27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Väg   Arrangör: Bromma IF

Män
M 5.7 km     


Final A

Final

1Anders Szalkai
Anders Szalkai 70, Spårvägen
20:56
Spårvägens FK
20:56
  
2Jesper Karvik
22:23
  
3Magnus Karnefors
22:23
  
4Daniel Förberg
22:42
Fredrikshofs FIF
22:42
  
5Simon JohanssonBromma IF
23:12
  
M 12 km     


Final A

Final

1Otto Kingstedt
37:53
Hässelby SK
37:53
  
2Martin SvanborgBromma IF
40:13
  
3Erik Widing
Erik Widing 87, Eskilstuna
40:41
Eskilstuna FI
40:41
  
4Patrik Eklund
Patrik Eklund 82, Handelsbanken
41:24
Handelsbankens IF
41:24
  
5Daniel Elinder
Daniel Elinder 77, Fredrikshof
42:30
Fredrikshofs FIF
42:30
  
6Joakim Svederman
43:33
  
7Ossian Kaufeldt
43:46
  
8Kalle Skarin
44:20
Bromma IF
44:20
  
9David Hamilton
46:26
  
10Markus Larin
47:00
  
P15 5.7 km     


Final A

Final

1Sebastian Akkanen
21:00
  
2Enzo Öhman
22:11
Bromma IF
22:11
  
3Sebastian Salgado BengtssonSpårvägens FK
22:29
  
P13 2 km     


Final A

Final

1Mille Dahlgren
9:18
  
2Lucas Geterud
9:59
  
Kvinnor
K 5.7 km     


Final A

Final

1Lisa McRae
Lisa McRae 78, Hässelby
21:00
Hässelby SK
21:00
  
2Smilla Szalkai
Smilla Szalkai 01, Spårvägen
22:51
Spårvägens FK
22:51
  
3Hanna Arthur
24:00
  
4Elin Granljung
25:40
  
5Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Spårvägen
25:24
Spårvägens FK
25:24
  
K 12 km     


Final A

Final

1Malin Löveborg
49:40
  
2Lovisa Edenström
50:51
  
3Caroline André
51:40
  
4Gunnel Rundström-SchützRunacademy IF
51:51
  
5Louise Borgudd
54:31
IFK Stocksund
54:31
  
F15 5.7 km     


Final A

Final

1Leonora ChristoffersonBromma IF
23:41
  
2Svea Skantze
26:05
  
3Lisen Frey
27:07
  
F13 2 km     


Final A

Final

1Inès Kieffer
8:38
Bromma IF
8:38
  
2Vendela Baronowsky
10:12