0
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 4 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Sture Eriksson Sture Eriksson 09, Stocksäter 19:25 | 09 | Stocksäters IF | 19:25 | = | ||||
2 | Sixten Österman Sixten Österman 08, Fjugesta 19:27 | 08 | Fjugesta IF | 19:27 | = | ||||
3 | Fredrik Eriksson Fredrik Eriksson 75, Stocksäter 20:55 | 75 | Stocksäters IF | 20:55 | = | ||||
4 | Kewin Larsson Kewin Larsson 09, Kungsör 23:45 | 09 | Kungsörs SK | 23:45 | = | ||||
5 | Björn Parkow Björn Parkow 13, KFUM Örebro 30:16 | 13 | KFUM Örebro | 30:16 | = | ||||
6 | Anders Parkow Anders Parkow 72, Karlslund 30:18 | 72 | Karlslunds IF | 30:18 | = | ||||
M 9 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Per Eklöf Per Eklöf 81, Nora 36:21 | 81 | IFK Nora | 36:21 | = | ||||
2 | Andreas Gummi Adolfsson Andreas Gummi Adolfsson 77, Åsbro 36:40 | 77 | Åsbro GoIF | 36:40 | = | ||||
3 | Johan Ingjald Johan Ingjald 87, Start 36:43 | 87 | IF Start | 36:43 | = | ||||
4 | Tommy Theorén Tommy Theorén 72, Start 38:48 | 72 | IF Start | 38:48 | = | ||||
5 | Kristofer Björkman Kristofer Björkman 80, Örebro AIK 38:52 | 80 | Örebro AIK | 38:52 | = | ||||
6 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 38:59 | 69 | IFK Nora | 38:59 | = | ||||
7 | Rickard Bergström Rickard Bergström 76, Örebro AIK 39:16 | 76 | Örebro AIK | 39:16 | = | ||||
8 | Peter Ström Peter Ström 70, Kumla 39:53 | 70 | Kumla SF | 39:53 | = | ||||
9 | Fredrik Hartman Fredrik Hartman 68, Örebro AIK 40:04 | 68 | Örebro AIK | 40:04 | = | ||||
10 | Johan Svanholm Johan Svanholm 76, Örebro AIK 40:06 | 76 | Örebro AIK | 40:06 | = | ||||
11 | Björn Skogsdal Björn Skogsdal 86, Vretstorp 40:59 | 86 | Vretstorps IF | 40:59 | = | ||||
12 | Dan Bäck Dan Bäck 75, Kumla 41:02 | 75 | Kumla SF | 41:02 | = | ||||
13 | Roger Elimä Roger Elimä 78, Örebro AIK 41:34 | 78 | Örebro AIK | 41:34 | = | ||||
14 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 42:51 | 63 | IF Start | 42:51 | = | ||||
15 | Johan Fredriksson Johan Fredriksson 84, Örebro AIK 43:07 | 84 | Örebro AIK | 43:07 | = | ||||
16 | Jonatan Lindner Jonatan Lindner 85, Hammarby 43:30 | 85 | Hammarby IF | 43:30 | = | ||||
17 | Fredrik Reinholdsson | 88 | 44:12 | = | |||||
18 | Kristian Johansson | 86 | 44:34 | = | |||||
19 | Håkan Palm Håkan Palm 89, Östansjö SK 45:15 | 89 | Östansjö SK | 45:15 | = | ||||
20 | Roger Sköldqvist Roger Sköldqvist 65, Start 45:49 | 65 | IF Start | 45:49 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 4 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Anna Petersén Anna Petersén 81, Karlslund 21:26 | 81 | Karlslunds IF | 21:26 | = | ||||
2 | Myra Eriksson Myra Eriksson 03, Stocksäter 22:33 | 03 | Stocksäters IF | 22:33 | = | ||||
3 | Alice Gustavsson Alice Gustavsson 07, Åsbro 22:54 | 07 | Åsbro GoIF | 22:54 | = | ||||
4 | Maud Fagerström Maud Fagerström 68, Breven 27:11 | 68 | Brevens IF | 27:11 | = | ||||
5 | Therese Granath 31:01 | 68 | 31:01 | = | |||||
6 | Kajsa Fagerström Kajsa Fagerström 95, Breven 31:38 | 95 | Brevens IF | 31:38 | = | ||||
7 | Marie Österling Marie Österling 72, Start 41:13 | 72 | IF Start | 41:13 | = | ||||
K 9 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Liduina van Sitteren Liduina van Sitteren 89, Örebro AIK 38:19 | 89 | Örebro AIK | 38:19 | = | ||||
2 | Petra Hanaeus Petra Hanaeus 72, Start 40:55 | 72 | IF Start | 40:55 | = | ||||
3 | Therese Fjordäng Therese Fjordäng 88, Vretstorp 42:16 | 88 | Vretstorps IF | 42:16 | = | ||||
4 | Maria Nagle Maria Nagle 76, Start 43:38 | 76 | IF Start | 43:38 | = | ||||
5 | Linnea By Linnea By 94, Sköllersta IF 46:24 | 94 | Sköllersta IF | 46:24 | = | ||||
6 | Tilde Malmo Tilde Malmo 89, 338 Småland 49:45 | 89 | 338 Småland Triathlon & MF | 49:45 | = | ||||
7 | Pansy Ståhl Pansy Ståhl 72, Start 50:00 | 72 | IF Start | 50:00 | = | ||||
8 | Louise Björnkvist Louise Björnkvist 86, 338 Småland 50:02 | 86 | 338 Småland Triathlon & MF | 50:02 | = | ||||
9 | Jenny Karlsson Jenny Karlsson 83, Östansjö SK 51:23 | 83 | Östansjö SK | 51:23 | = | ||||
10 | Annica Sjölund Annica Sjölund 67, Start 51:51 | 67 | IF Start | 51:51 | = | ||||
11 | Hanna Fridhamre Hanna Fridhamre 77, Nora 52:12 | 77 | IFK Nora | 52:12 | = | ||||
12 | Karolina Bjerklund Karolina Bjerklund 75, Pålsboda 53:19 | 75 | Pålsboda GoIF | 53:19 | = | ||||
13 | Karolina Ehrlen 54:47 | 76 | 54:47 | = | |||||
14 | Maria Skoglund Maria Skoglund 77, Östansjö SK 55:17 | 77 | Östansjö SK | 55:17 | = | ||||
15 | Patricia Hewardt Patricia Hewardt 90, Kumla 55:44 | 90 | Kumla SF | 55:44 | = | ||||
16 | Magdalena Costyson Magdalena Costyson 84, Vretstorp 55:46 | 84 | Vretstorps IF | 55:46 | = | ||||
17 | Susanne Haglind 56:01 | 65 | 56:01 | = | |||||
18 | Sara Thyselius Dexner Sara Thyselius Dexner 85, Tunafors SK 57:21 | 85 | Tunafors SK | 57:21 | = | ||||
19 | Ulrika Carlén Barrette | 67 | 57:30 | = | |||||
20 | Maria Tulbure Maria Tulbure 81, Pålsboda 1:00:21 | 81 | Pålsboda GoIF | 1:00:21 | = | ||||
21 | Catharina Wahlstedt Catharina Wahlstedt 44, Start 1:11:31 | 44 | IF Start | 1:11:31 | = |