Westerdahl
Maja Westerdahl 10, Tumba
3.28
10IFK Tumba
3.28
PB
  
19Josefine Cedergren
Josefine Cedergren 10, Tumba
3.18
10IFK Tumba
3.18
PB
  
20Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist 10, Katrineholm
3.16
10Katrineholms SK
3.16
PB
  
21Nellie Willer
Nellie Willer 10, Västerås
3.13
10Västerås FK
3.13
  
22Vilma Åkerstedt
Vilma Åkerstedt 10, Sälen
3.11
10Sälens IF
3.11
PB
  
23Anja Leonowicz
Anja Leonowicz 10, Åsbro
2.91
10Åsbro GoIF
2.91
PB
  
24Corinne Käll
Corinne Käll 10, Glanshammar
2.86
10Glanshammars IF
2.86
PB
  
Forslund Ekberg3.784.364.444.304.294.36
Folkesson4.003.934.244.204.174.28
Östin4.044.073.994.164.084.17
Lilja3.903.753.924.114.094.02
Stenborg3.863.973.903.903.954.07
Karlsson3.813.914.003.594.024.02
Karlsson3.683.733.843.733.93x
Hassving3.573.603.913.763.773.88
Rydén3.513.643.77
Bergman3.433.513.74
Sevelin3.703.51x
Ekblad Haarala3.653.623.67
Hemmingsson3.633.53x
Skogehäll3.593.623.53
Thurgren3.473.553.36
Martini3.313.423.52
Åsberg3.243.393.46
Westerdahl3.283.202.87
Cedergren3.183.093.01
Lagerquist3.023.113.16
Willer2.883.063.13
Åkerstedt3.033.073.11
Leonowicz2.67x2.91
Käll2.802.572.86
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
8.60
10Karlskoga FI
8.60
PB
  
2Moa Ekblad Haarala
Moa Ekblad Haarala 10, Westmannia
7.96
10IK Westmannia
7.96
PB
  
3Ebba Forslund Ekberg
Ebba Forslund Ekberg 10, KFUM Örebro
7.74
10KFUM Örebro
7.74
PB
  
4Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
7.60
10Motala AIF
7.60
PB
  
5Molly Hassving
Molly Hassving 10, Tranås
7.54
10Tranås AIF
7.54
PB
  
6Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson 10, Motala
7.33
10Motala AIF
7.33
PB
  
7Julia Karlsson
Julia Karlsson 10, Säffle
6.71
10Säffle FIK
6.71
PB
  
8Linnea Danielsson Wellsén
Linnea Danielsson Wellsén 10, Stocksäter
6.49
10Stocksäters IF
6.49
PB
  
9Nellie Willer
Nellie Willer 10, Västerås
6.21
10Västerås FK
6.21
PB
  
10Rut Rydén
Rut Rydén 10, Sälen
5.70
10Sälens IF
5.70
PB
  
11Cornelia Staf
Cornelia Staf 10, Motala
5.66
10Motala AIF
5.66
PB
  
12Josefine Cedergren
Josefine Cedergren 10, Tumba
5.61
10IFK Tumba
5.61
PB
  
13Siri Skogehäll
Siri Skogehäll 10, Åsbro
5.25
10Åsbro GoIF
5.25
PB
  
14Vilma Åkerstedt
Vilma Åkerstedt 10, Sälen
4.44
10Sälens IF
4.44
PB
  
Östin7.287.727.707.707.538.60
Ekblad Haarala7.717.437.967.547.507.91
Forslund Ekbergx6.717.477.697.747.21
Martini6.376.636.156.947.606.92
Hassving7.407.307.347.267.547.15
Hemmingsson6.667.337.287.066.977.23
Karlsson6.01x6.716.125.496.26
Danielsson Wellsén6.496.376.156.19x6.01
Willer6.025.806.21
Rydén5.305.395.70
Stafx5.655.66
Cedergrenx5.615.39
Skogehällx5.235.25
Åkerstedt4.334.44x