2.7
5.7
4.7
2.7
3.7
16.6
5.7
5.7
2.7
4.7
4.7
3.7
2.7
2‐3.7
1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
Arena: Gunder Hägg stadion    Arrangör: Gefle IF
Tävlande: 176 (88+88)   Starter: 213 (108+105)

1Upsala IF153
2Hässelby SK151
3Malmö AI139
4Hammarby IF135.5
5Turebergs FK126
6Täby IS123
7Hanvikens SK119
8KA 2 IF115.5
9IF Göta Karlstad106
10IFK Växjö99
11Gefle IF68
12Huddinge AIS67
Män
P17 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Alexander Oliver
10.95
IF Göta Karlstad
10.95
PB
  
2Linus Jonsson
11.28
Hässelby SK
11.28
=PB
  
3Albin Edgert
11.30
Täby IS
11.30
PB
  
4David Axelsson
11.43
Upsala IF
11.43
PB
  
5Hannes Hertzman
11.58
IFK Växjö
11.58
PB
  
6Fabian Linderoth
12.05
Hammarby IF
12.05
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1William TrulssonMalmö AI
10.99
PB
  
2Casper Gustafsson
11.16
Hanvikens SK
11.16
PB
  
3James MostertKA 2 IF
11.54
PB
  
4Oscar Heaton
12.15
Huddinge AIS
12.15
  
5Thirachai SchröderGefle IF
12.25
PB
  
6Robin Göransson
12.90
Turebergs FK
12.90
  
P17 400 m     


Final A

Final

1Valter Kjellberg
51.29
Turebergs FK
51.29
  
2Casper Gustafsson
53.34
Hanvikens SK
53.34
PB
  
3Samuel Berhane
54.66
Hässelby SK
54.66
PB
  
4Tim Forsberg
55.05
Huddinge AIS
55.05
  
5Ture LindellKA 2 IF
56.48
PB
  
6Victor Svedberg
1:01.91
Gefle IF
1:01.91
PB
  
Final B
1Melvin Vala TefreMalmö AI
52.00
  
2David Axelsson
52.29
Upsala IF
52.29
PB
  
3Filip Herre
54.42
Hammarby IF
54.42
PB
  
4Jakob Hallgren
55.14
IF Göta Karlstad
55.14
PB
  
5Elias BouloussaaTäby IS
55.19
PB
  
6Henrik Ginstman
55.76
IFK Växjö
55.76
PB
  
P17 3000 m     


Final A

Final

1Linus Jansson
8:53.72
Hässelby SK
8:53.72
PB
  
2Erik Nederheim
9:10.78
Täby IS
9:10.78
PB
  
3Ludvig Hansen
9:14.30
Hanvikens SK
9:14.30
PB
  
4Jona Lindman
9:17.85
KA 2 IF
9:17.85
PB
  
5Marcus Asker
9:23.37
Malmö AI
9:23.37
PB
  
6Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
9:31.49
Hammarby IF
9:31.49
PB
  
7Felix Johnsson
9:37.20
Upsala IF
9:37.20
PB
  
8Conor Hogan
10:02.94
Turebergs FK
10:02.94
PB
  
9David Landeklint
10:09.61
IF Göta Karlstad
10:09.61
  
10Lukas Elmgren
Lukas Elmgren 04, IFK Växjö
10:26.93
IFK Växjö
10:26.93
PB
  
11Dante Schulze
10:27.37
Huddinge AIS
10:27.37
PB
  
12Theodor Holm
11:09.57
Gefle IF
11:09.57
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     


Final A

Final

1Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
40.08
Hässelby SK
40.08
PB
  
2James MostertKA 2 IF
40.10
PB
  
3Hannes Hertzman
41.80
IFK Växjö
41.80
PB
  
4Emil Klockar
42.88
Huddinge AIS
42.88
PB
  
5Edvin Tögenmark
43.79
Upsala IF
43.79
PB
  
6Linus Fondin
44.71
Hanvikens SK
44.71
PB
  
Final B
1Elias Kapell
40.68
Hammarby IF
40.68
PB
  
2Oskar Sterner
42.23
Täby IS
42.23
PB
  
3Gustav KällströmTurebergs FK
43.90
PB
  
4Morgan LindstedtMalmö AI
43.92
PB
  
5Nils Erixsson
46.39
IF Göta Karlstad
46.39
PB
  
6Theodor Holm
46.60
Gefle IF
46.60
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Erik Larripa TaxellHässelby SK
1.88
PB
  
2Viktor Lundqvist
1.86
Upsala IF
1.86
PB
  
3Melvin Vala TefreMalmö AI
1.84
PB
  
4Gustav KällströmTurebergs FK
1.81
  
5Love Näs Fahlgren
1.78
IFK Växjö
1.78
  
6Ludvig Granberg
1.73
Huddinge AIS
1.73
=SB
  
7Rasmus Berg
1.68
Gefle IF
1.68
  
8Emil Kågström TyboniHanvikens SK
1.68
  
9Elias Kapell
1.61
Hammarby IF
1.61
  
9Hugo FrisesdalKA 2 IF
1.61
  
11Albin EdgertTäby IS
1.61
  
12Daniel Moberg
1.33
IF Göta Karlstad
1.33
PB
  
1.33
1.88
1.40
1.90
1.47
1.54
1.61
1.68
1.73
1.78
1.81
1.84
1.86
Larripa Taxell-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
xo
o
o
o
Lundqvist-
xxx
-
-
-
o
o
xo
xo
xo
xo
xo
Vala Tefre-
-
-
-
o
o
o
xxo
o
xxo
xxx
Källström-
-
-
-
-
o
o
xo
xo
xxx

Näs Fahlgren-
-
-
-
-
xo
o
o
xxx


Granberg-
-
-
-
o
xo
o
xxx



Berg-
-
-
-
-
o
xxx




Kågström Tyboni-
-
-
o
o
xxo
xxx




Kapell-
-
o
o
o
xxx





Frisesdal-
-
-
o
o
xxx





Edgert-
-
-
-
xo
-
-
xxx



Mobergo
xxx









P17 Tresteg     


Final A

Final

1Thirachai SchröderGefle IF
13.16
+1.0
  
2Marcus Eklund
13.06
Täby IS
13.06
+1.4 PB
  
3Teodor Nyman
12.57
Hanvikens SK
12.57
+1.5 PB
  
4Joel Stålmark
Joel Stålmark 04, IFK Växjö
12.54
IFK Växjö
12.54
+0.8 PB
  
5Alexander Oliver
12.48
IF Göta Karlstad
12.48
+0.7 PB
  
6Melker Jensfelt
12.36w
Malmö AI
12.36w
+2.4
  
7Oliver MostertKA 2 IF
12.31
+1.5
  
8Mindor Bergler
12.12
Hässelby SK
12.12
+1.5 PB
  
9Alfred Berglind
11.92
Hammarby IF
11.92
+1.6 PB
  
10Jonathan Edberg
11.87
Turebergs FK
11.87
+1.5 PB
  
11Leo Ericson
Leo Ericson 05, Upsala IF
11.70
Upsala IF
11.70
+1.6 PB
  
12Joel Borrman
11.56
Huddinge AIS
11.56
+1.6 SB
  
Schröder12.18
+1.6
12.89w
+2.1
13.16
+1.0
13.13
+0.3
Eklund13.06
+1.4
13.00
+2.0
x
+2.1
x
+0.8
Nyman11.66
+2.0
11.77
+0.1
12.57
+1.5
12.28
+0.8
Stålmarkx
+0.4
12.54
+0.8
x
+2.3
x
+1.3
Oliver12.34
+0.7
11.69
+2.0
11.49
+1.6
12.48
+0.7
Jensfelt12.32w
+2.2
12.36w
+2.4
Mostert11.18
+2.0
12.15
+1.8
12.31
+1.5
11.96
+1.2
Bergler11.22w
+2.1
11.53
+1.6
x
+1.8
12.12
+1.5
Berglind11.77
+0.6
11.92
+1.6
11.50w
+2.5
11.68
+1.7
Edberg10.76
+1.6
11.02
+0.8
11.87
+1.5
11.78
+1.8
Ericson10.95
+0.4
11.53
+1.8
10.88w
+2.2
11.70
+1.6
Borrman11.48
+1.8
11.56
+1.6
x
+1.5
x
+0.8
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Oscar Niklasson
42.71
Hanvikens SK
42.71
PB
  
2Joseph LindvallMalmö AI
41.40
  
3Linus Jonsson
40.10
Hässelby SK
40.10
  
4Max Fors
Max Fors 04, Upsala IF
39.96
Upsala IF
39.96
  
5Akilles TeglbjaergKA 2 IF
38.56
PB
  
6Filip Sundin
38.25
IF Göta Karlstad
38.25
  
7Adam Söder
34.33
Gefle IF
34.33
  
8Adam TorbjörnssonHammarby IF
33.22
PB
  
9Oliver Sandberg
30.24
Huddinge AIS
30.24
PB
  
10Viggo Stridh
29.80
Täby IS
29.80
  
11Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
28.33
PB
  
12Einar Sörensen
24.44
IFK Växjö
24.44
PB
  
Niklasson34.6837.7142.5442.71
Lindvall35.63x41.40x
Jonsson37.7939.34x40.10
Fors37.6839.96x37.12
Teglbjaerg36.5038.5638.2937.79
Sundin32.2138.2537.1936.19
Söder34.33x34.10x
Torbjörnsson32.1833.2032.2733.22
Sandberg29.0525.92x30.24
Stridhx29.3629.80x
Semb-Josefsonx27.53x28.33
Sörensenxx24.44x
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Filip Sundin
56.74
IF Göta Karlstad
56.74
  
2Oscar Niklasson
52.91
Hanvikens SK
52.91
SB
  
3Max Fors
Max Fors 04, Upsala IF
49.69
Upsala IF
49.69
  
4Akilles TeglbjaergKA 2 IF
48.76
PB
  
5Erik Larripa Taxell
46.34
Hässelby SK
46.34
PB
  
6Joel Enander
45.27
Täby IS
45.27
PB
  
7Måns BergströmMalmö AI
44.27
  
8Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
43.80
PB
  
9Oliver Sandberg
41.64
Huddinge AIS
41.64
PB
  
10Felix Holmqvist
39.73
Hammarby IF
39.73
PB
  
11Einar Sörensen
26.50
IFK Växjö
26.50
  
12Olov Svensson
16.45
Gefle IF
16.45
PB
  
Sundin51.90x55.3156.74
Niklasson52.91x
Forsx45.3548.2049.69
Teglbjaerg48.7645.9145.80
Larripa Taxellx46.3443.7639.61
Enander45.27xxx
Bergström38.5644.27x40.16
Semb-Josefson37.2033.4539.6243.80
Sandberg39.94x41.64x
Holmqvist39.7336.84
Sörensen26.50x
Svensson10.6916.45xx
P17 4x100 m     


Final A

Final

1Malmö AI 
42.69
  
  Melker Jensfelt  06, Noah Karlberg  05, Melvin Vala Tefre  05, William Trulsson  06
2Upsala IF 
43.57
  
  Max Fors  04, Ethan Chalon  05, Leo Ericson  05, David Axelsson  04
3Hanvikens SK 
44.67
  
  Casper Gustafsson  04, Oscar Niklasson  04, Emil Kågström Tyboni  06, Christoffer Bergkvist  05
4Hässelby SK 
44.85
  
  Mindor Bergler  05, Elias Boman  04, Linus Jansson  04, Erik Larripa Taxell  05
5Hammarby IF 
45.41
  
  Fabian Linderoth  04, Elias Kapell  06, Filip Herre  06, Felix Holmqvist  06
6Turebergs FK 
47.34
  
  Jacob Semb-Josefson  06, Valter Kjellberg  04, Robin Göransson  05, Gustav Källström  06
Final B
1Täby IS 
44.43
  
  Viggo Stridh  05, Joel Enander  05, Albin Edgert  05, Elias Bouloussaa  05
2KA 2 IF 
45.53
  
  Oliver Mostert  06, James Mostert  05, Akilles Teglbjaerg  06, Hugo Frisesdal  05
3IF Göta Karlstad 
46.29
  
  Nils Erixsson  05, Alexander Oliver  05, Daniel Moberg  04, Jakob Hallgren  04
4Huddinge AIS 
47.29
  
  Ludvig Granberg  04, Joel Borrman  04, Oliver Lindblom  06, Tim Forsberg  05
5Gefle IF 
48.25
  
  Thirachai Schröder  05, Adam Söder  05, Rasmus Berg  05, Victor Svedberg  06
6IFK Växjö 
49.19
  
  Hannes Hertzman  04, Joel Stålmark  04, Henrik Ginstman  05, Love Näs Fahlgren  05
Kvinnor
F17 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Nora Lindahl
24.53
Hässelby SK
24.53
  
2Evelina Hamos
26.12
Täby IS
26.12
  
3Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
26.20
IFK Växjö
26.20
PB
  
4Felicia Johansson
26.54
Hanvikens SK
26.54
PB
  
5Emma-Lisa JohanssonKA 2 IF
27.53
  
6Klara Löf
30.22
Gefle IF
30.22
  
Final B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Ella Uddenäs
25.57
Malmö AI
25.57
  
2Esther Sahlqvist
25.91
Hammarby IF
25.91
PB
  
3Irma Jonhed
26.19
IF Göta Karlstad
26.19
  
4Maya Bergström-WeekesUpsala IF
26.51
PB
  
5Emma Carlsson
26.78
Turebergs FK
26.78
SB
  
6Elin Hjertzell
28.64
Huddinge AIS
28.64
PB
  
F17 800 m     


Final A

Final

1Hannah Kinane
2:15.13
Hässelby SK
2:15.13
  
2Louise Eliasson
2:16.74
IFK Växjö
2:16.74
PB
  
3Frida Berglin
2:17.16
KA 2 IF
2:17.16
  
4Felicia Jansson
2:18.74
Upsala IF
2:18.74
PB
  
5Meija Peterson
2:18.80
IF Göta Karlstad
2:18.80
  
6Emilia Mandl
2:19.62
Malmö AI
2:19.62
PB
  
7Emmy Wolgast
2:21.50
Hammarby IF
2:21.50
PB
  
8Elsa Kagevik
2:24.46
Turebergs FK
2:24.46
SB
  
9Hilja Lundberg
2:31.64
Gefle IF
2:31.64
PB
  
10Ebba Sjöström
2:41.40
Täby IS
2:41.40
PB
  
11Emma Walfridsson
2:48.91
Hanvikens SK
2:48.91
PB
  
12Norah Birgen
2:59.49
Huddinge AIS
2:59.49
SB
  
F17 1500 m hinder     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
4:59.03
Upsala IF
4:59.03
SB
  
2Meija Peterson
4:59.34
IF Göta Karlstad
4:59.34
PB
  
3Frida Berglin
5:15.57
KA 2 IF
5:15.57
PB
  
4Hanna Joabsson
Hanna Joabsson 04, IFK Växjö
5:16.92
IFK Växjö
5:16.92
PB
  
5Linn Adolfsson
5:19.26
Hässelby SK
5:19.26
PB
  
6Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
5:41.96
Turebergs FK
5:41.96
PB
  
7Maja Simonsson
5:55.57
Hammarby IF
5:55.57
PB
  
8Lisa Bäckdén
6:00.37
Huddinge AIS
6:00.37
PB
  
9Emilia HermanssonTäby IS
6:16.39
PB
  
10Ester Ridal
6:16.55
Gefle IF
6:16.55
PB
  
11Linnea Odéhn
7:18.65
Malmö AI
7:18.65
PB
  
F17 300 m häck     


Final A

Final

1Esther Sahlqvist
44.02
Hammarby IF
44.02
  
2Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
45.89
Turebergs FK
45.89
  
3Emilia HermanssonTäby IS
47.17
  
4Hedvig Ström
47.44
Gefle IF
47.44
PB
  
5Elin PihlströmMalmö AI
47.59
PB
  
6Elina Örtqvist
53.03
IF Göta Karlstad
53.03
PB
  
Final B
1Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
44.18
IFK Växjö
44.18
PB
  
2Hilda LindellKA 2 IF
45.58
PB
  
3Clara Knutsson
45.72
Upsala IF
45.72
PB
  
4Karin Bengtsson
46.47
Hanvikens SK
46.47
  
5Ida Malmborg
48.57
Hässelby SK
48.57
PB
  
6Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
50.08
  
F17 Stav     


Final A

Final

1Ella Uddenäs
3.68
Malmö AI
3.68
  
2Alvah Lind
Alvah Lind 05, Tureberg
3.63
Turebergs FK
3.63
  
3Alannah HellstadiusHammarby IF
3.36
  
4Ellida StengårdKA 2 IF
3.24
  
5Rut Grufman
3.00
Täby IS
3.00
SB
  
6Agnes Friberg
2.88
IF Göta Karlstad
2.88
  
7Emma Jäderberg
2.56
Hanvikens SK
2.56
  
8Fanny Karlsson
2.16
Hässelby SK
2.16
PB
  
9Maya Bergström-WeekesUpsala IF
2.16
PB
  
10Linnea VillskogGefle IF
1.96
PB
  
11Elin Hjertzell
1.76
Huddinge AIS
1.76
SB
  
1.56
3.36
1.76
3.48
1.96
3.53
2.16
3.58
2.36
3.63
2.56
3.68
2.76
2.88
3.00
3.12
3.24
Uddenäs-
o
-
o
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
-
-
-
-
Lind-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
o
Hellstadius-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
o
o
Stengård-
xxx
-
-
-
-
-
xo
xo
xo
xo
xo
Grufman-
-
-
-
-
xo
o
xxo
o
xxx

Friberg-
-
-
-
-
xo
o
xo
xxx


Jäderberg-
-
-
o
xo
xxo
xxx




Karlssono
o
o
o
xxx






Bergström-Weekeso
o
o
xxo
xxx






Villskogo
o
o
xxx







Hjertzello
o
xxx








F17 Längd     


Final A

Final

1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.76
+0.9
  
2Saga Hermundstad
5.50
Hässelby SK
5.50
+1.0
  
3Alva Nordvarg
5.49
Upsala IF
5.49
+0.8
  
4Sara WinbergTäby IS
5.45
+1.2
  
5Agnes Jansson
5.28w
Hammarby IF
5.28w
+2.2
  
6Hilda LindellKA 2 IF
5.21
+1.8
  
7Emilia Mandl
5.17
Malmö AI
5.17
+2.0 SB
  
8Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
5.10w
+2.1
  
9Lisa Mårtensson
5.05
Huddinge AIS
5.05
+0.8
  
10Leonie Mörstam
4.99
IFK Växjö
4.99
+1.2 PB
  
11Felicia JohanssonHanvikens SK
4.91
+1.0 PB
  
12Linnea VillskogGefle IF
4.85
+0.5
  
Hallberg Hossain5.76
+0.7
x
+0.8
5.70
+1.8
5.76
+0.9
Hermundstad5.25
+0.5
5.06
+0.4
5.50
+1.0
x
+0.9
Nordvarg5.48
0.0
5.49
+0.8
5.47
+1.9
x
+0.9
Winberg5.29
+0.4
5.45
+1.2
x
+1.5
5.26
+0.7
Jansson5.18
-0.1
5.28w
+2.2
x
+0.7
5.20
+1.3
Lindellx
+0.7
x
+0.9
5.21
+1.8
x
+1.1
Mandl4.62
+0.2
4.89
+1.2
x
+1.3
5.17
+2.0
Lundström Larsson5.00
+0.7
5.08
+0.8
5.10w
+2.1
x
+0.7
Mårtensson4.87
+0.4
5.05
+0.8
4.85
+1.5
4.96
-0.1
Mörstam4.51
+0.1
4.81
+0.5
4.63
+1.2
4.99
+1.2
Johansson4.60
+1.0
4.81
+1.8
4.55
+1.5
4.91
+1.0
Villskog4.63
+0.8
4.63
+1.2
4.55
+1.1
4.85
+0.5
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ellen Forsell
14.05
Hammarby IF
14.05
  
2Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
13.00
  
3Ebba Salomonsson LindHanvikens SK
12.64
  
4Ronja Rickardsson
11.95
IFK Växjö
11.95
  
5Tindra Dahlberg
11.07
Upsala IF
11.07
  
6Edith Hillman
10.67
Gefle IF
10.67
  
7Irma Jonhed
10.62
IF Göta Karlstad
10.62
SB
  
8Norah Birgen
9.70
Huddinge AIS
9.70
  
9Rebecka SjöbergTäby IS
8.81
  
10Louise Szwed
8.30
Hässelby SK
8.30
SB
  
11Celia ParmatowMalmö AI
7.08
PB
  
Forsell13.3112.8014.0513.49
Cabanas Andersson12.6913.00
Salomonsson Lind12.4512.64
Rickardsson11.9510.87
Dahlberg10.4010.5011.07
Hillman10.0810.3210.6710.45
Jonhed10.629.639.90
Birgen9.709.638.58
Sjöberg8.788.818.768.50
Szwed8.30
Parmatow6.956.006.837.08
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Patricia Kamga
61.82
Upsala IF
61.82
PB
  
2Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
54.86
Turebergs FK
54.86
  
3Linnéa Lindefalk
46.21
Hammarby IF
46.21
  
4Alva Nylander
45.19
Gefle IF
45.19
SB
  
5Rut Grufman
41.83
Täby IS
41.83
PB
  
6Elsa Kjellström
41.02
Hässelby SK
41.02
  
7Simone Adolfsson
40.84
Huddinge AIS
40.84
  
8Amanda Rönn
38.06
Malmö AI
38.06
PB
  
9Ebba Salomonsson LindHanvikens SK
37.09
  
10Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
29.50
  
11Amanda Cederlöf
28.15
IFK Växjö
28.15
PB
  
12Freja StreniusKA 2 IF
20.53
PB
  
Kamgax48.4061.8260.73
Lindx53.1654.8654.47
Lindefalkxx46.21x
Nylander40.3843.8343.1345.19
Grufman39.61x38.9441.83
Kjellström41.0240.36x39.16
Adolfsson40.62x40.84x
Rönnx36.3237.6638.06
Salomonsson Lind36.8737.0936.38x
Engelbrektsson Jonsson29.50x26.5926.50
Cederlöf25.30x28.15x
Streniusx17.6420.5318.52
F17 4x100 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
48.46
  
 Emma Carlsson  05, Elsa Kagevik  06, Kajsa Cabanas Andersson  06, Ayla Hallberg Hossain  06
2Upsala IF 
48.83
  
 Maya Bergström-Weekes  05, Alva Nordvarg  04, Clara Spangenberg  04, Clara Knutsson  06
3Malmö AI 
49.17
  
 Celia Parmatow  05, Ella Uddenäs  05, Elin Pihlström  06, Emilia Mandl  04
4Hammarby IF 
49.58
  
 Emmy Wolgast  06, Maja Simonsson  06, Esther Sahlqvist  06, Lii Jabbour-Clarke  06
5Hässelby SK 
50.27
  
 Johanna Pihl  06, Sophie Okejeme  04, Saga Hermundstad  04, Louise Szwed  05
6Hanvikens SK 
51.61
  
 Karin Bengtsson  04, Felicia Johansson  04, Emma Walfridsson  04, Emma Jäderberg  06
Final B
1Täby IS 
50.03
  
 Anja Lalander  05, Evelina Hamos  05, Ebba Sjöström  05, Sara Winberg  04
2IFK Växjö 
51.14
  
 Ronja Rickardsson  05, Louise Eliasson  04, Hanna Joabsson  04, Elin Joabsson  04
3KA 2 IF 
51.39
  
 Ellida Stengård  05, Freja Strenius  06, Hilda Lindell  04, Emma-Lisa Johansson  06
4Gefle IF 
52.46
  
 Linnea Villskog  05, Jeanna Ulfvin  05, Hedvig Ström  04, Edith Hillman  05
5Huddinge AIS 
52.82
  
 Elin Hjertzell  06, Lisa Mårtensson  05, Clara Unnerud Wallhagen  06, Norah Birgen  05
6IF Göta Karlstad 
54.25
  
 Märta Lundström Larsson  05, Meja Petersson  12, Elina Örtqvist  06, Irma Jonhed  05

© 2022 Friidrottsstatistik