27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Väg   Arrangör: Vintrosa IS

Män
M 5 km     


Final A

Final

1Rasmus Ahlgren
16:25
Upsala IF
16:25
PB
  
2Jonas Nilsson
Jonas Nilsson 92, Örebro AIK
16:40
Örebro AIK
16:40
PB
  
3Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
17:25
KFUM Örebro
17:25
PB
  
4Jonathan Kandelin
17:31
Örebro AIK
17:31
SB
  
5Jakob Nilsson
Jakob Nilsson 84, Örebro AIK
17:38
Örebro AIK
17:38
PB
  
6Martin Duberg
Martin Duberg 85, Örebro AIK
18:02
Örebro AIK
18:02
  
7Johan Ingjald
18:20
IF Start
18:20
PB
  
8Björn Engqvist
18:25
Örebro AIK
18:25
SB
  
9Fredrik Ekenberg
18:54
PB
  
10Linus Rylander
18:56
Vintrosa IS
18:56
PB
  
11Tommy TheorénIF Start
18:59
PB
  
12Tomas Hägerström
Tomas Hägerström 80, Kristinehamns MSK
19:08
Kristinehamns MSK
19:08
PB
  
13Håkan Andersson
Håkan Andersson 82, KFUM Örebro
19:12
KFUM Örebro
19:12
PB
  
14Johnny Jansson
19:25
Hanvikens SK
19:25
PB
  
15Johan Wannerth
19:38
Vintrosa IS
19:38
PB
  
16Rodney HundermarkIFK Nora
19:42
PB
  
17Rickard Bergström
19:57
Örebro AIK
19:57
SB
  
18Jonas Brännmyr
Jonas Brännmyr 86, Nature Running
20:00
F Nature Running
20:00
PB
  
19Ingemar Blick
20:07
PB
  
20Tomas Galmén
Tomas Galmén 71, Örebro AIK
20:08
Örebro AIK
20:08
SB
  
P13 1.5 km     


Final A

Final

1Hampus Östring
Hampus Östring 08, KFUM Örebro
6:05
KFUM Örebro
6:05
  
2Axel Östh
Axel Östh 12, Åsbro
6:16
12Åsbro GoIF
6:16
  
3Daniel Torege
Daniel Torege 11, Garphyttan
6:17
11Garphyttans IF
6:17
  
4Sixten Didriksson
Sixten Didriksson 10, KFUM Örebro
6:27
10KFUM Örebro
6:27
  
5Mille Alsarve
Mille Alsarve 10, Vintrosa
6:53
10Vintrosa IS
6:53
  
Kvinnor
K 5 km     


Final A

Final

1Petra Hanaeus
20:34
IF Start
20:34
PB
  
2Therese Fjordäng
20:41
Vretstorps IF
20:41
PB
  
3Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
20:45
Dala-Järna IK
20:45
PB
  
4Antje Wiksten
20:46
IF Start
20:46
PB
  
5Therese Persson
20:58
Örebro AIK
20:58
PB
  
6Ida Lilja
Ida Lilja 85, Örebro AIK
21:13
Örebro AIK
21:13
PB
  
7Malin Sjödin
21:41
Kumla SF
21:41
PB
  
8Olivia Hansson
22:53
Karlslunds IF
22:53
PB
  
9Alva Galmén
Alva Galmén 01, Örebro AIK
23:19
Örebro AIK
23:19
PB
  
10Kim SemstrandIFK Nora
23:34
PB
  
F13 1.5 km     


Final A

Final

1Vera Mellberg
Vera Mellberg 10, Vintrosa
7:25
10Vintrosa IS
7:25
  
2Agnes Andersson
Agnes Andersson 10, Garphyttan
7:58
10Garphyttans IF
7:58
  
3Ally Tapper
8:02
Vintrosa IS
8:02
  
4Agnes Fryxell
Agnes Fryxell 13, Garphyttan
8:08
13Garphyttans IF
8:08
  
5Thelma Skårsjö
Thelma Skårsjö 13, Vintrosa
8:33
13Vintrosa IS
8:33