21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Transtensvallen   Arrangör: Åsbro GoIF och Stocksäters IF
Tävlande: 139 (66+73)   Starter: 342 (147+195)


select distinct results21.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results21.Ind AS Indiiy, results21.ID AS ID, results21.ID AS IDI, Events.TF AS type, results21.eventname AS en2, results21.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results21.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results21.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results21.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results21.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results21.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results21.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results21.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results21.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results21.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results21.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results21.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results21.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results21.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results21 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results21.ID AND CASE WHEN results21.Sex=1 and (results21.secondarypos not rlike ('K|F') or results21.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results21.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results21.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results21.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results21.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results21.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results21.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results21.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results21.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results21.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results21.iid LEFT JOIN world.countries ON results21.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results21.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results21.IID=combinedmen.parentid AND results21.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results21.IID=combinedwomen.parentid AND results21.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results21.iid=womenpbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results21.iid=womensbestsweden.iid AND (results21.Sex=2 OR results21.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results21.CID= 12995625 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results21.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results21.AGO=12 THEN 999999 ELSE results21.AGO END, results21.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Robin Isaksson
11.64
IFK Lidingö
11.64
SB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
11.78
KFUM Örebro
11.78
  
3Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.22
  
4Anton Gustavsson
12.68
Wedevågs IF
12.68
=PB
  
5Vifast Berglund
13.16
Tranås AIF
13.16
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Robin Isaksson
11.74
IFK Lidingö
11.74
q
  
2Vifast Berglund
13.12
Tranås AIF
13.12
q
  
3Olle Borg
14.72
KFUM Arvika
14.72
q
  
4Anthony Treacher
16.84
IFK Lidingö
16.84
PB
  
Heat 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
11.83
KFUM Örebro
11.83
q
  
2Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.28
q
  
3Anton Gustavsson
12.68
Wedevågs IF
12.68
PB
q
  
M 800 m     


Final A

Final

1Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
1:57.70
KFUM Örebro
1:57.70
  
2Robin Isaksson
2:01.02
IFK Lidingö
2:01.02
PB
  
3Arvid Berglund
2:11.40
Tranås AIF
2:11.40
  
4Joakim Rosendal
2:20.42
Ärla IF
2:20.42
  
5Fredrik Engel
2:24.12
IK Lerum FI
2:24.12
  
6Rodney HundermarkIFK Nora
2:25.22
PB
  
M 1 mile     


Final A

Final

1Martin Öhman
4:19.57
Hässelby SK
4:19.57
SB NR40
  
2Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:50.93
Malungs SoFK
4:50.93
  
3Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
6:52.46
IKJ Haninge
6:52.46
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Stellan Rydin
9:47.60
Ärla IF
9:47.60
PB
  
2Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
9:52.58
KFUM Örebro
9:52.58
PB
  
3Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
9:54.14
Lidköpings VSK
9:54.14
SB
  
4Linus Wedin
9:56.64
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.68
KFUM Örebro
1.68
  
1.641.681.71
Gyhleniusxxooxxx
M Stav     


Final A

Final

1Felix Nyberg
4.25
Bromma IF
4.25
  
2Karl Johansson
Karl Johansson 01, Stocksäter
3.65
Stocksäters IF
3.65
SB
  
3Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
3.55
KFUM Örebro
3.55
  
Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
NH
  
3.353.453.553.653.753.854.254.45
Nyberg-----oxoxxx
Johansson-ooxoxxx
Gyhleniusxxoxoxoxxx
Elmgren Hallinger------xxx
M Längd     


Final A

Final

1Karl-William EinarsonWedevågs IF
6.13
0.0
  
2Anton Gustavsson
5.29
Wedevågs IF
5.29
0.0 PB
  
3Olle Borg
4.36
KFUM Arvika
4.36
–0.3
  
4Anthony Treacher
3.33
IFK Lidingö
3.33
0.0 PB
  
Einarsonx
0.0
6.13
0.0
x
+0.7
6.11
0.0
5.98
-1.0
6.01
0.0
Gustavssonx
-0.5
5.29
0.0
4.74
0.0
5.11
-0.5
5.06
0.0
4.88
0.0
Borg4.36
-0.3
4.26
-0.1
x
0.0
4.34
0.0
4.25
0.0
x
0.0
Treacher2.95
-1.2
2.95
0.0
3.30
0.0
3.33
0.0
3.30
0.0
3.29
-1.0
M Kula     


Final A

Final

1Fredrik Boson
Fredrik Boson 77, Västerås
12.50
Västerås FK
12.50
  
2Johan Eisler
9.45
Åsbro GoIF
9.45
PB
  
3Michael OestenIFK Nora
8.71
PB
  
Boson11.7312.50xx11.6311.28
Eisler9.309.45x
Oesten7.538.087.757.698.71x
M Diskus     


Final A

Final

1Fredrik Boson
Fredrik Boson 77, Västerås
31.01
Västerås FK
31.01
  
2Erik HenryssonIFK Nora
28.94
SB
  
3Michael OestenIFK Nora
26.66
PB
  
4Johan Eisler
24.83
Åsbro GoIF
24.83
PB
  
P15 80 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
9.92
KFUM Örebro
9.92
=PB
  
2Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
9.98
KFUM Örebro
9.98
  
3Valter Löwkvist
9.99
Västerås FK
9.99
PB
  
4Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
10.31
Västerås FK
10.31
  
5Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
10.77
Västerås FK
10.77
  
6Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
11.10
KFUM Örebro
11.10
  
Heat 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
10.18
KFUM Örebro
10.18
Q
  
2Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
10.41
Västerås FK
10.41
q
  
3Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
10.79
Västerås FK
10.79
q
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Valter Löwkvist
10.13
Västerås FK
10.13
Q
  
2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
10.30
KFUM Örebro
10.30
q
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
11.05
KFUM Örebro
11.05
PB
q
  
4Rasmus PerssonIFK Nora
11.77
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Jacob Åhman
2:11.26
IF Göta Karlstad
2:11.26
  
2Sebastian Norlander
2:20.56
KFUM Örebro
2:20.56
PB
  
3Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
2:21.04
Västerås FK
2:21.04
  
4Linus Wedin
2:22.14
PB
  
5Albin Wallgren
2:40.41
Åsbro GoIF
2:40.41
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Gösta Berglund
11.94
Tranås AIF
11.94
PB
  
2Hannes ErlingssonF Bålsta IK
12.64
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

1Gösta Berglund
43.41
Tranås AIF
43.41
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
1.64
KFUM Örebro
1.64
  
1.521.551.641.71
Smedstadoooxxx
P15 Stav     


Final A

Final

1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.75
KFUM Örebro
3.75
  
2Valter Löwkvist
3.25
Västerås FK
3.25
  
3Sigvard Einarson
2.75
Wedevågs IF
2.75
  
4Gustav Karlén
2.65
Västerås FK
2.65
  
5Max Lann
Max Lann 07, KFUM Örebro
2.55
KFUM Örebro
2.55
  
6Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
2.25
KFUM Örebro
2.25
PB
  
Jack Forsberg
Jack Forsberg 06, Västerås
NH
Västerås FK
NH
  
Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
NH
Västerås FK
NH
  
2.05
3.25
2.15
3.35
2.25
3.45
2.35
3.55
2.45
3.65
2.55
3.75
2.65
3.85
2.75
2.85
2.95
3.15
Hillding-
-
-
xo
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
Löwkvist-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
-
xxo
Einarson-
-
-
-
-
o
xo
o
xxx


Karlén-
-
-
o
xxo
xo
xxo
xxx



Lann-
-
-
-
-
o
xxx




Widmano
o
o
xxx







Forsberg-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx

Dahlén-
-
xxx








P15 Längd     


Final A

Final

1Valter Löwkvist
5.54
Västerås FK
5.54
0.0 PB
  
2Hannes ErlingssonF Bålsta IK
5.31
–0.1
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
4.31
KFUM Örebro
4.31
0.0 PB
  
4Rasmus PerssonIFK Nora
4.13
+0.6 PB
  
5Gustav Karlén
4.03
Västerås FK
4.03
–0.9 PB
  
6Simon LindahlIFK Nora
3.97
0.0 PB
  
7Albin WallgrenÅsbro GoIF
3.81
–1.2 PB
  
Löwkvist5.24
-0.3
x
0.0

0.0
4.48
0.0
x
0.0
5.54
0.0
Erlingssonx
0.0
x
-0.5
4.96
0.0
5.31
-0.1
x
0.0
x
0.0
Widmanx
-1.1
x
-0.3
4.31
0.0
4.19
0.0
2.44
0.0
x
0.0
Persson4.13
+0.6
3.77
0.0
3.44
+1.3
3.64
0.0
3.82
0.0
4.10
0.0
Karlén3.67
-0.8
3.93
0.0
x
0.0
2.69
0.0
3.85
0.0
4.03
-0.9
Lindahl3.97
0.0
3.51
-0.2
3.00
0.0
3.28
0.0
3.12
0.0
2.90
-0.8
Wallgren3.81
-1.2
3.53
0.0
3.75
0.0
3.07
0.0
3.60
0.0

0.0
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Fredman
14.80
IFK Märsta
14.80
  
2Melvin Dahlen
Melvin Dahlen 06, Västerås
10.04
Västerås FK
10.04
  
3Simon LindahlIFK Nora
7.73
PB
  
Fredman13.96x14.28xx14.80
Dahlen10.04xxxxx
Lindahl7.72x7.016.607.736.78
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Ludvig Fredman
52.87
IFK Märsta
52.87
  
2Oscar Dahlén
Oscar Dahlén 06, Västerås
28.16
Västerås FK
28.16
  
3Sigvard Einarson
27.20
Wedevågs IF
27.20
  
4Rasmus PerssonIFK Nora
25.10
PB
  
P13 60 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Noah Karlsson HjortborgKFUM Örebro
8.83
PB
  
2Oliwer Jalakas
9.67
Karlskoga FI
9.67
PB
  
3Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
9.72
Glanshammars IF
9.72
PB
  
4Gunnar WistrandÅsbro GoIF
10.34
  
P13 800 m     


Final A

Final

1Oliver Arnesson
2:29.70
Wedevågs IF
2:29.70
PB
  
2Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
2:32.18
KFUM Örebro
2:32.18
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
4.37
KFUM Örebro
4.37
0.0 PB
  
2Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
4.12
Glanshammars IF
4.12
+1.6 PB
  
3Oliwer Jalakas
3.85
Karlskoga FI
3.85
0.0
  
4Gunnar WistrandÅsbro GoIF
3.49
+0.2
  
5Erik Eisler
3.22
Åsbro GOIF
3.22
0.0 PB
  
Jorstig4.04w
+3.1
4.20
0.0
4.29
0.0
4.30
+0.6
4.37
0.0
4.08
-0.2
Kellner3.91
0.0
3.92
0.0
3.82
0.0
4.12
+1.6
3.85
-0.1
x
0.0
Jalakas3.79
+0.3
3.46
-0.4
3.73
-0.4
3.59
-1.3
3.85
0.0
3.58
+0.2
Wistrand3.49
+0.2
x
+0.7
3.30
+0.5
3.42
0.0
3.42
0.0
3.35
0.0
Eisler3.19
+0.4
3.22
0.0
3.17
0.0

0.0

0.0

0.0
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Noah Karlsson Hjortborg
10.85
KFUM Örebro
10.85
PB
  
2Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
9.54
Glanshammars IF
9.54
PB
  
3Samuel Skogwik
9.09
Fjugesta IF
9.09
  
4Erik Eisler
7.30
Åsbro GOIF
7.30
PB
  
5Elias Fredman
6.27
IFK Märsta
6.27
PB
  
Karlsson Hjortborg10.19x10.5710.0310.8510.39
Olsson8.618.928.988.728.739.54
Skogwik8.828.698.988.808.729.09
Eisler7.307.067.206.91x6.51
Fredman5.386.275.956.115.595.58
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Samuel Skogwik
26.82
Fjugesta IF
26.82
PB
  
2Erik Eisler
25.21
Åsbro GOIF
25.21
PB
  
3Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
23.71
Glanshammars IF
23.71
  
4Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
20.87
Glanshammars IF
20.87
PB
  
5Elias Fredman
12.00
IFK Märsta
12.00
PB
  
P12 60 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.51
KFUM Örebro
8.51
  
2Wilmer Åkerlund
8.84
Västerås FK
8.84
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
9.12
  
4Noa Björn
9.34
Tranås AIF
9.34
  
5Edwin WallgrenÅsbro GOIF
9.65
PB
  
6Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.68
KFUM Örebro
9.68
PB
  
Heat 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Noa Björn
9.33
Tranås AIF
9.33
Q
  
2Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.76
KFUM Örebro
9.76
PB
q
  
3Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.93
KFUM Örebro
9.93
PB
  
4Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
11.03
Glanshammars IF
11.03
PB
  
Heat 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.45
KFUM Örebro
8.45
PB
Q
  
2Wilmer Åkerlund
8.86
Västerås FK
8.86
q
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
9.14
q
  
4Edwin WallgrenÅsbro GOIF
9.75
PB
q
  
5Malte Hagerud
10.82
Åsbro GoIF
10.82
PB
  
P12 800 m     


Final A

Final

1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
2:36.69
KFUM Örebro
2:36.69
PB
  
2Olle Jendeberg
Olle Jendeberg 09, KFUM Örebro
2:38.28
KFUM Örebro
2:38.28
PB
  
3Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
3:19.61
KFUM Örebro
3:19.61
PB
  
4Malte Hagerud
3:30.52
Åsbro GoIF
3:30.52
PB
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Wilmer Åkerlund
10.80
Västerås FK
10.80
PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
10.97
KFUM Örebro
10.97
PB
  
3Oliver SilfverstrandIF Hagen
11.25
PB
  
4Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
12.78
KFUM Örebro
12.78
PB
  
P12 Höjd     


Final A

Final

1Wilmer Åkerlund
1.41
Västerås FK
1.41
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
1.38
KFUM Örebro
1.38
  
1.261.291.321.351.381.411.50
Åkerlund-oo-xooxxx
Mattssonoooooxxx
P12 Stav     


Final A

Final

1Oliver SilfverstrandIF Hagen
1.05
PB
  
1.05
Silfverstrando
P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Wilmer Åkerlund
4.54
Västerås FK
4.54
–1.2
  
2Oliver SilfverstrandIF Hagen
4.52
–0.5 PB
  
3Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
4.41
KFUM Örebro
4.41
–0.1 PB
  
4Noa Björn
4.29
Tranås AIF
4.29
–0.9
  
5Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
3.92
KFUM Örebro
3.92
–1.5 PB
  
6Edwin WallgrenÅsbro GOIF
3.91
–0.7
  
7Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
3.54
KFUM Örebro
3.54
–1.0 PB
  
8Malte Hagerud
3.22
Åsbro GoIF
3.22
–0.3
  
9Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
2.91
Glanshammars IF
2.91
–1.1 PB
  
Åkerlund4.52
-1.8
x
-0.8
4.45
-0.1
4.54
-1.2
4.10
-0.9
4.43
0.0
Silfverstrand4.37
-2.2
4.52
-0.5
4.18
-0.3
4.38
+0.8
4.41
-1.4
4.04
-0.5
Mattsson4.15
0.0
3.97
-0.9
4.41
-0.1
3.89
-1.0
4.20
-1.2
3.74
-0.3
Björn4.14
+0.1
4.11
-1.5
4.23
0.0
4.29
-0.4
4.10
+0.2
4.29
-0.9
Nord3.81
+0.8
3.69
-1.1
3.92
-1.5
3.69
-1.0
3.78
-0.2
3.78
0.0
Wallgren3.84
-1.1
3.91
-0.7
3.75
-1.3
3.85
-0.4
3.73
0.0
3.75
-0.2
Jorbrant3.48
-1.3
3.32
-1.3
3.22
-0.5
3.30
-0.9
3.54
-1.0
3.53
0.0
Hagerud2.96
0.0
x
0.0
3.22
-0.3
3.02
-1.4
3.02
-0.3
3.02
0.0
Bjurling2.36
0.0
2.89
-1.4
2.91
-1.1
P12 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Noa Björn
8.30
Tranås AIF
8.30
PB
  
2Felix Bjurling
Felix Bjurling 09, Glanshammar
7.09
Glanshammars IF
7.09
PB
  
Björn8.307.187.087.397.428.25
Bjurling6.226.456.356.626.697.09
P12 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Noa Björn
22.33
Tranås AIF
22.33
PB
  
2Oliver SilfverstrandIF Hagen
15.74
  
3Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
13.61
KFUM Örebro
13.61
PB
  
4Amadeus Fredman
Amadeus Fredman 10, Märsta
12.18
10IFK Märsta
12.18
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
13.27
Stocksäters IF
13.27
  
2Ida Fredin
Ida Fredin 00, KFUM Örebro
14.59
KFUM Örebro
14.59
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Liduina van Sitteren
10:19.74
Örebro AIK
10:19.74
PB
  
2Terese Friman
10:55.95
Glasrikets RC
10:55.95
PB
  
3Tilde Adolfsson
11:13.95
Motala AIF
11:13.95
PB
  
4Maria Nagle
11:35.38
IF Start
11:35.38
SB
  
5Antje Wiksten
11:53.13
IF Start
11:53.13
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Helena Kuksa
1.52
Åsbro GoIF
1.52
PB
  
2Emma Stenman
Emma Stenman 02, KFUM Örebro
1.48
KFUM Örebro
1.48
  
3Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
1.48
Stocksäters IF
1.48
  
4Emilia Olsson
Emilia Olsson 94, Eskilstuna
1.48
Eskilstuna FI
1.48
PB
  
1.351.401.441.481.521.55
Kuksa--xxooxoxxx
Stenman--ooxxx
Erikssonooxooxxx
Olsson-ooxoxxx
K Stav     


Final A

Final

1Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
3.35
Stocksäters IF
3.35
  
Johanna HellmanIFK Lidingö
NH
  
3.253.353.50
Erikssonooxxx
Hellman-xxx
K Längd     


Final A

Final

1Jennifer AxelssonWedevågs IF
5.10
+0.3 PB
  
2Sofia Carlberg
Sofia Carlberg 01, Stocksäter
4.91
Stocksäters IF
4.91
0.0
  
3Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, KFUM Örebro
4.53
KFUM Örebro
4.53
0.0 SB
  
Axelssonx
-0.1
4.81
-1.6
4.89
-1.3
4.63
-1.2
5.10
+0.3
5.04
-0.1
Carlbergx
0.0
4.49
-0.6
x
-1.0
x
0.0
4.91
0.0
x
0.0
Bernhult4.53
0.0
4.26
0.0
4.51
-1.2

0.0

0.0

0.0
K Kula     


Final A

Final

1Edvina Norberg
9.88
Ransäters AIS
9.88
  
2Emelie Lindgren-OestenIFK Nora
7.53
PB
  
3Ulrika LindgrenIFK Nora
7.19
  
4Helena Kuksa
6.57
Åsbro GoIF
6.57
PB
  
Norberg9.359.889.089.679.779.66
Lindgren-Oesten6.987.086.597.53x7.04
Lindgren6.897.056.587.077.196.98
Kuksa5.585.566.526.046.486.57
K Diskus     


Final A

Final

1Edvina Norberg
39.90
Ransäters AIS
39.90
  
2Jennifer Axelsson
29.67
Wedevågs IF
29.67
  
3Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
21.33
KFUM Örebro
21.33
SB
  
4Ulrika LindgrenIFK Nora
19.55
  
5Helena Kuksa
19.18
Åsbro GoIF
19.18
PB
  
Norberg39.9038.8438.96
Axelsson26.0629.67
Angelmyr20.6521.33
Lindgren19.1819.55
Kuksa18.7619.18
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
13.90
KFUM Örebro
13.90
PB
  
Bernhultx13.90xxxx
F15 80 m     

Vind: -0.7

Final A

Final

Vind: -0.7
1Tuva Frih
11.21
Åsbro GoIF
11.21
  
2Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
11.79
KFUM Örebro
11.79
  
3Julia Karlsson
12.02
Fjugesta IF
12.02
  
4Kayla Collin
12.12
Åsbro GoIF
12.12
  
5Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
12.38
KFUM Örebro
12.38
  
6Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
12.60
Lidköpings IS
12.60
  
Heat 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Tuva Frih
11.02
Åsbro GoIF
11.02
Q
  
2Kayla Collin
11.80
Åsbro GoIF
11.80
q
  
3Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
12.00
KFUM Örebro
12.00
q
  
4Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
13.50
Glanshammars IF
13.50
PB
  
Heat 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
11.74
KFUM Örebro
11.74
Q
  
2Julia Karlsson
12.12
Fjugesta IF
12.12
q
  
3Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
12.40
Lidköpings IS
12.40
q
  
4Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
12.65
Fjugesta IF
12.65
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
2:29.40
Lidköpings IS
2:29.40
  
2Eleonore StellansdotterÄrla IF
2:30.59
  
3Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
2:49.59
Östansjö SK
2:49.59
PB
  
4Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
2:52.71
KFUM Örebro
2:52.71
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Ida Fogdeson
12.80
IF Tjalve
12.80
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Tuva Frih
46.73
Åsbro GoIF
46.73
PB
  
2Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
49.77
Lidköpings IS
49.77
  
3Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
56.70
Lidköpings IS
56.70
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Emma Eriksson
Emma Eriksson 06, Westmannia
1.48
IK Westmannia
1.48
  
2Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.40
Katrineholms SK
1.40
  
3Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
1.30
Lidköpings IS
1.30
  
Felicia Persson
NH
Katrineholms SK
NH
  
1.251.301.351.401.441.481.52
Eriksson---oxoxxoxxx
Sevelin-oooxxx
Hendénxoxoxxx
Persson
F15 Stav     


Final A

Final

1Malvina Hendén
Malvina Hendén 06, Lidköpings IS
2.05
Lidköpings IS
2.05
  
1.051.251.451.651.852.052.15
Hendénoooxoxooxxx
F15 Längd     


Final A

Final

1Ida Fogdeson
4.89
IF Tjalve
4.89
–0.3
  
2Sara Barndik
Sara Barndik 06, Lidköpings IS
4.60
Lidköpings IS
4.60
–0.9
  
3Tuva Frih
4.52
Åsbro GoIF
4.52
–0.1
  
4Felicia Persson
4.47
Katrineholms SK
4.47
–0.8 PB
  
5Olivia Okara
Olivia Okara 07, KFUM Örebro
4.46
KFUM Örebro
4.46
+0.2 PB
  
6Wilma Larsson
Wilma Larsson 07, KFUM Örebro
4.14
KFUM Örebro
4.14
+0.1 PB
  
7Kayla Collin
4.07
Åsbro GoIF
4.07
0.0
  
8Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.02
Katrineholms SK
4.02
–1.2
  
9Julia Karlsson
3.75
Fjugesta IF
3.75
–1.0
  
10Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
3.64
Fjugesta IF
3.64
–0.4
  
Fogdeson4.71
0.0
4.59
0.0
4.89
-0.3
4.64
-0.2
4.76
-1.1
4.49
-0.4
Barndik4.43
0.0
4.54
-0.2
4.38
-1.2
x
0.0
4.37
0.0
4.60
-0.9
Frih4.04
0.0
4.01
0.0
4.30
-0.3
4.37
0.0
4.31
-0.8
4.52
-0.1
Persson4.42
0.0
1.95
0.0
4.12
-2.9
x
-0.6
4.40
-1.1
4.47
-0.8
Okara4.07
0.0
2.80
-0.4
4.03
-1.7
4.46
+0.2
4.29
-1.0
4.26
-0.6
Larsson3.71
-0.2
3.70
-0.9
3.97
-0.4
3.97
0.0
3.99
0.0
4.14
+0.1
Collin4.07
0.0
2.57
-2.1
4.05
0.0

0.0

0.0

0.0
Sevelin3.87
0.0
4.02
-1.2
3.33
-0.9
3.88
-0.8
4.00
0.0
3.90
-0.7
Karlssonx
0.0
x
-0.4
3.75
-1.0

0.0

0.0

0.0
Alton3.20
+0.5
3.49
0.0
3.64
-0.4

0.0

0.0

0.0
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
11.44
Fjugesta IF
11.44
PB
  
2Felicia Persson
9.95
Katrineholms SK
9.95
  
3Kayla Collin
8.09
Åsbro GoIF
8.09
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
7.96
Katrineholms SK
7.96
  
5Signe SpännarIFK Nora
6.60
  
6Elin LundqvistIFK Nora
6.44
PB
  
Karlsson9.48x10.7511.4410.5610.70
Persson9.679.958.759.088.709.49
Collin7.146.697.127.537.898.09
Sevelin7.907.187.857.967.687.79
Spännar5.996.256.356.606.246.45
Lundqvist6.445.195.855.555.615.29
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
28.07
Fjugesta IF
28.07
PB
  
2Felicia Persson
22.02
Katrineholms SK
22.02
  
3Signe SpännarIFK Nora
21.44
PB
  
4Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
19.36
KFUM Örebro
19.36
PB
  
5Elin LundqvistIFK Nora
17.85
PB
  
6Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
16.79
Katrineholms SK
16.79
  
7Linn Engström
Linn Engström 06, KFUM Örebro
15.67
KFUM Örebro
15.67
PB
  
8Vera Alton
Vera Alton 07, Fjugesta
15.64
Fjugesta IF
15.64
  
9Emma Thomson
Emma Thomson 06, KFUM Örebro
12.96
KFUM Örebro
12.96
PB
  
10Maja Söderberg
Maja Söderberg 07, KFUM Örebro
11.81
KFUM Örebro
11.81
PB
  
F13 60 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Evelina OlssonIFK Sunne
8.53
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.88
Stocksäters IF
8.88
PB
  
3Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
9.00
KFUM Örebro
9.00
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.36
  
5Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.47
IKHP Huskvarna
9.47
  
6Alma Gunnarsson
9.56
Västerås FK
9.56
  
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
Q
  
2Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.25
IKHP Huskvarna
9.25
q
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
9.34
q
  
4Milla Hernebring
Milla Hernebring 08, KFUM Örebro
10.06
KFUM Örebro
10.06
PB
  
Heat 2
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Evelina OlssonIFK Sunne
8.54
Q
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.91
Stocksäters IF
8.91
=PB
q
  
3Alma Gunnarsson
9.43
Västerås FK
9.43
q
  
F13 800 m     


Final A

Final

1Evenilla Berglund
2:44.50
Tranås AIF
2:44.50
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
2:45.31
Stocksäters IF
2:45.31
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Saga Berg Ojeda
9.76
Turebergs FK
9.76
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
10.45
  
3Evenilla BerglundTranås AIF
11.58
PB
  
4Alma Gunnarsson
13.79
Västerås FK
13.79
  
F13 200 m häck (68.6 cm)     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Saga Berg Ojeda
31.41
Turebergs FK
31.41
PB
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
31.93
PB
  
3Evenilla BerglundTranås AIF
34.08
  
4Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
34.16
IKHP Huskvarna
34.16
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Evelina OlssonIFK Sunne
1.46
  
2Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
1.43
IKHP Huskvarna
1.43
  
1.241.281.311.341.371.401.431.461.49
Olsson--oo-xooxoxxx
Gustafssonoooxooxooxxx
F13 Stav     


Final A

Final

1Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
1.85
IKHP Huskvarna
1.85
PB
  
1.451.651.852.05
Gustafssonoooxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Evelina OlssonIFK Sunne
5.06
+1.1
  
2Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
4.25
IKHP Huskvarna
4.25
0.0
  
3Alma Gunnarsson
4.09
Västerås FK
4.09
+1.1 PB
  
4Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
3.89
+0.6
  
5Milla Hernebring
Milla Hernebring 08, KFUM Örebro
3.20
KFUM Örebro
3.20
+0.1 PB
  
Olsson5.06
+1.1
4.89
0.0
4.81
0.0
4.75
0.0

0.0

0.0
Gustafsson4.16
+0.4
4.25
0.0
3.44
0.0
4.24
-0.1
4.09
0.0

0.0
Gunnarsson4.09
+1.1
3.94
0.0
3.90
0.0
3.91
0.0
3.76
0.0
3.79
0.0
Blomqvist Blom3.89
+0.6
3.14
0.0
3.84
+0.4

0.0

0.0

0.0
Hernebring3.10
0.0
3.18
0.0
3.12
0.0
3.02
+1.0
3.16
0.0
3.20
+0.1
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Evelina OlssonIFK Sunne
10.24
  
2Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
9.51
IKHP Huskvarna
9.51
PB
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
8.48
PB
  
4Evenilla BerglundTranås AIF
8.01
PB
  
5Alma Gunnarsson
6.65
Västerås FK
6.65
  
Olsson9.8010.10xxx10.24
Gustafsson8.859.518.778.778.938.62
Blomqvist Blom8.398.488.188.298.467.92
Berglund7.167.857.348.017.817.88
Gunnarsson6.656.006.01
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ida Gustafsson
Ida Gustafsson 08, IKHP Huskvarna
31.21
IKHP Huskvarna
31.21
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
24.40
  
3Doris Blomqvist BlomÅsbro GoIF
23.03
  
F12 60 m     

Vind: -1.8

Final A

Final

Vind: -1.8
1Nellie Garmland
8.54
Katrineholms SK
8.54
PB
  
2Naomi Ohron
8.57
Istrums SK
8.57
PB
  
3Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
9.14
Finspångs AIK
9.14
  
4Stina Östholm
9.17
Eskilstuna FI
9.17
PB
  
5Siri BjurénIF Hagen
9.27
  
6Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.45
KFUM Örebro
9.45
  
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Stina Östholm
9.25
Eskilstuna FI
9.25
Q
  
2Emelie Rasmussen
9.59
Wedevågs IF
9.59
PB
  
3Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.66
Glanshammars IF
9.66
PB
  
4Lisa Holmgren
9.70
IF Göta Karlstad
9.70
PB
  
5Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
10.09
Glanshammars IF
10.09
PB
  
6Fredrika Nyblom
10.27
Västerås FK
10.27
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Nellie Garmland
8.72
Katrineholms SK
8.72
Q
  
2Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
9.35
Finspångs AIK
9.35
q
  
3Malva SundqvistMotala AIF
9.62
  
4Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
9.74
KFUM Örebro
9.74
  
5Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.16
Glanshammars IF
10.16
PB
  
Heat 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Naomi Ohron
8.82
Istrums SK
8.82
Q
  
2Siri BjurénIF Hagen
9.31
q
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.47
KFUM Örebro
9.47
q
  
4Rebecka Albinsson
9.51
Karlskoga FI
9.51
  
5Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.51
Glanshammars IF
9.51
PB
  
6Signe Estarp
Signe Estarp 09, KFUM Örebro
9.95
KFUM Örebro
9.95
PB
  
F12 800 m     


Final A

Final

1Malva Sundqvist
2:47.49
Motala AIF
2:47.49
SB
  
2Rebecka Albinsson
2:48.50
Karlskoga FI
2:48.50
PB
  
3Stina Östholm
2:57.16
Eskilstuna FI
2:57.16
PB
  
4Signe Estarp
Signe Estarp 09, KFUM Örebro
3:41.10
KFUM Örebro
3:41.10
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Klara Johansson
10.55
Stocksäters IF
10.55
PB
  
2Stina Östholm
11.06
Eskilstuna FI
11.06
PB
  
3Siri Bjurén
11.95
IF Hagen
11.95
PB
  
4Rebecka Albinsson
12.17
Karlskoga FI
12.17
  
5Emelie Rasmussen
13.80
Wedevågs IF
13.80
PB
  
Final B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Nellie Garmland
10.47
Katrineholms SK
10.47
  
2Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
11.20
Finspångs AIK
11.20
PB
  
3Naomi Ohron
11.68
Istrums SK
11.68
  
4Malva SundqvistMotala AIF
12.53
PB
  
5Thalea Sakalaki
12.73
Karlskoga FI
12.73
PB
  
6Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
13.74
KFUM Örebro
13.74
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Klara Johansson
1.46
Stocksäters IF
1.46
PB
  
2Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.31
Glanshammars IF
1.31
PB
  
3Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.31
Glanshammars IF
1.31
PB
  
4Siri BjurénIF Hagen
1.31
  
5Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
1.28
KFUM Örebro
1.28
  
6Lisa Holmgren
1.24
IF Göta Karlstad
1.24
  
7Rebecka Albinsson
1.24
Karlskoga FI
1.24
PB
  
8Malva SundqvistMotala AIF
1.20
  
1.10
1.49
1.15
1.20
1.24
1.28
1.31
1.34
1.37
1.40
1.43
1.46
Johansson-
xxx
-
o
o
o
o
o
o
xo
xxo
xxo
Svenssono
o
o
o
xo
o
xxx




Johanssono
o
o
o
o
xxo
xxx




Bjurén-
o
o
o
xxo
xxo
xx




Wilen-
o
xo
o
o
xxx





Holmgreno
xo
o
o
xxx






Albinssono
o
o
xo
x






Sundqvisto
o
o
xxx







F12 Stav     


Final A

Final

1Klara Johansson
2.81
Stocksäters IF
2.81
PB
  
2Malva SundqvistMotala AIF
1.85
  
3Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
1.05
10Motala AIF
1.05
PB
  
1.05
2.75
1.25
2.81
1.45
2.90
1.65
1.85
2.05
2.25
2.35
2.45
2.55
2.65
Johansson-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
xo
Sundqvist-
-
o
o
o
xxx





Martinixo
xxx









F12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Nellie Garmland
4.56
Katrineholms SK
4.56
0.0
  
2Stina Östholm
4.35
Eskilstuna FI
4.35
–0.8 PB
  
3Siri BjurénIF Hagen
4.20
0.0
  
4Naomi Ohron
4.17
Istrums SK
4.17
0.0
  
5Rebecka Albinsson
4.09
Karlskoga FI
4.09
0.0
  
6Malva SundqvistMotala AIF
4.00
+0.1 PB
  
7Lisa Holmgren
3.98
IF Göta Karlstad
3.98
–0.4
  
8Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
3.91
KFUM Örebro
3.91
0.0
  
9Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
3.88
Glanshammars IF
3.88
–0.4 PB
  
10Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
3.86
Finspångs AIK
3.86
–1.0
  
11Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
3.71
KFUM Örebro
3.71
–0.5
  
12Fredrika Nyblom
3.70
Västerås FK
3.70
–1.1
  
13Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
3.64
Glanshammars IF
3.64
–0.7 PB
  
14Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
3.31
KFUM Örebro
3.31
–0.2 PB
  
15Signe Estarp
Signe Estarp 09, KFUM Örebro
3.25
KFUM Örebro
3.25
0.0 PB
  
16Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.19
Glanshammars IF
3.19
–0.1 PB
  
Garmland4.50
0.0
4.55
+0.7
4.53
-0.4
4.48
-0.6
4.40
0.0
4.56
0.0
Östholm3.97
-0.9
4.02
-0.2
3.90
-1.0
3.91
-1.0
4.35
-0.8
4.25
+0.6
Bjurén4.18
-0.1
4.20
0.0
4.19
0.0
4.05
0.0
3.94
-0.7
3.97
0.0
Ohron4.05
0.0
3.99
-0.1
3.89
0.0
4.17
0.0
3.70
-0.3
3.80
+0.6
Albinsson3.73
-0.4
3.81
-0.6
3.90
0.0
3.95
0.0
4.09
0.0
4.07
0.0
Sundqvist3.75
-1.0
3.83
-0.5
4.00
+0.1
3.78
-0.8
3.74
0.0
3.76
0.0
Holmgren2.36
0.0
3.98
-0.4
3.85
0.0
3.90
-0.4
3.80
0.0
3.81
+0.7
Medberg3.91
0.0
3.91
0.0
3.88
-0.5
3.85
-1.0
3.84
0.0
3.67
+0.6
Svensson3.68
-1.0
3.88
-0.4
2.35
0.0
Hägg3.79
+0.4
3.59
0.0
3.86
-1.0
Wilen3.64
-0.1
3.50
0.0
3.71
-0.5
Nyblom3.65
0.0
3.70
-1.1
3.67
-0.6
Johansson3.40
-0.3
2.95
0.0
3.64
-0.7
Strand3.21
-1.4
x
0.0
3.31
-0.2
Estarp3.13
-1.2
3.10
0.0
3.25
0.0
Käll3.19
-0.1
3.15
0.0
2.33
0.0
F12 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Lisa Holmgren
9.49
IF Göta Karlstad
9.49
  
2Nellie Garmland
9.27
Katrineholms SK
9.27
PB
  
3Thalea Sakalaki
8.47
Karlskoga FI
8.47
PB
  
4Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
8.40
Finspångs AIK
8.40
  
5Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
6.58
KFUM Örebro
6.58
PB
  
Holmgren8.44xx9.499.129.03
Garmland9.239.278.858.738.389.12
Sakalaki8.028.477.938.258.258.00
Hägg7.248.407.827.687.497.41
Strand5.725.555.356.436.585.98
F12 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Elisa Östin
Elisa Östin 10, Karlskoga
25.70
10Karlskoga FI
25.70
PB
  
2Lisa Holmgren
22.05
IF Göta Karlstad
22.05
  
3Sofia Hägg
Sofia Hägg 09, Finspång
16.99
Finspångs AIK
16.99
  
4Maja Martini
Maja Martini 10, Motala
16.56
10Motala AIF
16.56
  
5Fredrika Nyblom
12.94
Västerås FK
12.94
  
6Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
12.93
KFUM Örebro
12.93
PB
  
7Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
11.30
KFUM Örebro
11.30
PB